Aktuality

24. 10. 2015, 20:32 | zdroj: Janek Rous (facebook.com) | další aktuality

Hledá se 20 lidí pro nátačení výstavního projektu

Janek Rous (artycok.tv) shání pro výstavní projekt v galerii Lauby (Ostravské muzeum na Masarykově náměstí) dvacet lidí ve věku zhruba od 30 do 99 let. Jedinou podmínkou je, aby tyto osoby nepocházely z uměleckého prostředí, pouze pokud by se umělecké činnosti již dlouhodobě nevěnovali. Není naopak vůbec problém, jste-li například v tento moment bez práce.

Jde o natočení patnácti minutového snímku, ve kterém těchto dvacet lidí sedí na lavicích v galerijním prostoru a hovoří o sobě. O tom, kde vyrůstali, kam se v průběhu života přemisťovali (např. kvůli škole) či na delší dobu stěhovali, jaké profesi se chtěli věnovat původně (jaké měli představy třeba v dětství či dospívání), jakou školu absolvovali a jaké profesi se věnují teď, zda jsou se svou prací spokojeni či zda by se raději věnovali jiné činnosti (např. té, které se chtěli věnovat v dětství nebo jiné).

Princip této scény spočívá v tom, že všichni zúčastnění hovoří naráz, spíše tišeji, jakoby sami pro sebe a jejich vyprávění je snímáno otáčející se kamerou ze středu čtverce (vytvořeného čtyřmi lavicemi, na kterých se sedí). Kamera a mikrofon tak jakoby pomalu „proplouvá“ mezi lidmi stále dokola po dobu 15 minut a pokaždé je na chvíli slyšet jednoho konkrétního člověka, pak dalšího a dalšího s tím, že se každý do záběru několikrát vrátí a kamera se zvukem ho vždy zachytí v jinou fázi vyprávění.

Účast na natáčení je honorovaná 500 Kč a celková doba natáčení by neměla přesáhnout 2 hodiny. Příznivý odhad je zhruba 1 hodina. Natáčení bude v sobotu 31.10. v 10 h. v galerii Lauby (Ostravské muzeum, Masarykovo nám. 1)

Pokud byste se rádi zúčastnili, či pokud můžete někoho doporučit (rodina, sousedé, přátelé či kolegové z práce), ozvěte se prosím na emailovou adresu janek@artycok.tv nebo na telefon 608 351 199.

Diskuze | 2 příspěvky (poslední 3. 11. 2015, 0:02)