Diskuze na téma Městské obvody > Hrabová, Stará a Nová Bělá, Polanka, Proskovice

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Momir NJEZIC | 13. 1. 2021, 12:24

Vážná a čestná půjčka, půjčky s Moi Momir NJEZIC na 2,8%.

Vážná a čestná půjčka, půjčky s Moi Momir NJEZIC na 2,8%.

Jednotlivci odkudkoli, pan Momir NJEZIC nabízí půjčky od 2 000 do 900 000 EUR každému, kdo je schopen splácet s úrokem 3% za jakoukoli požadovanou částku. Dělám to v terénu:
- finanční půjčka
- Půjčka na nemovitost
- Investiční půjčka
- Půjčka na auto
- Konsolidační dluh
- Zpětný odkup
- Osobní půjčka
- Jste ve spisu
Pokud opravdu potřebujete půjčku, zkuste ji kontaktovat.

PS: Dostávejte oznámení o svém přenosu na mobil.

Kontakty:
E-mail: momirnjezic803@gmail.com
Whatsapp: +22 951 589 194

(odkaz)Vladimír Slavík | 4. 3. 2018, 10:12

Události v Hrabové v posledních letech

Po komunálních volbách v roce 2014 nastaly v Hrabové velké změny. Zastupiteli se stali i představitelé dvou nových volebních subjektů, kteří se nesmířili se stagnaci, která zde vládla několik posledních let. Společně s úsilím několika zastupitelů standardních politických stran bylo dosaženo výměny starosty a byly prosazeny další různé změny. Mezi ně patří i výrazné zlepšení úrovně místního časopisu a webových stránek obce a živé diskuse mezi občany a zastupiteli na jednáních zastupitelstva o různých problémech obce. Výrazně se zlepšila také činnost výborů zastupitelstva a komisí rady.
V neposlední řadě přispěl k oživení zájmu občanů o veřejné dění i vznik dvou nezávislých místních webů (Hrabova.info a Hrabovské noviny), kde mohou publikovat své názory k různým současným problémům Hrabové všichni, kteří se zajímají o veřejné záležitosti.
Také konečně byl patřičně oceněn hrabovský rodák, básník Vilém Závada, a to vybudováním Naučné stezky Viléma Závady, na které bylo instalováno 14 panelů s textem a obrazovou a mapovou dokumentaci místních pamětihodností.
Mezi aktivními občany mladé generace je i Martin Slepička, student Filosofické fakulty Ostravské univerzity, který se zasloužil o vydání publikací „Kostel sv.Kateřiny Alexandrijské v Ostravě -Hrabové“ a „Historie obce Hrabová“. Také je na místě upozornit i na mladé občanky Janu Václavíkovou a Janu Batelkovou, které za finanční pomoci magistrátu Ostravy i městského obvodu Hrabová organizují v blízkosti sídliště Šídlové stavbu parku s různými prvky jak pro poučení tak pro odpočinek. A to s významnou pomocí místních občanů.
V minulých dnech byli čtenáři tohoto blogu informováni i o vzniku spolku „Klub přátel Hrabové“. Jedním z úkolů členů KPH je i poskytování pravidelných informací o dění v naší obci. Možná, že se ozvou i představitelé podobných iniciativ ze sousedních městských obvodů.

(odkaz)Rostislav Gromnica | 3. 3. 2018, 23:35

Klub přátel Hrabové

Shodou různých okolností a také náhod vzniklo v minulých dnech neformální společenství několika občanů, které přijalo název Klub přátel Hrabové (KPH). Jsou v něm zástupci všech generací a mají v úmyslu věnovat své zkušenosti a svůj volný čas veřejným záležitostem.
Program naší činnosti není ještě zcela kompletní, bude ovlivněn také tím, jaké další osobnosti vstoupí do našich řad.
V každém případě to bude činnost v oblasti „věcí veřejných“ . Konkrétně budeme řešit problémy, souvisejicí s cílevědomým a promyšleným rozvojem naší obce tak, aby nejen nyní, ale i v budoucnu to bylo místo pro klidný a spokojený život. Jak ten soukromý tak i v oblasti komunální. Mimo jiné budeme věnovat velkou pozornost rozšiřování různých občanských aktivit. Aby Hrabová nebyla pouhým satelitním městečkem, ale sídlem spokojených občanů, kteří budou ochotni se veřejně angažovat. A to z vlastního přesvědčení, že je to nutné a potřebné.
Pokud jde o naši kompetenci, tak budeme ve své činnosti využívat věch práv občanů obce podle § 16 zákona č. 128/2000 Sb.
Zdá se, že na počátku se budeme zabývat kvalitou současné veřejné správy, místním zdravotnictvím, problematikou seniorů, rozkrýváním různých složitostí veřejných financí, dalšími osudy území zvané Pilíky. Náš program tímto není uzavřen a bude postupně doplňován novými tématy. Pochopitelně budeme spolupracovat s místní veřejnou správou, pokud o to bude zájem.
Klubovní místností KPH bude restaurace Ve Dvoře, schůzky budou každý čtvrtek v 18 hodin.
Kontaktní adresa na vedení klubu je vladslavik@seznam.cz
Klubovým časopisem KPH jsou Hrabovské noviny. Předsedou je MUDr. Rostislav Gromnica, Ph.D. Dalšími členy jsou Ing. Vladimír Slavík, MUDr. Marcela Poláčková, Ing. Miroslav Poláček a Mgr. Rostislav Gromnica.
Nevylučujeme možnost vstupu členů KPH do letošních komunálních voleb. Právě v těchto dnech o tom intenzivně jednáme.
Tato dnešní informace má sloužit jako výzva pro ty spoluobčany, kteří mají potřebu uplatnit své schopnosti pro potřeby obce. Naše činnost bude zaměřena na konkrétní témata. Proto je nutné, aby každý, kdo projeví o členství zájem současně sdělil, na jaký problém by se v KPH zaměřil. Ke spolupráci „na dálku“ máme v úmyslu vyzvat i naše rodáky, kteří z různých důvodů již v Hrabové nebydlí, ale mají ke svému rodišti stále velmi blízko.

