Diskuze na téma Čtenáři o sobě (volná diskuze na libovolné téma)

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)vilma | 13. 10. 2016, 17:56

Nechápu, proč to město - Macura kupuje zpátky. Jaké s tím má asi plány?
O jaké pozemky vlastně jde - kromě té zelené louky za Karolínou - tam
je co?

(odkaz)Jana K. | 13. 10. 2016, 17:20

Já mám ve více věcech pravdu, ale Ostravsko - region razovity. Hlavně, že má každý "dvacet" titulů a ve výsledku nosí na krku kastrol namísto hlavy s mozkem :-/

(odkaz)Starý klaun Ferdinand | 13. 10. 2016, 17:10

Jana K. je neblahá sudička!

Tohle předpovídala.

(odkaz)Jana K. | 13. 10. 2016, 11:09

A máme to tady! Investor vrací pozemky městu na Karolíně a poněkud zmatený Macura chce kupovat pozemky od Vítkovice Machinace Group - šetři Tomáši na DOV! Ta nás ještě bude stát nervů a peněz!!!

StB idnes.cz - regionální příloha:

Ostrava získá zpět část území Nové Karolíny, investor chce méně stavět
(Přeloženo - Ostrava jede, ale do ...)

(odkaz)Jana K. | 12. 10. 2016, 21:05

Zpráva MŠMT

"O tom, kolik škola dostane, už nerozhoduje jen kvantita, ale i kvalita. Především hodnota vědecké práce. Pro univerzity zaměřené spíš na vzdělávání zaměstnanců pro region než na špičkový výzkum to byla špatná zpráva. Koeficient kvality se započítával hned několikrát. Pro regionální univerzity to bylo komplikované, klesl jim počet studentů a zároveň částka na studenta. Silný dopad to mělo na zlínskou univerzitu, JU v ČB, ZU v Plzni nebo na SU v Opavě."

Ostravská VŠB-TU vše zastírá demografickým poklesem a vylidňováním ostravského regionu. Potom je ovšem zajímavé, že se demografický pokles neodrazil na ČVUT , VUT (obě školy úbytek do 5%) či na UK a UP Olomouc.

(odkaz)Manka | 12. 10. 2016, 20:48

Info pro tu "nejchytřejší" ve všem

Nejlepší vysoká škola je v Ostravě. Báňská předběhla i Univerzitu Karlovu
14.10.2015

V seznamu nejprestižnějších světových univerzit, který každoročně zveřejňuje časopis Times, zabodovala Vysoká škola báňská Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO).
V celosvětovém žebříčku THE se umístila na 301. až 350. místě, čímž předběhla i Univerzitu Karlovu, která obsadila 401. až 500. místo (poznámka redakce přesné umístění vysokých škol se uvádí pouze u prvních dvou set míst).
Nejlepší české univerzity1. VŠB Technická univerzita Ostrava (301. 350.)
2. Univerzita Karlova v Praze (401.500.)
3. Vysoké učení technické v Brně (401.500.)
4. České vysoké učení technické v Praze (501.600.)
5. Masarykova univerzita v Brně (501.600.)


Zdroj: www.timeshighereducation.com
(Pramen: Times Higher Education Ranking 2015-16)
Ze všech českých univerzit dopadla VŠB-TUO nejlépe.

(odkaz)Jana K. | 12. 10. 2016, 20:35

Nikoliv úspěšný rektor, ale doslova útěk pět minut po dvanácté.

Na HGF vrcholí právní bitva o děkanský post.

Dle MŠMT, tiskový odpor vysokých škol:

VŠB-TU Ostrava v roce 2010 - 22341 studentů, v roce 2016 - 14025 tj. ÚBYTEK O 37,2%

OU v Ostravě v roce 2010 - 9966 studentů, v roce 2016 - 8873 tj. ÚBYTEK O 11,00%

Potom se ptám, kde StB ANO přišlo s informací, že v Ově studuje více než 28 tis. vysokoškolských studentů?

Mj. v Brně studuje více než 63 tis. studentů na veřejných vysokých školách!

Takž se mi zdá, že pan Vondrák je pěkný výlupek toužící po moci a penězích. Výsledky na VŠB za ním nevidím.

