Diskuze na téma Národní divadlo moravskoslezké

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)PRAVDA | 7. 2. 2018, 8:43

Paní Jano.K kde jste???

prosím kde Vás máme? opravdu je tu bez Vás nuda a čtení už není tak výživné....................chich

(odkaz)Artist | 29. 1. 2018, 15:38

Kost

Výborně Jano K. Kost je pryč, jenom setrvačností šňupou. Už jim ji neházejte. ať se požerou navzájem. Karavana jede dál.

(odkaz)Svěží vítr | 28. 1. 2018, 23:00

Vildungová

"Sorry jako,ale...", milá paní Vildungová, zřejmě špatně čtete mé příspěvky - já naopak a myslím že i dost "čitelně" zpochybňoval právě tvrzení nicku "Pravda", který se vyjadřoval o spojení JanyK s Vašim jménem. Ale díky za ten útok, leccos snesu.

Hawk.

Hezký večer.

(odkaz)Stella | 26. 1. 2018, 17:50

Drahá paní Jano K. Vildungová

Šmarija měňte aspoň styl psaní, když přeskakujete mezi alter egy, takhle je to strašně nápadné a hned Vás každý pozná. Není to pak žádná sranda. Dík.

(odkaz)Vildungová | 25. 1. 2018, 7:55

Vysvětlení

Svěží vítr.
Je zábavné sledovat vaše názory. V Ostravě jsem byla asi desetkrát na premiérách opery a baletu. Nejsem Jana K.. Neznám Janu K.. Recenze a rozhovory píšu pod svým jménem. Byla jsem zaměstnána v jedné velké firmě v Praze. Nyní do Ostravy nejezdím, nemám důvod. Klasické balety jsou v Ostravě na ústupu. Na tanečky, které provozuje paní Dřímalová nejsem zvědavá!!! Kde jste vzal informaci, že jsem byla spolupracovnicí Jany K. je opravdu zábavné!!! Na činohře jsem v Ostravě nebyla a nikdy jsem o ní nepsala!!!

(odkaz)Svěží vítr | 24. 1. 2018, 14:36

Pseudonym Jana K. je dávno čitelný.....

Ano? Opravdu Pravdo? A z čeho tak soudíte? Viděl někdo p. Vildungovou živě? Na fotografiích, na videu? Zkoušel/a jste tu Vaši "Pravdu googlit?" Nechci se přít, ale na mně to jméno činí dojem dalšího účelového pseudonymu - zřejmě pro média typu Opera plus, Opera Slovakia a Ostravan.cz a další "krycí manévr" zde. Nikde žádná fotografie, jen "Olinka", balet, Olga Romanko a Porta a nevraživost zejména vůči naší opeře a činohře.
Naopak, jsem skálopevně přesvědčen, že dle její "anabáze" zde a často i interních znalostí z provozu, jde o zneuznanou kmenovou zaměstnankyni NDM.
Vzpomínám si, že zde před lety tvrdila, že úzce několik let spolupracovala s bývalou tajemnicí Janou K. a že ji dobře zná(určitě lze zpětně v příspěvcích dohledat), troufám si tvrdit, že jde opět o pseudonym, neboť mi není známo, že by v historii byl v NDM člověk tohoto jména zaměstnán.

(odkaz)PRAVDA | 24. 1. 2018, 10:46

PRAVDA

pseudonym Jana K. je dávno čitelný že paní VILDUNGOVÁ?

(odkaz)Svěží vítr | 21. 1. 2018, 19:22

Asi chystá nějakou rééžii?...

(odkaz)Clown Ferdinand | 19. 1. 2018, 18:00

2 ?

Nechval dne před večerem!

(odkaz)? | 17. 1. 2018, 12:13

Jo, paní Jana K. se vám na to vykašlala. Paní Jano - správně.

(odkaz)Jiří | 16. 1. 2018, 23:19

Jaký byl Otello?

Vážení fandové opery z Ostravy, vyhlížím, kdy se zde objeví ohlasy na Otella, jsem docela zvědav, ale rozhostilo se záhadné ticho.

(odkaz)Lobo | 11. 1. 2018, 13:41

To Artist

Zaplaťpámbu.

Je-li NDO nijaké, je rozhodně líp o něm nepsat nic, než to, co produkuje mysl zdejší grafomanky.

Nicméně mělo by zarazit, že programově pomíjí Arénu, DL, Bezruče, OCNH, SHF... Zkrátka vyhledává, negativní, plivací témata, jako každá narušená osobnost, která má nutkavou potřebu prezentovat výhradně sebe a z okolí si vybírá jen to, co jí k tomuto účelu poslouží jako nástroj

(odkaz)Artist | 11. 1. 2018, 9:11

A je ticho.

Když chceš, aby se přestali psi prát, vezmi jim kost. A přesně to Jana K. udělala.

(odkaz)Lobo | 6. 1. 2018, 18:57

Ceny Jantar

Tak tedy poroty cen Jantar ustaveny. A pseudonym Jana K. nefiguruje ani v jedné z nich, další z morových ran pro ostravskou civilizaci.

Zato hnedle třem porotám dodal opalizujícího lesku Milan Bátor, expert na všechno:-)

Avšak proslulý multioborový undergrounder Ivan Motýl neobsadil ani literaturu, ani výtvarné umění, jaká ztráta! Snad si na nějakého Jantara dělá zuby a připadlo mu háklich si to sám sobě odporotit.

