Diskuze na téma Městské obvody > Hrabová, Stará a Nová Bělá, Polanka, Proskovice

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Milan Slíva jr. | 2. 11. 2014, 13:28

Diskuze na Hrabova.info

Dnes byla spuštěna na Hrabova.info diskuze, kde lze volně a slušně diskutovat o čemkoliv. Jediné omezení je, že je obdobně jako u komentářů u článků vyžadována registrace.

(odkaz)Manka | 29. 10. 2014, 11:05

Městský obvod Hrabová

Je dobře, že vznikly další internetové stránky o Hrabové www.hrabova.info
Myslím, že pan Slavík to ve svém článku Již nejsem sám na svých stránkách http://vladimirslavik.netstranky.cz výstižně vyjádřil, když napsal, že každý z nich se bude věnovat poněkud odlišným žánrům.
Přeji vám oběma hodně chuti a sil do vašeho psaní a hodně čtenářů i diskutujících.

(odkaz)Jindra Novotný | 26. 10. 2014, 22:39

Hrabovské noviny

Po volbách vznikly v Hrabové nové internetové noviny na www.hrabova.info a tam jsou informace, které jsou aktuálnější a všestranější než na stránách pana Slavíka. Dokonce tam dávájí informace ze sokolu, historie a mají tam Hrabovské listy od roku 1992! Klobouk dolů. Doufám, že jim to dlouho vydrží. Zveřejňují tam své texty i místní politické strany - KDU, ČSSD a hnutí Změna.

Pozor, mají tam i možnost dávat komentáře. Sice jen registrovaným, ale i tak to je pokrok.

Hrabováci, mrkněte na to.

Jindra

(odkaz)Vladimír Slavík | 15. 10. 2014, 13:30

Hrabovské noviny

Paní Manko, diskuse byla, ale někdo tam začal psát třeba 10x za sebou nic neříkající nesmyslné texty s úmyslem tuto rubriku zlikvidovat. Proto jsem byl nucen provést změnu. Každý, kdo má potřebu sdělit svůj názor,může tak učinit na adresu vladslavik@seznam.cz. Pak si to mohou čtenáři HN přečíst v rubrice "Diskuse", včetně mého komentáře.
Pokud jde o mikrobus, je to zajímavé téma. Určitě by to nemohla být pravidelná linka, protože by se z jízdného nezaplatila. Ale na požádání za přijatelné jízdné, proč ne. Musela by to asi provozovat MHD.

(odkaz)Manka | 13. 10. 2014, 16:10

Hrabovské noviny

Hrabovské noviny jsem začala číst pravidelně, velice hodnotím, že tam pan Slavík píše skoro denně zajímavé příspěvky, ale není tam možnost diskuse. Email na adresu pana Slavíka - to není ono.
Mám téma. V obci Hrabová mi chybí mikrobus, se kterým by starší lidé mohli jezdit i z bočních ulic až k obecnímu úřadu, ale hlavně na hřbitov. Velký autobus by ke hřbitovu zajíždět nemohl. Ale mikrobus by se tam měl kde otočit.
Mezi Hrabůvkou a Zábřehem mikrobus jezdí a opravdu je to hlavně pro seniory, někdy i školáky bezvadné.

(odkaz)Vladimír Slavík | 16. 9. 2014, 7:00

Hrabovské noviny

Na můj web se lze jednoduše dostat i tak, že se do vyhledavače napíše "Hrabovské noviny".
Je dobře, že mimo hnutí "Změna" se v Hrabové hlásí k životu i hnutí Ostravak. Obě organizace mají podobný cíl - ukončit v Hrabové éru pasivity a vrátit občanům možnost spoluúčasti na veřejném životě. Hrabovskénoviny tomu budou maximálně nápomocné.

(odkaz)houmir | 15. 9. 2014, 19:51

Manka

To je snad samozřejmé, dyť jsme "hrabovjáci". Snad i vy tajemná Manka.

(odkaz)Manka | 14. 9. 2014, 16:42

Houmir

Výborně. Doufám, že to bylo v Hrabové.

(odkaz)houmir | 14. 9. 2014, 16:25

Manka

I stalo se...(pozval jsem)

(odkaz)Manka | 14. 9. 2014, 10:39

Houmir

Omlouvám se, pane Slavíku. Houmir to teda poplet. :-)
Tak ať vás za to Houmir pozve třeba na pivo. :-)

(odkaz)houmir | 11. 9. 2014, 20:47

stránky

www.vladimirslavik.netstranky.cz
chybu neudělal p. Slavík!!!!!!

