Diskuze na téma Regionální politikové, politika, volby

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)krmič | 11. 9. 2015, 16:01

ČVUT v Praze prý využívá jako aulu při slavnostních příležitostech Betlémskou kapli. Ten nehezký komunistický paskvil. Proti tomu zlaté budovy VŠB.

(promiňte OT)

(odkaz)Jana K. | 11. 9. 2015, 15:33

Na začátku devadesátek jsem si myslela, že je báňská reformovatelná, protože Čermák (rektor) tam vnesl úplně jinou atmosféru a myšlení, ale potom se to opět zvrhlo, nastoupil Roubíček (rektor), který sice uměl získat prachy, ale současně přivlekl manýry osmdesátek, ne-li sedmdesátek, zkrátka nekultivovanost, která byla této škole tak vlastní za normalizace a dříve. Však se podívejte na tu jejich aulu, ale i na nové budovy z nedávné minulosti, a to mají na stavárně akreditovanou architekturu - z VŠB-TU vycházejí regulérní ing.arch.. Ale pár dobrých pedagogů a kateder se tam asi najde - třeba Katedra jakosti s prof. Nenadálem.

(odkaz)Jana K. | 11. 9. 2015, 15:19

Úplně všechno špatné není. Například VELKÉ DÍKY patří paní Goryczkové, která jako bývalá ředitelka NPÚ Ostrava (dnes zastává funkci generální ředitelky NPÚ v Praze) prosadila zakoupení a následně i velmi citlivou a zdařilou rekonstrukci - repasování historické budovy v bezprostředním sousedství Městské nemocnice. A ta kostka nebyla špatná. Rozhodně jsem více fandila kostce naproti kulturáku, než "kostce" v lampionově městečku.

(odkaz)krmič | 11. 9. 2015, 15:15

A co říkáte tomu,

Jano K.?
http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/vysoka-skola-banska-ma-svuj-chodnik-slavy-jako-hollywood-20150911.html

Pozor na mozkovou mrtvici!

(Já si o tom nemyslím nic.)

(odkaz)krmič | 11. 9. 2015, 15:05

Všechno je špatně!

Barevné paneláky? Špatně!
Šedivá OU? Špatně!
Skleněná Karolina? Špatně!
(Takové barvy fasád se nikde kromě Ostravy nedělají?)
Aha, dobrá by byla černá (kostka).
:-)

(odkaz)Jana K. | 11. 9. 2015, 14:15

Milá Olgo, když pominu skutečnost, že té práci asi moc nedáte, protože já bych třpři zapnuté televizi pracovat nemohla, tak názory pana Bendeho znám. (Jeho hudbu ale neposlouchám.) A aniž bych ho chtěla "urážet", on je takový hodný kluk z vesnice, a tím, že je v jednom kole - děti, zařizování, lítání po kšeftech a zase zařizování, tak ještě neměl šanci poznat tu skutečnou, pravou Ostravu. Ono až se mu rozsvítí, tak budu ještě utíkat... Už to vidím, jak nás titulky některých časopisů informují o jeho přestěhování - v lepším případě za Ostravu, v horším mimo region.

p.s. projeďte se někdy autem skrz celou Ostravu - šok aneb architektura na zblití a všude jen odporně barevné paneláky a na Jihu tolik barevných, že by tam mohlo vzniknout ghetto (kdysi to byl celkem slušný obvod)

(odkaz)Olga | 11. 9. 2015, 13:14

Mila Jano K. Prave bezi na CT 1 Sama doma z Ovy, dnes z Landeku, mam to pustene v kanclu... A pred chvili tam o Ostrave velmi pekne mluvil Petr Bende, jihomoravak, ktery uz 9 let zije v Ove, ma ji velmi rad a rikal doslova, ze Ostrava jde dopredu a jeste ukaze, co v ni je:-) Petra Bendeho si velmi vazim, je to moc sikovny mlady umelec, a jen to dokazuje, ze ne vsichni jsou tak zapskli a zli jako Vy. Jinak s Vami nema absolutne wert o cemkoli dikutovat. Vy mate svuj zly svet.

