Diskuze na téma Minulost Ostravy – proměny, atmosféra, vzpomínky...

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Dali | 13. 2. 2007, 11:50

to nám. Dr. E.Beneše

němci židům (!!!), němci čechům, češi němcům, češi čechům ... minimálně ten první tón mi zní falešně.

(odkaz)Neva | 22. 1. 2007, 16:19

Nemo

S těmi fotkami hradu máte pravdu. Takhle jsem je neviděla a v oné diskusi na psu byl i dobrý odkaz na prodej obrazu s hradem.
Omlouvám se redakci za reakci o diskusích u Neviditelného psa, což tu nepatří, můžete to hned smazat, ale jen si dovolím k tomu něco málo ještě dodat.
Pane Nemo, pro mne tam ta diskuse je anonymní tak jako tak, já totiž nepátrám a nešmíruji kdo odkud píše, těch "zlých" diskutujících je tam na moje gusto i tak mnoho.
A do debaty o slušném chování "v pracovní době" se pouštět myslím nemá cenu.

(odkaz)Nemo | 22. 1. 2007, 12:53

ad Neva

Je pravda, že diskuze na Psu sklouzává do častých urážek. Je to tím, že není moderována. Vždy se však zobrazí adresa počítače každého z diskutujících. Každý z diskutujících tak nese sám určitou zodpovědnost. Diskuze tak není zcela anonymní a zpravidla neslouží k tomu, aby si zaměstnanci tlacháním krátili "pracovní činnost". Ono to třeba zde vypadá "na slušnost samu", co ale říci na to, když diskutují (v pracovní době) zaměstnanci, třeba finančního úřadu? Je to slušnost sama?
Krátce k článku na psu: jsou tam 3 fotografie z roku 1981. Ruiny hradu a těžní věž Zárubku v pozadí. Tyto snímky nejsou příliš obvyklé. Podle mne podobné pohledy na hradní torzo z doby před takřka 30 lety zde nebyly zveřejněny.

(odkaz)ladin | 22. 1. 2007, 10:01

souhlas s illi

Svinovský nádr je sice rekonstruovaný, snaha byla, ale tím se nepřiblížil k tramvajím ani o metr, čili se nestal ani o trochu praktičtější, než byl dříve a rampa s platem je stejně děsná, takže celkový dojem pro nového návštěvníka, který by rád odjel tramvají do Poruby nebo centra je + - stejný.

(odkaz)Neva | 22. 1. 2007, 9:11

O našem hradu se tu už diskutovalo myslím dostatečně, co nového k němu ještě říct, a jak jsem si pročítala komentáře na Neviditelném psu, kde se všeobecně setkává snůška vzájemně se urážejících psů, tak jsem ráda, že tady na ovablogu je to slušnost sama.

K těm vysokým pecím, nedávno mi vykládal známý, jak projížděl se svou australskou návštěvou Ostravou a myší dírou a ti nechápali, proč je veze do továrny...a pak byli nadšeni, že TOHLE ještě skutečně nikdy nezažili.

(odkaz)Matt | 21. 1. 2007, 22:08

Každý den jezdím kolem vysokých pecí a vždycky čumím přes okno tramvaje na tyto neuvěřitelné stavby,Je zajímavé sledovat reakce některých lidí,kteří si se zaujetím prohlíží tuto masu železa.Všimněte si toho někdy až pojedete kolem Vysokých pecí tramvají ;).

(odkaz)illli | 21. 1. 2007, 12:07

hrad

Taky si myslím, že hrad je jedna z věcí, které se v Ostravě povedly. Když si vzpomenu, jak to tam vypadalo před deseti leti, tak je to skoro zázrak. Jenom mě mrzí, že se u nás často stává, že dobré projekty nejsou dotažené do konce. Uplne by stačilo, kdyby se uklidilo kolem cesty od té nové lávky k hradu. Hned by to jinak vypadalo.
I když v případě hradu magistrát připouští, že by to ještě něco chtělo a něco plánuje, tak rekonstrukce nádraží Svinov se oslavuje jako výborná a hotová a málokdo je ochotný přiznat, že dokud se bude chodit od nádraží na tramvaj tak jako teď, tak bude nádraží a jeho okolí pořád velkou ostudou města. Přitom jsem vůbec nezaznamenal, že by někdo plánoval s tím něco dělat...

(odkaz)Dali | 19. 1. 2007, 22:30

ad Nemo

... a proč? Ten článek asi není nijak polemický, o historii hradu jsme všichni (ostraváci co tady chodíme) četli nebo slyšeli (i nohem mnohem víc než se tam píše), obrázky viděli. Určitě patří k velkým zajímavostem a i jeho trochu svéráznou obnovu jsme asi nakonec vzali jako dobré řešení. ... si myslím.

S tím, že patří ke světovým raritám se určitě návštěvám chlubíme, a že se dneska stal centrem jakési kultury je také fajn - né každé kulturní instituci se tohle podaří. A až se k němu vylepší přístup (třeba ten projekt ČL) bude to ještě lepší.
Určitě dík za odkaz.

(Osobně mám k tomu hradu vcelku dobrý vztah a i knížka která o něm vyšla mi leží přečtená v knihovně.)

