Diskuze na téma Národní divadlo moravskoslezké

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Jana K. | 17. 12. 2018, 12:12

V SUPER ateistické ČR, plné lokajů a podržtašek si vyprošuji jakékoliv výchovné lekce. V posledních 2 příspěvcích jsem reagovala na tetu Helenu (Havlíkovou), které mastí opět blbosti - Šveda Dunajčanová NENÍ sopranistka a dle mého zpívá velmi špatně - netechnicky (tóny tahá odněkud z hloubky krku, disponuje silným vibratem atd.), a na situaci v ND, kterou lze považovat za skandální!!! Ale v případě, že je česká rodinka schopna zaplatit 300 EUR za Louskáčka, tak už mlčím a nic neříkám. Já vím jenom jedno, že tu tzv. ostravskou elitu vidíte v NDM jen tehdy, když jsou tzv na koni - ve funkcích a potom zmizí jako pára, taj ani tato elita by nedala za Louskáčka 300 EUR - možná tak v plynojemu, ale to už je na jinou diskusi.

(odkaz)Divák | 16. 12. 2018, 23:00

to JanaK

Vy se mýlíte pořád. Prosím, je adventní čas, tak uberte té hloupé nenávisti ke všem a ke všemu.

(odkaz)Jana K. | 16. 12. 2018, 19:51

Zuzana Šveda Dunajčanová je dramatický soprán? Já chápu, že se v ČR už dávno nectí hlasové obory (v Ostravě máme na to specialisty), ale kromě silného vibrata bych neřekla, že je paní Šveda sopranistka.. Ale ráda se budu mýlit!!!

(odkaz)Jana K. | 16. 12. 2018, 14:11

Barankiewicz

Já chápu, resp. nechápu, že si Češi za plné ledničky (vesměs nekvalitního jídla) si nechávají s prominutím srát na hlavu a ještě si myslí jak jsou dokonalí - opak je pravdou (z ČR je země montoven, zlodějů, podržtašek a lokajů, ne-li přímo hovad, které volí skutečné i latentní komunisty, kteří jim nejvíce ublíž.). Ale po přečtení rozhovoru s panem Barankiewiczem se už neudržím. Opravdu začínám věřit, že nejen Českých vzduch, ale i umístění historické budovy ND u řeky (geopatogenní zóny) má až zhoubné následky a každý kdo tam vstoupí (začne pracovat) tak normálně ZBLBNE!!! Omáčky kolem Kyliána přeskočím, protože tento pán umí jedině inkasovat a tvářit se, že je taneční a choreografický Bůh, ale já se ptám, pane B., vy snad nevíte, že to byl Zuska, kdo odstranil nechutným způsobem paní Vláčilovou, která měla VELMI DOBROU KONCEPCI, co se klasického baletu týče. Vy nevíte, pane B,, že za odstraňováním špičkových baletů stojí i Burian, který s tím svinstvem potichu souhlasil? Pane B, byl Vy jste někdy 100 km za Prahou, aby jste věděl jaké tam jsou platy, jaká tam je životní úroveň a hlavně jaký je tam úžasný vztah k baletu jako umění. Pane B, ND má dotaci 1 mild. Kč, kterou dostává od daňových poplatníků a Vy chcete budovat světový balet pro Japonce a vstupné zvýšit na kolik na 100, 200, 300 EUR? Ne, ne, ne, já bych si musela po pěkném zážitku z Olomouce vzít litr vodky (jak mi radí pan Posluchač) a jít se někde přiopít. Opravdu hnus. Češi si nechávají imrvére srát na hlavu. (Promiňte mi za vulgarismy!!!)

(odkaz)Jana K. | 16. 12. 2018, 2:30

Magda Málková je hvězda!!!

Tak mám za sebou premiéry olomoucké Jenůfy a musím konstatovat, že kdo neviděl Magdu Málkovou v roli Kostelničky, ten neví co je operní událost roku v ČR. Brava paní Málková! Brava! I její alternace je zajímavá - Ilona Rédlová.

