Diskuze na téma Nápady, připomínky a dotazy pro redakci OstravaBlog.cz

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Vilma | 8. 2. 2019, 12:14

Jo s proč je tenostravablog doslova zas..aný nabídkama půjček. Proč to
admin nesmaže. Koho to zajímá? Úroveň tohoto blogu šla dolů hodně.

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 12. 11. 2015, 11:48

?

Nevím co tím myslíte, vložte sem prosím odkaz. Děkuji.

(odkaz),,, | 12. 11. 2015, 11:18

Info

Ráda bych se dozvěděla, zda bude v provozu "OB všechny příspěvky"
Zatím se tak nestalo - je tam pouze odkaz na "Nápady a připomínky".

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 12. 11. 2015, 2:28

11. 11. 2015 probíhaly technické úpravy

Velice se všem omlouvám, ale během 11. 11. 2015 nebylo možné využívat všechny funkce těchto stránek, zejména vkládat diskuzní příspěvky.

Momentálně by vše mělo již znova fungovat. Pokud objevíte jakoukoliv nesrovnalost, napiště to prosím do této diskuze.

Děkuji.

(odkaz)Alex | 9. 1. 2015, 10:50

chybí Encyklopedie města Ostravy

Jistě znáte Encyklopedii města Brna. Ostrava by si podobný projekt jistě zasloužila. Encyklopedie města Ostravy na webu by byla nesporně přínosem.

http://encyklopedie.brna.cz/home-mmb/

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 23. 12. 2014, 1:22

Změna antispamové otázky

Tímto upozorňuji, že od dnešního dne se změnila antispamová otázka. ;-)

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 23. 7. 2013, 17:59

Na své odpovědi na Vaše tvrzení, že se "OstravaBlog se vyhýbá tomu, co je skutečně závažné ", nic "emotivního" nevidím. Snažil jsem se Vám jen ve zkratce napsat, jak Vámi položené otázky a tvrzení vnímám. Pokud se najde kdokoliv, kdo se tématu chce věnovat, má na OB prostor.

(odkaz)Alex | 23. 7. 2013, 15:19

Jen jsem odpověděl na redakční dotazy

Proč tak emotivně - nepsal jsem přece, že "toužím" znát Palasův příjem, tak proč mi to podsouváte? Chápu, že o některých tématech nepíšete a manévrujete jen v jakémsi společensko- kulturním rámci. Moc práce obstarat takové články nestojí a nebudou s tím (velké) problémy. Ostatně to ani nevytýkám, naprostá většina médií v Česku to dělá stejně. Jinak ten Palas v "čele Ostravy" nebyl, dostal se ale na pozici krajského hejtmana a to už za pozornost snad i v Ostravě stojí. Nelze pominout, k jakým majetkům se tento člověk v politice dopracoval. Nejde o to, že by to bylo pro někoho bulvárně zajímavé, jak se možná domníváte a jste nad taková témata asi povznesen. Lidé toho typu jako Palas mění ale moc za peníze. Nejde v Ostravě jen o něj. Pokud se tím nikdo v Ostravě nezabývá a vy se omezíte jen na tu kulturu a něco málo kolem toho, je to špatně. Ptal jste se, jak se OB líbí a jaký by měl být. Tak jsem odpověděl. Je příliš odtažitý od reality, vyhýbá se závažným tématům. V tom by se měl změnit. Ale s vámi se moc diskutovat nedá. Můžete zase obhajovat a vysvětlovat, proč to děláte tak, jak to děláte o že o politiku se nebudete starat. Budete mít poslední slovo, v diskusi na toto téma už nebudu pokračovat.

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 22. 7. 2013, 23:10

to Alex:

Náš záběr je Ostrava a jeho okolí. Pokud vím, tak Palas nebyl nikdy "v čele Ostravy". Palas je od roku 2010 senátor za senátní obvod č. 64 - Bruntál.
Nicméně i jemu jsme se v roce 2010 věnovali: http://ostravablog.cz/komentare/renesancni-clovek-palas-myslivec-hejtman-senator/ a starší: http://ostravablog.cz/komentare/komuniste-ve-vedeni-kraje-je-to-desive-ale-co-dal/ Pokud vím tak momentálně je chráněn imunitou senátora a nikdo o jeho vydání senát nepožádal. Pokud se pletu, prosím o opravu a případný odkaz na zdroj. Pokud chcete znát jeho příjem, mohu se rozepsat, nicméně bych tím porušil zákon a za to mi to nestojí. Pokud však po tom toužíte, požádejte na kraji (např. na čestné prohlášení dle zák. č. 159/2206 Sb., o střetu zájmu) a senátu o nahlédnutí.

Politika se na OB řeší jen v širších společenských nebo kulturních souvislostech, s důrazem na komunální politiku Ostravy. Třeba zmíněná galerie, nebo knihovna, nebo architektonické a urbanistické soutěže, ale i mnoho další kauz má OB zmapované ze všech médií nejobsáhleji.

A to i pomoci čtenářům OB, kteří vkládají své názory a odkazy do diskuzí - za to patří všem poděkování. Osobně vnímám OB jako bohatý archiv fungující od roku 2004.

(odkaz)Alex | 22. 7. 2013, 13:11

OstravaBlog se vyhýbá tomu, co je skutečně závažné

Jak skončilo policejní vyšetřování kolem Palase, o kterém se psalo před nějakou dobou v Česku v médiích? Jak mohl být takový člověk, kterého jeho učitel ze SŠ nazval blbem (ze dvou předmětů u matury neprošel a opakoval ročník), v čele Ostravy? Odkud vzal ty desítky nebo možná stovky milionů na pořízení majetku? OstravaBlog se pouští jen do krotkých témat, "nejvýbušnější" je asi ten kolem galerie, ale do politiky už nezasahuje. A tam se vesele mění moc za peníze. V Ostravě možná víc, než kde jinde. A na blogu se s prominutím omílají často hlouposti. Pak se nelze divit, že to dospělo tam, kde to je...

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 15. 7. 2013, 8:28

Líbí se vám Ostravablog.cz? Chcete pomoci a přispět na provoz?

(Stačí i malá částka.) Můžete nově využít tlačítko "donate" (přes PayPal) v pravém sloupci.

Za jakoukoliv pomoc děkujeme.

OstravaBlog.cz založil v r. 2004 Dimitrios Vlasakudis, kterému tímto patří velký dík, jako nezávislé médium. Štafetu jsem převzal v roce 2011 (Více také v historii tohoto diskuzního vlákna).

Aktuálně potřebujeme sesbírat peníze na server na další rok. Náklady OB tvoří pronájem virtuálního serveru (350 Kč měsíčně) a platba domény. Jiné finanční náklady zatím nejsou. Slovo "zatím" jsem užil, jelikož bych si velice přál moci autorům zveřejněných textů a fotografií vyplácet odměny. V současné době zvažuji možnosti mikroplateb jako dobrovolné odměny autorům za jednotlivé příspěvky.

Příjem z reklamy (Google AdSense) nebyl za dobu jeho nasazení vyplacen. Na OstravaBlog.cz je pak již jen reklama partnerská, jiné než zmíněné nepřijímám.

Dotazy pro další diskuzi:
Jaký máte na možnosti přispění na provoz OstravaBlog.cz názor? Líbí se vám Ostravablog.cz? Chcete pomoci?
A jako poslední zopakuji otázku z března 2011: Jaký chcete mít vlastně OstravaBlog.cz?

(odkaz)aldik | 13. 7. 2012, 18:05

Mautycka

To aby tam admin dal třeba 54+36 :D

(odkaz)Mautycka | 4. 7. 2012, 9:08

2

Koukám, že se spamboti naučili sčítat 1+1...

(odkaz)Ladin | 25. 4. 2012, 13:09

dotaz

Nemohly by se příspěvky, pokud nezadám kontrolní součet 1+1, nesmazat a jenom zobrazit upozornění? je to otravné psát znovu

(odkaz)pavla kostihová | 1. 4. 2012, 14:37

pajacek

jací byli významní rodáci

(odkaz)Ladin | 1. 3. 2012, 16:30

http://www.nasliberec.cz/index.php

Jenom pro zajímavost, narazil jsem na stránky podobné OstravaBlogu vycházející v Liberci, podle prvního dojmu se více zabývá politikou a méně kulturou a je to tam kapku živější...
http://www.nasliberec.cz/index.php

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 17. 2. 2012, 12:43

ps

Ostravablog.cz se vnitřně mění. Byl převeden na nový server a připravujeme několik novinek. Antispam byl předělán, nově nastaven a byly zrušené veškeré blokace.


to Labbrab: Trvají Vaše problémy se zobrazováním titulků? Jaký máte prohlížeč?

(odkaz)aggu | 30. 11. 2011, 10:49

mě se zobrazují, za to se mi hrubě nelíbí ;)

(odkaz)Labbrab | 30. 11. 2011, 10:48

Nadpisy

Tak nevím jak vám, ale mně se nezobrazují nadpisy u absolutně žádného článku.

(odkaz)filous | 29. 11. 2011, 21:08

Ten Ostravablog

teď vypadá hezky, ještě ho ubránit před spamem.

(odkaz)Redakce Ostravablog.cz | 28. 11. 2011, 15:48

Snad již vše běží jak má.

Omlouváme se za potíže vzniklé při změně serveru tento týden. Proces ještě nějakou dobu potrvá. Postupně jednotlivé funkce "nahazujeme". Děkujeme za pochopení.

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 14. 10. 2011, 22:28

to tutu:

Nikdo Vám nebrání to vložit "aspoň" do diskuze. Věřte, že bych rád stíhal více, než stíhám :-(

(odkaz)tutu | 14. 10. 2011, 18:25

Poznámka

Připadá mi, že ostravablog už není o nikom jiném, než o neustalém ztěžování si Jaroslava Němce. Je to kulturně zaměřený člověk tak jsem čekal nějakou aktivitu v tomto smyslu i na této stránce.
Už několik týdnů běží v Ostravě SHF a zde o tom není ani zmínka. Včera měla v Ostravě koncert zpěvačka, která patři ke světové špičce, a na ostravablogu o tom není ani zmínka.

(odkaz)j.ree | 31. 7. 2011, 15:07

tady to nikdo neresi a uz ani ta fotogalerie nefunguje spravne .. OB upada dost strme teda. Ale co budu v budoucnu cist?

(odkaz)tutu | 15. 7. 2011, 14:37

to slezan

Jako člověk co má vědu rád, sám se jí věnoval, tak SOUHLAS

(odkaz)Slezan | 15. 7. 2011, 14:30

Pokud si to - aniz bych byl nejakou dobrou dusi oznacen za uzurpatora OB - mohu dovolit, navrhl bych jako nove tema krome kultury i skolstvi, vedu a vyzkum, k cemuz se vaze pri dnešnim tematickem usporadani napr. obtizne zaraditelny projekt IT4I.

(odkaz)tutu | 15. 7. 2011, 13:55

Námět na nové diskusní téma

Chybí mi tu kultura, za poslední roky přibylo mnoho festivalů co se věnujou například klasické hudbě (Janáčkův máj, Ostravské dny, SHF). A na Ostravablogu k tomu chybí nějaké diskusní téma

(odkaz)Slezan | 2. 7. 2011, 11:29

Ladin:

Víte, ono je vždy lepší provozovat obezřetné "urputné antipražáctví" nežli pragofilství, které je ovšem v praxi k ničemu.

(odkaz)Ladin | 2. 7. 2011, 10:21

Slezan

Jo, je to kapku absurdní. Celkem chápu to zděšení, že by díky vašemu urputnému antipražáctví vznikla diskuzní rubrika "Praha".

(odkaz)Slezan | 1. 7. 2011, 18:11

Miv:

Souhlas. Jen mi přijde poněkud absurdní aby se na OSTRAVAblogu zřizovalo téma "Praha", když zde chybí dost jiných a podstatně důležitějších témat , jako např. ona zmiňovaná kultura, která je rozkouskována do několika na sobě nezávislých diskuzí.

(odkaz)Miv | 1. 7. 2011, 13:15

to Slezan

Nebylo to myšleno jako rýpnutí. Prostě by mi vznik takové diskuzního tématu vzhledem k obsahu velkého množství diskuzí připadalo jako vhodné. Myslím, že tyto kategorie by měly vzejít z diskuze ne naopak.

(odkaz)Slezan | 25. 6. 2011, 13:26

Miv:

Jakožto jeden z diskutérů, který se tématu centralismu v ČR dlouhodobě věnuje - v drtivé většině případů v diskuzních tématech, která k této problematice mají blízko - cítím z Vašeho příspěvku jemné - a nutno říci, že i naprosto zbytečné - rýpnutí.
Mnohem spíše zde totiž chybí samostatná specializovaná témata, jako např. ostravská kultura apod.

(odkaz)Miv | 25. 6. 2011, 12:57

nová diskuze

Myslím, že by mohlo vzniknout nové diskuzní téma: "Praha vs. Ostrava", nebo třeba jemnější název "Hlavní město ČR"
Někteří diskutující by tak měli vyhrazený koutek, což by jiným diskuzím prospělo.

(odkaz)krmič | 23. 6. 2011, 12:14

Velmi účinnný filtr! :-)

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 16. 6. 2011, 14:04

Funguje zde filtr, který zachytí 95 % spamů, ty ostatní je nutno smazat ručně (dnes cca 40) :-( Nastavení filtru pravidelně aktualizuji, ale roboti jsou rychlejší. Jakékoliv další úpravy proběhnou až po kompletní převodu OB na novou verzi, ale to nebude dřív jak na podzim. Do té doby prosím o strpení.

(odkaz)Rýša | 16. 6. 2011, 12:00

Slezan

Souhlas, protože dnes je to tady spam na spamu :-).

Redakce: Nejde tomu nějak zabránit???

(odkaz)Slezan | 15. 6. 2011, 17:32

Redakce:

A to já bych se zas nebál. S frekvencí, jakou zde přibývají spamy, se ten kontext doplní velice rychle :-).

(odkaz)Redakce Ostravablog.cz | 13. 6. 2011, 21:18

to Slezan:

Jelikož spam mažeme stejně jako reakce na něj, které po smazání samotného spamu nemají kontext.

(odkaz)Slezan | 13. 6. 2011, 17:30

Redakci:

Mohu se co nejzdvořileji optati, pročpak byl smazán můj slušný komentář s - nikoli ojedinělým - názorem na zdejší častý výskytu spamů? Děkuji předem za odpověď.

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 29. 3. 2011, 11:52

to tutu:

Kontakt na redakci: redakce@ostravablog.cz

(odkaz)tutu | 29. 3. 2011, 11:47

Návrh

Velmi rád budu přispívat, pokud bude zájem, články zaměřené na hudbu. Dlouhé roky tady organizujeme koncerty, ale nevím jestli zde o to bude zájem. Přesněji řečeno jedná se o metalové koncerty. Měli jsem zde skupiny různých evropských zemí, ale i jiných kontinentů.
Jeden problém vidím v tom, že metal není žánr, který by byl nějak masový. Proti metalu existuje mnoho předsudků a přitom v těchto kapelách hrají lidé co mají v nemalém počtu i vysoké hudební školy, a texty nejsou jen od sexu a chlastu.
Takže pokud by byl zájem, mohu přispívat.

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 29. 3. 2011, 11:19

Na OB najdete články různého charakteru. Poslední dobou vyšlo např. šest krátkých zpráv, jeden informativní článek a jeden komentář. Jsem rád, že zrovna tento kritický komentář o kýčovitě sestříhaném oficiálním klipu Ostravy vyvolal diskuzi.

K OstravaBlog.cz: Po vzoru (ovšem bez vykřičníků) našeho primátora "Jedeme dále." Momentálně probíhají vnitřní úpravy systému. Zaměření OB je především na kulturu, architekturu a vše o čem se jinde nepíše, nebo píše málo. Domlouvají se noví autoři a píšou nové články. Od dubna by mělo běžet vše v pravidelném rytmu, což bude uvedeno článkem, který vše okolo současného OB vysvětlí.

OstravaBlog.cz je oficiálním mediálním partnerem mezinárodního festivalu Architecture week Ostrava 2011 (4. - 28. 4. 2011), takže v dubnu zde najdete z první ruky veškeré aktuality o "chlup" dříve než kdekoliv jinde. Můžete se těšit na fotoreportáže z výstav, které nám pomohou nahlédnout na slovinskou, bulharskou, čínskou, rakouskou a polskou současnou architekturu.

(odkaz)Hankok | 28. 3. 2011, 16:26

Pixxel

Souhlasím a podepisuji

(odkaz)Jarka | 14. 3. 2011, 1:13

digitální vysílání v Ostravě

Původně jsem na netu hledala cestu, jak si naladit nově nasazený program Primy (kam mi přesunuli jediný seriál, který jsem pravidelně sledovala) - myslela jsem si, že to jen technicky nezvládám - když moje televize naladila místo nové Primy asi 5 neznámých polských stanic, které ovšem měly tak slabý signál, že byly v podstatě bez signálu. Proto jsem šla na net, ale ouha, po přečtení diskuzí na digi-zone a jiných /odborná diskuze-nejsem radioamatér/ se mi udělalo špatně. Už mi vůbec nevadí, že nebudu sledovat seriál, ale z diskuze jsem pochopila, že opět je to Ostrava, kde něco nebude dodrženo tak jak bylo slíbeno. Jedná se o vypnutí Lysé Hory, zapnutí Hošťálkovic, zvýšení výkonu Hladnova atd. + někaký problém s Polskem a Slovenskem, kdy ČRA to teprve teď začnou diskutovat. Vše je v Ostravě problém - nic tu nevychází jak má .... čím to asi bude ???

(odkaz)Ladin | 9. 3. 2011, 20:29

Jarnemec

Jak by měl OB vypadat?
Podle mě je jasné, že provozovatel nemá na původní záměr kapacity, ať už finanční, "lidské zdroje" či obojí, takže mu nezbývá než se vzdát částečně nebo úplně redakční kontroly nad příspěvky.
Teď je otázka, jestli OB rozdělit na blogy samostatných blogerů (a OB by tak konečně dostál svému jménu). Blogeři by se zavázali k nějakému stylu příspěvků, jako je to tomu např. v Respektu, ne každý by mohl blog psát, ale diskuse by mohla být relativně otevřená. V lepším případě by se i takový projekt dal zarámovat nějakým jednotícím rámcem, například by mohl být uváděn občasnými redakčními příspěvky na hlavní straně.
Nejjednodušší možnost je ponechat opravdu jenom moderované diskusní fórum, tam by se daly pravomoci předat i délepůsbícím přispěvatelům. No, uvidíme.

(odkaz)Jarmila | 9. 3. 2011, 15:49

Poslední aktualita je z 15. 2. - k čemu se máme vyjadřovat a diskutovat, omíláme
pořád stejná témata - bývalá, ale i tak by mi OB chyběl, kde jinde máme se vyjadřovat k tomu co nás trápí v Ostravě.
Možná majitel blogu má nějaký zdravotní problém , či jen nemá čas /je to myslím
novinář/.
Mohl by se nám vyjádřit jestli může? Co bude s tímto blogem? Zatím to tu pár
lidí udržuje při životě svou diskusí.


(odkaz)Pixxel | 9. 3. 2011, 13:28

Autorům

Je to smutné, jak na nás čtenáře OB doslova serete. Jak už tu Marty poznamenal, to opravdu Vám nestojíme ani za těch pár vět?… Když už se očividně něco chystá, tak proč neuveřejníte nějaký článek se seznámením čtenářů se situací ohledně OB? Všichni by byli vyrozuměni se situací a mohla by proběhnout avizovaná anketa nebo diskuze, jaké kroky podniknout ke spokojenosti čtenářů. Nebýt jarnemce a dalších přeživších čtenářů, tak je OB už dávno mrtvý. Přitom by stačilo pár vět, které by zabraly maximálně 5 minut a vědělo by se na čem jsme a všichni by byli spokojeni. Tahle ignorace se špetkou arogance zrovna neprospěla reputaci OstravaBlogu. Autoři tohoto webu by si měli uvědomit, že bez nás čtenářů by žádný OstravaBlog neexistoval.

(odkaz)Neva | 9. 3. 2011, 13:19

Ano, slunce svítí a hned je lépe...

aggu - když je té kritiky moc a vlastně jen převažuje nad dobrými zprávami, tak je z ní jedna velká negace. A konkrétně u Vás pozoruji mírnou změnu v příspěvcích, kdysi jste býval velmi trefně ležérně inteligentně a krátce ironický, dnes jste též více kritický, ale stále Vás ráda čtu.

Dali - Vaše doporučení je trochu ješitně dětinské, neposílejte nepříznivce kritiky jinam, páč jako fandové Ostravy chceme číst na OB všehochuť, tedy i něco pozitivního.

Rýša - i Vám přeji hezký den, děkuji, mě se tu ještě pořád líbí, i když mám občas výhrady, které sem snad stále ještě patří.

jarnemec - děkuji za Vaši asi snad první optimistickou reakci k mé osobě. OB by mohl být vlastně pořád stejný s oživením ostatních rubrik - rozhovory s osobnostmi, fotky aktuální nebo i starší, různé akce a činnosti ze všech městských obvodů, třeba i nějaké informace o různých zájmových kroužcích, klubech, nápadech pro inspiraci ostatním - nesmějte se a neposílekte mě taky prosím třeba na infoserver. Vím, kde si můžu najít program kina, o to mi nejde, snad jsem se vyjádřila srozumitelně.

Chlapci moji - Ostrava nežije jen kritikou Palase, Kajnara a spol. Mějte si ji, ale oživte ji i veselými historkami z natáčení, co? Už tak je člověku špatně, když se dívá na zprávy nebo čte denní tisk.
Přeji Vám všem rovněž příjemný den a více radosti ze života.

(odkaz)fil | 9. 3. 2011, 12:41

Zaplaťpánbůh že OB existuje

aspoň takový, jaký je. Nic podobného, kde si člověk může porovnat své názory na život v Ově s ostatními, jsem nikde nenašel, a to jsem propátral různé ostravaky a pod. Jediné, co mi snad chybí, jsou reakce "našich představitelů" na probíraná témata. Jestlipak někdo z nich OB čte? Pokud si vzpomínám, výjimkou byl dekic, ale ten už se tu dávno neobjevil. Škoda, hlas lidu je snad užitečné občas poslechnout.

(odkaz)Rýša | 9. 3. 2011, 12:00

Mně se nezdá, že by na OB bylo "mrtvo" . Kolik je tady příspěvků jen za dnešní dopoledne :-), a to je dobře, že jsme tady zůstali i u těch starších blogů, rád čtu, i když někdy s názorem nesouhlasím....
Škoda, že jarnemec je takový tajnůstkář :-), tak se nechám /e/ překvapit. Jaro je už za dveřmi.
...souhlas s aggu
...a pro Nevu pozdrav pěkného slunečného dne, aby se ji zase tady líbilo :-)
...a všem pěkné poledne a když zrovna obědváte - dobrou chuť

(odkaz)jarnemec | 9. 3. 2011, 11:51

to Dali: :-D
to aggu: kritiky neubude :-)
to Ladin: částečně, tak nějak ... i když vlastně jinak ;-)

Dotaz pro další diskuzi: A jaký chcete mít vlastně OstravaBlog?

(odkaz)Ladin | 9. 3. 2011, 11:11

Dali a aggu: ;-) Souhlas.
Doufám s ostatními, že to dopadne. Reálné jsou podle mě Pixxelovy návrhy, registrace blogerů, některým třeba předat správcovská práva k diskusi... ale samo to nepůjde.

(odkaz)Dali | 9. 3. 2011, 11:02

Nepříznivcům kritiky, negativních zpráv a podobných plků doporučuji časopis Ostravská radnice - tam jsou zprávy přesně podle vašeho gusta.

(odkaz)aggu | 9. 3. 2011, 9:52

nevím proč si lidi stále pletou negaci s kritikou :-)

(odkaz)Luma | 9. 3. 2011, 9:50

To Jarnemec

Ubude negace? na OB? Tak proti tomu bych i vsadil výplatu.

(odkaz)jarnemec | 9. 3. 2011, 8:52

ps:

to Pixxel: Ano, mám ;-) Nemohu to však prozradit...

to Alex: Rozhodně si nemyslím, že by byl OB dělán hloupě. OB vybíralo autory tak, aby vyhovovali jeho koncepci. A myslím, že je to tak správně, jelikož to odlišovalo OB od jiných webů. Serverů s všehochutí je všude plno.

to j.ree: Založ ;-)

to Neva: Neznám :-( (Kromě tématických fan stránek a internetových variant papírových médií.) Nicméně vydržte ještě pár týdnů, jaro snad, po "restartu", oslavíme s OB ;-) Slunce nám krásně svítí, tak snad ubude i stresů a "negace" ;-)

(odkaz)Neva | 9. 3. 2011, 8:14

Konec OB???

Já bych ty klukdy redaktorské zas tak nezatracovala, mají zřejmě každý své životní cesty - škola, práce a nevím co, ale je fakt, že nás, věrné čtenáře, mohli lépe uchlácholit, že třeba nemají čas.

Nevíte někdo o nějakém podobném blogu, který by se vázal rovněž hlavně k Ostravě? Mě se tu kdysi moc líbilo, bohužel tady převládají již drahnou dobu jen samé negativní zprávy a plky, což je dost stresující.

(odkaz)j.ree | 8. 3. 2011, 22:34

@Alex & jini

A tak nezalozime si nejaky takovy system sami?

(odkaz)Alex | 8. 3. 2011, 21:21

Souhlasím s Marty a Pixxelem. Můj názor: Redakčnímu okruhu se nepodařilo zapojit širší kolektiv kvalitních autorů. Laťka byla nízká a nebylo věcí prestiže, mít text na ostravablogu. Pokud je kupř. někdo jako publicista v jiných, známých médiích, nebude se přizpůsobovat zdejším manýrám. Redakce se od počátku snažila mít výhradně takové přispěvatele, kteří píší podle redakčních zadání. Tak zůstali sami. Tak hloupě se to nikde nedělá. Pro tlachání v diskusích snad dobré, ale tím to vše končí.

