Diskuze na téma Městské obvody > Moravská Ostrava a Přívoz

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Stefanka Pavel | 16. 5. 2020, 21:21

legitimní a důvěryhodný věřitel.

Jsem soukromý věřitel: pujckyuver101@gmail.com

Nabízím půjčky od 50 tisíc do 25 milionů. Pokud máte zájem o půjčku, kontaktujte mě e-mailem: pujckyuver101@gmail.com

(odkaz)Stefanka Pavel | 16. 5. 2020, 21:16

Ahoj,
Jsem Stefanka Pavel certifikovaná, seriózní, legitimní a akreditovaná půjčka peněz. Půjčuji peníze lidem, kteří potřebují finanční pomoc. Máte špatný úvěr nebo potřebujete peníze na placení účtů? Chtěl bych použít toto médium, abychom vás informovali, že poskytujeme spolehlivou pomoc příjemcům, protože vám rádi nabídneme půjčku. Kontakt: pujckyuver101@gmail.com

(odkaz)benard richard | 9. 5. 2020, 2:50

Nabízíme všechny druhy pujcek zdarma

Nabízím vám výhodnou finanční půjčku od 50 000 do 5 000 000 Kč bez zajištění a bez ručitele. Splatnost této půjčky může být až 240 měsíců, s možností předčasného splacení kdykoli zdarma. Vysoká propustnost schválených aplikací. Prostředí máte k dispozici do 48 hodin od podpisu smlouvy o půjčce. Tato nabídka platí pro celou Českou republiku. Více se dozvíte na: benard21richard@gmail.com

(odkaz)susanne | 6. 1. 2020, 15:07

Rychlá a spolehlivá nabídka půjček.

Rychlá a spolehlivá nabídka půjček.
Máte finanční starosti. Nabízíme půjčky jednotlivcům a obchodníkům od 5 000 do 25 000 000 EUR v sazbě 2% ročně s nejvyšší rychlostí a spolehlivostí. Půjčku získáte 24 hodin po žádosti a bez protokolů.
Kontakt: susannemariann@gmail.com

(odkaz)clara | 6. 1. 2020, 11:31

Rychlá nabídka půjčky bez protokolu

Rychlá nabídka půjčky bez protokolu
Jsem jednotlivec, který nabízí mezinárodní půjčky od 5 000 do 25 000 000 EUR všem vážným lidem. Moje úroková sazba 2% ročně. Jsem k dispozici, abych uspokojil své klienty bez protokolu maximálně po dobu 2 dnů.
Kontakt: claranoter@gmail.com

(odkaz)antri | 5. 1. 2020, 15:45

nabídnout půjčku mezi jednotlivcem

Ahoj pane a paní
Kontaktujte mě e-mailem: antripapoulou112@gmail.com
Doporučuji všem, sazba je nízká.
Není třeba banky, než půjčíme,
za výhodných podmínek
pro váš domov, pro vaše podnikání, pro nákup automobilu,
za nákup motocyklu, pro vytvoření vlastního podnikání,
pro vaše osobní potřeby již není pochyb. Poskytujeme osobní úvěry v rozmezí od 2000 EUR do 10 000 000 EUR nebo DOLLARS s nominální úrokovou sazbou 3% bez ohledu na částku. +34 949480122

(odkaz)Kateřina | 14. 3. 2016, 11:45

Analýza image Stodolní ulice - se správným odkazem

Dobrý den,

vypracovávám diplomovou práci na téma Analýza image městské čtvrti, respektive Stodolní ulice. Budu vám moc vděčná, uděláte-li si pět minut čas a vyplníte mi dotazník, který se týká Vašeho pohledu na Stodolní ulici.

Přeji Vám příjemný den. Kateřina Bergerová

Odkaz zde: https://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/analyza-image-stodolni-ulice/

(odkaz)Kateřina | 14. 3. 2016, 11:42

Analýza image Stodolní ulice

Dobrý den,

vypracovávám diplomovou práci na téma Analýza image městské čtvrti, respektive Stodolní ulice. Budu vám moc vděčná, uděláte-li si pět minut čas a vyplníte mi dotazník, který se týká Vašeho pohledu na Stodolní ulici.

Přeji Vám příjemný den. Kateřina Bergerová

Zde odkaz: https://www.vyplnto.cz/moje-pruzkumy/?did=54035

(odkaz)Jan selsky | 5. 4. 2015, 11:22

zprava

Dobrý den . již pres rok se v našem dome prodávají drogy majitel domu i policie o tom ví ale nic nedělají asi to jsou male ryby ale podle návštěv (desítky lidi denně) to tady jede ve velkém. Vykopavání vchodových dveří,nadávky,vyhrožování,neustále rušení nočního klidu atd. To je denní rutina našeho domu.majitel domu je zastupitel největšího ostravského obvodu a je mu to úplně jedno a přitom to ví. Napište prosím názor,radu jak dal.

(odkaz)jarnemec | 26. 7. 2013, 16:01

uzavírání pasáže Vesmír v nočních hodinách

MOaP: "Jedná se o rekonstrukci stávající pasáže Vesmír, kterou tvoří průchod přes dva bytové domy na ulici Nádražní a Tyršova, která umožňuje propojení těchto ulic.

V rámci investiční akce bude provedena celková repase konstrukcí pasáže – podlaha, odvodnění, stěny, výměna výkladců, dveří, rekonstrukce parteru domu Tyršova 25. Bude provedeno nové osvětlení pasáže.

U obou vstupů do pasáže bude instalována mříž pro uzavírání v nočních hodinách. Uzavírání pasáže v nočních hodinách je zejména z důvodu bezpečnosti. Pasáž bude po provedené opravě uzavírána v době od 23 hodin do 5 hodin. V mřížích budou z obou stran průchozí dveře, které budou sloužit pro nájemce bytových domů.

Předpokládané finanční náklady na realizaci stavby činí cca 4,8 mil.Kč."

Návrh na uzavírání pasáže Vesmír v nočních hodinách (Rada obvodu 6. 6. 2013)
Hlasovalo pro 6, proti 0, zdržel/lo se 0.
=
Ing. Jiří Havlíček (ČSSD)
Lucie Feiková (ČSSD)
Tomáš Kuřec (ČSSD)
MUDr. Tomáš Málek (politické hnutí Ostravak)
Dalibor Mouka (politické hnutí Ostravak)
JUDr. Lukáš Semerák (politické hnutí Ostravak)

(odkaz)aggu | 16. 6. 2013, 21:31

JN: Jsem naivně doufal, že se Svozilem zmizelo v centru páchání těch největších kravin. Neodešlo. Kdo půjde večer z centra po Zahradní na tramvaj, pěkně se, díky ubohosti radních, projde. Grrrrrr....

(odkaz)Rýša | 16. 6. 2013, 8:22

Jaroslav Němec

Ano, vše pro občany! Kvůli pár jedincům, kteří se neumí chovat, doplatí celé město. Opravdová neschopnost vedení města udržet pořádek. Takhle to je nejednoduší - jak kdysi ve škole. ( Pepík se neumí chovat, tak na výlet nepojede celá třída )- tak se to ale řešilo za bývalého režimu a je vidět tedy, kdo je ve vedení města - zase soudruzi
Se jim vůbec divím, že ještě na noc nezavřeli ostravská nádraží - tam to v zákoutích taky pěkně "voní" močovinou.

(odkaz)aggu | 14. 6. 2013, 19:48

JN: to je vtip, ne?

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 14. 6. 2013, 15:37

Jelikož město se svou Městskou policií neumí ohlídat komunikační trasu - pasáž Vesmír, aby tam nikdo nedělal "loužičky", tak ji zavře na noc pro všechny své občany.

viz "Rada městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz souhlasí s uzavíráním pasáže Vesmír (průchod bytovými domy Nádražní 24 a Tyršova 25) mřížemi s průchozími dveřmi osazenými v lících pasáže v nočních hodinách od 23.00 hodin do 5.00 hodin."

(odkaz)Eva SEDINOVA | 24. 2. 2012, 20:48

TABOR HANKE

Na jedné z nejživějších tříd ostravských, v Nádražní třídě vedoucí z Ostravy k hlavnímu nádraží do Přívozu, bylo na čísle popisném 75 Hankeho zasilatelství. A ted se ptam procpak nemame pietni misto, pro vsechny ,kteri tam ztratili sve blizke??Prece se jedna o historii...!!!! Boli me to moc.

(odkaz)Tomas | 9. 12. 2011, 17:26

Komentovaná prohlídka moravskoostravské architektury

Dobrý den, v sobotu 10.12 v 9:30 a v neděli 11.12. ve 14:30 se uskuteční komentovaná prohlídka Moranské Ostravy s názvem "Chrámy Boha a peněz", která bude zaměřena na architekturu zdejších bank a sakrálních staveb.
Více na: www.provedu.cz

(odkaz)mariuan | 20. 10. 2011, 8:25

to admin

pardon, nikoho jsem nenapadl, ta nadávka nebyla míněna agguovi, ale obecně - jsem prostě buran a vůbec mi to nevadí. naopak mi nejsou sympatické některé zdejší přechytralé rádobyintelektuálské kecy.

(odkaz)mariuan | 13. 10. 2011, 6:59

Příspěvek byl smazán. Diskuze neslouží k napadání a osočování [...] diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých [...] příspěvků.

(odkaz)aggu | 12. 10. 2011, 19:15

Dle mého skromného názoru se infantilní názvy ulic Jantarová, Přesličková a Antracitová hodí leda tak do satelitu v Hošťálkovicích nebo Koblově. Ulice na Karolině by měly nést jména osobností se vztahem k místu.
A že existují negativní historické konotace (třeba u Gutmannů)? No a? U Bezruče je nenajdete? Anebo u komunistů, po kterých jsou ostravské ulice pojmenovány dodnes? Rotschildové nebo Gutmannové jsou s Ostravou spojeni v dobrém i zlém, to, že žádné náměstí nebo ulice nemá jejich jméno je ostuda. Rudá masa v zastupitelstvu asi pokračuje v třídním boji...
@mariuan: děláte ze sebe zbytečně burana

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 12. 10. 2011, 19:10

to mariuan: Bakala nesplňuje zásadní podmínku pro název ulice, není min. 5 let mrtvý... ;-) Bezručova tam žádná ulice být pojmenovaná nemá... ps: Také si dokáži představit jiné osobnosti, ale tyhle jsou výsledkem kompromisů, viz komentáře níže.

(odkaz)mariuan | 12. 10. 2011, 12:42

to ja(nta)rněmec

montanista jičínský? co a kdo to k...a je? zakladatel kolonií v r 1875? no ty vogo! rotchild? a co takhle bakalova? a vedle bezručova...ach jo, němče, věnujte svůj svatý zápal něčemu smysluplnějšímu.

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 12. 10. 2011, 6:46

Z oficiálního profilu Ostravy na FB:

"Historické ohlédnutí: Včera jsme si připomněli výročí úmrtí V. Jičínského - Dne 9. října 1902 zemřel v Praze ve věku 70 let významný český montanista ing. Vilém Jičínský, který téměř celý svůj profesní život spojil s ostravsko-karvinským kamenouhelným revírem. V Ostravě působil od roku 1856, nejprve jako báňský inženýr na dolech společnosti Severní dráha Ferdinandova, od roku 1872 jako ředitel vítkovických kamenouhelných dolů. Pod jeho vedením byly vyhloubeny jámy Ida v Hrušově a Terezie ve Slezské Ostravě. Z jeho vědeckého díla jsou dodnes vysoce oceňovány práce o historickém, technickém , hospodářském a společenském vývoji revíru. V roce 1871 dal podnět k založení Hornicko-hutnického spolku, který od 1874 vydával populární kalendář Horník. Stavbou dělnických kolonií usiloval o zlepšení bytových poměrů horníků a zřizováním škol o vzdělání jejich dětí. V obecních výborech Přívozu a Moravské Ostravy prosazoval zájmy českého obyvatelstva."

A bude na Karolině náměstí VILÉMA JIČÍNSKÉHO, jak bylo navrženo? Nebo ho konšelé MOaP pojmenují zase jinak :-(

(odkaz)krmič | 8. 10. 2011, 17:50

Rotschild a Gutmann společně s Bezručem? Kdo z nich se bude obracet v hrobě? :-)
Tak ty nové názvy se mi líbí rozhodně víc. A o komisích si myslím své. Taky jsem v některých zasedal (ovšem ne v tak vznešených :-))
Nicméně "malé věci řešme ruky mávnutím".

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 8. 10. 2011, 14:00

00:09:23 > Při rozhodování o jménech ulic na Nové Karolině Rada města nepřistoupila na názor odborné komise pro názvosloví. Ta je chtěla pojmenovat po významných osobnostech Rotschildova, Gutmannova, Ríplova nebo Mixova. Místo toho Rada schválila názvy ulic Jantarová, Přesličková a Antracitová. Konečnou podobu názvu ulic bude zastupitelstvo Ostravy schvalovat 19. října.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122978233-udalosti-v-regionech-ostrava/411231100031007-udalosti-v-regionech/

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 8. 10. 2011, 12:22

L – pěší lávka: INDUSTRIA / NI –náměstí: NOVÁ KAROLINA / N2 – náměstí: VILÉMA JIČÍNSKÉHO / M – most BEZRUČŮV / 1 – KAROLININA TŘÍDA / 2 – MONTÁNNÍ / 3 – K DVOJHALÍ / 4 – ROTHSCHILDOVA / 5 – GUTMANNOVA / 6 – RIEPLOVA / 7 – ALISOVA / 8 – HOŘOVSKÉHO / 9 – DŮLNÍ / 10 – IGNÁCE VONDRÁČKA / 11 – TĚŽAŘSKÁ / 12 – MIXOVA (FOLPRECHTOVA) / 13 – MLÁDKOVA

(odkaz)krmič | 7. 10. 2011, 21:56

Tak to pr! Lepší je zahodit to horší, i když se do toho investovalo spousta (špatně odvedené) práce!

Tím nechci říci, že se jedná zrovna o tento případ. Ale ty názvy (původní/změněné) jste zase neuvedl. To je pak diskuse na .....

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 7. 10. 2011, 21:46

to krmič: Myslím, že princip je o něčem jiném než o tom, jestli je lepší název "Antracitová" nebo "Těžařská", "Jantarová" nebo "Karolinina třída" apod.

Princip vidím v tom, že ať se zde udělá cokoliv, mrhá se již s vynaloženými prostředky a energií lidí. Jinak viz níže.

(odkaz)krmič | 7. 10. 2011, 21:19

Ale já pořád nevím jaké názvosloví odpovídá v tomto případě výsledku diskuse a je "v souladu s historií regionu". Nemíním to někde hledat, pokud to vůbec bylo uveřejněno. Nechtěl byste být trochu konkrétní? Ve vašem komentáři ani odkazech to není, což se mi právě nelíbilo.

Jak už jsem napsal, já se domnívám, že Jantarová, Přesličková, Antracitová je v dobrém souladu s historií regionu. A nechtějte vědět co si myslím o komisích (zcela obecně) :-)

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 7. 10. 2011, 11:51

to krmič:

No pak tedy zrušme zákony, podle kterých se pojmenování ulic upravuje. Zrušme historii a vykašleme se na názvosloví, které by odpovídalo výsledku diskuze a bylo v souladu s historií regionu.

Příklad "Kavčí Hory" - podobné příklady lze najít v kterékoliv obci či městu. Ano nové názvosloví může vznikat i touto cestou. Je to naprosto v pořádku a běžné.

U Karoliny však jde o to, že zde diskuze o názvosloví proběhla, byla schválená a zničeho nic si někdo "pískne" a je to jinak - bez diskuze, bez respektování předešlého jednání a schvalování.

A pokud vím, tak infrastruktura na Karolině je placená z veřejných peněz města. Tak jaké gusto investora... Developer se k něčemu městu v kupní smlouvě zavázal. Všichni by měli dodržovat zákony a ne hledat kličky k obcházení...

Pokud si město nechá diktovat i tyto "prkotiny", tak jak mohou dopadnou podstatnější záležitosti.

ps: Nemyslím si, že názvy ulic jsou prkotiny. Mohu však souhlasit s tím, že konšelé momentálně řeší tohle, ačkoliv to bylo před lety vyřešeno, místo, aby se věnovali něčemu nevyřešenému.

(odkaz)krmič | 7. 10. 2011, 11:29

Překvapuje mne, kolik práce se věnuje takové prkotině jako jsou názvy ulic. Pak ovšem nezbývá energie na řešení důležitějších problémů.

Ale asi jsou ty názvy opravdu veledůležité! Například ulice, kde jsem prožil dětství, jich vystřídala během 20. století (naštěstí ta ulice není starší :-)) postupně 5!
Někdy je to až kuriozní: část dnešní Českobratrské se za první republiky jmenovala Karla Marxe, ale za komunistů Rybnická. (I když je to vlastně logické, tehdy už byla tak zchátralá, že by to asi byla pro Marxe urážka.)

Na jedné straně je přirozené, že si město pojmenuje ulice podle svého gusta, má na to jistě právo. Ale na druhé straně mi připadá, že investor, který území prakticky vytvořil, by toto právo mohl mít také.
Takový případ jsou v Praze Kavčí Hory. Nic takového v historické Praze nebylo. Jsou dnes asi dvě teorie, jak to vzniklo, už si to přesně nepamatuji. Ale fakt je, že toto jméno se ujalo prostě proto, že ho projektanti napsali na své výkresy.

Jantarová, Přesličková, Antracitová jsou IMHO opravdu pěkná jména. A při změně politického režimu je nebude nutné měnit :-)

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 7. 10. 2011, 8:53

to krmič:

Myslím, že text z usnesení z 3. zasedání komise MLNH RM to říká jasně. Názvy dle nového návrhu MOaP nebyly schváleny pro "nespokojenost se zpracováním předložených podkladů" - např. x-krát zkopírovaná mapka na A4, kde nebylo ani vidět co je jen chodník, co ulice, co náměstí, co vnitroblok... Nedostatečné podklady pro obhajobu těchto názvu (charakteristiku), resp. žádné atd. V minulých letech proběhla diskuze - lajcká (anketa, zasílání návrhů) i odborná a názvy prošly celým kolečkem schválení.

Nevidím důvod, proč touto prací mrhat a skákat podle developerů. Nové názvy považuji za výsměch. Je to výsměch nad prací mnoha lidí, jak na úřadě magistrátu a obvodu, tak členů komise. Je to výsměch občanům, kteří navrhovali názvy, ty byly probíraný a nyní byly zahozeny. Je to ukázka fungování Ostravy. :-(

(odkaz)Ladin | 6. 10. 2011, 19:46

Já bych ty ulice kolem karolinské velryby za trest pojmenoval Kajnarova a Ženatého.

(odkaz)Rýša | 6. 10. 2011, 18:13

Jar.Němec:

No, tak Vám pěkně děkuju za ten odkaz!
Stačilo mně slyšet toho blekotajícího Srbu a mám po náladě. Nedivím se, jak to v Ově chodí, když tam mají takové "experty". Je to děs!!!

A ty názvy ulic? Jak někdo trefně napsal v MS deníku, ještě chybí: Kopřivová, Jetelová, Kmínová :-)) a já bych se velmi přimlouval, aby jedna z ulic NK se jmenovala Jiřího Srby....

(odkaz)krmič | 6. 10. 2011, 12:05

Nějak jsem nepochopil z článku ani z vašeho komentáře, jestli jsou ty názvy dobré nebo špatné. A proč jsou dobré nebo špatné? A proč se tomu musí věnovat taková pozornost?
Není třeba na magistrátě taky extra komise na tvar kanálových mřížek? :-)

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 6. 10. 2011, 11:09

K čemu jsou magistrátu komise, když si v tomto městě dělá každý co chce!

Několikaleté jednání, hledání kompromisů, diskuze jsou k ničemu, jelikož si developeři v tomto městě pískají a volení zástupci podle toho skáčou.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/138441-ostrava-bude-mit-jantarovou-preslickovou-nebo-antracitovou-ulici/ a dnešní MS deník

Ulice na Karolině jsou pojmenovány v rozporu ze stanoviskem komise muzejní, letopisecké, názvoslovné a heraldické rady města ze dne 8. 9. 2011.

-----
Návrh městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz na pojmenování nových ulic na území Nové Karolíny v k. ú. Moravská Ostrava názvy „Jantarová“, „K Dvojhalí“, „Přesličková“ a „Antracitová“.

Komise se s návrhem seznámila a v prvním kroku vyslovila nespokojenost se zpracováním předložených podkladů městským obvodem MOaP. Komise žádá obvod o doplnění předložených podkladových materiálů, alespoň ve formátu A3 s přesnějším označením a zakreslením předmětných údajů. Poté konstatovala, že návrh na pojmenování ulic na území Nové Karolíny již projednávala v minulém volebním období na svém zasedání dne 17.9.2008 a 11.6.2009 a svým usnesením doporučující stanovisko poskytla. Také doporučuje, aby obvod při návrzích na pojmenování ulic a prostranství vycházel z podkladů významných osobností, které má k dispozici. Z těchto důvodů komise přijala usnesení s nedoporučujícím stanoviskem.

Usnesení 2/3:
Komise muzejní, letopisecká, názvoslovná a heraldická rady města
projednala návrh městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz na pojmenování nových ulic na území Nové Karolíny v k. ú. Moravská Ostrava názvy „Jantarová“, „K Dvojhalí“, „Přesličková“ a „Antracitová“

nedoporučuje městskému obvodu Moravská Ostrava a Přívoz předložit návrh na pojmenování nových ulic na území Nové Karolíny v k. ú. Moravská Ostrava názvy „Jantarová“, „K Dvojhalí“, „Přesličková“ a „Antracitová“ radě města a následně zastupitelstvu města ke schválení

Přítomno: 12
Hlasování: 11 pro - 0 proti - 1 se zdrželi schváleno

(odkaz)Rýša | 22. 9. 2011, 10:14

Mr. Šimek???

Tak proč se vlastně divíme jak to v Ově resp. v centru Ovy vypadá.....jaké osazenstvo radice - takové centrum.

Ovšem je spíše až úsměvné, že i hnutí OSTRAVAK - bez čárky přesně podle RAZOVITOSTI, která je spíše k pláči než být na toto značení hrdý....

(odkaz)Ladin | 22. 9. 2011, 9:46

Mr. Šimek

(odkaz)Ladin | 22. 9. 2011, 9:41

Jar. Němec

Ten rohový dům na Masarykáči je ostuda všech ostud, automaty v přízemí a roky opadávající omítka. Ten člověk by se měl chytnout za nos, chtělo by to zveřejnit majitele.

(odkaz)tutu | 22. 9. 2011, 8:55

to Jarnenemec

Po volbách jsem psal, že Ostravák umí jen kritizovat, pindat, přičemž nikdy nenabízí alternatívní řešení(někde to tady ještě určitě je). Myslím, že tento jejich přístup k nejen těmto věcem to více nž dobře ilustruje. I když nejsem žádný fanda Kajnara tak jedna věc se musí nechat, Kajnar s Madejem jsou daleko přínosnější pro Ostravu, než hnutí Ostravak

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 22. 9. 2011, 7:37

ps

Politické hnutí Ostravak je ve vedení radnice MOaP, před rokem jsme měli po Ostravě billboardy s hesly o životním prostředí, členové hnutí kritizovali kácení stromů před katedrálou. Včera pokáceli patnáctileté zelené stromy plné hnízd ptáků na Tyršové ulici. Zase zde asi nikdo neví, že stromy lze upravovat i jiným způsobem než kácením. Zástupci hnutí Ostravak jsou ve vedení obvodní radnice Moravská Ostrava a Přívoz! ... Když k tomu přidám zdevastovaný dům od arch. Felixe Neumanna na rohu Masarykova nám. a Střelniční, patřící radnímu za hnutí Ostravak, lze krásně vidět rozdíl mezi hesly na plakátech a skutečností.

(odkaz)Rýša | 4. 8. 2011, 9:00

zpravodaj centrum

Po delší době jsem si pročítal ZC a se zájmem jsem si přečetl článek: Katharina Lau: Nelituji, že jsem přijela do Ostravy

zajímavý pohled, z velké části nelichotivý pro velkoměsto....,....se vůbec divím, že to nechali v MOaPu vytisknout

(odkaz)Rýša | 4. 6. 2011, 17:49

aggu:

Z článku jsem smutný...., ale co jiného se dalo čekat.
Máte pravdu, na reklamu peníze , i když nejsou- jsou, ale podpořit turismus v reálu, i když peníze jsou - nejsou.
Škoda, že muzeum nebude v Ově, některé exponáty budou opravdu zajímavé a asi i cenné.....

(odkaz)Rýša | 4. 6. 2011, 17:48

Z článku jsem smutný...., ale co jiného se dalo čekat.

Z článku jsem smutný...., ale co jiného se dalo čekat.
Máte pravdu, na reklamu peníze , i když nejsou- jsou, ale podpořit turismus v reálu, i když peníze jsou - nejsou.
Škoda, že muzeum nebude v Ově, některé exponáty budou opravdu zajímavé a asi i cenné.....

(odkaz)Slezan | 4. 6. 2011, 12:59

aggu:

Každá reklama je vylhaná :-). Ale o tom jsme bezvýslednou diskuzi již vedli.

(odkaz)aggu | 4. 6. 2011, 10:37

miliony na letáčky, brožurky a vylhané videoklipy o Ostravě peníze jsou. Na podporu aktivních lidí a centra města peníze nemají.

http://ostrava.idnes.cz/sberatel-otevira-velke-muzeum-hracek-urady-ho-nepodporily-ani-korunou-1m3-/ostrava-zpravy.aspx?c=A110601_1595502_ostrava-zpravy_stk

palec dolů. asi tak po dvacáté páté.

(odkaz)Jirka | 20. 4. 2011, 9:02

Oprava schodů na mostě přes Ostravici u soudu!

Mám dojem, že ta oprava těch schodů trvala (trvá - nebyl jsem tam týden) nějak až příliš dlouho. Možná už 2 měsíce to bylo zatarasené a v duchu jsem si říkal, že ti chudáci Japonci dají do pořádku svoji zemi po tsunami dříve než naši umělci "schoďaři". Neznám objektivní potíže, jestli čekali na pěkné počasí, ale můj první dojem je takový, že to FLÁKAJÍ, palec dolů

(odkaz)Hankok | 15. 1. 2011, 20:13

Templ

Údajně majitel objektu zvýšil nájem natolik, že to pro klub bylo neudržitelné.
Je to další smutný příběh.

(odkaz)aggu | 15. 1. 2011, 12:00

Vysvětlení by tu bylo. Magistrát a kraj propagují to, čemu rozumí. Landu nebo disco z repráku a chlast ;)

(odkaz)jarnemec | 15. 1. 2011, 10:44

Templ končí?