(odkaz)Jana K. | 15. 12. 2018, 12:18

Nadávala jsem na Spící krasavici, na nesmyslně předělané BAROVÉ Labutí jezero a v neposlední řadě na to, že pan Vejsada neustále ve všem uhýbal až se nechal zahnat do kouta ... Odborníkem na VŠE rozhodně nejsem, ale pouze se divám a snažím se pochopit celkovou stupiditu, která v tomto městě převažuje.Za komančů bylo lépe? Cha, cha. V tom jste trošku přestřelil. Tady jde spíše o to, že česká společnost je pořád komunistická a to způsobuje, že je celá tato zem prapodivně zacyklená, průměrná v mnoha oblastech nesoucí charakter tvrdé rozvojovky. Všichni v NDM nýmandi nejsou, to ani náhodou, ale z 99% tam převažují lidé vystrašení, nesebevědomí, průměrní, lidsky nemající ani špetku hrdosti a charakteru. Jinak by už dávno toho Nekvasily hnali SVIŃSKÝM KROKEM!!! Kostýmy ušít neumím, ale rozeznám kvalitní látku od nekvalitní a poznám, kde se šetří a vaří voda. Stavební dozor bych ve spolupráci se středně vzdělaným stavařem zvládla na jedničku a rozhodně bych nedopustila, aby se celkem kvalitní Klimešův návrh ZNIČIL (mj. ta úžasná nová kavárna - ha, ha, ha. Na Moravské Ostravě ve které bylo VELKOMĚSTSKÝCH kaváren jako nasetých - Fénix, Praha, Palace, Elektra a my tady budujeme trapárnu, která mimo dobu představení bude prázdná?). Zpívat operetu neumím, ale vím kdo ji zpívat umí. Dramaturgii všech souborů bych nezvládla, ale vím na koho se obrátit o radu a vím co tenhle HODNĚ specifický region potřebuje. Scénografii dělá slušně Bazika, byť ho po lidské stránce nemám ráda. To samé platí pro Dvořáka ad. Všeumětel nejsem, ale jako ředitelka bych nikdy NDM nedovedla do propasti. Ale víte co, žijte se sladký komunistický svět. Dnešní Ostrava je stejně díra, mrtvola, určená v vývozu desítky miliard a k naprostému přežívání - viz. letiště, viz. "schopností" StB ANO Vondráka dostat do Ovy centrální úřady, viz. LF OU kterou opanují staré struktury. Všechno souvisí se vším!!!

(odkaz)Posluchac | 15. 12. 2018, 3:18

Louskacek

To Jana: zapomněl jsem: ...ing. Jana, stavební dozor...na Louskáčka jste nadávala ještě za pana Vejsady... Nalejte si čistého vína (ve Vašem případě asi vodky) a pište konečně konstruktivně. Schizofreniků tu máme až až. A odborníků na vše a přitom na nic ještě více. Ano, za komančů bylo lépe...pro vás... pan Bátor (nejsem jeho příznivec) vyučuje hru na kytaru. To, že možná píše někdy zvláštní recenze, znamená, že vyučuje špatně hru ma kytaru??? a když jsou všichni v tom divadle takovoví “nýmandi” , proč to divadlo konečně nešéfujete? Neděláte stavební dozor nad Myronem? Nešijete kostýmy? Nenevarhujete kostýmy? Nedirigujete? Nezpíváte opery? Nezpívalte operety? Neděláte dramturgii? Nerežírujete? Neděláte scénografii? Neučíte to vše dohromady? Fakt bych rád poznal tu studnici poznání a “všeumětelství”!!!

(odkaz)Jana K. | 15. 12. 2018, 0:31

rekonstrukce DJM

- zničený portál od Ivo Klimeše
- otřesný chodník ze zámkové dlažby (za Svozila?)
- otřesný povrch cesty Čsl. legií (samé výtluky)
- otřesný prostor před katedrálou (za Svozila)
- chybějící nasvícení Národního domu?
- na nových fasádách zůstaly pouliční lampy z 80tých let.

Závěř? Lepší než padající omítky, ale na to kolik z Ostravy vyvezl Mittal, Bakala ad. je to přištipkaření ve stylu nového CD opery NDM!!!

