Diskuze na téma Městské obvody > Radvanice a Bartovice, Michálkovice

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Petr | 22. 12. 2010, 18:16

prosba

dělejte něco s tím smogem a nedavejte od toho ruce pryč! jsme lidi ne ...

(odkaz)Mertho | 9. 4. 2008, 13:55

To Ladin

A jestli řeknu že si něco myslím, tak si to myslím a důvody proč si to myslím, jsem tu napsal, kdybych si tím byl jistý, tak napíšu, že vím. To je ten rozdíl.

(odkaz)Mertho | 9. 4. 2008, 13:54

To Ladin

Upřímnost beru, tohle je pocitová věc, já tvrdím, že ten vzduch není dobrý, ale že ve městě nikdy dobrý nebude a situace je taková, že se to zlepšuje, ty tvrdíš, že vzduch je špatný a je třeba udělat cokoliv aby byl dokonalý. To je podle mě chiméra a nikdy k tomu v Ostravě nedojde. (Tím nikdy myslím v horizontu jedné či dvou generací).

(odkaz)Ladin | 9. 4. 2008, 11:02

to Mertho 8. 4. 2008, 21:00 : K takový "argumentům" už nemám co říct, snad jen že jsi vůl. Tímto současně souhlasím se smazáním svého příspěvku, abych nesnižoval úroveň diskuse.

(odkaz)Ladin | 9. 4. 2008, 11:00

to Neva: Byl jsem, slyšel jsem dobře. Takové akce samozřejmě nic samy o sobě neřeší, ale můžou přispět k řešení, čili myslím smysl mají. Jinak myslím že estrádní prvky byly i tam, viz model kouřícího NHčka, dost dobrý :-)

to Mertho 8. 4. 2008, 20:58 : nějaké volby jsou skoro co půl roku. Rád bych slyšel ten důvod, proč myslíš že demonstraci platila konkurence, když na někoho pliveš, měl bys vědět proč.

(odkaz)Neva | 9. 4. 2008, 9:17

Byli jste včera na Masarykáči?

Já se tam kolem při cestě domů mihla asi v 17.20 a uvědomila si, jak je náměstí velké. Dav prý 400-500 lidí mi připadal jako menší hlouček. Chvíli jsem poslouchala, ale špatným ozvučením jsem stejně moc neslyšela. Až večer ve zprávách jsem se podívala na reportáž.

Určitě je dobře, že se o špatných věcech ohrožujících zdraví mluví veřejně, akorát si nemyslím, že podobné akce něco vyřeší. Možná by stálo za úvahu ty demonstrace, alarmující nějaký závažný problém, provádět více estrádním stylem, víc ohlušit, přilákat tak více lidí ze všech koutů, víc známých osobností, podávat víc informací.

(odkaz)Mertho | 8. 4. 2008, 21:00

To Ladin

Nejvíce mě fascinují lidi, kteří ukazují svou hloupost a myslí si, že tím budou slavní, když se někdo s malými dětmi nastěhuje do Bartovic, Radvanic, Šenova apod., tak je to prostě blbec, protože celá Ostrava ví, že je tam problém, to je jako když si někdo koupí byt na stodolní a pak chodí, že je tam randál a ať se s tím něco dělá.

(odkaz)Mertho | 8. 4. 2008, 20:58

To Ladin

Např. v Ostravě si vzpomínám, že petice proti novému obchodu v Porubě se podepisovali zrovna náhodou v prodejnách, kterým by tím přibyla konkurence, petici proti prodloužené rudné organizoval člověk, který tam koupil pozemky a prodával je pro rodinné domky... kdybych přemýšlel déle, napsal bych další případy. Já tvrdím, že se nestal žádný krok, který by měl vést ke změně modernizace nhčka, která vede k šetrnější výrobě, ale najednou půl roku před volbami se objeví tato akce. Při prodeji mittalu se dohodly nějaké věci a ty běží a platí, naopak mittal jde nad rámec toho co slíbil, opakuji znovu, chtít po něm ze dne na den skokovou změnu znamená po něm chtít zavřít provozy.

(odkaz)Neva | 8. 4. 2008, 16:16

Rock

Díky, už jsem si to našla hned po dotazu.
Jsem zvědavá na dozvuky demonstrace, i když...proti takovému kolosu...jsou v tom velké prachy.

(odkaz)Ladin | 8. 4. 2008, 15:42

to Mertho

Máš pravdu Mertho, zase jsou za tím něčí zájmy, jako vždy. Teď třeba hlavně zájmy dotčených obyvatel Bartovic a okolí.

Jinak musím říct, že tvůj příspěvek je opět demagogický. Pamatuji si, že jsem ti to už jednou vytýkal. Tehdy jsi myslím obviňoval nějaké petičníky, jak kupují podpisy, teď zase podle tebe demonstraci platí konkurence, "jak to v těhle případech bývá". Já tedy nevím, jak to bývá a nejsem přítelem konspiračních teoriíí. Nemyslím, že organizátory platí Třinecké železárny či zednáři. Ty bys měl vážit, než někoho zase obviníš. A když už, tak prosím napiš, co tě k tomu obvinění vede, která jiná demonstrace byla placená konkurencí? Pokud já vím, tak o problému špinavého vzduchu na východ od Mittalu mluví konkrétní lidé už pár let a mají své názory podloženy důkazy. Demonstrace nespadla z nebe, stojí za ní konkrétní lidé, kteří se o věc dlouhodobě zajímají.

(odkaz)Mertho | 8. 4. 2008, 15:07

Účelovost

Nevěřím tomu, že demonstrace je teď jen tak náhodou. Nhčko, mittal, teď accelor za posledních deset let snížil emise na pětinu až třetinu a ještě pár let bude trvat než se emise srovnají, pokud by někdo trval na tom, že zítra bude muset plnit normy, tak je jediná cesta mittal zavřít. Spíše bych v tom viděl nečí zájmy, vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby organizaci demonstrace platila konkurence, jak to v těchle případech většinou bývá.

(odkaz)Honzíík | 8. 4. 2008, 14:21

Myslím, že to je akce Radvanic a Bartovic, ale nejsem si jist. Stačí, že mittal slibuje a pořád jeho fabrika překračuje limity (několikanásobně). kdy je z Radvanic určitě ví.

(odkaz)rock | 8. 4. 2008, 14:13

neva

http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/20080407mittal.html

(odkaz)Neva | 8. 4. 2008, 13:46

Rock

O jaké sliby prosím jde?
A kde se píše o dnešní demonstraci? Díky.

(odkaz)Rock | 8. 4. 2008, 13:28

Hmm

Takových slibů už bylo.
Jinak dnes demonstrace na Masarykově náměstí. V 17:00. Za čistější ovzduší.

Zobrazeny všechny příspěvky (15)