Diskuze na téma Národní divadlo moravskoslezké

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Jana K. | Dnes 24. 5. 2017, 19:22

Propousteni zdaleka nekonci. A to nejen v opere!!!

(odkaz)Jana K. | Dnes 24. 5. 2017, 19:20

Ja sice sedim na Labutich v lozi, ale neda mi to a napisu zde malou poznamku. Otazniku, nerikejme magistrat, ale jmenujme konkretni viniky: Macura, Prazak, cela UR NDM (jmena zde prilezitostne pripomenu) ad.

(odkaz)? | Dnes 24. 5. 2017, 18:04

Nedoplní. Bude brát dál hosty na jednotlivé role a představení, kteří budou brát
za jedno představení víc, než zaměstnanec za celý měsíc. A vo tom to je.
No dokud jim na to bude ten hloupý magistrát dávat peníze.

(odkaz)Divák | Dnes 24. 5. 2017, 16:31

to posluchač

Nevzpomínám si, že by tu někdo nadával, že opera má mnoho děl na repertoárů, zvláště v poslední době, kdy nové opery se udrží tak,tak jednu sezónu, některé ani tu. A také mi bude chybět krásný hlas paní Bochenek, i když v poslední době ji už divadlo neobsazovalo. Paní Sibera ji určitě pro mne nenahradí. Pokud bude soubor doplněn novými talentovanými pěvci, kteří budou v Ostravě umělecky růst, jako třeba Z. Marková, J. Kačírková, aj ,tak to jen uvítám.

(odkaz)Dušan | Dnes 24. 5. 2017, 10:10

Posluchači, Vaše odpověď z dnešního rána svědčí i o Vás, co jste zač.

(odkaz)Posluchac | Dnes 24. 5. 2017, 7:57

Muj prispevek neglorifikoval Nekvasila ani zadne jine vedeni. Byl vypovidajici o vas,jak zde smyslite,prekrucujete atd...tolik vse.koncim

(odkaz)Dušan | Dnes 24. 5. 2017, 5:36

Posluchači, Váš poslední příspěvek nemá žádnou vypovídací schopnost.
Když jste takovým příznivcem ředitele Nekvasila a jemu podobných a chcete-li něčím užitečným přispět do této diskuse, tak sem třeba napište, jakou personální vizi má ředitel Nekvasil, jakou personální vizi má ředitel Klecker v opeře a jaké personální vize mají ředitelé (nebo jak si nechávají říkat) dalších souborů. A ještě můžete připsat, jak se řeší výpovědi operním sólistům z poslední doby. Ať se také něco dozvíme.
A za sebe Vás mohu ubezpečit o jedné věci. Až uvidím, že ředitelé Nekvasil a Klecker začnou v Ostravě budovat silný a stabilní operní soubor, potom změním názor. A znovu opakuji, zatím jenom bořili a boří. A takových lidí si opravdu není za co vážit.

(odkaz)Posluchac | Dnes 24. 5. 2017, 0:17

Mam pocit,ze je asi absolutne marne sem neco psat. Ad propusteni zpevaci: kdyz zpivali, tak jste na ne plivali. Kdyz nezpivali,stejne jste plivali. Kdyz byli odejiti,tak plivete ma vedeni,ze byli odejiti. Kdyz ti byl pan Jindra,tak jste ma nej plivali. Kdyz mel uvazek v ND,tak to bylo to same. Kdyz byl odejit, plivali jste na reditele,ze ho nechal jit. Kdyz je plne divadlo,nadavate posluchacum do tupcu a stadu krav. Kdyz je divadlo prazdne,nadavate,ze je prazde. Kdyz bylo moc del (oper) na repertoaru,nadavali jste,ze proc tolik del. Ted je jich mene a nadavate proc je jich tak malo.Tak si laslave uvedomte,co vlastne chce. Jak popisujete dost casto,ze si kazdy prekrucuje situaci dle sveho,tak presne to delate vy vsichni ostatni zde a hazete spinu na dalsi lidi. Je mi zde vytykano,ze se nikomu z tech, co byli odejiti nepodekovalo. Ale ja pouze reagoval na dotaz "pani Jany", ze vim?ze byli odejiti a nekdo to mozna mel uz zapotrebi a ze se situace resi. Zase si vybirate jen nektere argumenty a polopravdy,ktere se vam hodi do "kramu" a poukazujete oklikou na neco jineho. Zacinam mit pocit,ze to tady k nicemu nevede. A kdyz jste vsichni tak chytri...tolik konkurzu na dulezita mista,kde by jste mohli neco zmenit,probhlo.proc jste tam nesli?jo,vy to divadlo vlastne zachranovat nebudete.proc taky.plivat je jednodussi...