(odkaz)Dušan | 28. 12. 2017, 17:34

Je pravda, že paní Dřízgová vytvořila Bystroušku, jaké tehdy nebylo rovno. Její hlasovou parketou totiž vždy byl tento typ rolí. Už je to ale všechno hodně dávno. Dnes už se její hlas ve středních a nižších polohách absolutně nedá poslouchat. A je s podivem, že ač sama hlasová pedagožka a docentka přes operní zpěv, nedokáže si pomoci. A je nutno se ptát: Když nedokáže pomoci sama sobě, má kvalifikaci na to, aby pomáhala a radila jiným?

(odkaz)Jana K. | 28. 12. 2017, 12:59

Pan Motýl má naprostou pravdu - viz. Zápisník padlých (Ostravan.cz). Janáček na Jiráskové náměstí je maloměstský KÝČ!!!

Ikaros (Štorek)

(odkaz)Jana K. | 28. 12. 2017, 12:47

Pan Motýl má naprostou pravdu - viz. Zápisník padlých (Ostravan.cz). Janáček na Jiráskové náměstí je maloměstský KÝČ!!!

"Janáček si nepřál, aby zrovna tuhle operu (Příhody lišky Bystroušky) provádělo ostravské NDM, jehož orchestr byl početně slabý a hudebně nedosahoval pražských či brněnských kvalit."

Ráda bych dodala, že byla to Eva Dřízgová-Jirušová, ze které by měl Janáček ohromnou radost a možná by i přehodnotil postoj k NDM. Protože právě Eva Dřízgová-Jirušová vytvořila NAPROSTO FENOMENÁLNÍ A NEZAPOMENUTELNOU lišku Bystroušku v režii Davida Sulkina - premiéra 11. června 1994 v Ostravě a posléze i na Hukvaldech. Nikdy jsem nepochopila, že právě za tuhle roli nezískala Thálii (později získala dvě, ale za mimo oborové role, což byl / je opětovný důkaz, že Thálie byla deklasovaná od samého začátku). Dlužno také dodat, že celou inscenaci dirigoval pan Jiří Pinkas v alternaci s panem Janem Šrubařem a v dalších rolích zazářila Erika Šporerová (Lišák), nebo Jaroslav Kosec (Revirník) a mnozí další. Všechny role měly dvojí obsazení a VŠECHNY ROLE BYLY OBSAZENY DOMÁCÍMI (KMENOVÝMI) SÓLISTY. Kdyby ostravská televize za něco stála (jako že od roku 1990 stojí za starou bačkoru), tak z tohoto představení udělala záznam.

p.s. Vlakokůň před ostravským Hlavním nádražím, Ikar (Štorek) před Novou radnicí a nyní Janáček na Jiráskově náměstí = důkaz jací blbci vedou tohle město. aneb nevkus, neschopnost vnímat estetiku veřejného prostoru a celkové buranství - to je současná Ostrava!!!

(odkaz)Jana K. | 28. 12. 2017, 12:16

Janáček na Jiráskově náměstí

Janáček na Jiráskově náměstí

(odkaz)Jana K. | 27. 12. 2017, 22:02

časopis NDM leden/ únor 2018

Otevřela jsem nové číslo časopisu NDM a musela jsme si nalít panáčka!!!

I. Vojtěch Štěpáněk (nový umělecký šéf činohry)
"Dělat divadlo v Praze znamená pořád bojovat o přežití. I když jsme mívali většinou vyprodáno, nedokázali jsme pokrýt potřebné náklady. Granty se tenčily, až ten poslední byl likvidační a šéf komise, která nás z Komedie vypoklonkovala, tam nyní bude ředitelem. S takovým prostředím mít nic společného. Vážím si těch, kteří ctí tradici v Ostravě a neexperimentují s jeho existencí..."

Synku, synku! Ty jsi buď naivní až to tříská, nebo naprosto blbý. Víš co, do Ostravy ani nechoď, protože v Ostravě se provozují takové křivárny, že Praha je proti tomu procházka růžovým sadem. Hodně si to ještě rozmysli. Každý kdo si něco zadá s Nekvasilem, ten se spálí!!!

II. Michal Štípa (choreograf a režisér inscenace Don Quijote)

"...Mám velkou výhodu, že velkou část souboru znám, protože jsem už řadu let jeho pravidelným hostem".

Šmarjá, ale taneční kroužek báňské inženýrky se obměňuje téměř od základu každou sezónu... Takže nevím, milý Mihale, o čem to mluvíte...

Dvě tiskové stránky formátu A4 jsou věnovány dřistům psedudo odborníků na balet - Roman Vašek, Milan Bátor a Ivana Kloubová.

III. Doc. MgA. Eva Dřízgová-Jirušová, Ph.D. jako Desdemona 13. a 20. ledna a také 1. února 2018 = dekadence???

Eva Urbanová jako Desdemona 17. a 20. dubna 2017 = mám nás slečna Mikulášková s panem Kleckerem za blbce???

Operní sirény = trapné vtipy slečny Mikuláškové pro čtyři usínající důchodce, někdy ani to ne???

(odkaz)Karel | 27. 12. 2017, 13:35

Popelka

Malá, nevzhledná , pihovatá a s obličejem jako krysa Shino Sakurado má tančit hlavní roli Popelky?
To může napadnout jen báňskou inženýrku a ne šéfku baletu. Na takovou Popelku
není radno chodit a vyhazovat peníze. Zvláště o vánočních svátcích. Asi v souboru není na výběr žádná pořádná sólistka, která by slušně vypadala? Sáhne se tedy po nevzhledné rádoby sólistce. Jen tak dál!! Po klasickém Louskáčku, který mají všechna divadla v repertoáru, není ani vidu!!! O výsostném klasickém baletu ani nemluvím!!!

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 7190