Diskuze na téma Národní divadlo moravskoslezké

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz),,,, | 23. 4. 2017, 12:43

Portrét umělkyně

Divadlo žije ČTart - dne 25. 4. 2017 ve 22:45 a 28. 4. 2017 v 0:55.
Portrét primabaleríny baletu Národního divadla moravskoslezského
Olgy Borisové Pračikové.

(odkaz)Jana K. | 23. 4. 2017, 11:26

Rusalka v Opavě?

Vím, že to zde nepatří, ale stejně... Terezka Kavecká jako Rusalka? Ne že bych tu roli Terezce nepřála, ale... Bohužel, stále si myslím, že opera a SKUTEČNÝ balet patří pouze do velkých center. (To samé platí o uměleckém školství, ať už na středoškolské či vysokoškolské úrovni). Opava, ale ani už Ostravy na operu a balet nemají!!!

(odkaz)Danny | 22. 4. 2017, 13:23

loan offer

Hledáte naléhavou půjčku? Mám pro tebe dobrou zprávu! Nabízíme půjčky od 5 000 EUR do 30 milionů EUR s 2% úrokovou sazbou za rok. Úvěry na rozvoj podnikání, osobní půjčky, půjčky na auto atd. Jsme certifikovaní, důvěryhodní, spolehliví, efektivní, rychlí a dynamičtí, kontaktujte nás na e-mailu: dannyoscar6@gmail.com

(odkaz)Diego martina | 20. 4. 2017, 16:44

nabídka úvěru ve výši 2% úrokovou sazbou

Ahoj,


Myslíte si naléhavě potřebují úvěr?
Vy jste současnou situací v potížích nebo ohrožuje finanční výzvy? Pomůžeme vám!
Tímto způsobem, dáme vám možnost přijmout nový vývoj.
Jako společnost, cítíme povinnost pomáhat lidem, kteří se snaží dát jim šanci.
Jste v nouzi osobní půjčku, chcete refinancovat, budete potřebovat úvěru na bydlení,
úvěry auto? etc
Žádná částka je příliš šílený na nás a splatnosti určí na základě vzájemné dohody.
Žádné překvapení, žádné dodatečné náklady, ale jen dohodnuté částky a úrokovou sazbou ve výši 2%, a nic jiného.
Nečekejte déle, získejte úvěr dnes v 42hours ...... Uveďte množství a typ úvěru, kterou chcete půjčit a my vás budeme kontaktovat s veškerou possibilities.CONTACT nás ještě dnes ..... .....
diegomartina650@gmail.com

(odkaz)Dušan | 19. 4. 2017, 6:40

Já být vámi, nechám paní Borisovou na pokoji. Tím, že se jí tady zastáváte, jí možná jenom přiděláváte problémy v souboru. Vzpomeňte si na to, co tady nedávno napsala.
P.S. Jinak, byť ji osobně neznám, myslím si, že to, co zde napsal pan Ferdinand, je pravda a držím jí palce do budoucna.

(odkaz)Ferdinand, starý clown | 18. 4. 2017, 21:47

Olga

Olgu Borisovou - Pračikovou jen tak někdo nezničí.

Působí sice jako Nastěnka z Mrazíka - skromně, něžně, slabě - ale nakonec vždycky vyhraje!
Nesmírně pracovitá a silná osobnost!

(odkaz)Simankova | 18. 4. 2017, 11:53

Olga Borisova Pracikova

Nejlepší primabarelína, přeju ji hodně sil aby dál bojovala a nenechala se zničit a donutit k odchodu z divadla ježibabou z bani.

(odkaz)Jana K. | 17. 4. 2017, 10:54

Vždy může být hůř... (nicméně paní Zwierko zpívá parádně a jsem ráda, že se před světovou kariérou mihla i v Ostravě)

YouTube:
Agnes Zwierko / Hexe Ježibaba - Rusalka 2011

(odkaz)Jana K. | 17. 4. 2017, 10:39

Po divadle rychle pryč aneb co se nepodařilo komoušům, dokončil neokomouš!!!

Tak jistě, pokud tento národ pořád volí komunisty a estebáky, libuje si v průměrnosti a každý druhý, resp. první živnostník je pro tento národ zloděj a lump (viz. všeobecná podpora EET mezi davem - průměrnými občany), tak potom sedí to, co říkáte. Z Ostravy je hřbitova a nezmění to ani deset okrašlovacích spolků, (ne)zapomenutých fejsbukových profilů a kecy primátora Macury. A co se těch policistů týče, máte i nemáte pravdu. Na Zámecké má pobočku Městská polici a za rohem rádi parkují. (I když Zámecká je i není na náměstí, že)
P. S.: Kdyby jenom zajíce, dokonce i kočky, potkany, ale i srny, ovečky a kozy!!!

(odkaz)Clown Ferdinand | 17. 4. 2017, 9:08

Staré časy...

