Diskuze na téma Národní divadlo moravskoslezké

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Jana K. | 26. 8. 2018, 22:25

Romero první sólista?

A aby toho nebylo málo, Romero první sólista? Ale já to chápu a paní inženýrce vidím až do žaludku!!! Novotná = Kylián, takže ji uděláme mistryní, ovšem čeho mistryní? Mistryní intrik, mistryní v sebeprezentaci, mistryní v "choreografiích" válení se po zemi? Rodina Zelenkova má pozice v souboru zajištěny za sviňskou špinavou práci, kterou by udělal málokdo, že Rodione! A Romero? Že by zajistil výlet do Itálie, který bude v Ostravě prezentován jako super zahraniční úspěch Baletu NDM? J emi z vás špatně, paní inženýrko!!!

(odkaz)Edita | 26. 8. 2018, 22:06

Úlety v NDM

Ta Dřímalová se opravdu pomátla!!! Nasadit Novotnou jako mistra baletu, je jako udělat kozla zahradníkem. Ta, která z Ostravy utekla, když jaksi nedostávala
hlavní role v klasickém baletu??? Co na to umělecká rada a slavná baletní porota???
Člověku je smutno z těch ostravských veletočů!!!

(odkaz)Jana K. | 26. 8. 2018, 10:12

Nataša Novotná nový taneční mistr NDM?

Nataša Novotná - nový taneční mistr baletu NDM + rodinka Zelenkova + Chojnacká. Tohle už není výsměch, tohle je O(s)trava!!!

(odkaz)Jana K. | 17. 8. 2018, 10:05

Brno zaplavuje Ostravu?

Nový fenomén? :-/
Hudební ředitel opery NDM= Brno
Ředitel JFO = Brno
Rektor OU = Brno
Děkan FF = Brno
Fakultní nemocnice = Brno
Zvláštní úkaz, když si člověk uvědomí že správný Brňák se doslova servilně plazí před Prahou, Prahu "předhání" a jediným jeho snem je v Praze pracovat. Oproti tomu Ostravu nenávidí, podceňuje a dívá se na ni spatra, ale atraktivní místečka v Brně už asi nejsou, takže i Ostrava dobrá, že?!

(odkaz)Jana K. | 17. 8. 2018, 9:46

Není už slečna dramaturgyně z opery jmenována šéfkou operního mini pidi souboru? Já jen, že pracuje jako fretka (jedna akce za druhou) a Kleckera jsem nikde neviděla? Aha, já jsme zapomněla. Kleckerovi nepřirostla Ostrava k srdci, jak on rád říkává v kuloárech!!!

(odkaz)Jana K. | 16. 8. 2018, 12:29

Editko, vzhledem k tomu, že začíná vypadat jako STÍN - ŠEDIVÝ, POHUBLÝ, ZTRHANÝ, tak nepochybuji o tom, že mu pomalu dochází do jakého s prominutím hovna šlápl - vstoupil.

Nicméně, vraťme se k NDM. Přečtěte si článeček o sporech ve SND. Právě jsem zjistila, že pan Strouhal ho má zavěšený na svém FB profilu (aby jste ho nemusela dlouze hledat). A pro Ostraváky s dlouhým vedením - koprodukce NDM a SND, současný ředitel NDM a ředitel SND,... Aneb SND je jediné divadlo v ex Československu které je ochotno akceptovat režijní "umění" Mr. Nekvasila, ktorý rovněž není v poriadku.

(odkaz)Edita | 16. 8. 2018, 12:01

Ach ta Ostrava!!!

Hejtman a poslanec Ing. Ivo Vondrák po svém zvolení poslancem nasliboval odpovědět na všechny otázky. Bohužel, po první otázce zablokoval svůj FB.
Nedivím se mu, protože své má jisté. Bydlí ve Velké Polomě poměrně daleko od Ostravy. Ostravský smog vlastně vůbec nepociťuje. Ve svých kancelářích má zřejmě
klimatizaci.

