Diskuze na téma Národní divadlo moravskoslezké

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Romana Jana | Dnes 23. 10. 2018, 9:32

Nebankovni Pujcka/ Uver

Rychlá a spolehlivá půjčka nabídka do 24 hodin Hledáte podnikatelský úvěr, osobní půjčka, hypotéka na bydlení, půjčka na auto, studentské půjčky, konsolidaci dluhu úvěr, rizikový kapitál, atd... Nebo byla půjčka odmítnuta bance nebo finanční instituci z jednoho nebo více důvodů? Jste na správném místě pro úvěrové řešení! Jsem soukromý věřitel, úvěry podnikům a jednotlivcům, v rozmezí od €5 000 do €300 000 za každou vážnou osobu při nízké úrokové sazbě 3%. Kontaktujte nás pro osobní půjčky SMALTO:kdfin11@gmail.com

(odkaz)Jana K. | 22. 10. 2018, 12:07

Pan Bátore, dobrou Mařenkou by byla i paní Kačírková, kdyby....

(odkaz)Jana K. | 22. 10. 2018, 9:29

Dnešní ČR se v řiť obrací, o Ostravě to platí několikanásobně.Výdy jsem si myslela, že existuje nějaká stavovská čest, ale jak vidno, vše je jinak. Sólistka na plný úvazek zpívá role sboristek, nebo role které by mohla zpívat sboristka, a neukotvená sboristka zpívá super prvooborové role? Všechno špatně, všechno naruby!!! Ostrava!!!

(odkaz)Jana K. | 21. 10. 2018, 11:54

Paní Havlíková, systematicky se snažil uvádět opery Janáčka i pan Jindra... Dokonce to vypadalo na uspořádání týdenního festivalu. Potom do toho vstoupil Nekvasil (rozvázání smlouvy s Jindrou) a Javůrek, který ovšem nikdy řádný festival neuměl, neumí a umět nebude. I kdyby se spojilo 20 festivalů.

(odkaz)Jana K. | 21. 10. 2018, 11:42

Bátor: "...důraznější vedení postav..."

Ono by, pane Bátore, stačilo napsat, že Nekvasil je špatný režisér a v naprosto rozloženém ostravském operním souboru (přesněji řečeno žádný ostravský operní soubor neexistuje!) je minimum, ne-li žádné osobnosti. Protože z toho mála, co zůstalo v operním sboru jsou obyčejné loutky, které nemají v sobě ani špetku hrdosti. Protože jinak by alespoň vytvoř. petici, uskutečnila se stávka... Ale to souvisí i s Polákem, o kterém mi je až hanba vůbec mluvit, resp. ten nestojí ani za slušné slovo!!!

(odkaz)Jana K. | 20. 10. 2018, 23:39

Co všechno vydrží Janáčkova Jenůfa a nevydrží Smetanova Prodaná nevěsta?

vltava.rozhlas.cz Mozaika 15. října 2018
Kdo dovolil Nekvasilovi rozložit NDM?
Proč Macura nezasáhne?

(odkaz)Jana K. | 20. 10. 2018, 23:11

Zůstane huť bez proudu? Ústup Mittalu z Ostravy připomíná taktiku spálené země.

20. října 2018 18:00 iDnes / Ekonomika

(odkaz)Jana K. | 20. 10. 2018, 23:02

Zůstane huť bez proudu? Ústup Mittalu z Ostravy připomíná taktiku spálené země.

A to mu Holušová (členka Umělecké rady NDM) lezla a leze do zadku!!! Z kdysi hrdého průmyslového města nebude vůbec nic. A jako bonus Nekvasil zlikvidoval operu a balet. Ostrava!!!

(odkaz)Jana K. | 19. 10. 2018, 14:48

Macuro, Macuro! Raději už odejdi!!!

Víš co Macuro? Na místo těch siláckých pindů kolem Fakultní nemocnice, a hlupot kolem koncertního sálu JFO, raději řeš ten BORDEL v NDM, nebo například vodárny. Bazaly se vykupují a opravují za stamilióny a přitom Ostravanům by maximálně pomohlo např. nižší stočné- levnější voda, ale na to ty kašleš. Když se považuješ za takového manažera a ekonoma, proč město nekoupilo nedávno prodávané t soukromé Ostravské vodárny zpět do svého vlastnictví?

(odkaz)Jana K. | 8. 10. 2018, 10:48

Když tak přemýšlím nad tou Libuší, o které zde píše pan Dušan, začínají mi naskakovat žíly na krku. Představa, že by tu Libuši zpívala.... člověka doslova děsí!!! Zkrátka si musíme přiznat, že na většinu českých oper, a to nejen v Ostravě!, nemáme pěvce!!! Je to sice hrozivé zjištění, ale nemá cenu si nic nalhávat!!! Velké poděkování patří Nekvasilovi, který z ostravské opery udělal kůlničku na dříví.

