Diskuze na téma Městské obvody > Mariánské Hory a Hulváky

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Lenka Bolkova | 20. 8. 2019, 15:42

Nejlepší úvěr v České republice

Potřebujete finance?
Hledáte finance?
Hledáte peníze na rozšíření svého podnikání?
Pomáháme jednotlivcům a společnostem získat úvěr na podnikání
rozšíření a založení nového podnikání v rozsahu jakékoli částky. Získejte půjčku za dostupnou úrokovou sazbu 3%, potřebujete tuto hotovost / půjčku pro podnikání a vyúčtování svých účtů? Pak nám pošlete e-mail nyní pro více informací nás kontaktujte e-mailem: leni.bolkova01@gmail.com

(odkaz)Romana Jana | 12. 8. 2019, 10:34

50,000 kc - 50,000,000 pujcky

Nabídka pujcky mezi jednotlivci za 72 hodin Jsme ochotni pujcit s úrokovou sazbou 3%, nabízíme pujcky komercním a soukromým organizacím v rozsahu od 50 000 do 50 000 000 v období od 1 do 30 let, nabízíme S úverem s nízkou úrokovou sazbou a bez kreditní kontroly nabízíme osobní pujcky, pujcky na konsolidaci dluhu, rizikový kapitál, komercní pujcky, studentské pujcky, úvery na bydlení. "uvedte výši potrebného úveru a trvání, které si mužete dovolit, jsme dobre certifikováni a registrováni, naše pujcky jsou dobre pojišteny pro maximální bezpecnost, což je naše nejvyšší priorita.: kdfin11@gmail.com

(odkaz)Harry Bale | 10. 7. 2019, 10:21

Nabízím vám výhodný finanční úvěr

Nabízím Vám jediný finanční úvěr od přímého investora ve výši 50 000 až 50 000 000 Kč. Tato nabídka platí pro všechny a pro všechny občany. Splatnost této půjčky může být stanovena na 240 měsíců s možností předčasného splacení za každou cenu a bez zvýšení. Vezměte si všechny své kredity a zaplatit své prostředky do 24 hodin. Chcete-li si zapůjčit, napište: Senec! WhatsApp: +420602970031, mail: harrybale699@gmail.com

(odkaz)LUCIA | 27. 3. 2019, 1:43

Máte nějaký problém, který vás obtěžuje?


VŠEM DÁMŮM TĚŽKÉ VE SVĚTĚ VE SVĚTĚ ČTĚTE TENTO ČLÁNEK A
KONTAKT ILEKHOJIE ULOŽIT VAŠE MARRIAGE
JAK DOSTAT MŮJ HUSBAND ZPĚT DOMŮ S POMOCÍ REÁLNÍHO A GENUINNÍHO SPELL CASTER DR ILEKHOJIE TEXT NEBO KONTAKT VIA WHATSAPP +2348147400259

(odkaz)aggu | 19. 10. 2010, 10:18

ani ne tak uražená ješitnost jako ututlané podezření z korupce té paní...

(odkaz)Miv | 19. 10. 2010, 9:01

Když je ve hře uražená ješitnost, hodí se každá karta ...

(odkaz)Miv | 19. 10. 2010, 9:00

Michniak kope

http://zpravy.idnes.cz/lumpa-janackovou-volit-nebudeme-odmita-ostravska-ods-necasovu-vyzvu-12w-/domaci.asp?c=A101018_151629_domaci_jw

Jak je vidět Janáčková si dovolila opět hodně - vyhrála ve volbách. To muselo Michniaka rozpálit do běla.