(odkaz)Pixxel | 8. 3. 2011, 21:12

to jarnemec :

Vypadá to, jako kdybyste měl nějaké info o OB. Bude se něco dít?... Jestli máte nějaké informace, tak je sem napište aspoň Vy, když už autoři nejsou schopni napsat pár vět.

(odkaz)Pixxel | 8. 3. 2011, 21:06

Všechny významné věci a informace se lze dozvědět v různých internetových novinách (MS deník, ostr. idnes, sedmička, infoportály,...). OB v tomhle nemůže konkurovat. Jediné pozitivum vidím ve zdejší diskuzi, kde se člověk dozví různé informace od čtenářů.
Pokud se OB probudí ze zimního spánku (což už pochybuju), tak jediné východisko vidím tento web jako blog, kde by všichni mohli přispívat s články aktualitami či fotkami. Další možností jest udělat z OB čistě diskuzní fórum. Jiné východisko nevidím.
Nechat takhle OstravaBlog zbytečně ladem je velká škoda.

(odkaz)jarnemec | 8. 3. 2011, 20:59

to Marty:

Výdržte, prosím...

(odkaz)Marty | 8. 3. 2011, 20:39

"Zimní spánek"?

Už OB nevěřím ani to, že včely opylují květy.
To "redaktorům" opravdu nestojíme ani za pár slov o budoucnosti OB, když už je poslední článek měsíc a půl starý? Pak jaký "zimní spánek"?

Parafrázuji naše lékaře: Děkuji, odcházím.

(odkaz)jarnemec | 8. 3. 2011, 20:30

to Alex:

OstravaBlog.cz prochází momentálně "zimním spánkem". Věřím, že se na jaře probudí ;-)

(odkaz)Alex | 8. 3. 2011, 19:17

Významné věci v Ostravě redakci unikají

Jak je možné, že autoři článků neberou na vědomí, co se v Ostravě děje? V rubrice kultura je kupř. poslední "novinka" z akcí v Domě umění z roku 2008 (sic!). Nikdo z redakce nezaregistroval výstavu významného malíře Valentina Držkovice zahájenou 1.2.2O11. A to už ani nemluvím o dnešní přednášce o životě a díle tohoto pozoruhodného umělce, rodáka z Velké Polomi, proslavivšího se ve Francii aj. Vše bez zájmu redakce. Nebyl jsem na zdejších stránkách dva roky a divím se, jak to zde vše upadlo.

(odkaz)Pixxel | 21. 2. 2011, 8:14

Sic OB už nefunguje jako blog avšak stále funguje jako malé diskuzní fórum, kde všichni můžeme plkat nad tím, jak je v Ostravě všechno špatně:).

Pokud autoři už nemají chuť spravovat tento web, tak bych předal práva některým diskutujícím, aby občas mohli publikovat (spravovat web)nějaký ten zajímavý článek a publikovat články ostatních lidí, kteří by chtěli přispět. Udělal bych z OB nějaký otevřený systém, kde by se scházely informace všech, kteří májí chuť něco napsat a podělit se s tím s ostatníma. Popřípadě bych to úplně utnul a vytvořil čistě plnohodnotné diskuzní fórum (registrace, žádný spam,…). Tahle stagnace nikam nevede…

(odkaz)Marty | 19. 2. 2011, 23:18

Lidi, zabalte to.
Když už vám ani my, věrní čtenáři nestojíme o to, abyste napsali byť jen několik vět o budoucnosti OB, když jste to slíbili...
Škoda.

(odkaz)Hankok | 16. 2. 2011, 10:08

Uplynul již téměř měsíc od avizované ročenky kde se měla vysvětlit situace kolem OB a stále nic...

(odkaz)Marty | 12. 2. 2011, 18:59

Ostravablog jsem kdysi denně četl, články, příspěvky, vlastně vše.
Ale teď nevím, zda to členy redakce a hlavně šéfredaktora přestalo bavit nebo na to nemáte čas či na to prostě kašlete, ale jestli by OB měl vypadat tak, jak vypadá už půl roku, zabalte to. OB, jak jej všichni známe, ale bude škoda.

V případě znovuoživení OB, což bych samozřejmě rád uvítal a je to ta podstatně lepší varianta, co s ním, to ale chce totální rekonstrukci webu a nové zapálení pro věc. Snad na to budete mít chuť a čas.

Přeji hodně úspěchů.

(odkaz)Ladin | 12. 2. 2011, 13:37

K posledním falešným příspěvkům diskusi Výstavba a architektura v Ostravě: OstravaBlog, který už pár měsíců nefunguje jako web, teď už bohužel nefunguje ani jako diskusní fórum. Pokud si tady každý může psát jménem kohokoliv, vkládat kolik chce reklamních příspěvků a spamu, nebylo by lepší to zabalit?

(odkaz)Ondřej Stratilík, OstravaBlog.cz | 22. 1. 2011, 12:30

Hezkou sobotu,

v rámci nyní zveřejňované ročenky blíže vysvětlíme i aktuální stav kolem OstravaBlogu.
Zatím totiž není jasné, co s blogem do budoucna. Řešíme to a dáme vědět.

Mějte se dobře.

(odkaz)Hankok | 22. 1. 2011, 0:06

Co se to děje s OB? Stará se o něj ještě někdo? Článků poskromnu, fota týdne jakoby už neexistovala. Diskuse zaplevelené spamem...

(odkaz)Ladin | 14. 1. 2011, 14:28

registrace?

Už to tady bylo víckrát, ale opět by to chtělo zvážit registrace čtenárů. Mě ty PR příspěvky pod Restaurace, hospody a kluby v Ostravě nebaví.

(odkaz)svěží vítr | 23. 12. 2010, 21:50

Vyzkoušel jsem všechny zde jmenované redakční systémy a dle mého názoru jsou všechny výborné,ale jak už to chodí,každému a pro každý účel poslouží to,co zrovna potřebuje.Pro mne to byla joomla už jen proto,že je z těchto systémů nejmodernější a existuje pro ni mnoho zásuvných modulů,kteří dělají fandové po celém světě a hlavně-v drtivé většině jsou free.Navíc,s troškou šikovnosti a učení se,není problém si moduly napsat i sám.O nějaké "pomalosti,nesvižnosti a zátěži" tedy nevím,pokud člověk dbá o validitu stránek a tzv. "necpe" do joomly lecjaký neověřený modul.Je dle mého svižnější než starý wordpress.Ale je to asi věc názoru.Samozřejmě svůj názor nenutím nikomu.Na joomlu je ale třeba server nebo hosting,který ji podporuje.
Ať už je to jak chce,myslím,že zde by se změna určitě vyplatila,už i z hlediska lepšího grafického vzhledu.Pokud mají tyto stránky trošku reprezentovat Ostravu,stálo by za to se zamyslet i nad grafickým vzhledem.O bezpečnosti jsem už psal.
Jestli to bude wordpress,joomla,drupal,nebo jakýkoliv jiný systém je podružné,každý z nich přispěje k velkému skoku dopředu.
Krásné vánoce všem.

(odkaz)Pixxel | 23. 12. 2010, 9:29

Pak ještě drupal. Jak jsem dělal svůj web asi tak před rokem tak jsem se rozmýšlel zda použít wordpress, drupal nebo joomlu. Vyhrál wordpress, protože byl pro můj fotoblog ideální (WP je hlavně dělaný na blogy). Jommla i drupal byly fajn ale trochu pro mé účely až moc zbytečně složité. Wordpress by OB zvládl v pohodě podle mého. Jommla i drupal určitě taky ale asi by to byly RS trochu předimenzované pro OB.

(odkaz)j.ree | 23. 12. 2010, 8:06

joomla

s joomlou to je jako to prislovi o komarovi a delu. Jsou mnohem lepsi systemy, rychlejsi, sviznejsi, mene zatezujici systemy a prostredky. Proste joomla je uz az moc.

(odkaz)svěží vítr | 23. 12. 2010, 4:19

Joomla má také hodně do sebe,je modernější než wordpress a má velmi přívětivé ovládání pro adminy i uživatele.Redakční systém velmi přehledný a možnost doinstalování pluginů,včetně antispamu.Joomla se dá přímo v základním nastavení pojmout jako blog a dá se do ní dohrát i Kunena fórum,jako plugin,které jede na nejnovějším phpbb5.Také sám používám,takže vím o čem mluvím.

(odkaz)Pixxel | 22. 12. 2010, 20:19

Nevím na jakém systému běží OB ale stačilo by využít služeb wordpressu a bylo by. Za jeden den by byla hrubá práce hotova a další dny by se štělovalo. Za pár dnů by byl OB kompletně hotový se vším všudy a to bez nějaké extrémní roboty. Sám wordpress využívám a jde tam udělat snad cokoliv....

(odkaz)j.ree | 22. 12. 2010, 18:29

k redakci

souhlasim s autorem švěží vítr, jen bych tomuto uzivateli vzkazal, ze phpBB je naprosto nevhodny projekt pro web Ostravablog. A taky chci nabidnout redakci moznost vypomoci pri programovani, at uz by se jednalo na zacatek treba o registraci uzivatelu

(odkaz)švěží vítr | 22. 12. 2010, 16:19

Spam

Není hloupé,že se tady poslední dobou v hojné míře rozmáhá spam?Příspěvků s lákavými nadpisy a nulovou spamovou hodnotou přibývá...Možná námět pro redakci,jak ošetřit web i fórum proti botům a spamu?Co tak přejít na modernější redakční systém,popř. phpbb fórum,kde se určitá ochrana dá implementovat?.
Docela mne irituje,pokud si chci přečíst něco o Festivalu "Ostrava Kamera..." a místo toho čtu spam typu "Viagra" apod.

(odkaz)Ondřej Stratilík, OstravaBlog.cz | 25. 11. 2010, 15:37

Zdravím Vás po delší době,

a děkuju za trpělivost.
Je pravda, že už dlouho přemýšlíme, co s OstravaBlogem dál. Bohužel to uvízlo na mrtvém bodě, protože jak Dimitrios, tak já, teď nemáme kvůli jinným povinnostem dost času to vyřešit.
Rozhodně ale za sebe říkám, že padnout to tu nenecháme. Jen si potřebujeme vyjasnit, jakou cestou se vydat dál.
Buďte tak, prosím, ještě chvíli shovívaví, chceme to rozseknout co nejdříve.

Pokud máte návrhy, jak to tu změnit, nebo byste chtěli občas napsat nějaký text, pošlete mi e-mail.

Děkujeme Vám za přízeň.

Ondřej Stratilík, OstravaBlog.cz


(odkaz)Tom | 24. 11. 2010, 15:22

A vidím, že nikdo na naše příspěvky tady ani nereaguje.

(odkaz)Marty | 24. 11. 2010, 9:31

OB je mrtev?

Co se děje?

(odkaz)Tom | 8. 11. 2010, 22:40

Taky mám ten pocit. Podle me by se tady urcite naslo v diskuzi nekolik schopny, kteri by obcas mohli napsat nejaky ten prispevek a redakce by ho jen schvalila nebo ne. Temat o cem psat je hodne. Ja bych se klidne po novem roce ujal rubriky foto tydne. Jsem fotograf a docela se zajimam co se v Ostrave deje. Bohuzel az do vanoc nejsem v Ostrave a docela bych uvital treba fotografie z mist kde se neco deje, stavi...

(odkaz)Marty | 8. 11. 2010, 21:59

A tolik slibovaný nový vzhled stránek je taky někde v análech.

(odkaz)Rdm | 8. 11. 2010, 20:50

nechci moc rejpat, ale poslední dobou mám pocit, že to tady spíše umírá.. článků se moc neobjevuje (ano vím, že je to "blog"), foto týdne už prakticky vymizelo a i ta pitomá anketa už skoro měsíc přesluhuje.. to není nikdo kdo by psal zajímavé články? ;)

(odkaz)Hankok | 4. 6. 2010, 15:05

Foto týdne

Rubrika foto týdne už nefunguje?

(odkaz)Hankok | 15. 5. 2010, 18:27

Ostravská muzejni noc

Docela bych čekal, že zde na OB bude zmínka ;)

http://www.ostravskamuzejninoc.cz/

(odkaz)aldik | 24. 2. 2010, 20:22

ale no tak.. takže ignorace, joOo? =D :/

(odkaz)aldik | 22. 2. 2010, 23:30

taková těžká ignorace tady =D =D

(odkaz)aldik | 18. 2. 2010, 23:03

sem už dostal BANán nebo prečo mi nejdou přidávat příspěvky do diskuzí? =) ..eště že máme anonymizéry xD

P.S. ale každopádně byste měli vyřešit nějakou hlášku na web když se nezdaří, at už cíleně nebo errorem, přidat příspěvek do diskuze :-)

(odkaz)j.ree | 18. 2. 2010, 1:06

reakce

No to by jeste chybelo. Vyskakovaci okna zvukove reklamy - index frustrace uzivatele = temer 100%. Ty reklamy dookola mi zas az tak nevadi, jen co fakt vadi, je ta plocha v hlavnim sloupci. Tohle mi pripada dosti nestastne zvolene. Vim, ze to zaujme nejvice lidi, jenze je tady to ale. Jinak fandim tedy novemu designu, preju vse nej a budte nadale ostravablogem :)

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 17. 2. 2010, 15:11

pro aldika

Přímo na HP Seznamu reklamy až tolik není. Každopádně nejlépe to asi mají vyřešené Novinky. Idnes nebo Aktualne jsou alespoň pro mě dost nepřehledné. Jak jsem ale psal, vždy je to kompromis mezi designem stránky, umístěním reklamy a čtenářským komfortem. Záměrně tady nedáváme bannery s videem nebo zvukem.

(odkaz)aldik | 17. 2. 2010, 14:39

mi reklama nevadí, vadí mi akorát ta co je umístěna tak že obtěžuje nebo to sou vyskakovací flash bannery a někdy i se zvukem .. na otravnou reklamu je expert CentrumHoldings provozující např server Aktuálně.cz a pak Líbko ti sou zas experti na otravné vyskakovací bannery
.. zajímavé že třeba na Seznamu mě ta reklama nijak neruší...

P.S. at zkritizuju i OstravaBlog.. tady mě otravuje kaoár ten banner v diskuzi :/

(odkaz)Mautycka | 17. 2. 2010, 14:10

Reklama

Souhlas s j.ree. Já to teda neblokuju softwarově, ale mám natolik vycvičené selektivní vnímání, že o té reklamě vklíněné mezi formulář a příspěvky v diskusi vím jen to,m že mně zdržuje. Na co ale je, to fakt nevim, takže účel stejně neplní :-D

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 17. 2. 2010, 14:07

pro j.ree

Je to vždycky kompromis. Každopádně v novém designu se budeme snažit jít stylem Novinek, kde je reklama graficky více oddělena.

(odkaz)j.ree | 17. 2. 2010, 13:52

no

ja vim, ze reklama vam dneska zajistuje provoz, ale uz se ji hemzi az trochu moc. Nevim, zda je to efektivni, nebot pouzivam adblock a filtruju si uspesne vsechny banery. Jen namatkove jsem AB vypl ... Je to sice Vase stranka a muzete si s ni delat dle sveho uvazeni, proto toto neni vytka, ale jen takovy jeden nazor. Hezky den, j.ree

(odkaz)aggu | 25. 1. 2010, 15:59

aldiku, dostat se mezi ně je jednodušší než si myslíš....one way ticket....
a lhostejnost je pěkné svinstvo

(odkaz)aldik | 25. 1. 2010, 12:49

http://www.novinky.cz/domaci/190141-bezdomovci-budou-protestovat-pred-ostravskou-radnici.html

nápad na reportáž :-) ..kdyby někdo z redakce měl čas, tak by to byl zajímavý tip na reportáž, ne? :) .. a pokud by se tam našel někdo kdo nesmrdí tak i možná takový mini rozhovor s někým bez domova :-)

(odkaz)Pixxel | 10. 1. 2010, 21:58

Super, díky. Zítra po zkoušce zkusím něco sesmolit;)...

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 10. 1. 2010, 21:28

pro Pixxela

Hotovo: http://ostravablog.cz/diskuze-na-tema/tipy-na-vylety-a-zajimava-mista-ostravy-a-okoli/

(odkaz)Pixxel | 10. 1. 2010, 20:40

Třeba, nebo "Tipy na výlety a zajímavá místa Ostravy" (z minula) či "Zajímavé místa v Ostravě a okolí" nebo to nějak zkombinovat... vcelku je to fuk, změnit to jde kdykoliv;)

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 10. 1. 2010, 20:31

pro Pixxela

Díky za připomenutí, zazdili jsme to. Žádný problém. Jak to pojmeme? "Tipy na zajímavá místa v Ostravě a okolí"?

(odkaz)Pixxel | 10. 1. 2010, 20:19

to Dimitrios Vlasakudis: Když už se tu zakládají ty nová diskusní vlákna, vnikne také vlákno na tipy výletu v Ostravě a jejím okolí?. Kdysi jsme nad tím polemizovali, avšak asi se na to zapomnělo:)… Tím, že jste vytvořili nové vlákno, se mi to nějak připomnělo:). Myslím, že někteří by to uvítali, kdyby si mohli vyměňovat informace s ostatními na zajímavá místa v Ostravě a okolí.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 10. 1. 2010, 18:49

to Frantisek Dobrota

Díky za tip, tady je: http://ostravablog.cz/diskuze-na-tema/zivotni-prostredi-v-ostrave-ekologie-priroda/

(odkaz)Frantisek Dobrota | 29. 12. 2009, 12:16

Porad tu chybi rubrika "zivotni prostredi"

Kdyz se chce, tak pry vsechno jde ... aspon pokud jde o zduvodneni, proc se s tim nasim vzdouskem nic nedela - na to jsou nasi zastupitele mistri: viz. clanek s titullkem "Kraj dělá pro zlepšení ovzduší maximum": http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=300&r=mfsevermorava&c=1310549

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 11. 10. 2009, 17:11

pro Pixxela

Je to prověřené odshora dolů a opravdu jsme nic nenašli. Na jiných konfiguracích to nic nehlásí, jde o planý poplach - antiviry zkrátka občas při určité kombinaci softwaru hlásí plané poplachy. Tím nijak nesnižuji váhu vašeho upozornění, díky za něj.

Kdyby vás to náhodou někdy koplo na jinou stránku, hoďte nám prosím její URL.

(odkaz)Rdm | 10. 10. 2009, 16:18

Pixxel

Tipuji na falešný poplach. ;)

(odkaz)Pixxel | 10. 10. 2009, 13:33

Další dnešní dávka;)... http://pxphotos.ic.cz/virus2.png

(odkaz)aldik | 8. 10. 2009, 22:24

před pár měsíci mi Avast taky hlásil tady nějakého koníka, ale po nahlášení byl koník adminem spacifikován a byl klid :-) .. ale asi se sem vrtáil a zkouší štěstí =D

(odkaz)Pixxel | 8. 10. 2009, 21:44

Nikdo se s tím tady možná nesetkal, jelikož možná tu nikdo nepoužívá firewall či nějakou jinou ochranu:))...mé železo naštěstí není nemocné, jelikož jsem ho projížděl už 2x, takže jestli jste to nechytli vy, tak pak už nevím...

(odkaz)Jacques | 8. 10. 2009, 21:33

Stalo se...

Mě už taky ostravablog párkrát přesměroval na pochybné stránky a antivir hned vyhodil trojské koně...

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 8. 10. 2009, 20:54

pro Pixxela

Jasně, jak říkám, podíváme se na to, ten screen nám pomůže. Nikdo se s tím ale dosud nesetkal, i když možné je cokoli.

(odkaz)Pixxel | 8. 10. 2009, 20:20

Je to možné, avšak by to bylo u mě prvně, co by kašpar vyvolal falešný poplach na čisté stránce...už ho používám 2-3 roky (operu ještě déle) a žádné problémy s falešnými poplachy jsem ještě neměl...vždy alarmoval, když se nějaká hrozba vyskytla, ale zatím ne falešně... zajímalo by mě, jestli se to někomu také přihodilo, to co mě...Na notebooku mě to přesměrovávalo na nějaké divné stránky a dneska na desktopu toto...stává se mi to jenom tady na ostravablogu...tak či onak radši na to upozorním, než aby to tu pochytalo plno lidí...

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 8. 10. 2009, 19:33

pro Pixxela

Díky za info, už jsme to tenkrát prověřovali a vše je OK. Spíše jestli nepůjde o kombinaci prohlížeče s kasperskym, někdy to háže falešné poplachy. Ale ještě na to koukneme.

(odkaz)Pixxel | 8. 10. 2009, 17:21

Trojan

Tak se tu objevilo další svinstvo... zde máte screen, kde mi ho kaspersky nachytal... http://pxphotos.ic.cz/virus.png

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 2. 10. 2009, 19:51

pro Pixxela

Díky za info, prověříme to.

(odkaz)PIxxel | 2. 10. 2009, 19:13

Virus!

Zdravím, už se mi párkrát za dnešek stalo na tomto webu, že mě to přesměrovalo na velmi pochybné stránky...nemáte někde tam v stránkách nějaký kus špatného kódu(script), či nějaký vir na hostingu?....u jiných webových stránek mi to nedělá a u sebe na PC mi kaspersky a další antimalware program nic nenašel...

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 22. 9. 2009, 15:46

pro aldika

Lepší řešení je preview příspěvku před odesláním. Zpětná editace není vhodná z toho důvodu, že někdo napíše příspěvěk, někdo jiný na něj hned reaguje, ale přitom by se původní příspěvek mezitím změnil. Tohle se dá aplikovat na klasická fóra, kde se navíc dá dohledat předešlá verze příspěvku. Zde by to přineslo spíše chaos.

(odkaz)aldik | 22. 9. 2009, 14:20

edit/mazání příspěvků

není tu sice registrace ale určitě by šlo nějak udělat, aby třeba do 5ti munut po odeslání příspěvku v případě že uživatel neklikl jinam na stránce, tak aby šlo editovat/smazat příspěvek který byl napsán naposledy daným uživatelem :-) .. např.kvůli překlepům :)

(odkaz)aldik | 9. 9. 2009, 18:27

nápad na novou sekci..

měl bych jeden nápad na novou sekci pro tenhle web, inspiraci sem si vzal z webu http://www.erupce.cz/obchodni-centra/ (hodnotí se tam různé obchodní centra, ty Ostravské co tam sou cou mojím dílem... akorát nějak ten web už delší dobu je neaktualizovaný, autor se na to asi vyprdl a nikdo jiný nechce přispívat, je to škoda no) .. noo a bylo by dobré kdyby třeba OstravaBlog v tom pokračoval ale přidal by i hodnocení restaurací, kaváren.. sice objevuje se hodnocení jak v článcích tak i v diskuzích, ale mohlo by to mít samostatnou kategorii.. :-) co vy na to?? :)

(odkaz)aldik | 31. 8. 2009, 18:49

tisková zpráva ...

... ohledně ohňostrojů rádia čas.. mohli byste to přidat do aktualit

http://www.casradio.cz/show.php?kat=zprava&cislo=1251736016

bohužel nebudou :-( .. ale může za to krize

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 26. 8. 2009, 20:59

pro aldika a aus Nedbal

Nechceme těm plagiátorům dělat reklamu, takže jsme příspěvky s odkazy dali pryč. Veškerý tamní obsah je kradený, takže pan provozovatel se brzy dočká. Díky za pochopení.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 19. 8. 2009, 11:59

pro aldika

Aldiku, Váš další příspěvek jsem přehlédl. Každopádně na tom opravdu pracujeme. Nechceme zveřejňovat podrobnosti, dokud to nebude hotové.

(odkaz)aldik | 19. 8. 2009, 11:42

bez odpovědi návrh =D

(odkaz)aldik | 6. 8. 2009, 23:07

prý "už to připravujeme" .. co na tom dlouho připravujete? :D .. eště mě napadlo že byste mohli k článkům přidat takové ty sdílecí tlačítka, aby šel článek nebo aktualita rychle sdílet na profilu na Facebooku, Twitteru .. apod. :)

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 2. 8. 2009, 22:07

pro aldika

Díky za nápad, už to připravujeme.

(odkaz)aldik | 2. 8. 2009, 19:01

nápad

když se ted žije Facebookem, co takhle udělat na FB stránku pro propagaci OstravaBlogu? :-) .. a čténaři by mohli přidávat např.fotky tam, a ty nejzajímavější by se pak zveřejnili i tady :-)

(odkaz)aldik | 4. 7. 2009, 23:16

zdá se mi to nebo nějak zatuhli aktuality? xD .. poslední je z 29.6. .. že by redakce měla dovolenou? :-)

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 26. 6. 2009, 14:35

pro Tomina

Bude zítra.

(odkaz)Tomin | 26. 6. 2009, 8:39

vyhodnocení průzkumu

Chtěl jsem se zeptat, jak to vypadá s vyhodnocením toho průzkumu. Měl být vyhodnocený podle toho co čtu v sobotu před 14 dny, ale nikde ho tu nemůžu najít.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 5. 6. 2009, 13:47

pro Miv

Příští víkend, nejspíše v sobotu.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 5. 6. 2009, 13:43

pro aggu

Hodili jsme vaše příspěvky k mítingu ČSSD do diskuze Čtenáři o sobě. Tady by to byl offtopic. Díky za pochopení.

(odkaz)Miv | 3. 6. 2009, 22:21

anketa

Kdy bude to slíbené vyhodnocení ankety?

(odkaz)aggu | 1. 6. 2009, 14:58

jedik: no právě, myslím, že než řeckého ducha tlačit (lidově tvořivě) na stěny, lepší je tlačit ho do talíře, ni? :-)
místy je to až tragikomedie (třeba na Alšáku na rohu)....ale spíš to platí pro echt "české" vývařovny, to je fakt.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 1. 6. 2009, 14:44

pro aggu

Vyčkejte na recenzi, tam chci napsat právě i o interiéru a srovnání s originál Řeckem.

(odkaz)jedik | 1. 6. 2009, 14:22

pro aggu, ad restaurace

Stejně tak jako bys nenašel "typickou českou restaurci" (pomineme-li ty vesnické socialistické :) ), tak nemůžeš ukázat na "pravou a originální řeckou restauraci".

