Diskuze na téma Národní divadlo moravskoslezké

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Zdeněk Kovalčík | 21. 1. 2019, 9:35

Koncerty v kulturáku

když jsem včera jela kolem bolševického kulturáku (DKMO,a.s.) a viděla jsem tam bannery nabízející koncerty různých normalizačních vykopávek (ani jsem netušila, že někteří ještě žijí, natož že vůbec koncertují)
Milá paní Jano, pokud jste také viděla upoutávku na koncert Pěveckého sdružení moravských učitelů /neděle 27. 1. 2019/, pak se musím ohradit, neboť v žádném případě se nejedná o vykopávku. PSMU koncertuje od svého založení v r. 1903 a lednový koncert v Ostravě patří vždy ke svátkům sborového zpěvu. Byl bych nerad, abyste házela všechny do jednoho pytle. Děkuji.

(odkaz)Jana K. | 20. 1. 2019, 9:57

Ještě k té obsazenosti sálů. Zejména inženýrka Hercíková odvádí, v podobě různých tabulek, na Prokešovo náměstí naprosté bludy. Jen pro upřesnění: NENÍ PRAVDA, že teprve muzikál naplnil Divadlo Jiřího Myrona. Do roku 2010, než byl zlikvidován Golat, fungovala opereta a ta měla minimálně stejnou návštěvnost jako muzikál a to dokonce i v červnu, kdy už v Ostravě nechodí do divadel nikdo. Takže výmysly a účelové lži pro StB ANO, že muzikál je ten nový trend a jedině muzikál plní divadlo může zbaštit pouze podprůměrně inteligentní úředník. Ostrav vzhledem ke svému sociálnímu složení měla vždy blízko k hudebnímu (rozuměj zábavnému) divadlu. Takže tak. Ale když jsem včera jela kolem bolševického kulturáku (DKMO,a.s.) a viděla jsem tam bannery nabízející koncerty různých normalizačních vykopávek (ani jsem netušila, že někteří ještě žijí, natož že vůbec koncertují) a připočtu k tomu smog posledních dní, tak o čem se bavit, že!? Z takového města uteče každý, kdo má pět pohromadě. Už teď je to citelné na každém kroku, že sociální složení Ostravy je víc než tristní.

(odkaz)Jana K. | 19. 1. 2019, 21:28

V návaznosti na dnešní příspěvek (21:02) ještě několik málo postřehů.
Stále nemůžu pochopit, PROČ je Nekvasil trpěn ve funkci ředitele, PROČ má smlouvu na neurčito, PROČ jsou trpěny do oči bijící podvody v tabulkách o návštěvnosti NDM, PROČ jsou lidé v NDM takoví srabáci a neřeknou jedno velké NE, STAČILO!!!

Nekvasil naprosto nepochopil podstatu fungování velkého, ale PROVINČNÍHO divadla.

Nekvasil stále nechápe, že Ostrava je v Evropě NO NAME město a NDM SUPER NO NAME divadlo (dokonce i v samotné Ostravě se najde nemálo lidí - i na recepcích hotelů, kteří vůbec nevědí o existenci operního souboru v Ostravě).

Nekvasil vůbec nepochopil, že Česká společnost je ve své podstatě maloměšťácká, extrémně konzervativní, nemající elity - 98% obyvatel ČR pochází z nuzných vesnických poměrů, v Ostravě vesměs z dělnických rodin.

Nekvasil vůbec nechápe že operetu, kterou za asistence Petrákové zlikvidoval, miluje a oslovuje právě publikum, které jsem popsal v předešlé větě. (A to ani nemluvím, že Česká společnost stárne a v penzi máme silné poválečné ročníky.)