(odkaz)oto | 6. 10. 2016, 14:58

Burknini! Lekcia mravnosti nemravnej Európe!

Burknini! Lekcia mravnosti nemravnej Európe!


Burkini sú celotelové plavky moslimiek, ktoré sa najmä na francúzskych plážach stali jednou z najhorúcejších tém tohto leta. Reportérka Mathilde Cousinová bola napríklad svedkom ponižujúceho pokutovania ženy za to, že nemala oblečenie „rešpektujúce dobré mravy a sekularizmus“. Vyzeralo to dosť násilne, keď traja policajti obkolesili dotyčnú ženu, pričom jeden z nich držal prst na spúšti slzotvorného plynu.

Viac sa dozviete na:
http://kusvetlu.blog.cz/1609/burknini-lekcia-mravnosti-nemravnej-europe

(odkaz)Jana K. | 10. 9. 2016, 14:43

Jatka + 3 vily... Co ještě město hodlá koupit??? A z čeho a pro koho to bude provozovat???

Na StB idnes.cz je aktuálně zavěšena informace, že město (Macura) chce koupit tři historické vily... Takže po jatkách, historické vily? Začíná mi to nějak smrdět levárnou vanoucí z Hnutí Podrazák! Takže město, které se vylidňuje, město, které má po Karviné druhou největší nezaměstnanost v MSK (cca 10%), město které má centrální obvod ve kterém se už druhé funkční období nic nového nepostavilo bo JUDr. Semerák požaduje několikapatrové podzemní parkingy apod. v takovéím městě se nakupuje a nakupuje. Pane Macuro, šetřete penízky na DOV, která ve velmi krátkéo době připadne město a bude to ještě hodně bolavá záležitost. A celkově pane Macuro neblbněte, složte funkci a vraťte se k rodině, protože rozdíl mezi panem Kajnarem a Vámi je minimální.

(odkaz)Jana K. | 30. 8. 2016, 14:56

Já být na místě pana Macury, tak začnu svolávat krizový štáb, protože DOV má zaděláno na velký problém, který BOHUŽEL spadne na bedra města,, do toho rozložené NDM, kauza Amadeus Real, Městská galerie přesunutá do Bauhausu, odliv rezidentů a čím dál tím více neviditelných k vidění v ostravských ulicích. Máte co dělat, pane Macuro! Pokud ovšem město neřídí už dávno JUDr. Semerák a není to záměr z Ostravy udělat 100 tis. město.

(odkaz)Jana K. | 29. 8. 2016, 20:28

Alena Vitásková - nestraník, váš kandidát do SENÁTU na kandidátce - STRANA ÚSVIT - NÁRODNÍ KOALICE

www.drzaholka.cz

V SENÁTU CHCE INICIOVAT A PROSADIT:

*peníze pro rozvoj Ostravska - 300 mld. Kč
*přemístění vybraných centrálních úřadů do Ostravy
*zákon o vyvlastnění majetku Bakaly, vrácení vytunelovaného majetku na Ostravsku, vč.bytů
a další perly!!!

Měla jsem paní inženýrku za průbojnou ženu, ale jak vidno, každý kdo zavadí o Ostravsko, dokonale zhloupne!!! Takže Benešovy, resp. Zemanovy dekrety na Bakalův majetek? Ale jaký? Vždyť on všechno prodal. A co tak vyvlastnit hotely Praze 1, které vlastní Koláček (vč. Permonu ve Vysokých Tatrách), nebo Otavův hotel, který staví ve Španělsku, nebo Otavův Metalimex a Prossův Palác Elektra nebo jeho golfové hřiště?

(odkaz)Jana K. | 18. 8. 2016, 13:39

Macura s Novákem pobíhají po Olympijském parku, Rozehnalová a spol. jukají nad jatkami a budoucí Městskou galerií a Vítkovice Power Engineering míří k úpadku.

Zdroj: StB idnes.cz 18. srpna 2016 13:27

Pane Macura,
z čeho budete financovat provoz tak velkého množství příspěvkových organizací - počet obyvatel klesá a Ostrava po krachu Vítkovic už nebude mít ani jednu velkou firmu, která by zde měla sídlo? Hlavně ať žijí sluníčkáři, Olympijské parky a Štepánkovo vrabčí hnízdo, že?!