V Řecku jsou sice častěji hospůdky a taverny dělané v jednodušším stylu, ale tam je ostatně "Řecko" všude kolem. U nás jde především o to přenést a natlačit řeckého ducha DO té restaurace, protože venku je jiný svět. Tak proto bych si tipl, že je výzdoba, jaká je. A na mě působí příjemně.

(odkaz)jedik | 1. 6. 2009, 14:06

pro Dimitriose

Mělo by to být hned za Domem kultury někde poblíž starého amfiteátru, jestli jsem to správně pochopil. Na tramvajové zastávce velký billboard, kde to je přesně popsané. A už se těším.

(odkaz)aggu | 31. 5. 2009, 18:43

ad restaurace:
chci se zeptat, je v Řecku ve slušnějších restaurací taky zvykem naplácat na stěny barevné šmouhy a vyzdobit prostor sádrovými skoro-trpaslíky a dalšími pseudo rustikálními nesmysly, nebo to je jenom způsob jak být světový v čechách? imho to docela sráží dojem i v dobrých restauracích, jako je třeba Roxbery, a určitě i Agiu Georgiu...
Není nad jednoduchost a střídmost...

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 31. 5. 2009, 15:13

pro jedika

Díky za tipy a ohlas.

Mám v merku pár gastronomických témat, o kterých bych rád napsal. Co se Agiu Georgiu týká, znám se se spolumajitelem, takže nemusím být objektivní. Troufám si ale říct, že pokud se nic nepokazí, z Agiu Georgiu bude jedna z nejlepších restaurací v Ostravě a nejlepší řecká restaurace v Česku. Už jen díky živé hudbě a celému přístupu – je poznat, že ten podnik funguje s láskou k dobrému jídlu a s úctou k zákazníkovi.

O maďarské restauraci vůbec nevím. Kde přesně to tam prosím je?

(odkaz)jedik | 30. 5. 2009, 14:55

Nápady

Tak jo :)

Docela se mi líbí různé kulinářské okénka, které tady občas proběhnou. A zvlášť ty mezinárodní. Tak jsem chtěl dát tipy na dvě restaurace, co jsem viděl v poslední době na billboardech.

Řecká v Zámečku v Porubě http://www.agiu-georgiu.com/
A pak za DKMO je nějaká (nová?) tradiční maďarská, to by taky mohlo být (pikantně) zajímavé.

Chápu, že takové články by asi docela hraničily s reklamou, ale každé tohle multikulturní obohacení naší matičky Ostravy se mi prostě líbí :)

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 28. 5. 2009, 19:04

pro Miv

Díky za tip, víme o tom, ale hned to nebude. Pokud bychom dělali nepovinnou registraci, rovnou bychom na ni navázali další funkce (sledování vybraných diskuzí apod.). Ono se zdá, že je to jednoduchá věc taková základní registrace, ale musíte mj. vyřešit formulář na registraci, způsob jeho zpracování, filtrování spamu atd., takže to bychom to rovnou udělali ve velkém se vším všudy. Chceme teď do června dotáhnout věci, které máme rozpracované, a pak se můžeme pustit do dalšího.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 28. 5. 2009, 18:59

pro jedika

Přímo tady do této diskuze, kde i ostatní mohou připsat svůj postřeh; případně na redakční email redakce@ostravablog.cz. Všechny nápady a tipy vítáme.

(odkaz)Miv | 28. 5. 2009, 0:19

registrace uzivatelu

Zdá se mi, že někteří uživatelé by ocenili možnost registorvat uživatelské jméno pro posílání komentářů na vašem webu. Jednoduše jen by se neregistorvané komentáře nemohly posílat pod registorvanými jmény. 'Věrnost' vašemu webu by se pak mohla několikrát vrátit.

(odkaz)aldik | 27. 5. 2009, 23:24

jedik

šoupni to třeba do tohodle tématu :) ..nebo přímo na mail redakce :)

(odkaz)jedik | 27. 5. 2009, 23:19

Kam s nápady na články

Kam by bylo dobré házet nápady na články, které by se nám líbily na OB? :)

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 27. 5. 2009, 22:09

pro aldik

Díky za tip, již jsme to zvažovali, ale dokud vystačíme se spamfiltrem, jak jej máme teď nastavený, opisování kódu zavádět nechceme – už jen proto, že ani tato ochrana není stoprocentní.

Jinak novinky postupně nasazujeme, do konce června přibudou další a zásadnější - budeme o nich informovat v samostatném článku.

(odkaz)aldik | 27. 5. 2009, 18:54

vidím že už taky proběhlo pár změn, spíš takových detailů.. co takhle přidat ochranu proti spamu, např. napsat aktuální rok, to nikoho odrazovat od diskuzí nemůže (např.ochrana proti spamu na Nova.cz je otravující, i registrovaný uživatel musí pokaždé opsat asi 7mi místný kod :/) ..

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 27. 5. 2009, 15:43

pro H.Hancokk

Ne, nejste. Napište mi prosím na email, do jaké diskuze a kdy jste příspěvek odeslal. Může se jednat o chybu (třeba příspěvek obsahoval nějaké slovo blokované kvůli spamu).

(odkaz)H.Hancokk | 27. 5. 2009, 14:22

Nevim proc, ale nezobrazuji se me prispevky v diskuzich. Jsem blokovan?

(odkaz)Hancock | 4. 5. 2009, 16:12

aldik

Jsem si to tak nejak myslel, ale klide se muze stat ze nekoho by to treba nenapadlo :))

(odkaz)aldik | 4. 5. 2009, 16:08

Hancock

on reaguje na druhou část mojeho příspěvku u článku o zámku v zábřehu kde sem psal že nebylo špatné uspořádat setkání redakce OstravaBlogu a návštěvníků tohoto webu :-) ..a klidně i přímo v tom v zábřežském zámku :)

(odkaz)Hancock | 4. 5. 2009, 16:05

Dimitrios

Neni patrne na co reagujete :)

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 4. 5. 2009, 15:16

pro aldika (z diskuze k zámku v Zábřehu)

Setkání je dobrý nápad, uvažujeme o tom delší dobu, ale zatím není čas. Rozhodně bychom ale rádi něco podobného časem podnikli.

(odkaz)Malina | 29. 4. 2009, 8:09

florbal

Překvapilo mně, že jsem nenašla žádný článek ohledně vítězství SSK Vítkovice ve florbalové lize, moc mistrů tady nemáme ;)

(odkaz)Pixxel | 22. 4. 2009, 9:45

to Dimitrios Vlasakudis

no myslím, že to už nebudeme rozmazávat:)...asi jste mě úplně nepochopil, ale to je vlastně jedno, jelikož se to stejně už nevztahovalo k článku a ani k fotkám samotným ale spíš jsme už sklouzli k diskuzi, jakže to vy vlastně děláte s fotkami a články:)… Já jsem se dozvěděl, jak to děláte a proto už příště budu držet klávesnici na uzdě;)… Přeji hezký zbytek slunečného dne…

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 21. 4. 2009, 23:21

pro Pixxela

Nevím, jestli si rozumíme. Dám vám příklad: byli jsme nedávno fotit pro jeden připravovaný článek. Jeli jsme až na kraj Ostravy. A když už jsme v těch končinách byli a měli čas, tak jsme šli kousek vedle nafotit další fotky, které se budou hodit pro jiné téma do fota týdne. Není možné jezdit za každým tématem zvlášť a ještě vždy čekat na ideální podmínky (i když se o to samozřejmě snažíme). Těch tři tisíce fotek nevzniklo samo :)

Takže abych to uzavřel: u těch plynáren máte pravdu, na modrém podkladu by to vypadalo lépe a je to i pro nás dobrá zpětná vazba, že ty fotky tak vnímáte. Je to ale jednak moje chyba a jednak kdybychom čekali na modrou oblohu, těžko bychom mohli vydávat každý týden jiné téma.

(odkaz)Pixxel | 21. 4. 2009, 16:54

to Dimitrios Vlasakudis / pokračování....

Vím, jak to chodí, když fotograf fotí pro noviny a podobně. Akce se koná tehdy a na focení má omezený čas… často musí být fotky poslány do redakce ještě během akce, pokud je to pro nějaký internetový deník, kde záleží na času vydání článku…
Ostravablog čtu už hodně dlouho a nabyl jsem dojmu, že se naplánují nějaké věci, co by se mělo nafotit a pak se udělá článek na to, co se nafotilo jako první, pak druhé atd. Asi jsem se spletl, když jsem si myslel, že to má fotograf trochu povolnější:)...když to musel fotograf vyfotit během krátkého času, tak to zcela chápu a tím se taky omlouvám za scestnou diskusi...když tak moje příspěvky smažte, ať to tu nezavází... Díky Pixxel

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 18. 4. 2009, 19:30

pro Pixxela a jedika

OK, díky za příspěvky. Popřemýšlíme a probereme to, a jakmile bude jasno, tak Vám tady ještě napíšu. Jinak, jediku, to se omlouvám, to jsme zazdili a zapomněli na to. Teď už RSS na příspěvky v diskuzích vážně řešíme.

(odkaz)Pixxel | 16. 4. 2009, 17:40

to Dimitrios Vlasakudis: Pochopil jste to dobře, jenom jsem nad tím pak přemýšlel, že by to nebylo nejlepší řešení;)… Mně osobně by diskuze vyhovovala, teda aspoň nic lepšího mě nenapadá, jak by se to dalo ještě lépe zrealizovat…

(odkaz)jedik | 16. 4. 2009, 17:16

RSS pro komentáře

Hezký den,

někdy před rokem, možná je to už i déle, jsem se ptal, jestli by nebylo možno přidělat RSS ke komentářům a odpověděli jste, že to není vůbec špatný nápad a že se uvidí, co se dá dělat. Tak se jenom přicházím poptat, jestli se něco nezměnilo nebo neposunulo :) Díky za odpověď.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 16. 4. 2009, 17:09

Souhrnná odpověď (Pixxel, Paw, Dali)

Díky za nápady a zpětnou vazbu. Dobře, pokud tomu správně rozumím, stačila by nová diskuze na téma „Tipy na výlety a zajímavá místa Ostravy“?

Pro Pixxela: Špatně jsem Vás pochopil. Myslel jsem, že jste to myslel primárně jako tipy pro nás – redakci, co nafotit, o čem napsat. Pokud to mají být tipy samotných čtenářů, kam si zajít, kde je nějaké hezké místo, pak samozřejmě máte pravdu. Posílat to nám, že to pak zveřejníme, by bylo zbytečně na dlouhé lokte. Takto se to hned střelí do diskuze a je to.

(odkaz)Dali | 16. 4. 2009, 14:35

to Pixxel

To mi pripadá jako dobrý nápad, kolikrát když se vydaří den, přemýším, kde by se dalo vyrazit (pěšky, na kole, MHD nebo autem). Ostrava a okolí nabízí spoustu míst kam stojí za to se podívat (mimo ty "profláklé" z průvodců). A tak jak si tu radíme kam zajít do hospody, hodilo by se přidat nápady na zajímavé místa, procházky, výlety.
Taková ryze (navzdory všemu) pozitivní diskuse... o tipech, které nám v MIC neporadí. :)

(odkaz)Paw | 16. 4. 2009, 13:04

Líbilo by se mi, kdyby se vedle stávajícíh rubrik (titul.strana, aktuality, zprávy, komentáře, téma....) objevila ještě jedna - tip na výlet. Čtenáři by zde mohli vkládat zajímavé místa, které by doporučili ostatním.
Přeji všem pěkný den

(odkaz)Pixxel | 16. 4. 2009, 13:01

Mohlo by se zde zavést nějaké diskusní vlákno "Zajímavé místa Ostravy", kde by čtenáři Ostravablogu vkládali své tipy na pěkné zajímavé místa...plno lidí by mohlo z těch informací čerpat a vy také. Čas od času byste si mohli nějaké to místo vybrat a poslat tam fotografa na zdokumentování a vydání malého článku s fotkami. Byla by to rozhodně rychlejší varianta získání informací zajímavých míst, než posílat tipy do redakce a čekat než nějakým způsobem ty informace zveřejníte… Bylo by to nejen rychlejší ale taky méně pracné pro redakci;)…

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 2. 4. 2009, 21:51

pro aldika

Pixxel odpověděl za mě (díky). Farskou zahradu zná málokdo, přitom je téměř v centru města. Tak na ni chceme tímto způsobem upozornit.

(odkaz)Pixxel | 1. 4. 2009, 20:14

aldik: Farská zahrada by se měla nacházet asi zde - www.mapy.cz...
Jinak něco o ní zde - http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/20080728_zahrada_farska_ostrava_rekonstrukce.html
a
http://www.moap.cz/hp-materialy/id=335/

(odkaz)aldik | 1. 4. 2009, 19:37

sry, já se tím příjejmně teplým a slunečným počasím nechal unést.. a zapomněl sem že eště se Ostrava nezazelenala ..
P.S. Farska zahrada? to je kde? xD .. já znám jenom Farnou,a ale to není zahrada xD

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 1. 4. 2009, 16:30

pro aldika

Jarní fotky chceme pak vydat, ale teď by s holými stromy a keři neměly tolik smysl - to až v květnu, až všechno bude kvést. Jinak máme nachystáno několik, myslím si, atraktivních témat. Mimo jiné Farskou zahradu, budovu plynáren, jednu netradiční fotoreportáž atd.

(odkaz)aldik | 1. 4. 2009, 15:18

pchéé, kde jsou nějaké jarní fotky? ..nebo není akorát čas? :-)

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 10. 3. 2009, 22:27

pro pako

Zatím přezdívek a nicků není tolik, aby k záměně došlo. Resp. pokud vím, došlo k ní jen jednou. Do budoucna bychom skutečně chtěli zavést nepovinnou registraci, která by toto řešila a byla současně navázána na další funkce v diskuzích (možnost zapnout sledování dané diskuze apod.). O svou přezdívku se ale ani teď obávat nemusíte. Víme, že jste to vy a píšete pod ní. Kdyby ji náhodou někdo užil a došlo k záměně, upozorníme na to a vyřešíme to.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 10. 3. 2009, 22:21

pro Miv

Díky za tip, zvážíme. Nejsem si ale jistý, jestli by něco takového fungovalo. Na českých webech, které mají zpravodajský charakter, sice něco podobného sem tam bývá, ale nevím o žádném, kde by to mělo praktický přínos. Jako příklad webu, kde to funguje velmi dobře, se dává slashdot.org, ten je ovšem úzce profilován. Ale říkám - díky za tip, popřemýšlíme o tom.

(odkaz)pako | 10. 3. 2009, 22:10

Registrace diskutujících uživatelů

Dobrý večer.

Chtěl bych se zeptat, zda lze na tomto fóru registrovat coby přispívající svůj nickname... Do kolonky pro jméno může kdokoliv napsat cokoliv. A když jeden diskutující píše příspěvky opakovaně, mohlo by dojít k souběhu či záměně jmen...

Díky. Hezký večer.

(odkaz)MiB | 28. 2. 2009, 23:17

Miv

Thums up!;-)

(odkaz)aggu | 27. 2. 2009, 16:28

vyhrazuji si právo posílat hloupé příspěvky a nebýt sankcionován...

(odkaz)Miv | 27. 2. 2009, 10:28

diskuze

Nepremyslela redakce o zavedeni hlasovani u jednotlivych prispevku v diskuzi? Muze to diskuzi osvezit a primet diskutujici k vetsi sebereflexi. Dokazal bych si predstavit i vice ruznych kategorii pri hlasovani o kvalite prispevku. Neco jako prispevek je kvalitni, vtipny a nebo hloupy. V uvodu diskuze by pak mohly byt odkazy na nejkvalitnejsi prispevky.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 26. 2. 2009, 10:27

pro Hancocka

To je divné, pokud píšete ze stejné IP adresy a jiné příspěvky se odešlou, musí být problém konkrétně v tamtom příspěvku. Je možné, že obsahoval nějakou kombinaci slov/znaků, která je zablokována kvůli spamu (nedával jste tam třeba více odkazů na .biz, .info a podobné domény?). Pošlete mi jej popř. na mail.

(odkaz)Hancock | 26. 2. 2009, 9:42

Posledni reakce v ramci tohoto tematu. Nevim kde berete tu jistotu, ze je zde na OB i nejaky muj kolega z prace. Nevim jake mate informace, ale pravdepodobne vite, ze v nasi firme pracuje vice nez tisic lidi pricemz vsichni maji v ramci netu stejou IP. Ale v podstate mate pravdu, pokud zde pise jeste nekdo ze stejne IP, dalo by se o nem prakticky rict ze je to muj kolega.

Doufam ze jsem se Vas nikterak nedotkl a verim, ze jste se neurazil. Diskuze s Vami, ac misty trochu "hnidopisske" jsou si myslim stale ve slusne rovine. Verim, ze v budoucnu zde na OB jeste podiskutujem nad necim zajimavym.

btw. Pripominka: Chybi mi foto tydne. Vzdy se na nej tesim. Mrzi me, ze uz neni s takovou pravidelnosti jako tomu byvalo kdysi, kdy bylo kazde pondeli.

(odkaz)Hancock | 25. 2. 2009, 13:58

Nepolemizuji o tom zda s necim souhlasim ci ne. Vim ze mate sve pravo tenhle blog ovladat dle libosti. Jen jsem chtel rict, ze nekdy se az zbytecne krecovite drzite tech pravidel a mazete prispevky i kdyz je prispevek v mezich slusnosti ale jen trochu se priblizuje nekteremu z bodu.

Nemusite mi nic vysvetlovat. Rad bych Vas poprosil abyste mi porad nepodouval, ze neco nechci pochopit.

Prispevek jsem odeslal z tehle IP, a zkusim odeslat prave ted tzn. 13:58

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 25. 2. 2009, 13:51

pro Hancocka

Nikdo Vás neblokuje. Napište mi prosím na email, v kolik hodin jste příspěvek odesílal a z jaké IP adresy to bylo.

Co se moderace diskuzí týká, taková jsou pravidla. Pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek prosím neodesílejte. Nemám energii s Vámi donekonečna diskutovat na téma „diskuze a Vaše příspěvky“. Už jsme to řešili několikrát. A raději investuji svůj čas do přípravy dalšího článku, než abych Vám stokrát vysvětlovat dokola to samé, co Vy nechcete pochopit. Jak říkám – pokud se Vám to nelíbí, příspěvky zde nepište. A připomínám, že tady přispíváte anonymně a za čtení OstravaBlogu neplatíte ani korunu. Zvláštní, že se stovkami dalších diskujících není problém, v klidu diskutují, respektují pravidla a nikdo jejich příspěvky nemaže (teď Vám ale s příspěvkem nikdo nic nedělal, viz výše - napište mi na mejl svou IP adresu a kdy jste to odesílal, půjde zřejmě o technický problém). Jen Vy nebo Váš kolega z práce máte neustále s něčím problém.

Tolik z mé strany. Předesílám, že nadále s Vámi již diskutovat nebudu (jen vyřešíme ten příspěvek, proč se Vám neodeslal).

(odkaz)Hancock | 25. 2. 2009, 10:20

Nevim proc, kdysi tady dalo normalne v ramci slusnosti diskutovat. V posledni dobe to jde dolu. Uz jsem tu trochu davneji psal, ze se promazavaji diskuze na zaklade pecliveho nekdy az prehnaneho odkazovani se na pravidla diskuze.
Nemyslim si ze bych palil az tak mimo aby me bylo treba blokovat.

(odkaz)Hancock | 25. 2. 2009, 10:14

Nelze mi vlozit prispevek do diskuze o Policii mimo stadiony

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 15. 2. 2009, 23:45

pro bezejmenného

Díky za ohlas. Fotky určitě přibývat budou.

Publikace historických fotek, pokud je nemáte přímo od autora nebo to nejsou skeny pohlednic, je obtížná, mimo jiné kvůli finanční náročnosti (což je dáno zákonem). Občas se ale nějaké budeme snažit vydat.

S Ostravaky nijak nespolupracujeme.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 15. 2. 2009, 23:32

pro aldika

Díky za upozornění, opravíme to. Další příspěvky k tomuto tématu, kde jste si už spíše hráli, šly pryč. Myslím, že to pochopíte :)

(odkaz) | 15. 2. 2009, 18:14

aha už vím, špatné zabezpečení.. stačí mezerníkem udělat mezeru a už je to jak kdyby bylo jméno vyplněné.. měli byste tuhle chybku spravit :-)

(odkaz)aldik | 15. 2. 2009, 18:13

co to je za příspěvek beze jména? ..jmeno je snad povinné nebo ne? xD

(odkaz) | 15. 2. 2009, 18:09

Dobrý den,
Váš blog se mi velice líbí, našel jsem zde velice zajímavé fotografie, doufám že budou neustále doplňovány a o nové a hlavně ty historické. Spolupracujete se Ostravaky?

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 3. 2. 2009, 22:21

pro Hancocka, Aldika a Pixxela

Hancock: Pokud někdo fotky pošle, není problém je zveřejnit. Psal jsem to i dříve, že tohle se může udělat kdykoli. Jenže – když pak nějaké fotky došly, použít se nedaly. Nechci se nikoho dotknout, ale díky digitálu dnes může fotit každý a ne každý to umí tak, aby se z toho dal udělat ucelený výběr a vydat to (což samozřejmě nikomu nebrání hodit své fotky na Flickr apod. a odkázat na ně tady v diskuzi).

Věc druhá je, že pokud nám někdo pošle fotky s tématem, které už na OstravaBlogu třikrát vyšlo, ztrácí to význam. Kór když pro OstravaBlog fotí ve své kategorii nejlepší fotograf v Ostravě. Samozřejmě ale uvítáme fotky toho, co nemáme. Jako příklad jsem uvedl Martinov – místní, který jej dobře zná (nejde jen o Martinov, ale další části Ostravy a její různá zákoutí), může nafotit zajímavé věci (pokud fotit umí, viz výše). Příklad druhý – Bělský les. Pokud někdo ze čtenářů Bělský les zná, chodí do něj často, ví, co nafotit, zná tamní prostředí a lidi, má čas tam jít třikrát čtyřikrát, pak tyhle fotky bereme všemi deseti.

Souhlasím s vámi, že to chce ucelený pohled. Jsou ale akce (např. ohňostroj na radnici), kde mohou být i dvě fotky od každého a kde pohled více lidí má opodstatnění.

Aldik: Spíše než u článků bychom tohle chtěli udělat u fotek. V současné podobě OstravaBlogu to ale nepůjde, chtěli bychom nejen toto udělat s novým designem, na který budou navázány nové funkce.

Pixxel: Souhlasím s vámi. Nemyslel jsem to jako technickou kvalitu fotek ve smyslu kvality foťáku (i když i tohle dělá dost), ale právě z toho pohledu, že ne každý dovede fotit, i když tu techniku (dobrý foťák) má. Pokud fotíte a něco máte, pošlete mi prosím náhledy a domluvíme se.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 3. 2. 2009, 21:53

pro Karla

Dobrý večer. Nešlo o jedno slovíčko, ale celý tón Vašeho komentáře. Chceme, aby diskuze na OstravaBlogu byly věcné a bez invektiv. Všimněte si, že Vaše ostatní komentáře, které věcné jsou, jsou ponechány. Šlo o jeden konkrétní případ, kdy jste šel za hranici pravidel, jak jsou zde nastavena.

(odkaz)Karel | 3. 2. 2009, 21:04

Čecháček

Vážená redakce, toto slovo jsem použil při komentáři některých připomínek k pořadu Zkus mít vkus Můj komentář byl však stažen.Myslím si, že došlo k nedorozumnění, a že uvedný výraz není nijak vulgární, protože se jak v tisku tak literárně běžně používá a tudíž nemůže nikoho urazit. Spisovatelé a novináři tak označují duchem slabé, tkzv. "vyčůrané"a v podstatě zbabělé občany, kteří sice nikdy nic nevytvoří, ale vše budou kritizovat a nedej bože, když je to z jejich okolí, třeba TV OSTRAVA nebo ČR.

(odkaz)Pixxel | 27. 1. 2009, 13:12

Podle mého by se mohlo něco takového zavést s fotkami. Já osobně bych přispíval... Často cestuji po okolí Ostravy, občas navštěvuji různé společenské akce a podobně a myslím si, že takových lidí by se našlo více, kteří by rádi přispěli. Co se týče kvality fotek, tak ta může být od různých čtenářů různá. Co se týče technické kvality tak většina už dneska vlastní už lepší fototechniku (zrcadlovky, EVFka)... Ale fotograf (amatér) se zrcadlovkou a objektivy za desetitisíce může fotky krásně zmrvit, kdežto člověk s kompaktem, který fotí často a rád, tak může udělat fotky mnohem zajímavější a obsahově vypovídavější než onen člověk s mnohatisícovou technikou, který nosí foťák na krku jenom za účelem zviditelnit se:)...tím chci říci, že mnohem více důležitější je fotograf než technika, se kterou fotí. Jsem tedy pro návrh Hancocka. Mohly by se nějakým způsobem fotky odeslat redakci a ona sama by pak vybrala fotky podle potřeby. Já osobně vlastním kvalitní fototechniku a fotím taky už nějaký pátek, takže pokud by bylo možno přispívat, tak bych občas přispěl.

(odkaz)aldik | 27. 1. 2009, 13:11

nápad

co takhle udělat možnost registrace a přidávání článků/aktualit i pro REGiSTRoVANé uživatele? .. samozřejmě že před zveřejním článku by ho někdo z redakce první musel zkontrolovat, případně upravit .. a samozřejmě že by se musel uvádět zdroj informací .. na železničním magazínu ŽelPage to tak funguje a je to okej.. :-)

(odkaz)Hancock | 27. 1. 2009, 10:31

No napad byl takovy, ze nejen mista, ale kdyby se nekdo ucastnil nejake zajimave akce a mel z ni nejake fotky. Odeslat redakci nahledy, redakce vybere/nevybere, a autor pak posle v pouzitelnem formatu.

Kombinovat vice ctenaru do jednoho reportu? Ja myslim, ze spis ne, aby byl zachovan jakysi pohled na "vec" jednoho cloveka. Snad jen, kdyby byl report ve smyslu "Jak videli uplynuly vikend nasi ctenari" tak treba 2ks od kazdeho ;)

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 27. 1. 2009, 10:17

pro Hancocka

Nevyšuměl, jen se na to zapomnělo :) Vy si tedy – ať se o tom pobavíme – představujete jakou formu? Že nám pošlete na mejl fotky a ty zveřejníme? Nebože uděláme výběr z více fotek, které zašle více čtenářů? Nejsem si ale jistý, zda by někdo fotky poslal a zda by byly natolik zajímavé, aby mělo cenu je zveřejnit. Ono to souvisí i s tím, že na OstravaBlogu máme nafoceno spoustu věcí a míst a těžko hledat něco nového.