(odkaz)Jana K. | 11. 9. 2015, 12:32

Vy jste vůl, pane Krmiči, ale nedá mi nereagovat. Kdyby ta ministerstva byla decentralizována, tak by nedošlo (nebo v daleko menší míře) k takovému rozvrácení (rozuměj rozkradení) českého průmyslu. Ale to je stále kdyby.... :-/ Realita je taková, že od Zaorálka po nevím koho všichni utečou do Prahy a pro Ostravu neudělají naprosto nic. A k té vaši narážce na NDM - u dobře placeného zaměstnance ministerstva je větší předpoklad, že navštíví divadlo a produkce filharmonie, než u člověka který magoří v Hrabové.

(odkaz)krmič | 11. 9. 2015, 11:25

Skvělá myšlenka, každé ministerstvo v jiném městě. Aby se kvůli kdejaké blbosti muselo denně jezdit (nebo létat) sem a tam.
Ale ministerští úředníci by jistě chodili na všechna představení NDM. Vo tom to je!

(odkaz)Jana K. | 11. 9. 2015, 8:31

Do Ostravy přejde část Finanční správy, práci díky tomu získá 80 lidí - StB idnes.ostrava.cz

Pane Macuro, pane Macuro!
Až se do Ostravy přesune alespoň jedno CELÉ ministerstvo, vč. ministr :-/, tak pak se začněme bavit o nějaké decentralizaci a snad i o nějaké invenci vzešlé z vaší hlavy.

Na přelomu tisíciletí jsem napsala:

Doslova šok jsem zažila při zaznamenání informace, že Britská rada v Ostravě je před zrušením. Ještě více jsem byla ovšem šokována postojem vedení Magistrátu města Ostravy. Dost těžce jsem se smiřovala s faktem, že současné (minulé) vedení nebylo schopno do Ostravy v průběhu devadesátých let přilákat jediný státní úřad. Přitom pouze při letmém pohledu na srovnatelná města v zahraničí je situace přesně opačná. Třetí největší města mají aspoň dva sídelní úřady s celostátní působností. Když se podíváme na super agilnost města Brna a vyjmenujeme úřady, které tam sídlí, budeme asi hodně překvapení. Od Ústavního soudu a Úřadu pro hospodářskou soutěž až po nejnovější úřad takzvaného Ombudsmana. Raději ani nevzpomínat na neodpustitelnou chybu devadesátých let, kdy se Generální konzulát Slovenské republiky přestěhoval z Ostravy do Brna. Stačí si položit otázku, co vlastně považují "vůdcové" města za prioritní. Lákat investory?, řešit dálnici D47? Ano, tady je vše v pořádku, ale investoři a zahraniční návštěvníci dají přednost městu, kde existují ostrůvky cizinců (ambasády, konzuláty) a státní úřady, které dodávají městu náležitou prestiž. Proto pro příště, pane primátore Tošenovský, image města začíná právě zde.

(odkaz)Jana K. | 15. 8. 2015, 16:07

Moravskoslezský DEŇYK: Stát přihraje Bakalovi stovky milionů na pozemky pod zónou
Na lidu Českém, lze snadno a dlouho štípat bukové a dubové dřevo bez strachu!!!
To jsou dnešní ČEŠI.

(odkaz)Jana K. | 15. 8. 2015, 14:10

Já jsem netvrdila, že znám okolí Karlových Varů, ale že znám Karlovy Vary jako město. Jezdím tam pravidelně a to město je velice pěkné. A hlediska cen(y), menší hektičnosti a celkové lázeňské autentičnosti (nejen Vám) doporučuji Mariánské či Konstantinovy lázně. Ve vnitřní Praze je také čím dál tím méně Čechů a když procházíte takovou Národní třídou - hotový východ. A abych nezapomněla, ve Varech mají moc pěkné divadlo, větší než je ostravské DAD.

