Diskuze na téma Čtenáři o sobě (volná diskuze na libovolné téma)

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)oto | 19. 10. 2017, 19:43

Človeče nešťastný, neodsudzuj kresťanstvo!

Človeče nešťastný, neodsudzuj kresťanstvo!


Je žiaľ objektívnym faktom, že kresťanstvo spôsobilo počas svojej dlhej histórie veľké množstvo zla. Má na svedomí veľa bolesti, nešťastia a dokonca i ľudských životov. Viď križiacke vojny, inkvizícia a podobne. A práve kvôli všetkej tejto historicky objektívne dokazateľnej negativite dnes veľa ľudí na kresťanstvo zanevrelo. Odvrhujú ho ako celok, pričom si ale neuvedomujú, že tým zároveň odvrhujú i vysoké duchovné učenie, ktoré by im mohlo výrazne pomôcť v ich osobnom, čisto ľudskom vývoji, ale predovšetkým v ich vývoji duchovnom.

Viac sa dozviete na:
http://kusvetlu.blog.cz/1710/clovece-nestastny-neodsudzuj-krestanstvo

(odkaz)Jana K. | 13. 10. 2017, 17:57

Vondrák, Tuleja a na řadě je Lata?

Dnes jsem vyšla z divadla a málem mi spadla čelist! Možná se ptáte z čeho. Na jednom z kandelábrů je zavěšen plakát pana Tuleji, v současnosti rektora Slezské univerzity, ne kterém sice nevypadá nejhůře, ale... Můžete mi někdo vysvětli, co to jsou za novodobé Moravskoslezské morésy, že rektoři VŠ se hrnou do politiky. Já jen doufám, že je k tomu nevede jakási mocenská úchylka v kombinaci s touhou po větších a větších penězích. To by nebyl dobrý signál!!! Vondrák StB Ano, je hejtman, chce být i poslanec a do toho i přednáší, Tuleja (prozatím nestraník, ale za TOP 09) je rektor, možná i poslanec a rovněž přednáší, publikační činnost pokulhává. Je to jakési divné. Tito chlapci buď nic odborně neumí, nebo touží po moci a penězích, nebo po vyšší společnosti. Doufejme, že do toho marasmu nestáhnou i Latu - i když ten v té rektorské funkci plave neuvěřitelně (viz. skandální projekt Fakulty umění, viz. skandální hnusné přístavby FF, viz. úsměvně trapné zasedání velké vědecké rady v sále a na pódiu Divadla Antonína Dvořaka, atd. apod.)

(odkaz)Pastor Osas Ben | 11. 10. 2017, 20:51

Naléhavě potřebujete peníze? Můžeme vám pomoci!

Naléhavě potřebujete peníze? Můžeme vám pomoci!
Jste v současné situaci v potížích nebo vás ohrožuje?
Tímto způsobem vám dáváme možnost vyvíjet nový vývoj.
Jako bohatá osoba cítím povinnost pomáhat lidem, kteří se snaží, aby jim poskytli šanci. Každý si zaslouží druhou šanci a od té doby, co vláda selže, bude muset pocházet od ostatních.
Žádná částka není pro nás příliš šílená a dospělost, kterou určujeme vzájemnou dohodou.
Žádné překvapení, žádné další náklady, ale pouze dohodnuté částky a nic jiného.
Nečekejte a komentujte tento příspěvek. Uveďte částku, kterou chcete požádat, a my vás budeme kontaktovat se všemi možnostmi. kontaktujte nás dnes na pastorosasben@outlook.com

Naléhavě potřebujete peníze? Můžeme vám pomoci!

(odkaz)krmič | 9. 10. 2017, 22:37

A věříte, že ani jeden z vámi uváděných bodů mě nes..., pardon, mi nevadí? :-)

(odkaz)Jana K. | 9. 10. 2017, 19:31

Tak se nám to pěkně ser. Ze všech stran...