Na druhou stranu by nebyly špatné fotky z míst, kam se my nedostaneme nebo kde se tolik neorientujeme. Jestli se někdo například vyzná v Martinově a zná tamní zákoutí, tak ví, co fotit – pak ty fotky mají velkou vypovídací hodnotu. Jen je otázka, co s technickou kvalitou fotek – s úctou ke všem fotografům, ne každý umí fotit tak, aby se to dalo zveřejnit.

(odkaz)Hancock | 27. 1. 2009, 9:24

Dimitrios

Co se tyce fota tydne, kdysi se tady resila varianta, ze by mohly vzejit z rad ctenaru. Vysumel tento napad do ztracena?

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 27. 1. 2009, 1:52

pro Rdm

Díky za reakci, jen bez obav pište.

Soustředíme se teď na věci „kolem“: nový web, nějaké nové funkce a provozní záležitosti. Ale nebojte, chystáme zase nějaké zajímavé materiály (nová budova vědecké knihovny, letiště, nové plastiky v ulicích Ostravy atd.).

Mimochodem, v tomto směru uvítáme tipy na témata na foto týdne. Už jsme toho vydali tolik (cca 3000 fotek), že nápady nutně docházejí.

(odkaz)Rdm | 27. 1. 2009, 1:42

Směl bych mít dotaz na redakci? Zdá se mi to nebo to tu v posledních týdnech nějak "vázne"? Nemáte o čem psát nebo není kdo by to napsal?

Neberte to jako kritiku nebo stížnost, jistě nejsem jediný kdo si velmi cení vaší práce, ale chtělo by to víc "života" ;)

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 29. 9. 2008, 21:44

pro Hancock

Foto týdne vyjde zítra. Máme teď vymyšleno zase několik dobrých témat, takže to bude lepší.

(odkaz)Hancock | 22. 9. 2008, 11:43

Posledni dobou nejak upada pravidelnost "Foto tydne"

Je to celkem skoda ;)

(odkaz)aldik | 20. 9. 2008, 13:49

noo áále v takovém počasí na ten DEN NATO stejně (poprvé!) nepůjdu :// :((

(odkaz)aldik | 19. 9. 2008, 18:40

buď sem slepej nebo tady není diskuze na téma "akce v ostravě" nebo tak něco .. http://www.dny-nato.cz/ :))

(odkaz)MiB | 23. 8. 2008, 22:08

Hancock

Kdybych se mohl jit v Ostrave podivat, tak si nepisu o fotky,ne?:-D
...jinak jsem to zazival na vlastni kuzi v Praze, tak me jenom zajimalo, jak u nas doma!;-)

(odkaz)Hancock | 23. 8. 2008, 11:20

MiB

tak se zajdi podivat ? ;)

(odkaz)MiB | 22. 8. 2008, 23:11

Hancock

Jo, celkem by mě to zajímalo, jak to probíhá u nás doma, když se kolem toho dělá toliko humbuku...

(odkaz)Hancock | 21. 8. 2008, 12:11

MiB

Te zajima fronta lidi pred obchodem ? nevim no...

(odkaz)MiB | 21. 8. 2008, 11:29

Bude zitra nekdo v Ostrave s fotakem sledovat iPhone manii, co se tak pomaloucku, ale pomerne jiste rozpoutava? Celkem by me par fotecek potesilo!;-)

(odkaz)MG | 7. 8. 2008, 16:27

Mě připadají pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí zcela adekvátní a logická. Kdo s nimi nesouhlasí, nemusí se do diskuzí zapojovat.

(odkaz)Marty | 31. 7. 2008, 12:23

MiB:

Mám několikaleté zkušenosti s administrováním na jednom nejmenovaným fóru, kam se přihlašují lidé velikého věkového rozdílu, od desetiletých dětí až po čtyřicátníky. A to je, panečku, opravdu legrace držet uživatele takříkajíc "na uzdě"...
Sám jsem vymyslel Pravidla fóra, s kterými většina uživatelů souhlasí a řídí se jimi.
Ale podat uživatelům fóra Pravidla takovým způsobem, to bych si jaksi... nedovolil...
Ale OB je soukromé médium a to se pak smí vše, ale kdo to kritizuje, je špatný, že?

(odkaz)MiB | 31. 7. 2008, 10:30

Marty

Myslim, ze tohle prameni z dlouholete zkusenosti autoru blogu. Pokud sis vsiml, tak se pravidla postupne menily a tohle je proste soucasna podoba...za mesic zase treba budou trochu jina.
Jinak si je stejne asi moc lidi necte...a nezazil jsem, ze by autori nejakym zpusobem zavreli diskuzi, popr. vymazali prispevek a vhodne neokomentovali, proc se tak stalo. Takze bych byl v klidu, mozna to zni trochu povysene, ovsem jde zde spise o vyznam, nez o podstatu.
Diskutuj smele dal, myslim, ze uplatneni techto pravidel prichazi na radu pouze v jistych a podle me pomerne zretelnych pripadech!;-)

(odkaz)Marty | 31. 7. 2008, 8:31

MiB:

Jistě, ale povýšenecký tón, kterým jsou Pravidla podána, vzbuzuje spíše nechuť sem něco, ač slušně, napsat, aby jeden neměl obavy, že bude hned zpeskován nebo dokonce vypuzen z diskusí za svůj názor...

(odkaz)MiB | 30. 7. 2008, 20:08

Marty

Proc? Lepsi, kdyz je to tu napsane, nez aby to proste stopli jenom tak a cau...tohle je pomerne klasicky postup serveru, kde se diskutuje o kravinach, hlavne v oblasti vulgarity nekterych tupcu, viz. prispevky o spoluobcanech a podobne..takze nevidim problem...

(odkaz)Marty | 30. 7. 2008, 12:51

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

Konkrétně:
"5. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožní pod články diskutovat."

To zní tedy velice namyšleně, jen co je pravda...

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 20. 7. 2008, 0:38

pro Rdm

Díky za info, programátora máme momentálně pryč, takže dříve jak za měsíc to neupravíme. Ale naše RSS je potřeba předělat celé, je to už dva roky, co se programoval jeho výstup, je potřeba jej inovovat. Takže díky, mrknem na to.

(odkaz)Rdm | 1. 7. 2008, 0:26

RSS

Nešlo by něco udělat s RSS kanálem? Do pubDate vkládáte datum v českém tvaru (např. 1. 7. 2008) , jenže to není platný standard a díky tomu pak čtečky neumí se zdrojem správně pracovat (konkrétně FeedDemon 2.7)

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 6. 6. 2008, 13:54

pro všechny

Děkuji za všechny, kteří na přípravě počasí podíleli.

(odkaz)Hancock | 6. 6. 2008, 11:37

pocasi gut !!

(odkaz)Ladin | 6. 6. 2008, 11:22

MG

jj

(odkaz)MG | 6. 6. 2008, 10:01

Chválím redakci za zavedení předpovědi počasí, dobrý nápad.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 1. 6. 2008, 22:47

pro Nevu

Žádné fotky bohužel nedošly. Na jaký email jste to posílala? Resp. napište mi prosím do mejlu a pořešíme to přes mejl. Díky.

(odkaz)Neva | 1. 6. 2008, 22:12

Dimo

Poslala jsem minulý týden na mejl fotky z hradu ze Dne Slezské. Žádná odpověď ani reakce. Jsou to tedy taky fotky "z okna..."?

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 1. 6. 2008, 21:38

pro MiB a Hancocka, čtenářské foto týdne

Nápad je to dobrý. Dejte nám ale chvilku, ať to promyslíme, jak to zorganizovat. Jak jste, Hancocku, správně poznamenal, je třeba s tím naložit tak, aby se nepublikovala kdejaká pitomost, resp. abychom nedostávali do emailu fotky typu „můj výhled z okna na pole“ (právě takovou fotku a podobné jsme kdysi už dostali).

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 1. 6. 2008, 21:35

pro Nevu

Žádný zákaz nemáte a ani nikomu žádné zákazy nedáváme. Je ale možné, že příspěvek obsahoval nějaký řetězec, který je kvůli spamu blokován. Pošlete mi prosím podrobnosti na email. Díky.

(odkaz)Neva | 26. 5. 2008, 12:07

Dotaz

Chtěla jsem dát odkaz na článek a nepustilo mě to ani s dalším příspěvkem. Mám zákaz vstupu na blog nebo jsou tu nějaké změny?

(odkaz)Hancock | 23. 5. 2008, 15:39

ad. MiB , redakce OB

:)) Ja se totiz vzdycky tesim na nove pekne zajimave fotky. Ale napad je to dobry. Kazdy by treba zaslal par fotografii a redakce by vybrala ty nejhezci a udelala z nich foto tydne. Nebo kdyby kdokoliv z nas, kteri se o OB zajimame, nafotil nejakou zajimavou akci ci neco podobneho. Klidne prispeju do mlyna fotkama ze dne otevrenych dveri ve Vitkovicich, ktery byl ted prvniho kvetna. Dostal jsem se mimojine do docela zajimavych mist v ocelarne ;)

Pokud by tvuj navrh prosel bylo by treba s nim nalozit tak aby se pak nepublikovala kdejaka pitomost, ale myslim ze komunita kolem OB by to nedopustila :)

Tak zvazte, urcite by to za to stalo

(odkaz)Ladin | 23. 5. 2008, 14:29

Dobrý nápad, to by byl takový hezký kontakt lidí kolem OB

(odkaz)Neva | 23. 5. 2008, 14:05

MiB

Dobrý nápad, furt nosím v kabelce foťák, aspoň ho využiju, včil ale nevím, na co se zaměřit dřív...
Zítra je na hradě nějaká akce, začnu tam, vyfotím se u stánku s medovinou a pivem!

(odkaz)MiB | 23. 5. 2008, 13:41

Hancock

Bych navrhoval foto týdne čtenářů...co ty na to? Každý týden by nás pár přispělo, aspoň by ses namlsal, ty kocoure!:-)

(odkaz)Hancock | 23. 5. 2008, 10:47

foto

Tento tyden foto tydne vubec ?

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 19. 5. 2008, 15:29

pro JK

Překlep. Díky, opraveno.

(odkaz)JK | 19. 5. 2008, 15:23

Tisíce lidí si o víkendu přišli prohlédnout zázemí Letiště Leoše Janáčka, kraj chystá do letiště další investice

Dobrý den, článek je pěkný, jen jedna gramatická poznámka :-)
Myslím, že zázemí letiště si přišly prohlédnout tisíce lidí, ne lidé, takže tvrdé y...
JK

(odkaz)aldik | 19. 5. 2008, 14:31

MiB

sry, sem to přehlídl :D:D

(odkaz)MiB | 18. 5. 2008, 14:44

aldik

cti:

Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 16. 5. 2008, 20:09
pro MiB (dotaz z diskuze Doprava v Ostravě a okolí (městská hromadná doprava, dálnice, železnice, letiště, cyklostezky...))

Ano, ano, bude registrace, protože se spamem je to už opravdu otrava. Navíc díky registraci přibudou nové funkce.

(odkaz)aldik | 18. 5. 2008, 14:28

young mens fashion

a ku*waa SPAM :-/ .. měli byste tu zavést aspoň opsání kodu před odesláním příspěvku nebo napsání aktuálního roku :-)

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 16. 5. 2008, 20:09

pro MiB (dotaz z diskuze Doprava v Ostravě a okolí (městská hromadná doprava, dálnice, železnice, letiště, cyklostezky...))

Ano, ano, bude registrace, protože se spamem je to už opravdu otrava. Navíc díky registraci přibudou nové funkce.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 14. 5. 2008, 17:46

Souhrnná odpověď

David: Výborný nápad. Téma jen o regulačních poplatcích by bylo příliš úzké, tak jsme udělali diskuzi Zdravotnictví v Ostravě – nemocnice a lékaři.

Hancock: Už jsme se polepšili, ale rozhodně není žádné závazné pravidlo, že foto týdne musí vyjít vždy v pondělí. Někdy to posouváme záměrně.

Uka: Už odpovídal Jarda.

Aldik: Díky za nápad, počítáme s tím. Ale ne hned, spíše až někdy v červenci.

MiB: Už to tam nějakou dobu není, byla to chyba v kódu.

(odkaz)MiB | 8. 5. 2008, 16:08

Jenom malý dotaz pro redakci...

K čemu je ten bílý pruh nahoře nad tím logem OB a banerem...?

mám tam napsáno jenom "; a pak už nic...:-)

(odkaz)aldik | 6. 5. 2008, 14:46

fototýdne

nápad na další foto týdne ..

Otvírá se nejdražší úsek D47
http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/otvira-se-nejdrazsi-usek-d1.html

.. no prostě projet se po celé zatím otevřené dálnici a udělat fotky :-)

(odkaz)jarnemec | 29. 4. 2008, 14:29

to uka:

Článek připravuji.

Možná vás zároveň potěší, že se o Liskové vile připravuje kniha v edici "Architektonické ikony Slezské Ostravy", ale nyní je v tiskárně první svazek této edice (viz banner nahoře).

Zatím se můžete kouknout na http://cs.wikipedia.org/wiki/Vila_JUDr._Eduarda_Lisky

(odkaz)uka | 29. 4. 2008, 14:04

pro redakci

Asi by nebylo špatné připravit nějaký materiál o Lískově vile, když se z ní teď stala Národní kulturní památka.

(odkaz)Hancock | 28. 4. 2008, 16:36

kdybyste meli zajem, mam nejake snimky z tohoto vikendu z prehrady Sance a par snimku z Brusperske pouti. Take se konala akce Crazy aerobic v Ostrave

(odkaz)Hancock | 28. 4. 2008, 16:34

foto tydne ..

s touto rubrikou to jde z kopce co se tyce terminu.. :) pondeli skoro za nama a nic. sleduji to jiz delsi dobu.

stve me to protoze se vzdycky tesim :) zkuste se polepsit

(odkaz)David | 18. 4. 2008, 11:19

Nové téma

Neuvažujete o přidání tématu o regulačních poplatcích, aneb zkušenosti ostraváků? V současné době brzy Ústavní soud rozhodne o ústvnosti, takže by to mohla být zajímavá diskuze vycházející ze zkušeností obyvatel našeho města.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 11. 4. 2008, 20:23

pro Aldika

Foto týdne vyšlo netradičně dneska, každopádně za tipy díky. Kdykoli budete mít nějaký nápad na foto týdne, určitě jej napište. Budeme jen rádi.

(odkaz)Neva | 9. 4. 2008, 13:25

Foto

Děcka, včera jsem šla z Masarykáče kolem Medittery, neodolala a koupila dvojí papričky plněné sýrem, červené i zelené. Doma se na ně lačně vrhla a po polknutí té červené mě málem porazilo - ta byla tak ostrááá a tak jsem lapala po dechu a šklebila se...to byste se nařehtali vidět mé foto...hahaha...

(odkaz)Hancock | 9. 4. 2008, 12:35

foto ?

foto tydne ? nic ?

skoda

(odkaz)aldik | 6. 4. 2008, 23:56

foto týdne

kdy bude další foto týdne?? :-)

tipy: jaro v Ostravě, otevření ulice Českobratrská po rekonstrukci, nákupy v Ostravě, doprava v Ostravě(mhd, čd, auta) ... :-)

(odkaz)Franta | 1. 4. 2008, 11:19

Registrace

Určitě bych taky zavedl registraci. Já bych byl první co by výhod využil - výhody bych nechal na vás.
Namátkou mě napadá nějaká ta soutěž, pozornost v podobě trička, různé akce přátel Ostravablogu apod.

(odkaz)Franta | 1. 4. 2008, 11:17

Odebírání příspěvků

Rád zde diskutuji a někdy i ve více diskuzích. Hloupé je, že musím pravidelně všechny kontrolovat, abych mohl reagovat.
Jinde je možnost přihlásit se k odběru reakcí.
Neuvažujete o tom?

(odkaz)Alex | 29. 3. 2008, 13:12

Otázka na redakci

Otázku jsem položil v diskusi Čtenáři o sobě jako reakci na námitku o rozdílu mezi čtenářem a diskutujícím. Jde v podstatě o připomínku, tak ji uvedu i v této diskusi. Chybí zde údaj o počtu návštěv (čtenářů) u jednotlivých článků, takže nelze posoudit, o kolik se počet stálých diskutujících (20) liší od počtu čtenářů. V internetových novinách je běžné, že pod články je číslo ukazující počet čtenářů.
Jako autora by mne vždy zajímalo, kolik má můj článek čtenářů, zda je téma čtenářsky zajímavé, jak si "stojím" v porovnání s jinými autory atd. Osobně nechápu, proč zde autoři nechtějí mít u svých článku počet čtenářů. Může to redakce vysvětlit?

(odkaz)aldik | 27. 3. 2008, 15:11

IP afresa

mi taky nejde normálně přispívat do diskuze :-( .. musím přes jednu určitou stránku a nejvíc mě štve když na to zapomenu, napíšu dobrý a dlouhý komentář a .... on se nepřidáá .. a znovu se mi ho fakt psát nikdy nechce :-/

(odkaz)Marty | 27. 3. 2008, 10:38

Registrace

Opět zopakuji svůj názor, že by mi nevadila registrace do diskuse, aby se předešlo podobným nepříjemnostem jako v případě uživatele s nickem Osirak nebo zahlcováním diskusí spamery a spamboty.
Pokud by chtěl do diskuse přispět někdo jiný, který by se nechtěl registrovat, mohl by si vybrat nick, který by již nebyl registrován a objevila by se u něj IP adresa.
Tedy pokud by tato možnost byla na OB technicky proveditelná.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 27. 3. 2008, 9:18

pro Osiraka

Vás jsme neblokovali, to vím určitě. Spíše bych řekl, že jste v tom nevinně kvůli stejné IP. Svoji IP doma náhodou nevíte, že?

(odkaz)MiB | 27. 3. 2008, 1:26

osirak

Třeba máte v baráku na společné IP nějakého spamera!;-)

(odkaz)Osirak | 26. 3. 2008, 23:27

Jsem tedy psychopat, spamer, nebo spadám do skupiny "podobní"?

Z mého počítače doma se mi totiž žádný příspěvek odeslat nepodaří....

(odkaz)zorro | 26. 3. 2008, 21:33

vylepšení

určitě ovb ,púrospělo jak z hlediska aktivity čtěnářů a respondentů dát možnost posílat uktuální fotky z mobilů a fotoaparátu. takové věcné repo a aktualizace určitě potěší v ostravě toto hodně schází... ov on line , ostatně fotky před uveřejnšním by prohlédla redakce a je vymalováno...

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 26. 3. 2008, 20:09

pro Osiraka

Ano, využíváme - u notorických spammerů, psychopatů a podobných. Že se to dá obejít jinou IP adresou, je jasné. Ale alespoň máme toto opatření (byť není stoprocentní) - pořád je to lepší, než kvůli pár hlupákům zavádět povinnou registraci. Blokace přes IP má ovšem tu nevýhodu, že tím někdy blokneme i ty, kteří nic neudělali, jen mají stejnou IP adresu jako zablokovaný uživatel.

(odkaz)MiB | 26. 3. 2008, 18:11

Osirak

No tak to je snad jasné, že z jiné IP by to normálně dále fungovalo...ale osobně si nemyslím, že by se tohle na někoho (kromě spamu) aplikovalo!;-)

(odkaz)Osirak | 26. 3. 2008, 15:02

Pro redakci:

Využíváte možnosti blokovat některým uživatelům přístup do diskuze?

Pokud ano, uvědomujete si, že dotyčný může toto omezením obejít přístupem z jiného počítače?

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 12. 3. 2008, 16:06

pro MiB

To ano, ale podobný formát (leaderboard – banner nad celou stránkou) se běžně používá. Vím, že tohle není argument, ale reklamy je potřeba někam umístit. A pořád je to lepší a uživatelsky komfortnější, než mít reklamu například uvnitř článku přímo mezi textem. Navíc si tímto taky testujeme reakce čtenářů, takže dobře, že jsi napsal. Co se tohoto leaderboardu týká, je nezvykle vysoký, to jsme taky chtěli otestovat. Další reklamy na tomto místě nebudou tak vysoké, takže samotná stránka s OstravaBlogem tolik posunutá už nebude.

(odkaz)MiB | 12. 3. 2008, 15:59

No to asi jo, ale když se mi zobrazí úvodní stránka OB, tak musím scrollovat dolů, abych vůbec viděl, co je nového a kdo kde přispěl do diskuze...

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 12. 3. 2008, 15:56

pro MiB

Díky, díky, to datum je překlep. Hned to opravíme. Ještě jednou díky.

Na tom místě je reklama proto, že fotky jsou velké a jiný formát pro tu reklamu by proto nebyl vhodný (neboli že by se ta reklama jinam nevešla).

(odkaz)MiB | 12. 3. 2008, 15:54

Jinak reklama na OB ... předpokládám, že na fotky super...akorát nevím, proč je tam datum 17. února...a taky nevím, proč je na tom nejblbějším místě a všechno se kvůli ní posunulo dolů...?

(odkaz)jarnemec | 25. 2. 2008, 14:57

bbCode

Ale možná by bylo fajn zde dát nějaký systém "bbCode" pro tučné písmo, kurzívo a případně odkaz.

(odkaz)Frantisek Dobrota | 20. 2. 2008, 21:17

Taky mi smajlici nechybi. OB ma solidni vzhled (i kdyz na tu hnedou jsem si chvili zvykal), takze nejake petrobarevne nebo nedejboze blikajici blbosti bych sem netahal.

(odkaz)Neva | 20. 2. 2008, 13:30

Mi spíš chybí odpověď Alexe na můj dotaz, než smajlíci. Kteří mi tu ovšem též vůbec nechybí.

(odkaz)aldik | 20. 2. 2008, 13:09

Dimitrios Vlasakudis

noo téééda :-( a jak se těšil na smajliky :-( :D:D

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 20. 2. 2008, 13:04

pro aldika

Smajlíci určitě nebudou.

(odkaz)aldik | 20. 2. 2008, 10:21

smajlíci

nemohli byste přidat ke komentářům i smajlíky?? klidně i animované .. protože smajlíci dokážou ten příspěvek fajně oživit :-) .. teda ale zakázat spamování smajlikama

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 19. 2. 2008, 13:23

pro Alexe

Teď vám přesně nerozumím, jakž typ článků myslíte. Zkuste to prosím vysvětlit podrobněji.

(odkaz)Neva | 18. 2. 2008, 9:32

Alex

Smím prosím jeden dotaz?
Kde je možno číst Vaše články, pokud už onen zmíněný nebyl Váš?

(odkaz)Alex | 18. 2. 2008, 9:03

Registrace účastníků diskuze aj.

I když články na ostravablogu jsou dobré, neuškodil by větší okruh autorů, kteří by měli při psaní volnější ruku. Určitý typ článků zde chybí. Je třeba škoda, že článek Ostrava:Hádanka ze 7.3.2007, na který přikládám odkaz, se neobjevil na ostravablogu. Nemyslím zrovna tento článek, ale texty tohoto druhu.

http://neviditelnypes.lidovky.cz

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 17. 2. 2008, 15:10

pro Alexe

Rozumím tomu, co říkáte, a jak to myslíte. Ale vezměte si tuto situaci: pod článkem, který vás zaujal, je v diskuzi nějakých sto příspěvků. Jelikož vás článek zaujal, chcete se podívat i do diskuze. Jenže z těch sto příspěvků je 90 vulgárních, nesmyslných, obsahujících spam, mimo téma apod., a pouze 10 smysluplných. Bude se vám chtít takovou diskuzi číst? A bude se vám chtít do té diskuze přispět, když vidíte, že 90 % příspěvků nemá smysl a váš příspěvek stejně zapadne? Myslím, že ne.

Pokud jsou ale jasně nastavena pravidla (jakože na OstravaBlogu jsou) a pokud je diskuze moderována, tak v ní zůstane jen těch 10 smysluplných příspěvků. Vy je přečtete raději, než kdybyste se musel prodírat hromadou balastu, a díky tomu také přidáte svůj příspěvek a tím diskuzi rozšíříte o další smysluplný názor.

(odkaz)Alex | 17. 2. 2008, 13:49

Registrace účastníků diskuze aj.

Mám zkušenosti nejen jako čtenář, ale také jako autor článků, o nichž se diskutuje. Negativní reakce a sprosťárny, které se nutně mezi stovkami diskuzních příspěvků objevují, mi nevadí. Hovořil jsem o tom s provozovatelem (a také autorem článků) jednoho známého webu. Ten odmítá zásadně cokoli cenzurovat. Každý diskutující nese svou odpovědnost (možnost dohledání přes IP adresu). Provozovatel samozřejmě diskuzi regulovat může, ale také nemusí. Pan Motejl má obecnou pravdu - regulování diskuze není zásahem do práva na svobodu projevu. Nelze ale činit provozovatele odpovědným za obsah diskuze (na rozdíl od obsahu článků). Můj názor je - buď diskuze žádná, nebo diskuze neregulovaná bez registrace (se zobrazením IP adres, což je apel na odpovědnost diskutujícím). Samozřejmě chronické hulváty lze vždy zablokovat, což praktikují i blogy jinak necenzurované.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 17. 2. 2008, 13:08

pro Alexe

K diskuzím obecně: Moderování svůj smysl má. Vidíte to z pohledu čtenáře, ale podívejte se na to z pohledu provozovatele webu. Ten totiž obvykle usiluje o to, ať diskuze má nějakou úroveň, současně musí hlídat i to, aby se v diskuzi neobjevovaly příspěvky např. porušující nějaký zákon. Doporučuji si přečíst tenhle článek: http://aktualne.centrum.cz/domaci/soudy-a-pravo/clanek.phtml?id=521299 (diskuze pod ním taky o něčem vypovídá).