Nekvasil vůbec nepochopil, že z NDM nikdy nebude světová scéna, protože zásluhou polistopadového vývoje a konkrétních lidí (Tošenovský by měl chodit kanály) není v Ostravě jediný centrální úřad, jediné ministerstvo, jediná ambasáda a co je úplně nejhorší, že podniky typu Nová huť, Koksovna sice vydělávají miliardy, ale Ostrava z toho nic nemá. Takže jak se říká, kde nic není ani... Takže jak může být NDM světové, když nemá prachy, když sídlí v NO NAME městě, když jen doletět do Ostravy je malý horor...

Je toho daleko více, co bych chtěla říci, ale jak vidím, současná společnost je naprosto okoralá, zahleděná do svých plných ledniček a baráků na hypotéky.

(odkaz)Jana K. | 19. 1. 2019, 21:02

9 let Nekvasila v NDM stačilo!!!

Otello 23. 1. 2019 - v normálním divadle by bylo napsáno "PRO NEZÁJEM, PŘEDSTAVENÍ ZRUŠENO". Nebo to snad paní inženýrka ekonomie Hercíková, nebo inženýr ekonomie Macura (StB ANO) považuje za normální, aby obsazenost sálu na opeře klesala pod 10% Nebo to má jako znamenat, že když Štěpánek (ODS) hází miliardami, tak Ostrava může uvádět opery před prázdným sálem? Nebo tomu mám rozumě tak, že paní inženýrka Hercíková, pan inženýr Macura (StB ANO), nebo pan doktor Štěpánek (ODS) v současných mrazech pustí ve svých bytech a domech plyn na plné pecky a současně otevřou všechny okna? Víte co, vážení, začněte už uvažovat mozkem!!!

(odkaz)Jana K. | 18. 1. 2019, 20:31

9 let Nekvasila v NDM stačilo!!!

All That Jazz, Rock, Blues 18. 1. 2019

Sál opět poloplný, spíše prázdný, z hlasitosti hudby jsem nahluchlá a celkový zážitek nula. Tohle nemá nic společného s BALETEM. Když už, tak tuhle inscenaci nazvěme pohybovým divadlem. Ale i tak jsem odešla před skončením. A nebyla jsem sama!!!

(odkaz)Ladislava | 18. 1. 2019, 17:32

Opravdu každý má šanci doma!

Opravdu každý má šanci doma!
Jeho jméno je Pan Barros, skutečné věřitele kontaktoval jsem tři dny.
Dnes jsem ohromen na skutečnost, že úvěr je ve skutečnosti uložena na můj bankovní účet.
Jsem svědčit pro tento ušlechtilý, důvěryhodný člověk. Řekl a on to opravdu udělal.
Vřele doporučuji tohoto Pana pro každého, kdo potřebuje úvěr na kontaktér.
Jeho přímá adresa je : fb06.1961@gmail.com

Ladislava Zveřejněné informace

(odkaz)Jana K. | 18. 1. 2019, 13:08

9 let Nekvasila v NDM stačilo!!!

Při pátku jsem dost naštvaná (viz. příspěvek 10:50), takže upřímnost za upřímnost! Já pochopitelně vím, že to nadiktovalo vedení, ale trošku mi to připomíná to odporné Čecháčkovství aneb např. ODS (Štěpánek, Drobil, Svozil a další "esa"), které se JAKO štítí StB ANO a potom když dojde na teplá místečka, tak s tím estebáckým hnutím vlezou do postele - do koalice (v komunálu se to nestalo pouze v Ostravě!!!). Možná se ptáte, co melu za blbosti a co tím chci říci? Takže zaprvé, SLUŠNÝ podnikatel / živnostník s Nekvasilem nikdy nejedná. A za druhé, SLUŠNÝ A CHYTRÝ (nezaměňovat vychytralý) podnikatel / živnostník kontaktuje bývalé nájemce v budovách NDM (květinářství, kavárna za Divadlem Antonína Dvořáka - v provozní budově ad.) a ti vám rádi sdělí reference, jak s nimi současné vedení jednalo. Takže ještě jednou: SLUŠNÝ UMĚLEC A PODNIKATEL SE SOUČASNÝM VEDENÍM NEKOMUNIKUJE!!! (Ať si tam jde obsluhovat Hercíková + Nekvasil, oba celoživotně přisátí na cicek veřejných peněz. Ani jeden z nich nic pořádného nevytvořil a jenom ničí a ničí - viz. rekonstrukce DJM, která úplně rozhodila / zničila celkem zajímavý interiérový styl 80 let minulého století. A to říkám jako člověk která osmdesátky v architektuře nemá rád!)