Tak jsem se doslechl, že Templ Music Club na Stodolní koncem ledna končí :-(
To již na té "slavné" ulici plné kreativity nebude již žádný klub s živými koncerty, hm... Asi proto magistrát cpe miliony do její propagace, aha...

(odkaz)NN | 30. 11. 2010, 19:32

K Ekofasu minuly rok posilal pan majitel sve lidi na nemocenske a k tomu museli chodit take do prace,což s podivem neni to nahodou trestné.

(odkaz)NN | 30. 11. 2010, 19:26

Uplatky a nadhodnocene dilo.

Nejde tak o fušerstvi jako o levne sadrove materialy a nadhodnocene ceny za dila.Material je mnohdy jiny řemeslnici dostavaji min peněz,a ušetřene penize plynou do kapes majitele firmy a na uplatky pro zastupitele,za zakazku kterou dava jen jedne firmě ktery ovšem uplaci.

(odkaz)krmič | 19. 10. 2010, 16:25

aggu

Ale vy jste napsal "po válce". A ani před válkou tam nebylo nic, čím by se město mohlo chlubit. (Snad nedaleké Lauby? :-))

(odkaz)aggu | 19. 10. 2010, 15:21

krmič: spousta meziválečných fotek z kostelního pseudonám. (resp. kostelní ulice, imho náměstí z toho udělala válka a komunisti) okolí byla vždy na webu archivu města ostravy. tehdejší hodnotu pm10 se asi těžko z fotek podaří odhadnout ;)

(odkaz)krmič | 19. 10. 2010, 14:39

A ještě - tu špínu, která zde panovala ve 40. - 50. letech (jak v ovzduší, tak na ulicích a všude) si sotva kdo dnes dokáže představit. Takže poukaz na tyhle doby nepoužívejte, nemá to smysl.

(odkaz)krmič | 19. 10. 2010, 14:29

stk:
Ano, ovšemže ano.
aggu:
Tak dejte odkaz na fotografii, která ukazuje, jak to tam bylo krásné. Měl bych si to pamatovat, ale nějak mi to vymizelo. Ale mám dojem, že žádná krása to nebyla. Každopádně za války bylo zničeno bombardováním několik domů v těsném okolí. Třeba ten, kde jako dítě bydlela moje manželka.

(odkaz)tutu | 19. 10. 2010, 9:02

to jarnemec

Když jsem studoval univerzitu tak jsem v ekofasu dělal brigádu. To jak se tam práce odflinkávala jsem nezažil od té doby nikde. Od Ekofasu bych si nenechal vymalovat ani chlív.

(odkaz)aggu | 19. 10. 2010, 8:24

krmič: dovolím si podotknouti, že fotografie byla vynalezena dřív než WW1 ;)

(odkaz)stk | 18. 10. 2010, 21:29

pro Krmiče (koček?)

nevím jestli Aggu, ale já pamatuji Ostravu od r. 1953 kdy jsem se přistěhoval.
Fůra věci tu není v pořádku, ale "v globále" to tu v centru vypadá neskonale lépe, než za mého útlého mládí. ;-)

(odkaz)krmič | 18. 10. 2010, 20:59

aggu

Nechci se zastávat Svozila nebo kohokoli z magistrátu... Ale nepíšete náhodou rychleji než myslíte?
Vy pamatujete jak vypadalo okolí sv. Václava po válce? (Tušíte vůbec, co to byla válka?)

(odkaz)jarnemec | 18. 10. 2010, 20:17

to aggu:

Jen chci poznamenta, že jak Masarykáč, tak nedávné vybetonování okolí katedrály je společná investiční akce obvodu MOaP a magistrátu.

(odkaz)aggu | 18. 10. 2010, 18:10

To jak se choval Svozil a spol. k centru považuju za úplně největší katastrofu. Nevím jestli to je neschopnost nebo schválnost nebo něco jiného... Je Masarykovo náměstí výkladní skříní Ostravy? Je prostor před katedrálou (na který byl Svozil před kamerou Fabexu opravdu pyšný) důstojnější než chodník před kdejakým Kauflandem? Vypadá okolí sv. Václava líp než po válce? Je Farská zahrada magické místo nebo malý brownfield? Proč má Ostrava místo řeky kanál s půlmetrem vody? A neroste v Komeňáku náhodou moc vzrostlých stromů? Jeden průser vedle druhého. Každé 10-20x menší město se ke svému centru chová jinak - a líp...

(odkaz)Rýša | 16. 10. 2010, 18:59

Taky jsem si všiml lešení kolem kapličky. Zdá se, že poslední dobou přibývá fušerských prací za nehorázné ceny....

(odkaz)jarnemec | 16. 10. 2010, 12:06

Kaplička v Husovém sadu...

... opravovaná (zničená) firmou Ekofas oficiálně za 4,5 mil. (+ více práce) se opět opravuje...

(odkaz)jarnemec | 23. 9. 2010, 17:42

to Mertho:

Téma autorského zákona je jeden ze čtyř hlavních bodů ČPS (https://www.ceskapiratskastrana.cz/wiki/volby2010:komplet). Ostatní tři lze aplikovat i na komunální politiku. (Program pro Ostravu je zde: pirati-ostrava.cz)

Rozhodnutí o koalicích pro jednotlivé města, obvody atd. je na jednotlivých oblastních sdružení. Jednoduše řečeno, pokud to nešlo jinak, snažili jsme se "zapirátit" jinde.

(odkaz)Mertho | 23. 9. 2010, 16:25

To J.ree

Jinak docela se divím, jak se strana, která je postavena na svobodnějším výkladu některých zákonů může dát dohromady s lidmi jako Váňová a Sonenscheinová, které naopak trvají na naprosto striktním a doslovném dodržování veškerých kodexů. Piráti spíše měli zůstat jako nátlakové hnutí, něco jako vyměňte politiky nebo děkujeme odejděte, protože stavět politiku (a zvlášť komunální) na tématu změny přístupu vlastníků autorských práv (a obecně s vašim přístupem souhlasím), na tom vyhoříte.

(odkaz)Mertho | 23. 9. 2010, 16:22

To J.ree

říkal, ale myslím, že to od něj bylo spíše takové popíchnutí Schwarzové, která tvrdila, jak je to hrozné, že se téměř skácí všechno co roste a on na to, že to není tak hrozné. Mě si ten argument nechat na nějaký duel, kde to mohl rozvést, takhle to vyznělo vzkutku blbě.

(odkaz)j.ree | 23. 9. 2010, 16:15

@ Mertho

To bylo jen takove popichnuti, neco jako byla tradice, ze za vsechno mohl Paroubek. Ale Madej to v tom poradu rikal ;)

(odkaz)Mertho | 23. 9. 2010, 15:41

To J.ree

Teda na to, že kandiduješ jako dvojka do zastupitelstva, tak docela nevíš o čem mluvíš. Povolování kácení je věc státní správy a v parcích se děje maximálně na podnět místní samosprávy, takže sice se nedostanete a v praxi to nepoužiješ, ale nastuduj si aspoň ty základní zákony.

(odkaz)j.ree | 23. 9. 2010, 14:57

@ Charles

beztak za to muze Madej, ten rikal v poradu OVM ze se v Ostrave kaci malo ...

(odkaz)Charles | 23. 9. 2010, 14:43

OT: Mohu se zeptat, zda někdo neví, co se chystá v Sadu M. Horákové? Velká část stromů byla označena oranžovými puntíky, je to začátek kácení? V takovémto rozsahu?

(odkaz)Rýša | 21. 9. 2010, 13:21

ano, aggu....za sebe Vám děkuji

(odkaz)aggu | 21. 9. 2010, 12:45

rýša: odvážný bude ten, kdo to vyšetří, ukáže na viníky a to místo učiní pietním jako každý hrob.

(odkaz)Coppola | 21. 9. 2010, 12:01

to chachar:
Já jsem tu ani jednou nezmínil volby do říšského sněmu, tak proč na ně odkazujete? Mluvil jsem vždy o volbách v ČSR. Konkrétně v případě sudetských Němců o obecních volbách z roku 1938: http://www.fronta.cz/dotaz/volby-a-sudetonemecka-strana
V tom článku je uveden i zajímavý citát K.Henleina z roku 1941:
"Během několika let se sudetským Němcům podařilo ohrozit vnitřní stabilitu Československa tak zásadně a rozrušit jeho vnitřní poměry tak dokonale, že bylo zralé pro likvidaci. To vše se mohlo stát jen díky tomu, že všichni sudetští Němci se stali národními socialisty... Historie vynese jednoho dne svůj soud: Sudetští Němci vykonali věrně a dobrovolně svou povinnost."

(odkaz)Rýša | 21. 9. 2010, 11:29

Se zájmem sleduji tuto diskuzi a jsem rád, že už nejsou jen takové názory na SD jak do nás hustila totalita, ale že se najde i dost odvážných (píši odvážných proto, protože stále drtivá většina občanů Česka si myslí, že poválečná zvěrstva na Němcích, i když mezi nimi byly děti nebo staří lidé, jsou důsledky zvěrstech předešlých, že si to vlastně skoro zasloužili, že vůbec mohli být rádi, že byli odsud "jen" vyhnáni, a že se přitom mučilo a vraždilo, to se už tak stává)....a jak tady napsal flu, ta poválečná zvěrsta páchali ve velké většině ti, kteří ještě před nedávnem hajlovali....ti Sud.Němci, kteří by měli být souzeni za své zločiny, ti tady po válce už ani nepáchli, tak se museli trestat civilisti.

aggu v této diskuzi s Vámi jen musím souhlasit a jen jsem se utvrdil v přesvědčení, že jste citlivý člověk, že dovedete odsoudit zlo, ať je jakéhokoliv původu....

(odkaz)aggu | 21. 9. 2010, 11:25

sorry ale nerozumím, klišé, romové? OT

(odkaz)Dali | 21. 9. 2010, 11:20

to aggu

Trochu moc kliše a stereotypu o tom jací jsou češi a jací jsou němci. Od toho už je jen kousek tomu, říct jací jsou romové a jaká je majorita. Buď si váš nick někdo vypůjčil nebo si odporujete.

(odkaz)aggu | 21. 9. 2010, 10:54

Rado: tady nejde o nějaké dary, imho historie Sudet vypovídá o češích víc, než by jim bylo milé. Třeba o tom, že byli už od středověku liní v horách hospodařit, a tak si to šmudlali jenom dole v teple v nížinách. Byli to němci, kdo nám zkultivovali krajinu. Pak se to ale po WW1 škobrtlo a šlo do postupně do kytek... No a komunisti se svou proslavenou inteligencí už to jen dorazili.

(odkaz)aggu | 21. 9. 2010, 10:46

flu: souhlas. btw dokud tu bude český mindrák z němců, živený Klausem, komunisty, převlečenými komunisty, a jinými psychopaty, těžko se bude nacházet někdo, kdo tyto události otevře.
přesně na takových událostech se pozná ehm charakter národa ;)

(odkaz)Rado | 21. 9. 2010, 10:43

Otázka, jak něco vypadalo před válkou či po je o vztahu člověka k majetku, resp. darovanému majetku. Ale tak je to všude, darujte něco někomu, na co nemusí dát ani korunu a dopadne to stejně. Člověk se už z principu chová jinak k něčemu, co má vybudovat nebo koupit a jinak, pokud mu to někdo dá nebo prodá za směšnou částku. A nepřihlížím už ani k tomu, když se toto všechno děje ve městě, př. krajině, ke které nemá dotyčný vůbec žádný vztah. Viz např. i naše Ostrava.

(odkaz)flu | 21. 9. 2010, 9:45

Je treba mluvit o tom, jake zlociny tu byly spachany za okupace, ale i po ni. Nevidim jediny duvod, proc zavirat oci nad tim, co tady luza z Rudych gard a jim podobnych (pohrichu casto kolaborantu s protektoratnim rezimem, kteri zavcasu otocili a posleze skoncili v bezpecnostnim aparatu lidovedemokratickeho Ceskoslovenska) pachala po skonceni valky. To prece neni nejake pochlebovani Landsmannschaftu nebo ustupovani necim pozadavkum, ale normalni snaha dozvedet se pravdu (byt muze byt neprijemna ci ostudna). btw kdyz jsme u toho, ja bych byl docela rad, kdyby se po tech sedmdesati letech aspon par nemcu do Sudet vratilo a pomohli to tam dat dohromady. Zajedte se podivat do Rychlebskych Hor nebo na Osoblazsko, podivejte se jak to tam dneska vypada a pak to porovnejte s tim, jak to vypadalo pred valkou...

(odkaz)chachar | 21. 9. 2010, 8:48

Coppola

svými příspěvky mě jen utvrzujete, že neznáte historii a plácaté tu samé nesmysly. Stačí trochu projít internet a podívat se, jak se ve kterých volbách v německu či u nás volilo, když nastupoval komunismus/fašismus.
Třeba http://www.novysmer.cz/content/view/818/50/.

(odkaz)Coppola | 21. 9. 2010, 8:23

jj, je to mimo téma, takže se v tom nebudem babrat, jen doplním že ve volbách 1948 neměl nikdo jiný než strany národní fronty dovoleno kandidovat - což je rozdíl oproti svobodným volbám ve kterých si SdP zvolilo 90% Němců.

(odkaz)aggu | 20. 9. 2010, 23:02

OT: 90% ;) jako tzv. "Národní frontu"...
se vším ostatním si dovoluji nesouhlasit

(odkaz)Coppola | 20. 9. 2010, 22:58

to aggu:
V roce 1948 volilo KSČ cca 40%, což je dost jiný výsledek než 90%.
Němci byli bez soudu vražděni, Češi byli bez soudu vražděni, Židé byli bez soudu vražděni, taková byla prostě doba a ta doba vznikla díky blbosti německého národa, který si dobrovolně zvolil totalitu vedoucí ke světové válce a vyhlazování jiných národů. Nemá smysl se v tom nyní pitvat, vytrhávat věci z kontextu a nasazovat jedné straně psí hlavu. Když to navíc dělá strana, která to vše způsobila a má na svědomí mnohem větší zvěrstva, tak to zavání nebetyčnou drzostí.

(odkaz)Ladin | 20. 9. 2010, 22:23

Rado: Trochu to přeženu, ale vy to podáváte tak, že nás zákeřní sudeťáci dotlačí k poznání vlastních hříchů minulosti, načež se ubohý český národ, neschopen vyrovnat se s tímto kostlivcem ve skříni, totálně vnitřně rozloží, padne Landsmanšaftu k nohám a bude prosit, jestli by nemohl vrátit ty ukradené Krušné hory ... to je chmurná, ale dost mylná představa.

Já bych řekl, že právě poznání, kolik němců utloukli lopatama naši milí ostraváci před 60 lety někde ve stodole, bude sice bolestné, ale nakonec to vyčistí vzduch.

(odkaz)aggu | 20. 9. 2010, 22:10

Rado: ad "Unsere Land" - no jestli to nebude třeba tím, že to historicky (od středověku) byl "Ihre Land"... ;)

(odkaz)aggu | 20. 9. 2010, 21:58

Coppola: vidím že si stále nedáte říci ;) Takže o 10 let později:
"... v roce 1948 90% čechoslováků volilo stalinistickou KSČ. Tito lidé přímo zapřičinili obsazení ČSR cizí mocností a de facto taky to, že vůbec začala studená válka... "
Co se z toho dá (vaším pohledem) vyvodit o kolektivní vině všech čechoslováků na 40 letech bolševických zvěrstev?
Nic.
Němci byli bez soudu vražděni. Pachatelé byly češi. Historie není černobílá. Nic jiného v tom nehledejte.

(odkaz)Rado | 20. 9. 2010, 21:53

Diskuze o tom, zda-li by se mělo něco řešit, by neměla být z principu věci vůbec nastolena, protože potom nevím, co za vzor dáváme našim potomkům. Německo si vzpomene na své (neprávem) zabité občany a česká společnost se z toho může zvencnout, bohužel nevím, zda-li by něco fungovalo opačným směrem.

Německo, resp.sudečtí Němci ukazují stále své zoubky a stačí si projít internet a podívat se jim na program. A vůbec nejlepší je, když jsem chtěl koupit jednu knížku o Krušnohoří, byla vydána v roce 2008, psána německy a hned na úvod bylo napsáno "Unser Land".

Chápu, že jsou dějinné souvislosti složité,ale čeho je moc, toho je příliš, ale jak se chová český národ, je zamýšleníhodné. Plně souhlasím s tím, co napsal Coppola, pokud už něco, tak prozkoumat, zdokumentovat, hotovo. Tečka. Nic víc. A nedej bože, už žádné další omluvy Němcům. Jedna stačila.

(odkaz)Coppola | 20. 9. 2010, 20:50

Ten můstek nevytvářím, ten prostě existuje, už třeba jen proto, koho Němci z ČSR před válkou volili (v roce 1938 90% českých Němců volilo nacistickou SdP). Tito lidé přímo zapřičinili obsazení ČSR cizí mocností a de facto taky to, že vůbec začala 2.sv. válka.

Bez ideologických žvástů? A jak toho chcete aggu dosáhnout, když tu ideologii do toho vnáší především média a německá strana?

(odkaz)aggu | 20. 9. 2010, 18:18

coppola: dovolím si podotknout, že vytváříte automatický můstek mezi Heydrichem a německými civilisty. asi záměrně, což je škoda, pač přesně takhle se tyto události oficiálně interpretovaly. kým asi...
jde jen o to poznat svou historii bez ideologických žvástů. momentáně na hromadné hroby chodí lidi venčit pejsky a chlemtat pivo.

(odkaz)Coppola | 20. 9. 2010, 17:02

Ladin:
Jak píši, historici ať zkoumají a zjišťují pravdu. Co mi vadí je ten kolotoč který kolem toho rozviřují média, němečtí spisovatelé, německé spolky (teď nemluvím konkrétně o tomto ostravském případu, ale obecně). Úplně z toho dýchá klasická německá povýšenost a poučování co a jak máme vyšetřit a jak se máme za svou historii stydět.
Jen pro připomenutí slova říšského protektora Heydricha: "Zdejší prostor vidím jako citadelu germanské Evropy. Čech tady nemá co pohledávat. Ke konečnému řešení přikročíme ihned po vyhrané válce,nyní jsme v přípravné etapě."
To se potom nemůže nikdo divit, že po válce došlo k tomu k čemu došlo. Byli to Němci, kdo rozjel ten stroj smrti a bestiality, to že nakonec dopadl i na ně, je sice smutné, ale naprosto logické a pochopitelné.
Takže budu se opakovat: případ prozkoumat, zdokumentovat a hotovo. Jedná se o historii, takže nevím proč by se v tom měla hrabat policie. A pokud by se v tom měla hrabat tak ať se taky hrabe ve všech ostatních válečných zločinech, které se během 2. světové války na území ČR staly....

(odkaz)Ladin | 20. 9. 2010, 15:54

Coppola

Trochu si protiřečíte, na jedné straně se podle vás o zločinech páchaných při odsunu na Němcích pořád píše, na druhou stranu vám přijde normální, že o tom ten radní nic neví, a evidentně není sám.

Nejkouzelnější je konstatování, že nemá smysl provádět vyšetřování, protože "případní pachatelé už budou stejně pravděpodobně mrtví ..." atd. Co jsou to za předčasné soudy, přece až se něco vyšetří, pak teprve můžeme vůbec mluvit o nějakých vinících, jestli nějací byli nebo ještě jsou. Nechápu ten strach z toho, že se vůbec někdo projeví snahu zjistit pravdu.

(odkaz)Coppola | 20. 9. 2010, 14:56

to aggu:
Jaké v případě Němců panuje tabu? Dle mého laického pohledu se mi zdá že se v novinách posledních 20 let objevují téměř výhradně články o zločinech páchaných při odsunu na Němcích. Nějak jsem si nevšiml článků například o odsunu Čechů z pohraničí v roce 1938. Články o ostatních obětech války se v našich novinách objevují také jen při příležitosti nějakého výročí a jen sporadicky.
Jinak, jedná se o 65 let staré události, takže nemá smysl provádět jakékoliv policejní vyšetřování, protože případní pachatelé už budou stejně pravděpodobně mrtví a pokud nejsou tak si na nich stejně už nikdo nic nevezme stejně jako na desítkách tisíc bývalých gestapáků, příslušníhů SS, a podobných zločinců, kteří v klidu žili a dožili svůj život v poválečném Německu.
A to že o tom nějaký radní neví nepovažuji vůbec za zaznamenáníhodné, takové věci ví málokdo a teď mluvím nejen o těch Němcích, ale celkově o tom co se v Ostravě dělo v letech 1938 - 1945.

(odkaz)aggu | 20. 9. 2010, 14:43

coppola: na vaše otázky existují odpovědi dávno a píše se o nich, akorát u židovských obětí vzhledem ke známému antisemitismu ostravských bolševiků je to otázka až posledních 20 let.
v případě němců ale panuje tabu. asi špatné svědomí...

(odkaz)Rýša | 20. 9. 2010, 14:38

aggu

13:28 - naprostý souhlas

(odkaz)Coppola | 20. 9. 2010, 13:35

Mám k tomu jen poznámku. Kdo ví o tom kolik Židů z Ostravy umřelo v koncentračních táborech? Kdo ví kolik dalších Čechů bylo za války v Ostravě zabito německými občany, vojáky, gestapem? Kolik lidí umřelo při bombardování Ostravy, kolik při Ostravské operaci? Proč se o tom nepíše, ale za to se píše o 246 zabitých Němcích po válce? Tenhle problém ať zkoumají historikové a ať se do toho neplete policie a už vůbec ne nějaké německé spolky a německá media (např. MF Dnes).
Zajímal by mě seriozní historický průzkum té události, včetně informací o tom co ti zabití Němci dělali za války. Ono se totiž občas ukáže, že nevinní zabití Němci, o kterých německá media píšou že byli pomalu antifašisti, byli ve skutečnosti místní německou honorací, která během války dostala do koncentráků a na popraviště nemálo českých lidí...

(odkaz)aggu | 20. 9. 2010, 13:28

ad weber: kdyby to řek nějaký zabedněný a nepříčetný komunista, tak by mě to ani nepřekvapilo, ale u p. webera...
vždyť to jsou všechno známé události, ale asi je před volbama, že...
imho žádná "dějinná událost" nemůže nikdy obhájit mučení a vraždění. bylo po válce a šlo o civilisty.
ostrava byla vždy multikulturní prostor tak by se svou neslavnou částí historie měla vypořádat se ctí.


(odkaz)jarnemec | 20. 9. 2010, 13:17

to Rado:

S posledním odstavcem nesouhlasím. Žádný zločin nemá být zapomenut. Právě proto se nám to neustále vrací.

Nemíním se přít, co je větší zlo, jednoznačně to je německá strana. Koneckonců první transport židů byl z Ostravy. Němci dělali zvěrstva, chápu poválečný odsun obyvatel (vzhledem k předchozí válce), ale vražda je prostě vražda. Nejde o trest - popravu - jde vraždu a nebyla již válka (válečný stav).

Válka je svinstvo a na všech stranách konfliktu se dějí svinstva, ale jak jsem napsal, nesmí to být zapomenuto a musí to být pojmenováno. Co se dělo v ostravském internačním táboře Hanke bylo popsáno v r. 1997 - kdo o tom ví? Současná bulvarizace tohoto smutného tématu je nechutná. Možná to však v dnešní době nejde jinak. Takto se dozví více lidí...

Souhlasím však, že šlo o důsledek hrůznějších údálostí - to však nikoho neomlouvá, to jen vysvětluje situaci, o které musíme vědět a musíme se z ní ponaučit.

(A k tomu Polsku: Tam je situace úplně jinde - historicky, počtem přesunutých obyvatel, územním rozsahem - až už býv. německého uzemí, nebo východní území, které anektovali sověti a počty obětí... - ... tohle nejde opravdu srovnat.)

(odkaz)Ladin | 20. 9. 2010, 13:00

Rado: "Navíc porovnávat systematické a cílené vyvraždování z důvodu rasové nadřazenosti s touto událostí je přinejmenším smutné a nešťastné. "

Kdo je porovnává?

(odkaz)Rado | 20. 9. 2010, 12:40

Tak či onak, nakonec se dočkáme toho, že v učebnicích nebude o 2. sv. ani ň, protože těch různých impulsů a zlehčování této války je poslední dobou nějak moc. Jestli byli němečtí občané po válce zabiti či nikoliv, nemá moc velký význam rozebírat s ohledem na dějinné události, s ohledem na to, že si zde 6 let dělali, co chtěli (obsazení naši země, perzekuce obyvatel atd.). Navíc porovnávat systematické a cílené vyvraždování z důvodu rasové nadřazenosti s touto událostí je přinejmenším smutné a nešťastné. Potom je velice smutné, že se v tomto světle zapomíná na Lidice, Ležáky a různé pochody smrti. To je doslova plivanec obětem této tragédie.

Nechci zacházet do dějinných událostí, ale válka nekončí příměřím na papíře. Nechci zde obhajovat zabíjení, ale za války existovala vůči německých obyvatelům nenávist. Zlo se mohlo dít na obou stranách, ale např. je nutné si uvědomit, že vše je o příčinách a následcích. Člověk není tvor zapomětlivý a každý si z této války odnesl své a onen ostravský akt byl reakcí na zvěrstva z války.

A vlastně ona diskuze, která se teď odvíjí i na jiných zpravodajských serverech je dějinná paralela o úloze naší vlastní v této vlasti. Snad tím, že jsme zde např. oproti Posku vyvázli relativně se zdravou kůži, tak se zabýváme těmito nesmyslnými otázkami. Avšak jsem plně přesvědčen, že být tento článek v Polsku, rozhodně by se diskuze ubírala pouze a výhradně jedním směrem. Němci se chovali nelidsky, ale při odsunu mělo být s nimi jednáno v rukavičkách? To snad ne...

(odkaz)Rýša | 20. 9. 2010, 12:22

Neva

Pomluva jsou svinstvo....
Jinak Vám děkuji.

(odkaz)Neva | 20. 9. 2010, 11:23

Rýša

No a tak vznikají pomluvy. Radní řekl, že o tom neví. Ne že o tom nechce mluvit či vědět. Obhájce by se ohradil - "námitka, spekulace".

(odkaz)Rýša | 20. 9. 2010, 10:43

aggu

myslím si, že není sám, co mu vraždění německých civilistů po válce nějak uniká, resp. patří k té většině politiků, kteří jsou neradi, že se o tom začíná mluvit....a když už, tak začnou obyvklé klišé: My jsme nezačali, za to si můžou sami. Obyčejní lidé, ať už na jakékoliv straně ale většinou nic nezačínají....