To se tak nedá brát, Jano K. Když jsem byl děcko, Ostrava žila i v noci. Ve Fénixu i v Elektře se v sobotu tančilo s živou kapelou, všude hulákající opilí havíři a huťaři, lidé chodili do kin i divadel, z kavárny Praha se vybatolil Cikán v běloskvoucí košili s vidličkou zabodnou v rameni...
Teď se centrum Ostravy podobá některým průmyslovým čtvrtím amerického Detroitu. Temná okna, prázdné zaprášené výklady - a jednou v noci jsem potkal na Masarykově náměstí zajíce. Toho chlupatého. Policistu ale nikdy.
Dvacet minut po skončení představení je kolem kteréhokoliv divadla zcela mrtvo. Aby se diváci šli pobavit o tom, co viděli do nějaké vinárny, se už nestává. Ani není kam.

Ale není to jenom centrum. Je už nová doba, jestli jste si nevšimla. [;>)

(odkaz)Jana K. | 16. 4. 2017, 16:42

Jenže Velikonoce stále běží a už včera bylo na náměstí pusto prázdno, resp. nic, jedno velké nic. Ale u bývalého Bati, ze kterého je dnes pivnici, bylo plno k prasknutí . I to je Ostrava!!! A co se té Bouře a Zneuctění Lukrécie týče - hm, máte asi hodně nízké nároky. Raději se vypravte do Bratislavy. Jindra tam nastudoval nový kousek a byl to zážitek. Ostrava už nemá co nabídnout. Její tzv. světovost je více než směšná.

(odkaz)Divák | 16. 4. 2017, 14:25

to JanaK

Tak to není pravda, ve čtvrtek a hlavně v pátek bylo na Masarykáču plno, dokonce u stánku na koláčky, nebo uzeniny byly fronty. Pěkný program pro děti, výklad významu velikonočních svátků na vesnicích.
A k tomu orchestru. Nádherně zahráli Bouři pod taktovkou M. Šedivého. Což publikum při příchodu dirigenta na jev. ocenilo velkým potleskem. Bouře se nepovedla režijně. Rovněž Zneuctění Lukrécie bylo velmi vydařené představení po všech stránkách.

(odkaz)Jana K. | 16. 4. 2017, 10:36

I když požadovat diagonálu v Divadle Antonína Dvořáka, je asi jako chtít po Semerákovi aby se už v / na Moravské Ostravě začalo něco stavět. (Mírné odbočení. Na Masarykově náměstí pusto prázdno, ale ještě v pátek tam byl pokus o Velikonoční jarmark. Že by té Vláčkové starostce přeskočila, nebo Ostrava uvažuje normalizačně aneb všichni na chatách? Nebo je z Ostravy místo, kde dnes již znamená včera - předvčera?)

(odkaz)Jana K. | 16. 4. 2017, 10:13

Dlužno dodat, že orchestr Tři mušketýry zvládá. Je to zvláštní, protože po odchodu Šrubaře a Jindry podává povětšinou nestravitelné výkony, dalo by se říci že ani jeden operní kousek nezvládá, ale filmová hudba mu jde.

Jinak Tři mušketýry bych přirovnala k Nu, pogodi! Škoda, že to nerežíroval Seregej Bondarčuk, možná by to byla alespoň sranda. Tak je to trapácká prvoplánová nuda ve které se lepí jedna baletní figura vedle druhé. Místy jsem měl a mám dojem, že tam chvíli zabloudila variace z Louskáčka, podruhé variace ze Spící krasavice a potřetí i z Giselle. Jen tak na okraj, tuší pan Chamer, když je to takový světový ex sólista, co je to diagonála?

(odkaz)Mariana | 16. 4. 2017, 8:30

Světová premiéra

Tak jsem neodolala a šla se podívat na světovou premiéru Tři mušketýři. Kolega, který premiéru navštívil se mnou, tak chtěl po přestávce utéct. Hlavní představitelky nesplňovaly jeho představu o kráskách /Sakurado, Piparo, Vápeníková/, pro které se mušketýři bili. Hudba byla směsicí filmové hudby. Slyšela jsem útok ruské kavalerie, dále jsem zaslechla kousek z filmu Tenkrát na západě aj... Když premiéra, tak dramaturgický výklad. Bohužel smůla!!! Zvukař byl s aparaturou připraven, diváci také zaujali místa, no hlavní protagonistka a choreograf nedorazili!!! Po představení jsem navštívila tzv. raut, na základě
VIP vstupenky. Občerstvení, které bylo přikryto celofánem a hlídané asi pracovníkem cateringu, nesplňovalo moji představu o rautu. Vypadalo to jako drobné občerstvení po TK, které bývá doplňováno, v tomto případě nebylo.
Po půlhodině se vynořil choreograf s květinami /zelené koště vylepšené 7 bílými
růžemi/, v doprovodu německé kritičky. Nafotila jsem si tuto událost. Jelikož se
další dobu čekalo na řeč p. Nekvasila, ředitele. Ještě než jsem odešla tak ke mně přistoupila Mgr. Levíčková PR s partnerem a dotazovala se jestli mám VIP
vstupenku. Řekla jsem ovšem, jinak by mne sem nepustili. Sáhla jsem do kapsy
a vytáhla vstupenku a od boku s ní mávla. Jelikož jsem už nechtěla dále čekat
a odcházela, tak snad připravený ředitel pronesl řeč. Choreograf nebyl údajně vyzván aby promluvil. Tak to byl dojem ze světové premiéry v NDM!!!(odkaz)Ferdinand, starý clown | 15. 4. 2017, 22:29