A k OstravaBlogu: Rozumím, jak to myslíte, ale časem to bude lepší. Jednak se do městských částí nepouštíme (zatím :) ), takže není nějaké obrovské a zásadní téma, jednak nejde všechno hned. Ale říkám – malý počet diskutujících, kteří ale nemelou blbosti, vidím jako velkou výhodu. Ale je mi jasné, že z pozice čtenáře byste raději, kdyby tu diskutovalo lidí více.

(odkaz)Alex | 17. 2. 2008, 11:35

Registrace účastníků diskuze aj.

Souhlasím s tím, že počty čtenářů a diskutujících na ostravablogu a idnes nebo lidovkách.cz nelze srovnávat. To jsem ani neměl na mysli. Ze svých zkušeností mám jen výhrady vůči přehnanému cenzurování diskuze a proti povinné registraci diskutujících. Pokud je pod články diskuze, nemá smysl ji cenzurovat. Na lidovkách.cz vycházejí z toho, že sprosté a blábolivé příspěvky se v té záplavě diskutujících ztratí a že by bylo neúčelné diskuzi omezovat a podmiňovat registrací.
Zde je problém skutečně, alespoň tak to vidím, v malém okruhu diskutujících. Jsou to většinou stále stejná jména. Deset nebo o trochu víc účastníků diskuze na blogu města s 300 000 obyvateli je málo. Aby mi bylo rozuměno - já to redakci nevytýkám, to není vinou redakce nebo snad toho, že by články byly špatné. Tak to jistě není. Možná mne někdo teď za to srovnání napadne, na jistém blogu v Praze, který se týkal jen jedné městské části, jdou počty diskutujících do stovek. Před asi 2 lety tam ostře kritizovali praktiky jejich radnice, věc šetřila i policie a urážky radních projednával soud. Bylo tomu tak proto, že blog je v městské části velmi sledován a silně se na něm diskutuje. Ostravablog zřejmě takovou váhu nemá. Opakuji - nic proti redakci a článkům. Těch pár osvědčených diskutujících mi zde na město s 300 000 obyvateli přijde skutečně málo.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 16. 2. 2008, 20:01

pro Alexe

Proč je malý okruh diskutujících problém? Já v tom naopak vidím velkou výhodu. Nač mít pod článkem 100 příspěvků, když hlavu a patu má jen deset z nich, a to od osvědčených diskutujích?

Navíc myslete také na to, že počet diskutujících plus mínus odpovídá celkové návštěvnosti daného webu. Např. Idnes má nějakých 2,8 milionů čtenářů měsíčně, takže je zřejmé, že na něm diskutuje o několik řádů více lidí než tady.

(odkaz)Alex | 16. 2. 2008, 19:11

Registrace účastníků diskuze

Dohled nad diskuzí řešili před lety v některých internetových denících. Tak např. Britské listy diskuzi pod články zcela zrušily (z důvodu nízké úrovně, většina příspěvků nesmyslné blábolení a sprostota). Neviditelný pes diskuzi ponechal, ale příliš ji nekontrolují a vedle normální diskuze pod články zavedli zvláštní diskuzi "psí podrbání", kam odešla většina těch, kteří dříve dělali v diskuzi problémy. Registrace nikde není. Není nutná ani v diskuzi pod články na lidovky.cz, zatímco idnes.cz registraci vyžaduje. Často se stane, že na idnes.cz cenzor diskuzi ukončí, zatímco u stejné zprávy na lidovkách diskuze dál běží a svět se nezboří.
Problém na zdejším blogu je v něčem jiném, ve velmi malém okruhu diskutujících. Je to v podstatě několik jmen, které se stále opakují u všech témat. Příliš uzavřený kruh.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 30. 1. 2008, 10:53

Tomin

Vůbec se přeci neomlouvejte, to je v pohodě, nic se neděje.

(odkaz)Tomin | 30. 1. 2008, 8:22

Dimitrios Vlasakudis

Ohledně té konkurence se teda omlouvám. Nevěděl jsem to.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 18. 1. 2008, 11:55

Hody + František

Registrace je už takový evergreen na každém webu, obzvláště zpravodajském. Ale doposud nejsem přesvědčený, že registrace v současných formách, jaké na jiných webech jsou, má smysl. I tam, kde registraci mají, mohou diskuze naprostá žumpa. A taky často jsou. Protože stejně se může zaregistrovat každý. Tak nebo tak někdo diskuze musí hlídat, ať už do nich píší všichni nebo jen registrovaní. Pomatená paka a notorické provokatéry (a že pár takových se na OstravaBlogu už vyskytlo) registrace neodradí. Registrace hlavně odradí ty, kteří chtějí napsat pouze jeden dva příspěvky. Jenže kvůli nich se registrovat nebudou. Často to ale bývají lidé, kteří k danému tématu mají co říct. A to je pak škoda, je takhle odradit.

Nicméně registraci do budoucna nevylučujeme. Nějaký náčrtek už máme, byla by provázána i s dalšími funkcemi, ale je potřeba to ještě hodně promyslet a zvážit. Pár českých webů předloni/loni zavedlo poměrně propracovanou registraci (s hodnocením příspěvků ostatními čtenáři, jakousi „karmou“ atd.) a stejně se ukázalo, že to nic moc neřeší a že jediné, co má opravdu smysl, je důsledné moderování diskuzí ze strany redakce.

Takže zatím takto, v budoucnu možná registrace bude, ale není to teď žádná priorita rozvoje OstravaBlogu. Momentálně jsou důležitější jiné věci, na kterých pracujeme.

(odkaz)Frantisek Dobrota | 17. 1. 2008, 14:16

Ja myslim, ze dokud se tady k sobe lidi chovaji slusne, tak neni duvod zavadet registraci. A se spamem to maji autori poreseno zatim celkem uspokojive.

(odkaz)Hody | 17. 1. 2008, 13:27

Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz

Myslím že by bylo fajn zavést registraci čtenářů. A částěčně by se vyřešil i problém se spamem

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 17. 1. 2008, 11:23

pro Hancocka

Ano, zaseklo. Nebyl teď čas a taky jsme se vyčerpali tematicky. Ale od tohoto pondělka (21.) foto týdne zase bude.

(odkaz)Hancock | 17. 1. 2008, 11:00

foto tydne se nam nejak zaseklo....

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 13. 1. 2008, 21:25

pro MiB

Spam: Řešíme to pomocí filtrů a co projde, maže se ručně. Pokud toho projde více, upraví se filtr. Lepší řešení není. „Opisovací“ obrázky sice něco vyřeší, ale časově je nejvýhodnější současné řešení. Je ovšem možné, že někdy na „opisovací“ obrázky taky dojde.

Upozornění na články: Vyzkoušej RSS - http://ostravablog.cz/rss/. Pořiď si jakoukoli RSS čtečku, využiješ to i pro další weby, které sleduješ. Je to pohodlnější a funkčně lepší než upozorňování na nové články přes mejl. Uděláme zřejmě i RSS na komentáře (tam je to ale trochu složitější), čímž to bude vyřešeno zcela.

(odkaz)MiB | 12. 1. 2008, 14:19

Tak se nám tady zase vrátil ten spamovací nešvar...otázka co s tím?

Že by konečně opisovací obrázky, nebo dokonce registrace s možností zasílání upozornění na nové články a na reakce na mé názory na fóru?;-)

(odkaz)Renata | 26. 10. 2007, 8:32

Diky

Diky za odpoved.Preji hezky den

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 24. 10. 2007, 21:07

pro Renatu Svobodovou

Je to záležitost majitelů klubu a organizátorů. Když zašlou informace k dané akci, není problém to zveřejnit. Tak to ostatně funguje u všech médií. Není ale v našich silách si sami aktivně zjišťovat, co se kde děje. Ale samozřejmě je fajn, když někdo napíše do diskuze a informuje o něčem takovém.

(odkaz)Renata Svobodová | 24. 10. 2007, 20:34

Boomerang

V Boomerangu se opět konají koncerty.byla jsem se podívat na slovenské kapele HorkýžeSlíže, byl to fakt úžasný zážitek ,. Výborný zvuk, profesionální výkon.Líbil se mi i koncert UDG a to je tento měsíc ještě Vypsaná Fixa a dokonce dvojkoncert,máme se na co těšit. Jen mě zaráží, že se o těchto akcích na Ostrava Blogu vůbec nepíše.

(odkaz)Hancock | 24. 8. 2007, 16:24

foto tydne no.2

Ja se totiz pres vikend tesim na foto. Po zapnuti pc v pondeli je OB jednou z prvnich stranek a tak me se*e kdyz je foto az v utery :))

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 24. 8. 2007, 14:21

pro Hancocka

Teď foto týdne vyšlo výjimečně v pátek, protože šly jiné články a hlavně fotek bylo několik GB, takže bylo potřeba je protřídit a vybrat ty nejlepší. Jinak foto týdne vychází vždy v pondělí, někdy v úterý. Není ovšem dáno, že to tak musí být. Několikrát jsme foto týdne podle potřeby posunuli. Navíc jak roste počet článků, můžeme časem dojít k jinému schématu, než že foto týdne bude vycházet v pondělky.

Za připomínku díky, pro nás je to užitečná zpětná vazba, že vnímáte i tyto věci.

(odkaz)Hancock | 24. 8. 2007, 14:10

foto tydne

Pomalu pozoruju jak se foto tydne presouva ze sveho pondelka hloubeji do tydne....

(odkaz)Frantisek Dobrota | 24. 8. 2007, 11:29

Dimitrios Vlasakudis

Mate pravdu, na ostravainfo.cz je asi vse podstatne co se v Ostrave deje. Akorat tam nevidim informace o aktualni dopravni situaci. Nebo je tam mozna jenom nemuzu najit, maji ten web celkem neprehledny. Mozna byste mohli domluvit nejakou spolupraci s nekym kdo ty informace ma a mit je na OB. Treba ty kamery z ostravskych krizovatek, nebo zpravy z radary.cz.

Pokud jde o meteopress, nevim jestli uz to vylepsili, ale prislo mi vzdycky dost divne, ze maji v predpovedich temer stejne teploty pro Ostravu i pro Lysou horu. Tak nejak mne totiz prijde zajimavejsi realna teplota v dane nadmorske vysce, nez teplota pro dane misto ve vysce 0 nebo 200 nebo pro jakou vysku to maji predpovezene. Takze radeji davam prednost zahranicnim webum, kde jsou mimo jine predpovedi i v jednotlivych dennich dobach, napr. http://uk.weather.com/weather/detail/EZXX0009?dayNum=0

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 24. 8. 2007, 10:15

pro Františka Dobrotu

O nějakém rozcestníku jsme kdysi uvažovali. Všehovšudy má ale smysl odkazovat pouze na jednu stránku - ostravainfo.cz. Tedy stránky městského informačního servisu, kde je program všech akcí v Ostravě. Promyslíme to a třeba něco v tomto smyslu vykutíme.

Počkejte si ale také na novinky, které chystáme. Například cca od listopadu bude na OstravaBlogu počasí, dodávané společností Meteopress. Na rozdíl od jiných webů bude počasí na OstravaBlogu přímo pro Ostravu a od odborníků-meteorologů, a tak bude mít smysl jej sledovat.

Máte pravdu, že nejsme schopni pokrýt vše, co se v Ostravě děje. Je také rozdíl mít k dizpozici deset redaktorů na plný úvazek, nebo autorský tým takového rozsahu, který má OstravaBlog. V rámci možností ale děláme kus práce a postupně budeme směřovat k tomu, že budeme pokrývat téměř vše.

Díky za názor a pochvalu.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 21. 8. 2007, 21:49

pro Barbara

Díky za připomínku. Dubletní tvary s/z jsou ve slovech jako diskuze možné. Tuším že od roku 1994, byly kolem toho tenkrát velké debaty. Máte pravdu, že diskuze zní tvrdě, ale nikdy jsme nad tím takto neuvažovali. Ale beru to jako zajímavý námět, takovou perličku. Na OstravaBlog jsme čtyři, kteří na VŠ studovali nebo studují český jazyk, takže se o tom určitě pobavíme.

(odkaz)Dali | 13. 8. 2007, 11:48

FD a Neva

Přiklonil bych se spíš k Nevě, protože z témat o řešení podobných problémů (specifických jen pro Ostravu) jinde ve světě, mě napadá snad jen nové využití (zužitkování a ochrana) pozůstatků po těžbě a těžkém průmyslu a možná problémy sociálně nepřízpusobivých. Ostatní by bylo spíče obecné.

Byl bych více pro, aby se ostrváci ve světě zapojili do stávajících našich diskusí a přispěli svým pohledem, nadhledem, odstupem.

(odkaz)Neva | 13. 8. 2007, 10:46

Františku Dobroto

To pak nebude o Ostravě, o které je tento blog. Pořád se něco děje někde jinde nějak jinak. Mě zajímá nejvíce co a jak se dělá tady u nás doma.

(odkaz)Frantisek Dobrota | 13. 8. 2007, 10:30

Neva

Mozna by Ostravaci ve svete mohli napsat, jak se nektere veci delaji jinde, jak tam resi podobne problemy.

(odkaz)Barbar | 13. 8. 2007, 9:18

drobnost.. diskuze / diskuse

Zdravím všechny a redakci zvláště, neboť vůči ní bych měl dotaz.. až teď jsem si toho pořádně všimnul, ale slovo "DISKUZE" na stránkách OVBG mi připadá strašlivě tvrdé (byť možná jazykovými pravidly možné), neuvažujete o nahrazení "Z" písmenem "S"?

(odkaz)Neva | 13. 8. 2007, 8:28

Synovec...

Je hezké, že Ostraváci vzpomínají na své rodiště nebo působiště i jinde. Znám takových taky dost i v cizině.
Ale nemyslím si, že téma "Ostraváci v Praze a jinde" je to pravé pro tenhle blog, který pojednává o běžném dění a žití v Ostravě.
Takové téma je dobré na nějakém blogu tam v cizině, aby se Ostraváci sbližovali mezi sebou jinde.
V Ostravě je dost ožehavých témat na diskusi tady a nevím jak by přispěli svoji troškou do mlýna odstěhovalci, kteří nemají možnost vidět a slyšet každodenní šum ostravského života.

Je to hezký nápad, ale takový vzpomínkový. Si myslím já, sama za sebe.

(odkaz)Synovec | 12. 8. 2007, 15:26

Ostraváci v Praze.

Zdravim, původně jsem sice z Olomóca, ale v Ově jsem studoval a dost mi přirostla k srdci, aj ten kratky zobak sem tu pochytil:) Ale musel jsem za prací do Prahy a světe div se - spolubydlící Ostraváci, pak potkám v hospodě spolužačku z Hrabůvky, jinde bývalou kolegyni z Vítkovic nebo slečnu původem z Poruby a jine fajne lidi... začínám věřit tvrzení: "Chceš-li potkat Ostraváka, jeď do Prahy" bo je nas tu určitě hafo - neuvažujete o zavedení diskuse na téma "Ostraváci v Praze (a jinde v cizině)"?

"Su ludě, kerym se tu žije zle, ale to su tacy, kerym by se žilo zle aji indě. Potem su tacy, keřy musa za robotu indě, ale furt na Ostravu spominaju v dobrym........Asy ma ta naša Ostrava cosyk do sebe......" 11.řijna 2005 Ostravak (Denik Ostravaka)

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 30. 7. 2007, 12:21

pro MiB

Je to tam jen dočasně, kvůli jednomo systému, v němž jsme registrovaní. Během tohoto týdne to zmizí, nebo se to upraví, ať to není jako pěst na oko.

(odkaz)LabBrab | 29. 7. 2007, 19:07

Reklama

Tak je to na místě, kde obvykle bývá reklama, tudíž je to reklama přímo na OstravaBlog....Jelikož to jsou Regionální ostravské internetové noviny......proč si neudělat reklamu sám na sebe, když třeba zrovna není žádný zájemce?? :)

(odkaz)MiB | 29. 7. 2007, 17:19

A ještě navíc v takovém fontu, který vůbec neodpovídá koncepci OB...

(odkaz)MiB | 29. 7. 2007, 17:18

Můžu se jenom zeptat, proč je pod anketou odkaz na "Regionální ostravské internetové noviny" , který zase odkazuje jenom na úvodní stranu OB?;-)

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 25. 7. 2007, 19:13

pro keldu

Předně díky za nápady a postřehy, jsme za ně rádi.

Gastroprůvodce Ostrava: OstravaBlog je zpravodajský server a chceme se věnovat pouze článkům, případně souvisejícím službám jako bude počasí a pár dalších věcí, které chystáme. Kdybychom dělali různé databáze, chce to čas, lidi, ale hlavně by se tříštil prostor na samotném OstravaBlogu. Nechceme jej přeplácat. Navíc jsem skeptický v tom, kolik čtenářů by to zajímalo. V Ostravě fungovala jednu dobu databáze firem a služeb, dalo se tam i diskutovat. A nechodil tam nikdo. Stejně tak fungovala databáze restaurací a bylo to podobné. Nicméně chystáme jeden velký projekt, který se tohoto bude dotýkat a kam by se váš nápad dal zakomponovat. Takže prosím vydržte. Nevím, jestli to víte, ale na stránce http://ostravablog.cz/diskuze/ je přehled diskuzí, jsou tam i diskuze na určitá obecná témata. Jedno z nich je Restaurace, hospody a kluby v Ostravě (http://ostravablog.cz/diskuze-na-tema/restaurace-hospody-a-kluby-v-ostrave/), kde je prostoru k diskuzi neomezeně.

Slovo zastupitelům: Víte, nápad je to hezký a užitečný, ale musím vám říct, jak to funguje ve skutečnosti. Někteří starostové a zastupitelé o OstravaBlogu ví a sledují ho. Kdyby chtěli diskutovat a reagovat, není problém, prostor tady je. Pokud se nepletu, diskutuje tu ale pouze jeden politik z Poruby a to je všechno. Nemá cenu si dělat iluze, že by někdo z politiků chtěl na OstravaBlogu, ale kdekoli jinde diskutovat tváří v tvář s lidmi a jít do konfrontace (byť prostřednictvím webu). A to málo politiků, kteří diskutovat chtějí, to už dělají na svých webových stránkách (jako hejtman Tošenovský, bývalý starosta Mar. Hor Michniak atd.).

(odkaz)kelda | 25. 7. 2007, 18:08

Slovo zastupitelům

Co tak udelat a dat moznost zastupitelům Mesta nebo i jednotlivych obvodu prostor. Nabidnout jim vytvoreni fora na tema, ktere je bude zajimat a ktere chteji resit. A top bud podle jsmena nebo podle tematu. Hlavne aby se musi o tomto serveru dozvedet. Je mnoho temat ktere modou vzejit prave ze strany zastupitelů a mohou se tak dostat trochu blize k sirsim nazorum obyvatel. Je mozne je primo oslovit dopisem na jednotlive radnice Ostravy. Obecne mi komunikace se zastupitely chybi a po posledni šarádě pana Svozila si myslim ze to je potreba.

(odkaz)kelda | 25. 7. 2007, 18:03

Gastroprůvodce Ostrava

Zdarvím,
celkem mne zaujalo jak se chytila diskuse na gastropruvodci Ostravou. Myslim ze nejlepsi doporuceni na restauraci je od nekoho kdo byl v ni spokojený.
Je mozné vytvorit tabulku oblibenych restaurací, které se objeví v diskusi a davat jim treba hlasy? Muze se to tam hazet prubezne nebo i to muzou lide zakladat sami (problem s duplicitou se muze vyskytnout). A pak ke kazde restauraci dat samostatnou diskuzi aby i clovek ktery prijde na tyto stranky mohl s prehledem zjistit proc je tato restarace oblibena a ma nejvice hlasu nebo nikoliv ...

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 11. 7. 2007, 14:02

pro xxx

Bohužel, jak jsem tenkrát uváděl, zdroj to chce zveřejnit až ve chvíli, kdy to bude vhodné. A ta chvíle zatím nenastala, i když už to mělo být. Ale zkusím se zeptat, jestli je něco nového, jestli už by se něco zveřejnit nedalo.

(odkaz)xxx | 11. 7. 2007, 11:23

Někdy začátkem roku na Ostravablogu proběhla diskuse o Dolní oblasti Vítkovic a bylo zmíněno, že se připravuje článek na téma obnovy a využití Dolní oblasti. Tak jsem se chtěl zeptat jestli nějaký takový článek bude, nebo jste od toho upustili?

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 20. 6. 2007, 19:50

pro Ally

Pokud to formulujete takto, tak vašemu názoru už rozumím. Byť nesouhlasím, že kvalita fotek Komenského sadů je snížená. Ale plně respektuji, že to vidíte jinak.

(odkaz)Ally | 20. 6. 2007, 17:13

re: D.V.

Právě proto, že pánové Řezníček a Ullmann publikují velké množství ne-li naprosto perfektních, pak alespoň vynikajících fotek, mě docela udivila řekněme snížená kvalita těch z aleje. Popravdě jsem doteď nevěřila, že jsou to fotografie některého z nich.

(odkaz)Marty | 15. 6. 2007, 23:29

Milí učitelé...

... bohužel Vás musím varovat před návštěvou Přednádraží, pokud si chcete zachovat hezké vzpomínky a nechcete si znechutit výlet do míst svého mládí!
Je tam cikánské ghetto a z těch krásných domů jsou ruiny obývané touto komunitou.
Je mi to líto...

(odkaz)aus Nedbal | 15. 6. 2007, 18:11

pro učitele německé školy

...můžete se obráti na pobočku info centra na Vyhlídkové věži Nové radnice, pracují tam průvodci městem, kteří Vám jistě pomohou...

vez@ostravainfo.cz

admin odpustí :)

(odkaz)ucitele z Nemecke skoly v privoze | 15. 6. 2007, 18:01

Za mostem

Prosim vas udelejte neco pro byvale Nemecke obcany zadniho Privozu.Byli jsme vystehovani a radi se podivame do rodneho mista.Prijedeme autobusem.Jsme ucitele a ta skola tam urcite stoji.Byla tam i na rohu trafika.Jsme stari a mame zajem jen si prohlednou ulice za mostem a prednadrazi.byl to nas domov.Vite neco vice,kdo je dnes v te skole a co se tam uci.Dekuji a cekam .

(odkaz)othello | 15. 6. 2007, 16:37

Návrh

Tak mně ještě napadlo, možná by bylo dobré zavést zde např. rubriku Postřehy čtenářů, kam by mohli posílat upozornění o zprávách, které jsou pro ně podstatné, ale třeba je na Ostravablogu zatím nenašli, něco na způsob Čtenáře reportéra.

(odkaz)othello | 15. 6. 2007, 16:33

Důležité upozornění

Nevím, jestli zde již zazněla (nejen) pro Ostravu velice zajímavá zpráva o chystaných změnách, ovšem myslím, že ne, a myslím si, že o chystaných změnách ví málokterý z Ostravanů. Sice nevím, jestli má připomínka patří správně do této rubriky, protože se teď bezprostředně netýká Ostravy (zatím), ani se v tomto regionu nestala, ale považuji ji za natolik důležitou, že jsem uznal za vhodné o ní neznalé informovat. Poslaneckou sněmovnou totiž právě v prvním kole prošel návrh ministra obchodu a průmyslu Martina Římana (Ostravana), který počítá s novelou zákona o hornické činnosti, jehož součástí je zvětšení pravomocí Českého Báňského úřadu, ale co je pro nás mnohem podstatnější je to, že počítá s jeho přesunem do Ostravy! Konečně, chtělo by se zvolat! Tento návrh právě prošel prvním kolem hlasování a "posunul se", tuším, k Hospodářskému výboru. Co mne ovšem šokovalo bylo to, že zpráva o této (pro nás doufám velice důležité) události neproběhla v žádné z celostátních vtelvizí, ale ani v !!!regionálních!!! zprávách či tisku. Nebýt toho, že jsem ji zaznamenal v ranních zprávách rádia Čas, ani bych o ní (stejně jako mnoho dalších lidí) nevěděl. Držme proto tomuto návrhu palce přejme si, aby prošel v takovém znění, v jakém byl navrhnut (zvláště pasáž o plánovaném přesunu). Nechci, aby to vypadalo jako reklama, ale uvedu zde několik zdrojů, ze kterých se o chystaných změnách můžete dozvědět vícePokud vás baví louskat se pragrafy, můžete si přečíst celou novelu zákona v digitální podobě na adrese:

http://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=5&CT=225&CT1=0,
nebo si přečíst zprávu o tomto počinu např. na straně: odkaz

(odkaz)MiB | 25. 4. 2007, 22:27

Nalim

Je sranda číst tady, jak kritizuješ ŘEKA, že tady nenapsal nic o ŘECKÉ zábavě!:-D

(odkaz)M.B | 25. 4. 2007, 10:08

Dimitrios Vlasakudis

s temi mensinami to je dobry napad

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 24. 4. 2007, 17:33

pro Nalima

Vidíte, to je dobrá připomínka, díky za ni. Ani mě nenapadlo, že by takováto akce čtenáře zajímala. Na "pařbě" jsem samozřejmě byl - oficiálně se to jmenuje "Řecká zábava" a příště o tom můžu něco napsat. Nicméně článek o Řecích se chystá. Konkrétně o Statisovi Prusalisovi a Porubském zámečku, který z ruiny zvelebil tak, jak jej zvelebil. Se Statisem jsme už domluveni, teď jen najít volný termín.

Pokud článek bude mít ohlas a bude se líbit, můžeme ještě zpracovat téma o menšinách v Ostravě (nejen o Řecích, ale i Italech, Francouzích atd.). Je tady spousta zajímavých lidí, kteří jsou cizinci, kteří se tady usadili a daří se jim.

