Diskuze na téma Národní divadlo moravskoslezké

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)? | 26. 4. 2018, 9:14

Strach jde z té nové Traviaty, strach!!! Slečna dramaturgyně perlí i v jiných věcech. Ona pořád perlí a hodně ráda se fotí!!!

(odkaz)Dušan | 25. 4. 2018, 13:49

Dramaturgyně Mikulášková v rozhovoru pro portál Operaplus říká:

"A nejméně vydařenou inscenací bych nazvala obecně takovou, do které režisér (který si vybírá výtvarníky) nevložil režijní pointu, nepracoval s klavírním výtahem, ale pouze libretem, nebyl připraven, nepracoval na ztvárnění vztahů a detailů. To se vždy na inscenaci projeví."

Souhlas. Jen dodávám, že přesně taková je ostravská režie tolik z její strany opěvované "Lady Macbeth Mcenského újezdu".

(odkaz)? | 24. 4. 2018, 10:35

Přejeme ti Jiříku Nekvasile

Přeme ti, Jiříku Nekvasile,
ať máš hodně zmizíku,
na všechny starosti,
ať klid od nich máš
a jenom si užíváš
pozemské radosti.

(odkaz)? | 15. 4. 2018, 20:08

Pan Dušan měl pravdu!

Pan Dušan měl pravdu!
YouTube: Galavečer Ceny Jantar
Belášková hrozně oblečená, špatně mluvící, moderátor jak by smetl. Trapas. Pan Dušan měl pravdu!!!

(odkaz)? | 15. 4. 2018, 17:00

Romero to těžce nedává!

Romero to těžce nedává. V průběhu náročnějších variací to vypadalo, že každou chvíli na pódiu ze sebe vypustí duši. Je moc maličký (vzrůstem). Bílý jako stěna - působí nemocně. Kitri Ostrava nenašla vůbec. S tím souhlasím s divačkou. Tento balet neměl být nastudován. Ostrav na něho nemá vhodné prostory a hlavně tanečníky.

(odkaz)Divačka | 14. 4. 2018, 21:33

Don Quijote

Sergio Méndes Romero podal vyjimečný výkon v roli Basila. Tento rodilý Španěl
dokázal svým výzorem i výkonem, že je vhodným představitelem této role!!! Ženské protějšky nebyly vybrány zrovna pro roli Kitry vhodně!!!

(odkaz)Lenka Dřímalová | 14. 4. 2018, 11:57

Vážení, veškeré dotazy na mou osobu, případně na celý baletní soubor, směřujte na paní Marcelu Bednaříkovou - tisková mluvčí PR, marcela.bednarikova@vasedivadlo.cz, +420 774 997 516. Za nepřesnosti v rozhovorech s panem Michalem Štípou se všem divákům omlouváme.

(odkaz)Vladimír Vašků | 13. 4. 2018, 22:14

?

Aha! Už se kují pikle! V Sama doma pan Štípa prohlásil, že by rád šéfovské místo. Pane Štípa, jenom to ne!!!

(odkaz)Vladimír Vašků | 13. 4. 2018, 20:59

Co se to děje?

Chojnacka + Štípa právě sedí v Gagově Sushi Baru, Zámecká ulice. Takže kdo vede ostravský balet? Chojnacka? Pane Štípo, pane Štípo!!!

(odkaz)Divák | 13. 4. 2018, 12:15

Don Quijote

Nádherné baletní představení, vynikající choreografie p. Štípy, plná vtipu, krokových variací, energie i náročných figur. Skvělé zatančil sbor, krásné obrazy i udržování zástupy. výborně herecky i pohybově byli p. J. Sedláček, p. Sýkora a vynikající sl. Šulcová v roli cikánky a hlavní představitelé Kitri a Basilila. Závěr baletu byl strhující. Chválím i scénu a krásné kostýmy. Vřele doporučuji.

(odkaz)Vladimír Vašků | 12. 4. 2018, 12:39

Štípa je vůl, ale on na to doplatí!!!

K panu Harapesovi bych rád dodal, že jako senior-důchodce jsem čirou náhodu navštívil besedu s paní Olgou Borisovou, která se uskutečnila v Divadelním ústavu v Praze. Beseda měla vysokou profesionální úroveň (tiskovky a besedy NDM v Knihcentru jsou opravdu vesnické a hrůzostrašně neprofesionální. Tímto ještě jednou děkuji Divadelním ústavu Praha za perfektní organizaci. Ale zpátky k panu Harapesovi. Na besedě se pan Harapes vyjadřoval na adresu paní Dřímalové velmi, ale velmi nepěkně. Dokonce zaznělo i pár vulgarismů. Takže nevím, co si o tom pánovi myslet. Nicméně, pan Borisová se o Ostravě vyjadřovala velmi pěkně a v mých očích povyrostla do nebeských výšin - je to nejen výborná umělkyně, ale i člověk který má charakter a hrdost.. Což se o Harapesovi říci nedá. A Štípovi už vůbec ne.