Milé Sudičky

Když už nic, tak Tři mušketýři mají moderní, líbivou a přitom nepodbízivou hudbu. To, že se několikrát opakuje stejný vzorec je (prý) dáno požadavky pana choreografa, taktéž nesmyslně pomalé tempo španělského (?) tance - choreografie je totiž tak komplikovaná, že se na přirozené tempo prý muselo zapomenout - tanečníci nestihli všechny kroky. Hudbu autor napsal podle požadavku choreografa a je, myslím, velmi dobou komponentou představení. Navíc je dobře hratelná. Připomíná spíše hudbu filmovou než ryze baletní. To je pro dnešní dobu potřeba. Čistý klasický balet se svými pravidly a zákonitostmi už delší dobu v českých zemích moc netáhne jak jste si zajisté ráčily (při vašem vzdělání) povšimnout.

A nyní můžete zase soudit...

(odkaz)Jana K. | 15. 4. 2017, 16:43

něco pro vedení ostravské opery a zbylé kmenové (máme-li po propouštění vůbec nějaké) a hostující sólisty

"Důležité zůstává zpívat v určitém věku správně technicky, tou nejpodstatnější zásadou je nejít nikdy nad své možnosti! Jen taková kázeň dovede operního pěvce ke skutečným výšinám. Nikdy jsem se příliš nezajímal o to, co se děje v krku při tvorbě tónu. Rozhodující totiž je, co z něj "vyleze"."
Štefan Margita

(odkaz)Jana K. | 15. 4. 2017, 15:49

Nejsem blbá a všem těm Dřímalovým a Nekvasilům vidím až do žaludku. A je mi jasné, že tyto zkažené, nevyzrálé a psychicky narušené osoby, vyrostlé a formované socialismem (normalizací), potřebují mladé blbé joja, tvárné neosobnosti... A ne lidi, kteří mají něco za sebou a jsou OSOBNOSTMI - Šrubař, Borisová a mnozí další. Ale aby bylo jasno, já jsem pro generační obměny, ale ne takové, že každý nový člen napříč soubory NDM je povětšinou bez talentu. Nikoho zde nebudu napadat či hodnotit, ale jedno vím jistě, Dřímalová nemá v NDM místo - je to zákeřná, nepřejícná a zlá osoba, která mistrně ovládá manipulaci s lidmi a umí je rozeštvávat proti sobě. A co se těch dramaturgických úvodů týče - máte recht. Na premiéře Třech mušketýru nechala všechny diváky čekat na dramaturgický úvod a bez jediné omluvy na něho nepřišla, takže byl zrušen. Až se divím, že ostravský divák je tak blbý, že pouze sklopil ocas a suše konstatoval "aha , dramaturgický úvod asi nebude" (mj. vše bylo připraveno, vč. technika s mikrofonem). Zkrátka trapas, jako celá inscenace Třech mušketýrů, ve které se ostudně lepí baletní figury a Chamer se v ní odhalil jako naprostý diletant. Ale kluci- sólisté šermují, je to prvoplánové, takže divák žasne jak je to fajne a pěkne. Ostrava!!!
P.S. Nevím, proč paní Borisová netančila ani "třetí" premiéru, resp. první reprízu. Třech mušketýrů. Že by ta odporní česká malost a závist? Nejdříve odtančí 11 Louskáčků v Maďarsku,natož je pozvána na audienci k jednomu z nejvýznamnějších šlechtických rodů, ale pro Ostravu je nula? Jsme ještě větší trapasníci než jsem si vůbec dokázala kdy představit.

(odkaz)Šimánkova | 15. 4. 2017, 13:44

Za vším stojí ta stařena s Báňské,měla by mít sebereflexi a odejít kdo se má na ní dívat při dramaturgických úvodech.Když rýpe do věku paní Olgy ať se podívá na svůj rok narození,na kolik že ji to táhne na 70 ?

(odkaz)Šimánkova | 15. 4. 2017, 13:44

Za vším stojí ta stařena s Báňské,měla by mít sebereflexi a odejít kdo se má na ní dívat při dramaturgických úvodech.Když rýpe do věku paní Olgy ať se podívá na svůj rok narození,na kolik že ji to táhne na 70 ?

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 6767