(odkaz)Olga | 15. 8. 2015, 13:41

Jano Jano, kdo s Vami co zmuze???!!! Neznate Vary a ani jejich okoli, kdyz pisete, co pisete. Vary nejsou pouze kolonada, je to i mesto
Pro lidi, Cechy, mistni rezidenty... To chce poodejit dale, od posty dale... Ale nechme to. Nema to uroven. Spadlo by to nekam, kam nechci. Vary miluju, i s jejich minusy, a s Vami se tu pretlacovat vazne nebudu. Vy jste tak zaujata do sebe a svym nazoru, ze muzete diskutovat vazne tak sama se sebou.

(odkaz)Jana K. | 15. 8. 2015, 12:56

Milá Olgo, sice odbočujeme, ale dobrá. Už jednou jsem Vám říkala, že VY NEJSTE klasická rodinka z Ostravy. Klasická rodinka z Ostravy, A TO VÁM ROZHODNĚ NIC NEZÁVIDÍM!!!, nejezdí na golf, nejezdí lyžovat do Itálie a už vůbec nejezdí na delší pobyty do Karlových Varů. A když už jsme u toho srovnávání, v Karlových Varech jsem přespala tři noci po českokrumlovské Rusalce, a pravidelně tam jezdím v listopadu na prodloužený víkend. Takže mohu říci, že to město znám. Karlovy Vary v roce 1988: šedé fasády, zlumpačený interhotelácký personál a všude lešení. Dnešní Karlovy Vary jsou nacukrované, krásné, ale dost drahé (proto více doporučuji Mariánky nebo Konstantinovy lázně + golf) a ti Rusáci mi vadí také - převelice. A co se týče srovnávání Ostravy a K.V. Olgo, prosím Vás! Neblbněte! Srovnáváte upadající průmyslovou díru, která účelově vznikla na uhlí a s rozkradením OKD rozvoj Ostravy končí. Uvidíte sama, že za padesát, šedesát let Ostrava spadne na sotva 100 tis.obyvatel. A když jsem se dnes procházela od Divadla Antonína Dvořáka až po konec Komenských sadů - chce se mi zvolat, Olgo, pomóóóc. Bo něco tak ošklivého, až odpudivého jako je Ostrava, v republice hned tak nenajdete.

ps. užívejte si relativně dobrého ovzduší, v Ostravě jsou limity PM10 v ranních hodinách na stejné úrovní jako v listopadu či únoru... Mittal náš soused... :-////

(odkaz)Olga | 15. 8. 2015, 12:22

Zase to uz nemohu vydrzet a musim trosicku reagovat, byt to stejne nema smysl, Jana K. Je holt Jana K.!?!?! Mila Jano K. Zasadni problem je ten, ze Vy pisete na adresu Ostravy a okoli, ale ono to jsou obecne veci cele Ceske republiky, a me prave strasne mrzi, ze ve Vasem podani to vypada, ze jen nas region a Ova jsou takove jako vy taky prezentujete! Jeden konkretni priklad z Karlovych Varu, kde jsme ted jiz druhy tyden. A znam je velmi velmi dobre a mohu tedy porovnat stav 20 let zpet. Komu neco rika mistni, prave dnes uz byvala turisticky vyhledavana vyhlasena kavarna Elefant, bude vedet o cem mluvim. Z te nadhery, kam vsichni mirili ihned po prijezdu do Varu, je dnes minikavarna, dortiky zde pecene uz nejsou, a velka cast byvaleho Elefanta je dnes butik s drahym znackovym oblecenim:-( Mistni nechapou, je jim to lito, ale ty roky historie jsou nemavratme fuc, holt rusky vlastnik zasadil dalsi ranu Karlovym Varum... Nemeckeho turistu tu dnes skoro
Nepotkate a nekulturni rus do kavarny nejde.Nic uz tu neni jako driv, ale stale jsou to Karlovy Vary, ktere miluju a nebudu na ne plivat spinu, byt by toho bylo, co by se dalo jmenovat. Jen Vy proste pozitivniho nenajdete nikde nic. A v Ostrave uz vubec. Byt se ty veci pomalu, ale hybou k lepsimu, kdybyste treba koukala
Na FB Krasne Ostravy, videla byste i lidi pozitivne naladene. Tak jako ja tady ve Varech vidim po trech letech co jsme tu nebyli, ze mistni lide zacinaji "odporovat" Rusum a konecne zacinaji chapat ze cesky klient je pro ne daleko prinosnejsi. A verte mi,ze kdybyste tady koukala po okoli a videla ty neobdelana pole a bolsevniky jako stromy, cedule u cest jeste od komunistu, ktere na Morave uz vubec nenajdete, to bych chtela videt, jak byste nestacila kritozovat. Tento region je opravdu chudy... A patadoxne tady nejsou lidi, kteri by pracovali, v hotelich nemaji ani brigadniky! Ale Vy holt stale melete tu svou na Ostravu nasranou. Koncim pro tentokrat:-)za preklepy se predem omlouvam tukam u Vridla na mobilu.

