Diskuze na téma Městské obvody > Vítkovice

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Milan | 8. 8. 2013, 17:58

Genetik

Zdravím všechny příznivce kinematografie. Cílem této disk. Je to aby pokud možno jste dali info o tom kde,co se stalo a my bychom to dál podle toho se pokusíme celé nahrát do amaterského filmu. Projekt je informativní/dokumentarní a akceptujeme jen zvláštní příběhy drogových závislých aj. popřípadně podobné. Prosím posílejte na email. Spozdravem milan, možnost jakákoliv spolupráce

(odkaz)René Nitra | 4. 6. 2012, 12:00

P.Kutěj

Pamatují,když mě učila paní učitelka Kutějová jak říkala žijte poctivě a prospějete společnosti.Jak se zdá svému manželi to asi nikdy neříkala:)

(odkaz)aggu | 11. 1. 2011, 17:43

Nádraží Plus

využití stále fungujících železničních stanic pro kulturní činnost:
- 2003 Stanica Žilina-Záriečie
http://www.stanica.sk/
- 2009 Banská Štiavnica (Stanica)
http://ziar.sme.sk/c/5715487/zuzana-bodnarova-banska-stiavnica-ma-svoje-caro-no-stale-je-to-vidiek.html

http://www.banskastanica.sk/

201X Ostrava-Vítkovice?

(odkaz)Igor | 6. 10. 2010, 17:08

Já si na ten problém dobře pamatuji

Na tento problém si dobře pamatuji, myslím, že tam byla i ČT. Je to velmi divné, že právě MŠ na OM má zveřejněnou zahradu. Přesně vědí, kdo tam bude chodit, lidi nebudou přihlasovat své děti na OM? ale např. na Prokopa V. A o to patrně jde. Asi některé podnikatelské skupiny, případně členové MU ve Vítkovicích potřebují tuto školku zrušit, aby mohli tento objekt prodat... Ještě dnes si pamatuju na aktivity pana Bukovanského co se týka Jozefínske kolonie... No comment...
Doporučuji zjistit, kdo to odsouhlasil, dôvody a požádat hygienu. Je tam provozní doba do určité hodiny, která není dodržována a kdo je za to zodpovědný... Zda-li někdo skontroluje, nejsou -li tam injekční stříkačky, smetí, zničené prostředí, výkaly... Ale je to fakt nepochopitelné...

(odkaz)Daniela | 5. 10. 2010, 19:49

A zase ta MŠ Obráncu míru !!!

Dnes večer jsem byla nucena napsat pánovi starostovi a spol tento e-mail. Prosím o Vaše názory, zda-li je toto vubec možné...
Mohla bych prosím dostat informaci, jestli je to normální, že ze zahrady MŠ, kde se hrají děti, chodící do školky na ul. Obráncu míru se stalo veřejné hřiště?
Zajímalo by mě na základě jakého povolení, jestli s tím souhlasí hygiena atd, aby tam byli v určité dni určené hodiny pro veřejnost... Je- li toto vubec možné, hlídá to tam někdo? Anebo je v tom zase nějaký záměr, který tam byl před několika lety?
Ještě v sedm hodin večer /a to je podzim, už je tma !/ tam běhalo asi 20 rómských dětí, nechci vidět v jakém stavu budou prolízačky a jiné věci určené na hraní ,nehovořím o hygiene !!! A my tam máme posílat své děti? Co tak sad J. Jaburkové, příp. školka na Prokopa Velikého !!!
To snad nemyslíte vážne, vážení. Žádám Vás aby ten, kdo to schválil se nad tím zamyslel, nerada bych to řešila přes jiné instituce, hygienu případně média!!! Prosím o odpověď. Daniela Benická

(odkaz)Jan Novák | 28. 4. 2009, 15:32

Jehovisté otravují an Mírovém náměstí

Není dne, žeby jehovisté neagitovali svými nesmysly z Brooklynu občany chodící do nemocnice, na městský úřad, kostela apod. Co dělá Městská policie? Dobře ví, že dle zákona mají jehovisté možnost agitace pouze 200 m od takových objektů. Městský úřade vzpamatuj se !!!

(odkaz)aus Nedbal | 8. 2. 2009, 11:54

Vítkovice vysoké pece - aktuality!

Letošní turistickou sezonu (2009) bude NKP Vítkovice vysoké pece pro veřejnost uzavřena. Vzhledem k již probíjajícím sanačním a rekonstrukčím pracem nebudou letos probíhat pravidelné víkendové prohlídky. Do dolní oblasti se bude možné podívat jen při mimořádných příležitostech.

Průvodcovský servis a pravidelný provoz bude opět zahájen na jaře 2010. Začátek nové prohlídkové trasy bude v objektu 6. energetické ústředny, kde již probíhá rozsáhlá rekonstrukce. V sezóně 2010 budete mít možnost prohlédnout si celou dolní oblast po nových a dosud nepřístupných trasách.

