OstravaBlog.cz | Aktuality - Na Černé louce vyrostlo nové dětské hřiště

Aktuality

2. 7. 2016, 13:12 | zdroj: tisková zpráva, Tomáš Macura (tweet), Jaroslav Němec (komentář) | další aktuality

Na Černé louce vyrostlo nové dětské hřiště

V areálu Černé louky bylo postaveno zcela nové dětské hřiště, které se nachází v blízkosti pavilonu A, je lemováno spoustou zeleně a vzrostlých stromů. V prostoru hřiště je umístěna socha z roku 1960, která nese název Porubské mládí. Autorem je akademický sochař Miroslav Rybička, kterému byla inspirací pro tvorbu sochy jeho žena a syn. Hřiště vzniklo za finanční podpory společnosti OZO Ostrava, a.s. a je určeno pro věkovou kategorii 3 až 14 let. Skládá se z prvků šplhacích, balančních, houpadel a věžových sestav. Hřiště je ošetřeno podložím. Součástí je také pískoviště se speciálním pískem a ovál pro ježdění.

Primátor Ostravy, Tomáš Macura k tomu tweetuje:

Komentář OstravaBlog.cz:

Psal jsem o tom na OstravaBlog.cz již v roce 2011, „ve městě chybí [...] hlídána dětská hřiště, upravené parky, volný čas zde lze trávit v podstatě jen v obchodních centrech. Ostrava není vhodným městem pro mladé rodiny s dětmi. Ti, pokud mohou, volí raději okolní města a obce, kde je zmíněný servis na daleko větší úrovni.“ Lepší dětské hřiště má kdejaká vesnice či malé městečko. A to je pro Ostravu, zatím ještě třetí největší město republiky velkou ostudou a nepřehlednutelným mínusem.

Pokud chce být Ostrava městem vhodným pro rodiny, pokud chce aspoň v malém zabránit vylidňování, které již mnoho let probíhá, je nutné, aby přibyly další nové a vybavením bohatší, než ty dosavadní dětské hřiště. Jde o první krůček ke zlepšení. Pevně doufám, že Ostrava a v tomto případě Moravská Ostrava s tímto novým hřištěm „neusne na vavřínech“.

Diskuze | 2 příspěvky (poslední 13. 1. 2021, 15:43)
Reklama