(odkaz)Vladimír Vašků | 12. 4. 2018, 11:00

Štípa je vůl, ale on na to doplatí!!!

Pan Štípa nejenže lže, ale ještě nemá ani špetku charakteru a hrdosti. Jen pro upřesnění, pane Štípa, v Ostravě jste hostoval nárazově. Byla celá řada sezón, kdy jste v Ostravě nehostoval vůbec. A to obsazení Dona Quijota dělala s Vámi, bohužel nemalou měrou,, Ing. Mgr. Dřímalová a údajná veleúspěšná (ex)primabalrína z Polska Chojnacká, která disponuje tak nekultivovanými pohyby, že o její kariéře úspěšné tanečnice silně pochybuji.Jo, pane Štípa, v souboru možná znáte dva tři tanečníky, ale Ostrava je naprosto "proslulá" tím, že ze souboru mizí tanečníci i po dvou třech měsících, někdy i v průběhu sezóny. Za poslední kalendářní rok jste nebyl ani na jednom představení jako divák. Takže nelžete!!! Nebo jste se to naučil od paní Dřímalové a pana Harapese? (Harapes navštíví besedu, ale nejde se podívat ani na jednu zkoušku a za poslední nejméně tři roky nebyl ani na jednou představení ostravského baletu. A ostravský divák tyto podvody žere i s navijákem.)

(odkaz)Luděk | 12. 4. 2018, 6:52

Tady to připomíná diskusní kroužek klientů psychiatrické léčebny, ale bez Jany K. to už nemá ten správný náboj.

(odkaz)Dušan | 11. 4. 2018, 19:14

Vážená paní Dřímalová, pro NDM je velká škoda, že tyto nabídky nepřišly dříve, než jste nastoupila do své funkce v Ostravě. Takže šup, čím dříve nastoupíte do nového angažmá, tím pro NDM lépe. A chcete-li NDM něčím opravdu prospět, vezměte s sebou i pana ředitele Nekvasila a všechny jeho nohsledy.

(odkaz)Lenka Dřímalová | 11. 4. 2018, 17:20

Vážení, vč. paní Jany Vildungové, nebojte se, dočkáte se brzy. Mám nabídku z Bratislavy a z USA.

(odkaz)Vladimír Vašků | 10. 4. 2018, 16:47

Štípa je vůl, ale on na to doplatí!!!

Po dnešní generálce snad mohu říci jediné - další hra na baletní soubor, který žádným baletním souborem není. Nevím co na té inscenaci vytvořil pan Štípa, když neumí vybrat vhodné představitele hlavních rolí. Ale ostravský divák zatleská všemu, takže hodně zdaru!!!

(odkaz)Vladimír Vašků | 9. 4. 2018, 13:28

Pane Vladímíre, hodně na Vás vzpomínáme. Nebuďte (zase) přílišně skromný. Nebyl jste obyčejný člen baletního souboru NDM, ale DEMISÓLISTA. Cela řada vašich rolí je nezapomenutelná - takového Šaška (dnes Beno :-( :-( :-() v Labutím jezeře stále nikdo nepřekonal. Bravurní výkon. Škoda, že nechcete promluvit. Bylo by o čem. Divák by prozřel!!!

(odkaz)Vladimír Vašků | 9. 4. 2018, 12:23

Musím se připojit k paní Janě Vildungové. Sprostota vládne NDM. Ale tu sprostotu tam zavlekla Ing. Mgr. Lenka Dřímalová,že?! Velkou sprostotu!!!

(odkaz)Vladimír Vašků, bývalý tanečník | 9. 4. 2018, 10:48

"NDM umírá"

Dobrý den, jmenuji se také Vladimír Vašků a jsem bývalý člen baletního souboru NDM. Dovolte mi se vymezit vůči jakýmkoliv příspěvkům, které mohou být spojovány s mojí osobou. Nikdy jsem své názory na internetu nepublikoval a nehodlám tak nikdy činit. Děkuji za pochopení. Ostravským divadlům zdar a divákům zvlášť. Vašků

(odkaz)Jana Vildungová | 8. 4. 2018, 23:46

Slušně prosím!!!

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 7220