Diskuze na téma Čtenáři o sobě (volná diskuze na libovolné téma)

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)oto | 22. 6. 2017, 19:25

O bezprecedentnom evolučnom úpadku súčasnej Európy

O bezprecedentnom evolučnom úpadku súčasnej EurópyŽijeme v univerze, ktoré má duchovný rozmer. Život v ňom podlieha evolúcii, čiže vývoju od jednoduchšieho k čoraz dokonalejšiemu, ako nám o tom hovorí Darwinova teória. Zároveň v ňom však prebieha i veľká evolúcia ducha, čiže postupný vývoj od duchovne nevedomého k duchovne čoraz vedomejšiemu a od duchovne nezrelého k duchovne čoraz zrelšiemu. Toto dianie je možné považovať za prirodzený proces, podporovaný všetkými zákonitosťami univerza.

Viac sa dozviete na:
http://kusvetlu.blog.cz/1706/o-bezprecedentnom-evolucnom-upadku-sucasnej-europy

(odkaz)krmič | 17. 4. 2017, 22:14

Knihovny

Zajímavé, jak jsou všichni intoši fascinováni problémem knihoven, nejen v Ostravě. Které by měly mít úžasné, reprezentativní budovy. Kam se hrabou katedrály...
Já vás popíchnu.
Nikdy jsem žádnou veřejnou "vědeckou" knihovnu nepotřeboval. Ani na škole! (Uznávám, že humanitní obory, kterých si ovšem nijak nevážím :-), jsou něco jiného.) Akorát si nemohu vzpomenout, kde jsme ta skripta kupovali :-)
V prvním i druhém zaměstnání mi stačila dobře vedená podniková knihovna. Se správným výběrem zahraničních publikací, zejména časopisů, jaké bych jinde těžko hledal. Pokud by mě to vůbec napadlo.
(Pár let po sametu to ovšem šlo do sběru nebo kam...)

(odkaz)Jana K. | 17. 4. 2017, 12:37

Univerzitní knihovna Opava (www.msstavby.cz) x Univerzitní knihovna Ostrava - Bráfova

Netřeba dalších komentářů. Snad jen, zpětně si říkám, že všichni ti odpůrci OU na začátku devadesátých let měl pravdu... Ostrava není kulturní a univerzita s měla budovat jedna - a to pouze v Opavě.

(odkaz)oto | 6. 4. 2017, 17:27

Bratia Slovania! Nemajú nás za nič!

Bratia Slovania! Nemajú nás za nič!


Viete o tom, že existuje plán elity najbohatších a najmocnejších nášho sveta na zredukovanie ľudstva na zlatú miliardu? A viete, aká má byť rasová a národnostná skladba tejto miliardy, ktorá má slúžiť elite? Viete o tom, že jej najväčšiu časť majú tvoriť predovšetkým národy západného sveta, pričom mnohé slovanské národy majú byť úplne vyhladené? Alebo z nich má byť ponechaný iba nepatrný zlomok, určený na zabezpečovanie základnej obslužnosti území, ktoré pôvodne osídľovali.

Viac sa dozviete na: http://kusvetlu.blog.cz/1703/bratia-slovania-nemaju-nas-za-nic

(odkaz)Jana K. | 21. 2. 2017, 12:30

Ať už jde celý Ostravak do prd..e!!!

www.msstavby.cz/rekonstrukce-parku-cs-letcu-20-02-2017/

(odkaz)oto | 16. 2. 2017, 19:31

Trump! Svet dostal šancu! Využije ju?Koncom roka 2016 balansoval náš svet takmer na pokraji vojenského konfliktu USA a Ruska, s tendenciou jeho eskalácie až do jadrovej konfrontácie. Atmosféra priam hmatateľného napätia, s podtextom blízkeho svetového konfliktu mocností však povolila okamžite po zvolení Trumpa za prezidenta USA a v súčasnosti je možné badať v tomto smere naozaj značné uvoľnenie. To samozrejme neznamená, že by bolo zrazu všetko absolútne bezproblémové, ale minimálne o vojne mocností sa už ako o skoro hotovej veci prestalo hovoriť.