(odkaz)Jana K. | 7. 10. 2018, 23:08

Jen malá otázečka pro zřizovatele. A pro takovou bídu, kterou velmi trefně popisuje pan Dušan, potřebujeme na plný úvazek zaměstnávat hudebního ředitele, tajemnici, dramaturgyni a její Sirény :-/, vedoucí produkce, prvního špatného dirigenta, druhého špatného dirigenta a asistentku režie, kterou když k něčemu pustíte, tak se spíše zhrozíte!!!

(odkaz)Jana K. | 7. 10. 2018, 22:58

Pane Dušane, ale bude Prvorepublikové gala! To tam určitě přijde i StB Ano Macura s motýlkem a StB Ano Vondrák se dvěma motýlky!!!

(odkaz)Dušan | 7. 10. 2018, 21:23

Tak nám začala 100. sezóna a co opera - údajně vlajková loď NDM? Na repertoáru kromě 4 řádných premiér máme olezlého Lazebníka sevillského a profláklou La traviatu, 1 představení Lady Macbeth, 3 představení Tajemství a 4 představení Otella. Na jubilejní sezónu neuvěřitelně chudá nabídka. A to už ani nehovořím o premiérovaných titulech. Janáčkova prvotina Osud, zapomenutý Robert ďábel a velice málo hrané Pucciniho Triptych a Martinů Julietta. Pro 100. sezónu je snad možná adekvátní poslední jmenovaný titul, jinak je to dramaturgická ubohost, v důsledku čehož není na této sezóně slavnostního vůbec nic. A 28.října, v den založení republiky, se v podstatě nehraje. Ale ani se na druhou stranu nedivím, protože na takové výročí není co důstojného ze současného repertoáru zařadit. Leda tak Libuši, ale kde jí je konec! Byla to ideální příležitost zařadit ji na repertoár letos a mohla být hrána až do roku 2024, kdy uplyne 200 let od úmrtí B. Smetany. A to si na ni troufli např. i v Ústí nad Labem.

(odkaz)Jana K. | 7. 10. 2018, 8:57

Výsledky voleb jsou tragédií pro NDM, o Ostravě ani nemluvě!!! Ale tohle město je odepsáno už dávno!!! (Odliv lidí bude pokračovat, takže těch 100 tis. obyvatel, jak pravil Tošen v devadesátkách, se vrchovatě naplní. Alespoň v něčem měl Tošen pravdu, jinak je to prázdná nádoba!!!)

(odkaz)Jana K. | 6. 10. 2018, 9:11

Včerejší Travita byla opět zděšením a potvrzením, že ostravská opera je definitivně v troskách.Jediného koho mohu pochválit je Míša Zajmi Kapustová, která ale je na Floru moc mladá. Jinak bych prosila pana ředitele Nekvasila aby nezaváděl buransko-ostravské manýry ve stylu, že sboristky zpívají hlavní role a hlavně netahal do Ostravy brněnskou dirigentkou "mafii", která je nejenže průměrná, ale povětšinou i velmi nepřipravena. Podobný bordýlek je zaveden i v baletu, ve kterém už dnes je sakra znát, že kromě poskakování a válení se po zemi nic moc neumí - viz. otřesné taneční vsuvky v Prodané nevěstě, nebo řadové "baletní" představení. (Balet musí dělat nosně klasiku, bez klasiky to není balet, ale hopsaní!!!)

(odkaz)Jana K. | 5. 10. 2018, 16:45

Macura

Také doufám, paní Lidko!!!

(odkaz)Lidka | 5. 10. 2018, 11:39

Primátor Macura

Podívala jsem se na FB pana Macury /jeho slovy fejsbuk/. Mimo jiné jeho debata nevyzněla dobře. Připadalo mi, jako bych poslouchala koktajícího chlapce na prvním rande s dívkou. Nesmělý, ošíval se, zajíkal se. Doufám, že se nebude další roky předvádět na magistrátě, jako primátor!!!

(odkaz)Jana K. | 5. 10. 2018, 11:27

La travita

Po nebojím se říci skandální Prodané nevěstě nás dnes čeká La travita před poloplným (spíše prázdným) sále? Vskutku zajímavé!!! Kde se asi stala chyba, pane řediteli Nekvasile? Že bych ta úžasně kulturní Ostrava a lidé v ní, nebo ty vaše úžasné manažerské schopnosti? A pro chlapce z StB ANO (Macura +Vondrák). Nasypat do kultury miliardy umí kdejaké prasátko - to dělal kdejaký komunista (povětšinou na papíře) i před rokem 1989. Ale vám oběma jaksi uniklo, že Ostrava není kulturní ani za nehet. Oba jste symbolem nekulturnosti - nejen proto za jakou grupu kopete (StB Ano), ale i za tu bohorovnou ignoraci dění v NDM, resp.nedění a přehlížení, že Nekvasil NDM zničil. (Ono přijít jednou za 20 let na premiéru opery asi nestačí, že pane Macuro!!!)