(odkaz)Anwen | 18. 1. 2019, 12:29

Ad kavárna

Tu otevíčku kavárny provozovatel nevymyslel, ani to vykopnutí přes představení bez lístku. Ty podmínky si nadiktovalo vedení NDM. Upřímně mi starý dobrý bufet přišel mnohem logisticky lepší, ty mini výdejní okénka a stoly foyer úplně zablokovaly. A to jsem byla na Peera Gynta, na kterém bylo pusto prázdno.

(odkaz)Jana K. | 18. 1. 2019, 10:50

9 let Nekvasila v NDM stačilo!!!

To jsem se při pátku zase naštvala:

I. NDM vyhlašuje výběrové řízení na pozici referenta obchodního oddělení? (Hlavní náplň činnosti: nabídka prodej představení NDM mimo předplatné.) Víte co, paní inženýrko Hercíková, zvedněte tu svoji prdel z kanceláře (tabulky pro magistrát může dělat i externí důchodkyně) a jezděte po moravskoslezském "venkovu" a nabízejte představení NDM. Moc by Vám to prospělo, paní inženýrko Hercíková!!!

II. Trošku off topic, ale vše souvisí se vším:
"Kraj zařídil exhejtmanovi místo šéfa sportcentra, stěžují si kritici"
StB iděs,cz (idnes.cz)
Autor: Darek Štalmach
Publikováno: 17. ledna 2019 11:40

A co na to StB ANO Vondrák. Odpověď najdete v odkazu na článek.
Tohle je příklad toho nejodpornějšího Čecháčkovství. Vskutku Ostrava!!!

(odkaz)Jana K. | 17. 1. 2019, 16:06

9 let Nekvasila v NDM stačilo!!!

Je úchvatná! Komedie! A Divadlo Antonína Dvořáka zeje prázdnotou! Přitom herecké výkony Gasnárkové, Dejmala ad. jsou výborné. Kde se stala chyba, pane Nekvasile? Není čas předat žezlo?

(odkaz)Jana K. | 15. 1. 2019, 15:24

9 let Nekvasila v NDM stačilo!!!

"...projekt Operní akademie Ostrava (OAO) v rámci nějž začínáme propojovat Operní studio FU OU a operu NDM."
Eva Mikulášková

Takže jestli tomu dobře rozumí a dobře vidím video zveřejněné na fb Opery NDM, jedná se o pozvolný návrat Paola Gatta jako dirigenta? Čím dál tím lepší! Doc. dr. Dřízgová umí překvapit.

(odkaz)Jana K. | 15. 1. 2019, 11:16

9 let Nekvasila v NDM stačilo!!!

Gabriela Beňáčková: Chtěli, abych podepsala, že zpívám falešně.

Kladu si otázku. Je situace v pražském Národním divadle jiná či lepší? Odpovím si sama. V mnoha ohledech je ještě horší... (viz. Jindra, viz. dramaturgie, viz. hrací plány, viz. obsazování pěvců, viz. totální neprestižnost a celková provinčnost ND, viz. malilinkatý trh a hluboká krize nahrávacího průmyslu...atd.)

Nejhorší je, že tyto driáčnické pražské manýry zavlekl do Ostravy Nekvasil. Takže prostřednictvím různých těch Kleckerů, tajemných úřednic Dřímalových se i v Ostravě falešně zpívá, špatně vytáčí pirueta apod. Je to hnus, ale na každého jednou dojde, že pane Nekvasile!!!