(odkaz)Divák | 23. 5. 2017, 22:04

to Dušan

A ještě něco tohle vedení dokázalo, odradit operní diváky od návštěvy opery. Jen se podívejte, kromě premiér, hlediště na reprízách je poloprázdné, do příští sezóny přechází jen 4 opery, a to Prodanka, Hamlet,Tajemství a Lazebník. 6 sólistů opery ve stálém angažmá, max. 10 představení do měsíce, nemáme ani své umělce, ani na co chodit. To snad opera nepamatuje za celých 98 let. Je to velká škoda, pan Nekvasil s p. Kleckerem jako manažeři selhali, pracovně i lidsky.

(odkaz)Dušan | 23. 5. 2017, 19:45

Posluchači, přestože někteří z propuštěných pěvců už byli za zenitem a ostatní jej ani nedosáhli, přeci jen ostravské opeře něco obětovali. Kus svého života. Stejně jako pan Kupka. A za to si všichni zaslouží alespoň to minimum, aby např. o jejich odchodu proběhla zmínka třeba ve zpravodaji a ne to, že jejich odchod necháme tzv. vyšumět podle hesla "sejde z očí, sejde z mysli".
Už to tady bylo jednou, v roce 2010. Nikdo těm, kteří odcházeli (kromě členům baletu a dirigentovi Návratovi) před publikem nepoděkoval, publikum nemělo ani možnost odměnit je za to, co pro NDM udělali, obyčejným potleskem. A situace se nyní opakuje. Nikdo z vedení divadla a souboru nemá v sobě ani tolik odvahy, aby vystoupil před oponu a publiku sdělil, že tito sólisté odcházejí, protože jim nebyla prodloužena smlouva. Co to je za morálku. Co si ty náplavy tvářící se jako patrioti o sobě vlastně myslí!!!
Nenašel se nikdo, kdy by zadokumentoval, jak se před rokem děkovalo dirigentu Šrubařovi za 35 let jeho působení v divadle, zato si můžeme poslechnout, jaký "náročný" program má hudební ředitel v pondělí. Neuvěřitelná samolibost a drzost. Hanba panu Nekvasilovi, panu Kleckerovi a hanba paní nebo slečně Mikuláškové!!!
Co tihle v ostravské opeře dokázali, jenom bořit, nic víc !!!

(odkaz)Bishop Johan | 23. 5. 2017, 16:00

Finanční služby

Ahoj,

Hledáte půjčku na splacení účtů nebo na zahájení nového podnikání? Prosím, kontaktujte nás ještě dnes pro další dotazy:
Bishopjohan900@gmail.com

(odkaz)Maria Tomas | 23. 5. 2017, 14:43

Dostal jsem od senátora Waltera půjčku ve výši 300000 EUR.

Dobrý den prátelé.

Jste stále hledá úver, a ty byly zamítnuty bankami nebo podvedeni. Dostal jsem realitní úver ve výši 300.000 eur ze senátor Walter. on je opravdu dobrý a seriózní veritele.

Kontaktovat senátora Walter dále; senatorrpwalter@hotmail.com

(odkaz)Jana K. | 23. 5. 2017, 10:28

Takže tak jako "nějaká" Chojnacka vstoupila jako slon v porcelánu do Louskáčka, kterého úplně překopala, změnila nebo dokonce vypustila nejnáročnější (nejefektivnější) variace, tak ve stejném duchu budeme pokračovat i v případě Labutího jezera? Já neříkám, ostravské Labutí jezero je jedna velká hrůza (úpravy Igor Vejsada), ale průběžné úpravy ve stylu "to změníme", "to upravíme", "to vypustíme" jsou naprosto za hranou a SILNĚ připomínají ostravskou (ne)architekturu.
A paní inženýrko Dřímalová, nelžete alespoň na fotografiích. V současném Labutím jezeru pana Vejsady nejsou řádná jezera a měsíce v pozadí, tak jak je vidíme na aktuální profilovce FB Balet NDM.

(odkaz)Jana K. | 22. 5. 2017, 22:53

to Posluchač

Je neuvěřitelné, jak jsme my Češi schopni sami sebe trestat. Ta stupidita, s níž se po bezmála třiceti letech od Listopadu na každém kroku setkáváme, je úplně neskutečná. Je to hrozně smutné, ale my se dobrovolně odsuzujeme k tomu, abychom v mnoha ohledech zůstávali národem druhé kategorie.

(odkaz)Jana K. | 22. 5. 2017, 22:09

Jakub Klecker na FB Opera NDM

Pan Klecker blouzní, nebo to má být vtip? Že by nám chlapec ještě sdělil, kdy chodí na WC a co má k večeři, až přijde v osm večer domů?