(odkaz)Jana K. | 14. 12. 2018, 23:02

Učí pan Bátor, to stačí!!! Louskáčka domrvila paní úřednice, která společně s Chojnackou, bez svolení Fomina (!),upravily Louskáčka tak, že už za nic nestál. Dnes jsme ve stádiu, že bych ten soubor baletu nejraději nechala přejmenovat na taneční kroužek tajemné paní úřednice aneb válení se po zemi má zelenou. Ale jak jednou pan Ferdinand správně napsal "v Ostravě je asi 200 příznivců baletu" a ti, to už dodávám já, mohou volit alternativu - k mé velké nelibosti plynojem na šrotišti, přenosy v bolševickém kulturáku, a ti mladší a "bohatší" výlety do jiných (evropských) měst.

Ale to studio je přece pod hlavičkou NDM. Vy už mi připadáte jako ti pajduláci StB Ano (Vondrák, Macura) a ODS (Unučka). V Ostravě je jako letiště, jako baletní soubor, jako operní soubor, dokonce máme jakýsi hybrid operetu - muzikál, ale já žádnou operetu nevidím a neslyším. Neříká se mi to lehce, ale jsem městem a krajem debilů - alespoň na některých pozicích určitě!!!

(odkaz)posluchac | 14. 12. 2018, 21:54

Louskáček

To Jana: již dříve jste se zde rozčilovala, že Louskáček, potažmo každý balet v NDM je hrozný.... podrobnosti neuvádím. Teď nadáváte, že se Louskáček nehraje. Která z těch profesionálních osobností paní Jany k nám teď promlouvá? Manažerka, baletní choreografka, kostýmní výtvarnice, režisérka, dirigentka, hlasová pedagožka, baletní pedagožka nebo kdo vlastně? Vaše zkušenosti a znalosti by chtěl mít asi opravdu každý!!! Že ještě neučíte!!! To by ta kultura v Ostravě konečně měla úroveň!

(odkaz)Starý clown Ferdinand | 14. 12. 2018, 21:27

2 Jana K.

Ale to jsem přece nepsal. Jenom že když se dětičky z baletního studia (jejich rodiče) rozhodnou, že si zkusí zatancovat ve stagione ruského (nebo třeba francouzského nebo bůhví jakého) baletu, nemá to nic společného s vedením baletu NDM. Pro dětičky je to moc dobrá zkušenost. Pro maminy, které je vodí do hodin zase jakési malé zadostiučinění. Já ji to přeji.
===
Jo a zrušení "Ščelkunčika" považuji za velmi "neprozřetelné" - aby bylo jasno.
Zrušit něco, co se hodilo k Vánocům (a mělo, pokud vím, velmi dobrou návštěvnost) opravdu není vůbec nic chytrého. Jenže není času -> Vzlety a pády first!
===
Triptych: Pro mě krásná muzika a nerušivá režie. Dokonce ani výstřelky scénografické se nekonají. Výkony byly ovšem mnohem lepší na veřejné generálce. Snad druhá bude mít více štěstí.

(odkaz)Jana K. | 13. 12. 2018, 21:51

Ale pane Ferdinande, spadl jste z višně, nebo provokujete nebo Vám dnešní opětovný smog leze na mozek? Vy víte moc dobře, že paní úřednice ostravského Louskáčka odstranila a v barovém ostravském Labutím jezeru pro dědičky místo nezbylo. Nevím jak Vám, ale nezdá se mi normální, aby baletní studio NDM nakonec nemělo ANI JEDNU INSCENACI, ve které by mohlo vystoupit... A připravovat něco na rychlo, podle videa a ještě na šrotišti v plynojemu. Nevím, nevím. Je to asi jako ostravská opery - samí hosté a z dnešní premiér jsem odešla. Na pózování a různá přihřátá gesta už nejsme zvědavá!!!

(odkaz)f¨erdinand, starý klaun | 13. 12. 2018, 18:57

Ajta...

Takže když dětičky vystoupí se slavným baletem z Ruska je to na vyhazov vední NDM?
Jano K,, asi fakt nejste vůbec hyperkritická. Jste jen nenormální.