Plantak (Macura) je zašitý jako krtek a Sígr (Semerák) pokračuje v likvidaci Moravské Ostravy. A co že se to vlastně děje:
*Jatka a jejich přestavba je v jedné velké mlze - viz. dnešní regionální vysílání a redaktorka Radová (mj. arch. všechny ateliéry odstupují).
*KVKSČ aneb skelet naproti kulturáku se opět zasekl a není ta ani noha.
*Dokončovaná Českobratrská je jedna velká katastrofa aneb nejsprostší zámkovka z hobby maketu vítězí! Je to ještě větší tragédie než Nádražní.
*Parčíky jsou v Ově (Moravské Ostravě) na zblití ale Sígrův parčík, který je součástí jeho činžáku je upraven vzorově.
Dále nemá smysl pokračovat. Snad jen "Plantaku, odejdi, podej demisi!!!"

(odkaz)Jana K. | 5. 9. 2017, 15:06

Zeman v Ostravě aneb ostravaidnes.cz

Takže pijan přijel do Ostravy a více měně se obul do Lampióna - Světlíka? A nebyl to náhodou ten pijan, který dal Lampiónovi - Světlíkovi státní vyznamenání? A nebyl to náhodu ten pijan, který nám dával Lampióna za podnikatelský vzor? Aha - já jsme ta blbá, která má páteř málo ohebnou a moc si toho pamatuje. My jsme fakt národem lokajů a podržtašek!!! A aby toho nebylo málo Juchelka - medůza "dezertoval" z Topky k Ano. Asi po vzoru jeho druha Krajča. Sorry jako!!! Jdu blejt!!!

(odkaz)Jana K. | 24. 8. 2017, 18:47

Nenechme si ukrást naději pro Ostravu!!!

Tak takovýhle baner s Pražákem najdeme před vjezdem do centra Ostravy. Co tím chce pan Pražák říci? Co pan Pražák udělal pro Ostravu? Co udělal pro nerozložení NDM? Mám on vůbec nějakou myšlenku či vizi, kromě toho že bude na teplém místečku v Praze? Jaká je jeho minulost? Jak je možné, že jsme takovým národem blbců - národem splachovacím, který fandí Burešovi a nevadí mu Pražák? Poslední zhasne?

(odkaz)Jana K. | 24. 8. 2017, 11:36

Šla jsem kolem konzervatoře a říkám si, že té Javůrkové asi hrabe. Na velkém baneru nad vchodem Krajčo. Co to má jako znamenat? To tam může dát přímo Agrofert s (ne)Burešem a s (ne)StBákem. Ta dáma je fakt mimo mísu! Dlouhodobě. A začněte dělat něco s tanečním oddělením. Je přece neúnosné, aby daňový poplatník financoval školu, která neplní žádnou funkci - viz. aktuální složení baletního souboru NDM. Konzervatoř v Ově je jako JAMU v Brně. Naprosto zbytečné instituce.

(odkaz)Jana K. | 23. 8. 2017, 8:50

Stačí se projí ostravskými ulicemi. Zbyl zde odpad a Romále.

(odkaz)jarnemec | 22. 8. 2017, 21:05

"Každé bludiště prý návštěvníci trochu ničí a posbírají kukuřici.

„Ale nikde jinde do něj lidé nechodí s mačetou, neosekají kus bludiště a po obsluze nehází kameny. V Ostravě už bludiště určitě nepostavíme,“ vysvětluje jednatel svůj postoj."

Zdroj: http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/ostrava-zrejme-o-sve-kukuricne-bludiste-prijde-je-udajne-nejhorsi-ze-vsech-20170822.html

(odkaz)Jana K. | 11. 8. 2017, 13:07

Zprávy z Ostravska aneb region umírá...

Rozprodávání Vítkovic začíná: insolvenční správce nabízí části firmy.

(Opět došlo na má slova. Už se "těším" až se sklopeným ocasem Lampión prodá DOV městu. Z toho se Macura a hlavně daňový poplatník posere. Ostrava s tím deno denním smradem a smogem směřuje k cílí 90 tis. obyvatel "normálních" a 110 tis. Romále?)

O provozování nových leteckých linek na mošnovském letišti není zájem.
(Záměr? Ne! Mittal to vede z Londýna, Bakala ze Švýcarska, Otava ze Španělska, takže na co letiště ve vidlákově, že?!)

