Aktuality

18. 5. 2016, 12:05 | zdroj: tisková zpráva | další aktuality

Uvedení nového čísla revue Protimluv v Domě umění

Ve čtvrtek 19. května v 18.00 hodin proběhne v ostravském Domě umění literárně-hudební večer při příležitosti uvedení kulturní revue Protimluv 1-2/2016. Součásti programu bude například autorské čtení publicisty Ladislava Vrchovského z připravovaného románu Otřesová sloj Vladimír, jehož úryvek vychází jako příloha nového čísla časopisu, nebo čtení básnířky a performerky Jany Orlové z připravované sbírky Proč toužím po diamantech.

LADISLAV VRCHOVSKÝ je novinář, divadelní publicista a kritik, pořadatel kulturních akcí. Věnuje se divadelní kritice, publikuje v Divadelních novinách a v Českém rozhlasu 3 Vltava, také na webovém portálu Ostravan.cz. Žije v Ostravě.

JANA ORLOVÁ je básnířka a performerka, vydala sbírku Čichat oheň (2012), v nakladatelství Větrné mlýny připravuje knihu s názvem Proč toužím po diamantech. Ukázka z této sbírky vychází v novém čísle revue Protimluv. Žije v Praze.

Na program navazuje koncert z pravidelného cyklu improvizované experimentální hudby Pohyby, zvuky, prostory, na kterém vystoupí skupina Poisonous Frequencies.

Diskuze | 2 příspěvky (poslední 13. 1. 2021, 15:43)