Aktuality

19. 11. 2015, 15:21 | zdroj: (rem), tisková zpráva | další aktuality

Komentovaná prohlídka výstavy „Příběh paneláku v Moravskoslezském kraji“

Komentovaná prohlídka výstavy „Příběh paneláku v Moravskoslezském kraji“ s historikem umění Martinem Strakošem proběhne 13. 12. 2015 od 14.00 hodin. Sraz je v Husovém sadě. Martin Strakoš, jenž zpracovával v rámci projektu Paneláci historii sídlišť v Moravskoslezském kraji, na Ostravsku sídliště do jisté míry navazovala, respektive měla překonat zdejší tradici bydlení v koloniích, spojenou s rozvojem těžkého průmyslu a těžby černého uhlí.

Výstava o sídlištích na Ostravsku v Husově sadu / foto (c) Werner Ullmann

Od 15. 10. 2015 do 3. 1. 2016 probíhá exteriérová výstava Příběh paneláku v Moravskoslezském kraji, která přibližuje historii a současnost vybraných panelových sídlišť v Ostravě (Zábřeh, V. obvod Poruby, Jindřiška), v Karviné (Ráj) a v Havířově (Podlesí). Tato výstava, volně přístupná široké veřejnosti v Husově sadu, je šestou výstavou z putovního cyklu věnovaného vybraným panelovým sídlištím v jednotlivých krajích České republiky.

Komentovaná prohlídka se zaměří na samotnou výstavu, a také na realizace v rámci Ostravy – bude totiž pokračovat na nedalekém sídlišti Jindřiška, kde se zájemci o sídlištích a jejich výstavbě v Ostravě dozvědí další informace.

Diskuze | zatím žádný příspěvek