(odkaz)Milan Slíva jr. | 2. 11. 2014, 13:28

Diskuze na Hrabova.info

Dnes byla spuštěna na Hrabova.info diskuze, kde lze volně a slušně diskutovat o čemkoliv. Jediné omezení je, že je obdobně jako u komentářů u článků vyžadována registrace.

(odkaz)Manka | 29. 10. 2014, 11:05

Městský obvod Hrabová

Je dobře, že vznikly další internetové stránky o Hrabové www.hrabova.info
Myslím, že pan Slavík to ve svém článku Již nejsem sám na svých stránkách http://vladimirslavik.netstranky.cz výstižně vyjádřil, když napsal, že každý z nich se bude věnovat poněkud odlišným žánrům.
Přeji vám oběma hodně chuti a sil do vašeho psaní a hodně čtenářů i diskutujících.

(odkaz)Jindra Novotný | 26. 10. 2014, 22:39

Hrabovské noviny

Po volbách vznikly v Hrabové nové internetové noviny na www.hrabova.info a tam jsou informace, které jsou aktuálnější a všestranější než na stránách pana Slavíka. Dokonce tam dávájí informace ze sokolu, historie a mají tam Hrabovské listy od roku 1992! Klobouk dolů. Doufám, že jim to dlouho vydrží. Zveřejňují tam své texty i místní politické strany - KDU, ČSSD a hnutí Změna.

Pozor, mají tam i možnost dávat komentáře. Sice jen registrovaným, ale i tak to je pokrok.

Hrabováci, mrkněte na to.

Jindra

(odkaz)Vladimír Slavík | 15. 10. 2014, 13:30

Hrabovské noviny

Paní Manko, diskuse byla, ale někdo tam začal psát třeba 10x za sebou nic neříkající nesmyslné texty s úmyslem tuto rubriku zlikvidovat. Proto jsem byl nucen provést změnu. Každý, kdo má potřebu sdělit svůj názor,může tak učinit na adresu vladslavik@seznam.cz. Pak si to mohou čtenáři HN přečíst v rubrice "Diskuse", včetně mého komentáře.
Pokud jde o mikrobus, je to zajímavé téma. Určitě by to nemohla být pravidelná linka, protože by se z jízdného nezaplatila. Ale na požádání za přijatelné jízdné, proč ne. Musela by to asi provozovat MHD.

(odkaz)Manka | 13. 10. 2014, 16:10

Hrabovské noviny

Hrabovské noviny jsem začala číst pravidelně, velice hodnotím, že tam pan Slavík píše skoro denně zajímavé příspěvky, ale není tam možnost diskuse. Email na adresu pana Slavíka - to není ono.
Mám téma. V obci Hrabová mi chybí mikrobus, se kterým by starší lidé mohli jezdit i z bočních ulic až k obecnímu úřadu, ale hlavně na hřbitov. Velký autobus by ke hřbitovu zajíždět nemohl. Ale mikrobus by se tam měl kde otočit.
Mezi Hrabůvkou a Zábřehem mikrobus jezdí a opravdu je to hlavně pro seniory, někdy i školáky bezvadné.

(odkaz)Vladimír Slavík | 16. 9. 2014, 7:00

Hrabovské noviny

Na můj web se lze jednoduše dostat i tak, že se do vyhledavače napíše "Hrabovské noviny".
Je dobře, že mimo hnutí "Změna" se v Hrabové hlásí k životu i hnutí Ostravak. Obě organizace mají podobný cíl - ukončit v Hrabové éru pasivity a vrátit občanům možnost spoluúčasti na veřejném životě. Hrabovskénoviny tomu budou maximálně nápomocné.

