Diskuze na téma Městské obvody > Moravská Ostrava a Přívoz

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Kateřina | 14. 3. 2016, 11:45

Analýza image Stodolní ulice - se správným odkazem

Dobrý den,

vypracovávám diplomovou práci na téma Analýza image městské čtvrti, respektive Stodolní ulice. Budu vám moc vděčná, uděláte-li si pět minut čas a vyplníte mi dotazník, který se týká Vašeho pohledu na Stodolní ulici.

Přeji Vám příjemný den. Kateřina Bergerová

Odkaz zde: https://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/analyza-image-stodolni-ulice/

(odkaz)Kateřina | 14. 3. 2016, 11:42

Analýza image Stodolní ulice

Dobrý den,

vypracovávám diplomovou práci na téma Analýza image městské čtvrti, respektive Stodolní ulice. Budu vám moc vděčná, uděláte-li si pět minut čas a vyplníte mi dotazník, který se týká Vašeho pohledu na Stodolní ulici.

Přeji Vám příjemný den. Kateřina Bergerová

Zde odkaz: https://www.vyplnto.cz/moje-pruzkumy/?did=54035

(odkaz)Jan selsky | 5. 4. 2015, 11:22

zprava

Dobrý den . již pres rok se v našem dome prodávají drogy majitel domu i policie o tom ví ale nic nedělají asi to jsou male ryby ale podle návštěv (desítky lidi denně) to tady jede ve velkém. Vykopavání vchodových dveří,nadávky,vyhrožování,neustále rušení nočního klidu atd. To je denní rutina našeho domu.majitel domu je zastupitel největšího ostravského obvodu a je mu to úplně jedno a přitom to ví. Napište prosím názor,radu jak dal.

(odkaz)jarnemec | 26. 7. 2013, 16:01

uzavírání pasáže Vesmír v nočních hodinách

MOaP: "Jedná se o rekonstrukci stávající pasáže Vesmír, kterou tvoří průchod přes dva bytové domy na ulici Nádražní a Tyršova, která umožňuje propojení těchto ulic.

V rámci investiční akce bude provedena celková repase konstrukcí pasáže – podlaha, odvodnění, stěny, výměna výkladců, dveří, rekonstrukce parteru domu Tyršova 25. Bude provedeno nové osvětlení pasáže.

U obou vstupů do pasáže bude instalována mříž pro uzavírání v nočních hodinách. Uzavírání pasáže v nočních hodinách je zejména z důvodu bezpečnosti. Pasáž bude po provedené opravě uzavírána v době od 23 hodin do 5 hodin. V mřížích budou z obou stran průchozí dveře, které budou sloužit pro nájemce bytových domů.

Předpokládané finanční náklady na realizaci stavby činí cca 4,8 mil.Kč."

Návrh na uzavírání pasáže Vesmír v nočních hodinách (Rada obvodu 6. 6. 2013)
Hlasovalo pro 6, proti 0, zdržel/lo se 0.
=
Ing. Jiří Havlíček (ČSSD)
Lucie Feiková (ČSSD)
Tomáš Kuřec (ČSSD)
MUDr. Tomáš Málek (politické hnutí Ostravak)
Dalibor Mouka (politické hnutí Ostravak)
JUDr. Lukáš Semerák (politické hnutí Ostravak)

(odkaz)aggu | 16. 6. 2013, 21:31

JN: Jsem naivně doufal, že se Svozilem zmizelo v centru páchání těch největších kravin. Neodešlo. Kdo půjde večer z centra po Zahradní na tramvaj, pěkně se, díky ubohosti radních, projde. Grrrrrr....

(odkaz)Rýša | 16. 6. 2013, 8:22

Jaroslav Němec

Ano, vše pro občany! Kvůli pár jedincům, kteří se neumí chovat, doplatí celé město. Opravdová neschopnost vedení města udržet pořádek. Takhle to je nejednoduší - jak kdysi ve škole. ( Pepík se neumí chovat, tak na výlet nepojede celá třída )- tak se to ale řešilo za bývalého režimu a je vidět tedy, kdo je ve vedení města - zase soudruzi
Se jim vůbec divím, že ještě na noc nezavřeli ostravská nádraží - tam to v zákoutích taky pěkně "voní" močovinou.

(odkaz)aggu | 14. 6. 2013, 19:48

JN: to je vtip, ne?

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 14. 6. 2013, 15:37

Jelikož město se svou Městskou policií neumí ohlídat komunikační trasu - pasáž Vesmír, aby tam nikdo nedělal "loužičky", tak ji zavře na noc pro všechny své občany.

viz "Rada městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz souhlasí s uzavíráním pasáže Vesmír (průchod bytovými domy Nádražní 24 a Tyršova 25) mřížemi s průchozími dveřmi osazenými v lících pasáže v nočních hodinách od 23.00 hodin do 5.00 hodin."