(odkaz)Nemo | 19. 1. 2007, 16:54

Ad Ostravský hrad

Ani jedna reakce na článek "Ostravský hrad, jeho zánik a vzkříšení", který na Neviditelním psu v první den četlo 2 664 čtenářů...

(odkaz)Nemo | 17. 1. 2007, 4:15

Článek o ostravském hradu s fotografiemi

Odkaz na článek

(odkaz)Neva | 16. 1. 2007, 15:28

Palo

Zajímá, já to teď taky čtu poprvé.

(odkaz)Palo | 16. 1. 2007, 14:35

motocyklové závody

Měl jsem debatu se svým kolegou o minulosti Ostravy a on nevěděl,že v centru ostravy přibližně kolem roku 1957 se jezdily motocyklové závody.T.z.Ostravský trojuhelník.Měl trasu po Sokolské třídě u radnice se zatáčelo doleva kolem Komenských sadů až ke hlavnímu vchodu do parku a zpět doleva na Sokolskou třídu.Pamatuji,že těmto závodům vévodil legendární jezdec František Bartoš,kterého jsme všichni kluci obdivovali.Možná to bude někoho zajímat.Hezký den.

(odkaz)Neva | 8. 1. 2007, 15:55

No Dali...

Odkazy jsou super, velmi zajímavé...

(odkaz)Dali | 8. 1. 2007, 15:23

Sakra tam je ale obrázků a starých fotek šachet a fabrik. To stojí za skouknutí:
http://www.hornictvi.info/histhor/lokality/okr/okr.htm
a spousta stránek okolo té adresy.

(odkaz)Dali | 8. 1. 2007, 15:09

zajímavý odkaz na obrázky dolní oblasti
http://www.hornictvi.info/techpam/vitkov/vitkov.htm

(odkaz)Rado | 7. 1. 2007, 8:22

to gizd

Ona firma Hochtief má na Hlubině tu svou reklamu proto, že dělá nový nástřik na těžní věže. Takže užívejme si pohledu, dokud je Hlubina bílá, protože za pár měsíců nebude. Ale nemusíme plakat, on ten nátěr, co bude nový, bude takový, jaký má být. Bílá nebyla ta správná barva.

(odkaz)Osirak | 6. 1. 2007, 22:56

dodatek k politické orientaci p. Tošenovského

Ohledně oné pravicové orientace pana Tošenovského a potažmo celé ODS bych mu vzkázal, aby nezapomněl na heslo, které je rovněž pravicové(konzervativní) a říká, že existují hodnoty, jež musíme ochraňovat a uchovávat, protože nepatří nám, byly nám jen propůjčeny generacemi předchozími a mi nemáme jinou povinnost, než je udržovat pro generace budoucí

(odkaz)Osirak | 6. 1. 2007, 21:34

špička republiky :D

Na to abychom byli špičkou republiky potřebujeme špičkové politiky, kteří dosadí na potřebná místa špičkové manažery

Dle mého názory takovým politikem není Tošenovský a rozhodně jím nebyl Zedník. Ale za padesát, sto let budeme možná rádi, že se někdo obnovuje trosky historie(jako to udělal on s tzv. hradem)

(odkaz)gizd | 6. 1. 2007, 21:03

Redakce je trochu tajemná ohledně obnovy Dolní oblasti.. Nicméně mi začalo nedávno vrtat hlavou, co že to tam visí za reklamu v areálu vysokých pecí , viditelnou z místecké -HOCHTIEF . Doposud jsem to neslyšel. No je to developersko- stavební firma a pokud vím tak tady v našem regionu toho moc nepostavili , ne-li vůbec něco. Tak nevím jestli tam třeba není nějaká souvislost, ale na jejích stránkách není o vítkovicích nic. Možná mám moc bujnou fantazii. Ale jestli-že Sekyra group koupila hrušovskou chemičku ( už tam taky mají vyvěšenou reklamu ) a hodlají tam investovat miliony ( sice to je jiný případ, tady by to bylo systémem zbourat , vyčistit , postavit ) , tak proč by se nenašel někdo kdo areál vys. pecí koupí opraví , dobuduje k obrazu svému, myslím že některé developerské firmy si uvědomujou atraktivnost a potenciál těchto lokalit, daleko více než Tošenovští a spol. Ostrava asi opravdu v brzké době zažije boom a investoři se budou předhánět, kdo bude mít velkolepější projekt, a oživení dolní oblasti resp. vysokých peci a hlubiny by byla naprostá špička přesahující rámec republiky.

(odkaz)Rado | 6. 1. 2007, 18:29

Pana Tošenovského jsem pokládal za moudrého člověka, ale po přečtení jeho názoru v listárně kraje měním názor. Co se týče průmyslových zón, možná pokrokový je, ale na druhou stranu jde vidět i to, že je Ostravák, že nemá k památkám vztah. Do nekonečna se ptám, kdy lidé na úřadech, magistrátech začnou myslet dlouhodoběji. Tu svou koncepci si může pan hejtman strčit akorát někam. Jestli chce zabít kůl, ne hřebíček, do rakve Ostravy, ať udělá ten krok.

Zobrazen 61. až 80. příspěvek z 95