(odkaz)Jana K. | 12. 12. 2018, 10:55

Opera má nové CD. Výborně. Jen se chci zeptat. Opět se jedná o CD určené k interní potřebě, k propagaci a NEPRODEJNÉ? Takže opakujeme Armidu? Mimo jiné na CD zase neslyším žádné pěvce z Ostravy!!! Nevím, ale když už to někdo vydá, tak bych upustila od těch ušmudlaných, upachtěných a upocených ostravských praktik, zaplatila sólistům a orchestru honoráře + příslušné poplatky za nahrání,a CD vydala OFICIÁLNĚ. Tak je to zas taková ta ostravská malá upachtěnost!!!

(odkaz)Jana K. | 11. 12. 2018, 11:30

S tajemnou úřednicí vyšel rozhovor v Moravskoslezském deňyku (deníku). Tajemná úřednice nepřestává překvapovat aneb tak se přesně choval režim, potažmo celý systém, před rokem 1989. ČR je ve stejných normalizačních srač..ch. Bohužel!!!

(odkaz)descamper | 11. 12. 2018, 8:54

Rychlá půjčka bez protokolu

Rychlá půjčka bez protokolu
Jsem jednotlivec, který nabízí mezinárodní půjčky od 5 000 € do 25 000 000 € všem vážným lidem. Moje úroková sazba ve výši 2% ročně. Jsem k dispozici pro uspokojení svých zákazníků bez protokolu v maximální délce 2 dnů.
Kontakt: kimdescamper@gmail.com

(odkaz)Jana K. | 10. 12. 2018, 15:26

Ad absurdum

"Děti z baletního studia Národního divadla moravskoslezského tančí s Royal Moscow Ballet" (dodávám, že Louskáčka!!!)

Já být primátorkou Ostravy, tak to vedení NDM letí na minutu!!! Ale protože Pražák je zkompromitovaný až za humna a nic jiného dělat nemůže a primátor je minoň, tak podle toho ta Ostravy vypadá!!!

(odkaz)Dušan | 8. 12. 2018, 12:30

Bohužel, je pravdou, že tandem Jiří Nekvasil a Gabriela Petráková zničil i operetu, která byla v Ostravě budována systematicky desítky let. V baletu jsou také ve své podstatě externisté (ano, mají smlouvu, ale už to nejsou ti naši ostravští umělci, jako tomu bylo v minulosti). Baletu nešéfuje baletní osobnost jako v minulosti, ale osoba - spíše jakási tajemná úřednice neschopná samostatně nastudovat jediné baletní představení svého souboru.V činohře "ti naši" ještě jsou, ale k její úrovni se nebudu vyjadřovat, protože činohra mě zajímá spíše okrajově. Další ředitel dostane do vínku opravdu neradostné Nekvasilovo dědictví.

(odkaz)Jana K. | 7. 12. 2018, 21:28

Souhlasím, pane Dušane. Kéž by i v jiných hlasových oborech byla, alespoň v rámci ČR, stejná nadúroda. Výborným barytonistou je i pan Sem, nebojím se říci mezinárodního formátu, nebo pan Kettner - lyričtější, ale také skvělý! A co se Nekvasila týče, ten jen nejen HODNĚ za zenitem, ale doživotně může děkovat akad. arch. Dvořákovi, který ty jeho vesměs pomatené režie umí zabalit do atraktivní scénografie (obdobně jako Bazika) a ve výsledku méně znalí jedinci jeho režie obdivují a oceňují. A co se jeho manažerských schopností týče - Nekvasil nezničil pouze operu, ale ZLIKVIDOVAL i operetu (na tom má lví podíl Piperková, Kajnar + Petráková), balet a činohra je v agónii dlouhodobě.

(odkaz)Dušan | 7. 12. 2018, 20:01

Ale no tak, já bych na pana Bártu nebyl zase až tak přísný. Možná, že dokonce i věří tomu, co říká. Na rozdíl od Jiřího Nekvasila, který je už jako režisér několik let za zenitem a jako skutečný operní šéf v Ostravě nic zásadního nevybudoval, spíše zničil, je to stále ještě prvotřídní barytonista. A to je pro mne v této chvíli rozhodující a občasný úlet jsem mu ochoten odpustit. Spíše si kladu otázku, zda má tohle zapotřebí.

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 7453