(odkaz)jarnemec | 20. 9. 2010, 10:02

to aggu:

Milan Weber si bohužel jen neuměl přečíst článek ve sborníku vydavaném městským archívem, nečetl asi ani knihy Oty Filipa... Je smutné, že to neví, skandální to však není, jen tvrdá realita. Zrovna u pana Webera bych to nečekal.

(odkaz)Neva | 20. 9. 2010, 9:03

aggu

Na to samé se chci zeptat taky. Co je skandálního na vyjádření radního?

(odkaz)Coppola | 20. 9. 2010, 8:24

Nechápu co je na tom vyjádření skandálního?

(odkaz)Rýša | 23. 7. 2010, 13:45

krmič

nechtěl bych Vás urazit, protože nevím, jak jste stár, ale podle příspěvků bych soudil na dost vysoký věk. A proto Vás i chápu. I ten asfalt..., který je z mého hlediska v centru měst příšernost. A jak sám píšete, časem se zvlní, drží tak delší dobu loužičky, které v zimním období můžou zmrznout atd...,tak vidíte, že ohledně bezpečnosti chodců také nic moc.

Nevím jak to napsat, protože si starších lidí vážím velice a vím, že roky běží velmi rychle a než se stačím otočit, budu na Vašem místě....,ale myslím si, že musíme hledět trochu do budoucnosti, na to, co zanecháme dalším generacím. Nám zanechali zchátralá centra měst, plné děr a i toho asfaltu, stejně nekvalitního jako cokoli. Nádherné stavby nechali chátrat a schválně je obsazovali jednou skupinou občanů, kteří je devastovali ještě víc.
Sám musíte uznat, že staré budovy, které se opraví, jsou skvosty. A asfalt nebo beton kol nich jim ubližuje...
Ale také Vás chápu, že dláždění, třeba z kvalitního kamene, které je ošizeno kvalitou práce, může být pro starší lidi a vlastně nejen pro ně i nebezpečné. Ale za to může nekvalita prací, které jsou v posledních létech šizeny jak se dá. Kámen za to nemůže...
Však i ten nekvalitní asfalt nekvalitně položen je nebezpečný.

Rozhodně Vám ale nechci brát Váš názor, máte na něj plné právo a respektuji ho.

(odkaz)Miv | 23. 7. 2010, 12:28

to Krmič

Marně přemýšlím, jestli si děláte srandu nebo ne.

(odkaz)krmič | 23. 7. 2010, 12:21

jarnemec

Návštěvníkům bohoslužeb nebo divadla asi parkoviště nevadí (domnívám se, mám-li mluvit za sebe: nevadí.) Ale vy byste tam chtěl lavičky plné řvoucích cikánů, špínu, odpadky, bordel? Jako na Kuřím rynku? Jinak by to totiž nemohlo dopadnout. A to by mi vadilo. Naopak parkoviště na tomto místě udržuje relativní klid a pořádek, řekl bych dokonce jistou důstojnost.
Jenom ty záchodky by se měly buď řádně obnovit nebo definitivně odstranit (což se asi teď děje?)

Ještě k asfaltu, uznávám, že má jednu chybu. Když je po čase zvlněný (někdy už od novoty), tak se tam dlouho udržují velké louže. Ale na druhé straně, ptáčci mají z čeho pít. A to je zase dobře.

(odkaz)krmič | 23. 7. 2010, 10:41

Rýšo

Chodník je od slova choditi. Pokud se dožijete vysokého věku, tak možná pochopíte, že asfalt je lepší než hrbolatá - rozviklaná - případně kluzká žulová dlažba.
Nevím přesně, jaký druh žulové dlažby tady máte všichni na mysli (jsou různé, odborné termíny neznám), ale co si vzpomínám, vždycky skončí špatně. A já už nějakého dláždění pamatuju.

(odkaz)Rado | 23. 7. 2010, 10:29

Myslím, že Ostrava není zrovna příkladem lidového rčení, že nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci. Kolik má toto rčení v sobě pravdy, se přesvědčuji dnes a denně, bohužel když se lidé na magistrátu chovají stylem, že z cizího krev neteče, nedá se svítit. Ovšem co mě neustále zaráží, tak totální absence estetična nebo aspoň chtění dělat hezké věci, neustálé architektonické či urbanistické přešlapy a jedno s druhým.

Mít zámkovku v centru, těžko hledám pro toto spojení slušné slovo, ale už teď je mi z toho zle. Je to ovšem stále ta stejná písnička a kámen úrazu celé Ostravy, že chtít zde něco hezkého vyžaduje nadlidské úsilí. U třetího největšího města ČR bych čekal jiné chování, v Ostravě se staví tak, jak v městech 10x menších. Všude v Evropě i jiných velkých městech, když přijdete do centra, lze spatřit krásně předlážděná náměstí a okolní ulice ušlechtilým kamenem, bohužel v Ostravě v tom nejvíce exponovaném místě uvidíte aušusové náměstí a hned vedle betonový plac ze zámkovky.

Ptám se i, proč se zde v takových otázkách neozve nikde z architektonické obce, tak jak je zvykem v jiných městech, kdy je vedena vždy nějaká diskuze, pokud se týká změny veřejného prostoru. Necháme-li Ostravu napospas úřednickému šimlu bez účasti architektů, takových míst se zámkovou bude v Ostravě nespočet.

(odkaz)Lukáš Drlík | 23. 7. 2010, 7:27

ad Náměstí Msgre Šrámka

Město, které se snaží být evropským hlavním městem kultury, nechává stát katedrálu - sídelní katedrálu diecéze, druhý největší chrám na Moravě - uprostřed parkoviště. To se v Ostravě musí pořád začínat ze špatné strany?

(odkaz)jarnemec | 22. 7. 2010, 20:15

náměstí Msgre. Šrámka 2

Pokud se již přijala nějaká koncepce - viz Puchmajerova, Zámecká, 28. října, Poštovní, Kuří rynek, Solná... Masarykáč - měla by se ctít a takový prostor jako je nám. Msgre. Šrámka - tedy okolí katedrály - by si pokračování v nastolené koncepci úpravy zasluhoval. Toto náměstí si naopak vyžaduje řešení dle výsledků architektonicko-uranistické studie - nejlépe formou soutěže. Je třeba vyřešit mj. estetickou složku - jde o místo před katedrálou a divadlem - odpočinková zóna (lavičky, stromy, případná kašna, třeba plastika apod.) a je třeba vyřešit i to parkování (nejlépe o dostat do podzemí). = Nechápu proč se najednou zase přistupuje k betonu.

Pokud by bylo přijato vhodné řešení prostoru, mohlo by se zahájit postupná realizace - vzhledem k finanční náročnosti takového projektu by se jistě vše muselo dělat na několik etap. Ale časem by mohlo vzniknout opravdové náměstí. Takto Ostrava dává jasně najevo co si o tom místě - o katedrále, o divadlu - myslí, jak vážně to myslí s kulturností města...

Ale možná jde jen o to, ještě před volbama něco stihnout... No doufám, že nebude tato investice několikonásobně předražená jako např. oprava kapličky v Husáku...

A ještě jednu poznámku:
Minulý týden skončila v Kabinetu architektury výstava, kde bylo mj. vidět, jak vypadají náměstí a ulice např. v rumunské Transylvanii viz např. zde: http://www.ifa.de/ausstellungen/ausstellungen-im-ausland/architektur/auslandsbeziehungen/staedtebau/planwerkplanwerk/ (zámeckou dlažbu nehledejte :-))

(odkaz)Rýša | 22. 7. 2010, 19:45

krmič

Proč je dlažba na náměstí v takovém stavu se už psalo dost. Nekvalitní kámen a nekvalitní práce.
Skoro všude v centrech měst, která byla opravená nebo opravují se dláždí kamenem. Jak už tady napsali přede mnou, trvanlivost, pevnost a v neposlední řadě estetičnost kvalitního kamene se nedá srovnat s vylepšeným betonem ve formě zámkové dlažby. I když nepopírám, že někde bokem centra je to lepší řešení, než-li co je tam někdy k vidění ješte dnes.
Ale tady je debata o nám.Msgre. Šrámka, kde se nehodí vůbec.

No, abych byl upřímný, s tím asfaltem jste mě zaskočil. Neznám ve svém okolí jediného člověka, kterému asfalt na chodníku vyhovuje nebo se dokonce líbí.

(odkaz)krmič | 22. 7. 2010, 17:32

Chápu, že je zámková dlažba levný šmejd. Ale všude kde ji v okolí vidím, i když je mnoho let stará, je v dobrém stavu. Neuvolňují se kostky, nejsou tam kaluže, vypadá dobře. Na rozdíl od žulové dlažby na Masarykově náměstí. (
Já bych ovšem dal přednost asfaltu před jakoukoliv dlažbou. Ale já nejsem odborník jako vy všichni :-))

(odkaz)aggu | 22. 7. 2010, 16:37

na parkoviště bych to zkousl, na chodník nikdy. asi holt na radnici vyznávají vidlácký štýl.....

(odkaz)wo.ls | 22. 7. 2010, 15:31

pro Poly

Třeba si na městském obvodu Moravská Ostrava a Přívoz myslí, že zámková dlažba dostala svůj název od slova "zámek" (aneb usedlost šlechty) a že se tudíž musí jednat o něco fajnového. :)

...nebo prostě nejsou peníze na žulu (a kvůli tomu se za 10 let budou muset najít další peníze na novou zámkovou dlažbu). Kdo to řekl, že není tak bohatý, aby si mohl kupovat levné věci? Ostravští zastupitelé to jistě nebyli.

(odkaz)Frantisek Dobrota | 22. 7. 2010, 11:50

Jeste by mohli zborit katedralu a vrazit tam nejaky hypermarket.

(odkaz)Coppola | 22. 7. 2010, 9:41

A ještě se pokácejí vzrostlé stromy a místo nich se tam dají mladé "pruty". :-)

(odkaz)Ladin | 22. 7. 2010, 9:23

Podle článku na parkoviště přibudou dvě závory a stojany. Opravdu nevím, jestli jsem to dobře pochopil, že záměrem je zlepšit vzhled místa...

(odkaz)jarnemec | 22. 7. 2010, 8:57

Náměstí Msgre. Šrámka

Myslím si, že současná rekonstrukce je výsměch. Tato oblast potřebuje opravu a hlavně úplně novou funkci než parkoviště (klidně ať je v podzemí). Prostranství u katedrály by mělo být chloubou města a ne ostudou. Měla by být vyhlášená soutěž na novou podobu, ale to konšele nechtějí. Jsme však v !!!, což jsou tři tajtrlíci stojící na hlavě... A tak vymění asfalt za beton a říkají tomu kultivace.

(odkaz)Rado | 22. 7. 2010, 7:20

V jistých kruzích i vrstvách společnosti je zámková dlažba, přestože jak správně říká Poly, že tento materiál vyšel z módy, stále symbolem luxusu. Pamatuji si na doby, jak v Česku mizela náměstí ze žuly, pokládala se zámková dlažba a žulové kostky skupovali Němci. Ano, žulový povrch je dražší, ale jeho estetická funkce, pevnostní vlastnosti a trvanlivost je mnohokrát vyšší než u zámkové dlažby. A myslím si, že i žulový povrch je jakýsi indikátor stavu městských financí, že město dobře hospodaří. Ale jinak plně souhlasím i podruhé, že zámková dlažba do centra města rozhodně nepatří. Ale jsme v Ostravě, a to zase nepřekvapí.

(odkaz)Poly | 21. 7. 2010, 17:56

Nevím, proč musí do centra cpát zámkovou dlažbu. Já bych tam raději viděl žulový povrch, myslím, že by to bylo určitě lepší. Zámková dlažba mi přijde taková obyčejná a už vyšlá z módy.

http://www.moap.cz/hp-materialy/id=789/

(odkaz)Rýša | 26. 6. 2010, 22:05

Zaneřádím společný sklep odpadky, a že se pak někdy uráčím ho uklidit (do zadarmo přistavených kontejnerů), tak mě budou vychvalovat jak si vážím svého obydlí?
No, nevím, jestli to je to pravé ořechové.

Když chci bydlet v lepším, nemusím být zedník, prostě si zedníka zaplatím....

(odkaz)Ladin | 26. 6. 2010, 21:37

ad Řýša: to by jsi ty lidi chtěl přeškolit na zedníky? Tady jde přece o to vyvolat pocit spoluúčasti. Když máš pocit, že jsi se na něčem podíle, máš potom větší snahu to udržet.

(odkaz)Rýša | 26. 6. 2010, 20:09

Pokud chtějí bydlet v lepším, musí přiložit ruku k dílu

název článku - OK, myslím si, že tak je to u podstatné většiny obyvatel. Chci mít lepší bydlení, musím makat.
http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=148&r=mfsevermorava&idc=1408964

Ovšem poslední odstavec článku mě doslova šokoval. To přiložení ruky k dílu u některých znamená, že si vyklidí nepořádek ze sklepů nebo chodeb, aby jim mohli dům opravit. Nepořádek, který si nadělali sami.

Ještě že jsem při čtení článku seděl, jinak bych asi padl...

(odkaz)jarnemec | 22. 6. 2010, 23:06

"Stolpersteine v městském obvodu Moravská Ostrava a Přívoz: Poděbradova 826/27 - Robert Engel, Herta Engelová, Tomas Engel, Ferdinand Goldberger, Helene Goldbergerová, Třída 28. října 6 - Otto Pick, Třída 28. října 41 - Adolf Rix, Freda Rixová, Nádražní třída 26 - Emilie Slatnerová, Žofie Slatnerová, Tyršova 12 - Pavel Slatner, Zikmund Slatner, Berta Slatnerová, Edita Slatnerová, Antonína Macka 4 - Růžena Sommerová, Gertruda Stillerová, Ilse Stillerová, Nádražní třída 3 - Irena Wasserbergerová, Chelčického 3 - Rudolf Rosenstein, Marie Rosensteinová, Franta Rosenstein, Poštovní 345 - Růžena Schönfeldová, Puchmajerova 8 - Karolina Rothová. " http://www.moap.cz/hp-materialy/id=770/

(odkaz)krmič | 28. 5. 2010, 21:12

Chybička v odkazu na kapličku (h)

Ale my si to dovedeme najít i bez toho :-)

(odkaz)jarnemec | 28. 5. 2010, 18:52

bez komentáře: Loni opravená kaplička v Husově sadu se rozpadá

http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/20100528_kaplicka_husuv_sad_oprava_ostrava.html

(odkaz)Marek | 18. 3. 2010, 22:26

Preslova

Preslovka se bude dělat letos... dokumentaci jsem odevzdal, tak snad nebudou připomínky. =)

(odkaz)aggu | 2. 3. 2010, 16:30

Na Kuřím rynku už je bezkonkureční L´Occitane, mně nějaký Hugo či co nechává chladným ;)

(odkaz)panda | 2. 3. 2010, 7:57

HUGO BOSS

Všimli jste si někdo, že na Jiráskově náměstí dělají prodejnu HUGO BOSS. Nevíte o tom někdo víc?

(odkaz)Nováková Marta | 27. 10. 2009, 20:21

jAKÁ JE BUDOUDNOCST REKONSTRUKCE PRESLOVE UL.?

(odkaz)krmič | 23. 10. 2009, 13:27

Marek - "deskáč"

Zkuste se zeptat na stavebním bytovém družstvu Hlubina (vsadím se, že vám neodpoví) nebo na stavebním bytovém družstvu Nová Huť (možná odpoví). Dva první domy dnes patří prvně jmenovanému družstvu, třetí dům společenství vlastníků a poslední tři domy druhému družstvu. Adresy snadno vygooglíte. Já tam bydlím od roku 1968, kdy byl dům postaven. Tehdy to ale patřilo jinému družstvu. Stavební dokumentaci nemám :-)

(odkaz)Dali | 15. 10. 2009, 12:20

Paní Marta se diví že ze stromů padá listí a že z ořešáku padají ořechy ... a chce fundovanou odpoved, jak to řešit. No ono je to tak už leta letoucí co svet stojí, ale funfovaná odpoveď: ... sázejme stromy umělé, kterým listí neopadává a ořechy na nich drží. Živé stromy ve městě nemají co dělat.

(odkaz)jarnemec | 15. 10. 2009, 11:43

to Nováková Marta:

Jelikož se o stromy neumíme starat, neumíme je prořezávat a jejich růst a rozrůstání tak limitovat (abychom viděli z oken a slunce svítilo do nich), jelikož neumíme své ulice uklidit od spadaného listí či plodů, musíme stromy pokácet!!! Jsou hnusné přerostlé potvory, které zaclánějí, lapají prach a jiné krásné částečky ve vzduchu a ty obzvláště záludné stvůry podél silnic, co chvíli skáčou řidičům do cesty. Pryč ze stromy!!!

(odkaz)Nováková Marta | 15. 10. 2009, 1:51

kácení stromů na Preslové ul.

četla jsem několik příspěvků ohledně kácení ořešáků na Preslové ul. Ale nabyla jsem dojem, že z těch osob, které kácení zamítají, tam ještě nikdo se nebyl podívat. At zkusí v současné době, kdy prší, ořechy padají ve velkém na hlavu procházejícím a k tomu ještě pod nohama klouže listí i spadlé ořechy navštívit tuto ulici. Ke všemu ještě ořešáky zastínují byty tak, že se tam musí celodenně svítiitl Prosím o fundované vyjádření.

(odkaz)Jurdis | 14. 9. 2009, 14:39

parkovani v centru Ostravy

Prispevek spise pro zasmani...ikdyz me dany ridic/ridicka trosku "vytocil", kdyz zabiral zbytecne dve parkovaci mista, ktere jsou docela frekventovana...

http://img10.imgup.eu/29082009195.jpg

(odkaz)Marek | 10. 9. 2009, 21:43

"Deskáč" - panelák vedle Jindřicha

dobrý večer, chtěl bych se zeptat, zda má někdo info ohledně panelového domu "DESKÁČ" (Nádražní č. 54-6464) vedle Jindřicha. Zajímá mne pár fotek z výstavby, projektová dokumentace a vlastně i taková běžná historie toho domu. Nemá někdo nějaký web či článek k tomuto domu?
Díky

(odkaz)jarnemec | 20. 6. 2009, 12:07

Lipová alej v ostravských Komenského sadech

se zatím kácet nebude, a to přesto, že vykácení 200 stromů před několika dny povolil Krajský úřad. Městský obvod se obává především nesouhlasu občanů.

http://www.tvportaly.cz/ostrava/lipy-se-kacet-nebudou

(odkaz)Rýša | 27. 5. 2009, 8:43

Pro Betty

Zhruba rok a půl bude úplně uzavřena Cihelní ulice od křižovatky s ulicí Sládkovou po křižovatku s ulicí Zelnou v Moravské Ostravě. Uzavřený úsek je asi 500 metrů dlouhý.

Uzavírka by měla skončit 15. prosince 2010. Jejím důvodem je stavba komunikace nazvaná „Silnice I/56 – Prodloužená Místecká, II. stavba“, a to v souvislosti s dálničním přivaděčem do centra Ostravy.
Objízdná trasa je – v obou směrech - vedena z ulice Cihelní na ulici Sládkovu, dále po ulici Hornopolní na Mariánskohorskou. Obchází tedy po celé délce sídliště Fifejdy.
Městská hromadná doprava a a vozidla integrovaného záchranného systému budou na tuto objízdnou trasu navedeny od 23. května Tím dojde k úpravě vedení linek MHD

(odkaz)Betty | 27. 5. 2009, 8:00

cihelní

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, odkud je ulice Cihelní uzavřena...? Potřebovala bych projet skrz ní (na mapě je to psané jako Cingorova a Cihelní - přechod), ale nejela jsem tam nikdy autem a teď delší dobu už ani autobusem... Pokud by mi někdo mohl odpovědět, byla bych ráda. Děkuji.

(odkaz)Rýša | 26. 5. 2009, 10:29

Jarnemec

Myslíte, že v tom nehrály nějakou roli zase a opět i nějaké ty penízky?

Vždyť jestli toto prohlásila zmiňovaná úřednice...
Na jedné straně - stromy hodnotné, ale na druhé straně - nedá se nic dělat...to je totiž pro Ostravu typické...bohužel.

chjo...

(odkaz)jarnemec | 26. 5. 2009, 9:41

Lech a Václav odsouzeni magistrátem k smrti

Dnešní probuzení bylo velice hořké. V novinách jsem se dočetl o zamítnutí prohlášení dvou platanů v zahradě polského konzulátu za pamatné.

Úřednice Vlasta Pipková k tomu řekla: „Ty stromy nestojí na nejšťastnějším místě, jejich kořenový systém zasahuje například do nedalekého chodníku, který zvedá. Při jakýchkoliv pracích v okolí, třeba na inženýrských sítích v Blahoslavově ulici, bychom pak museli dávat výjimky pro tyto práce" [...] „My si uvědomujeme, že jsou ty stromy hodnotné, ale chystá se například oprava Blahoslavovy ulice, při které se bude muset kopat do země, a to může poškodit kořenový systém. Z toho důvodu budeme například dávat svolení s vykácením lip, které v té ulici rostou. Kvůli poškozením vzniklým při opravě ulice by za několik let mohly uschnout a stát se nebezpečnými pro okolí, mohly by na někoho třeba spadnout,“ = Prozradila postup magistrátu s nepohodlnými platany - Lechem a Václavem - poškodím jim kořenový systém, který zasahuje do ulice.

A buďte po takovém probuzení pozitivní :-)

(odkaz)medvěd | 3. 5. 2009, 13:39

Dotaz, jaká je otevírací doba na vyhlídkové věži ostravské radnice?

(odkaz)aldik | 13. 3. 2009, 13:44

Masarykáč se bude opravovat xD .. je o tom ted článek v MS Deníku :-)

(odkaz)Rýša | 13. 3. 2009, 8:33

:-(

Rozbitý Masarykáč!
Co na to říct?
Za rozviklanou dlažbu prý mohou auta, která vjíždějí do pěší zony... - jeden z názorů...
A co špatně provedená práce zlatých moravsočeských ručiček? Asi firma dostala málo...

(odkaz)MautyckA | 8. 3. 2009, 22:24

Najo, Karle,

Jste si jisti, že pláčete na správném hrobě...?

(odkaz)Karel | 8. 3. 2009, 21:26

Odpovědnost - alej

Vážený pane starosto, konejte!!! Část občanů bude vždy proti, mnoho bude vždy pro - je to jen na Vás.Jste starosta a šéf , tak rozhodněte - neberte na nikoho ohled. Je zcela jasné, když je něco staré, velmi staré, tak to prostě musí pryč.!!!A dost diskuse!!!

(odkaz)naja | 28. 2. 2009, 0:09

Vazeny pane starosto MOaP, pripada Vam moralni ridit se vysledky auditu ohledne privatizace obecnich bytu v nasem obvodu? My, obyvatele techto bytu, opravdu nejsme realitni makleri, chceme jen bydlet ve svem, sami se starat o poradek, upravovat si nase byty. Vydelavejte prosim jinde....

(odkaz)KAREL | 27. 2. 2009, 21:52

trest

Vážený pane starosto MOaP, jaký trest dostal opavský Kolek za Ostravici???
Nestydíte se s ním jednat o dalších věcech - nedej bože v Ostravě??Prý platí dobře......

(odkaz)aus Nedbal | 11. 2. 2009, 11:02

Nové obchodní centrum v Přívoze

Na včerejší diskuzi v Atlantiku oznámil starosta MOaP Svozil, že existuje vážný zájemce o zastavění volnýc pozemků, ve vlastnictví obvodu, které se nachází v Přívoze u D47/D1, dle jeho vyjádření zde chce investor vybudovat nové nákupní centrum - víc však nebylo specifikováno. Většina zúčastněných obyvatel Přivozu se pro záměr vyjádřila kladně. Problematika bezpečnosti v Přívozu se bude v Atlantiku řešit v březnu.

(odkaz)naja | 27. 12. 2008, 13:24

njn jenze je tam asi problém s pozemky. Lukrativnější prostor v Ostravě neznám (frekvence přestupujících lidí je tam obrovská - velký potenciál Hlučínska)

(odkaz)Mautycka | 27. 12. 2008, 12:19

Tak to potom jo :-) Když tam bude cestou kde posnídat a kam zavěsit oko, to jo. Ale jak znám místní poměry, tak se průchod zazdí a pro normálního smrtelníka z toho nic pozitivního nebude... (Asi jsem nenapravitelný skeptik)

(odkaz)naja | 26. 12. 2008, 21:10

Ano ano zastavet... ale pruchod nechat a napravo nalevo obchody, kavarny...

(odkaz)Mautycka | 26. 12. 2008, 13:16

Naja, kušuj!

Tama chodím z busu na tramvaj, to by bylo, aby mi zastavěli průchod!

;-)

(odkaz)naja | 24. 12. 2008, 13:09

A co bude konecne s tim nezastavenym prostorem mezi zst Sad. B. Nemcove a Muglinovskou? Tolik nezastavene plochy na tak lukrativnim miste.

(odkaz)Ladin | 30. 9. 2008, 8:54

článek v Refelxu

Skvělý článek, o Stodolní jsem nic zajímavějšího nečetl.

(odkaz)jarnemec | 26. 9. 2008, 0:12

to Dekic:

Ten článek je konečně o Stodolní. O to jde, To je to zajímavé.

(odkaz)Dekic | 25. 9. 2008, 22:29

Pro Jarnemec

Díky za odkaz, přečetl jsem, ale asi jsem nepochopil, přijde mi to že je to článek o autorově dětství a ne o stodolní, ale proč ne ostatně.

(odkaz)jarnemec | 25. 9. 2008, 14:29

Reflex o Stodolní a zajimavě

http://reflex.cz/Clanek33674.html

(odkaz)Ladin | 25. 9. 2008, 10:12

s tím baníkovským sloganem s tebou souhlasím,

jinak jsou ty vykřičníky opravdu velmi jednoduché až geniální, variabilní, nezaměnitelné.

(odkaz)Hancock | 25. 9. 2008, 9:22

No ja nevim. Moc me to nebere. "Baník!!!" to me absolutne nebere. Ne ze bych klubu nefandil, ale kdyz vidim v ruznych mestech nekoho vyrvavat "banik piczo" tak se uprimne stydim.
Co se mi na logu libi je "Ostrava!!!" to jeste ujde.
Jeste by tam mohlo byt "Cype!!!"

(odkaz)Ladin | 25. 9. 2008, 9:16

Logo

Jo, je to odvážné ,ale líbí se mi to. Vlastně skoro všechy návhy od Najbrta se mi líbí. Po dlouhé době dobrý krok v prezentaci města.

