Diskuze na téma Městské obvody > Slezská Ostrava

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Rýša | 4. 3. 2010, 12:09

A ještě pane Vlasakudisi malý dodatek. Nemám nic a nevadí mi jiné národnosti. Nevadí mi Slováci, Poláci, Řekové ani Romové. Vadí mi lidé. kteří nedovedou být tolerantní vůči okolí, dělají kravál, nepořádek a cítí se být těmi vyvolenými, kteří nemusí vstávat do práce, být 8-10 hod. v práci, a přesto peněz někdy mají více než člověk, který musí..., protože ví, co je povinnost nejen právo...

(odkaz)Rýša | 4. 3. 2010, 12:01

Dotaz na redakci

Proč pane Vlasakudisi jste můj odkaz nenechal na blogu, který jsem si vyhledal? Nechápu a nejsem potěšen, že jste ho přesunul sem a tudíž Vás prosím, vymažte i můj příspěvěk. Děkuji!

(odkaz)Rýša | 4. 3. 2010, 11:36

Omlouvám se, že jsem "vyhrabal" sněhem zavátý blog, ale neviděl jsem jinom možnost, jak poukázat na jeden článek.
http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/20100304_osada_liscina_uklid_neporadek_ostrava.html

Snad mi bude prominuto, když venku sníh už taky odtál.

(odkaz)Miv | 3. 2. 2009, 9:16

to aus Nedbal

Nepotrebuji ani pracovat v kulture, abych videl, ze je mimo. Zajimave ze ti co by to videt meli, zase nevidi. Asi to opravdu budou mimozemstani. Snad jeste rok planetu zemi udrzime.

(odkaz)aus Nedbal | 2. 2. 2009, 23:22

to jarnemec

ještě dodatečně děkuji za Velké ticho v Minikině! Skvělá práce.

(odkaz)aus Nedbal | 2. 2. 2009, 23:20

že je paní Vahalíková mimo mísu je každému kdo pracuje v "kultuře" jasné, ale že dokáže psát pod pseudonymem a ještě v příspěvku zmínit své jméno jako třetí osobu tak to je masakr! Moc rád bych požádal paní "galeristku" aby mi ukázala, které z vystavených fotografií jihomoravského folklóru byly nafoceny na severní Moravě a vysvětlila mi jakou mají spojitost se Slezskem...

(odkaz)jarnemec | 30. 1. 2009, 15:00

příspěvek Dr. Bolíto atd.:

Jako anonymní příspěvek je nezajímavý, když k tomu však přidám konkrétní jméno, je diskuze již o úplně něčem jiném. Na svém webu mám tedy několik poznámek.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 28. 1. 2009, 18:43

Vymazaný příspěvek

Vymazal jsem příspěvek podepsaný jako „nestranný“. V pravidlech pro psaní příspěvků je jasně uvedeno, k čemu diskuze na OstravaBlogu slouží. Ve svém předchozím příspěvku jsem jasně vysvětlil, jak se věci mají, a pan Němec nabídl pro další debatu svůj email. Více se k tomu nedá dodat. Další bezobsažné a nevěcné příspěvky, obsahující invektivy, budou mazány (což je pravidlo, které uplatňujeme ve všech diskuzích – viz „Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz“). Děkuji za pochopení.

(odkaz)Dali | 27. 1. 2009, 19:55

to Dr.Bolíto

Nevím jestli ti které nazýváte "slušnými lidmi" opravdu služnými jsou (jenom z mála mohu soudit a vychází mi spíš opak), ale od tech kterým vytýkáte že nic nedokázali, jsem viděl odvedenou hodně dobrou práci.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 27. 1. 2009, 19:13

Pro Dr. Bolíto

Prosím, neberte si OstravaBlog do pusy. Jarda Němec přispívá na OstravaBlog jako externí autor, a mohl/a jste si všimnout, že OstravaBlog o záležitosti kolem SPOKu a Slezskoostravské radnice záměrně nijak neinformoval, aby nemohl být podezírán ze „střetu zájmů“ nebo nadržování kterékoli ze stran (jakkoli by ke „střetu zájmů“ nedošlo ani tak, protože pan Němec nemá s provozem a vydáváním OstravaBlogu nic společného, přispívá na něj externě články o architektuře).

(odkaz)jarnemec | 27. 1. 2009, 18:52

to Dr. Bolíto:

Když už o někom mluvíte tímto způsobem, zkuste se neschovávat za anonymní nick. Nebo to zkuste napsat na můj mail, je veřejně přístupný. Ale zkuste použít skutečnou e-mailovou adresu, jelikož jinak je to anonymní spam.

(odkaz)Dr. Bolíto | 27. 1. 2009, 18:23

Dovolte mi zde uvést otázku, co mají níže uvedení lidé společného? Co má například bývalý starosta Poruby Novák společného s p. Medkem, p. Vahalíkovou a p. Jaklovou?
Rovněž nerozumím tomu, že člověk jako Jaroslav Němec, který za celou svou kariéru nic nedokázal, se může takto navážet do slušných lidí. Koncepce dua Goryczka-Němec byla prostě nevyhovující. A on tento fakt není schopen přijmout a hrdě svoje vize prosazovat jinde. Jediné co umí je brečet svým kamarádům z Ostravablogu a kamarádkám z České televize na rameni.