(odkaz)Jana K. | 14. 1. 2019, 23:19

Pan Jindra definitivně odchází na dva roky do Essenu a myšlenka na uspořádání týdenní festivalu Leoše Janáčka definitivně padá. Škoda. Při pohledu na odtajněný program festivalu pod kuratelou pana Javůrka mám slzy v očích. Je mi hodně smutno!!! Ale co naděláme. Dnes jsem se dozvěděla nominace na Thálie a to je také prda!!!

(odkaz)Jana K. | 14. 1. 2019, 21:06

9 let Nekvasila v NDM stačilo!!!

Proč není obsazena ve TŘECH MUŠKETÝRECH paní Olga Borisová? Viděla jsem ji v této inscenaci v únoru 2018 a byla skvělá!!!

Jinak jsem trošku překvapena, že se nám opět vrátil Vejsadovský styl organizace (i když zpětně vzato zlatý Vejsada) - dlouhé pauzy mezi reprízami, četnost hraní opět malá, celou řadu lidí člověk na jevišti vůbec nevidí. takže se asi zase zkouší, zkouší a zkouší a výsledky žádné nevidím. Na to poskakování v modernách nepotřebujeme baletní soubor!!!

(odkaz)Jana K. | 13. 1. 2019, 19:51

9 let Nekvasila v NDM stačilo!!!

Tak jsem dnes 2 krát pocházela kolem Národního domu (Divadlo Jiřího Myrona) a v nové kavárně nobody - tedy nepočítáme-li dvě slečny (personál) sedící za sloupem a intenzivně píšící SMS zprávy. Takže to je ta kultůůůrní a společenská Ostrava, to je ten ostravský životní styl... Radit nikomu nebudu, ale ta nová kavárna je totální přešlap (jako vše co vzniká v hlavách Nekvasila a Baziky). Zato máme od ledna dva předprodeje (nárůst kancelářských krys je zapotřebí, lidí je jak srač.k a kde je zaměstnat, že) - první zůstal na Čsl. legií, ale je přestěhování do "pasáže" :-( , takže je dokonala skryt. A ten druhý? Ten je také dokonale maskovaný - za Divadlem Antonína Dvořáka.

Z Divadla "12" jsem více než zklamána. Stísněný prostor, šatna miniaturní tak, že divák musí zůstat stát v sále, když před ním stojí dva lidé ve frontě na kabát .A občerstvení, bar nebo co to vlastně je? Děs. Kávu udělat neumí. Tohle nové divadlo zřejmě vzniklo, aby se zachránila činohra NDM, protože na velkých scénách ve většině inscenací propadá na plné čáře. Osobně si myslím, že činohře NDM, obdobně jako ostravskému letišti, definitivně ujel vlak. Konkurovat scénám typu Aréna, Bezruč, Mír není ani odvážné, ale přímo směšné!!!
===
Malý offtopic:
"Kraj bude platit určitě minimálně dvě spojení do leteckých hubů, a řekl bych provokativně "Ať to stojí , co to stojí". Bo jinak se můžeme rozloučit s firmami Siemens, ABB, OKIN, BROSE nebo TIETO. A z VŠB bude provinční učňák. Ale musím sebekriticky přiznat, že loni jsme tlačili autobusy a vlaky a na letiště nebylo moc času. A proto nás rozhodnutí ČSA zastihlo poněkud v nedbalkách. Tak letos to bude naopak."
Jakub Unučka (ODS)


Když k tomu připočtu opětovný návrat Svozila (ODS) na MOaP, tak se potom nedivme, že je ODS v prdélce a "moji" hymnu lze jen doplnit těmito slovy:

Mimořádná linka, OK.
Jana v koutku blinká, OK.
Unučka má na vše čas.

Mimo řádná linka Mošnov-Tokio,
přístav nádherných dnů.
Mimořádná linka Mošnov-Tokio,
dávných přání a snů.
mých dávných přání a snů.