(odkaz)Jana K. | 17. 8. 2016, 22:18

Jsou ti Ostravsko-čeští novináři debilové, nebo jen prodejné feny?

Deňyk (Deník) hledá největší osobnost kraje - osobnost veřejného života. Mezi vybranými je i PODNIKATEL A MECENÁŠ Světlík???

Koktající Světlík komentoval insolvenci OKD (v České televizi).
www.pravdaosvetlikovi.cz

(odkaz)Jana K. | 16. 8. 2016, 21:37

A je to tady...

www.ekonomika.idnes.cz

Světlíkovo impérium se drolí, strojírenský holding rozprodává nemovitosti.

16. srpen 2016 13:02

(odkaz)Jana K. | 15. 8. 2016, 23:07

Tak za prvé, věta "nějaký emigrant z tehdy super chudého Řecka" byla v podstatě narážkou na zemi odkud pan S.P. pocházel - i když Řecko po vstupu do EHS (dnes EU) na počátku osmdesátých let minulého století mělo trojnásobně vyšší životní úroveň než celé, tehdy už dost zbídačené a technologicky zastaralé, socialistické Československo. A za druhé, já mu jeho víru v komunismus nebrala, ale ten kdo ten režim zažil na vlastní kůži po roce 1948, a ještě v českém pojetí, ten ví své... Toť vše.

(odkaz)krmič | 15. 8. 2016, 18:24

Tak za prvé, Prusalis byl Řek. Proč do toho mícháte český charakter?
A za druhé, on ten hřbet neohýbal, on tomu komunismu opravdu věřil.
Měl k tomu své důvody. Nemusí se vám to líbit, ale prostě to tak je.

(odkaz)Jana K. | 15. 8. 2016, 15:17

to Vilma - doplnění

Paní Vilmo, právě že ta chybějící flinta a nenásilí v OSUDOVÉM (!) roce 1938 z nás udělala národ BŘEČKY.

(odkaz)Jana K. | 15. 8. 2016, 14:22

Paní Vilmo, já pana S. P. neznám a je mi v podstatě ukradený. Pouze jsem reagovala na pana Ferdinanda, který nepsal, že byl komunista a současně i tvrdý kapitalista (taková obdoba JUDr. Babky). Současně Vás můžu ujistit, že nebýt komunistů po roce 1948, tak nějaký "emigrant" z tehdy super chudého Řecka (ČSR ta první republiky byla 7. nejbohatší země světa) by nemusel zachraňovat zámeček a Česko by nebylo vykradenou "Balkánskou" gubernií. Tento národ už nezachrání nic, ale takovým lidem jako byl Václav II. za kterého naše hranice sahala až k Baltu, nebo za Přemysla Otakara II. až k Jadranu, je dobré se "každý" den omlouvat a pouze se stydět. Komunisté z nás udělali národ lokajů a my si v tom lokajství a plebejství ještě rochníme - viz. všechny dnešní kauzy, vč. agenta StB jako vícepremiéra ČR.

(odkaz)vilma | 15. 8. 2016, 12:41

Už mě Jano K. štvete s tím věčným odsuzováním našich lidí. To kulturní
člověk a vlastenec nedělá. Jsme jací jsme o nic horší než jiné národy.
A co jste sakra vy za představitelku kterého vyvoleného národa?
Neustále se povyšujete a jenom kritizujete, všechno a všechny. To už je moc.
A co jako má český národ dělat než se přizpůsobovat inteligentně situaci,
my nejsme blbí, abychom řešili všechno nesmyslně flintou nebo násilím.
Tak poraďte, vy chytrá, co mají Češi a Moraváci podle vás dělat, když nás
vždycky někdo vede jenom do záhuby a podrazí z těch vašich lepších
a vyvolených národů A nesvádějte všechno na komunisty, v mnohém
dělali věci líp a poctivěji než současní vládci - a porubský zámek je fajn.
Ochodního ducha mohou mít i komunisti, Prusalis byl dobrý člověk. O mrtvých
jen dobré, tak po něm neplivějte, prosím.

Zobrazen 21. až 40. příspěvek z 1167