(odkaz)krmič | 25. 7. 2017, 12:43

Jen tak pro zajímavost, středem Nádražní třídy v Přívoze kdysi (kolem roku 1900, jó za Sitteho) tekla Valchařská strouha. Takové strouhy neměly ke stoce daleko. Za časů Hurníka už tam ovšem nebyla, a on o ní asi ani nevěděl. Ale opravdu vysušená stoka :-)

(odkaz)krmič | 25. 7. 2017, 12:28

Nepochopila jste mě, asi jsem se nedostatečně vyjádřil. To nesouvisí se socíkem ani se zchátralostí.
Se mi to nelíbí, ba děsí z architektonického/urbanistického principu. Nejsem ovšem odborník (proto si mohu dovolit mít vlastní názor, co se mi líbí nebo nelíbí), ale architektura na mě působí emocionálně.
Tak třeba ten kostel, to je přímo dekorace pro filmový horor!!
Camillo Sitte snad nebyl zrovna satanista, ale zednář určitě, to bylo tehdy v lepších kruzích takřka povinné :-)

(odkaz)Jana K. | 25. 7. 2017, 9:55

Strašidelný? Za socíku určitě, na přelomu tisíciletí - paráda, dnes opět strašidelný. Bohužel!!!
Jiří X. Doležal: V Ostravě je těžké nebýt rasista. Reflex 24.července 2017 16:30

(odkaz)krmič | 24. 7. 2017, 23:08

Přívoz mi vždycky připadal architektonicky strašidelný. S cikány nebo bez :-)
Máme na všechno diametrálně odlišné názory :-)
Ilja Hurník přirovnával už za 1. republiky Nádražní v Přívoze k vyschlé stoce.

(odkaz)Jana K. | 24. 7. 2017, 19:26

Jiří X Doležal: V Ostravě je těžké nebýt rasista Reflex.xz 24. července 2017 16:30

Pan Doležal má v mnohém pravdu. Bohužel i nejhezčí a architektonicky nejcennější čtvrť (Přívoz) je díky nim definitivně odepsána.

(odkaz)Jana K. | 24. 7. 2017, 8:00

Asi se čeká na červený koberec ve stylu Kino Luna O - Zábřeh, který má vést od hlavního vchodu do Domu umění až po zmíněnou zastávku. Tím pádem se opět vše vyseká, vč. bývalých fontánek, dnes květináčů, potom zase chvilku fontánek, dnes jeden velký "kvězináč" - květinový záhon, a potom tam snad přistane nějaký přístřešek či lavička. Jen aby to nedopadlo jako kulky Mamulky před ex Spořkou. Výborný návrh a ve výsledku jsou sice kulky Mamulky vyčištěné a funkční, ale jinak nic moc, spíše nic. To i ta lidová tvořivost s. Rozehnalové má větší šmrnc. Ach jo, ta Ostrava!!! Ta se toho malého dělnického óderu snad nikdy nezbaví aneb lepím, lepíš, lepíme. A hlavně malá domů, že?!

(odkaz)krmič | 23. 7. 2017, 19:28

Někde se to vysvětlovalo, ale nechce se mi to hledat. Najděte si to sama. Nezapomnělo. Ještě se tam má něco opravovat, proto přístřešek bude až později. Asi to prohlásíte za donebevolající šlendrián :-)

(odkaz)Jana K. | 23. 7. 2017, 16:31

Nepřipadá Vám, pane Krmiči, trošku prapodivné, aby proběhla GENERÁLNÍ rekonstrukce Nádražní třídy a čirou náhodu se pozapomnělo na lavičku (záměrně nepíšu lavičky) a přístřešek. Ale já vím, lidé se mají nosit deštníky a kdo cestuje "sockou", ten nemůže očekávat nějaký servis. A potom, jsme v Ostravě, že?! To by na těch lavičkách bylo plno bezdomovců a odpadkové koše vypálené... Ostrava!!!

(odkaz)krmič | 23. 7. 2017, 14:49

Cokoli je důvod k plivnutí na jisté osoby

Ale zastávka Elektra není nejfrekventovanější.Nedaleká zastávka Karolina obsluhuje více linek - tramvaje i autobusy. A myslím, že je tam i více cestujících. A lavičky :-)

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 1189