(odkaz)Frantisek Dobrota | 22. 6. 2010, 9:12

osobni zkusenost

Jel jsem nedavno v podvecer na kole po vyznacene cyklotrase z Vitkovic smerem na Zabreh. Trasa vede v jednom miste pod mostem pod Rudnou a v okoli Vitkovickeho nadrazi se najednou ztraci v jakemsi ghetu, kdybych to nevidel na vlastni oci, tak neverim, ze neco takoveho se muze nachazet v EU. Vsude bordel jak nekde v indickem velkomeste. Akorat tam bych se tak nebal. Elektrina v domech evidentne odpojena a vsude kolem posedavaly tlupy deti, mladych i starych, z otevrenych aut hrala na plne pecky nejaka disko muzika. Projel jsem to co nejrychleji, vyhybal se ocnimu kontaktu a douffal, ze do mne nikdo "nevystartuje" (jo, mam predsudky, chtel bych ale v teto situaci videt vsechny ty "humanisty").
Nechapu, jak nekdo mohl navrhnout cyklotrasu pres takove gheto (kdyz uz tady vubec respektujeme jeho existenci), priste radeji pojedu mezi auty po Rudne.
PS. nejsem rasista, kazdemu mohu doporucit delsi dovolenou v Asii, ve mestech to tam na prvni pohled muze vypadat podobne, vsude neporadek a spousta "opalenych" lidi, rozdil je v te atmosfere, tam neucitite zadny strach, tam neni zadna agrese, jenom pohodicka. Maximalne vas budou chtit natahnout na cene, ale smlouvani je hra. Aspon v Indii a v Nepalu to tak je.

(odkaz)Marty | 22. 6. 2010, 7:38

Mimo téma... (?)

Ono to poučování moralistů, jak jsou Cikáni utiskovaní a diskriminovaní, už mi docela leze krkem, když vidím, že drtivá většina z nich zájem o "integraci" do naší společnosti tak, jak si to někteří představují, prostě nemá. Jen pohodlně na společnosti parazitují a je jim fajn, pracovat nemusí, stát se o ně a jejich potomky postará.
Ale nikdo z oněch morálku kázajících by je za sousedy nechtěl...

Ale tohle je, bohužel, neřešitelná situace, všichni se bojí s tím cokoliv udělat. A když už má někdo snahu (viz pí. Janáčková), hned je označen za rasistu (tohle ovšem není problém rasismu, ale sociální!).
Líbí se mi nové slovo, už jsem jej několikrát viděl v médiích, je asi nejtrefnější a nejvíce vystihuje situaci: "anticikanismus".

Ale to je tak asi vše, co se mi na celém problému líbí... :-/

(odkaz)Rýša | 22. 6. 2010, 7:16

Pracovat v lokalitě plné Romů a bydlet v lokalitě Romů je, alespoň si myslím, obrovský rozdíl.
Sám pracuji na rozhraní Vítkovic a Zábřehu, kde je Romů nespočetně.Vidím romské děcka jen se tak poflakovat nebo v obchůdku, kde si kupuji svačinu, a to v době školníhi vyučování. Vidím 20-30 leté zdravé Romy v hloučcích na sebe pokřikujících nebo v autu, kde jich snad vejde i deset, prohánějících se ulicí sem tam a je jedno, jestli je poledne nebo pět odpoledne, kdy mi končí prac. doba...,
Ale jsem v kanclu a ani mi to tak nevadí....
Ale bydlet bych tu nechtěl ani za nic...bydlím za Ostravou a u nás Romové nejsou.
Ten, kdo tady bydlí - a z postesků zdejších prodavaček vím, je nešťastný, ale odstěhovat se kvůli financím nemůže.

Tak jak je to vlastně s těmi Romy? Pardon, s velkou většinou Romů? Někdo píše, že problémy nejsou, ale miliony jdou na různé programy pro romskou otázku...trochu nelogické, ne?

(odkaz)aggu | 21. 6. 2010, 15:23

No jednoduché to není, když se v tomto státě dokáží pohádat sousedi i kvůli jablku spadlému za plot toho druhého ;)
Záleží na lokalitě, třeba v ulici tady v Přívoze, kde pracuji, žije romů spousta a problém žádný. Ani s bílými ;)
Proč se někde vytvoří ghetto, a jinde to jde, to je na hodiny diskuzí a ani na to odborně nemám ;)

(odkaz)Marty | 21. 6. 2010, 14:40

Osobně s názorem "rdlf" musím trošku (!!!) souhlasit.
Běžte se tam podívat a pak suďte...
Část (bohužel docela velká) Trnkovecké ulice je podobná ghettu, sám bych tam jít nechtěl... vybydlené domy, partičky Cikánů řvoucích a zevlujících v jejich okolí jsou na denním/nočním pořádku, brdl všude kolem, no, původní obyvatelé byli prostě nahrazeni "perspektivní" generací.
Jen bych rád viděl např. Vás, aggu, jak si pěstujete sousedské vztahy s Romy.