(odkaz)Nalim | 24. 4. 2007, 16:58

Řecká pařba

Slyšel jsem, že prý byla v dubnu v kulturáku nějaká dobrá řecká pařba. Nikde jsem o takové akci nečetl ani zmínku. Překvapuje mě, že i na těchto stránkách se nikdo nezmínil. Redaktoři popisují všechny možné aktivity, ale informaci o průběhu ne a ne najít. Myslím si, že by nebylo špatné něco se dozvědět o našich řeckých přátelích žijících v ČR. Co vy na to pane redaktore? Nedalo by se aspoň zmínit nebo přidat foto řeckého folklóru. Vždyť spousta lidí v letních měsících tuto krásnou zemi velmi rádo navštěvuje a poté vypráví, jak jsou zde příjemní lidé. Myslím, že by si to zasloužili.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 20. 4. 2007, 8:34

pro Marcelu Svobodovou

Své invektivy si prosím nechejte. Že vy diskuzi nemůžete najít, neznamená, že zde někdo něco cenzuruje: Odkaz na diskuzi

(odkaz)Marcela Svobodová | 20. 4. 2007, 8:26

ptám se proč

Dobrý den, ještě ve středu jsem četla na vašem webu v diskusi o lípách v Komenského sadech dlouhé příspěvky zastávající se kácení aleje. Dnes už je nějak nemohu najít, zatímco výzva, aby lidé podepisovali petici se objevuje v diskusi jako první. Znamená to, že i vás existuje cenzura nebo jste blogem Zelených?
Děkuji za odpověď a doufám, že nebude z blogu vyřazena.
Marcela Svobodová

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 19. 4. 2007, 7:41

pro Poly

Ano, i to ve článku zazní.

(odkaz)Poly | 18. 4. 2007, 23:03

Doufám, že tam o té zoo, budou i plány do budoucna apod.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 18. 4. 2007, 20:47

pro Nevu

Přijďte zítra, vyjde podrobný článek o možné výstavbě v Porubě. A příští týden by mělo vyjít velké téma o ostravské zoo.

(odkaz)Neva | 18. 4. 2007, 20:42

Děcka...

...ta diskuse už fakt byla o ničem.
Redakce, chtělo by to zas nějaký dobrý článek. Tak šup, šup...už se těším...

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 18. 4. 2007, 20:32

pro MiB

Ale mě nedošly argumenty. Zkrátka příspěvek byl takový, jaký byl, a proto šel pryč. Vysvětlení jsem podal a nemám k tomu více co říct. Pokud bychom každému, kdo poruší pravidla, pečlivě vysvětlovali, že je jeho příspěvěk špatný v tomto a v tomto, tak neděláme nic jiného. Příspěvek byl xenofobní (to už ostatně podotkl aggu), proto byl smazán. K tomu není co více vysvětlovat a argumentovat. A mimochodem, však si klidně s agguem vyměňte mejly a debatujte dále.

(odkaz)MiB | 18. 4. 2007, 20:18

Pokud ti dosly argumenty, tak je to smutne...jeste smutnejsi je, ze treba nedokazes priznat svoji chybu...zajimalo by me, jak bys se mnou komunikoval,. kdybys me neznal...to by to asi nebylo hned CELE, ze?:-D

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 18. 4. 2007, 20:16

pro MiB

Toto říct nechci a ani se nechci hádat. Ale příspěvěk byl xenofobní a diskuze k tomu článku je ukončena. To je celé.

(odkaz)MiB | 18. 4. 2007, 20:10

Xenofobni? V cem? Romove jsou neprispusobive etnikum, nebo se snad chces hadat ze ne? A pokud se nepletu, tak jsem tam napsal, ze na tohle existuje nespocetne mnozstvi studii!!!To chces rict, ze kazdy, kdo v tehle zemi napise studii na tema "Neprizpusobive obyvatelstvo" je automaticky xenofobik?:-O...to si delas srandu,ze?:-D

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 18. 4. 2007, 20:07

pro MiB

Ale porušoval - byl xenofobní. Na OstravaBlogu mají diskuze dobrou úroveň, tak si ji nekažme. Z diskuze Pět Romů a jedna žena v prázdné tramvaji šly pryč desítky příspěvků a točí se stále dokola. Je lepší teď tu diskuzi nechat vychladnout.

(odkaz)MiB | 18. 4. 2007, 20:00

Tak abych to shrnul...

"Diskuze slouží pouze k vyjádření názoru k obsahu nebo tématu článku" ... svůj názor jsem vajádřil

"..., nikoli k napadání jeho autora, redakce nebo ostatních diskutujících." ...nikoho jsem nenapadal.

"Příspěvky, které nedodrží tato pravidla, budou vymazány." ... pravidla jsem dodržel

"Odstraněny budou i urážlivé, vulgární, xenofobní, reklamní, nesouvisející nebo několikanásobné příspěvky." ... můj příspěvek byl vyslevětlující, nikoli urážlivý, vulgární, xenofobní, nesouvisející nebo několikanásobný

"Používání html tagů je zakázáno." ... html tagy jsem nepoužil

"Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly" ... příspěvek jsem v souladu s pravidly odeslal, přesto byl vymazán...

Otázka je jednoduchá...PROČ?

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 14. 3. 2007, 10:12

pro MiB, Barbara a Nevu

MiB: Já tomu rozumím a chápu to. Ale jak říkám, komunitní server, nějaké fotogalerie, chaty atd., to určitě ne. Je to tak, jak to napsal Barbar. Nicméně třeba změna šablony OstravaBlogu, zvýraznění příspěvků autora... to jsou dobré nápady. Kdo by tyto funkce chtěl, tak by se registroval, kdo nechtěl, tak to nijak nepozná, limitovaný nijak nebude. Můžeme to někdy zpracovat.

Barbar a Neva: Díky za chválu!

(odkaz)Neva | 14. 3. 2007, 9:21

Včera jsem si šla koupit lístky na dnešní operu Řecké pašije a jak tak stojím a čekám, koukám na různé tištěné programy, narazila jsem pohledem na kupečku s hezkou modrou kartičkou s upoutávkou na OstravaBlog. Až jsem málem poposkočila, jako že "jééé, ten já znám...!!!"
Tuž fajne to je, máte hezkou reklamu, chlapci. Hned jsem si jednu vzala do kabelky.

Jinak, mi jde taky hlavně o příspěvky, nepotřebuji vědět kdo co kolikrát četl, psal, diskutoval, v tom souhlasím s Barbarem, není problém se najít. A že jsem teda docela kvalitně líná...
Mě se tenhle blog líbí především tím, že se tu píše jen o Ostravě, o všech čtvrtích, lidech a zajímavostech.
A vo tom to myslím je, ne?

(odkaz)Barbar | 14. 3. 2007, 8:27

to MiB

Tož já nevím, MiBe, ale není to trochu lenost?

(odkaz)MiB | 13. 3. 2007, 21:24

Barbar

Tak to ovšem pozor, já nestavím inovace na nejdůležitější stránku. Samozřejmě, že tento blog je hlavně o informacích a jistě by jeho součástí mělo být i neustále zlepšování v podávání těchto informací, jak obsahově, tak i poutavě pro čtenáře. No a v těch inovacích vidím jistou cestu.

Mi tady například chybí funkce upozorňování na mou reakci k nějakému mému příspěvku. Takhle bych mohl efektivněji diskutovat a ne se tady přehrabovat v často nepřehledných diskuzích (tím myslím počtem příspěvků)..třeba funkce zvýraznění mého nicku by mi v textu bodla!;-)

(odkaz)Barbar | 13. 3. 2007, 21:11

to MiB + Dimitri

Nejdřív ad MiB: nemyslím, že jen inovace přitáhnou čtenáře. Ono by se to taky mohlo zvrhnout v inovace za každou cenu - tím prosím neříkám že se tu nesmí nic změnit, ale nebyl bych huránadšenec. A pro Dimitriho- souhlas, držte se "kmenové" myšlenky - webové noviny s určitým lokálním zaměřením. Tím si myslím že je možné upoutat lidi, protože normálních zpravodajských serverů s komerčním pozadím je dost. Spíš bych kladl důraz na udržení, resp. vylepšování kvality příspěvků (teď samozřejmě neříkám žádné novum, ale myslím, že o to vám jde, ni?)

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 13. 3. 2007, 18:37

pro MiB

Ano, ale inovace v článcích, tématech, nových rubrikách. Žádný zpravodajský web nebo blog nefunguje jako komunitní server. To se pak na to může nabalit i seznamka, inzeráty, mapy a x dalších funkcí. Toto ale z OstravaBlogu dělat nechceme. Lépe dělat více článků, nová témata atd, než komunitní a další funkce.

(odkaz)MiB | 13. 3. 2007, 18:31

Jenomže si uvědom, že pokud zůstaneš na téhle rovině, tak to lidi omrzí a půjdou jinam...pokud nenabízíš inovace, nemůžeš čekat kvalitní ozvěnu!

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 13. 3. 2007, 17:44

pro MiB

Profily, fotky, vnitřní pošta - to už ale z toho máme komunitní server. A my bychom rádi zůstali v rovině blog/internetové noviny. Nicméně s tím skinem je to opravdu dobrý nápad, promyslíme to.

(odkaz)MiB | 13. 3. 2007, 17:32

Dimitri

Co takhle vytvoření vlastních profilů, jako fotky a podobně? Nebo třeba nějaká vnitřní pošta...?

(odkaz)MiB | 13. 3. 2007, 17:29

Dimitri

"Jinak chat určitě nebude." ....pokud píšeš určitě, tak nepiš nebude... :-D První část je značně optimistická, ta druhá sráží do kolen!:-D

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 13. 3. 2007, 16:45

pro MiB

Ten skin je dobrý nápad, tohle by smysl určitě mělo. Co se týká těch statistik: dá se uvádět počet příspěvků, v jakých diskuzích atd. Ale zase je otázka, nakolik je toto podstatné a zajímavé. Člověk na to koukne jednou dvakrát, ale nějaký smysluplnější význam to podle nás nemá. Nebo myslíte, že ano? Jinak chat určitě nebude.

(odkaz)MiB | 13. 3. 2007, 12:29

No mě tak napadlo kromě toho předvyplněného jména, popř. emailu taky třeba možnost nastavit si vlastní skin na OB, popřípadě se třeba podívat na své soukromé podrobnější statiky...kolikrát jsem přispěl, nejčtenější články, nejdiskutovanější témata a podobně...
No a taky by mohla být třeba možnost reálného chatu,který by se dal používat jako například improvizovaný chat s osobnostmi...jako třeba avizovaný Kainar

....a podobně...;-)

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 12. 3. 2007, 17:52

pro Martyho

Díky za tip. Totéž psal MiB před několika měsíci. Co se týká komentářového spamu, ten už je zde na minimu. Vymysleli jsme účinné řešení, spamů je několik málo do měsíce, a to je velmi dobré (vzhledem k tomu, že nemusíte opisovat nějaké kódy nebo se registrovat).

Co se týče registrace samotné, to je otázka. Měla by sloužit k více věcem než jen tomu, že budete registrovaný a budete mít předvyplněné jméno v diskuzi. Máte nějaký nápad nebo myšlenku, k čemu všemu by byla registrace dobrá? Kdysi jsme nad tím uvažovali a zatím podle nás nemá význam. Ale samozřejmě, pokud máte nějaký nápad a tip, uvítáme jej.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 12. 3. 2007, 17:47

pro Hancocka

Píšeme o tom, čemu rozumíme. A tohle je zrovna oblast, které nerozumíme vůbec. Nechceme to dělat jako klasické noviny, které nutně informují o všem a kde je jeden redaktor na kulturu a píše o všem - i o tom, o čem nemá páru. A pak ty články vypadají. A jelikož jazzu nikdo z autorů OstravaBlogu neholduje, raději toto přenecháváme jiným. Ale pracujeme na tom, jeden autor na jazz a podobné styly se rýsuje. I když máte pravdu v tom, že aspoň nějaká upoutávka se zde objevit mohla. Ale to jsme opět u těch organizátorů - pokud dají vědět, že něco takového bude, vždy to zveřejňujeme.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 12. 3. 2007, 17:38

pro Barbara

Máme teď nachystáno několik zajímavých materiálů, reportáž ze Zoo, téma o knihovně atd. Co se týká té věci, o které jsme se bavili po emailu, v dubnu by se na ní měly rozběhnout práce.

(odkaz)Marty | 12. 3. 2007, 14:23

Registrace

*** Příspěvěk byl přesunut z diskuze k článku Vítejte na novém OstravaBlogu (aktualizováno) ***

Vůbec bych se nebránil nějaké registraci, utvořila by se tady jakási komunita (která tu už sice jakási je, ale bylo by to takové "rodinnější"...).

Samozřejmě s možností přidání příspěvku anonymním uživatelům, ti by pak museli opsat ten kód, registrovaný uživatel nikoliv... ;-)

Ale pokud má redakce OB v záloze lišáčtější fintu, jak na anonymy, sem s tím...!

(odkaz)Hancock | 12. 3. 2007, 14:17

co se tyce avizovanin akci v OV

*** Příspěvěk byl přesunut z diskuze k článku V Ostravě je Warhol. Ví o tom vůbec někdo? ***
Trochu me mrzi ze treba neinformujete o koncertech v ramci "Ostrava Jazz Night" kdy k nam do OV prijizdeji svetovi hraci !

(odkaz)Barbar | 12. 3. 2007, 8:41

mrtvo..

IMHO se poslední dobou na OVblogu nic moc neděje, připadá mi tu mrtvo..

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 8. 3. 2007, 18:49

pro MiB

Při vymýšlení názvu a koncepce OstravaBlogu jsme opravdu vycházeli z blogu (do čehož zapadá i uvedená definice - ale ta je trochu zjednodušená, neříká například nic obsahu a způsobu jeho tvoření), ale současně jsme to rozšířili o tradiční žurnalistické postupy a přístup webových zpravodajských serverů.

(odkaz)MiB | 8. 3. 2007, 17:26

Dimitrios, Ladin

Tak jenom na vysvětlenou:

Weblog (stažením anglického web log - zhruba: webový záznam[ník]) nebo zkráceně a neformálněji blog je webová aplikace obsahující periodické příspěvky na jedné webové stránce. Nejčastěji, nikoli však nezbytně, bývají zobrazovány v obráceném chronologickém pořadí, (tj. nejnovější nahoře). Autor se nazývá blogger (někteří Češi píší pouze jedno g), veškerenstvo blogů a jejich vzájemných vztahů blogosféra.

zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Blog

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 7. 3. 2007, 17:24

pro Ladina

Rozumím, díky za vysvětlení. Je to pro nás užitečná zpětná vazba.

(odkaz)Ladin | 7. 3. 2007, 12:45

blog

Já si představuji blog nebo weblog jako server, na kterém mají blogy (blogové stránky) různí jednotlivci. Váš web bych nazval třeba společenský, zpravodajský nebo informační, ale blog si představuji jinak. Ale je možné že do nějaké hodně široké definice blogu by se vešel i OB, nejsem na blogy žádný expert :-) Mějte se. L.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 7. 3. 2007, 10:56

pro Ladina

Díky za pochvalu.

Máte pravdu s tím, že články by mohly jít do hloubky. To taky chceme. Ale při současných kapacitách a fungování OstravaBlogu je maximum to, co děláme. Ono je rozdíl mít deset redaktorů, deset externistů, padesátiletou tradici a německého vydavatele za zády, nebo si své médium vybudovat postupně od základů.

Z nejbližší doby mohu upozornit na článek o ostravské zoo. Ten bude mimořádně zajímavý, strávili jsme s panem ředitelem Čolasem jedno příjemné dopoledne a řekl nám spoustu zajímavých věcí. Myslím, že budete překvapeni, jak vlastně zoo funguje, jak je to s ochranou zvířat atd. Kromě toho máme bezvadné fotky.

Co se týká rozhovoru s primátorem, dnes nebo zítra vyvěsíme anketu, zda by čtenáři měli o rozhovor zájem.

Jak myslíte ten nesoulad názvu a formy? Formu máme vyloženě blogovou, design a způsob řazení textu odpovídá spíše blogům než tradičním zpravodajským webům. Podobně samotné texty, kde dáváme svůj názor. Nebo to na vás působí tak, že v názvu je sice blog, ale obsahově je to spíše něco jiného?

(odkaz)Ladin | 7. 3. 2007, 10:49

něco k OB

Nejdříve musím říct, že OB je zajímavé periodikum o Ostravě, Svým způsobem nejlepší na internetu.

Pár mých pohledů:
- není to deník, takže informuje o trochu starších událostech několikrát do týdne. Žhavé aktuality se tady člověk tedy nedozví, články by tedy mohly jít trochu do hloubky.
- Celkem se mi líbila reportáž o primátorovi na universitě. Více takových zajímavých lokálních zpráv. Možná by nebyl špatný následný rohovor přímo s primátorem, aby vysvětlil, jak to myslel.
- trochu mě vnitřně zneklidňuje nesoulad názvu a formy, ale snad si na to člověk časem zvykne. Nebo plánujete nějké ostravské blogy
-musím se zastat článku o Warholovi, možná trochu subjektivní pohled, ale každé upozornění na takovou výstavu navíc je velké +. Jedna výhradička, jak jsem už napsal nahoře, klidně mohl jít víc do hloubky.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 7. 3. 2007, 10:32

pro MiB

- Registraci máme v plánu. Ale nechceme, aby to bylo jen pro ten účel, že se díky registraci předvyplní jméno. Chceme na to navázat i další funkce, například možnost uložit si oblíbené diskuze atd.
- Stromový výpis by zrovna v případě OstravaBlogu způsobil spíše zmatky. Na některých webech má určitě smysl, tady by to spíše bylo kontraproduktivní, protože diskuze se vede k tématu a všichni se baví se všemi, proto to zatím bude takto lepší.
- Editace komentářů... tomu nerozumím. Aby příspěvěk v diskuzi šel zpětně editovat?
- Zarovnání do bloku... v článcích, v diskuzích? Pokud v článcích a v diskuzích, tak to určitě ne. Zarovnání doleva je pro texty na webu to nejlepší a nejpřehlednější.

(odkaz)MiB | 4. 3. 2007, 12:25

Proč se na OstravaBlogu nepoužívá zarovnání do blok(g)u?:-D

(odkaz)MiB | 9. 2. 2007, 13:25

Redakce

Teď mě tak napadlo, co by se mi na Ostravablogu líbilo... líbila by se mi sekce pro Registraci, takže bych neustále nemusel zadávat svůj Nick do kolonky jméno (příp. i email) a dále bych na tomto základě pak ocenil editaci mých komentáří, popřípadě možnost stromového výpisu...už se nad něčím podobným uvažuje?

(odkaz)Neva | 8. 2. 2007, 13:32

M.B

Jo, jo, jo, za provokatérku bych třeba vyhrála já...........aspoň něco....

(odkaz)MiB | 8. 2. 2007, 11:00

ladin

A co diskutér(ka) a provokatér(ka) měsíce?:-D

(odkaz)Ladin | 7. 2. 2007, 15:51

to nalim

dům roku volený třeba čtenáři OB, to je podle mě dobrý nápad.

a taky bych volil nejostudnější stavbu roku.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis | 7. 2. 2007, 15:41

pro MiB

Těchto programů je všude dost, ať už v papírové podobě nebo na internetu (http://www.ostravainfo.cz/index.php?akce=akce&lang=1). Nemělo by smysl, abychom dělali totéž, co funguje jinde. Máme divadelní program, který má návaznost na naše články a recenze, ale dělat třeba program kin atd., to je zbytečné z toho důvodu, že to jinde funguje velmi dobře, nemá smysl dělat kopii.

(odkaz)MiB | 2. 2. 2007, 15:41

Mě teď ka tak napadlo...co kdyby se tady objevoval každý měsíc jakýsi ucelený program kulturních akcí v Ostravě? Jako co se hraje v kině, co v divadle, kde je jaká výstava, koncert a podobně...šlo by to?:-)

(odkaz)Neva | 30. 12. 2006, 21:57

Dimitri...

Vše OK. Snad má slova nevyzněla jako výtka. Přála jsem všem i redakci hezké svátky už 21.12. v rubrice "čtenáři o sobě".

(odkaz)Nalim | 30. 12. 2006, 15:44

Dům roku

Město Ostrava každoročně vyhlašuje soutěž Dům roku. Nikdy jsem se blíže nezajímal o pravidla této soutěže. Ve chvíli, kdy jsem se začal podrobněji zabývat pravidly výběru, tak se můj zájem vrátil na bod mrazu. Představa zasáhnout jakýmkoliv způsobem do této soutěže se okamžitě rozplynula. Proč? Navrhovatelé a přihlašovatelé mohou být pouze firmy, které tyto stavby a opravy provádějí. Takže pánové se opět dobře baví.
Co kdybychom vytvořili svou soutěž, třeba pod názvem " Nejlepší objekt Ostravy a blízkého okolí"? Dopisovatelé by tak mohli zasílat foto příspěvky, nebo prostě dávat pouze tipy. Co na to redakce?

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis | 29. 12. 2006, 11:44

pro Barbara

Díky za dotaz. Zatím ale prosím vydržte. Buď novinky dáme během příštího týdne do samostatného článku, nebo to bude tady v této diskuzi.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis | 29. 12. 2006, 11:44

pro Nevu

To je mi líto, že vás to mrzí. I když to bude znít jako výmluva, před Vánoci byl fofr. Kde byly vaše vánoční zdravice? Nicméně v krátkých zprávách už visí přání k dalšímu roku, tak aspoň takto.

(odkaz)Neva | 28. 12. 2006, 0:48

Mě osobně trochu mrzí, že nám redakce nejenže nepopřála nic ke svátkům, ale hoši ani třeba nereagovali na naše některé vánoční zdravice.

(odkaz)Barbar | 27. 12. 2006, 19:43

2007

A jaké změny či novinky pro nás chystá laskavá redakce na rok 2007?

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis | 19. 11. 2006, 20:43

pro xxx

Diskuze už jede (http://ostravablog.cz/diskuze-na-tema/minulost-ostravy-promeny-atmosfera-vzpominky/).

(odkaz)xxx | 15. 11. 2006, 8:38

pro Dimitrios Vlasakudis

Díky.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis | 14. 11. 2006, 23:13

pro dekicky

Mazány jsou jen ty příspěvky, které porušují pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí (jsou uvedena pod tlačítkem Odeslat příspěvek). To je jediné kritérium.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis | 14. 11. 2006, 23:11

pro xxx

OK, zřídíme. Do konce týdne by to mělo být.

(odkaz)dekicky | 14. 11. 2006, 22:09

podle čeho se mažou příspěvky?

Pane Vlasakudisi, můžete mi vysvětlit podle čeho se rozhodujete, kterou reakci v diskuzi smažete a kterou necháte?

(odkaz)aggu | 14. 11. 2006, 15:13

souhlas. i když to trochu dubluje ostravaky.
a z trochu jiného soudku. když už tady 24. přijede ten aphrodite, nebylo by (konečně) misto i pro D´N´B forum in da capital city of drum and bass?

(odkaz)Neva | 14. 11. 2006, 11:14

xxx

To je dobré, podporuji.

(odkaz)xxx | 14. 11. 2006, 9:44

A co takhle "Stará Ostrava - památky, proměny, atmosféra..."?, nebo něco v tom smyslu.:)

(odkaz)Neva | 14. 11. 2006, 9:07

A nestačilo by jen "Město Ostrava"? Aby se téma zařadilo před "Městské obvody"? Diskuse tam bude stejně o celém městě jako takovém...

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis | 14. 11. 2006, 8:58

OK. Není problém. Jen bylo potřeba ujasnit, jak by mělo být téma koncipováno. Dohodněme se ještě na názvu tématu. Souhlasíte s "Minulost Ostravy - vzpomínky, svědectví, vyprávění..."?

(odkaz)Neva | 14. 11. 2006, 2:42

Jestli mohu, tak bych se též přidala k xxx, taky bych se ráda občas dověděla něco víc. Je to dobrý nápad. A tak by se chytli i další co maj zkušenosti nebo vědomosti, nebo i jen vzpomínky.

(odkaz)vogel.h | 14. 11. 2006, 1:16

Souhlasím s xxx. Taková diskuze tady prostě chybí a hlavně fotografie.

(odkaz)xxx | 13. 11. 2006, 23:31

Ono by asi bylo dobře, kdyby to bylo obecné. Někdo by tam mohl psát třeba nějaké ty své lidské příběhy a události co se mu v minulosti staly.:) Já osobně bych začal stavbama, které byly významnou součástí Ostravy a z různých důvodů už neexistují, kdy se postavily, co se v nich dělo, proč už neexistují, nějaké historické obrázky, atd. Možná by to mohlo být i v tématu Výstavba a architektura v Ostravě, ale tam je diskuse mířena spíš k těm novějším stavbám...

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis | 13. 11. 2006, 21:34

pro xxx

Není problém, jen upřesněte, jak to myslíte. Pojmenovat diskuzní téma jako pouze "Minulost Ostravy" je moc obecné. Vy myslíte jakoukoli věc z historie; ať už nějaké události, lidské příběhy, jak Ostrava vypadala a fungovala...?

(odkaz)xxx | 13. 11. 2006, 9:38

Napadlo mě, že by možná nebylo špatné přidat k Obecným diskusím téma Historie Ostravy (nebo něco v tom smyslu), občas narazím na zajímavé stránky kde se píše něco o minulosti Ostravy a rád bych se o to podělil. A stejně tak bych se taky rád něco nového o historii Ostravy dověděl, třeba od ostatních čtenářů Ostravablogu. Bylo-li by to možné, nebo nebylo-li?:)

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis | 2. 10. 2006, 23:36

pro Barbara

V pořádku, rozumíme si. Krátké zprávy jsou řazeny podle data, a pokud nějaká informuje o krátkodobé akci, může se jevit jako zastaralá. Například zítra ale vyjdou tři krátké zprávy a s dnešními dvěma to akorát vyjde. Pět zobrazovaných zpráv v pravém sloupci je zatím ideální počet, byť to s sebou nese to riziko, že příspěvky někdy mohou vypadat zastarale.

(odkaz)Barbar | 2. 10. 2006, 21:38

podzimní spánek

Samozřejmě si nemyslím, že redakce upadla do podzimního spleenu a apatie. Jen mi to přišlo, že to vypadá divně, byť jsem si vědom, že ostatní avisa jsou sice již off-time data, ale k dlouhodobějším akcím..

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis | 2. 10. 2006, 19:36

pro Barbara

V odkazech v pravém sloupci je vždy posledních pět zpráv (bráno časově podle data vydání). Zrovna v těchto dnech to tak vyšlo, že tam ještě visí vámi zmiňovaná neaktuální zpráva, ale někdy je zase tolik zpráv během jednoho dvou dnů, že některé aktuální zprávy zapadnou. Pět zobrazovaných zpráv je tak akorát, uvažovali jsme o čtyřech, ale zatím to necháváme na pěti. Uvidíme časem, nicméně díky za zpětnou vazbu a připomínku. Nenapadlo nás, že to takto může někdo vnímat.