(odkaz)Hancock | 25. 9. 2008, 8:28

Nove Logo Ostravy

Nenasel jsem jine tema kde bych mohl napsat.
Videli jste nove logo Ostravy ? Podivejte se na web msdenik.cz

Mam rozporuplne pocity, mozna je to jen prvotni stav a zlepsi se to :)

(odkaz)Jarda | 9. 9. 2008, 16:38

chodník z litého asfaltu v Komenského sadech

Problém má dvě roviny. První je ta, že práce při této rekonstrukci jsou naprosto zfušované, protože nikdo neopravil podklad pod pokládaným asfaltem, takže dojde k jeho zničení. Druhá rovina je ta, že tato cesta spolu s ostaními bude rakonstruována po roce 2010. Magistrát na to již uvolnil 100 mil. korun. Jedná se o celkovou rekonstrukci parku. Je potřeba se zeptat ing.Havlíčka , místostarosta a člen ČSSD a ing. Bystroně šéfa odboru pod kterého park patří, proč tak naprosto stupidním způsobem plýtvají veřejnými prostředky

(odkaz)Hancock | 19. 8. 2008, 9:49

povrch

Videli jste co polozili za sra...u v komenskeho sadech ? Tomu rikam mazec. Radnice se obhajuje tim, ze se nikdy nezadvdeci vsem, ze jeden chce zamkovou dlazbu, druhy asfalt. Tak tam dali asfalt s kaminky, nevhodny pro vsechny, ale pry zase neklouze...

(odkaz)panda | 5. 8. 2008, 23:11

Město prodává pozemky:
- na křižovatce ulic NA JÍZDÁRNĚ a 28.ŘÍJNA
- a na NEMOCNIČNÍ ULICI (parkoviště mezi nemocnicí a hasičskou stanicí) u Nám. Republiky.
:-)

(odkaz)Petr | 5. 8. 2008, 13:46

Ostravica

Ví někdo, jaký trest dostal podnikatel stavitel Kolek opavský?V podstatě Ostravici zlikvidoval!! A zase se do Ostravy cpe!!! A zase to skončí fiaskem!!!
A co magistrát???

(odkaz)Bammal | 4. 8. 2008, 10:13

CTP

Budova Alfa CTP bude opravdu nižší, dnes jsem se shodou okolností díval na zmiňované reklamní panely a stojí tam: 2 budovy 14 a 9 pater

(odkaz)Rado | 3. 8. 2008, 12:03

Opravdu, stavební dění stojí v Ostravě za to. To, co si mohou dovolit developerské firmy, je až zarážející. Malý stavebník má stavební úřad skoro za zadkem a běda mu, jestli postaví něco jinak, než je v projektu. Samozřejmě bych se někdy rád dožil doby, kdy Ostrava nebude prodejná a o prospěchářských lidech ve vedení, jak je dnes, ale nevěřím tomu. Dle informací, které má veřejnost k dispozici, soudím, že ani Karolina nebude žádná výhra, a že ona šance pro Ostravu je pouze šancí pro developery. A vysloveně lze souhlasit se vším, co jarnemec píše, dalo by se říct, že by to měl být člověk na místě p. Sedleckého.

(odkaz)jarnemec | 3. 8. 2008, 3:03

Další plastika v ostravských ulicích

Je dobře, že v ul. Ostravy bude nová plastika (http://www.moap.cz/hp-materialy/id=334/ ) Jen asi pracovníci MOb MOaP neznají vlastní obvod, protože popisek: "Vizualizace znázorňuje plastiku Hvězdice, pohled je z ulice Poštovní až na náměstí monsgr. Šrámka." je mimo :-) - na fotomontáži je ul. Umělecká s pohledem směrem k tram. zastávce Elektra viz http://www.moap.cz/imgPrew.php?del=800&sImgSrc=edited/hp-materialy-foto/681.jpg

(odkaz)aus Nedbal | 2. 8. 2008, 23:14

CTP na nám. Republiky

Plánovaný mrakodrap naproti ÚANu nebude. Stavební práce se opět rozjíždějí, dnes bylo na plot stavby instalováno několik reklamních a informačních panelů. Projekt je změněn, budova Alfa přišla o patra :))
(o tom o čem se jen diskutovalo a developer dementoval je realitou)

(odkaz)LabBrab | 1. 8. 2008, 9:17

Proluka na Kostelním náměstí

Nevím jestli to zde již nebylo, ale nalezl jsem na stránkách ČSSD z Ostravy vizualizaci stavby výherce na zástavbu této proluky.........obrázky jsou opravdu malé, ale jen přece jde vidět něco....

http://www.socdemostrava.cz/moravska/posts/u-kostela-vyroste-novy-dum18.php

(odkaz)Mautycka | 31. 7. 2008, 17:59

zástavba proluky po Německém domě

To nevypada zle.
Akorat ta Ostravica za tim bude takova... udusena, jestli tu stavbu vubec ustoji.

(odkaz)jarnemec | 31. 7. 2008, 10:54

zástavba proluky po Německém domě

V centru Ostravy vznikne nový obchodní dům
http://www.archiweb.cz/news.php?action=show&type=1&id=5661

(odkaz)jarnemec | 20. 7. 2008, 22:14

ps to Cenis:

Něm. dům nebyl poškozen natolik, aby se musel rozebrat. Bylo to politické gesto - smazaní symbolu.

(odkaz)Cenis | 20. 7. 2008, 21:48

byl poskozen bombardovanim, myslim, takze mozna bylo snazsi ho zborit...

(odkaz)bubák | 19. 7. 2008, 13:27

omorika

Jtsli myslíš na masaráči ten zelený kousek, kde když člověk jde, tak se musí dívat pod nohy aby nešlápnul na potkana, tak na tom místě stál dům, kdysi dávnio a zase stát bude. To místo je fakt divné, a ti stánkaři u něho to je taky vrchol hnusu. mně se to nelíbí vůbec.
Co se týká Nam. Dr. E. Beneše tak Ostravica to byl průšvih, ale daleko větší průšvih bylo zbourání krásného Německého domu, který tam stával. Bylo to v poválečné hysterii, ale pořád mi hlava nebere, proč ho museli zbourat, proč ho prostě jenom nepřejmenovali, neudělali tam školu, nebo já nevím co. A já jsem pro zastavění těch proluk. takové díry v centru města nemají co dělat.

(odkaz)omorika | 19. 7. 2008, 0:09

"OSTRAVICE"

Asi před padesati léty bylo v plánu zbourat blok budov s obchodním domem Ostavica, aby se otevřel pohled na divadlo -tehdy Zdenka Nejedlého . Spojit se měly dvě "proluky" jedna už je dnes místo "Německého domu" u bývalé spořitelny.Dovedu si představit, jak by to Ostravě pomohlo . Možná jsem v něčem historicky nepřesný . Mne vždy ale vytočí obrovský zájem investorů o krásný volný prostor který musí byt jedině zastavěn , viz Masarykovo náměstí ,

(odkaz)David | 27. 6. 2008, 20:09

a to asi při instalaci těch kvetináču vyrazili jeden patník co osvětluje morový sloup .....

(odkaz)Marty | 27. 6. 2008, 17:53

Tak...

... jsem na náměstí byl a bohužel musím dát zapravdu jarnemcovi, že ty květináče jsou tedy opravdu špatně.
Nejsou hezké, jsou špatně umístěné a nevkusné.
Ale neodpustím si, že ty květináče se mohou kdykoliv přemístit, vyměnit a/nebo odstranit. Což ovšem nelze udělat s celým náměstím, které je ale, na rozdíl od květináčů, celkem hezké.

(odkaz)Ladin | 26. 6. 2008, 14:14

Těch květináčů jsem si nejdříve v tom mumraji na náměstí ani nevšiml, těžko říct jestli je to lepší nebo horší. Jinak ale souhlasí s Dalim, někdo na magistrátě se po počáteční kritice chytl za nos, asi ve stylu "něco tam musíme dát" projetk neprojekt a šoupli tam ty květináče. Opravdu to ukazuje, že na projetky a názory architektů se v Ostravě velká váha neklade. Člověk se jenom může děsit toho, jak to s takovým přístupem dopadne na Karolině..... Už to vidím, jak přijdou kritici s dotazy, proč tam není třeba vodotrysk nebo cokoliv jiného.... a prásk, někde se dostaví vodotrysk.

(odkaz)Dali | 26. 6. 2008, 12:18

I mi na námšstí něco jako květináče s kvitkama chyběly, ale to měl řešit už zpracovatel projetku - jestliže se tam nyní musely přidat, je to přiznání že ten projekt nebyl dobrý.

(odkaz)Dali | 26. 6. 2008, 12:10

kvetináče

No já se přikláním k jarnemcovi, že jsou určité obecné pravidla estetiky, které by se na určitých místech měly ctít (a náměstí tím místem je).

A to, kam se na náměstí umístí květináče, jak budou vypadat, kde může stát slunečník a odkud kam může sahat zahradní hospoda, by měl řešit člověk kompetentní, ne-li rovnou architekt.

(nechci to přehnat, ale postup, kdy technik na nějakém odboru rozhodne o kvetináčích, se sekretářkou je jde vybrat a pak je se závozníkem postaví někam na náměstí není ten správný postup) .... si myslím já, ale mohu se mýlit..

(odkaz)jarnemec | 26. 6. 2008, 10:57

to Neva:

1. Vždy lze něco dělat.

2. První můj příspěvek na toto téma (25. 6. 2008, 12:12) byl dotaz, jestli si už někdo těch "květináčů" všiml. O to šlo. Chtěl jsem znát, touto cestou názor jiných. Nic víc.

3. Stánky, hospůdky, slunečníky a koneckonců ani květináče mi nevadí pokud vypadají normálně, ale co se předvádí na rynku je spíše známka úpadku. Kde zmizel smysl pro prostor, pro estetiku, pro krásu?

(odkaz)Hancock | 26. 6. 2008, 10:53

ad. Neva

souhlas

(odkaz)Neva | 26. 6. 2008, 9:23

jarnemec

Jistě, každého věcí je, co se mu líbí nebo mu spíš nepřekáží. Ale nebudu o tom hanlivě psát do nekonečna, když s tím nemůžu nic dělat. O tohle mi šlo. Vy tu pláčete na špatném hrobě. Proto jsem včera psala v tom smyslu, že byste se měl angažovat přímo na správném místě, když podle Vás je všechno špatně, abyste mohl konkrétně prosazovat své návrhy a změny.
Jinak samozřejmě respektuji Vaše odborné poznámky a připomínky, Vaše veřejné názory nezpochybňuji. Jen jsem podotkla, že z mého pohledu to náměstí nevypadá špatně. A ráda se tam projdu.
Nevadí mi ani stánky, ani hospůdky. Vždyť se po nich původně brečelo, že v centru není život. Když se ale roztáhne deštník proti slunci, je zle.
No nic, nemá cenu o tom dále polemizovat. Vždyť venku je tak hezky. A kdybych měla denně všechno posuzovat jen odborně a kriticky, asi bych nevyšla z baráku.
Přeji všem prima den.

(odkaz)jarnemec | 26. 6. 2008, 8:52

Náměstí

to Marty: Nevidím to tak.

to Neva: Když se vám líbí nový kutilsko-hypermarketový styl výzdoby, vaše věc. Bohužel tohle je opravdu cesta k vytvoření náměstí jako příkladu kýče než čehokoliv jiného.

k náměstí: Zajímavé je také to, že prostor mezi stromky a novými "květináči" již zabírají různé deštníky a stánky a tak jeden z mála přínosných prvků - historická linie - je zakrývána. :-(

(odkaz)Marty | 26. 6. 2008, 8:32

jarnemec:

Ano, je to jednoduché.
Než se při každé návštěvě náměstí pozvracet, raději se mu vyhnout.
A kdyby náhodou nebylo zbytí a přes náměstí by se přece jen projít muselo, raději zavřít oči, nedýchat a rychle přes něj proběhnout, aby jeden neměl psychické trauma... ;-)

(odkaz)Neva | 26. 6. 2008, 8:29

David

Čti pozorně diskusi a pochopíš oč tu nyní šlo. Trochu Ti unikla podstata.

(odkaz)David | 26. 6. 2008, 7:38

Neva

Odkud Nevo jseš, že jsis ho prošla až po roce od rekonstrukce? :-)

(odkaz)Neva | 25. 6. 2008, 20:54

Masarykáč

Tak jsem se tedy náměstím prošla a je to tam hezké, nafotila jsem si ho a o nějakém "zaflákání prostoru" dle mého soudu není ani řeči. Milé překvapení.

(odkaz)Neva | 25. 6. 2008, 16:02

jarnemec

No, když právě kritici nesedí na radnici, tak si sice mohou říkat své názory a angažovat se v publikování, ale to je tak asi všechno.

(odkaz)jarnemec | 25. 6. 2008, 15:03

to Marty:

"když se vám to nelíbí, nechoďte tam." - odpověď je přece tak jednoduchá ;-)

(odkaz)PRST | 25. 6. 2008, 14:59

Marty

pravdivé, moc pravdivé

(odkaz)Marty | 25. 6. 2008, 14:46

Milí zavrhovači Masarykova náměstí,

když se vám to nelíbí, nechoďte tam.
Mně se náměstí líbí (až na ty satelity jako osvětlení), jsem na něj i trochu hrdý a drobnosti přehlížím.
Měli jste se důrazněji zasadit o tu "svou" koncepci nebo navrhnout lepší řešení, chytří jste na to zřejmě dost, soudě podle toho, co vám to všechno vadí a tak podobně...

Mně osobně více vadí "využívání" náměstí jistou sociální skupinou neustále rušící a obtěžující kolemjdoucí a návštěvníky Ostravy svým hlasitým projevem a vůbec svou přítomností a roztažností, hlavně u KFC. Takže si myslím, že by bylo vhodné "něco" udělat s tímhle. Raději navrhněte řešení této otázky...

(odkaz)jarnemec | 25. 6. 2008, 14:29

to Neva:

Uvedu konkrétní příklady (už jsem je zde uváděl i loni). Vadí mi ignorování ul. 28. října (v původním návrhu byla tato ul. řešena!) - výsledek jsou věčně uražené sloupky (a zničená dlažba) z pokusů o průjezd náměstím skrz (na to není v těch místech dlažba určená) a ne na okolo (běžně projíždí skrz i městská policie). Z estetického hlediska kritizuji nezakomponování napojení ul. 28. října (momentálně směrem k Sýkoráku) obdobně jako např. u rohových ul. (Solná, Poštovní, Zámecká ...). Vadí mi tam Citylighty (reklamní panely), ale věřím, že městu kačky vydělávají (platí za něj i Ostravské muzeum např.) ...

Myslíte si, že ty nové "květináčové obludy" nebudou za chvilku plné odpadků? Jak jsem napsal náměstí je řešené nekoncepčně a podle toho vypadá, že je zde zatím +/- čisto je jen otázka času. Navíc když do odpadkových košů hážou odpadky i stánkaři, zmrzlináři apod. a jsou věčně přecpané.

K angažovanosti: Myslím, že jsem angažovaný dost. Abych se k něčemu vyjádřil a případně svou myšlenku vyjádřit mohl, nemusím sedět na radnici a v žádné komisi apod.

(odkaz)Neva | 25. 6. 2008, 13:50

jarnemec

Já Vás chápu, že máte jako odborník výhrady. Chápu, že jste lidsky naštvaný a že se Vám náměstí ve své současné podobě nelíbí.
Ale položme se na otázku, "co s tím?"
Je dobré stále jen a jen nadávat? Pokud nejste, nebo i ostatní kritikové, členem zastupitelstva nebo odborných komisí, pokud nemáte možnost cokoli na této situaci změnit, stejně Vám nezbude nic jiného, než se s výzorem smířit a občas i optimisticky najít v onom prostoru něco pozitivního.
A to teď nechci zadělat na spekulaci, že když už to tak je, tak musím držet hubu a krok a jako občan si nechat všechno líbit. Navíc toto je už o politice a tu tady plést nechci.

A zároveň teď i bez ironie, třeba byste se měl více angažovat do nějaké zásadní funkce ve městě, takových lidí by bylo zřejmě potřeba víc na správných místech, aby se tedy podle Vás něco hnulo. Je taky ovšem o náměstí psáno, že je takto prostranství volné právě pro různé akce, atrakce, vystoupení atd. Což se děje.

Jsem jen obyčejný laik, kterému se ovšem náměstí líbí, proto nerozumím a přiznám se otevřeně, že ani vlastně v tomto případě ani moc nechci vědět, co je na něm pořád tak strašně špatného. Jednou jsem už tady psala, že naprosto stejné, ale v podstatě ošklivější, jsem měla možnost shlédnout loni ve švýcarském Bernu. Měli tam děsný nepořádek, jenže lidi si v horkém dnu lebedili u těch samých vodotrysků, posedávali na dlažbě a lavičkách, a stromů je tam skutečně jen pár. Měla jsem až hřejivý pocit, že to naše ostravské náměstí je oproti tamnímu velmi kulturní a čisté. Mohu poslat foto. Taky můžu ukázat, jak obrovskou možnost mají cyklisti s parkováním kol ve městě. Velmi zajímavé.

Ano, skutečně si Masarykáč dnes projdu, aspoň si udělám procházku a dám vědět, jakým dojmem na mě zapůsobilo.

(odkaz)jarnemec | 25. 6. 2008, 13:24

Náměstí

to Neva: Však se koukněte a zkuste pak napsat zda tam ty "květináče" sedí jako pěst na oko, nebo ne :-)

Především si myslím, že celá realizace rekonstrukce náměstí stojí za starou bačkoru. Prázdnota, nefunkčnost (ne zrovna ideální řešení mnoha prvků), stejně jako likvidace linie ul. 28. října přes nám., je věcná kritika výsledku, který zde napáchal místní radniční klan "jánabrachistů". Ti však kritiku napravují stejným nekoncepčním řešením. Místo řešení celku v nějaké koncepci, řeší se zde lokální detail. A výsledek: Spousta detailů (a navíc designově ne zrovna dobrých) nakupeno do jednoho prostoru tak, že ten je ucpaný. Laciná kutilsko-hypermarketová estetická rovnítka zde nefungují. Takto se architektura nedělá.

(odkaz)Neva | 25. 6. 2008, 12:53

Náměstí

No tak schválně se odpoledne projdu centrem. Jsem zvědavá, nějak mi ale hlava nebere to, že když bylo náměstí nové prázdné volné, byly hlasy proti, že tam nic není, když tam něco je, jsou hlasy, že je náměstí zaflákané. Nějak tomu nerozumím.

(odkaz)jarnemec | 25. 6. 2008, 12:12

"krášlení" Masarykova nám.

Ne ty obří květináče rozseté po celém obvodu náměstí. (Stánky nejsou nic nového.)

(odkaz)bubák | 25. 6. 2008, 11:47

jarnemec

To myslíš ty stanky na masaryláči? Ty bych vypraskal hned jenom to hyzdí.

(odkaz)jarnemec | 25. 6. 2008, 11:20

"krášlení" Masarykova nám.

Už jste si všimli nového "zkrášlení" náměstí? Geniální nápad jak zaflákat prostor, ach jo.

(odkaz)David | 5. 6. 2008, 12:41

Dostal podmíněný trest myslím na tři roky.

(odkaz)Karel | 5. 6. 2008, 12:39

Ostravica

Nevíte náhodou někdo jaký postih dostal podnikatel manager Kolek opavský za situaci,do které dostal bývalý OD Ostravica?

(odkaz)stinns | 3. 6. 2008, 6:10

černáhvězda

V nejbližší době. Právě probíhá výběrové řízení na firmu, která odstřel provede.

(odkaz)černáhvězda | 2. 6. 2008, 21:25

Komíny v areálu chemičky v Hrušově

Nevíte někdo, kdy dojde k odstřelu těch dvou komínů v areálu bývalé chemičky?

(odkaz)Poly | 28. 5. 2008, 19:09

Ostravica

Nevím, jestli to hodit tady či do výstavby a architektury, ale v dnešní MF Dnes se píše o Ostravici. Majitel prý čeká až se rozhodne o prodeji pozemků na Náměstí Dr. E. Beneše, aby postupovali společně.

Blíže zde:
http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=124&r=mfsevermorava&c=981318
http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=124&r=mfsevermorava&c=981329

(odkaz)Frantisek Dobrota | 27. 5. 2008, 10:57

zorro = Mirek Ch.? :-D

Mirek Ch. dostal banan? :-)

(odkaz)bubák | 27. 5. 2008, 8:15

Marty

To že ti to neleze, jsem nemyslel nějak urážlivě. Já jsem tim myslel, že jsi mi nerozuměl. Aspoň podle toho co jsi napsal.:-)

(odkaz)MiB | 26. 5. 2008, 18:04

Bubák

Jenom na doplnění...hyundai za 30 mld + další zhruba stejný obnos od jeho dodavatelů což je v součtu celkem pěkná sumička!;-)

(odkaz)zorro | 26. 5. 2008, 17:01

bubák

j povídát jde všechno , jak je to barevné ale , realita je někde jinde . myslím , že jsem dost starý abych správně reagoval na bubáky nejsem ale město ostrava hodně zzaspalo , spánek se však prohlubuje....pozitivní je spáče budit ze sna...

(odkaz)bubák | 26. 5. 2008, 10:11

Marty

To vidím, že ti to neleze, když jsi napsal co jsi napsal

(odkaz)Marty | 26. 5. 2008, 10:03

Myšlení lidí

No, s tou zde zmíněnou změnou myšlení mi to nějak neleze.
Myšlení lidí bylo dokonale změněno po r. 89, bohužel zřejmě ne tím správným směrem a ještě víc bohužel - nevratně. Za "komančů" lidi (myslím obyčejný lid) drželi tak nějak víc při sobě, pomáhali si a když už ne pomáhali, aspoň si tolik neškodili, nezáviděli apod.
Dnes je myšlení lidí obráceno v peníze, shon, strach (?), bezmoc něco změnit...
Myslím tím ale opravdu prostý lid a mezilidské vztahy, ne to myšlení, kde je tato změna po 89 dobrá.

a propos - snaha o změnu myšlení už tady jednou byla, ne? Jmenovalo se to перестройка a s tím související "Nové myšlení"... ale to bych tady nerad rozpitvával...

(odkaz)aus Nedbal | 26. 5. 2008, 9:05

zlepšuje se to

Bydlím a pracuji v centru, jsem tady každý den. Můžu říct, že se tady během jediného roku hodně změnilo. Jsou tady nové obchody, dál se renovují domy a chodníky. Poslední dobou se tady rozmnožila auta luxusních značek. Sleduji, že víkendy jsou tady mnohem živější než před rokem. Městem i v sobotu odpoledne a v neděli korzuje stále více lidí, na masarykáči se vyrojilo dost předzahrádek, kde si kafe dáte i o víkendu. Neříkám, že je to ideální, ale je to výrazný posun. Častěji městem bloudí turisti s foťáky, není nic extra když narazite na skupinky Němců, Italů, Korejců, Poláků atd. kteří přijeli do Ovy na víkend. Rozhodně je ještě na čem pracovat - a obchodníci a kavárníci z centra by tomu mohli dost prospět, kdyby otevřeli i o víkendu do večerních hodin. Každopádně faktem je, že tady nežije takový počet lidí jako na Jižáku nebo v Porubě, přesto tady bývá mnohem živěji než v neděli na Hlavní třídě.

(odkaz)Neva | 26. 5. 2008, 8:37

Pesi-opti...

V sobotu jsem byla na našem hradě a byla jsem velmi mile překvapena, co vše se od mé poslední návštěvy změnilo - nová výstavba amfi, nová obřadní síň, vyřezávané plastiky a pod. (Poslala jsem fotky do redakce, nevím zda je dá do placu.)
Taky bych nebyla až tak moc pesimistická, navíc, jako rodilé optimistce to ani moc nejde.
Jistě si všichni přejeme stále lepší a lepší životní a kulturní prostředí a jistě taky všichni víme, když pomineme korupci, že vše je hlavně hodně o penězích.

Stačilo mi včera v televizi sledovat debatu politiků s veřejností o radaru. Politika je ta nejhorší prostitutka, slušně řečeno, která dá za prachy každému kdo si řekne a dá víc, a hledí tak jen na svůj prospěch.

Bubák vyslovil krásnou myšlenku, změnit myšlení lidí a ďělat aspoň prospěšné drobnosti. Někomu se to může zdát naivistické, ale v reálném životě jde o dost. Špínu a zlo nejen na ulicích vytvářejí především sami lidé.
Bohužel, idea - "chovej se k jiným tak, jak chceš, aby se chovali ostatní k tobě" - moc neplatí.

Zorro - díky za hezký popěvek, to je myslím to nejlepší, co jsi tady kdy napsal.

(odkaz)Bubák | 26. 5. 2008, 8:29

Rado

Ještě k té Hyundai. Jsem si vědomý, že je to jen montovna, ale za investici 30 miliard Kč, nebo podobnou by byli rádi v každé zemi.

(odkaz)Bubák | 26. 5. 2008, 8:15

Rado

Souhlasím s tím, že je centrum ostravy celkem mrtvé, že tam jsou odporné místa, že se na masarykáči prohánějí potkani, že je tam hodne naších hlasitějších spoluobčanu. Ale přístupem zorra se to určitě nespraví. Já jsem byl včera s kámošem na masarykáči na pivo. A upřímně mě udivilo, kolik bylo na náměsti lidí. A to byla neděle, pamatuju doby, kdy tam nebyla ani noha, a do míst, kde je ten morový sloup slušný člověk ani nechodil, víte všichni jak to vypadalo pod těmi stromy. Teď je to lepší. Lidi posedávali na lavičkách, děcka si hrály u prasklých trubek, prostě se mi to líbilo. Nevidím to vešechno růžově jsem realista, v ostravě je potřeba ještě hodně věcí změnit, ale hodně věcí se změnilo k lepšímu. Ale co se v prvé řadě musí změnit tak to je myšlení lidí, pokud se nezmění to tak budem pořad ve sračkách. A já bych byl taky rád aby už se začal stavět Jindřich, Karolina atd. ale vidím, že se u nás začíná něco hýbat, ale všechno chce čas. Tohle město bylo baštou komunismu (ještě, že to je minulost) zaměřené na uhlí a hutnictví, všechno to padlo a vypadá, že se zase začína zvedat. Jsem rád za každou drobnost co se zlepší, vím, že to není ještě dokonalé (a nikdy nebude), ale takové čecháčkovství (pesimismus, brblání atd.) to mě může naštvat. Hodně cestuju po evropě, ale takový pesimismus jako v ČR jsem nezažil nikde. A to v každém městě, v každé zemi, v každém městě mají problémy, větší nebo menší. Ale nikde jsem nezažil takový pesimismus.

