OstravaBlog.cz | Aktuality - Ve čtvrtek proběhne veřejná debata o tzv. Černé kostce, zamítnuté budově pro vědeckou knihovnu

Aktuality

14. 9. 2009, 12:54 | zdroj: tisková zpráva | další aktuality

Ve čtvrtek proběhne veřejná debata o tzv. Černé kostce, zamítnuté budově pro vědeckou knihovnu

Ve čtvrtek 17. září 2009 od 18.00 bude antikvariát a klub Fiducia hostit veřejnou debatu na téma nové budovy Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě.

Architektonickou soutěž na nové sídlo Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě vypsal krajský úřad v červnu 2004. Zvítězil v ní návrh knihovny v podobě tzv. „Černé kostky“ (více o projektu). Současné vedení kraje tento vítězný a projekčně připravený návrh knihovny zamítlo s tvrzením, že náklady na výstavbu i budoucí provoz budovy jsou příliš vysoké. V červnu tohoto roku jako reakce na postup krajského úřadu vznikla Občanská iniciativa za Černou kostku v Ostravě (www.cernakostka.cz), která usiluje o realizaci vítězného projektu.

Debaty o Černé kostce, financích, potřebnosti nové budovy pro vědeckou knihovnu a dalších souvisejících témat se zúčastní: Ladislav Kuba (architekt, spoluautor vítězného návrhu), Zbyněk Stanjura (primátor města Opavy, člen zastupitelstva Moravskoslezského kraje za ODS), Martin Strakoš (historik architektury, iniciátor petice Za Černou kostku), Milena Vitoulová (regionální předsedkyně České komory architektů) a Svatomír Recman (náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro kulturu a soc. věci). Debatu bude moderovat pedagog Ostravské univerzity Martin Tomášek.

Diskuze | 7 příspěvků (poslední 18. 9. 2009, 14:40)
Reklama