Viac sa dozviete na: http://kusvetlu.blog.cz/1702/trump-svet-dostal-sancu-vyuzije-ju

(odkaz)Hana | 21. 1. 2017, 9:24

Dobrý den, nám se tedy rozhodně osvědčil tlumič hluku od http://www.sai-atis.cz. Seriózní jednání a skvělé služby.

(odkaz)Hedvika D. | 1. 12. 2016, 18:48

Vodojem na Hladnově

Dobrý den,
v mé diplomové práci se zabývám vodárnou na Hladnově, její historií, architekturou, atd. Sháním dobové fotografie, anebo informace o bývalé restauraci Na vyhlídce (Panorama), která zde kdysi sídlila. Budu vděčná za jakoukoliv informaci. Moc děkuji.

(odkaz)? | 1. 11. 2016, 15:39

Tak jsem se dočetl, že se v Ostravě Porubě plánuje nová tramvajová linka.
Koho tohle napadlo?
Za prvé - pro koho, už teď jsou autobusy směr Globus poloprázdné.
Za druhé - kudy ty tratě provedou - potřebují přece dost místa dvoje koleje,
nástupní ostrůvky, a to místo jste prodali !!!! Takže kde, to je nalepíte na
paneláky hned vedle zdí, zničíte zeleň.

Kdo to zase vymyslel, kdo potřebuje utratit peníze asi z eurodotací, kdo potřebuje
zakázky za každou cenu.

A přitom se dají peníze utratit smysluplně pro lidi - kolik věcí je v Ostravě
v nepořádku, kolik jich chybí - pořádný koncertní sál třeba, vědecká knihovna,
v Porubě třeba kino anebo obyčejná oprava zvlněných a popraskaných chodníků.

(odkaz)oto | 27. 10. 2016, 18:19

Sýrie, USA, Rusko! Světová válka na spadnutí?

Sýrie, USA, Rusko! Světová válka na spadnutí?

Ve všednosti dnů si mnozí lidé ani nevšimli, že jsme se ocitli na pokraji vojenské konfrontace mocností. Američtí generálové chrlí výhrůžky o ruských vojácích, kteří začnou hromadně přicházet domů ze Sýrie v igelitových pytlích. A také o tom, že již není otázkou, zda-li vypukne válka s Ruskem, ale kdy vypukne.

Více se dozvíte na: http://smilan.bloger.cz/_/Syrie-USA-Rusko-Svetova-valka-na-spadnuti

(odkaz)Jana K. | 16. 10. 2016, 23:41

Milý Ferdinande, marnost nad marnost. Protože Když k Vám a panu Krmiči přidám všechny ty Vltavské, Semeráky, ale dnes už Macury apod., tak se přestávám divit, proč je Ostrava pořád taková, hm, hnusná.

(odkaz)krmič | 16. 10. 2016, 22:40

Clown Ferdinand

Naprostý souhlas.

(odkaz)krmič | 16. 10. 2016, 22:37

Tak jsem se nedověděl, co by tam mělo být.
Ta ulice je úzká, i když od KB se rozšiřuje. Ano, ale jen malinký kousíček. A jezdí tam tramvaje tak hustě, jako snad v žádném našem (ani zahraničním) městě.
Pokud jde o asfalt a dláždění, jsou naše názory, jak už vím, diametrálně odlišné. Třeba někdy jindy.

(odkaz)Clown Ferdinand | 16. 10. 2016, 22:26

"Zálivy" u zastávek tramvají

Vedení chodníků mi připadá docela rozumné. Auta přece stejně musí počkat, až se obyvatelstvo "nasáčkuje" to tramvaje. Takže provoz by to nemělo vice zpomalit - nanejvýš ochránit "pěšáky" před netrpělivými motoristy.
Ale nejsem odborník. Ani zaťatý motorista.

Nicméně by se musely tramvaje zakopat pod zem a auta zakázat, aby to působilo více "velkoměstsky". Ty tři banky a kavárna nemohou přebít spoustu dvou až třípatrových domů, které mi nepřipadají zas tak moc velkoměstské.

A i kdyby se to udělalo - tak pro koho? Mariahilfer Strasse to nikdy nebude. Ostrava není Vídeň a neznám jediný rozumný důvod, proč by si na ni měla hrát.