(odkaz)Jana K. | 28. 9. 2018, 22:35

oprava dirigent Klecker

(odkaz)Jana K. | 28. 9. 2018, 22:33

Asi nemá smysl psát na tomhle fóru, že je trestuhodné kde to ostravská opera dopracovala. Nicméně je velice smutné, že si hrajeme metropoli a potom přijde státní svátek, Prodaná nevěsta, 100 let republiky, 100 let divadla a Divadlo Antonína Dvořáka zeje prázdnotou, ředitel NDM nikde, vedení magistrátu nikde, vedení kraje nikde. Ostrava opět potvrdila, že je obyčejným BURANOVEM, městem lopat.

Jakub Kettner - dirigent dnešního představení, šéf ostravské opery

Může mi pan dirigent Kettner vysvětlit co znamenalo to jeho dnešní oblečení? To je jako nová doba a dirigent nosí XXL rozepnutou košili, k tomu rozjeté kalhoty, o botech raději nemluvě? Víte co, pane Kettnere, i když jste pana dirigenta Šrubaře vyhodil , zavolejte mu a poraďte se s ním nejen jak se má dirigovat Prodaná nevěsta (Váš výkon byl NAPROSTO PŘÍŠERNÝ - tak prasáckou Prodanku jsem ještě neslyšela), ale také jak se řádně oblékat na představení... V Ostravě zavádíte pěkně buranské manýry!!!

Jakub Kettner - Krušina
Nevím co se s panem Kettnerem děje, ale dnes vůbec nehrál, jeho hlas byl zastřený, bezbarvý, několikrát byl neslyšitelný. I když přeřvávat hřmotný, z řetězu utržený orchestr, asi není nic příjemného. Zvláště když si uvědomíme, že Jakub je spíše lyrický bariton.

Eva Dřízgová - Ludmila
Nevím proč nemá v sobě alespoň kapku hrdosti a divadelní kariéru raději neukončí. Ikona ostravské opery, primadona zpívající staré babky? Když pominu fakt, že ani hlasově ji Ludmila nesedí, tak největší vtip odpoledne byl, že Dřízgová jako Ludmila vypadala mladistvěji a nesrovnatelně půvabněji než hlavní představitelka - Mařenka. Je mi paní Dřízgové líto.

Pavla Vykopalová - Mařenka
Rozporuplný výkon. Na jedné straně nelze paní Vykopalové nic vyčítat - perfektní výslovnost, roli Mařenky má dokonale zvládnou, pěveckou techniku má na jedničku, ale.... Ale její hlas nemá téměř žádnou barvu a celkově působí dost odměřeně, chladně, roboticky. Mařenka Evy Dřízgové zůstane ještě hodně dlouho nepřekonatelná!!!

Laislav Mlejnek - Mícha
Asi jediný výkon večera, za který jsem se nestyděla. Jen by mohl omezit oční kontakt s dirigentem.

Anna Nitrová - Háta
Tradiční problémy s "knedlíkem" v krku. Bohužel, její hlas je naprosto špatně školený.

Josef Moravec - Vašek
Hlas je ostrý, nepěkný, ale intonačně přesný.

Martin Šrejma - Jeník
Pěvec má velké hlasové problémy. Ve středních polohách mečí jako kozlík, v hloubkách se ztrácí a výšky bere forzí. Nemyslím si, že je pan Šrejma tenorem opery. Kdyby se věnoval čistě operetě, což by ho asi v ČR neuživilo, udělal by nejlépe.

Martin Gurbaľ - Kecal
Bohužel dost opotřebovaný hlas, bezbarvý, zpívá s velkou námahou, některé tóny vytlačuje z hloubky krku!!!

Václav Morys - Principál
Kdy už nic, pan Morys alespoň přesně frázuje a má výbornou intonaci.

Veronika Holbová - Esmeralda
Velmi špatný hlas, ostrý, špatně se poslouchá.

Sbor - tak špatně zpívající sbor jsem ještě v Ostravě neslyšela. Že by mnoho nových tváří? Asi ano, že? Jen by to chtělo větší disciplínu, protože když se 10 až 15 sboristů dívá do bočních portálů, kde jsou umístěny obrazovky s dirigentem, tak to není pěkná podívá z pohledu diváka!!!

Suma sumárum BRUTÁLNÍ představení, které pouze ukázalo, že ostravská opera je nejen definitivně rozložena, ale že ani nemá žádnou diváckou obec. Děkujeme pane Nekvasile, výborná práce!!! :-( :-( :-(

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 7363