(odkaz)Manka | 10. 9. 2014, 15:07

www.vladimirslavik.netsranky.cz

Pane Slavíku, opravte si odkaz na své stránky v dnešním příspěvku. Ten odkaz, který jste tam uvedl a který jsem zkopírovala do tohoto nadpisu, je sice veselejší, ale opravdu, opravdu se na něj nedá dostat. :-)
To nic, alespoň je tu trochu srandy! :-)

(odkaz)Houmir | 10. 9. 2014, 13:31

Změna pro Hrabovou

OPRAVA předcházejícího příspěvku : Hnutí se jmenuje Změna pro Hrabovou!!!!!!!

(odkaz)Houmir | 10. 9. 2014, 13:26

Změna v Hrabové

Změna udělala první akci v rámci předvolební kampaně pod názvem Den Změny v Hrabové. Více se můžete dočíst na www.vladimirslavik.netsranky.cz.
Mimo jiné hnutí má název Změna v Hrabové a dostalo volební číslo 4.
Chce opravdovou změnu a neslibuje populistické a nesplnitelné sliby.

(odkaz)Vladimír Slavík | 21. 8. 2014, 8:27

Volební kampaň v Hrabové

V internetových Hrabovských novinách byl 19.8. 2014 zveřejněn článek "Začíná volební kampaň" s uvedením deseti následujících bodů fiktivního volebního programu fiktivního voĺebního subjektu Hrabové.
1.Výrazně rozšíříme kapacitu /počet stránek/ časopisu "Hrabovské listy" a zavedeme pravidelné rubriky "Co nového na radnici" a "Názory občanů".
2. U všech zakázek nad 20 tisíc Kč budeme zveřejňovat údaje o ceně a jméno zhotovitele /dodavatele/.
3. Změníme způsob zpracování obecního rozpočtu tak aby občané byli lépe informováni o hospodaření s finančními prostředky, a to zvláště ve výdajové části rozpočtu.
4. Prověříme strukturu, počty úředníků a účelnost nákladů na místní správu.
5. Snížíme o 10% rozpočtovou položku "Odměny zastupitelů" a budeme pravidelně zveřejňovat výši přiznaných odměn.
6. Uvedeme do každodenní praxe zákon č. 106/1999 Sb. , o svobodném přístupu k informacím.
7. Budeme trvat na důsledném využívání současných právních předpisů k odstraňování vad u některých staveb, které zhoršují vzhled Hrabové, zvláště kolem Paskovské ulice.
8. Navážeme kontakt s majiteli staveb v okolí Paskovské ulice, vyžadující opravy fasád a nabídneme pomoc při řešení tohoto problému.
9. Uskutečníme soutě "O nejhezčí dům a zahrady Hrabové" a o "Nejhezčí ulici Hrabové".
10. Zaměříme se na zlepšení estetického vzhledu a odstranění ekologických a jiných závad v oblasti Pilíků a v okolí ulice "U řeky".
Bližší podrobnosti a komentáře k jednotlivým bodům jsou uvedeny na webu
www.vladimirslavik.netstranky.cz

(odkaz)Vladimír Slavík | 6. 8. 2014, 14:15

Je to dobrá zpráva, že i v Hrabové u letošních voleb nebudou občané odkázáni pouze na dosavadní volební strany, které toho moc nedokázaly. Vždyť nejsou schopné vytvořit a provozovat ani funkční webové stránky, na kterých by mimo jiné informovaly své voliče, jak plní volební program z r. 2010. Možná, že hnutí "Změny pro Ostravu" bude "štika" v Hrabovském rybníku.

(odkaz)Houmir | 5. 8. 2014, 21:44

Vznik organizace

V Hrabové již vznikla ZO Změny pro Ostravu a jde i do nastávajících voleb. Seznámit se můžete se členy 6.9. v přilehlých prostorech rest. U lípy, při kulturní akci Den změny v Hrabové.