(odkaz)Barbar | 2. 10. 2006, 19:31

krátké zprávy

Nevypadají některé příspěvky v označené sekci trochu zastarale? Vím že těmito zprávami jsou označeny v podstatě dlouhodobější akce, ale nechat i dnes tj. 2.10. inzerát na den otevřených dveří na KrÚ OVKr ze dne dne 27.9. mi připadá poněkud neaktuální, jako že redakce spí podzimním spánkem.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis | 2. 10. 2006, 14:14

pro xxx

V pořádku. Sešlo se tam šest opravdu „hodnotných“ příspěvků o tom, kdo je větší blbec a kdo rozumí/nerozumí focení. Je to tradiční problém diskuzních fór na internetu. Pokud jde o výměnu názorů v rámci slušnosti a v rámci diskutovaného tématu, je vše v pořádku. Ale pokud někdo jen nadává a jde zcela mimo téma, takovéto příspěvky nemají žádnou informační ani jinou hodnotu a není důvod, proč s nimi zaplevelit jinak zajímavou diskuzi na nějaké téma.

(odkaz)xxx | 2. 10. 2006, 13:58

Dimitrios Vlasakudis

Díky za odpověď. Koukal jsem tam když tam byly 3 příspěvky a pak až když to bylo smazáno, myslel jsem že byl smazán jen ten jeden příspěvek o hádce jsem nevěděl, takže se omlouvám.;)

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis | 2. 10. 2006, 13:49

pro xxx

Smazali, protože se tam čtenáři začali hádat a nadávat si kvůli nějakým fotkám. A to bylo zcela mimo téma.

A výstavě budeme psát, stejně tak se u nás objeví odkaz na Ostraváky. A přece toto není o konkurenci, každý web dělá něco jiného a doplňují se, nikoli konkurují.

(odkaz)xxx | 2. 10. 2006, 13:35

Diskuse k Dolu Hlubina

nějak nechápu proč jste ty příspěvky v diskusi o Dolu Hlubina, kde byla zmínka o jiném webu smazali? Podle mě ten web úzce souvisí s tématem, zmíněná výstava taktéž souvisí s tématem a podle mě je jen dobře když se tu objeví odkaz na zajímavý web o Ostravě. Nebo se snad bojíte konkurence? Nechápu...

(odkaz)wo.ls | 9. 8. 2006, 17:35

vogel

Tento nápad se mi velice zamlouvá. Věřím, že má mnoho lidí pár zajímavých, svépomocí pořízených, fotografií doby minulé poschovávaných doma v krabicích od bot. Kdyby tady taková rubrika byla, i já (ač jsem od přírody lenivá) bych se jistě odhodlala a odnesla bych je naskenovat do fotolabu... ...časem...

(odkaz)vogel | 9. 8. 2006, 4:11

No myslím, že by bylo zajímavé udělat nějakou rubriku s historický mi fotografiemi ostravy. Vím že takové fotky je obtížné sehnat a právě v tom by to bylo originální. Tedy pokud by to bylo možné:)

(odkaz)Redakce - Dimitrios Vlasakudis | 8. 8. 2006, 16:43

pro Barbara

ad čtenářské fotky: OK, promyslíme. Minimálně zatím můžeme udělat to, že vyhlásíme nějaké téma. Co se týká uploadování fotek, udělat systém tak, aby to fungovalo dobře a mělo to smysl, by nebylo snadné. Nejde jen o samotný upload, to je veskrze drobnost. Ale o to, že fotky musí procházet kontrolou, jakou formou je pak publikovat atd. Taktéž by muselo fungovat to, že fotky mohou uploadovat pouze registrovaní čtenáři. Suma sumárum, hned tak by to nebylo nebylo. Ale nápad je to dobrý. Ostatně něco podobného připravujeme, takže bychom udělali jen jakousi nástavbu toho, co teď kutíme.

ad téma: Pošlete tedy prosím nějakou fotku na ukázku.

(odkaz)Barbar | 8. 8. 2006, 16:18

redakci

Myslel jsem tím opravdu drobné stavby, jako třeba malé fontánky, kapličky, nebo i třeba drobné technické stavby, pokud jsou zajímavé architektonicky, historicky či jinak.. Pošlu Vám mailem příklad. A ad Neva- možná by nebylo od věci, kdyby šlo zřídit samostatnou rubriku, kam bychom mohli uploadnout fotky (s nějakým rozumným časovým/datovým omezením), na ukázku ostatním a tak - ale nevím, kolik je na serveru místa.

(odkaz)Neva | 8. 8. 2006, 12:15

Dotaz na redakci...

A + mimo "jednou za čas vyhlášená témata" by mohli čtenáři přispívat fotkou s komentářem a tipem na něco?

(odkaz)Redakce - Dimitrios Vlasakudis | 8. 8. 2006, 11:47

pro Barbara

Nejsem si teď jistý, co přesně těmi drobnými stavbami myslíte. Prosím, zkuste uvést nějaké příklady.

S fotkami čtenářů to není vůbec špatný nápad, dejte nám chvilku čas, promyslíme to, jak by se to dalo udělat. Možná jednou za čas vyhlásit nějaké téma, na které by čtenáři posílali fotky. A pak by fotky od různých čtenářů vyšly v jednom článku k danému tématu. Co myslíte?

(odkaz)Barbar | 8. 8. 2006, 10:29

nápad redakci

Tak mne napadlo.. (zase jednou :-)) Co takhle zkusit nafotit architektonicky nebo i jinak zajímavé drobné stavby/stavbičky po OVě? Mohl by to být zajímavý kontrast vůči dosavadním reportážím. A třeba by se mohli svými fotkami zapojit i čtenáři..?

(odkaz)Redakce - Dimitrios Vlasakudis | 7. 8. 2006, 20:18

pro Nevu

Ad nejživější diskutérka... určitě je to dobře.

(odkaz)Neva | 7. 8. 2006, 9:07

Dimitri..

Když jsem teda ta nejživější diskutérka - teď nevím jestli je to dobře nebo špatně - tak Vás vítám zpět na blogu a doufám, že dovča byla fajn...

(odkaz)Redakce - Dimitrios Vlasakudis | 6. 8. 2006, 19:48

pro othello

Díky za chválu, máme z ní radost.

Ke kritice: Na toto téma jsem již hovořil s Nevou (zdejší nejživější diskutérka, určitě znáte). Její výtka byla v principu stejná jako ta vaše. Že neinformujeme o nějaké akci, že jsme nepřinesli nějaké fotky. Odpovím vám totéž, co jí - zatím to nestíháme. I když to může znít jako klišé, děláme maximum. Víme o tom, že neinformujeme o všem, co se v Ostravě děje. Postupně ale toto odstraňujeme, do konce roku budeme mít zpravodajství ČTK a další dva autory, kteří se budou věnovat zpravodajství. Co se týká vámi uvedené akce, do budoucna to bude ošetřeno právě zpravodajstvím ČTK, které o podobných akcích informuje. Tudíž minimálně bychom udělali to, že bychom zprávu ČTK přetiskli. Nejde ale vše hned, vydržte, teď dolaďujeme nový (vlastně už dva měsíce starý) design, následně se vrhneme na rozšíření zpravodajství.

(odkaz)Redakce - Dimitrios Vlasakudis | 6. 8. 2006, 19:32

pro MiB

Odkaz na neexistující stránku souvisí se spammováním diskuzí. Řešíme to, během několika dnů by to mělo být hotovo, takže odkaz se objevovat nebude.

Na diskuzích ke krátkým zprávám také pracujeme, hotovy by měly být během dvou týdnů.

(odkaz)othello | 26. 7. 2006, 11:07

Redakci:

Přeji krásný den, vážená redakce Ostravablogu. Nejdříve bych vás chtěl všechny moc pochválit za tuto skvělou stránku, kde je spousta zajímavostí o Ostravě a jejím okolí. Je dobré, že si zde můžu přečíst spousty zajímavých článků, a je skvělé, že pak o nich můžu diskutovat. Líbí se mi i seznam nejživějších diskuzí. Výborné je i to, že si mohu podle klíčového slova najít i starší články, které tím, že k nim napíšu svůj příspěvek, dostanu do seznamu nejživějších diskuzí, čímž se dané téma může otevřít k další diskuzi. Za to všechno vám mockrát děkuji. A teď trocha kritiky. Chtěl bych zde opět zmínit, tak, jak to učinil i MiB, že v nejživějších diskuzích je i odkaz na neexistující stránku. To zaprvé. A zadruhé: Na celém Ostravablogu jsem nenašel jedinou zmínku o Mezinárodním festivalu dětské a studentské tvorby, Ostravském koníčkovi. A to se zde konal tuším už po čtvrté (možná páté, nevzpomínám si přesně). Zpráva o něm proběhla i na dvou televizích kanálech, také v regionálním zpravodajství a též v tisku, a zde o něm není ani zmínka. Vím, že teď, měsíc po jeho skončení už o něm asi informovat nebudete. Mohli byste to však učinit příští rok. Místo festivalu sice není stálé (letos například probíhal v Ostravě- Porubě), ale zjistit místo jeho konání není zase tak složité, jak jsem výše popsal. A na závěr ještě jednou uctivé a upřímné poděkování za tuto (pro mne nejlepší) internetovou stránku. Díky.

(odkaz)MiB | 26. 7. 2006, 10:02

V nejživějších diskuzích jeodkaz na stránku,která neexistuje!

(odkaz)MiB | 25. 7. 2006, 11:39

Proč taky není nějaká diskuze ke krátkým zprávám? K těm bobitým sourozencům...dědečkům...bych taky rád něco dopsal! :o)))

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis | 2. 6. 2006, 11:49

pro xxx

Současný design je dobrý, ale už se do něj nevejdou funkce, které chystáme. Nový design bude živější, ale také přehlednější než současný.

(odkaz)xxx | 2. 6. 2006, 10:38

pro D.V.

Díky za odpověď.
Už se těším na ten nový design, tenhle starý je ale taky dobrý, hlavně co se týče přehlednosti.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis | 2. 6. 2006, 10:08

pro xxx

Díky za tip. Rozhovor jsem si našel a odkaz na něj zveřejníme během příštího týdne, kdy budeme spouštět nový design. V novém designu bude i jedna nová rubrika, kam odkaz dáme, takže do nějaké diskuze to umisťovat nemusíte. Pokud byste chtěl, navrhuji diskuzi na téma Výstavba a architektura v Ostravě, kam se ten rozhovor tematicky hodí.

Co se týká zveřejňování odkazů ve speciální diskuzi, nápad to není špatný, ale chystáme něco zajímavějšího. Právě ona nová rubrika by během léta měla fungovat i tak, že kdokoli bude moci vložit svůj tip, nějaký odkaz atd. a toto se pak v té nové rubrice zobrazí (zobrazí se to přímo na titulní straně).

(odkaz)xxx | 2. 6. 2006, 9:36

Pro redakci:

V obecných diskusích mi chybí jedno téma, a to téma "Napsali o Ostravě", nebo něco v tom stylu Šlo by o diskusi, kde by každý mohl hodit odkaz na zajímavý článek související s Ostravou. Já jsem si teď třeba přečetl v Reflexu skvělý rozhovor s Radovanem Lipusem, chtěl bych se o něj podělit a nevím kam ho šoupnout.:)

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis | 19. 5. 2006, 22:48

pro Jouzu

Váš příspěvěk byl zcela mimo téma této diskuze a tak jsem jej chtěl dát do diskuze ke článku Na zítřejším koncertu před Novou radnicí vystoupí i primátor, kde se názory na pana primátora probíraly. Omylem jsem ale příspěvěk smazal, za což se omlouvám. Prosím případně svůj příspěvěk napište znovu do diskuze k uvedenému článku. Díky.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis | 18. 5. 2006, 20:08

pro Jouzu

Na radnici o nás ví; ví o nás i ti, kterých se články a názory čtenářů týkají. Nicméně je to spíše tak, jak říká Neva. A nyní to nevztahuji jen k OstravaBlog. Zdejší regionální tisk se různým kauzám, podivnému chování atd. věnuje odjakživa a moc se toho nezměnilo.

(odkaz)Neva | 18. 5. 2006, 10:57

Redakce

Děkuji za upozornění, ráda si počtu něco nového.

Jouza - o tomhle blogu se asi dost ví i na radnici, ještě když vycházel Týdeník Ostrava, byli jsme tam dokonce v jednom kritickém článku na magistrát citovaní jak nadáváme na Aldu.
Ale Alda a spol na to stejně statečně kašlou a ve svých aktivitách pokračuje vesele dál snad dokonce v domnění, že je ještě slavnější.

(odkaz)Jouza | 18. 5. 2006, 10:46

Ví o tom na radnici?

Měli byste udělat masivní reklamní kampaň na tenhle blog přímo na Nové radnici, aby i naši zastupitelé věděli, co si lidé myslí nejen o Ostravě, ale i o nich samotných.
Jak jsem tady četl, názory mnohých by se na radnici dostat měly, některé přímo DJ Aldovi do sluchátek, až bude poslouchat ty své "výtvory"...

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis | 17. 5. 2006, 18:28

pro Nevu

Taktéž přeji dobrý den. Info o akcích závisí hlavně na tom, zda se nějaké konají a zda nám organizátoři dají vědět. Co se týče aktuálních článků, v pátek vyjde jedna zajímavá reportáž, na další týden máme taky něco v zásobě. Ještě bych vás odkázal na článek, který vyjde tuto sobotu. Bude o novinkách, které připravujeme, takže se právě dočtete, co chystáme.

(odkaz)Neva | 17. 5. 2006, 9:44

Redakce

Dobrý den pánové, mám jeden malý dotaz, nebo vlastně skoro nářek. Postrádám na blogu poslední dobou nějaké zajímavé články, info o akcích apod. Nemáte zas něco poutavého na skladě? Nebo jsem jen neskromná? Přeji vám všem hezký den.

(odkaz)ZajoncZ | 25. 4. 2006, 16:54

Ano, ano, letáčky byly velmi pěkné, ale tak trochu mě štvalo, že byly totálně všude, dokonce i na křeslech, jak jsem psal. Byl jsem v předprodeji vstupenek vedle DJM. Máte ty letáčky také v samotných divadelních scénách? A budete se také propagovat například na radnicích nebo podobně?

(odkaz)Redakce - Dimitrios Vlasakudis | 24. 4. 2006, 21:11

pro ZajoncZe

Ano, divadelní rubriku takto propagujeme. Letáčky se, myslím, graficky a stylově velmi vydařily. A ve kterém divadle jste byl?

(odkaz)ZajoncZ | 24. 4. 2006, 20:55

Koukám, že už si děláte reklamu...sic "zatím" jen na malých papírkách: v předprodeji divadelních vstupenek ty lístky byly všude, kam jste se jen koukli, dokonce když jste si i chtěli sednou, museli byste sedět na stovce malých letáčků =oD

(odkaz)Redakce - Dimitrios Vlasakudis | 2. 4. 2006, 17:13

pro mobse

Měříme interně webalizerem a ten externí výstup nemá. Většina blogů počítadla má, to ano, zpravodajské weby (což jsme také) zase nemají. Záleží na každém vydavateli/majiteli/autorovi, jak se rozhodne. Každopádně počítadlo tady přímo dávat nechceme, protože chystáme určité novinky. A kdybychom tu měli i počítadlo, stránky budou nepřehledné. Zatímco novinky budou pro všechny čtenáře a budou s sebou nést nový obsah, počítadlo by takový užitek neneslo. Navíc mám konkrétního zkušenost z jednoho velkého zpravodajského webu, kde jsem externě psal - původně počítadlo obsahoval, pak se ale stáhlo, protože zabíralo místo a neneslo žádnou funkci.

(odkaz)mobs | 2. 4. 2006, 17:00

chtěl jsem se zeptat proč tady nemáte počítadlo návštěvnosti???třeba denní,týdení a celkové...vždyť to takové stránky mívaj ne??

(odkaz)Redakce - Dimitrios Vlasakudis | 2. 4. 2006, 1:20

pro MiB

Smajlíci jsou momentálně odloženi na neurčito, protože s sebou nenesou žádnou funkci. Kdežto teď chystáme a soustředíme se na novinky, které budou mít něco hodnotného a které přinesou zajímavý obsah. Smajlíci by snad mohli být ke konci roku, ale nechci nic slibovat. Jde o priority - jestli mít smajlíky, nebo něco jiného. A věřím, že až to "něco jiného" na konci května uvidíš, tak z toho budeš mít větší radost než ze smajlíků :o)

(odkaz)MiB | 30. 3. 2006, 13:41

Redakce, aj uz tady chci ty smajliky!!!!:-D

(odkaz)Redakce - Dimitrios Vlasakudis | 24. 11. 2005, 20:10

Pro ZajoncZe

Dobrá připomínka. Zpracujeme.

(odkaz)ZajoncZ | 24. 11. 2005, 19:56

Prosím vás, chtělo by to taky informovat při programech divadel, jako je to předplatitelská skupina, děkuji!

(odkaz)Redakce - Dimitrios Vlasakudis | 26. 9. 2005, 10:52

pro Rada

Nápad s newsletterem máme, souvisí to ale s nepovinnou registrací (abychom měli od čtenářů údaje a mejl, kam přehled posílat) a personalizací stránek. Obojí je v plánu.
Newsletter je jen jedna z forem zveřejnění reklamy. S tímto ale není problém, plochy pro reklamu máme, technicky je vše zajištěno, máme i tištěnné materiály pro klienty, kde jsou uvedeny ceny, výhody reklamy na OB atd. Vše je tedy připraveno, jen je potřeba tým lidí, který by se o to staral.

(odkaz)Rado | 26. 9. 2005, 10:18

Napadla mě jedna věc, jak pomoci Ostravablogu v oblasti reklamy. Na technických pozicích máte vynikající lidi a mířím tím na programátory. Co takhle vytvořit nějakou redakční utilitku (existuje na to i software, ale za ten se platí), ve které by bylo možné vytvářet newslettery v HTML podobě a vytvořit tak na jedné straně takový internetový obchodní dopis pro firmy, tak na straně druhé nabízet uživatelům Ostravablogu počteníčko to emailové schránky. A do takového počteníčka není problém zakomponovat reklamu. Je ale otázkou, po které se já nepídím, ale na které také záleží a to, kolik má Ostravablog v průměru čtenářů. Od toho se odvíjí forma reklamy.

(odkaz)Redakce - Dimitrios Vlasakudis | 25. 9. 2005, 19:17

Pro všechny

Díky za chválu, opravdu si jí vážíme a máme z ní radost.

Nápady (fotky čtenářů, "skladiště" odkazů) vítáme a budeme je realizovat. Nezapomeňte ale, že současný tým OstravaBlogu dělá vše ve volném čase a z radosti, že buduje něco užitečného. Za normálními novinami stojí velcí vydavatelé, my vše děláme sami a z vlastních zdrojů. Takže abychom mohli rozjet x dalších nápadů a vylepšení (a věřte, že jich je dost a že jsou to dobré věci) a především rozšířit vydání, potřebujeme finance. Zatímco na všech "technických" pozicích máme vynikající lidi (grafika, DTP, programování, fotografové atd.), nemáme po ruce tým obchodníků, který by se za provize staral o prodej reklamy na OstravaBlogu. Takže budeme dávat inzeráty, info šoupneme i přímo na web a uvidíme...

(odkaz)ZajoncZ | 24. 9. 2005, 23:25

Já bych Ostravu nenazýval spící, to rozhodně ne! Taková byla možná po roce 1994, kdy se zavřely doly, ale teď se právě naopak probouzí!
Téměř každý už zkoušel někdy zadat odkaz www.ostrava.cz, ale vybaflo tam na něj jen jakési "skladiště" všech různých novinových článků týkajících se Ostravy. Takových "skladiěť-překladišť" je více, ale jen OstravaBlog je takový originál!!! =o)))

(odkaz)No Mercy | 24. 9. 2005, 19:01

Rado

Hypertexty se zde již myslím jednou řešily, ale nevím, zda se něco chystá, či ne. Každopádně tak, jak jsi to napsal, to již mnoho serverů dělá a je to bezva. A k tomu poděkování se připojuji, jelikož opravdu mnoho serverů věnujících se dění v Ostravě není. Jen houšť a větší kapky...

(odkaz)Rado | 24. 9. 2005, 17:51

Napadla mě taková rubrika, byla by to spíše taková pomocná ruka čtenářům Ostravablogu, uvádět odkazy na zdroje článků. A má-li čtenář zde co říct a četl něco k tématu i jinde, mohl by připojit hypertextový odkaz tak, že by se všechny tyto odkazy slučovaly a hromadily pod jedinečným názvem pod článkem, např. "Karolina na internetu" a zde by byly odkazy na e-architekta, stavebni-forum, architekty, internetové verze novin, developerské firmy. Myslím si, mohlo by to být ku prospěchu věci.
Jinak musím napsat a poděkovat lidem dělající Ostravablog. Moc jim fandím, i když vím, že nejde dělat asi vše v rozsahu, jak by si čtenář přál, ovšem můžeme být vděčni za to, že se někdo v naší spící Ostravě našel a do takového projektu vůbec pustil. Děkuji.

(odkaz)No Mercy | 23. 9. 2005, 20:55

Rado

Bezva nápad, taky bych přispěl svou špetkou do mlýna. Myslím si, že by to tento server hodně oživilo.

(odkaz)No Mercy | 23. 9. 2005, 20:52

ZajoncZ

Díky za info. Chodím kolem nádraží skoro každý den a pořád mi vrtalo hlavou, co se vyklube z té kruhové konstrukce. Už jsem se zde na to jednou ptal. Domníval jsem se, že to bude nějaká budova funkčně navazující na nádraží. Ale garáže... Jak jsem zde již také jednou psal, nechápu, koho napadlo postavit takovou budovu u křižovatky, přímo do výhledu. Ach jo. A ví někdo, pro koho ty garáže budou určeny. U nádraží je obstojně velké parkoviště a jinak je v té lokalitě jen pár rodinných domků, kde má každý svou garáž. Bují ve mně podezření, jestli vedle toho parkoviště nevyroste zase nějaký nový market. Ono se dnes už taky nic jiného v Ostravě nestaví, tedy snad ještě benzínky a autosalóny.

(odkaz)Rado | 23. 9. 2005, 20:45

Tip

Myslím si, že by nebylo špatné vytvořit fotogalerii města, ostravských zajímavostí, staveb, které vznikají či zanikají...A možná by nebylo špatné to nechat i na čtenářích Ostravablogu, aby svými dílky a fotkami přispívali do galerie, aby si každý utvořil obrázek, jak je Ostrava viděna a vnímána různými lidmi.

(odkaz)ZajoncZ | 23. 9. 2005, 19:46

Ještě si počkejte, fasáda ze strany kolejí je sice již skoro hotova, ale má to ten háček, že se k ní nemůžete dostat a udělat pěkné fotky. Z druhé strany od autobusového nádraží se to už taky rychle rýsuje ale omítka bede asi až za pár týdnů. No a výstavba stavby nadzemních garáží v posledních dnech (nenápadně vypadající jako nízká budova) se rapidně zvýšila o další dvě patra! Byl to pro mě šok, když tam namontovávali hned najednou dva malé kousky ocelové konstrukce, které budou součástí dalších dvou pater. Opravdu bych to chtěl popsat co možná nejlépe, ale asi by to chtělo ty fotky, hm...

(odkaz)Redakce - Dimitrios Vlasakudis | 23. 9. 2005, 15:55

Pro No Mercy

Díky za tip, někdy tam vyrazíme.

(odkaz)No Mercy | 23. 9. 2005, 10:04

Nádraží.

Tak mne napadlo, jestli byste nechtěli věnovat pár fotek, popřípadě malý článeček, přestavbě svinovského nádraží. Už to tam začíná vypadat docela "šumně". Jen ty nepraktické skleněné tabule by mohli alespoň občas umýt, vypadají opravdu nechutně...

(odkaz)ZajoncZ | 18. 9. 2005, 19:54

Těšíme... a právě že dvojnásob!!!! Ale prp příště... nejoblíbenější rubriku nemůžete vynechat! =op

(odkaz)Redakce - Dimitrios Vlasakudis | 18. 9. 2005, 19:42

pro ZajoncZe

Tento týden bohužel nebyl čas. Jinak zítra kolem deváté vyjde nové Foto týdne. Těšte se, bude stát za to!

(odkaz)ZajoncZ | 17. 9. 2005, 22:54

Tento týden se vám úplně někde "do pryč" vytratila fotogalerie týdne!?!?

(odkaz)Redakce - Dimitrios Vlasakudis | 17. 9. 2005, 11:48

Pro Ostravaka

Může se to tak zdát. Jirka i Aleš ale píší výborně, takže proč ten sport nepřinášet? Víme, že by na OstravaBlogu mohlo vycházet více článků především z města. Problém je v kvalitních autorech (těžko je sehnat), řešit to ale budeme například zpravodajstvím ČTK. Hudbu zase bude od října psát nový externista. Postupně by se mělo vydání stabilizovat, takže sport již nebude tolik vyčnívat.

(odkaz)Ostravak | 17. 9. 2005, 9:19

Mě by jenom zajímalo proč tolik sportu???

(odkaz)Piskot | 25. 7. 2005, 16:54

reakce na Pt

Naprostý souhlas!
Nechápu, jak to někdo nemůže vidět :)

(odkaz)Neva | 21. 7. 2005, 14:44

Redakce

Pracujete prosím i na fotkách z Bruzovické jubilejní oslavy, kde fotil Ondra Stratilík?
Děkuji.

(odkaz)Redakce - Dimitrios Vlasakudis | 21. 7. 2005, 13:49

Pro Hancocka

Ano, pracujeme na tom. Vše je již nachystané, teď se celý systém zpracovává. Bude to jakási fotogalerie, nechte se překvapit :o)

(odkaz)Hancock | 21. 7. 2005, 1:08

Fotky

Fotky by mohly byt po rozkliku v rozmerech 1024x768, byly by fajn na plochu. Kdyz je rozkliknu mam je mozna dokonce mensi nez nahled

(odkaz)ZajoncZ | 20. 7. 2005, 20:11

Na hlavní stránce jsou jako první vždy ty nejnovější články, tak co máš za problém?
A v diskuzích je jako první vždy ten nejnovější příspěvek!