(odkaz)Eva SEDINOVA | 24. 2. 2012, 20:48

TABOR HANKE

Na jedné z nejživějších tříd ostravských, v Nádražní třídě vedoucí z Ostravy k hlavnímu nádraží do Přívozu, bylo na čísle popisném 75 Hankeho zasilatelství. A ted se ptam procpak nemame pietni misto, pro vsechny ,kteri tam ztratili sve blizke??Prece se jedna o historii...!!!! Boli me to moc.

(odkaz)Tomas | 9. 12. 2011, 17:26

Komentovaná prohlídka moravskoostravské architektury

Dobrý den, v sobotu 10.12 v 9:30 a v neděli 11.12. ve 14:30 se uskuteční komentovaná prohlídka Moranské Ostravy s názvem "Chrámy Boha a peněz", která bude zaměřena na architekturu zdejších bank a sakrálních staveb.
Více na: www.provedu.cz

(odkaz)mariuan | 20. 10. 2011, 8:25

to admin

pardon, nikoho jsem nenapadl, ta nadávka nebyla míněna agguovi, ale obecně - jsem prostě buran a vůbec mi to nevadí. naopak mi nejsou sympatické některé zdejší přechytralé rádobyintelektuálské kecy.

(odkaz)mariuan | 13. 10. 2011, 6:59

Příspěvek byl smazán. Diskuze neslouží k napadání a osočování [...] diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých [...] příspěvků.

(odkaz)aggu | 12. 10. 2011, 19:15

Dle mého skromného názoru se infantilní názvy ulic Jantarová, Přesličková a Antracitová hodí leda tak do satelitu v Hošťálkovicích nebo Koblově. Ulice na Karolině by měly nést jména osobností se vztahem k místu.
A že existují negativní historické konotace (třeba u Gutmannů)? No a? U Bezruče je nenajdete? Anebo u komunistů, po kterých jsou ostravské ulice pojmenovány dodnes? Rotschildové nebo Gutmannové jsou s Ostravou spojeni v dobrém i zlém, to, že žádné náměstí nebo ulice nemá jejich jméno je ostuda. Rudá masa v zastupitelstvu asi pokračuje v třídním boji...
@mariuan: děláte ze sebe zbytečně burana

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 12. 10. 2011, 19:10

to mariuan: Bakala nesplňuje zásadní podmínku pro název ulice, není min. 5 let mrtvý... ;-) Bezručova tam žádná ulice být pojmenovaná nemá... ps: Také si dokáži představit jiné osobnosti, ale tyhle jsou výsledkem kompromisů, viz komentáře níže.

(odkaz)mariuan | 12. 10. 2011, 12:42

to ja(nta)rněmec

montanista jičínský? co a kdo to k...a je? zakladatel kolonií v r 1875? no ty vogo! rotchild? a co takhle bakalova? a vedle bezručova...ach jo, němče, věnujte svůj svatý zápal něčemu smysluplnějšímu.

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 12. 10. 2011, 6:46

Z oficiálního profilu Ostravy na FB:

"Historické ohlédnutí: Včera jsme si připomněli výročí úmrtí V. Jičínského - Dne 9. října 1902 zemřel v Praze ve věku 70 let významný český montanista ing. Vilém Jičínský, který téměř celý svůj profesní život spojil s ostravsko-karvinským kamenouhelným revírem. V Ostravě působil od roku 1856, nejprve jako báňský inženýr na dolech společnosti Severní dráha Ferdinandova, od roku 1872 jako ředitel vítkovických kamenouhelných dolů. Pod jeho vedením byly vyhloubeny jámy Ida v Hrušově a Terezie ve Slezské Ostravě. Z jeho vědeckého díla jsou dodnes vysoce oceňovány práce o historickém, technickém , hospodářském a společenském vývoji revíru. V roce 1871 dal podnět k založení Hornicko-hutnického spolku, který od 1874 vydával populární kalendář Horník. Stavbou dělnických kolonií usiloval o zlepšení bytových poměrů horníků a zřizováním škol o vzdělání jejich dětí. V obecních výborech Přívozu a Moravské Ostravy prosazoval zájmy českého obyvatelstva."

A bude na Karolině náměstí VILÉMA JIČÍNSKÉHO, jak bylo navrženo? Nebo ho konšelé MOaP pojmenují zase jinak :-(

(odkaz)krmič | 8. 10. 2011, 17:50

Rotschild a Gutmann společně s Bezručem? Kdo z nich se bude obracet v hrobě? :-)
Tak ty nové názvy se mi líbí rozhodně víc. A o komisích si myslím své. Taky jsem v některých zasedal (ovšem ne v tak vznešených :-))
Nicméně "malé věci řešme ruky mávnutím".

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 8. 10. 2011, 14:00

00:09:23 > Při rozhodování o jménech ulic na Nové Karolině Rada města nepřistoupila na názor odborné komise pro názvosloví. Ta je chtěla pojmenovat po významných osobnostech Rotschildova, Gutmannova, Ríplova nebo Mixova. Místo toho Rada schválila názvy ulic Jantarová, Přesličková a Antracitová. Konečnou podobu názvu ulic bude zastupitelstvo Ostravy schvalovat 19. října.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122978233-udalosti-v-regionech-ostrava/411231100031007-udalosti-v-regionech/

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 429