(odkaz)marian | 21. 6. 2010, 14:14

rdlf

negramotný nácek plný komplexů a agrese - ideální soused!

(odkaz)aggu | 21. 6. 2010, 12:21

Rdlf

1. odstěhujte se do Maďarska
2. zopakujte si českou mluvnici, zapálený vlastenče
3. sousedské vztahy je třeba pěstovat ;)

(odkaz)Miv | 21. 6. 2010, 12:18

Rdlf

Vymažete příspěvek toho nácka pode mnou? Díky

(odkaz)Rdlf | 21. 6. 2010, 8:25

Hahaha

*** Smazáno - viz pravidla. Redakce OstravaBlog.cz ***

(odkaz)Neva | 17. 5. 2010, 12:43

Františku...

Ano, chápu, ale tou školou odmalička to právě začíná, četla jsem nějaký citát - "když dítě nic nedělá, dělá neplechu". Pokud nemá kde učit se přizpůsobovat se, vyroste z něj zase jen lump.
I z těch dětí budou jednou rodiče. Vím, že je to těžké, ale někde by se začít mělo.
Navíc, školní docházka na základce je přece stále povinná, ne?

(odkaz)Frantisek Dobrota | 17. 5. 2010, 9:49

Taky asi internetový xenofob ...

Nevo, to si myslim, ze je malo, ze to moc nepomuze. Dokud nebudou mit sami zajem, nic se nezmeni.
Pamatuji si na zakladce, ze v nasem rocniku byli 3. Vsichni 3 do skoly chodili, ale stejne byli vsichni 3 problemovi. Nechapali vubec nic, nic se nebyli schopni naucit. Chovani hrozne, same dvojky a trojky z chovani. Nikdo je nesikanoval, v te dobe jeste nebyl rasismus "moderni", rekl bych, ze snad ani nidko to slovo neznal. Zato z jejich strany neustala agresivita a kradeze. Kazdy z nich mel strach.
Zajimave je, ze i mezi tzv. vetsinovou populaci se nasli zaci, kteri meli spatny prospech a problemy s ucivem, ale ve vyrazne mensim pomeru a taky nebyli tak agresivni.
Jak to resit opravdu nevim. Jenom jsem chtel rict, ze ani ta poctiva skolni dochazka nic nevyresi, dokud sami nebudou chtit a dokud se tem detem nebudou jejich rodice venovat.
Jedine co mne napada je asi toto: merit vsem stejnym metrem.

(odkaz)Neva | 14. 5. 2010, 10:44

Internetový xenofob...

Výňatek z příspěvku aggu 13. 5. 2010, 14:44 :
"Když rodiče kašlou na školu svých dětí, tak jim ubližují, ale každý má právo na to se chovat a rozhodovat hloupě. Až bude chtít jejich dítě v 15 na dobrou školu, bude asi mít smůlu. "

No a právě tady začíná ten celý problém - nevzdělanost, nepřizpůsobivost, přímá účelovost spoléhat se na sociální dávky státu...
Proto si ani já nepřipadám xenofobní, když se mi toto jejich chování nelíbí, tolerance v tomto ohledu by měla být absolutně nulová a postih za nedodržování zákonů tvrdší.
Konkrétně by měli určené instituce a školy neustále dohlížet na školní docházku dětí.
Aggu má pravdu ve svém vyjádření - směrovat konkrétní stížnosti na zastupitele, i když se to zdá a jeví nereálné, sajensfikšen...

(odkaz)aggu | 13. 5. 2010, 16:38

v poho ;)

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 88