(odkaz)Rado | 26. 5. 2008, 7:50

Nechci být zde jako obhájce Zorra, ale je pravdou, že bych na Ostravě nenechal taky nit suchou, protože po letitých zkušenostech a po tom, že papír snese všechno, vím, že představitelé hodně mluví do větru. Těch staveb, co již mělo v Ostravě stát a nestojí, je hodně, proto se pesimismu Zorra nedivím. A pokud člověk identifikuje problémy Ostravy, tak zjistí, že jen málo co zmůže, vše je na vůli a nevůli lidí z magistrátu. Např. vyšel v minulém týdnu článek, proč je centrum Ostravy prázdné, že je tam prázdno, není tam živo. A neslýchali jsme tuto písničku o tom, jak centrum oživit, již několik let? Samozřejmě, vše se odvíjí od systémových chyb města, když náměstí v Ostravě byla po dlouhá léta nejhorší vyasfaltovaná plocha v Ostravě a bylo tak jen pěší magistrálou. Ničím jiným. Navíc se podívejme, jak vypadají domy v centru Ostravy, u některých se zastavil čas a procházka kolem nich je procházkou do dávných časů. Navíc, co mnoho lidí od trávení více času v centru města, resp. náměstí odrazuje, jsou asi ne místní, za to hodně hluční spoluobčané, které není schopna umravnit ani policie. A to je možná taky jeden z důvodů, proč se centru vyhnout, protože ač se mi to říká těžce, nákupní centra jako Futurum či Shopping Park, vypadají kultivovaněji a kulturněji než celé centrum.

(odkaz)bubák | 26. 5. 2008, 7:27

Pro zorra

Ty budeš další typický čecháček, který nejenže píše neuvěřitělně zmateně, ale ani neumí česky. S tím tvým přístupem se dále nehneme. Pesimismus ještě nikoho dále neposunul. Co děláš ty proto, aby ostrava byla pěknější? Stačí, když začneš dělat drobnosti, třeba neházet papíry na zem, ale do košů (tím nechcí říct, že rozhazuješ papíry), ale stačí dělat drobnosti, pokud tyhle poyitivní drobnosti bude dělat hodně lidí, hned bude lépe. Ale asi škoda mluvit.

(odkaz)zorro | 26. 5. 2008, 6:02

neva

ty muj skřítku gumový to se nikdo nedoví , když myslíš pokud myslíš tak si mysli pří žvýkání musli....

(odkaz)zorro | 26. 5. 2008, 6:00

ad david

celkem to zní povzbudivě ale ne pravdivě , stačí se jen podívat na textili bauhaus - městrské jatky a vybydlený palace s aglomeraci a mohou se zde točit válečné filmy- prostě stačí plácnout a jde to karolína určitě nebude hned a v puvodním záměru pokud bude/ nejsou prachy a přichází krize o tom , že ostrava je super adresa a hyunai je bezva investice to si můžeš pouze nechat zdát , kup si naftu za 37kč a probud se za sna.....zatím je to ostuda.....

(odkaz)Neva | 25. 5. 2008, 21:46

zorro

Jakou řečí se prosím dorozumíte s Němci, když neumíte ani česky? A o jaká média jde?

(odkaz)David | 25. 5. 2008, 21:27

pro zorra

stačilo jim vysvetlit, že na karolině se začne stavet do 14 dní plus informace o mezinárodní soutěži a o námestí republiky, že tam bude stat mrakodrap a čeká se na poslední povoleni...... Jako ten tvuj příspěvek je o třech vecech...

(odkaz)zorro | 25. 5. 2008, 21:08

bazén nebo rybník ???

včera jsme měli hosty s medií z něnec , trochu byli ostravou zaskočeni , bezva pastvina jménem karolína nikdo nechápe jak někdo může nechat pozemky ležet ladem a slyšet trávu růst... ale nejvíce je překvapila jáma na křižovatce 28. října a Vítkovické , víte vykopat jámu , vhodnou pro bazén či rybník , nebo povrchový důl . Vite nad děním se lidí neusmívají ale přímo šklebí, nelze se divit v poslední době se povídají a dělají pouze představya skutek utek, když naprší možná bude bázen či rybník a doufám , že kunkalku šalamounskou nebudou chránit jako druh v natura 2000....

(odkaz)David | 25. 5. 2008, 7:50

večerní centrum severomoravské metropole

Važení, všimli jste si - vy, kteří procházíte nočním centrem, že se natvrdo vypínají ty zubní zrcátka a ulice osvětlují pouze výlohy obchodů? To už je jak v nějaké zapadlé vesničce u polských hranic, co má problém s fakturou s ČEZEM....

(odkaz)jarnemec | 25. 5. 2008, 0:04

antikvariát 2

koukněte např. na komentář: Komen | 16. 10. 2006, 19:32
ostravablog.cz/foto/budova-po-antikvariatu-artforum-je-srovnana-se-zemi/diskuze/

(odkaz)jarnemec | 24. 5. 2008, 21:38

Antikvariát a spol.

Na budovu antikvariátu byla již od 80. let m. st. stavební uzávěra. Majitel, stejně jako majitelé domů naproti konzervatoře nemohli na cokoliv dostat stavební povolení... šlo o marný boj s úřady, který byl několikrát popsán v novinách. Majitel antiku požadoval adekvátní fin. vyrovnání, město argumentovalo špatným stavem budovy a přitom zlepšit stav opravou opakovaně nepovolilo z důvodu stavební uzávěry...

(odkaz)Neva | 24. 5. 2008, 12:27

Antikvariát

Celá situace kolem té budovy byla složitá, ať noviny psaly co psaly. Skutečně šlo o komplikace při čemkoli. Těžko soudit bez znalosti věci.

(odkaz)Alex | 23. 5. 2008, 19:43

pro wo.ls ...

Ano, budova byla na spadnutí. Chátrala ale řadu desetiletí. Nepamatuji se ale, že by se na té rožní budově někdy nějaké opravy nebo nejnutnější údržba vůbec dělaly. Jak jsem napsal, do antikvariátu jsem tam v 90. letech často chodil a nikdy jsem nic neslyšel o tom, že by majitel chtěl budovu, kterou ani řádně neudržoval, opravovat. Byla to jedna z nejšpinavějších budov v okolí, přes okna už nebylo vidět ani na ulici... V novinách se ale může napsat cokoli.

(odkaz)wo.ls | 23. 5. 2008, 16:58

pro Alexe

Ta budova tam stála (a fungovala) ještě před cca 2mi-3mi lety, takže tady se o nějakém velkém časovém odstupu, za který se ceny zvedly, mluvit nedá. Navíc, jak už jsem psala, četla jsem, že majitel nedostal na opravu stavební povolení, čímž to došlo tal daleko, že to, než to shodili, bylo téměř na spadnutí. Takže mi připadá, že město provedlo pěknou sviňárnu a teď se chlubí, jak na tom pozemku vydělá

(odkaz)Alex | 23. 5. 2008, 16:25

pro wo.ls ...

Otázka, zda bývalý majitel budovy, kde byl antikvariát, dostal "alespoň tolik", kolik dnes současný majitel požaduje, je čistě akademická. Každý soudný člověk musí vědět, že ceny pozemků v Ostravě letí v poslední době nahoru. Pokud jste ten antikvariát znali, víte, že to byla v podstatě špinavá díra, bez jakékoli základní údržby. Často jsem tam kvůli knihám chodil, nejde jen o peníze, i v Praze jsou podobné antikvariáty (Dlážděná aj.), zde se ale rezignovalo na vše a podle toho to v budově vypadalo. Majitel budovy se spokojil s nabídkou, ale nyní je situace zcelá jiná a také jiná bude cena. U těch 3150 Kč za metr rozhodně nezůstane. Otázka mi tak trochu připomíná dnešní postoj lidí, kteří kolem roku 1991 prodávali pole ve Svinově a Porubě za pár korun za metr čtvereční a dnes se diví, že cena je 100 x vyšší.

(odkaz)wo.ls | 23. 5. 2008, 14:33

pro aldika
Díky za zajímavý odkaz.

Pozemky pod Artforem nepatřily městu (než se zbouralo Artforum) nebo ano? Pamatuji si, jak majitel budovy Artfora někde psal, jak mu nechtěli dát stavební povolení na opravu budovy - s odstupem času evidetně proto, že to chtěli kvůli rozšíření Českobratrské zbourat. Zajímalo by mne, jestli tedy za ten pozemek dostal alespoň 3150kč za metr (to je minimální cena za kterou to tam teď chce město rozprodat) plus několik milionů navrch za nemovitost, jejíž hodnotu město znehodnotilo.

(odkaz)Rýša | 23. 5. 2008, 12:57

Podchod ze zastávky Centrum na Stodolní

Není to tak dlouho, co jsem v OB napsal, jak jsem byl po prohlídce nového podchodu šokován nepořádkem. Nyní po přečtení článku v MFDnes se nedivím ničemu.
To, co vypustil z H U B Y vrchní přednosta Správy dopravní cesty v Ostravě Jaroslav Adamec, vypovídá o Ostravě vše. Ale tak to asi zřejmě chodí v tom našem "nádherném" státečku všude.

Napis jsem už napsal, ale líp by znělo: Bordelářské město v bordelářském Česku.

(odkaz)aldik | 10. 4. 2008, 10:06

Radní vyzvali zájemce o lukrativní nemovitosti

http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/20080409reality.html

zajímavý článek :-)

(odkaz)Rado | 13. 2. 2008, 14:01

to Dali

Ta varianta druhá, je varianta, kterou chce Tchas, známá to firma. Samozřejmě, co nikde nezaznělo, zda-li za ty chudáčky město zaplatilo stejnou cenu jako za vzrostlé stromy. Ale díky zprávě, která proběhla, soudím, že ano a někoho to trklo do hlavy a poukázal na to. Původně tam měly být zasazeny stromy o výšce 6m, což se nestalo. Jsou tam takové ubohé metly a nevěřím tomu, že za 5 let by z nich mohl být velký strom. Doufám, že to je jen začátek, kdy Tchas dostane konečně přes prsty.

(odkaz)Dali | 13. 2. 2008, 13:43

Stromy na Masarykovém náměstí

Určitě jste slyšeli o řešení normám neodpovídajících stromů na Masarykáči. První možnosti, tedy jejich výměně za normální pořádné stromky rozumím, neví ale náhodou někdo, co to ve skutečnosti znamená ta druhá varianta -jejich "dopěstování během 5 let"?

Moje neodborná představa je, že tam nechají ty chudáčky, 5 let je budou zalévat a sem tam je zastřihnou, a možná(!) z nich neco vyroste. A náměstí bude 5 let téměř bez zeleně a my budeme držet palce že to vyjde.

Tenhle způsob reklamace, zdá se mi poněkud nešťastný (ovšem pro dodavatele výhodný). Nevím, možná se pletu.

(odkaz)wo.ls | 29. 1. 2008, 17:13

Díky za info. Už letím na jejich stránky.

(odkaz)aus Nedbal | 29. 1. 2008, 17:04

2 wo.ls

myslím, že odpověď na tvojí otázku na této "otevřené radnici" nedostaneš - jde o setkání s občany obvodní radnice centrálního obvodu. Nová vědecká knihovna bude dílem krajského úřadu ...

(odkaz)wo.ls | 29. 1. 2008, 15:39

Skočte se mi někdo poptat na tu akci, co tu zmínila paní Tobiczyková, kdy už začnou stavět tu novou vědárnu. Jsem mimo (úplně :) ). Je to pro mne událost století (ne to setkání, pochopitelně, ta stavba) :)

(odkaz)Tobiczyková | 25. 1. 2008, 1:39

Otevřená radnice

Doporučuji všem diskutujícím, kteří mají skutečný zájem o budoucí vzhled městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, aby se zúčastnili akce "Otevřená radnice" - Náměty občanů pro rozvoj Moravské Ostravy a Přívozu (5. 2.v18hodin, klub Atlantik, Tř. Čs. legií).

(odkaz)daF | 24. 12. 2007, 12:52

?

Nevíte něco o mrakodrapu Jindřich plaza? Kdy se začne stavět?

(odkaz)Frantisek Dobrota | 23. 12. 2007, 9:30

Dekic, Dekicky (je-li pod temi jedna nicky jedna osoba): Mohl jste si vsimnout, ze stransky Poruby jsem pochvalil, ze jsou dobre.
Pokud jde o Lidl, nebudu se s Vami hadat. Stavet se to melo v dobe, kdy vetsina lidi nemela o internetu ani paru a uz vubec ne o nejakem ostravablogu. Predpokladam, ze ani autori tohoto webu. Takze ani s tou informovanosti to nebylo tak horke. Myslim, ze tady nemusime slovickarit, jestli ten Lidl mel stat na skolnim hristi, nebo tesne vedle neho. Kazdopadne to melo stat par metru od skoly a to by se tam urcite dobre sportovalo. A pokud si dobre pamatuji, tak to stejne melo stat na tom hristi. Proc by jinak Lidl nabizel skole, ze ji postavi jine (podle Vasich slov)?

(odkaz)Dekicky | 22. 12. 2007, 21:26

znovu pro věčného naivistu Ladina

www.moporuba.cz, sekce úřední deska, všechny záměry výstavby, všechny pronájmy i prodeje pozemků jsou zde zveřejněny, pokud máte představu, že zastupitelé MOb budou s knížkou obcházet a zvonit dveře od dveří, tak se zamyslete, reálné to není. Každý měsíc se schvaluje několik záměrů a souhlasů s různou výstavbou, kolikrát u některých čekám odezvu veřejnosti a nic se neděje a naopak se veřejnost ozývá u věcí, u kterých by mě to vůbec nenapadlo. Webovské stránky MOb jsou dostatečně naplněny informacemi a přiznám se, že jako informatik jsem přesvědčen, že pokud bychom informace zveřejňovali na nich 2x či 3x jak někteří tady by si přáli, tak to povede jen k jejich nepřehlednosti. Drtivá většina občanů podle statistik navštěvuje stránky aby zjistila kde získat OP, jak vyřídit poplatek za psa, či pro stažení formulářů apod.

(odkaz)Ladin | 22. 12. 2007, 20:40

Bohužel má František pravdu, především v tom podstatném, že scházejí podstatné informace o nových stavbách. A myslím, že i v tom vedlejším, a sice že skutečně je hřiště i tam, kde chtěli postavit Lidl.

(odkaz)Dekic | 21. 12. 2007, 23:23

Pro Františka

Pane jste celkem mimo, Lidl v Porubě měl stát na zeleném plácku u křižovatky a právě jako kompenzaci nabídl škole, že ji zadarmo postaví hřiště.

(odkaz)Frantisek Dobrota | 20. 12. 2007, 22:33

Neva

Jinak tezko se hledaji nejake informace o vecech o kterych ani nevite. A pak se o tom, ze se zase nekde stavi nejaky dalsi hyperkram nebo kaci nejake radobynemocne stromy dozvite, az kdyz uz stoji zaklady nebo potkate maniky s motorovkami. (Kolik napr. onehda chybelo, aby stal novy Lidl v Porube na skolnim hristi? Nebo nove nakupni centrum na sidlisti ve Vyskovicich? A vsude nemeli to stesti, ze z toho pak "seslo".)

Jina vec jsou samozrejme informace napr. o otvirackach uradu nebo treba o chystanych kulturnich akcich.

(odkaz)Frantisek Dobrota | 20. 12. 2007, 22:27

Neva

Prave ze oficialni mestske stranky jsem se prestal navstevovat uz davno, pote co jsem tam nenasel patricne informace. Ale asi tam zase zacnu chodit, kdyz ted vypadaji tak pekne :-)

Jinak sem tam zavitam na stranky Poruby a Jihu, ty mi vzdycky prisly lepsi nez ostravske magistratni.

(odkaz)Neva | 20. 12. 2007, 14:33

Františku Dobroto

Nových stránek byste si přece všiml, když byste potřeboval nějaké informace z města, ne? Když píšete, že obce a spol by měly lépe informovat, to znamená, že na ně koukáte častěji?
Ale jo, mě se taky líbí.

(odkaz)Frantisek Dobrota | 20. 12. 2007, 12:24

Souhlasim s jarnemcem, ze by obce, obvody a mesta mely mnohem lepe informovat. Castokrat mozna dostatecne neinformuji pouze z nedbalosti, ale ve vysledku to vypada, ze mlzi a ze se snazi neco ututlat. A to potom neprospiva ani rychlemu, ani kvalitnimu reseni veci.

Jinak nove oficialni ostravske stranky vypadaji dobre. Nezkoumal jsem zatim informace, ale na prvni pohled je to pekne a prehledne. A reprezentativni. Predchozi stranky byly hrozne. A kdyby to tu jarnemec nenapsal, tak bych si zmeny ani nevsiml. Diky.

(odkaz)jarnemec | 20. 12. 2007, 11:49

("Nick" atd.: Ano, zajisté, ale pokud si myslím, že jde o úmyslné komolení, mám právo se proti tomu ohradit. Navíc ve zprávě pro konkrétního člověka, uvedl slovem "soukromě" a bod dal do závorky ... kdybych měl jeho mail, řešil bych to e-mailem. )

Stejně tak mohu napsat (viz 18. 12. 2007, 21:43) reakci na něčí příspěvek (viz 18. 12. 2007, 20:04), když si myslím, že je to jinak. (Ale jinak k tomuto tématu viz mé ps v závorce 18. 12. 2007, 8:28.)

Ale abych se vrátil k tématu (viz 18. 12. 2007, 8:28) – "Raději bych uvítal zveřejnění všech podkladů a informací na internetových stránkách obce/obvodu/města." Prostě si myslím, že na oficiálních stránkách (např. ostrava.cz / moap.cz / ...) chybí informace, které bych tam rád našel. (Mimochodem jak se Vám zamlouvají nové stránky www.ostrava.cz).

(odkaz)Neva | 20. 12. 2007, 9:33

Poly, Mertho

Jen vyjadřuji souhlas.

(odkaz)Rado | 20. 12. 2007, 8:30

to Poly

Problematika petic je velice obšírná, ale mj., každý z nás má právo se vyjádřit k jakékoliv věci kdekoliv v naší zemi. Je to sice padlé na hlavu, ale je to tak. Takže např. v Horním Jířetíně v Čechách peticovaly :o) a vznášely různé podněty JIhočeské matky atd. atd. Takže chci-li z principu něco zablokovat, tak mohu napsat na jakýkoliv úřad, který musí můj podnět řešit. A to samé platí o peticích. Je to taková hra kočky s myší, ale poděkujme za to našim zákonodárcům. Kdyby stáli co za to, dají do zákona národní zájem, který by byl nenapadnutelný - tj. splňuje-li nějaký projekt např. EIA, různé limity, tak by se občané a různé ekoteroristické sdružení mohli stavět na hlavu, ale nic by nezmohli. Jestli je vše OK a je to v národním zájmu, máte smůlu. A s takovou bychom po dálnici D47 jezdili už teď.

(odkaz)Poly | 19. 12. 2007, 21:45

2 jarnemec

Nevím, proč tady řešíš, jak ti někdo zkomolil nick. Jde o diskuzi na netu, tudíž jde o anonymní diskuzi, a tak zase není tak důležité, jak si kdo říká. Pokud bys chtěl, aby ti nikdo nekolmolil jméno, tak piš celé své jméno a nikoliv přezdívku. Já to třeba vždy četl jako jarmanec, nevím proč, ale to je teď vedlejší, anebo tu někdo s takovou přezdívkou někdy psal a mám to z toho zafixované, nevím. Pokud by však probíhala komunikace z očí do očí, tak potom bych chápal, že může být dotyčný dotčen. Ale tak je to dle mého neprosto bezpředmětné.

Musím souhlasit s Merthem, nechápu jak se někdo může vyjadřovat k problémům, o kterých naprosto nic neví a jen o nich něco zaslechl. Sice nevím přesně, co se tady řeší, ale když jsem tady četl, že tu někdo něco dluží petičníkům z Chebu, Slovenska a Polska, tak mi to přijde poněkud divné, aby někdo cizi podepisoval petice ohledně našeho města. Ale jak jsem řekl, nevím o co přesně jde. To je podobné, jako kdybych já podepsal petici, že nechci knihovnu na Letné či paralelní dráhu v Ruzyni, když o tom nic nevím. A i kdybych věděl, tak to přece nebudu podepisovat, protože se jedná o problém těch dotyčných lidí a ne člověka z druhého konce republiky.

Další věc, nezdá se mi, že by tady Mertho někoho pomlouval, tak nevím, co se do něj všichni pouštíte.

Pro Ladina
Jak vy víte, že ten názor, co sdílíš ty a podle tebe stovky či tisíce lidí je ten správný. Co když třeba existuje daleko více lidí, kteří zastávají právě opačné stanovisko, akorát se nikde nepodepisují apod. Uvedu příklad Hyundai v Nošovicích. Pár lidí podepsalo petici, že na úpatí hor nechtějí továrnu, ale taky nebrali ohled na to, že tisíce lidí z kraje tam automobilku chtějí, neboť by jim to třeba mohlo přinést pracovní místo, které dlouho hledali.

(odkaz)jarnemec | 19. 12. 2007, 21:10

soukromě pro Mertha:

1/ Osočujete, ale asi to nevidíte. 2/ Bagatelizujete, ale to asi ani nevíte.

(3/ Když jste poprvé napsal zkratku mého jména zkomoleně, v reakci u jiného tématu na tomto webu, myslel jsem si, že jste se překlepl, ale pravděpodobně jde o něco jiného. Proto bych si dovolil malou poznámku. Jmenuji se Jaroslav Němec, zkratka mého jména je JARNEMEC. Prosím o nekomolení mého jména, děkuji.)

(odkaz)Mertho | 19. 12. 2007, 19:35

To Ladin & Jarmenec

Nejsem přítelem konspiračních teorií, jenom se mi nelíbí jak různí petičníci, kteří sesbírají sotva 2% podpisů místních neustále vystupují, jako by oni jediní měli správný názor a ostatní jsou hlupáci nebo podplacení. Já připouštím, že se mýlit můžu, proto tu nikde neosočuju jiné, jen říkám svůj názor.

(odkaz)Ladin | 18. 12. 2007, 23:17

přítel konspiračních teorií a zmanipulovaných petic

Mertho se asi nemůže smířit s tím, že stovky nebo tisíce lidí mají na věci veřejné jiný názor než on a přihodil další nepodložený pomlouvačný příspěvek.

(odkaz)jarnemec | 18. 12. 2007, 21:43

soukromé ps pro mertha:

Obsazení jednoho konkrétního petičního výboru najdete na www.stromyvemeste.cz/peticni_vybor.php - možná tam vidíte, co já nevidím.

(odkaz)jarnemec | 18. 12. 2007, 21:34

to Mertho:

Spíše jsem narážel na: "Doporučuji se účastnit a budete vědět vše ..." a "Zbývajícím ... , kteří nemají běžný přístup k našemu zpravodaji Centrum ...", ale to je jedno, fajfka je splněna (rozumějte úkol "debaty/informovanosti splněn" ... K vaší narážce: A co je špatného, když se např. v tomto případě vyjádří občan obvodu Vítkovice, nebo Slezské Ostravy, jen protože nedostává do schránky Zpravodaj centrum? Jaký to má dnes význam? Již nežijeme v době, kdy musíte mít trvalé bydliště tam kde zrovna bydlíte ... ale to vy asi nechápete ...

(odkaz)Mertho | 18. 12. 2007, 20:04

To Jarmenec

To se mi vždycky líbí, jak arnika s Jakubkovými zorganizuje petici a hnedka je tam 1500 podpisů z celé republiky a pak přibyde hrstka místních. Nevidím důvod, proč by někdo v Chebu měl protestovat proti tomu jak bude vypadat náměstí v Ostravě.

(odkaz)jarnemec | 18. 12. 2007, 8:28

pro Petra:

Raději bych uvítal zveřejnění všech podkladů a informací na internetových stránkách obce/obvodu/města. Diskuze jsou sice jistě potřebné, ale ze strany města mi připadnou spíše jako argument pro konstatování, že jsme debatovali s občany, resp. občanům jsme to řekli a hotovo... Navíc již kapacitou prostoru např. Atlantiku nejsou určeny pro větší počet občanů.

Vaše slova "Doporučuji se účastnit a budete vědět vše [...]" (viz níže) mi trochu připomínají slova Tomáše Kuřece (viz http://www.moap.cz/zpravodaj-centrum 07/2007 str. 1):
„Toto vysvětlení je určeno především 647 občanům, kteří podepsali petici o. s. Svatý Václav. Zbývajícím 1962 petičníkům z ostatních obvodů města Ostravy (ale i např. z Chebu, Slovenska či Polska), kteří nemají běžný přístup k našemu zpravodaji Centrum, dluží naše nezkreslené stanovisko ostatní média, které v této věci informovaly veřejnost nevyváženě, často i neobjektivně." (K tématu např. viz http://jan_havlena.bloguje.cz/561379-jsem-take-neobjektivni.php )

(ps: tímto zde nechci zavádět diskuzi k "aleji" - ta je jinde, uvádím to jen jako příklad argumentace zástupce jednoho městského obvodu.)

(odkaz)daF | 17. 12. 2007, 16:54

??

Prosím vás, nevíte někdo, kdy se začne něco dělat s bývalým hotelovým domem Jindřich? Mám pocit, že se tam furt nic neděje, myslím že se mělo s výstavbou mrakodrapu RPG RE už někde na začátku podzimu, už je zima a kde nic tu nic nevíte někdo kde to vázne? DíK

(odkaz)wo.ls | 17. 12. 2007, 14:48

pro Petra

Díky za upozornění, kde a kdy se schůzka se zastupiteli koná, ale to, že se tu dohadujeme jako malé děti jste si mohl nechat od cesty.
Ne každý má možnost nebo čas chodit na tato setkání, proto my, kteří nemůžeme, sháníme informace kde můžeme a jsme rádi, když nám je někdo poskytne. Vydolovat nformace tady na diskuzi je mnohem rychlejší (a zábavnější) než číst x-stránkové oficiální zápisy x-zastupitelstev, občanských sdružení, zájmových organizací atd.

(odkaz)Petr | 17. 12. 2007, 13:28

upřesnění

Každé první pondělí v měsíci, pořádá v sále kavárny Atlantik městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz setkání zastupitelů, starosty a radních s občany. Doporučuji se účastnit a budete vědět vše a nebudete se zde muset dohadovat jako malé děti.

(odkaz)TB | 16. 10. 2007, 22:05

LabBrab

Co se týče Jindřichu tak to tady asi nevíme nikdo.Tady jen padlo,že místo něj má vyrůst něco jiného.O odstřelu se mluví jen v souvislosti s "mrakodrapem" na Ostrčilově.

