Diskuze na téma Městské obvody > Ostrava – Jih (Dubina, Hrabůvka, Výškovice, Zábřeh)

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Anet | 11. 4. 2017, 20:42

Sabina Králová

Jasně kluk od kámošky má středně těžké adhd. Na internetu najdete stránky přímo pod názvem Pohodová škola Ostrava, jsou i na FB, tam se mrkněte na různé akce, které pořádali. Kámarádka si vychvaluje hlavně přístup a spolupráci se školou. Malej je spokojený, respektují jeho tempo a podchytili i dyslexii, takže i když to bylo těžší, tak to celkem zvládaj.

(odkaz)Sabina Králová | 11. 4. 2017, 20:16

Anet

Ne, byla jsem z toho úplně špatná. A v té Pohodové škole berou děti s ADHD? Malá třída by byla pro toho mého raubíře úplně nej, aspoň by si na něj paní učitelka posvítila. Můžete mi sem poslat odkaz nebo kde to přesně najdu?

(odkaz)Anet | 11. 4. 2017, 19:52

Sabina Králová

Sabčo, zkusila jste zavolat i do jiných škol? Kamarádka řešila něco podovného loni s synem. Nakonec je přijali v Pohodové škole ve Výškovicích. Už bylo sice po zápisech, ale to vůbec nebvadilo, měli prodloužený termín. Co vím, tak tam mají ve třídě asi 10 děti.

(odkaz)Sabina Králová | 11. 4. 2017, 19:07

ZŠ pro děti s ADHD?

Zdravím, mám kluka 7,5 roku s hyperkynetickou poruchou a se špatným soustředěním. Už máme po odkladu a byli jsme na zápise v běžné škole, ale moc se na nás netvářili. Synátor ze sebe dostal, že se jménuje Péťa, jinak ho nezajímao, všechno jim tam obracel, byl jako čertík z krabičky, jinak je to šokula, čísla i písmena zná. Ale nedokážu si předatavit, že by měl být ve třídě s 25 dětmi :( Jsou nějaké jiné možnosti? Chtěli jsme jít do spádovky, ale po zápise si tím nejsem vůbec jistá.

(odkaz)Salos | 26. 10. 2016, 9:21

Areal ubytovna

Dobrý den ,píšu jelikož bydlím na proti Arealu u helbycha již pátým rokem a jde to tu od deseti k pěti.Jsem sklamaná,že uřad neřeší problémy na Arealu neustály kraval v noci i přes den ,fetáci a ožralci před aleálem i v parku kde si hrají naše děti a vše vidí.Uřad se snaží aby zde bydleli lidé kteří jsou slušní ale jaky to má vyznam když na proti nám je dum hruzy a ani polocie už to nezvadá.Než stací dojed všichni fetaci a opici se schovají nebo utečou.Myslím si že by měl Areal mít přísnějsí podmínky na vyběr najemníku nebo vysoké pokuty za nedodržování nočního klidu a mezisousedských vztahu a mravu.Vše vidí naše děti a soho jsem nejvíc smutna a zklamana.Udělá už nekdo pořadny rampajs na Arealu?

(odkaz)dal | 5. 3. 2016, 12:18

Zmatený inzerát

V popisu inzerátu se jedná o louku u Odry, letecké snímky ukazují dvě lokality, ale fotografie jsou z úplně jiného místa u smyčky v Bělském lese, navíc v ochranném pásmu vodního zdroje.
Nějak už Sting neví, jak se v inzerátu vylhat.

(odkaz)Martínková | 5. 3. 2016, 1:13

Bělský les i s loukou na prodej?!?

Exkluzivně nabízíme pozemky v Ostravě / Vyškovicích nedaleko řeky Odry o výměře 21500 m2. Jedná se o soubor několika pozemků, využívaných jako pole, les, část koryta řeky. Pozemky jsou rovinaté. V současné době je možné je využít z zemědělským, lesním ale i sportovním účelům (výcvik psů, odpaliště na golf).
http://www.rksting.cz/prodej-pozemky-ostrava-vyskovice-94422/

(odkaz)Ondra | 17. 7. 2015, 1:09

Adélo, vím. fontány a nové velké betonové květináče a chodníky.