(odkaz)jarnemec | 12. 11. 2008, 23:31

ps3 - aktuálně:

více na http://trojhlavydrak.com/index.php?spok=otevrene-dopisy-a-vyzvy

to všichni níže: Děkuji.

(odkaz)aggu | 12. 11. 2008, 23:25

Hmm, nic nedělat, k ničemu se nevyjadřovat, nechat vyhnít. Ale zatímco průměrná mrtvola vyhnije v hrobě za 13 let, jak dlouho je třeba čekat na ty všeználky, co s funkcí na úřadě a se slámou v botě chytili panské manýry?
Samo se nic nezmění. To že nám existence jako Jaklová, Medek, Vahalíková, Palas, Novák,...... pijou krev je naše chyba a trest za lhostejnost.
Přečtěte si třeba jaká je teď euforka v usa. Mladí lidi to komplet přeorali a konzervativci šli do pekel.
To je jediná šance, dát jim to sežrat.


Galerie CNA, Muglinov, ul. U jeslí

(odkaz)Cenis | 12. 11. 2008, 20:18

To je smutne, ta pani by se mela prestehovat na nejakou vesnicku s padesati obyvateli, tam by mozna jeji navrhy mely smysl.
navrhuji nebojovat o zachranu, ale nechat to utopit v tech sr*ckach (pardon) ktere si vymysleli, UMO si touto koncepci primo rika o to aby, v terminologii pocitacovych her, doslo k "mission failed". Verim, ze by se dal urcite najit jiny prostor, kde by se dalo pokracovat v zajete architektonicke koncepci...

(odkaz)Dali | 12. 11. 2008, 12:41

To je ale opravdu síla. Získal jsem pocit, že paní Vahalíková dříve púsobila v nějaké osvětové besedě a že vůbec nepochopila v čím si Slezská získala v tak krátkém čase svou prestiž.
Souhlasím s tím co píše aus Nedbal, Slezská galerie z ničeho vystřelila mezi nejlepší galerie v sirokém okolí, neminul jsem žádnou její výstavu a některé i vícekrát, ale jestli tomu má být konec, tak me to fakt mrzí.

(odkaz)aus Nedbal | 12. 11. 2008, 9:35

To je naprosto šílené! Nemůžu tomu uvěřit. Navrhuji defenestraci!
Jsou to hloupá stvoření. Kdyby raději výrazněji podpořili Keltičkovu kovárnu a ve spolupráci s panem Chodurou udělali expozici o Slezské, která by stála za to - udělali by lépe. Takhle posílají do stoupy jednu z nejlepších galerií v kraji, která si za krátkou dobu udělala slušné jméno. Koncepce paní Vahalíkové je opravdu ubohá, mám pocit, že ji okopírovala z nějakého kulturního střediska v Horní Dolní. "Jen ať si lidi nedělají názor, mi už jim výstavami ukážeme jak je SlezskaHezka... jednou starým a pak mladým"... a v prosinci vánoční výstava? - tak to už je opravdu dramaturgický objev roku!!!

Je nejvyšší čas aby Terezie Ema explodovala!

(odkaz)jarnemec | 12. 11. 2008, 6:42

ps 2:

V doprovodných výstavách v programu V. Vahalíkové je na posledním místě výstava fotografií Damjana Prelovšeka. Pan Prelovšek opravdu nafotil krásné fotografie brazilské architektury. Není tam však uvedena jedna informace, fotografie zachycují dílo jednoho architekta – Oscara Niemeyera. Tomu je výstava věnována (O. N. se narodil 15. 12. 1907 a stále tvoří :-). Tuto výstavu máme v našem plánu (viz odkazy níže / 11. 11. 2008, 21:59) jako jedinou, která už byla v ČR. A hlavně ta výstava nemůže být doprovodná, jelikož je navržena tak, že zabere celý prostor...
viz např. foto na www.trojhlavydrak.com

(odkaz)aggu | 11. 11. 2008, 23:21

Co to jako je? :-D
Připadá mi, že se tady někdo velice široce rozkročil (viz doprovodný program). Ale v čem už stojí druhou nohou se tu nehodí psát... ;)
Aby to nedopadlo jako v jedné nejmenované galerii v čechách, kde musely být exponáty zakryté hadry, protože pohled na umění nesnesly svatební průvody, které procházely okolo....
Škoda toho prostoru. Ale budou zase jiné....
Ta paní určitě svou práci dělá s plným nasazením a v dobré víře. Pro své spoluobčany. A hlavně školní mládež zapojit - to je budoucnost národa. A taky je dobré, že už je to skoro všechno hotové a zadarmo (akorát škoda že se výstavy nedají sehnat v Makru i s osobním kurátorem na telefonu).

(odkaz)jarnemec | 11. 11. 2008, 22:04

ps

připravovaný program: http://trojhlavydrak.com/pdf/koncepce-galerie-vahalikova.pdf (Programová koncepce vypracovaná pracovnicí městského úřadu, paní Mgr. V. Vahalíkovou, dne 13. 10. 2008)

Zobrazen 21. až 40. příspěvek z 83