(odkaz)Vladimír Slavík | 5. 8. 2014, 7:51

Problémy zastupitelské demokracie

Mé úvahy a poznámky se vztahují na obce, města, městské části a obvody o velikosti cca 1 až 5 tisíc obyvatel. Soudím, že větší a menší obce se nachází ve zcela jiných podmínkách a jejich problémy mohou být někde jinde.
V minulých 25 letech učinila naše společnost a tím i obce obrovský krok kupředu. Vznikla veřejná správa podle demokratických principů, zavedly se svobodné volby, zastupitelstva a orgány místní správy poměrně rychle vytvořily instituce a postupy, odpovídající demokratickým principům.
Již jsme si zvykli jako na samozřejmost, že úředníci místní správy jsou většinou zdvořilí, mají potřebnou kvalifikaci a mnohdy nám pomohou vyřešit naše problémy. Funguje infrastruktura, opravují se silnice a chodníky. Volby všeho druhu jsou perfektně zajišťovány, vzniklá zastupitelstva plní povinnosti, uložené zákonem o obcích.
Jenomže co bylo dobré včera, nemusí vyhovovat současnosti. Náročnost lidí neustále roste, a je to tak správné.
Na rozdíl od velkých měst neexistuje v menších obcích v zastupitelstvech "vládní strana" a opozice, která by ji hlídala. Platí zde hesla "venkov jedna rodina", "já na bráchu brácha na mě" a "koho chleba jíš, toho píseň zpívej".Starosta je obvykle ze strany, která vyhrála volby, místostarosta z druhé nejsilnější strany. A tak to chodí léta. Zastupitelé nemají možnost a prostor na prosazování vlastních názorů, ochotně nebo méně ochotně odhlasují to, co je v programu jednání rad nebo zastupitelstev. Tyto poznatky čerpám z veřejně přístupných zápisů z jednání nebo z usnesení těchto orgánů. Zastupitelstva žijí svými vlastními problémy, jejich činnost je stereotypní a nejsou náznaky dalšího vývoje.
A to bývá začátek konce.
Naštěstí existuje něco jako pud sebezáchovy. Mimo zkostnatělé současné struktury začínají vznikat nové iniciativy, nová občanská hnutí, která dříve nebo později mohou obnovit dopředný pohyb zastupitelské demokracie. Z našeho okolí bych upozornil na následující:
V Rychvaldě působí již delší dobu opoziční "Občanská společnost" Jana Vavříka.
Ve Vratimově vyvíjí úspěšnou činnost občanské sdružení "PRO Vratimov".
V Ostravě začalo působit nové hnutí "Změna pro Ostravu" a má zajímavý program pro nastávající volby. Je k dohledání na webových stránkách www.zmenaproostravu.cz . Mezi zajkládajícími členy je i hrabovský občan pan Miroslav Houžvička. Možná, že se dočkáme vzniku této zajímavé organizace i v Hrabové.
A tak není důvod k obavám o osud zastupitelské demokracie. Lidé jsou součástí přírody, a ta si vždycky pomůže z dočasných nesnází.

(odkaz)Houmir | 4. 8. 2014, 21:57

Ještě jedna reakce

Závadova ulice - omyl, který je v mnoha lidech zakořeněn, že je po básníkovi...
Mimochodem text básníka Viléma Závady je v Hlučíně na Kulturním domě již několik desítek let a v Hrabové?

(odkaz)Houmir | 4. 8. 2014, 21:48

Reakce na příspěvky

Vážený pane Slavíku,
jste snad jediný občan Hrabové, který se nebojí poukazovat nejen na dobré věci, ale i na ty negativní. Myslím si, že už nastala doba, kdy už by se občané konečně začali vyjadřovat k problémům i formou písemnou na takovýchto "Blogech" a nejen v tzv. pivních řečech. Já jako občan a momentálně i zástupce hnutí, které by chtělo hodně věcí v Hrabové změnit, oceňuji Váš velký přehled. Byl bych velmi rád upozornil na možnost spolupráce s Vámi Hrabovské občany-tím myslím upozornit na Vaše stránky i na Váš BLOG. K Vašim příspěvkům: Zúčastnil jsem se několika jednání zastupitelstva a začínám chápat občany proč se tohoto nezúčastňují. Jsou zde projednávány věci, které občan nemá šanci změnit a málokdo ze zastupitelů má snahu prosadit požadavky voličů (viz Váš článek o besedě s občany zorganizovanou ČSSD). Problém je i propagace Hrabové v okolí, vždyť je zde několik zajímavostí o kterých neví ani sami občané Hrabové, natož okolí. Noviny jsou podle názoru většiny lidí archaické a poplatné době, bez nápadů na zlepšení, odmítnutí reklam je hloupost, kterou snad už má jen Hrabová...
Prosadit, aby členové Rady byli za něco zodpovědní a tuto zodpovědnost prezentovat na stránkách novin......Je pěkné psát o akcích a o zodpovědnosti p. starosty, ale co další přísedící radní - jak jsou prospěšní - kdo a odkud se to doví.
Dá se psát o tzv. činnosti a myslím , že hodně občanů by vidělo ty, které volili a kteří se budou ukazovat před volbami, v jiném světle. Je třeba pracovat pro lidi v obci, poslouchat jejich návrhy a hlavně reagovat. momentálně je v obci občany rozebírán leták s určitými věci, které nejsou v souladu s činností zastupitelů , rady i p. starosty. Proč, jestliže jsou nepravdivé, není ihned vysvětlení, např. formou mimořádného vydání Hrabovských listů a na oficiálních webových stránkách obce?
Myslím, že jako první reakci jsem toho napsal až mnoho - je to můj pohled na současnou situaci v Hrabové. a zároveň i malá reakce na Vaši prospěšnou činnost.
S pozdravem
Houžvička Miroslav

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 34