(odkaz)Jana K. | 16. 10. 2016, 22:08

Pane Krmiči, ta ulice není pro Ostravu zcela obyčejnou ulicí. Zrovna ten úsek, jehož rekonstrukce se právě dokončuje, měl šanci dodat Ostravě velkoměstský šmrnc. Protože právě v tomhle malé úseku je Ostrava velkoměstská - velkoměstsky pojaté banky, velkoměstské 2 kavárny (nehodnotím, že v jedné se prodávají auta a ta druhá je Buksou značně pokřivena) atd. Stačilo vystrčit hlavu z prdélky (to není narážka na Vás, ale na Útvar hlavního architekta), a celý ten úsek od Palace po křížení s Českobratrskou řešit jako v Brně, nebo v některých městech v Rakousku či Německu. Ale víte co, pane Krmiči, až budete mít chvíli času, zajděte se tam podívat a možná budete stejně otráven jako já.

(odkaz)krmič | 16. 10. 2016, 21:48

Jana K.
Co by podle vás mělo být na docela obyčejné, dosti úzké, městské ulici? Která se vyznačuje pouze extrémně hustým tramvajovým provozem - zpravidla 48 průjezdů za hodinu.
Central Park? Disneyland?

(To vedení okrajů chodníků je opravdu podivné, ale uvidíme, jak si s tím provoz poradí.)

(odkaz)Jana K. | 16. 10. 2016, 20:10

Nádražní třída aneb promarněná šance

Dnes jsem šla na výstavku do Domu umění a posléze jsem si důkladně prohlídla dokončovanou opravu Nádražní třídy. Přátelé, mám-li být upřímná, něco tak ohavného (!) aby člověk pohledal. Asfalt a betonová lobby (zámková dlažba).

Pane Macuro,
přestaňte už prosím plantat blbosti a všechny síly dejte do pokusu o okamžité odvolání hlavního architekta statutárního města Ostrava. Mj. měl jste to udělat už dávno a ne ještě s ním chodit na besedy. A hlavně mi prosím neopakujte písničku pana Kajnara, že v pravomoci primátora nelze odvolat hlavního architekta. Nádražní třída není jen promarněná šance, Nádražní třída je doslova hnusná.

(odkaz)jarnemec | 14. 10. 2016, 1:23

Ostravsko je kraj rázovitý a citace z usnesení uvedených institucí to jen dokládá... aneb druhá část elaborátu obsahujícího základní údaje a citace z usnesení vybraných soudů a státních zastupitelství, týkajících se aplikace článku II amnestie Václava Klause z roku 2013. V této části jsou usnesení krajského státního zastupitelství a soudu v Ostravě. http://www.nfpk.cz/tz/4665

(odkaz)Jana K. | 13. 10. 2016, 21:56

Bože můj, ten Macur je druhý Kajnar. Tržní hodnota 53 mil.? Ten chlapec by měl vytáhnout hlavu z prdélky, nebo on opravdu nechápe, že Ostrava opět upadá do hluboké krize? A co všechno bude město vlastnit? A z čeho to bud financovat? Lidé z Ovy utíkají po tisících, a já už v takovém Přívoze vidím jenom neviditelné (a kdyby jenom tam, že). A to nás ještě čeká mega průser v podobě DOV, nad kterou bude ještě honě pláče!!!

(odkaz)jarnemec | 13. 10. 2016, 20:53

Nová Fukušima

Kupní smlouvu a další materiály najdete zde: https://www.facebook.com/207998145968578/photos/?tab=albums

"„Rada města doporučila zastupitelům, kteří se sejdou ve středu, aby souhlasili s bezúplatným převzetím 6,5 hektaru pozemků od developera, jemuž Ostrava kdysi prodala celé území za 227 milionů korun. Chceme také jejich souhlas k tomu, aby město od stejné firmy koupilo jeden hektar za 10 milionů korun. Vyplatí se to, jeho tržní hodnota je 53 milionů korun,“ uvedl primátor Ostravy Tomáš Macura z hnutí ANO.

Dodal, že dalších 10 až 15 hektarů pozemků v okolí chce město vykoupit od společností Eurovia a Vítkovice."

Zdroj: http://ostrava.idnes.cz/nova-karolina-ostrava-multi-developer-dhq-/ostrava-zpravy.aspx?c=A161013_2278997_ostrava-zpravy_jog

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 1167