(odkaz)LabBrab | 16. 10. 2007, 14:53

Tak pokud vím, tak Jindřich se odstřelovat NEBUDE.....bude se postupně a šetrně rozebírat.....v takovém prostoru zřejmě odstřel není možný

Na discovery obvykle odstřelují nějaká stará kasína, kde okolo nic není...Prostě to bude manuální rozběr a demolice potom nějakými těžšími stroji. Výbušniny bych neviděl

(odkaz)TB | 16. 10. 2007, 11:07

MiB

Aha,tak to už mlčím,my plebs musíme zůstat v podhradí :-D
Vyhlídkový let by taky ušel a v TV to snad bude,ale myslím,že nejlepší výhled bude ze střechy té budovy :-D Z kamer na střechách jsou vždy nejlepší záběry demolic.Na Discovery o tom občas něco je.

(odkaz)MiB | 16. 10. 2007, 10:57

TB

A kdo říká, že mě nepozvou?:-D
Nebo si objednám vyhlídkový let!;-)

(odkaz)TB | 16. 10. 2007, 7:09

4 Poly

Jen jsem citoval článek.Tam bylo napsáno obchod(obchody) a kanceláře + byty.Zatím se toho moc neví,to náhrada za hotelový dům Jindřich vypadá asi zajímavěji.

Co se týče odstřelu tohoto domu tak to bude asi docela akční v tak malém prostoru a okolní zástavbě.Myslím,že na to se moc zblízka dívat nepůjde kvůli bezpečnosti a radniční věž bude určitě jen pro zvané.

(odkaz)MiB | 15. 10. 2007, 16:31

Jen ať to zdemolujou, tenhle barák je hrůza...a dejte pak vědět,kdy bude odstřel, půjdu se na to podívat z radnice!;-)

(odkaz)Poly | 15. 10. 2007, 15:48

4 TB

Pokud je mi známo, tak tam nemá být žádný supermarket, ale místo toho "mrakodrapu" má vyrůst 30 patrová budova s rezidenčními byty. Tak se o tom alespoň mluví. O tom už tu bylo ale diskutováno a někdo tu dokonce zveřejnil možnou vizualizaci této budovy.

(odkaz)TB | 15. 10. 2007, 7:54

Demolice "mrakodrapu" Ostravy firmou Real Estate

Už jste se o tom místní dozvěděli?Podotýkám,že to je na Ostrčilově ulici.A voalá...copak,že má být místo toho?C je správně,supermarket a kanceláře.Ideální umístění.A toho "prostoru" tam vedle těch škol pro takové objekty :-)

(odkaz)Poly | 24. 8. 2007, 20:19

No vidíte, a já si přeji, aby se to stavba v Porubě realizovala. Mně se to líbí. 100 lidí 100 chutí.

(odkaz)David | 24. 8. 2007, 17:58

Otvírak je s prominutím sračka

(odkaz)Frantisek Dobrota | 24. 8. 2007, 16:47

Marty

Je to vec osobniho vkusu a nikomu to nevnucuji, ale nemohu si pomoci, mi se ta kozacka libi. Rozhodne vice nez ten otvirak.

(odkaz)Marty | 24. 8. 2007, 15:20

Frantisek Dobrota:

Při shlédnutí této stavby mě okamžitě napadla přezdívka - Kozačka. :-)

Ale je fakt, že je to lepší než "otvírák na pivo", který má stát v Porubě na Francouzské...

(odkaz)Frantisek Dobrota | 24. 8. 2007, 10:15

Jestli u te radnice bude stat tohle: http://www.cmc-architects.cz/projects/detail2.php?pid=129&ocat=4 tak musim rict, ze zatim zadny navrh nove stavby v Ostrave se mi nelibil vice. To by bylo super. Jenom aby to nedopadlo jako s novou vedeckou knihovnou nebo dostavbou te hruzy naproti kulturaku na administrativni centrum :-(

(odkaz)Frantisek Dobrota | 24. 8. 2007, 10:06

Mi je celkem lito, tech lidi co tam bydli. Doted meli vyhled na stromy, ted jim primo pred barakem vyroste mrakodrap. Nejakou dostavu a rekonstrukci asi to "namesti" chtelo, ale ze by tam za kazdou cenu musel byt mrakodrap? Umim si tam predstavit spis rohovy dum, ktery ten prostor uzavre, a za nim mohly zustat ty stromy. I kdyz na druhou stranu jsem rad, ze se konecne zacina v Ostrave stavet i neco jineho nez krabicoidni hypermarkety a proti mrakodrapum nic nemam. Akorat kdybych tam bydlel, tak bych byl asi hodne nastvany.

(odkaz)Marty | 23. 8. 2007, 16:13

David

To je, bohužel, kus pravdy... :-(

(odkaz)David | 23. 8. 2007, 15:27

co řešíte, to je prostě OSTRAVA :-)

(odkaz)Marty | 23. 8. 2007, 15:06

Hnus kolem ...

Taky bych Nám. Republiky nazval spíše "Točna trolejbusů s hnusnou křižovatkou hned vedle, to vše Republiky"...
Ale jaksi si nedovedu představit hypermoderní "mrakodrap" (pod tímto pojmem si představuji trošku jinou stavbu...) vedle těch zašlých domů na 28.října a tím odporným plechovým zastřešením podchodu a zastávek na točně trolejbusů a tramvajových zastávek... A to už vůbec nemluvím o těch panelácích navazujících na Polyfunkční dům... Celé místo je jedna katastrofa a pokud se nevrazí několik desítek milionů do revitalizace toho místa, bude ta nová budova jako pěst na oko.

(odkaz)Neva | 23. 8. 2007, 13:02

Mi bude asi Nám. Republiky připadat jako jedna velká křižovatka s věžovým domem nebo bez pořád stejně. Ale spíš mě zajímá výstavba takového kolosu nad podchodem, jestli je o pár metrů dál je jedno. Zastávky MHD jsou tak daleko, že se jednomu nebude chtít vystoupit a jít něco vyřídit. Což je teda můj problém. Místa, která jsou vzdálena od solidního nástupu a výstupu nemám ráda.
Takže jako kulisa dobrý...

(odkaz)Isis | 23. 8. 2007, 12:54

xxx

Ano, Náměstí republiky není samo o sobě nijak úžasné - tady jde ale o to, že tam bude stavět prachatá firma, která by si klidně mohla dovolit udělat gesto a ty stromy přesadit - jako to např. udělal Hyundai. Jenže je prostě pohodlnější to vykácet. Ty stromy nevyrostly během jednoho roku, uvědomte si to.

(odkaz)Frantisek Dobrota | 23. 8. 2007, 10:19

xxx

To je pravda, jmenuje se to "Náměstí Republiky", ale zadne nemaesti tam vlastne neni.

(odkaz)xxx | 22. 8. 2007, 23:20

No tan narozdíl od kácení v Komenského sadech, nebo v Porubě, mi tohle kácení nevadí. Protože místo těch stromů (snad) vyroste kvalitní budova, která aspoň trochu pomůže tomu, aby Náměstí Republiky vypadalo jako náměstí a ne jako trochu větší křižovatka někde na periferii.

(odkaz)Isis | 22. 8. 2007, 20:03

Další stromy padly

Tak jsem dneska nevěřila svým očím - v regionálních zprávách ukazovali, jak na Náměstí republiky vykáceli 20 zdravých stromů. Kvůli stavbě nějakého podělaného věžáku. A primátor na kameru blekotal, že "kdybychom rozhodovali tedˇ, tak jsme jim nařídili zvolit nějaké šetrnější řešení". Z toho, co se děje v tomhle městě se zelení, je mi fakt na zvracení.

(odkaz)zulak | 21. 8. 2007, 11:55

hluk

Jak se Vám v nocí spinká? Koksovna Svoboda vypouští své nadbytečné plyny vesele a s tolerancí občanů aniž by v noci kdy je noční klid toto respektovali.
Zavřít okna a koupít si špunty do uší.Nic jiného vám nezbyde.Ale ani toto Vám nepomůže.

(odkaz)Luckylukesh | 7. 8. 2007, 16:05

Barbar + Neva

Tak jeste jinak. Ja se jako radovy obcan Ostravy jen podivuji nad tim, ze tato technoparty nebyla zminena v mediich. Snad jen nejake lokalni radio informovalo o rozehnani ucastniku technoparty policii. Divim se proto, protoze se technoparty od "Paroubkovo-Bublanovem policejnim zasahu" venovalo vzdy velmi hodne pozornosti. A to se takove technoparty konaly na loukach u vesnicek. Nyni, kdyz to mame za "prdeli" to nikdo v mediich neprezentoval. A ted mam na mysli, ze s tim souhlasim a je to pro ucastniky dobre a ja sam se jen divim, ze to v mediich v dobe okurkove sezony nebylo. Tot vse :-)

(odkaz)Barbar | 7. 8. 2007, 12:46

to LuckyLukesh

Moc nechápu směřování Vašich úvah, připadá mi, že Vám policejní asistence a tv kamery chybí, že nejste ve "středu" dění?? Jinak zcela souhlasím s Nevou.

(odkaz)Neva | 7. 8. 2007, 10:54

Luckylukesh

Tak teď jsem vůbec nepochopila, jak to myslíš.
Na kameru to asi někdo bral a v médiích se o technoparty hovoří, ale že to není zde mi vůbec nevadí.

(odkaz)Luckylukesh | 7. 8. 2007, 9:08

Neva

Ale ne, spise jsem to myslel tak, ze od policejniho zasahu byla kazda technoparty v centru pozornosti medii, navic kdyz jsou okurky, ze ano? A tentokrat nic, ze by konecne navrat k puvodni myslence? Tak je to potom dobre, kdyz hraje hudba a mladi lidi zhypnotizovani tancuji a nikdo jim do toho nekeca ani je netoci na kameru, aby clenove planety Nova meli dusevni potravu....

(odkaz)Neva | 7. 8. 2007, 8:26

Luckylukesh

No, že tam bylo 1000 lidí a dunělo to dokonce i mezinárodně, ještě neznamená, že akce je hodna zaznamenání.
Předpokládám, že označení "NIKDO" je spíš adresovaná redakci.

Redakce, kde jste krucipíseček byli, že jste na technoparty nebyli???
O co jsme tu my nebozí ostatní přišli???

(odkaz)Luckylukesh | 6. 8. 2007, 19:14

Technoparty

To skutecne NIKDO nezaregistroval technoparty, ktera se konala od 3.8. - 5.8.2007 v Ostrave-Privozu za arealem cisticky odpadnich vod? Dyt duniva hudba byla slyset od Poruby, pres Marianske Hory az po Hostalkovice a to cely vikend?! Byla tam odhadem tak 1000 lidi a spousta cizincu. Italove, Francouzi, Nemci, Slovaci, Polaci.

(odkaz)David | 4. 7. 2007, 16:30

To se mi na ostravablogu moc líbí, spousta dobrých odkazů :-)

(odkaz)jarnemec | 4. 7. 2007, 13:20

O projektu přestavby přednádraží "Hlaváku" (Centrum 7/07 str. 5):
http://www.moap.cz/download.php?co=zpravodaj-centrum&file=164

(odkaz)jarnemec | 26. 6. 2007, 22:38

Ota Filip vzpomíná na bar Boccaccio v Hotelu Palace:

http://www.otafilip.homepage.t-online.de/hotel.palace.pdf

(odkaz)Marty | 19. 6. 2007, 9:33

Ivo má v lecčems pravdu,bohužel...
...jen ji sdělil trochu jinak než ji NĚKDO chce slyšet...

(odkaz)Ivo | 19. 6. 2007, 8:26

Stodolní

Jak tak koukám, tak odlišný názor je označen jako komplex. Nenapsal jsem ještě, co si o Stodolní myslí například řidiči tramvají, když vpodstatě denně vozí ožralou a zfetovanou omladinu po Ostravě, a co si při tom zkusí. Ale jak se zdá, blbci jsou jenom na radnici a jejich jediným cílem je ubližovat nevinným a bezbranným zfetovaným, opilým, poblitým a jinak znečištěným spoluobčánkům. Jak už jsem napsal, kdo chce slyšet, slyší, kdo chce vidět, vidí.

(odkaz)Barbar | 18. 6. 2007, 22:43

to Ivo

Jdi si léčit komplexy jinam, kde ti to půjde líp..

(odkaz)Vlastil | 18. 6. 2007, 22:22

Ted nevim Ivo cos tady chtel rict ....

(odkaz)Ivo | 18. 6. 2007, 22:04

stodolní

Co se Stodolní týká, je s vámi tak trošku problém. Kdo nechce vidět nevidí a ten kdo nechce slyšet, neslyší. Je krásné být rádoby anarchistou a vidět svět pouze ze svého takzvaně volnomyšlenkářského úhlu pohledu. Nikdo nechce Stodolní zavřít, ani omezit přístup návštěvníkům. Mimochodem kontroly probíhají již asi čtyři týdny a jak tak koukám tak si jich vy zoufalci nikdo z vás nevšimnul a také vám nikdo nebránil v návštěvě místních náleven. Ono je to tak trošku jinak než se mnohdy říká. Je potřeba více užívat tu kouli co máte na krku na myšlení a nejenom na nošení čepic.

(odkaz)aus Nedbal | 14. 6. 2007, 12:46

Stodolní na řadě

na pořadu dne je teď Stodolní, další Svozilovská anabáze...
co bude dál?

PANE STAROSTO STYDÍM SE ZA VÁS!

(odkaz)Dali | 14. 6. 2007, 9:37

Jedním slovem "arogance" ... doufám že se to panu Svozilovi vrátí. To že jsou za tím nějaké jiné motivy, které nechce říct nahlas, je nabíledni.

(odkaz)KELDA | 13. 6. 2007, 17:32

Tak pan Svozil dosáhl svého

Byť pan Svozil (starosta MOaP) tvrdí, že akce kácení lip v Komenského sadech je dílo předešlé garnitury na radnici, tak mi nepřipadá, že by uměl poslouchat. Lidé se bouří, petice podepisují, jediné posudky ke kvalitě porostu, které doporučují kácení byly zadány městským obvodem. Nevím čím jsou zastupitelé motivování, čím je motivován pan Svozil, ale připadá mi, že nebyl zvolen pan starosta bydlící na Slezské Ostravě občany Moravské Ostravy. Jinak by alepsoň dokázal nastavit uši a poslouchat jejich mínění. Jsme velmi naštvaný na sebe, že jsem mu dal hlas. Bohužel vrátit to nelze ... Stydím se za něj a i za sebe, že jsem mu dal možnost dělat takovéto kroky.

(odkaz)mařenka | 12. 6. 2007, 22:03

At je skosí, tolik kraválu pro nic!!!!!! :-D

(odkaz)aus Nedbal | 12. 6. 2007, 15:15

Lípy půjdou k zemi!!

Dnes 12.6.2006
schválilo zastupitelstvo Městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz vykácení čtyřřadé lipové aleje v Komenského sadech.

(odkaz)Dali | 11. 6. 2007, 20:09

Ostravica-Textilia?

Podle informací z konce minulého roku (mj. diskutované i tady na OB), měl být OD Ostravica-Textilia (vlastněná firmou Ostravica Fashion) už touhle dobou dána do provozu.
Nevíte někdo proč není a proč se ani nic neproslýchá?

(odkaz)David | 4. 6. 2007, 16:20

Každopádně, když někomu budete říkát že jste z Ostravy -" tam, z toho města, kde maj ty zubařské zrcátka...", tak si všichni vzpomenou :-)) Ale má to jednu podmínku, dotyčný by musel Ostravu navštívit :-)

(odkaz)Marty | 4. 6. 2007, 15:57

Přesně tak!
Já neodsuzuji ty lampy jako takové, někde na nádraží by byly určitě hezké, ale na Masarykáči a kolem jsou naprosto nevhodné a hnusné.

(odkaz)Ladin | 4. 6. 2007, 15:38

ono v jiném místě by ten moderní tvar lamp možná působil dobře, ale na náměstí a okolních ulicích převažují historické domy a tento tvar osvětlení mi tam vůbec nesedí. Někde na sídlišti v nové zástavbě, proč ne.

(odkaz)Marty | 4. 6. 2007, 15:05

K lampám 2...

Lampy, které jsou třeba na Poštovní ulici, mají stínítka, aby nesvítily nahoru a neosvětlovaly nebe, ale dokonale osvětlí ulici. A jsou docela hezké.

Lampy - "satelity" na Masarykově nám. a přilehlém okolí, se na světelném smogu podílet budou, a to odrazem světla právě od stínítka, které je pod úhlem, který světlo rozptýlí částečně i nahoru.
A jsou hnusné....

(odkaz)LabBrab | 4. 6. 2007, 14:26

K lampám...

No, ony ty lampy totiž nemají sloužit ani tak k účelu, aby nesvítili někomu do oken, ale jsou hlavně vymysleny proti tzv. světelnému smogu, který způsobuje nemožnost v noci zhlédnout hvězdy a docela světlou oblohu v noci. Běžná lampa záři přímo so nebe a tím pádem nad velkými městy není nic vidět, kdežto tyto lampy svítí jen a pouze na zem. Tudíž je to jakýsi ekologický prvek. A věřte, světelné znečištění neboli smog opravdu existuje a nad Ostravou je teda pořádné......

(odkaz)David | 4. 6. 2007, 14:05

(to byla jako ironie) :-)

(odkaz)David | 4. 6. 2007, 14:04

Kašli na to, dělali to profíci architektoničtí :-))

(odkaz)jarnemec | 4. 6. 2007, 11:04

David: Ne, otočit je by přece nemělo žádný účel, mají osvětlovat část mezí centrem náměstí a domy, tedy jakousi pomyslnou ulici. Mohli by být umístěny jinak, blíže k domům, otočeny k centru náměstí, ve stéjné koncepci jako v okolních ul.. Jejich světlo by svítilo jen tam kde má .... (Budoucí koruny stromů naopak budou plnit funkci "hradby mezi světly po boku a v centru.) Stejně tak by mohla dlažba z 28. října mít stejnou propojovací koncepci jako např. ze Zámecké, ale to je už jedno - navíc se opakuji :-)

(odkaz)David | 3. 6. 2007, 21:02

Ty lampy jsou tak umístěny, protože by jinak svítily do budoucích korun stromů, ne? :-)

(odkaz)jarnemec | 2. 6. 2007, 17:16

ps: proti těm lampám nic nemám, ale svým umístěním (viz můj příspěvek níže) nemají to co se mi na nich líbí ve vedlejších ulicích - už nestíní do oken okolních domů. Nemyslím si však že jsou nějak originální. Prostě levnější kopie těch berlínských, které jsou přece jenom designově propracovanější. A proti prasklému potrubí nic nemám, vcelku se mi zamlouvá, jen mi prostě připadne jako "prasklé potrubí". Potrubí tak nějak patři k Ostravě, babička vzpomínala, že když chodila v zimě po Ostravě (kolem staré Karolíny) ze země se kouřilo z potrubí ... a že bylo všude mnoho rour a ... takže by se dalo napsat, že ten nový vodotrysk tak nějak zapadá, krásně :-)

Když se na tím tak zamyslím na novém náměstí se vlastně nelíbí jen ta nedotaženost v detailech (viz např. nenavazující dlažba, podivně umístěný T.G.M. apod.) Jako celek je to fajn.

(odkaz)Marty | 2. 6. 2007, 15:40

Mňo... 2

...jako celek na mě náměstí působí příjemně, líbí se mi a doufám v jeho plné využití nejen nás, Ostraváků, ale v neposlední řadě, že se za něj nebudeme muset stydět před návštěvníky Ostravy.

(odkaz)Marty | 2. 6. 2007, 15:27

Mňo....

...byl jsem se tam podívat asi 2 hod. po otevření.
Po nějaké slávě ani památky, jen štáb ČT natáčel v rohu asi šot do TN.
Myslím, že otevření tak radikálně opraveného hlavního náměstí 3. největšího města v republice by si zasloužilo nějakou větší akci než jen "šmikpásku a dom..." Ale to až tak nevadí.
Co mně drásá nervy jsou naplněné obavy z pouličního osvětlení. Jako zarytému odpůrci těch satelitů se mi zvedá žaludek právě ještě navíc z toho nešťastného natočení ven z náměstí. Normální pěkná lampa, která má stínění, aby nesvítila do oken, ale osvětlovala okolí 360 st. kolem sebe by byla mnohem lepší než ten hnus, co vypadá jako satelitní anténa natřená základní barvou...
Ale asi nic nezmůžu proti tomu a to nezměním.

Fontánky jsou mi sympatické -jsou prazvláštní a nehyzdící - můžou se vypnout nebo naopak využít k nějakým projektům jako ozvláštnění, mají velké využití, nejen ke koupání cikáňat.
Jen mi není jasné, když zrovna nestříkají a někdo přes ně půjde, můžou se náhle spustit a někomu dokonale "umýt podvozek"?

(odkaz)Poly | 2. 6. 2007, 15:20

Náměstí

Za sebe mohu říci, že se mi to náměstí líbí. O stromky bych strach neměl, rostou velmi rychle. Osvětlení je sice netradiční, ale zato stylové. Fontána se i taky líbí, jediné, co mi na ni vadí je, že trysky mohly být alespoň ve třech řadách. Jinak s opravou jsem spokojen a souhlasím zde s názorem Hancocka.

(odkaz)Hancock | 2. 6. 2007, 13:43

Ladin

Kdyz je neco v Ostrave hnusne tak se na to nadava, kdyz se pak prijde s necim novym, modernejsim, vybocujicim ze stereotypu, tak se taky nadava...

Fontana kdyz ji tak nazveme je podle me velice originalne vyresena. V podstate je to tak trochu zajimavost. Kdyby byla uplne progresivni tak by se zase nadavalo jak je to nevkusne, hnusne. Co bys tam chtel? repliku kasny z 15teho stoleti ?

Co se tyce osvetleni, taky originalni, v zivote jsem nic podobneho nevidel. Ze to maji podobne v Berline je mi celkem fuk.Spis to mozna svedci o nejake urovni.
Co by sis tam predstavoval aby to bylo podle tebe vkusne ? To co tam bylo predtim ? Nebo bys tam snad chtel lucerny jak na stare Praze ?

Ja si myslim ze jak je to ted tak to muze patrit svym zpusobem do zajimavosti Ostravy.

Mam pocit ze at se v OV udela cokoliv tak to zdejsim diskuterum pripada nevkusne a strasne a buhvi jake. Zamyslete se trochu - kdyz se tu nemeni nic remca se, kdyz meni tak se remca taky.

(odkaz)jarnemec | 2. 6. 2007, 13:22

původní podoba před rekonstrukcí např. zde: http://www.mmo.cz/php-ak/fot/f-XwtQVnv.jpg

(odkaz)jarnemec | 2. 6. 2007, 13:09

nové náměstí

Na jednom z info panelů tzv. citylight (panel před pizzerii u Kostelní ul.) jsou vystaveny výtězné návrhy. Až půjdete kolem koukněte se na ten výtězný a koukněte se kolem sebe, můžete si udělat obrázek mezi původní koncepci a "kompromisem" v reálu. Ty původní vzrostlé stromy před před radniční frontou domů ve výtězném návrhu jsou. Pak jsem si všiml, že veškerý archeologický průzkum byl v oblasti fontány (zde se kopalo do archeologicky zajimavých vrstev (viz fotky na citylightech). To je taková poznámka k tomu věčnému vymlouvání se na archeology, kteří to vše údajně zdržovali.

Ke konečné podobě: Jak zde již někdo napsal, je to jak letištní plocha. Světla (menší kopie berlínských - http://www.bigfoto.com/europe/germany/berlin/reichstag-berlin.jpg ) už neplní svou úlohu stínitek světla do oken domů, jelikož jsou k domům obrácené opačně než v okolních ulicích a stíní světlo do středu náměstí. Vodotrysk vypadá spíše jako prasklé potrubí (možná úmyslně :-)) .
V citylightech je zatím výstava vykopávek - jsem zvědav jak dlouho bude trvat výměna za klasickou komerční reklamu.
Umístění T.G.M.: Před radnici je trochu divné - ten bronzový relief na fasádě radnice, nad hlavou T.G.M je prostě rušivý. Spíše mi to připadne, že tam dali T.G.M. už jen jako nějakou trpěnou přítěž. Dali ho do "rohu", ať moc nepřekáží - myslím si, že by se našlo vhodnější umístění.
Dlažba nenavazeje na dlažbu boční ul. 28. října (směrem k Mostu M.S.) ...

Celkový dojem spíše dobrý, detaily jsou už horší, mobiliář nijak originální, kašna/nekašna je taková ostravská (město/neměsto, něco/nic, "nové centrum"/hypermarket).

ps: Každopádně bych se nebál vzrostlých stromů, než ty stromky vyrostou, radní je nechají vykácet. V Ostravě se stromy nemohou povětšinou dožít průměrného lidského věku, jelikož jim radní zavidí, že tu mohou být déle než oni :-(

(odkaz)David | 2. 6. 2007, 12:53

Samozřejmě, každý má na to různý názor. Já to beru z pohledu, že Ostrava mám konečně pořádné náměstí pro kulturní akce a pro velké shromáždění lidí, původní dispozice to neumožnovala - z jedné strany kašna od Gajdy (ta současná se jednoduše vypne), z druhé morový sloup. Kuří rynek je malý. Prostě se rozhodlo pro náměstí a ne polopark. A stěma vykácenýma stromama nemohu souhlasit. Byly tam pouze 4 (+- autobus) u Staré radnice, jinak tam byla v létě sahara, ale počkejme si pár let, bude tam stín po celém obvodu.

(odkaz)David | 1. 6. 2007, 20:56

Tak ty stromy ale jsou ty samé, co jsou na Prokešově náměstí, rychle rostou a brzy tam bude hezký stín, ale ten zbytek je tvůj názor, a já ho respektuju, ačkoliv se mi náměstí líbí :-)

(odkaz)Ladin | 1. 6. 2007, 20:20

Já bych s Mirkem souhlasil. Vytrhali vzrostlé stromy a nasázeli tam košťata, prostě všechno bylo špatně, vezmeme pár desítek melounů a uděláme to jinak.
Co se týká vybavení: kašna celkem děs, pět chrličů vody v řadě za sebou.
O světlech se nemá smysl bavit, jsou stejná v celém centru, typ zubařské zrcátko.
Město pokračuje v řadě nevkusných mobiliářů. Už ty orientační směrovky rozeseté po centru, které se pod tíhou jednotlivých šipek sklánějí k zemi jako vrby. Všechny nápisy v češtině, aby náhodou nějaké cizince nenapadlo něco v Ostravě hledat. Tramvajová zastávka před Domem umění, v zimě podepřená dřevěnými špalíky. Hned vedle socha, aktuálně vkusně zacloněná reklamním bilbordem.
Jsem si zašpačkoval a jdu dál.