Pane Posluchači, za svými slovy si stojím. Uvidíte sám, že i sboristé poletí - dříve nebo později. Ale dobře Vám tak, chtěla jsem Vám pomoc, ale Vy pořád čekáte až zahřmí. "Nejlepší" je Gurbaľ s dr. Dřízgovou. Oba mají nemalou zásluhu na dnešní šlamastice, ale oni čekají až na ně dojede řada. Tolik slabochů a podrž tašek aby člověk pohledal.

(odkaz)Posluchac | 22. 5. 2017, 21:51

Sborove gala

No,co rici k vasim prispevkum...pan Bator srovnava predehru k Tajemstvi s nahravkou p. Koslera. Dalsi ucastnik teto diskuze zase zminuje mikrofony. Ty tam treba vcera nebyly. Patrne se jednalo o mikrofony na nahravani. Tezko taky posuzovat zvukove vyrovnanosti ve srovnani s LP nahravkou ND Praha,kdyz tady orchestr sedi v "dire". "Orchestralni mezihry" v Don Carlos jsou ve skutecnosti z velke casti scenicka hudba. Kazdy, kdo to zna, kdyby to bylo skrtnuto, tak zase bude nadavat, ze se to vynechalo. Tezko v tomto asi vyhovet vsem. Nicmene asi opet trochu maly pokrok,ze vse nemusime pouze kritizovat a hledat chyby a nekdo obcas slysi i to dobre. Resp. zmini tu pravdu, ze tam i neco dobreho bylo. Jinak si myslim,ze nazyvat zpevaky ze sboru "blbecky" je nad miru nevhodne. Pokud to mate pani Jano za potrebi, tak jim to reknete osobne. A take proc si to myslite. Vam tady taky nikdo nenadava do nejakych stvoreni, nehlede na to, ze urazka, byt na I blogu muze byt zalobou napadnutelna. K ukonceni smluv zpevaku: je to smutne. Nicmene to neni od vcera ale uz nejaky mesic a verte, ze se proti tomu hromada lidi ozvala a take to resi!!! Tak nesudne jen z toho, co jedna babka povidala. A na druhou stranu to u nekterych bylo jiz potreba, aby jiz ukoncili svoji karieru. A dle vasich prispevku zde by stejne melo ukoncit svoji karieru vsichni v divadle. Vsak podle vas vsech tam vsichni zpivaji a hraji spatne. Vsichni rozumite vsemu. A kolik z vas zpivalo hlavni role? Kolik z vas bylo 30 let ve sboru? Kolik z vas hraje 30 let v orchestru???kolik z vas silo kostymy? Kdyz dokazete zkritizivat uplne vse?

(odkaz)Dušan | 22. 5. 2017, 14:29

Takže, kdopak byl tichou cestou dále vyhozen z operního souboru?
Paní Bochenek, paní Pillárová, paní Šporerová.
A odešli: pan Živný, paní Kačírková.
Aktuálně má tedy opera NDM šest sólistů. Takže jsme se dostali na stejný počet sólistů jako v Opavě.
Hlavně, že máme tři dirigenty v souboru, z nichž dva jsou začátečníci.
Jen tak dál. A ti zbývající umělci budou stále mlčet, až na ně také dojde.
A je jim to předurčeno. Protože jak se praví, kdo chce kam, pomozme mu tam.

(odkaz)Jana K. | 21. 5. 2017, 23:15

Poslední roky zpívá dr. Dřízgová-Jirušová mimo oborové role. Mnohdy i takové, které jsou hodně za hranou. Bohužel i její disertační role byla zcela mimo mísu, stejně jako vystoupení na gala. Vypadá to, že se nechává úplně zničit, což není vůbec rozumné. Nakonec se na ní bude vzpomínat ve zlém. Měla by začít bojovat. To platí i pro Gurbaľa, sboráky a členy orchestru.

(odkaz)Divák | 21. 5. 2017, 21:45

Gala

Celkem vydařené sborové vystoupení, ale když si vzpomenu na sborovou scénu Sedláka kavalíra s paní I. Noszczyk, nebo A. Zwierko, to bylo něco. Bohužel paní Dřízgová byla jen slabý odvar. Divím se, že to neodmítla. Její hlas zcela zanikl.

(odkaz)Jana K. | 21. 5. 2017, 19:17

gala to nebylo ani náhodou

Dlužno dodat, pane Dušane, že na gala byla ohlášena paní Bochenek - viz. všechny upoutávky, články apod. zhruba do února, března tohoto roku. Ovšem po jejím vyhazovu, resp. po zrušení smlouvy jako kmenové sólistky, byla dr. Dřízgová - Jirušová náhradním řešením. V celkovém hodnocení máte pravdu. Snad bych jen dodala, že sbor je plný s prominutím blbečků, kteří asi čekají až "někdo" zavelí a oni jako správně ovce odpochodují do Hrabové do jedné z montoven za 14 tis. Kč čistého. Ostravsko!!!

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 6825