(odkaz)Neva | 20. 7. 2005, 16:07

D.K.

Nerozumím...

(odkaz)D. K. | 20. 7. 2005, 15:35

další nápad

A všimli jste si, že je nepraktické řazení článků(chronologicky) od spoda nahoru?

Jednotlivé příspěvky čtu shora dolů, ale k novějším se musím vracet zase nahoru.

Možná to vadí jen mě, tak nevím... ?

(odkaz)Redakce - Dimitrios Vlasakudis | 14. 7. 2005, 21:49

Pro ZajoncZe

Stačí nad tím podržet kurzor. Jinak - nejvíce čtenářů (nejen našich, ale všech lidí na českém netu) používá rozlišení 800x600. Proto jsou na toto rozlišení stránky optimalizovány. Pokud byste měl třeb v práci 14palcový monitor a starou grafickou kartu, tak přece nejste blb. Nemáte totiž jinou možnost než používat 800x600.

(odkaz)MiB | 14. 7. 2005, 18:17

Neva, ZajoncZ

No je to asi pravda...talové rozlišení se už dneska moc nenosí...

...ale na ty jeho stránky bych byl taky mooooc zvědavý..ZajoncZ....hoď odkaz!!!=))))

(odkaz)Neva | 14. 7. 2005, 13:21

Velmi ráda čtu komentáře diskutujících...

...i rozporuplných, ale může mě urvat, když někdo hned o někom napíše, že je "blb", aniž by trochu nejdřív uvažoval, nebo se nejdříve slušně zeptal.
Jsem pouze amatérský uživatel PC a proto se ráda přiučím dalším věcem.
Nejdřív jsem vůbec nechápala otázku ZajoncZ, proč musí diskusi nejdřív otevřít a o jakých rozměrech to mluví, až jsem díky odpovědi M.B zjistila, že tomu vlastně rozumím a s myškou zacházet umím a tak jsou mi již některé úkony vlastní a můj kurzor mě informuje.
Takže jsem tedy ráda, že nejsem úplně blbá.

ZajoncZ - je možno vidět Tebou vytvořené stránky?

(odkaz)M.B | 14. 7. 2005, 12:46

to ZajoncZ

Nemusis na to klikat, staci nad tim na chvilku podrzet kurzor.

(odkaz)ZajoncZ | 14. 7. 2005, 12:29

Už mě to ale štve! >>>
*Nejživější diskuze
*Městské obvody > Ostrava... (?) a tři tečky... jaký Ostravský obvod? Musím si to teprve otevřít, abych to zjistil!
Je to kvůli toho, že po stranách máte dva zbytečné nevyužité tmavěmodré pruhy. Vůbec to nechápu, protože ten, kdo ještě dnes používá rozlišení 800x600 je "blb" a kvůli němu bychom neměli trpět my ostatní! Většina z nás už používá 1024x768 a výš, tak nevidím důvod, proč tak plýtvat místem. Sám dělám stránky a tak vím, jak cenné je místo.

(odkaz)Ondřej | 13. 7. 2005, 15:16

A máš to, Marceli. :-)))

(odkaz)Neva | 13. 7. 2005, 15:11

MiB

...nezlob, Přehled diskuzí je fakt dost tučný a já ho používám stále. Jsi spíš hodně rychlý, prudký a nevšímáš si...to ale není hanlivá kritika, prostě takový jsi.

(odkaz)MiB | 13. 7. 2005, 14:42

Tak to asi tak tučné nebude...vůbec jsem si toho nevšiml!!!=)))

(odkaz)Redakce - Dimitrios Vlasakudis | 13. 7. 2005, 14:39

To MiB

Však tu je - vlevo u výpisu nejživějších diskuzí, je tam tučně nápis "Přehled diskuzí"

(odkaz)Neva | 13. 7. 2005, 13:36

MiB

A "Přehled diskuzí" není umístěný odkaz na seznam všech diskusí?
Co máš na mysli, prosím, nerozumím a chtěla bych se poučit.
Jsem zvědavá mamina...

(odkaz)MiB | 13. 7. 2005, 10:52

Víte,co tu chybí???Přehledně umístěný odkaz na seznam všech diskuzí!!!...hlavně těch, o kterých nejsou žádné články (Městské obvody, čtenáři sobě, Nápady a připomínky a pod.!!!)

(odkaz)patrik | 28. 6. 2005, 20:06

taky nechápu

souhlasím. ten vylitéj týpek mě tam taky nesedí :-(

(odkaz)ZajoncZ | 28. 6. 2005, 19:45

To nejsou fotky na stahování a publikování, ale jen na okouknutí tady, na webu, proto mají i své logo, není-liž pravda! Jen nechápu, proč jste nás-´čtenáře museli pohoršovat "disponovanými" lidma, válejícími se po osobních automobilech! (viz. Slim Slam Drum)

(odkaz)Redakce - Dimitrios Vlasakudis | 28. 6. 2005, 14:12

Pro červa

Váš příspěvek nebyl jemný, to dobře víte. Pokud máte potíž s dodržováním pravidel diskuzí, musíte počítat s tím, že Vaše příspěvky budou mazány. A doplním jedno staré moudro k internetovým novinám - "Nelíbí se Vám to? Tak to nečtěte." Pokud jste chtěl říct, že kvalita fotografií není dobrá a neprochází postprocesingem, bereme to. Je to Váš názor, avšak aby nebyl smazán, měl by být vyjádřen slušně, což se Vám v prvních dvou případech nepodařilo.

(odkaz)červ | 28. 6. 2005, 11:07

ZASE JÁ nespokojený.....

*** Příspěvěk zkrácen - viz pravidla pro psaní příspěvků ***

JSEM RÁD, ŽE SVOBODA PROJEVU VÁM NĚCO ŘÍKÁ A ŽE JAKO ŽURNALISTI (ne to není nadávka, jen jiný výraz pro novináře, píšícího redaktora apod.) JI CTÍTE.
P O D R U H É BYL SMAZÁN MŮJ PŘÍSPĚVĚK, KTERÝ SE JEMNĚ DOTÝKAL KVALITY FOTOGRAFIÍ P. ŘEZÍČKA (skvělého profesionálního fotografa). AČ JSEM NENAPADAL AUTORA (jak je zakázáno v "pravidlech psaní příspěvků") BYL JSEM SMAZÁN A MŮJ NÁZOR NEMŮŽE NIKDO OKOMENTOVAT.
pěkný den všem

(odkaz)Pt | 27. 6. 2005, 20:03

Ad Fotky III.

Zdravím... No ano... Máte pravdu... Je zbytečné mi můj názor vyvracet... Jako by asi bylo zbytečné, vyvracet ten Váš, že pan Řezníček je vynikající fotograf... Vy jste tvůrci webu, vy si musíte říct, jakou kvalitu požadujete... Evidentně ne vysokou... Ale je to také volba... Tak dobré světlo všem fotografům a šikovné ruce při následném postprocessingu... Ať se serveru daří... A Ostravě zdar! :o)

Zdraví Pt

P.S. Zkuste někdy mrknout na nějaký fotoserver... Ať máte s čím srovnávat ;o) Možná budete mile překvapen...

(odkaz)Boris | 26. 6. 2005, 21:01

Padající komín? To snad ne!

Pročítal jsem příspěvky a musím jen souhlasit s panem Pt - asi Petrem.Fotografie pana Řezníčka jsou nedotažené a když vidím padající komín je mi celkem smutno.Je spousta amatérů, kteří fotí s nadšením a navíc fotografie před zveřejněním např. na webu pečlivě upraví a zpracují - kácející se svislice patři ke slabikáři postporocesingu( následné úpravě fotografie v PC). Znám několik fotografů , kteří fotí na kinofilm a postprocesing jim bohužel nic neříká...a to je smutné.

(odkaz)Eithlinn | 25. 6. 2005, 20:53

Super, těším se, děkuji za odpověď.

(odkaz)Redakce - Dimitrios Vlasakudis | 25. 6. 2005, 20:51

Pt: Že jsou fotky odfláknuté je Váš názor a je zbytečné Vám ho vyvracet.

Eithlinn: Díky za pochvalu. Foto týdne dáváme jednou týdně. Je to tak akorát; pokud by to bylo častěji, brzo byste se namlsali :o) Témat je dost, pan Řezníček fotí každý den, v tom problém není. Menší problém je v redakčním zpracování (na tom již pracujeme - fotky je třeba doplnit adekvátně kvalitními informacemi) a v čekaní na nový druh fotogalerií, které spustíme v průběhu července. Fotky tímto vyniknou a jejich prohlížení bude mnohem komfortnější. Pak možná najedeme na častější zveřejňování.

(odkaz)Eithlinn | 25. 6. 2005, 20:31

fotky

Mi se fotky na tomhle blogu naopak moc líbí, nešly by častěji? Vím, že to není žádná sranda vymyslet téma a jít fotit, ale když ty obrázky tak zahřejou u srdíčka:-)

(odkaz)Pt | 25. 6. 2005, 20:11

Odkaz

Jo a ten odkaz - kvůli tomu serveru se musí zadat na 2x, tak ať nejsem za úplného blba :o) Tady ten snad fguje http://www.vivo.sk/uzivatelia-102.html

Pt

(odkaz)Pt | 25. 6. 2005, 18:22

Dodatek

A malý dodatek, myslím to v dobrém...

(odkaz)Pt | 25. 6. 2005, 18:17

Ad Fotky II.

Nechtěl jsem se hádat a jen jsem vyjádřil svůj názor... A za tím si stojím... Ano focení je umění, ale toto jsou spíš dokumentační fotky, takže v těch moc umění není... Prezentují holým způsobem realitu. V žádném případě pana Řezníčka nechci urážet ani shazovat, ale to, co je zde prezentováno by si asi žádný z uvedených referentů nekoupil... Nemyslím obsahově, myslím kvalitativně... Jsou prostě odfláknuté... Chce to jen "dotáhnout"... Polovina fotek by se dala spravit 30s zásahem v editoru... A nebavil jsem se o tom, co s foťákem umím, či ne... Něco snad ano: http://www.vivo.sk/album-181-102.html Ale asi to smažete, ač je to amatéřina a ač focená kompaktem... Pt

(odkaz)Redakce - Dimitrios Vlasakudis | 25. 6. 2005, 18:05

pro Pt

Focení je de facto umění a umění je hodně o názoru. Nejen můj názor je, že Pan Řezníček je vynikající fotograf (a předseda Fotoklubu Ostrava). Mrkněte na www.oftis.com, klikněte na reference a pak si popovídáme, co s foťákem umíte Vy, když se Vám fotky zdají focené na 50 procent.

(odkaz)Pt | 25. 6. 2005, 17:45

Ad Fotky

No, pro web už upravuji fotky asi rok a půl, takže vím, jakým způsobem se to provádí... Ale myslel jsem to spíše z hlediska tvůrčího - neříkám, že jsou všechny do koše, ale minimálně by komíny či stavby nemusely stále někam "padat" atd. atd. Tohle jsou fotky focené tak na 50procent :o/ Ostravu mám rád (pár fotek už jsem taky cvaknul), tak proto rýpu ;o) Pt P.S. Vcelku fajn web :)

(odkaz)Redakce - Dimitrios Vlasakudis | 25. 6. 2005, 17:38

pro Pt

Jakou kvalitu fotek myslíte? Je rozdíl jak jsou nafocené (tj. zručnost fotografa) a jak jsou zveřejněné (tj. jejich úprava pro publikaci na web). Když má fotka 5 MB, těžko ji tady můžeme zveřejnit celou (navíc by se zde nevešla rozměry). Proto se Vám může zdát, že je fotka nekvalitní, ale každý web prostě musí fotky optimalizovat tak, aby nebyly příliš velké. Tím se ztrácí i kvalita a současně se brání jejich zneužití.

(odkaz)Pt | 25. 6. 2005, 17:35

Kvalita fotek

Tak jsem shlédnul pár fotek na tomto webíku a upřímně... Kvalita nic moc! Nevím, jestli se tím autor živí, ale pokud ano, tak z toho asi moc peněz nemá... Minimálně si s nimi vyhrát více v editoru, když už nic... ;) Není nad konstruktivní kritiku ;) Ahoj a s chutí do toho Pt

(odkaz)Redakce - Dimitrios Vlasakudis | 25. 6. 2005, 16:56

pro No Mercy

Souhlasím ve všech bodech. Jsem rád, že se vše vyřešilo a myslím, že celá událost byla pro obě strany přínosem.

(odkaz)ZajoncZ | 25. 6. 2005, 14:46

Jakožto vyučený tvůrce www stránek , jelikož tvorba www je ve školských osnovách !

(odkaz)ZajoncZ | 25. 6. 2005, 14:45

No však, a co jsem asi udělal, udělal jsem tady příklad!!!

(odkaz)Redakce - Dimitrios Vlasakudis | 25. 6. 2005, 13:08

pro ZajoncZe

Zatím bez tagů, protože někteří chytrolíni tady začali operovat s nepárovými značkami, tagy ve jménu nebo s tagy nekompatibilními s xhtml, čímž totálně rozhodili některé diskuze. Co se týká a href, zde je problém, že pokud se nenapíše správně nebo úplně, opět to udělá paseku. Pracujeme na tom, jak to řešit. Odkazy klidně používejte, ale vždy si prosím zkontrolujte, jestli jsou správně nakódovány.

(odkaz)MiB | 25. 6. 2005, 12:31

ZajoncZ

No to jsem taky nepochopil, abych pravdu řekl!!!!=))

(odkaz)MiB | 25. 6. 2005, 12:19

No Mercy

Fajn, takže se konečně můžeme zase pustit do nějaké "plodné" diskuze???=))) Co bys navrhoval???=)))

(odkaz)No Mercy | 25. 6. 2005, 12:04

Pro redakci

Dobrá, nechme již zjitřených vášní. Uznávám některé vaše důvody a beru, že udržet web v "jakéms takéms" stavu není lehké. Ani si to neberu nijak osobně. Jen mi to tak přišlo, že přílišná upjatost ohledně obsahu, může mít za následek odliv lidí z těchto stránek. Občas se totiž stane, že lidé vášnivě diskutující o tématu, hájí své stanovisko urputněji, než je zdrávo. Ale myslím si, že pokud přímo nepřejdou k osobním invektivám a drží se, byť ve vypjatější formě, obsahu, měla by být redakce trochu shovívavější. Alespoň se za to přimlouvám. :c)) Jinak je tento web docela fajn, proto bych jej nerad opouštěl. Přece jen jsem z Ostravy a člověka občas zajímají názory druhých. Děkuji za pochopení a přeji nám všem více tolerance.

(odkaz)ZajoncZ | 25. 6. 2005, 12:03

>=o(

Hm, takže zase nějaká nucená změna, ale jak to bude s tím, když chceme uvést odkaz, aby se stačilo jen kliknout? Vy jste nám přece říkal: "Odkazy můžeš psát i ty, je nutno je ale psát v tradičním kódu." Tak jak to teda chcete?

(odkaz)MiB | 25. 6. 2005, 11:37

No Mercy

Jestli si děláš někde na pažbu zářezy, kolik jis tady toho napsal, tak si jich prostě pár umaž a máš to!!!kdybych tady měl furt lozit a pročítat příspěvky, jestli mi nějaký náhodou někdo neumazal, tak bych asi nedělal nic jiného!!!A musím přiznat, že v některých příspěvcích to promazání opravdu prospělo (jak v mých, tak v tvých), takže se tady na sebe nebudem mračit a pokud nebudem kecat o kravinách a psát tam blbosti, tak se neboj, že by ti vymatali příspěvek, který by byl jenom proti jejich gustu!!!=)))

(odkaz)Redakce - Dimitrios Vlasakudis | 25. 6. 2005, 11:22

pro No Mercy

Ten argument podle mě není slabý. Vysvětlovat jsem, proč dbáme na to, aby jedno téma bylo v jedné diskuzi. Vžijte se do role člověka, který klikne na diskuzi o Ostravě-jihu, chce si přečíst něco o svém obvodu a místo toho tam najde, jak se mezi sebou nějací čtenáři hádají a jak se baví o nějakém mazání příspěvků v diskuzích. Je to i naše chyba, že jsme dříve nezřídili jednu diskuzi s připomínkami pro redakci a jednu vyloženě pro čtenáře, ať si povídají o sobě. Tato témata jsou však již funkční.

Je možné, že Vás nikdo nikdy nevymazal, ale mé zkušenosti jsou jiné. Několik let jsem psal pro velké e-ziny, a divil byste se, kolik času zabralo jen procházení diskuzí a udržení je v jakž takž takovém stavu, aby to nebyl jen hnůj. Doporučuju přečíst si netiketu a ještě více doporučuju přihlásit se do nějakého vyloženě diskuzního serveru, kde uvidíte, jak vše funguje.

Věřte, toto není nic pro Vám, jsem rád, že jste našim pravidelným čtenářem a přispěvovatelem v diskuzích (za což nejen Vy budete na podzim odměněn - nechte se překvapit). Pokud ale někdo poruší pravidla, musíme nějak zakročit, protože chceme diskuze udržet v takovém stavu, aby měly smysl. Stejně tak jsou upravovány příspěvky ostatních, pokud poruší pravidla. A jestli máte pocit, že jste „znevýhodňován“ jen Vy, není to pravda. Vámi uvedený příspěvek od MiB byl vymazán (podobně jako několik jeho dalších).

(odkaz)ZajoncZ | 25. 6. 2005, 9:56

*** Omlouváme se, ale příspěvek byl vymazán - v diskuzích je zakázáno používat html tagy, piště prosím bez nich. Redakce. ***

(odkaz)MiB | 23. 6. 2005, 16:52

No Mercy

Fakt nevím, proč to furt řešíš...a pokud bereš mě jako člověka blízkého redakci, tak je to sice pravda, ale věř mi, že i mé příspěvky jsou mazány a přesunovány stejně jako tvoje!!!

Jestli se ti něco nelíbí, tak tu prostě nechoď...sice se nebudu mít s kým handrkoval, ale když vidím, jak ti to trhá žíly, tak si raději šetři zdravíčko!!!=)))

(odkaz)ZajoncZ | 23. 6. 2005, 15:33

*** Příspěvek byl vymazán - v diskuzích je zakázáno používat html tagy (viz pravidla), piště prosím bez nich. Redakce ***

(odkaz)No Mercy | 23. 6. 2005, 15:32

Tak jo.

Dobrá, už vás nechám na pokoji, i když váš argument, že můj dotaz nebyl v té "správné přihrádce", je tedy opravdu hodně slabý. BTW, doposud jste mi stejně neodpověděl... A ať jsou jinde diskuze moderovány, či ne, ještě se mi nestalo, že by mne někdo smáznul. Každá zkušenost se ovšem počítá... That´s all folks.

(odkaz)Redakce - Dimitrios Vlasakudis | 23. 6. 2005, 15:13

pro No Mercy

Věřte, že "míchá". A pokud ne, jsou to servery typu idnes, novinky nebo živě, kde jsou k jednomu článku stovky příspěvků a není možné je všechny projít. V pravidlech například na idnesu je jasně uvedeno, že diskuze není moderovaná.

Váš dotaz nebyl odstraněn kvůli tomu, že jste se ptal, ale kvůli tomu, že příspěvěk do tématu o Ostravě-Jihu nepatřil, na což jste byl předtím upozorněn.

(odkaz)No Mercy | 23. 6. 2005, 14:54

Většina webů, kde provozují diskuzní fórum, se nikdo do debaty nemíchá a ponechává se diskutujícím naprostá svoboda projevu. Samozřejmě až na naprosté extrémy, které už fakt "smrdí". Tady stačí šlápnout na kuří oko někomu z blízkých redakci a je vymalováno. Chápu, že zřizovatel má právo (skutečně je to JEHO server) kohokoli, kdo mu není sympatický, bez váhání "odstřelit". Ale potom k čemu takové fórum je? A kdo mé příspěvky četl, nemusí se mnou souhlasit vůbec v ničem, ale musí uznat, že jsem se proti pravidlům těchto stránek ničím neprohřešil. A když jsem se dožadoval odpovědi, byl můj dotaz během pár minut odstraněn rovněž. Tak to už fakt nevím, co si o tomto serveru myslet? Jak je vidět, cesta k demokracii je opravdu trnitá i v dnešní době...

(odkaz)Redakce - Dimitrios Vlasakudis | 21. 6. 2005, 22:03

pro MiB

Odkazy můžeš psát i ty, je nutno je ale psát v tradičním kódu. Časem asi uděláme nějaká okýnka, kde klikneš a budeš psát třeba tučně, kurzívou, vložíš odkaz...

(odkaz)MiB | 21. 6. 2005, 18:30

odkazy

Mohli bystet tady zavést psaní aktivních internetových odkazů...ať prostě na http://www.zavedteodkazy.cz stačí jenom kliknout a nemusí se to kopírovat do lišty pro vyhledávání!!!...dík!

(odkaz)MiB | 20. 6. 2005, 10:34

Jedna připomínka

Proč mi nejde hlasovat do ankety???

Hlasoval jsem v úterý, ve středu ne a ve čtvrtek mi to píše, že už jsem dnes hlasoval!!! Čím to???

(odkaz)Redakce - Dimitrios Vlasakudis | 20. 6. 2005, 9:28

Chat - určitě bude, ale rozhodně ne dříve než v říjnu. Jednak je to časově náročná záležitost, jednak jsou teď potřeba dělat jiné věci, které jsou aktuálnější a důležitější. Chat bude souviset s personalizací celých stránek, bude možno se zaregistrovat a tím mít určité výhody.

Bannery - brzy bude nové logo (to samé, jako je nahoře vlevo, avšak bude barevné na bílém podkladu a s www adresou), na jehož základě se budou zpracovávat jednotlivé bannery (fullbanner a button, který asi máte na mysli).

Reklama - ano, chystáme ji. Termín zatím nedokážu specifikovat, jisté je, že to nebudou billboardy (po skončení kampaně je materiál k ničemu), ale "plachty" (nevím, jak se tomu odborně říká). Plachta má rozměr dva metry x osmdesát centimetrů, dá se vyvěsit, sundat a vyvěsit jinde.

(odkaz)ZajoncZ | 19. 6. 2005, 13:57

Ještě dotaz, máte nějaké malinké bannerky, které bych si mohl umístit na své stránky a tím vám dělat reklamu? DĚKUJI!

(odkaz)ZajoncZ | 19. 6. 2005, 13:56

CHAT, CHAT, CHAT, CHAAAAATT !!!!!!!!!!

Ano, to je príma nápad, určitě by se tam někdo našel, kdo by to používal, nemůže redakce třeba zřídit chat od BlueBoardu nebo tak nějak podobně? Pokud je samozřejmě možné mít vlastní, tak doufám, že tam budou ti smajlíci a že to bude nějaká přijatelná kvalita, přihlašovací jméno a heslo, něco takového by tu mělo být, na úvodní stránce, aby nám někdo nekradl přezdívky!

(odkaz)MiB | 18. 6. 2005, 20:08

Redakce

Mám pro vás jednu prosbu...teda spíš návrh...teda příkaz...jka se to veme!!!=)))

V poslední době zjišťuju, žemi tady chybí něco jako chat...prostě stránka, na které bych mohl diskutovat s nejčastějšími diskutéry (Neva, ZajoncZ a dalšími) o věcech, které se svým obsahem neřadí do žádné tématické skupiny...

...takže mám otázku...je možno zřídit na blogu něco jako chat??? Ptám se především proto, jestli to třeba nějak neodporuje vašim představám blogování...

(odkaz)Neva | 15. 6. 2005, 20:19

ZajoncZ

Tak přesně tak jsem si to představovala. I s tím sdělením o jaký žánr a dejme tomu i věkovou skupinu jde.
Budu-li něco vědět, třeba taky přihodím.

(odkaz)ZajoncZ | 15. 6. 2005, 16:22

Aha...

Áha, áha.... kdyby to tu ještě ale bylo (Do=<
Redakce: ...kde mám informovat hudbychtivé lidi, že se ve středu dne 22.června v 17h koná v kině v Polance koncert ke "Dni hudby", nó? Ale kdo by se chtěl přijít podívat, upozorňuju, že předem, abych někoho nezklamal, že se to netýká "dyskáren", nýbrž Tanečního orchestru hrajícího SWING a JAZZ v programu dále doplněného tancem, zpěvem atd... No, né že bych čekal, že tady hned někdo poběží, ale přece jenom, mějte se! =oD

(odkaz)ZajoncZ | 15. 6. 2005, 16:11

Dobrá, tak se koukněte do všeobecných diskuzí pod, ehm..., závaba, kultura a koncerty =o?

(odkaz)Neva | 15. 6. 2005, 14:32

nové informace

...se dají vepisovat denně, jen co se člověk něco doví, hned s tím sem. Sdělovat dopředu termíny různých akcí, koncertů, výstav, zábav...bla, bla, bla. Aby tam člověk mohl jít, ne se o nich jen dočíst.

(odkaz)Eithlinn | 14. 6. 2005, 21:25

reklama je důležitá.. já se tu dostala náhodou a přitom je to nejlepší místo, kde se dozvědět zajímavosti z rodného města:-) musíme dělat reklamu sami:-)

(odkaz)MiB | 14. 6. 2005, 10:15

to ZajoncZ

Fyzickou reklamu,jo???A kde by se na to asi vzaly peníze???Ledaže bychom uspořádali dobrovolnou sbírku!!!=))))

(odkaz)ZajoncZ | 13. 6. 2005, 22:18

No, tak teď je teprve OstravaBlog jakštakš schopen oslovit širší ostravské okolí a jejich občany, ještě by to chtělo nějakou "fyzickou" reklamu někde na rušném místě v Ostravě =o) no, možná časem, co?

(odkaz)patrik | 12. 6. 2005, 14:49

všeobecné diskuze

no mohli byste to někde napsat. takhle tady nikdo psat nebude.

Zobrazeny všechny příspěvky (511)