Diskuze na téma Městské obvody > Poruba, Svinov, Nová Ves, Třebovice, Martinov, Hošťálkovice

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.




(odkaz)Filous | 29. 5. 2015, 16:14

Park ožije pod rukama .....

https://poruba.ostrava.cz/cs/o-porube/media-a-zpravodajstvi/tiskove-zpravy/2010/rok-2014/08-2014/park-ozije-pod-rukama-mladych-zahradniku

ale zajde sám, bez cizí pomoci. Dílo mladých zahradníků je dnes zarostlé metrovým plevelem, a už tak asi zůstane - navěky, nebo do příštích voleb?

(odkaz)Vláďa | 15. 9. 2014, 10:04

Záhada?

Tedy zatím žádné vysvětlení. Že by někdo hacknul poplachový systém - ten má dosah všude.

(odkaz)adéla | 15. 9. 2014, 7:43

záhada

Jsem ze Zábřehu a temné duc-dud-duc můžu potvrdit. Naposledy jsem podobné zvuky slyšela v Luhačovicích u přehrady, to ale byl ve Vizovichích nějaký rokový festival, takže se to dá pochopit. Basy se nesly údolím... Ale teď jsem zvuky zaregistrovala ve dvorku na P. Lumumby u Luny, takže uzavřený prostor. A mám pocit, že už to bylo v pátek odpoledne.

(odkaz)JaRed | 14. 9. 2014, 18:24

Záhada

To Vláďa: Napadají mě dvě možnosti - buďto od pátku probíhající akce na Hlavní třídě nebo doprovodný program k mistrovství Evropy v baseballu pořádaném na Arrows (to ale spíše vylučuji). Jinak nevím o žádné jiné akci, která by se právě v tuto dobu v Porubě konala.

(odkaz)Vláďa | 14. 9. 2014, 9:30

Záhada?

Omlouvám se za OT, ale:
Po celou noc z 12. na 13. a po celou sobotu bylo v Porubě slyšet jakési tlumené "techno-bubnování". Původně jsem myslel, že to pochází z nějaké blízké diskotéky, ale potvrdili to i známí z jiných částí Poruby, dokonce to bylo prý slyšet i v Zábřehu. Pokud nepřipustíme nějaký hromadný sluchový přelud, měl by pro to někdo nějaké racionální vysvětlení?

(odkaz)F. | 14. 9. 2014, 7:18

Jen tak pro legraci si dovoluji

...přidat citát z letáku k volbám 2010, tedy pokud to mysleli u ČSSD vážně :-D

"....Zamyslete se nad výsledky naší práce a nad tím, kdo vždy plnil a plní (volební) sliby Vám dané, kdo Vám naslouchal a komunikuje s Vámi, kdo tvrdě pracoval pro Vás a Vaše děti a kdo opravdu ví, že v komunální politice skutečně platí:„DOBŘE VYKONÁNO je vždy lepší než dobře řečeno.“ ...."

I podle těchto kritérií je pro mě podezřelá strana, která nominuje na primátora člověka formátu pana Palyzy.

(odkaz)aggu | 12. 9. 2014, 8:19

.

Zajímavé, že si tento člověk vůbec dovoluje někam aspirovat.

(odkaz)F. | 12. 9. 2014, 7:21

Jak se těšíte na volby?

...přijde mi, že jsou Porubákům fuk, když si může starosta dovolit aspirovat na primátora.

(odkaz)marcela pagacova | 14. 8. 2014, 14:38

marci

chtela jsem se zeptat je nekde v martinove herna pro deti dekuji

(odkaz)ostrava2014 | 12. 12. 2013, 13:31

Bývalý kinosál Ostrava Poruba - 8.obvod

Zdravím, rád bych se informoval, copak se buduje v budově na 8.obvodě, kdysi tam bylo kulturní centrum. Vídávám tam policejní dodávky, předpokládám, že ty, co mají fialový pruh, že to je vězeňské vozy nebo vozy pro rychlý zásah. Budova je opravená delší čas. Dole jsou už mříže a nikde ani zmínka, co se děje...

Kdysi jak tady byla stanice MP, bylo to fajn.

Díky za info, případně odkaz.

(odkaz)Vladimír | 21. 11. 2013, 19:16

pro Ivetu

Majitel budovy se dá dohledat na webu Katastru nemovitostí.
http://nahlizenidokn.cuzk.cz/

(odkaz)Iveta | 21. 11. 2013, 18:26

Big Billa

Dobrý den. Je prosím na prodej budova bývalé Big Billy v Ostravě Porubě? A komu objekt patří?
Děkuji

(odkaz)Marta | 10. 10. 2013, 12:47

Sportovní Gymnastika Poruba

Hezký den, chtěla bych se zeptat na oddíl sportovní gymnastiky v Porubě http://www.sgporuba.cz/. Chtěla bych do gymnastiky přihlásit dceru a hledám informace, které by mě přesvědčily, že tento oddíl funguje dobře, za názory děkuji. Marta

(odkaz)Humbold | 27. 8. 2013, 19:10

Výstavba u Porubského bazénu

Mě by zase zajímalo co se stavím mezi ulicí Opavská a krytým bazénem.