(odkaz)David | 1. 6. 2007, 19:19

Řekl bych, že to je takové klasické "pindání". To, co je tam ted, je podle mého názoru mnohonásobně lepší, než to, co tam bylo předtím. Však koukni a sám si udělej názor http://www.moravskaostrava.cz/?page=clanky&id=380 .

(odkaz)Dali | 1. 6. 2007, 18:54

Že je ta časová osa obráceně mě napadlo taky. Proud času jde logicky od minulosti k současnosti ... ale mohl jsem si u toho hlavu vykroutit.

(odkaz)mirek | 1. 6. 2007, 18:25

masarykáč aneb smíšené pocity...

pro mnohé novum , ale unisono zklamáni , málo zeleně , pokus bez kontextu , prý stejně nevkusné jako pouliční svítidla , tak jsem to slyšel já .. jsem mimo čr ale reaguji na emaily a zajímá mne váš názor...

(odkaz)aus Nedbal | 1. 6. 2007, 17:36

jen ta časová osa...

je to výborný nápad, ale nemáte pocit, že je nějak naruby???
když začnete číst desky jednu po druhé a jdete od minulosti k současnosti tak je písmo vzhůru nohama a mě to příjde dost nelogické....
pokud tedy nebyl záměr aby se chodilo ze současnosti do minulosti... ::)))

(odkaz)Hancock | 1. 6. 2007, 15:20

gizd

Jsi relativne spokojeny, ale i tak stejne remcas...

(odkaz)gizd | 1. 6. 2007, 12:32

Jenom doufám , že ty stromy moc nevyrostou, aby časem nezakryly pohled na domy , pak by člověk ztratil dojem , že je na náměstí a bylo by to spíše jako v parku.A ten počet stromů je taky přehnaný. A ten vodotrysk ? byl jsem tam když zrovna pršelo a do toho to tryskalo , všude voda, měl jsem pocit , že jsem v aquaparku a ne na náměstí. A umístění Masaryka před lauby staré radnice , si myslím , že je taky nešťastné. Radnice je dávná historie a zasloužila by si trochu čistoty kolem sebe. Masaryk , to už je novodobější historie a nějak mi to nejde k sobě, jaksi to tam zaclání a narušuje atmosféru historického ducha prostoru před radnicí. Ale když to vemu kolem dokola , tak se mi to líbí , ten stav předešlý byl opravdu ostuda. Když jsem kráčel po té časové ose a viděl lidi s fotoaparáty , tak mi dokonce zvlhly oči. Cítil , jsem radost a zadostiučinění, že se i Ostrava ( i já ) dočkala.

(odkaz)Kelva | 1. 6. 2007, 9:42

Zemřel nejmladší radní

Podle včerejších zpráv zemřel při nehodě radní Moravské Ostravy Hinčica. Údajně byl nejmladším radním v ČR. Kromě politické funkce (ODS) majitel a generální ředitel společnosti Silesia Invest. Měl 21 let. Neví zde někdo, jaké měl vzdělání?

(odkaz)Dali | 31. 5. 2007, 18:49

Hlásím, že sv. Floriána už v Hrabůvce nemáme (je někde na "kosmetice"), ale trochu mi není jasné, proč jeho návrat na Masarykáč není synchronizovaný s kolaudací. My bychom vám ho z Hrabůvky vydali i dříve (ikdyž neradi!) a mohl na náměstí už stát.
Byl jsem kouknout na fontánu - zalíbila se mi až po nějaké chvilce, je to vtipné, originální a zajímavé. Líbilo se mi jak z toho byly odvázané malé děcka. Pry mají být ty fontánky barevné, to by mohlo být hezké v noci.
Jen aby to fingovalo a nebylo to stále mimo provoz.

(odkaz)aus Nedbal | 31. 5. 2007, 16:14

Náměstí je moc dobré...
fontána je fakt vytuněná do zvonkohry na staré radnici... byl jsem z toho taky mimo moc se mi to líbilo ...
je tam ještě prázdný sokl, na který bude umístěn svatý Florián, který teď je v Hrabůvce....¨
noční nasvětlení Mariánského sloupu je SUPER

Masarykáč je krásný

(odkaz)wo.ls | 31. 5. 2007, 12:19

redakce

Doufám, že nový Masarykáč bude Foto (příštího) týdne. :)
Bydlím trochu z ruky, takže jsem to na vlastní oko ještě neskoukla a po takových pochvalných příspěvcích Nevy, Daliho a Hancocka jsem docela netrpělivá.

(odkaz)Hancock | 31. 5. 2007, 11:30

Jak jsem kolem toho chodil porad, rikal jsem si, sakra kde bude ta kasna kdyz tu porad nic neni :) Fakt skvele vymyslene !

(odkaz)Dali | 31. 5. 2007, 11:00

Oficiálně se to má otevírat zítra, ne? Už jste mě ale tak nabudili (hlavně s tím vodotryskem) že tam zajedu asi už dnes. Nervózně jsem to očumoval už minulý týden, ale nic tam ještě nešplouchalo.

Mi se tam moc líbí ty stromy dookola. Zřejmě zůstanou v téhle výšce ale zahustí se, to by bylo fajn.

(odkaz)Hancock | 31. 5. 2007, 10:49

Neva, namesti

Vcera jsem taky sel po namesti, a je to supeeeer ! Vodotrysk je naprosto originalni. Pak, nevim jestli jste si vsimli, je tam misto dlazdic spousta plaket a je z toho udelana takova historicka casova osa o ostrave, uplne super napad. Lampy ve tvaru zubarskych zrcatek parada. Pribylo mnohem vice mist k sezeni. Pribyly stojany na osvetlenou reklamu.Konecne to ma uroven, konecne to vypada jako ve meste. Ovsem urcite se najde spousta lidi kteri budou proti tomu brblat, jsou to vsak taci kteri brblali predtim a budou brblat vzdy proti vsemu :)

(odkaz)Neva | 31. 5. 2007, 9:28

Jinak, včera jsem šla poprvé po upraveném Masarykáči a byla jsem docela ohromena zvláštními vodotrysky a nejvíc asi z těch dlaždic s údaji o dění v Ostravě. Výborný nápad. A i když jsem slyšela kritiku na nové náměstí, mě se vážně líbí a ještě víc jsem ovšem přesvědčena, že ta travnatá plocha vedle by zastavěna rozhodně být neměla. I když chápu, že by postavenou budovou to náměstí doznalo opravdu svého původního obdélníkového tvaru.

(odkaz)David | 24. 5. 2007, 12:25

"zonu vedle dalnice" tak jo, nechám tě při tom :-)

(odkaz)daviadovi | 24. 5. 2007, 10:12

Davide,nevim proc si myslis ,ze nejde udelat zonu vedle dalnice.Je to normalni komunikacni prostredek dnesni doby a na celem svete funguje.Cisticka pracuje na velmi dobre urovni a je sledovana Ceskou statni inspekci,dale je monitor v Privoze a Privoz nepatri do velmi znecistene oblasti jako napr,jine oblasti.Prave,ze stred mesta nema zadnou rekreacni oblast bylo by mozne to udelat pro lidi,ale to my dva nevyresime,nahore nikdo neni kdo by neco zrealizoval ,aby to bylo pro lidi a ne pro penize!V tom je hacek,kdyby se daly vsechny podniky co smradi doporadku tak to voni u Odry po levenduli a ne po ...HNOJI!

(odkaz)David | 23. 5. 2007, 13:36

Ale tady je řeč přeci o Odře v Přívoze... :-) Viděl bych místa, kde se to dá udělat, ale u chemičky, u ostrama, ted i u dálnice, tam přeci nemůžeš chtít, aby se tam nasypal písek a lidé se tam opalovali. Jina věc je okolí Odry od Polanky do Svinova nebo Ostravice u výstaviště. Já si prostě na tom trvám. :-)

(odkaz)David | 22. 5. 2007, 20:11

Takova odpoved ,ze jste v Ostrave je smesna.Jsou mesta napr ESCH kde je stejny prumysl,nasypali kolem reky pisek ,roztahly destniky a mladi tam mohou sedava koukat,dychat,a nebo si myslite,ze ostravaci jsou menecenni lide a nezaslouzi si trochu etiky k tomu smutnemu udrenemu dni,kdy na vas cekaji okna panelaku,a V CELKU NIC JINEHO NEZ KONZUMNI SPOLECNOST CO SNIST A CO VYPIT:tO NENI JENOM V BIOLOGICKEM PREZIVANI A V MILOVANI a urcite mame lasku i k necemu jinemu zkuste se podivat do okoli .Neni to lito.Odra je vic nez Vltava a mela by splnovat i pohyb pruplavu a dopravy a ne stoky.

(odkaz)David | 22. 5. 2007, 14:56

Víte proč jsou v Přívoze u Odry továrny a smrad? Protože jsme v Ostravě. Nic víc, nic míň.

(odkaz)kocourkov | 22. 5. 2007, 11:18

Nikdo nema,zadny podnikatelsky zamer ani neni ucel nekomu davat penize,nebo nekoho platit.Je zasada ,ze jestlize se nekdo sam chce dostal ven musi chtit sam a sam si to vyresit.Spolehat na to,ze se najdou jini ,kteri se o to postaraji neni mozne.Neverim tomu,ze by se nenasli nadsenci,kteri by tuto problematiku ve svem zajmu chteli resit.Za deti si neseme sami zodpovednost a za prostredi ,ktere vnimame take.To je zasada,a jestli to nikomu nevadi tak je to zle.Nam v Privoze to vadi.Proto prosime pomozte nabidnete sve napady asluzby,pokus se muze povesr,umelci delnici,zahradkari,vodari,rybari a vsichni dobri lide Odra je veletok a je to stoka.HELP!

(odkaz)Forge | 19. 5. 2007, 9:59

No jasně, redakce - jak to? Co to tam u Vás děláte, že jsou kolem Odry samé továrny (z nichž některé tu řeku čistí)?
Okamžitě to jako vyřeště, ať to všechno do týdne zmizí! Jinak Vám příště už vedení města nesvěříme...

P.S.: A nezapomeňte vypracovat studii řešení problému kultury českého národa, za co Vás tam platíme?
P.S.2: A když to nevýjde, Pán Bůh Vás všechny ztrestá...

(odkaz)Marty | 18. 5. 2007, 20:46

Kocurkova:

Prima nápad a ještě lepší podnikatelský záměr!
Tak na co čekáte? Šup šup, do toho...! ;-)

(odkaz)Kocurkova | 18. 5. 2007, 19:54

Proc nejsou u Odry lodicky a lavicky

Vazena redakce,jak je to mozne ,ze v Praze maji uvltavy lavicky a lodicky a my v Privoze jen smrad ,kompostarna, chemicka ,cisticka spalovna ,kdo to tam umistil ,myslite ,ze je to pro lidi nebo proti prirode?Tato oblast byla projektovana uz za Marie Teresie jako oblast rekreacni ,asi se krouti vsichni v hrobe co zustali na starem hrbitove ,ted je to pro volny vybeh psu-tomu rikam ucta k pozustalym,ta etika nema meze -je to mozne ,ze jsme tak laksni a na nicem nam nezalezi,cechove jsou narod kulturni nebo bejvavalo?Co s tim ?Budeme se divat na ten hnuj kolem nas a nikomu to nevadi ?Prece mame pravo se vzeprit a zatukat na dvere treba v nebi ,aby uz zase pohrozoli tem neplecham!Pane boze smiluj se nad nami a udelej zazrak!

(odkaz)aus Nedbal | 5. 5. 2007, 12:25

beseda v Atlantiku

v červnu proběhne v Klubu Atlantik na tř. Československých legií diskuze se starostou MOb MOaP na téma Komenského sady...

přijďte všichni 5.6.2007 v 18:00

(odkaz)M.B | 2. 5. 2007, 11:23

Jana Olešná

april uz byl pred mesicem

(odkaz)Jana Olešná | 30. 4. 2007, 12:10

pandy v Ostravě

Dobrý den,
Z dobře informovaných míst jsem slyšela, že v severní části Komenského sadů má vyrůst bambusový háj, jezírko, které je v projektu ing. Rychtára a v tomto prostoru, po té až bude takto upraven má být chovaná panda. Tato panda má být darem Číny za to jakým způsobem byla přivítána čínská delegace v době primátorování pana Zedníka. Číňané chtějí v našem kraji investovat a chtějí se takto uvést. Dar pandy je totiž v jejich pojetí výrazem přátelství. Neoficiálně jsou prý již připravena tři jména, ze kterých si veřejnost bude moci vybrat. Ráda bych se zeptala, co je na této věci pravda a jestli některý z diskutujících o tom něco neví, protože já osobně s touto věcí absolutně nesouhlasím a nedovedu si také představit, jakým způsobem bude s pandou nakládáno, když naši zastupitelé nejsou schopni rozumným způsobem zacházet s Komenského sady jako celkem (viz. lipová alej za tenisovými kurty) Jana Olešná

(odkaz)Dita Eibenova | 12. 4. 2007, 16:40

Souhlasíte s vykácením lipové aleje v Komenského sadech? Můžete hlasovat prostřednictvím on-line ankety na www.stromyvemeste.cz

Dita Eibenová
členka petičního výboru
na záchranu lipové aleje v Komenského sadech v Ostravě

(odkaz)Kocurek Jan | 4. 4. 2007, 14:46

privoz

Nevidim problem dat to do normalniho stavu,ale kdo to vubec chce.jsou tam navezeny problemy a lide je neresi ,spina ,neporadek a bida.to jsou vysledky .

(odkaz)xxx | 29. 3. 2007, 10:00

Myslím, že ten amfiteátr bude šit na míru Coloursům - proto tak velká kapacita...

(odkaz)Neva | 29. 3. 2007, 9:45

Někde jsem četla, že se mluví o další přístavbě hradu.
Amfi je určitě fajn, ale nějak mi připadá, že pro tolik lidí (15000) je to zas trochu nadnesená mega plocha. K tomu přece musí být i nějaké občerstvovací a hygienické zázemí, jen aby tam ten hrad nakonec nezanikl.

(odkaz)Forge | 29. 3. 2007, 9:36

Bude-li to dobře provedené a ladit s hradem, pak budu jen nadšen. Něco takového tady chybí.
A upřímně si řekněme, že zdejší "hrad" tvoří jedna věž, několik místností, sál, otevřené pozůstatky budovy nádvoří a pak zdi. Amfiteátr by místo ozvláštnil. Nehledě na to, že má být přírodní...

(odkaz)MG | 27. 3. 2007, 11:03

Amfiteátr u hradu?

a co říkáte na toto: http://www.moravskaostrava.cz/?page=clanky&id=335

(odkaz)jarnemec | 21. 3. 2007, 13:46

Osvětlení pěší zóny

Neustále jsem si říkal, že jsem ty "svítící satelity" už někde viděl :-)
zde: http://www.bigfoto.com/europe/germany/berlin/reichstag-berlin.jpg

(odkaz)Payus Hill | 7. 3. 2007, 8:29

kocurek Jan

na Přednádraží jsou krásné baráky a byty,ale proč se dostaly do tohoto stavu? jestli pronajmeš tamním obyvatelům barák na rok,tak můžeš pak soutěžit v hádání "najdi pět rozdílů". myslím,že to by ty rozdíly bylo docela složité najít. otázka zní "proč asi ?"

(odkaz)Ostravák | 5. 3. 2007, 21:52

Chánov, Luník IX, Přednádraží, Hrušov. Všechno stejné a čím to je? To si domyslíme všichni sami.

(odkaz)kocurek Jan | 5. 3. 2007, 12:51

Zadni prvoz

Jsem velmi rad,ze Vam muzu zdelit co jsem videl.SOK!Co je slepota .Prednadrazi -hygiena a presto to koupila prazska firma -proc ,nic jineho nevidim jen spekulaci s pozemky u dalnice.Proc to neopravite ,lide tam bydli bez dekretu a za za strasnych zivotnich podminek ,boze muj volejte o pomoc!!!Nikde na svete jsem to nevidel!

(odkaz)MiB | 9. 2. 2007, 13:32

Nevíte někdo, kdy má být dokončena ta přestavba Masarykova náměstí?Kapánek se s tím loudají,ne?

(odkaz)Neva | 18. 1. 2007, 16:13

MiB

No slyšeli, jsou toho plné noviny...

(odkaz)MiB | 18. 1. 2007, 16:11

Už jste slyšeli, že v Ostravě se v těchto dnech točí nový americký trhák? A hlavní roli hraje Vin Diesel? Dostal jsem utajeně neutajenou informaci, že se natáčelo v Porubě, v oblasti Vysokých pecí a také našeho super komunistického skeletu vedle KÚ...aspoň k něčemu to je dobré!:-)

(odkaz)aus Nedbal | 21. 12. 2006, 14:17

Centrum v novém

jsem velmi zvědav jak bude probíhat diskuze o budoucí podobě centra (MF 21.12.06) doufám, že to nebude podobné fiasko jako v případě Karoliny. Držím palce pane primátore.

(odkaz)aus Nedbal | 21. 12. 2006, 14:15

Pro Přívoz

rozhodně souhlasím, aby se Přívoz stal tématem pro ovblog. Už dnes je tato část města korálkem, ozdobou. Myslím, že by se hodilo, kdyby se Přívoz stal plnohodnoutnou součástí centra Ostravy a ne jen vstupní bránou a ocáskem Moravské Ostravy...

(odkaz)MiB | 21. 12. 2006, 12:21

Tak jsem tak brouzdal po internetu a našel tenhle článek..sice kratičký, ale celkm zajímavý.

http://bydletelepe.centrum.cz/reality/clanek.phtml?id=2690

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis | 15. 12. 2006, 20:40

pro Nalim

Ano, díky, budeme rádi.

(odkaz)Nalim | 15. 12. 2006, 20:37

Pro pana šéfredaktora

Jsem rád, že se bude konečně někdo zajímat o tuto problematiku. Přívoz je totiž velmi zajímavou lokalitou pro tyto články. Jistě by se našli i mnohé další. Kdyby jste měl zájem mohu občas přidat nějaký ten tip. Přeji hodně úspěchů.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis | 10. 12. 2006, 23:48

pro Nalim

Díky za tip. Téma o starých a zdevastovaných domech v centru města chystáme, tento tam můžeme zařadit.

(odkaz)Nalim | 10. 12. 2006, 11:55

A co starý krásný přívoz?

Nedíval jsem se do historie těchto stránek, ale zajímalo by mě zda někdy vyjdou fotky a komentář ke zřícenině domu na ulici Zákrejsova, která velice hyzdí toto okolí.

(odkaz)Nováková | 20. 9. 2006, 13:29

Hluk

Zajímalo by mě,jak je to s hlukem v centru.Od kolika hodin je noční klid a jestli někdo kontroluje jeho dodržení?! Mám bohužel špatnou zkušenost s akcemi na Černé louce.Velice často se ozývá bušení do desáté hodiny ranní druhého dne.Opravdu nikomu nepřeju se takhle "vyspat".To prostě nejde.Teď nemám na mysli větší ohlášené akce,kdy se můžu "přesunout" třeba na chatu,ale není možné to dělat stále.Může se k tomu někdo odpovědný vyjádřit?

(odkaz)Marty | 5. 9. 2006, 21:40

Vzhled centra II.

O dlažební¨kostku vykukující nadpovrch jsem už taky škobrtl.
Ale taky se mi strašně "líbí" ty kovové mříže, které jsou kolem stromů. Už teď jsou odporně rezavé a hnusné.
No nevím, zdá se to jen mně, že je náměstí šito "horkou jehlou"...?
:-/

(odkaz)Hana Šebová | 5. 9. 2006, 12:20

Vzhled centra

Nevím,čím bude vydlážděno náměstí,ale vylepšené okolí dostalo krásné nové "kostky",jenže ouha!.. Na spoustě míst již zřejmě muselo dojít k opravám a co se nestalo?..Předpokládala jsem,že znovu vydláždit (vedle položeným původním materiálem) bude hračka a hlavně bude to jednodušší.Vše je jinak,díry v dlažbě hyzdí cementové fleky a kostičky se povalují kolem..Že by dětem na hraní anebo večer..nechci domýšlet,kdo hodí první..O tom,jak je nebezpečné zakopnout už nemluvím vůbec!

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis | 20. 7. 2006, 11:15

pro Hmmm

Podrobnější vizualizace není. Mohu vás ještě odkázat na rozhovor s architekty, v němž podobu náměstí popisují.

(odkaz)Hmmm | 20. 7. 2006, 10:38

Rekonstrukce

Tak nové Laso se mi zatím líbí,hlavně jsem zvědavý,jak bude vypadat zevnitř.Taky mě velmi zajímá rekonstrukce Masarkova náměstí.nemůžu nikde najít,jak by mělo náměstí vypadat po rekonstrukci,žádné vizualizace.nevíte někdo o něčem?Našel jsem jenom http://www.raw.cz/ostrava.html a to mi pro představu nestačí.Díky

(odkaz)Marty | 20. 7. 2006, 10:09

Proměna Lasa

Takhle se nám mění Laso před očima

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

(odkaz)Neva | 20. 7. 2006, 0:25

Marty

No, možná bude hezčí a hlavně bude blízko, bude v centru, kam se občas dostanu při cestě do hospůdky nebo domů. Taky pozitivní poznatek, ne?

(odkaz)Marty | 19. 7. 2006, 23:24

Neva

Hmmm, tak to je škoda.
Nezbývá než doufat, že ta "tržnice" bude aspoň trošku hezčí než je teď... :-(

(odkaz)Neva | 19. 7. 2006, 10:50

Místo Delvity mají být na place samé stánky jako jsou vlastně dole v přízemí, které se tímto přesunou, takže žádné převratné změny.

(odkaz)Marty | 19. 7. 2006, 10:31

Nové Laso 2

Byl jsem se na Laso podívat. Zatím nelze hodnotit budoucí vzhled jak interiéru (doufám, že už to nebude taková "tržnice" jako byla dosud) tak exteriéru (no jestli myslí vážně, že to bude zase taková skleněná krabice jako Baťa, tak to potěš koště...).
Uvidíme, ale zatím jsem novým vnějším pláštěm hodně zklamaný, opět je to stavba, která se do okolní zástavby absolutně nehodí, i když je tisíckrát lepší než ta stará!!!

(odkaz)hanys | 18. 7. 2006, 15:45

nové laso

byli ste se podívat na nové laso? ještě není hotové ale už teď vypadá dobře... přesunuli delvitu, staví podzemní garáže. mám dojem že hypermarkety by mohli ztrácet lidi... zatím se mi nové laso líbí. ještě ukáže sortiment a jestli tam budou nějaké nové obchody. zatím ale hodnotím dost kladně!!!

(odkaz)M.B | 16. 6. 2006, 13:47

btw :-)

Tak jsem si vcera dal nejake to pivko na hajzlech za novou radnici, a jak jsem pak tak sel centrem mesta, tak se mi to celkem libilo :-)
Hlavne jsem ocenoval, ze to centrum nezije, nikde zadny ruch, malo lidi, zadne dopravni zacpy, zadny stres, jenom prijemne teplo, klid a pohoda.
A jak jsem pak pozdeji odchazel ze spolku, tak ten pocit porad trval. Jo jo, to ostravske centrum je take fajne :-)))

ps. pro adminy, vyplnene jmeno pri psani prispevku je fajn (i kdyz s mojim nickem bych se stejne nenadrel:-)), ale text by byl lepsi prazdny

(odkaz)Jason | 9. 6. 2006, 12:54

Moravskoslezská vědecká knihovna

Jak jistě víme, v tomto roce se mělo začít s výstavbou nové budovy tolik očekávané budovy Vědecké knihovny. Stávající prostory jsou podle mého velmi stísněné a tudíž absolutně nevyhovující. Před časem jsem navštívil Moravskou zemskou knihovku v Brně. Tato instituce již několik let sídlí nové budově. Jsme proto v našem kraji doopravdy tak zanedbáváni, že úřady nemají zájem zde cokoliv nového stavět? Nebo je to jinak? Každopádně budova MSVK né, že nestojí,ale ještě se dokonce ani nepoklepal základní kámen. A podle informací, které zveřejnila média se mělo stavět již na jaře tohoto roku!

(odkaz)M.B | 3. 4. 2006, 12:46

Taky jsem tam byl, libilo se mi to. Dobre, ze taky vyslo pocasi.

(odkaz)Neva | 2. 4. 2006, 16:17

Ostravské kolečko...

Tak jsem v sobotu byla na procházce Ostravou, akce byla myslím velmi zdařilá, neb nejen sluníčko vytáhlo ven spoustu lidí. S průvodcovským výkladem studentek z AHOLu jsme se dověděli spoustu informací o domech v Ostravě, kolem kterých denně chodíme, aniž bychom znali jejich historii. Pohled z radniční věže je taky fajn a dárečky účastníkům udělaly radost všem, dětem i dospělým.
Organizátory akce je třeba v každém případě pochválit, mě se teda líbila. A dost mě překvapilo, že se o Ostravě přišlo něco dovědět i mnoho mladých.
Byli jste tam někdo?

(odkaz)Neva | 31. 3. 2006, 11:40

Jaká tedy Ostrava je? Krásná nebo ošklivá?

Zítra se koná pochod Moravskou Ostravou. Bližší informace na www.mmo.cz/kap/akcekp.html.
Výňatek:
"Vlastní názor si mohou malí i velcí Ostravané vytvořit 1. dubna, kdy jim jednu z nejvýstavnějších částí města představí průvodci - studenti oboru cestovní ruch Vyšší odborné školy Ostrava - AHOL.
Trasa Ostravského kolečka:
Prokešovo náměstí - Nová radnice (věž) - Husův sad - Poštovní ulice - Jiráskovo náměstí - Masarykovo nám. - kostel Sv. Václava - Divadlo loutek Ostrava - Divadlo A. Dvořáka - Nádražní ulice - katedrála Božského spasitele - Nová radnice.
Doba prohlídky: 1,5 - 2 hodiny
Začátky prohlídek:
v půlhodinových intervalech
první skupina odchází od Nové radnice s průvodcem v 10 hodin,
poslední v 16.30 hod., a to v půlhodinových intervalech

(odkaz)Neva | 30. 9. 2005, 13:16

M.B

Asi to těžko pochopíš, když jsi muž. Samozřejmě, že nechodím jen v kostelových lodičkách a schválně si nemorduju nohy, nosím různé boty, které mají tu menší tu i větší podpatek a jsem na to zvyklá.
Vlastním dokonce i tenisky a občas v nich jdu i do lesa.
Moji přátelé se mi smějí a už mě tak znají, mám totiž jedny nazouváčky, ve kterých se dá chodit jak po městě, tak právě i v přírodě.
Jinak jsem ale normální...

