Aktuality

4. 5. 2016, 12:08 | zdroj: tisková zpráva | další aktuality

Michael Žantovský v Ostravě

Michael Žantovský navštíví Ostravu a zájemci se s ním mohou setkat na třech místech v průběhů dvou dnů.

První možnost bude v pondělí 9. května v 18.00 hodin v Antikvariátu a klubu Fiducia - Michael Žantovský nejen o překladech, Václavu Havlovi a Woody Allenovi Moderovaná diskuse s významným českým překladatelem, znalcem díla Woody Allena, ředitelem Knihovny Václava Havla a autorem úspěšného životopisu Havel. Večer moderuje Libor Magdoň.

Druhá možnost bude následující den, v úterý 10. května v 9.30 hodin na gymnáziu Olgy Havlové v Ostravě-Porubě - přednáška "Václav Havel tady a teď“ a následná diskuse pro studenty středních škol, moderuje Petr Šimíček.

Třetí setkání proběhne v úterý 10. května ve 12.30 hodin na Filozofické fakultě Ostravské univerzity v Ostravě, posluchárna E308, Čs. legií 9 - přednáška "Václav Havel tady a teď“ a následná diskuse pro studenty vysoké školy.

Na všech akcích budou k dostání bestsellery Michaela Žantovského biografie Havel a román Ochlazení, které Vám autor rád podepíše.

Michael Žantovský je od 1. září 2015 ředitelem Knihovny Václava Havla. Předtím byl velvyslancem České republiky ve Spojeném království, v Izraeli a Spojených státech amerických. Vystudoval psychologii na Karlově univerzitě a McGill University v Montrealu a působil jako vědecký pracovník ve Výzkumném ústavu psychiatrickém v Praze. V osmdesátých letech 20. století působil jako nezávislý překladatel, publicista a textař. Přeložil do češtiny více než padesát děl moderní anglo-americké prózy, poezie a dramatu. Přispíval do samizdatového tisku, od roku 1988 byl pražským dopisovatelem agentury Reuters. Napsal též knihu o životě a díle Woodyho Allena. V roce 2008 vydal pod jménem Daniel Wolf román Ochlazení o dramatické krizi ve vztazích mezi Evropou a Ruskem, který v mnohém předznamenal skutečné události. Je autorem životopisu zesnulého prezidenta HAVEL, který vyšel v češtině, angličtině a dalších jazycích v listopadu 2014.

V listopadu 1989 spoluzakládal Občanské fórum a v prosinci 1989 se stal jeho tiskovým mluvčím. V lednu 1990 se stal tiskovým tajemníkem a mluvčím prezidenta Václava Havla. Byl také politickým koordinátorem kanceláře prezidenta. V letech 1996-2002 byl senátorem Parlamentu ČR a předsedou senátního Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost. V letech 1997 a 2001-2002 byl předsedou Občanské demokratické aliance. Je předsedou správní rady Aspen Institute Prague, členem programové rady konference Forum 2000 a členem správní rady newyorské Václav Havel Library Foundation.

Diskuze | 2 příspěvky (poslední 13. 1. 2021, 15:43)