(odkaz)houmir | 15. 9. 2014, 19:51

Manka

To je snad samozřejmé, dyť jsme "hrabovjáci". Snad i vy tajemná Manka.

(odkaz)Manka | 14. 9. 2014, 16:42

Houmir

Výborně. Doufám, že to bylo v Hrabové.

(odkaz)houmir | 14. 9. 2014, 16:25

Manka

I stalo se...(pozval jsem)

(odkaz)Manka | 14. 9. 2014, 10:39

Houmir

Omlouvám se, pane Slavíku. Houmir to teda poplet. :-)
Tak ať vás za to Houmir pozve třeba na pivo. :-)

(odkaz)houmir | 11. 9. 2014, 20:47

stránky

www.vladimirslavik.netstranky.cz
chybu neudělal p. Slavík!!!!!!

(odkaz)Manka | 10. 9. 2014, 15:07

www.vladimirslavik.netsranky.cz

Pane Slavíku, opravte si odkaz na své stránky v dnešním příspěvku. Ten odkaz, který jste tam uvedl a který jsem zkopírovala do tohoto nadpisu, je sice veselejší, ale opravdu, opravdu se na něj nedá dostat. :-)
To nic, alespoň je tu trochu srandy! :-)

(odkaz)Houmir | 10. 9. 2014, 13:31

Změna pro Hrabovou

OPRAVA předcházejícího příspěvku : Hnutí se jmenuje Změna pro Hrabovou!!!!!!!

(odkaz)Houmir | 10. 9. 2014, 13:26

Změna v Hrabové

Změna udělala první akci v rámci předvolební kampaně pod názvem Den Změny v Hrabové. Více se můžete dočíst na www.vladimirslavik.netsranky.cz.
Mimo jiné hnutí má název Změna v Hrabové a dostalo volební číslo 4.
Chce opravdovou změnu a neslibuje populistické a nesplnitelné sliby.

(odkaz)Vladimír Slavík | 21. 8. 2014, 8:27

Volební kampaň v Hrabové

V internetových Hrabovských novinách byl 19.8. 2014 zveřejněn článek "Začíná volební kampaň" s uvedením deseti následujících bodů fiktivního volebního programu fiktivního voĺebního subjektu Hrabové.
1.Výrazně rozšíříme kapacitu /počet stránek/ časopisu "Hrabovské listy" a zavedeme pravidelné rubriky "Co nového na radnici" a "Názory občanů".
2. U všech zakázek nad 20 tisíc Kč budeme zveřejňovat údaje o ceně a jméno zhotovitele /dodavatele/.
3. Změníme způsob zpracování obecního rozpočtu tak aby občané byli lépe informováni o hospodaření s finančními prostředky, a to zvláště ve výdajové části rozpočtu.
4. Prověříme strukturu, počty úředníků a účelnost nákladů na místní správu.
5. Snížíme o 10% rozpočtovou položku "Odměny zastupitelů" a budeme pravidelně zveřejňovat výši přiznaných odměn.
6. Uvedeme do každodenní praxe zákon č. 106/1999 Sb. , o svobodném přístupu k informacím.
7. Budeme trvat na důsledném využívání současných právních předpisů k odstraňování vad u některých staveb, které zhoršují vzhled Hrabové, zvláště kolem Paskovské ulice.
8. Navážeme kontakt s majiteli staveb v okolí Paskovské ulice, vyžadující opravy fasád a nabídneme pomoc při řešení tohoto problému.
9. Uskutečníme soutě "O nejhezčí dům a zahrady Hrabové" a o "Nejhezčí ulici Hrabové".
10. Zaměříme se na zlepšení estetického vzhledu a odstranění ekologických a jiných závad v oblasti Pilíků a v okolí ulice "U řeky".
Bližší podrobnosti a komentáře k jednotlivým bodům jsou uvedeny na webu
www.vladimirslavik.netstranky.cz

(odkaz)Vladimír Slavík | 6. 8. 2014, 14:15

Je to dobrá zpráva, že i v Hrabové u letošních voleb nebudou občané odkázáni pouze na dosavadní volební strany, které toho moc nedokázaly. Vždyť nejsou schopné vytvořit a provozovat ani funkční webové stránky, na kterých by mimo jiné informovaly své voliče, jak plní volební program z r. 2010. Možná, že hnutí "Změny pro Ostravu" bude "štika" v Hrabovském rybníku.

(odkaz)Houmir | 5. 8. 2014, 21:44

Vznik organizace

V Hrabové již vznikla ZO Změny pro Ostravu a jde i do nastávajících voleb. Seznámit se můžete se členy 6.9. v přilehlých prostorech rest. U lípy, při kulturní akci Den změny v Hrabové.

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 37