(odkaz)Tomáš | 15. 6. 2015, 12:15

Bydlení na Jihu - je tu fajn!

Ahoj všem. Vidím, že se tady vyrojilo spousta příspěvků, které odrážejí naši povahu - jsme výborní stěžovatelé. Na všechno. Ale něco udělat pro změno, to už dokáže málokdo. Ale právě takovým fandím.
Je to nevděčná role, protože každému se líbí něco jiného a zavděčit se všem prostě nikdy nepůjde. Každopádně na JIHU je spousta krásných míst k bydlení a když se vám nelíbí to vaše současné natolik, tak se podívejte po jiném místu k bydlení. Já jsem prošel Dubinu, Hrabůvku, Bělský les a Zábřeh - a všude může být fajn. Chce to trochu aktivity, zvláště teď jsou ceny bytů nízko, hypotéky na nejnižší úrovni. Kolik se toho nabízí najdete třeba na : OvaReality.cz, Avízo, BytyJih apod. Všem přeju spokojený život v Ostravě!

(odkaz)Nový penzista | 23. 5. 2015, 11:23

Hluková stěna

Dobrý den. Bydlím v Hrabůvce na Aviatiků už 38 let ,souběžně s Místeckou a za celou tu dlouhou dobu nebyl magistrát schopen nechat postavit protihlukovou stěnu. Měli by se sem úředníci nastěhovat ,snad se pak něco změní. Já už se měním- začínám blbnout.At´ žijí hlukové limity.....

(odkaz)Důchodce z Aviatiků | 23. 5. 2015, 11:14

Kravál

kdy bude protihluková stěna mezi Místeckou a Aviatiků? Třicet roků se nic neděje. At žije hluk!

(odkaz)adéla | 20. 5. 2015, 6:49

Výškovická

Netušíte někdo, proč je rozkopaná Výškovická ulice u zastávek "Kino Luna"? To, co se tam provádí, mi nějak nedává smysl.

(odkaz)krmič | 7. 5. 2015, 14:25

Jitka

Zkuste to napsat třeba sem:
http://www.utulek-ostrava.estranky.cz/clanky/ztraty-a-nalezy.html

(Existují i jiné podobně weby.)

(odkaz)Jitka | 7. 5. 2015, 3:04

Ztracený pejsek

Na sídlišti Ostrava Dubina byl nalezen zmateně pobíhající psík.Jedná se buď o pinče,nebo přerostlého krysaříka černé barvy s hnědým pálením.Nechybí někomu?
Čip ani známku neměl.Tf 737336503

(odkaz)Uspokojeny zvedavec | 7. 3. 2015, 15:19

Diky

Diky, tak tohle bych tady opravdu necekal.
Ten v tom malem domecku vedle toho monstra musi byt ted nadseny...

(odkaz)Zvedavec | 6. 3. 2015, 13:39

Co se stavi na Dubine

Zdravim, nevi nekdo nahodou, co se to stavi za monstrum za skolou na Fr. Formana na Dubine? Nasel jsem jenom neco o stavbe multifunkcniho domu, ale to vypada evidentne na neco vetsiho.

(odkaz)krmič | 11. 2. 2015, 12:18

Ale počasí přineslo změnu

Stačilo aby napadl sníh a teď, když taje, tak se objevují na chodníku hovna! Ono na tom sněhu na to kálí psi i páníčkové. Doufám, že na jaře to metaři zase důkladně vyčistí.

(odkaz)krmič | 6. 2. 2015, 14:54

Je to asi různé

Tady v okolí jsem hovno na chodníku neviděl už celé měsíce. Po trávníku ovšem nechodím, proč bych to dělal? (Psa nemám.)

(odkaz)bonzak obecny | 6. 2. 2015, 10:45

hovna a zase hovna

žadam timto naše zastupitele aby už začali něco dělat s tzv.radoby páničkama psu to co je vidět na ulicich je něco neskutečneho, pul kilove lejna jsou na denním pořadku když se snaží člověk na toto dotyčného upozornit tak je terčem něčěho co ani nejde popsat ulice a okolí jandova- bedrnova -zimlerova a myslím že to je všudy stejny jsou prostě hnus zkuste se aspon zamyslet nad tím...... to neznamená že když šlapnu do lejna tak mam více štěstí

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 313