(odkaz)rose | 13. 1. 2019, 12:39

Spolehlivá a rychlá nabídka půjček

Spolehlivá a rychlá nabídka půjček
Nabízíme soukromé půjčky (od 4000 do 50 000 000 €) kterékoliv osobě nebo společnosti ochotné a schopné provést vrácení s úrokem ve výši 2% z požadované částky a požadovaného období bez zálohy.
E-mail: rosedupenn@gmail.com

(odkaz)Jana K. | 13. 1. 2019, 1:27

"jistotu naplnění" má jenom muzikál

Jistotu naplnění měla i opereta - do roku 2010, než začala doc.dr. Dřízgová říkat v České televizi, že je Mgr. Golat mrtev...
===
Jediný, kdo mě zneužil bylo ANO. Chci dávat krásu, buran z Chrudimi mi nebude překážet, říká pěvkyně Pecková

Publikováno 11. ledna 2019 16:04
Autorka rozhovoru: Renata Kalenská
===
Při neděli malý offtopic aneb "moje" nová hymna pro Unučku (ODS) a Vondráka (StB ANO)

Mimořádná linka Mošnov-Tokio,
přístav nádherných dnů
Mimořádná linka Mošnov-Tokio,
dávných přání a snů,
mých dávných přání a snů.

(odkaz)Ferdinand , starý klaun | 12. 1. 2019, 23:35

2 Dušan

Ano, přesně.
Odedávna(!) chybí jakákoliv souvztažnost mezi návštěvností a dotacemi. Kolik se zaplatilo za jedno obsazené sedadlo u té nebo oné inscenace. To je parametr, který nikdo si nikdo nedovolí spočítat. Byl by patrně zastřelen před staženou železnou oponou.
Prý má být divadlo "Kulturträgrem". Vzhledem k současným programům v TV možná ano. Jak ale může být, když je často poloprázdné a "jistotu naplnění" má jenom muzikál? Prázdná sedadla vychovávat nelze.

(odkaz)Dušan | 12. 1. 2019, 11:07

Nezájem publika o nabízené operní tituly se dá velice dobře zakamuflovat průměrnou návštěvností v rámci celého divadla a dohodnutými kritikami pánů Bátora, paní Havlíkové a jim podobných, příp. šikovně natočeným videozáznamem na část hlediště tupě plácajícího ve stoje.
A to magistrátu stačí. Copak můžeme očekávat od magistrátního úředníka nebo snad vedení města, že by si nechali udělat nějaké sofistikovanější analýzy? Nemůžeme, divadlo je totiž na chvostu jejich zájmů.

(odkaz)Jana K. | 11. 1. 2019, 11:39

9 let Nekvasila v NDM stačilo!!!

Otello, Triptych, La Traviata, Osud. Co mají tyto inscenace společného? Na všech těchto titulech je prodáno max. 20% lístků z celkové kapacity Divadla Antonína Dvořáka. Já to říkám pořád, že takovým lidem jako je Nekvasil by prospělo pár let v normální, nedotované sféře (otázkou je, zda vůbec taková sféra v ČR existuje) a teprve potom by poznal, co je to život!!! Ale Havlíková sesmolila do lednových Hudebních rozhledů další glorifikující recenzi, takže Prokešovo náměstí nám Nekvasila zabetonuje v NDM na dalších 20 let. O(s)trava!!!
===
Něco málo offtopic aneb ostravská hlupota v plném rozpuku!!!

idnes,cz - "Z Mošnova by se od podzimu mohlo nové létat i do Varšavy"

Unučko, Unučko (ODS)! Vondráku, Vondráku (StB Ano)! Už vidím jak poláci potopí své dvě suprově rozlítané letiště v Katovicích a Krakově. Vraťte se raději na baňu! A co se Bergama týče. "Super". Kraj nově zaplatí na dotacích (pardon za "reklamu") 5-6 milionů ročně za 2 lety týdně. Moc fajn kšeft!!!

Zobrazen 21. až 40. příspěvek z 7527