(odkaz)M.B | 30. 9. 2005, 12:28

Bych rek, ze pekna nozka vypada dobre i v tenisce a sloni kyte nepomuze nic. Fakt nevim, jestli to utrpeni stoji za to. Nereknu jeste pri nejake prilezitosti, kdy by se fakt melo, treba navsteva divadla, nebo tak nejak, ale trapit se v tom kazdy den?

(odkaz)Neva | 30. 9. 2005, 10:57

Máte pravdu...

V těch podpatkách je to fakt někdy dřina, ale zas to fajně vypada, když si chci hrát na dámu. No uznejte, nožka v pěkné botce vypadá líp, než v odrbané tenisce...
Ale musím se smát sama sobě, protože jsem kdysi četla, že v USA chodí ženy do práce právě pohodlně v teniskách a v práci se teprve hodí za krasavici inteligentní. A my, Češky, možná i Evropanky, machrujeme ve střevíčkách a už v tramvaji trpíme kolikrát jak pes.
Jenže - pro krásu se musí trpět.

A s těma kočkama, dlažebníma, máte fakt pravdu, i mě se líbí, jen kdyby ty potvory tak netlačily.

(odkaz)M.B | 30. 9. 2005, 10:17

Neva

a co Ti brani chodit taky v pohodlnejcich botkach? Nebo jsou snad podpatky pro zeny povinne? .... ale neber mne ted moc vazne, jenom tak rypu, pro mne by bylo utrpeni v podpatkach i na rovnem novem chodniku ... zas na druhou stranu, treba ulicky ve Znojme, nebo namesti v Jihlave, nebo treba i ulicky v zidovske casti v Trebici, vsude je to tam "vydlazdeno" kamenama, to bys vubec nemela sanci v podpatkach ani se na to podivat, a prece jsou to pekna mista

(odkaz)Rado | 30. 9. 2005, 10:12

Pro Nevu

Víš Nevi, kočičí hlavy je klasika a patří na náměstí. Kdyby Ostrava dala místo těch hlav nedej bože zámkovou dlažbu, tak už bych ji jako město nadobro odepsal, protože by to byla ostuda jak mraky. Vím, jakých chyb se dopustilo několik měst a není jich málo. Chtěli být moderní a kočičí hlavy vyměnili za zámkovou dlažbu. Ty kočičí hlavy koupili Němci a dláždili jimi svá náměstí. Zámková dlažba mnoho nevydrží, po 10-15 letech je už v háji. I když vím, že by místo kočičích hlav šly dát i jiné materiály, ale tohle mělo řešit město. Zimní údržba bude také stát za to, takže se nedivme, pokud někde ta dlažba nebude.

(odkaz)Neva | 30. 9. 2005, 8:36

Jo...

Klidně budu chodit křížem krážem po všech pěších zónách, stejně tak tím centrem občas brouzdám, ale kurňa, děcka, ty dlažební kostky (!!!) alias kočičí hlavy - to je moje smrt. Vy chlapi to máte dobré, nazujete botky samochodky, ale my baby na tych podpatkach, to je děs. Kroutím zadkem jak baletka a jdu po te hrbolatině po špičkách a hledám volné místo na větších dlaždicích podél baráku, bo jak se ty jehly boří do spar, tak se podpatek cely zedře a kura, zas nove.
To jediné se mi teda nelíbí.

(odkaz)Rado | 29. 9. 2005, 19:46

Pěší zóna II

Já bych vytvořil také pěší zónu. Byla by ohraničena ulicemi Sokolská, Českobratrská, Nádražní. Nádražní by byla jen pro tramvaje, Českobratrská by byla normálně v provozu a Sokolská by byla rovněž pro pěší. Navíc by ale bylo potřeba, aby se do přízemí dostaly obchody,útulné restaurace, galerie. V takové podobě, jaké by to zůstalo teď, mám na mysli hlavně Českobratrskou se Sokolskou, to nemá smysl. Aby lidé setrvali v centru, musí tam jít za něčím, pro něco, kvůli něčemu. Ne proto, že je tam prostě pěší zóna. Ale jak již bylo zmíněno v jiné diskuzi, veškeré lavičky jv centru sou obsazeny různými individui, což mnoho lidí hodně odrazuje. Např. i mě.

(odkaz)No Mercy | 29. 9. 2005, 18:29

Pěší zóna

Ano, i já se připojuji k nápadu, vyloučit automobilovou dopravu z centra a zřídit zde pěší zónu. Ale zároveň se ptám - je to výhledově v plánu, nebo je to jen naše zbožné přání?

(odkaz)M.B | 29. 9. 2005, 10:43

ZajoncZ

S tou Elektrou musim souhlasit, usek mezi Ostravicou a Ceskobratrskou by mel byt bez aut, pouze pro tramvajky a chodce. Auta by tuto ulici mohla krizovat z ulic Hollarova a Cs. legii.

(odkaz)ZajoncZ | 28. 9. 2005, 12:14

Jelikož se mi neodeslal zbytek příspěvku, kde stálo, že se máte vykašlat na zaplevelenou Karolinu a postavit tam raději estakádu - obchvat historické časti města a tu opravit do úhledného celku!

(odkaz)ZajoncZ | 28. 9. 2005, 12:11

No tak tohle už byl vrchol...

...když jsem včera jel do Myrona, vystupuji na Nádražní z tramvaje a málem mě přejede auto! Projelo a záhy narazilo do vystupujícího z předních dveří. Do mě narazili vystupující co šli za mnou, protože jsem hned jako sloup zůstal stát! Tramvaják hned přísně zacinkal, to je fakt, ale nemohl pro to už nic udělat, nasryný vyběhl z "kokpitu" a chtěl si podat řidiče toho neposlušného vozidla! Opravdu - opět se ve mně probudil názor, že do centra NEMÁM důvod jezdit, a taky nemusím, včera jsem jel do divadla a stačilo mi to! Vážení, co jezdíte auty po Nádraží, a vy, co toto podporujete: do centra asi moc nejezdíte, a když už jedete, tak jedině autem! A taky páni radní z Moravské Ostravy: Vzpamatujte se, vždyť Elektra je nejrušnější a nejfrekventovanější zastávkou téměř 24 hodin denně! A tady už šlo o život!!!! =oO

(odkaz)M.B | 27. 9. 2005, 9:28

tak to mi taky vadi

ze se ty opice vzdycky nasackuji tam, kde je neco hezke, spravene ... a ze s tim nikdo nic nedela, k cemu potom je mestska policie?

(odkaz)Rado | 27. 9. 2005, 9:14

Romové v centru

Tahle informace není nijak překvapivá. Romové jsou v centru nasáčkovaní již léta letoucí a má cestovatelská zkušenost mi říká, že Ostrava je jediné město, kde si Romové troufnou jít až do centra v takových houfech. Nejsem rasista, ale když jsem u automatu KB a už od Kuřího rynku jde slyšet, jak jsou hluční a křičí po sobě, tak kde jsme. Hned bych je strčil do chládku. Je to ostuda Ostravy, že něco takového toleruje. Navíc by se neměla ani hlásit k tomu, že je vícekulturní, protože informace, že 1/10 obyvatel Ostravy je romského původu, není to, čím by se měla chlubit. Kdyby se raději chlubila opraveným Alexandrem, Hlubinou či Dolní oblastí Vítkovic

(odkaz)hanys | 26. 9. 2005, 23:04

krásné centrum

nejen, že máme rozkopané centrum, teď se tam i usídlili romové, kterých jsem dneska na kuřim rynku viděl asi třicet, řvali po sobě a dělali nepořádek. k tomu dva malí romové hráli přímo na poštovní tenis! a vůbec jim nevadilo, že míčkem trefují lidi a tak.... to je úroveň

(odkaz)ZajoncZ | 20. 7. 2005, 9:49

Ano, takové lidi bych střílel! Už jste slyšeli o ÚANu v Hradci Králové?
K tomu našemu ÚANu, prosím ČSAD o lepší číselné značení autobusových stanovišť! KATASTROFA!!!

(odkaz)MiB | 20. 7. 2005, 9:01

No Mercy

No vem to takhle...největší hnus byl, když jsi dorazil busem do Ovy, ten ti zastavil až tam u toho podchodu, který stejně využili tak 3 lidi z 15 a tys musel přes celý ÚAN na tramvaj k Don Bosko!!!Tohle se u nového ÚAN nemůže nikdy stát...
Starý ÚAN sice plnil dobrou roli při zatřešení, ale tak před 10-15 lety!!!Podle mých zkušeností tě díry ve střeše většinou pěkně smmočily, takže fakt není o co stát!!!
No a ještě k těm penězům...všechno něco stojí...a ČSAD to vrazila především do modernizace autobusů...když si vemete onu slavnou čekárnu, tak ta se za několik deítek let taky nijak nezměnila a že už by to teda potřebovala...
Značení bylo ÚPLNĚ stejné, jako je teď...asi máš pravdu, že na nové ÚAN by to mělo být něco "nového"...ale zase nevím, jak by sis to představoval...
Mi osobně se třeba líbí pěkně vybudované cesty, blbost je akorát odbočka k BMW, kde je vlastně teoreticky zákaz vjezdu, ale kdo tam potřebuje, tak tam jednoduše vjede, jinak se to tam pěkně zazelenalo, zatím je to všechno pěkně čisté a nejsou tam žádné tagy, i když i na ně zcela jistě příjde řada, až se zase nějaký magor začne nudit a maminka mu dá 20,- na lihový fix...=(((

(odkaz)Neva | 20. 7. 2005, 8:39

No Mercy

Škoda, že už Ti nemůžu dopředu popřát hezké cestování bez nehod.
Teď už jsi někde za Jesenickými horami...
Nemám výhrad ke Tvým názorům, jen si myslím, že trocha více optimismu by Ti neuškodila.

(odkaz)No Mercy | 19. 7. 2005, 19:16

Vidím to malinko jinak...

Já nevím, proč by si mělo nádraží na sebe vydělávat. Jakým způsobem?! A možná to někomu připadalo jako monstrum, ale zase na lidi netáhlo a nelilo. Ono postavit nádraží, které by bylo architektonický skvost, je docela kumšt. Podle mne jde hlavně o účelnost a toto kriterium starý ÚAN splňoval dostatečně. Samozřejmě drobnosti by se našly, ale to šlo řešit jinak. A v létě tam frčel autobus za autobusem. Ale jak říkám, každý to vidíme jinak, to je v pohodě...

(odkaz)MiB | 19. 7. 2005, 17:52

No Mercy

No tak pokud teda srovnáváš nový a starý ÚAN, tak to teda fakt nevím, jak můžeš mít něco proti!!!Starý ÚAN byl obrovské železné monstrum, které si na svůj provoz nemohlo absolutně vydělat!!!Vždyť nejpravidelnější spoj tam jezdil tak jednou za hodinu a těch lidí tam taky moc nebylo...nevím, jak to vidíš ty, ale podle mě je kapacita nového ÚAN zcela dostačující...a pokud se nemýlím, tak mezinárodní linky (nebo lépe řečeno linka Ostrava-Londýn a zpět) zase nepotřebují stavět nějaký supermoderní stánek za další prachy!!!
S čím souhlasím, jsou ty info tabule jako ve Svinově...ale zase se musí brát, že by tam možná nebyly využité (viz. pravidelnost spojů)...

Takže, wo co gou???=)))

(odkaz)No Mercy | 19. 7. 2005, 16:11

Neva

Cestuji výhradně za zábavou, resp. rád poznávám nové kraje. S novým ÚANem už pár zkušeností mám, zatím vše bez problémů. Taky aby ne, když jsem místní, s komplikovanou dopravou dopředu počítám a zatím jsem z nového nádraží cestoval maximálně do Beskyd. Ale snažím se to brát právě z pohledu člověka, který přijede do Ostravy z daleka, nezná to zde a musí se zorientovat. Jinak já osobně kombinuji vlaky, busy a sem tam jedu na výlet i autem. Teď jsem se vrátil z fesťáku Masters Of Rock ve Vizovicích a zítra jedu na desetidenní výlet do Jeseníků. Vše autem. Ale třeba v květnu jsem se toulal deset dní po středních Čechách, a to pro změnu vše vlaky a autobusy a asi 180 km s batohem pěšky.
Takže já osobně to vidím asi takhle - jsou místa v republice, kde v dnešní zlaté době nejede žádný spoj i dva až tři dny. Blbý, ale je to tak. Místní se s tím naučili žít a navzájem si pomáhají, jak to jen jde. Ale absolutně nechápu, proč se předělává něco, co funguje prakticky bez výhrad!!! Respektive tomu rozumím, ale má hlava neustále odmítá přijmout fakt, že se dnes pro pár falešných pěťáků dějí taková zvěrstva. Kdo má trochu zkušenost s tím, jak to chodí dál od našich hranic, dá mi jistě za pravdu, že je nemyslitelné, aby hlavní autobusové nádraží v centru města, ustupovalo výstavbě nového supermarketu. Modernizace - to ano, ale ne toto. Linek možná ubylo, ale jezdí zde i mezinárodní linky, lidé čekají na hromadné zájezdy atd., a vím, že před autobusem je vždy každý metr dobrý. Navíc při špatném počasí bude nový ÚAN jedno velké utrpení apod. Ale nikomu jeho názor neberu, jen vyjadřuji svůj pohled na věc, možná mylný.

(odkaz)Neva | 19. 7. 2005, 15:14

No Mercy

To tak často cestuješ za zábavou nebo i pracovně?
Souhlasím se spojením busového a vlakového nádraží, je fakt, že cizinec má problém se orientovat v cizím prostředí.
Nemám zkušenosti s novým ÚANem, jelikož já zas naopak autobusem již nikam nejezdím. Mám raději vlak.
Myslela jsem však, že se hodně linek zrušilo, kapacita je tedy dostačující.
100 lidí, 100 chutí a 100 názorů, že?

(odkaz)ZajoncZ | 19. 7. 2005, 12:34

A já si zahlasuju ještě jednou a ještě a ještě, že to MOHLO BÝT LEPŠÍ!!!! >=o(

(odkaz)No Mercy | 18. 7. 2005, 23:26

Dimitriosi Vlasakudisovi.

Fajn, tak omezte hlasování tím způsobem, aby jedna IP adresa mohla hlasovat jen jednou jedinkrát, nikoli jednou denně. Ono to jde. Hláška "dnes jste již hlasoval" přímo vybízí k tomu, zahlasovat si další den opět. Navíc dle IP adres je rovněž vidět, že "názorová opozice" postupuje stejně, takže takto nastavené hlasování beru jen jako takovou relaxační hříčku na přetahovanou a nemá žádnou vypovídací hodnotu. A 40×, to opravdu nebylo... I přesto, že využívám síťový hub, sám jsem hlasoval jen párkrát a pochybuji, že ostatní, kteří se mnou hub sdílí, by na Váš server vůbec kdy chodili... :c))

(odkaz)Redakce - Dimitrios Vlasakudis | 18. 7. 2005, 19:45

Pro No Mercy

Beru Váš názor, ale 40x jste do ankety o UANu opravdu hlasovat nemusel. Podle výpisu z IP adresy jste se do současné ankety pokusil hlasovat snad každý den - prosím, nezkreslujte výsledky, jedenkrát hlasovat opravdu stačí :o)

(odkaz)No Mercy | 18. 7. 2005, 16:18

Děs...

Nový ÚAN je naprosto tragický!!! To není ÚAN hodný města jako je Ostrava, tak možná pro maloměsto jako Hlučín apod.. Jen telegraficky - malé nástupní ostrůvky, navíc naprosto nekryté. Až tam budete čekat na spoj (nedej bože opožděný), v dešti, či v parádním letním parnu, na natřískaném ostrůvku obloženi kufry, pochopíte o čem mluvím. Totálně stísněný prostor, kde se autobusy jen tak tak minou a vytočí. Čekárna naprosto o ničem, informační systém nedostačující. V dnešní době internetu a moderních komunikačních řešení, je to komické. Kaufland hned vedle je mi naprosto na nic, neboť pokud přijedu z dálky, chci se maximálně občerstvit nějakou tou bagetou, pitím, eventuálně rychle hotovým teplým jídlem a ne se s kufry potácet do supermarketu a zpátky. Nehledě na to, kolik času strávím v marketu, což nepotěší, obzvláště, když Ostrava není mou cílovou stanicí, ale hodlám pokračovat dále. Značení stanovišť je prehistorické a v dnešní moderní době plné elektroniky naprosto nedůstojné. Kdo viděl novou zastávku MHD před opravovaným svinovským nádražím, pochopí, o čem zde mluvím. Přijde mi to jako jakž takž esteticky vypadající, ale naprosto nevhodné řešení. Moderní ÚAN třetího největšího města v ČR, si tedy představuji naprosto jinak. Tomuto paskvilu dává na frak i letitá Zvonařka v Brně, která je dle mého názoru, až na pár drobností, naprosto skvělým řešením "All In One". Jediným kladem nového ÚANu je snad to, že je o malý kousek blíž k tramvajím, ovšem celý projekt zase táhne k zemi naprosto jiná věc. Pokud se má z nově opraveného nádraží ve Svinově stát hlavní železniční uzel v Ostravě, bylo by nanejvýš rozumné, umístit nový ÚAN tam. Jako turista vždy přímo "miluji", když přijedu do nějakého města vlakem a pak musím ještě přes půl města cestovat na autobusový přípoj. Grrrr. Věřte mi jedno - jsem poměrně hodně cestující člověk, takže jsem už nádraží, ať autobusových, či vlakových, viděl nespočet. Toto je opravdový PASKVIL! A to jsem z těch výtek volil jen ty největší...

(odkaz)ZajoncZ | 18. 7. 2005, 14:12

ÚAN mohl být lepší!!!

Ten nový ÚAN prostě dělá akorát stísněný dojem!! Koukněte se někdy do Nového Jičína a vemte si příklad! Žádné slunko, žádný hic, protože střechy nejsou průhledné, jako v tomto případě. Řešení je skvělé, autobusové zálivy apod. ale ty budky jsou děs a hrůza!

(odkaz)MiB | 17. 7. 2005, 11:12

ZajoncZ

A jak bys to chtěl udělat, aby tam nepršelo???Celé to zastřešit???To by ses tam v létě mohl taky naopak upéct!!!A pokud vím, tak mapka s nástupišti je před tebou hned jak vylezeš z podchodu...jiná cesta tam není, takže se průměrně inteligentní člověk neztratí...snad...=))))

(odkaz)ZajoncZ | 16. 7. 2005, 20:52

ÚAN mohl být lepší!!!

Ja taky nesouhlasim s tvrzením, že starý ÚAN byl lepší než ten nynější-nový, ale sám jsem zase hlasoval pro to, že by to mohlo být lepší. Není to tak dobré, když prší, a to v těchto letních dnech docela fest (a to je blbý) protože člověk musí jít po dešti. Zastávkové budky jsou piďi miďi miniaturní, sotva se pod ni vlezou všeci a označení zastávek číslicemi je taky katastrofa. Hezký nový ÚAN mají v Novém Jičíně, stejně jako jejich překrásné náměstí. Co vy, vidít to taky tak nějak podobně?

(odkaz)MiB | 15. 7. 2005, 14:38

Neva

Mi ani tak nejde o ten Kaufland...ten bude tuctový, jako všechny ostatní Kauflandy...vlastně jako všechny velké obcchodní řetězce... mi jde jen o to stanoviště...to jenom oko pohladí, jka se podívá, jak to vypadalo předtíma a jak teď...přestavba se povedla na 100000%...a ten Kaufland má taky dobrou polohu...přijedu do Ovy, dostanu hlad a jsu di hned nakoupit...

(odkaz)Neva | 15. 7. 2005, 14:04

MiB

Když bylo ještě hodně stavebno před novým Kauflandem, vedle ÚANu, tak to ještě nevypadalo tak hezky.
Sama jsem byla překvapena jak se to sympaticky rýsuje.
Mě se tohle prostranství taky líbí. Hlavně, že nezapomněli vysadit i stromečky na parkovištích.

(odkaz)MiB | 15. 7. 2005, 13:03

Anketa

Jak se tak dívám na tu anketu, tak celkem nechápu, jak může někdo přestěhování ÚANu hodnotit záporně!!! Okolí je příjemné (rozhodně příjemnější než předtím), je to všechno pokupě (i návaznost na autobusy MHD) a na tu zastávku tramvají to taky není zrovna moc daleko!!!Takže pro mě je ÚAN zcela bez problémů a moc se mi to tam teď líbí!!!

(odkaz)Eithlinn | 25. 6. 2005, 7:58

Ach jo lidi, člověk tu čeká přátelské povídání o místech a příhodách a nevím čem ještě z Moravské Ostravy, a vy se tu místo toho hádáte, jestli je hezčí Přívoz nebo Dubina.. Nemyslím, že by takhle byla ta diskuze původně míněná.

(odkaz)orlovski z poštovní | 23. 6. 2005, 15:01

i paneláky jsou tvůrcem městského prostoru

alespoň v Ostravě určitě, najdeme mnoho lokalit, kde se dá díky uličnímu uspořádání a zeleni velmi příjemně žít i v paneláku (ovšem Dubina to stejně jako Lutyně není). Přívoz je perla a jeho maloměstský charakter je velmi příjemný k životu i v místních panelácích. přívozské paneláky nejsou megalomanské krabičky od zubních past naskládané do historického centra, spíše naopak v mnoha ohledech respektují měřítko Přívozu. Ovšem, že lepší by bylo, kdyby je tam nikdy nikdo nepostavil, ale mi je můžeme brát pouze jako odkaz neslavné minulosti a jako takové je respektovat (bohužel stejně jako Prior atd...). Každopádně Přívoz:Dubina 10:0!!!

(odkaz)Hanys | 23. 6. 2005, 14:13

chlapi, ono to není jen o panelákách. nikdo z nás nemůže za to, kde se narodil a kde bydlí. já třeba bydlím u krajského sídla, spadám pod moravskoou ostravu. a jsem spokojený. je mi jedno, že sedím v hnusném paneláku. jsem rád, že mám docela slušné bydlení, kousek od centra, zastávku do carfuru a tak dále

(odkaz)Hancock | 23. 6. 2005, 13:31

\" Milovniku Dubiny, uz klid ! \" :))

*** Příspěvěk byl zkrácen - diskuze neslouží pro napadání ostatních diskutujících (viz pravidla). Redakce ***to MiB: Bez ven a sedni si na lavicku mezi vezaky kde je 10 metru ctverecnich zeleně. Hlavne prestan resit kde jsou nebo nejsou panelaky. Vsichni vime ze panelaky jsou proste vsude ! Ano, v Centru v Privoze, v Mariankach, na Fifejdach atd. nikde jich vsak neni tolik jako na Ostrava jih (dubina, hrabuvka atd.) je to proste maras, ale bohuzel je to tak. Vim o nekolika docela prijemnych panelacich. Konkretne jsou to 2 ks "vežák" u baumaxu v mariankach, jeden je modry a druhy krasne zluty. V jejich okoli je jeste nekolik nizkych tripatrovych panelovych domu ktere jsou taky zrenovovane, maji plastova okna, novou omitku atd. Timto samozrejme neobhajuju panelak jako takovy jen chci rict ze i panelak muze i docela slusne vypadat. Bohuzel naklady na renovaci techto domu je tak vysoka ze neni mozne takto zkulturnit vsechny.

(odkaz)MiB | 23. 6. 2005, 9:25

The Ostrava

ZAse to neber tak striktně!!! Já to prostě neberu tak, že hranice Přívozu jsou na 42° 15´v.š. a 25° 38´z.d. ...prostě tohle se mi vybaví, když se řekne Přívoz!!!...cesta kolem tramvaje po Nádražní...někde od Plynáren až po Hlavní nádaží. A poduk se nemýlím, tak u zastávky Sad B. Němcové je těch paneláků nespočet!!!Za tou velkou křižovatkou jsou asi ty baráky, o kterých mluvíš ty, ale snad mi nechceš namluvit, že Přívoz se rozkládá asi na 100 metrech čtverečních ... jako musí se nechat, že panelová zástavba je po celé Ostravě...a to i v místech, kde by ji nečekal ani naprostý magor..dejme tomu...panelák v centru, naproti budovy Telecomu...a nejvíc mě dojímá ten nápis na zdi ..." Zde stával v 18. století vodní mlýn..." ... a dnes tu stojí panelák...=)))

(odkaz)The Ostrava | 22. 6. 2005, 21:23

Přívoz

Dobrý večer,

dovoluji si reagovat na přísvěpek od MiB. To co píše "Ostravák" o Přívoze je naprostá pravda a historické hranice Přívozu tvoří ulice Mariánskohorská a dále pak Sad Boženy Němcové ( ani ten není celý v Příovoze... ), takže oblast okolo bývalého Kina Máj leží na katastru Moravské Ostravy... To jen tak pro upřesnění - chce-li někdo urážet Přívoz, tím, že je zde hafo paneláků, rozvažujte slova, pan Camilo Sitte by se musel v hrobě obracet. Jinak stížnosti můžete tlumočit u mostu Pionýrů, kde leží sídlo komunistické strany a své by k tomu mohl říct i "stavební dělník", rovněž bývalý člen KSČ...

(odkaz)MiB | 22. 6. 2005, 20:18

Přívoz

V Přívoze je brutální hafo paneláku (třeba kolem máje, sad B. Němcové...)

No a jinak...pokud byste je vystěhovali všechny, tak bude krásně úplně všude!!!=)))

(odkaz)No Mercy | 22. 6. 2005, 20:12

Ano, taky si myslím

Opět s tebou souhlasím. Jednak je Přívoz plný cikány vybydlených domů a navíc mu škodí přítomnost hlavního nádraží a všeho toho bordýlku s tím spojeného. Na druhé straně málokteré hlavní nádraží zrovna lahodí oku a někde zkrátka být musí. Kdyby se Přívoz opravil a zbavil se parazitujících nájemníků, byl by velmi pěkný. Hlavně domy jsou zde moc hezké a jsou na hony vzdálené uniformitě a nevýraznosti panelové zástavby.

(odkaz)Ostravak | 22. 6. 2005, 19:40

Jak tady padlo o Přívozu! Jeho problém není panelová zástavba , nýbrž neopravené a zdevastované domy z 19. století !!!
Uvedu příklad: byl někdo z vás na náměstí Svatopluka Čecha? Ani bych se nestyděl kdyby bylo hlavní!!! Tak pište vaše názory!!!

Zobrazeny všechny příspěvky (435)