(odkaz)Pedro-81cz | 26. 8. 2013, 23:53

Budoucí stavba

Zdravím, máte informace, co se bude dít na parcele - Průběžná ulice mezi Arrows a senior vesničkou. Několik týdnů je tam cedule Soukromý pozemek. Jinak ten areál, kde byla Billa - škoda, bylo to tam fajn. Kdyby znovu otevřeli Billu či jinak zužitkovali.

(odkaz)iVO pETRÁŠ | 7. 7. 2013, 18:39

Big Billa Martinovská

to Václav
Otevřena 5/1999, uzavřena 9/2002

(odkaz)Václav | 6. 7. 2013, 13:30

big bila martinovská

Rád bych věděl ,jestli to někdo bude vědět kdy byla postavená big bila na ul.Martinovské a kdy skončila.Já tvrdím že je zavřená asi 7roků ale nevím to přesně.

(odkaz)mažoretky | 6. 7. 2013, 13:06

Mažoretky ELITÉ z Ostravy-Poruby se staly Mistryněmi České republiky!

Dne 15. a 16. června 2013 se v Karviné uskutečnilo finále Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu. Již tradičně se zde probojovala všechna děvčata z Porubského týmu ELITÉ. Holky se musely probojovat kvalifikačním a semifinálovým kolem, a protože si z každého kola odvezly medaile, platily v Karviné za velké favoritky. Když v sobotu ráno dojely na zimní stadion v Karviné, kde se celá soutěž odehrávala, byla už na holkách znát mírná tréma. Dopoledne soutěžily kadetky se svými sóloformacemi. Všechna děvčata zajela své sestavy parádně a úspěchy byly znát. Umístila se do desátých příček, což na finále znamená obrovský úspěch. Odpoledne soutěžily juniorky, to jsou děvčata od dvanácti do patnácti let a také seniorky, které mají patnáct a více let. Večer na vyhlášení zavládly v týmu ELITÉ první radosti. Obě seniorské sólistky Lucka i Lada postoupily mezi dvanáct nejlepších mažoretek České republiky, Lucka navíc vybojovala 5. místo a s ním také 1. postup na Mistrovství světa pro Elité. Další postup vybojovalo i naše trio. Pak Eliťačky čekal ještě jeden úspěch, který vybojovala sedmice ve složení Lada, Helča, Denča, Iva, Karin, Adri a Kačka. Holky sedmici zajely úžasně a umístily se na 2. místě. Dosáhly tak titulu Vícemistryně České republiky. Po dlouhém a náročném dni holky musely načerpat sílu na nedělní klání. Druhý soutěžní den se bojovalo ve velkých formacích, kde byly mažoretky z Elité silnými soupeřkami. Po dopolední části soutěže získaly nejstarší děvčata z Elité 3. místo a titul II. Vícemistryně České republiky v defilé. Ani malé kadetky a střední juniorky se neztratily a všechny celky se umístily do desátého místa. Odpolední blok zahájila soutěž minikadetek. To jsou děvčátka od čtyř do sedmi let. Eliťácké minikadetky Bambíno měli na svém kontě už mnoho úspěchů a to je opravňovalo očekávat medailové umístění. Nikdo ale nečekal, že dosáhnou na příčku nejvyšší - staly se Mistryněmi České republiky v mažoretkovém sportu. Celé Elité najednou dostalo obrovskou chuť bojovat dále a ještě více si to na pódiu užít. Kadetky zajely jejich pódiovou choreografii Rio úžasně. Umístily se na 5. místě a postoupily na Mistrovství světa. Juniorky se také snažily a dosáhly na 9. místo, což je o proti loňskému roku zlepšení. A seniorky? Ty i přes zdravotní komplikace jedné z členek nakonec vybojovaly 5. místo a také postoupily na Mistrovství světa. V srpnu holky odjíždí na soustředění, kde se bude hodně trénovat, aby holky na konci prázdniny v Praze na Mistrovství světa ukázaly, co umí. Budeme jim držet palce!

(odkaz)Ivo Petráš | 22. 8. 2012, 10:43

Bytová výstavba Opavská

to Amot
Čerstvější informace k tomu je na: http://www.msstavby.cz/bytova-vystavba-opavska-1-etapa-09-08-2012/.

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 495