(odkaz)Jana K. | 16. 8. 2018, 11:08

Editko, možná zdánlivá nesouvislost s NDM, ale vzhledem k tomu že Macura patří do grupy StB ANO a dokonale kryje TOTÁLNÍ HNŮJ v této instituci - samozřejmě za přispění celé umělecké rady, kterou tvoří Pražák, Balabán, Holušová ad., dovolte mi malou poznámečku:

TRANSPARENCY INTERNATIONAL SE STALA ZKORUMPOVANOU NEZISKOVKOU PŘED TÍM NEBO POTÉ, CO SE STALA ADRIANA KRNÁČOVÁ JEJÍ ŘEDITELKOU?

Já být Macurou či Vondrákem, tak ještě dnes odstupuji ze všech funkcí. Protože už dnes jsou oba pánové symbolem bezcharakternosti.

(odkaz)Jana K. | 16. 8. 2018, 8:52

https://kultura.sme.sk/c/20886989/situacia-v-snd-rozhovor.html

SME kultúra
Sólista opery Ludha: Spory v SND? Urážal nás člověk , ktorý nebo v poriadku.

Co, resp. koho mi to připomíná?

(odkaz)Jana K. | 15. 8. 2018, 23:01

No jistě, pane Ferdinade! Nejlepší je se soudit, soudit a soudit a čekat až z NDM zbudou jen ty budovy. Hlavně, že Pražák přišel na Slepičí náměstí, podívat se na Evu Dřízgovou - asi. Dobrou noc!!!

(odkaz)Starý clown Ferdinand | 15. 8. 2018, 21:49

2 Jana K.

Tak jsem tu po delší době zašel a konstatuji, že je to tu všechno "při starém". Velkohubá, ale naprosto neškodná kritika, povrchní informace a naprosté nepochopení. Ničeho.
Ono: poslat baletku středního věku ke kase do Kauflandu by asi bylo lepší, že? Nebo ji dát kýbl a hadr ať utírá zábradlí ve foyer? Co myslíte?

(odkaz)Jana K. | 15. 8. 2018, 16:32

Editko, víte co mají lidé typu Dřímalové, Nekvasila a Babiše společného? Nevíte? Divide at Impera! Rozjebať a Ojebať! A tomuhle asistuje Macura a Vondrák!!! Zvláště u toho Vondráka to člověka hoóóódně bolí-mrzí!!!

(odkaz)Jana K. | 15. 8. 2018, 16:03

Milá Editko, určitě sledujete DVTV, takže Vám doporučuji aktuální příspěvek - "Babiš: Ondráčka lže, jeho neziskovka je zkorumpovaná, bere peníze od politiků a Bruselu". A tomuhle člověku servilácky slouží Macura (pod Macuru spadá Nekvasil) , Vondrák, Juchelka a další... Já snad dodám jediné. Jsou věci Bureši, které bych nedělala takhle veřejně, je vidět že jsi ve své podstatě obyčejný psychopat, který si prostě nemůže pomoci a na to dojede, což je dobře.

(odkaz)Jana K. | 15. 8. 2018, 9:18

obsluha zvukových zařízení?

Editko, když nad tím tak přemýšlím, tak ta funkce "obsluha zvukových zařízení" je velice důležitá!!! Žádné nové klasické balety nás nečekají, takže někdo musí sedět ve zvukové kabině a obsluhovat zvukové zařízení... Ne, ne, ne.... Ostrava je naprostý DEBILÁKOV. Vždycky všechno pošlapat , zničit a potom začít znovu, pokud možno od nuly. Bohužel si ale myslím, že tohle buranství je již rozšířeno po celé ČR.

(odkaz)Jana K. | 15. 8. 2018, 9:08

doplnění pro Editku

Editko, běžte se podívat před Dům umění. Já bych nejraději vzala klacek a všechny ty Semeráky a StB Anonáky hnala za Ural (i když to bych je moc nepotrestala protože za Uralem mají takové koncertní haly a operní domy o kterých se rozvojové ČR ani nezdá.