(odkaz)Ross | 3. 1. 2009, 13:20

Ten zámeček dali do pořádku opravdu moc hezky....teď se ješt zpravuje bývalý závodní hotel i ta restaurace v něm se má znova otevřit jsem slyšel...tam se určitě podívám..babička mě říkala, že to tam bývalo moc krásné.

(odkaz)Vojta | 7. 11. 2008, 23:04

jel jsem dneska kolem vitkovického zámečku a pokračujou docela svižně v rekonstrukci už se těším až to dodělaj :-)

(odkaz)mira | 5. 11. 2008, 8:43

Štramberská

Snad na tu kauci p.Dobrozemský sežene peníze,radnice mu háže klacky pod nohy.Je to historická budova kterou totálně zdevastovali naší romští spoluobčané.

(odkaz)aldik | 25. 9. 2008, 19:23

Měl se zbourat, teď je ale architektonicky cenný dům na prodej

http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/20080924dum.html :))

(odkaz)Ixy | 16. 9. 2007, 10:09

Kutej a jeho parta

Nevim, co nekterym obcanum na zmenach na vitkovicke radnici vadi? Clenove CSSD v zastupitelstvu prece neudelali nic tak strasneho. "Pouze" zradili sve volice, koalicni partnery a porusili dane slovo kazdemu, koho potkali... To prece neni nic tak neobvykleho v nasich zemepisnych sirkach?? V dalsich volbach nemusi alespon volici z Vitkovic premyslet koho volit. Bud to bude mafian Kutej a nebo Kutej mafian.

(odkaz)Dekic | 15. 9. 2007, 22:01

to mirek

No jestli romově bydlí na ubytovnách, tak je to z toho důvodu, že byli vystěhováni pro neplacení nájemného. Je jasné, že když vás obec vystěhuje, tak o jejim starostovi asi dobrého neřeknete.

(odkaz)Mirek | 14. 9. 2007, 23:52

starosta

Ally,asi poznáte jenom těch 5% vyvolených,ale já znám po 35letech ve Vítkovicích i těch 95%kteří bohužel nemůžou a někdy i neumí vyjádřit své dojmy,pocity.Jsou mezi nima i romové s kterýma na rozdíl od vás taky komunikuji.Bohužel pro vás,mají jiný názor na p.Kutěje a další.V p.Dobrozemském viděli kapku naděje.Polovina občanů bydlí na veškerých ubytovnách po celé Ostravě,jenom se je zeptejte jaký názor mají na p.Kutěje.Věřte mi že kdyby přišli všichni k volbám tak to dopadne úplně jinak!!!A že ČSSD jsou převraceči kabátů,to je přece známo i ve vládě.

(odkaz)dasasanka | 14. 9. 2007, 20:59

změna na radnici

musím souhlasit s občanem,který v televizní reportáži ke změně na radnici prohlásil,že kdo dá víc,ten vyhraje.Názor politologa byl rovněž zajímavý: po 8mi či dokonce12ti letech společné práce na radnicích to už není o politice,ale vzájemných vztazích a ovládnutí moci

(odkaz)Ally | 14. 9. 2007, 18:25

to Mirek
Já naopak nevím, co má na zastupitelstvu, kromě lidovců, kteří se od něj dávno distancovali. Ale znám se s množstvím občanů. Je pro ně ekvivalentem nadávky a předmětem výsměchu.
re mertho
Svatá pravda!

(odkaz)Mirek | 14. 9. 2007, 15:08

starosta

Jestli se Vítkovice mění k lepšímu tak snad jen centrum,je tady bezpečněji,ale skuste si v sobotu nebo neděli něco koupit u řezníka,je tady mrtvo,zato herny a hospůdky přibývají jako houby po dešti.To je to lepší?Jinak stačí se podívat na Sirotčí ul.i jiné a každý přijde na to proč je v centru bezpečněji. Co se týče bývalých starostů,je možný že na úřadu má Dobrozemský momentálně dost nepřátel ale mezi občany je to pravý opak!!!

(odkaz)mertho | 14. 9. 2007, 13:47

Starosta

Ve části vítkovice pracuju už 7 let a časem jsem vystřídal tři různá místa. Kutěj tady za ty roky co byl starostou udělal obrovský kus práce, vítky se z ghetta pomalu mění na vcelku dobrou adresu. Dobrozemský, který měl mandát od hrstky občanů (lidovci mají jen jeho v zastupitelstvu) nejen, že neudělal nic, ani nezačal za tu dobu něco dělat.

(odkaz)Ally | 14. 9. 2007, 11:39

zase nový starosta

Co se děje na radnici je děs a hrůza. Nicméně nic horšího, než bývalý starosta Aleš Dobrozemský, už Vítkovice snad ani potkat nemůže. A jeho oblíbenost mezi občany bych taky zrovna nedávala na odiv. Znám hodně těch, kteří mu nemůžou přijít na jméno.

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 50