(odkaz)Jana K. | 15. 8. 2018, 8:51

Milá Editko,
všechno souvisí se vším. Kdo může, z Ostravy utíká!!! Jen z mého okolí za poslední rok uteklo 10 lidí - dvě rodinky a světě div se i dva senioři nad 75 let (prozatím nás ti blekotové na Prokešově náměstí ujišťují, že problém je "pouze" v odlivu mladých lidí, ale opak je pravdou), do toho si vezměte katastrofální životní prostředí (chemička a koksovna v centru města) a pověstné ostravské buranství - někdo tu zmínil, jak se chovají k ostravské primabaleríně... Já se pouze ptám, jak je možné že Pražák má tu drzost vůbec někde kandidovat.Nebo to Hnutí Podrazák-Semerák , které naprosto zastavilo jakýkoliv stavební boom (byl-li tu vůbec nějaký) v centrálním obvodu. Ale 99% rezidentů je v podstatě všechno jedno... (pomineme-li divoženky typu Rozehnalové, Spisarové a spol.) A Vy si jako myslíte že v tomhle kotli někoho zajímá balet či opera? Editko, máme téměř 30 let od politických změn a podívejte se jak vypadají festivaly v Salzburgu, Wagnerův v B. a porovnejte to s Hukvaldy :-( A nemáme se o čem bavit. Tady každý miluje šrotiště ve Vítkovicích, kde se pořádně nafetovat opít a potom celý rok vykládát jak to tu žije - čtyřdenním Coloursem!!!. Vždyť už když procházíte Ostravou, tak ta vypadá jako hřbitov - maloměstský hřbitov.. A že by Dřímalová měla změnit působiště? Samozřejmě!!! Včera bylo pozdě!!!

(odkaz)Edita | 15. 8. 2018, 8:11

NDM

Ta Dřímalová by měla změnit působiště. Jak je vidět tak na šéfku baletu vůbec nemá.
Vyjádřil se tak choreograf Libor Vaculík. Prohlásil, že tato dáma rozumí baletu asi
jako on chemii. Měla by se vrátit na VŠB, kde by snad našla uplatnění. V kultuře se
jaksi nenašla. Její výběr prvních sólistů je jeden z jejích úletů. Vyrábět sólisty
ze sboristů je na denním pořádku, přestože kvalita těchto sólistů je nevalná. O tom dalším raději pomlčím!!!

(odkaz)Jana K. | 14. 8. 2018, 19:18

Jana Zelenková - inspicientka, obsluha hudebních zařízení???

Co to je za novinky? Paní inženýrka opět překvapuje!!! Místečko pro manželku jistého zvláštního pána se vždy najde, že?!

(odkaz)Jana K. | 14. 8. 2018, 19:03

Nebylo by lepší Ostravě zakázat jakékoliv spojení s Janáčkem? Určitě ANO!!!

To co připravila slečna dramaturgyně z opery je vskutku úsměvné. Škoda jen, že Anička má stále nakyslý neúsměv, Václav je jakýsi bledý, Martin přejetý mrazem a Eva? A tohle torzo z kdysi slavné ostravské opery pózuje u nejkýčovitější sochy (Janáček na latrýně) přinejmenším v celém Moravskoslezském kraji!!! Do prkýnka, nechme už to Janáčka na pokoji. Burani z Ostravska ho stejně nemají rádi a samotného Mistra by určitě netěšilo, že jeho jméno nese podřadné letiště, filharmonie hrající v absolutně nevyhovujících sálech, hm hm hm konzervatoř a uvádění opery v NDM si vyloženě nepřál!!!

(odkaz)Jana K. | 6. 8. 2018, 8:42

Pan Adam Plachetka správně říká (Ostravské stopy , StB iděs - idnes.cz), že Ostrava mu po ráno připadá jako město duchů. Pro připomenutí, za pana JIndry tento pěvec 2x vystoupil v NDM.

(Jen na okraj, dostat se do Ostravy letadlem je velice obtížné a Smart Wings ruší další linku - Ostrava -Dubaj. Pěkně to chlapci na kraji řídí - Vondrák StB ANo a Unučka ODS. První jako hejtman, druhý jako jeho náměstek!!!)

Zobrazen 21. až 40. příspěvek z 7340