(odkaz)Jana K. | 15. 8. 2015, 10:40

Moravskoslezský DEŇYK: Stát přihraje Bakalovi stovky milionů na pozemky pod zónou

Na lidu Českém, lze snadno a dlouho štípat bukové a dubové dřevo bez strachu!!!
To jsou dnešní ČEŠI.

***

Pane Alexi, sám dobře víte, jak vypadají obdobné říčky (jako je ta na Bílé) v Rakousku či Německu, o Švýcarsku a severských zemích raději ani nemluvě. Ta říčka je jak kdy, ale nikdy na dně nebylo tolik řas a usazenin. Vztah lidí k přírodě je v tomto regionu katastrofální. Jen za poslední půlrok mi to opakovaně nedalo, vzala jsem velký plastový pytel na odpadky šla posbírat plastový odpad!!!, který jak známo les nikdy nezpracuje.
Bíla je vůbec kapitola sama o sobě (tuto lokalitu jsme MĚLA nejraději) - z euro podvodných dotací plně hrazena generální rekonstrukce Pokroku (Baueru) a současně v okruhu 10 až 15 km padá jeden podnik za druhým - Hájenka, Horská chata "Vítkovic", Ostravačka, Čertův hrádek, Charbulák to také vzdal, na Bílém kříži má rezidenci lampión, ale vše ostatní děs. Nejvíce člověka irituje ta obůrka, opět z dotací, nebo městské osvětlení v lese!!! - prý pro noční běžkaře.... Ale to je tak když tento region řídí debilové s posvěcením EU a řitních alpinistů z Prague.

(odkaz)Alex | 11. 8. 2015, 8:04

ad příspěvky paní Jany z 4. 8. 2015

Snad se probůh geografické názvy nezměnily! Podle zdejších příspěvků Bílou neprotéká Ostravice. Co to tedy Bílou teče? Je to přece Bílá Ostravice. Byli jsme tam před pár dny, vody málo, je sucho, ale je na pohled čistá, žádná pěna nebo splašky. Ani v okolních lesích jsme na procházkách žádné odpadky nezaznamenali. Strávili jsme tam celý den a poobědvali v té velké restauraci naproti parkoviště (kdysi tam bývalo stanové tábořiště, ale to je opravdu velmi, velmi dávno). Byli jsme snad na nějaké "jiné" Bílé? Asi ne, jen je vidět, že se tady jen tak tlachá a z principu nadává na vše, i když důvod ve skutečnosti není.

(odkaz)Jana K. | 6. 8. 2015, 11:24

Také jsem nepochopila, co tím pan Němec chtěl říci. Já se netajím tím, že ASIATY a ČERNOCHY nemusím. Asi jsem rasistka. A že neschvaluji "geniální" návrhy 200 kg hejtmana na prodej ostravského letiště? A co nám v té zemičce zůstane? Umí ty oranžády i něco jiného než krást a rozprodávat?

(odkaz)Jana K. | 6. 8. 2015, 11:16

Zajímavý návrh :-/ zejména když vidím Macuru jak se v tom plácá a Palyzu jak si z funkce prvního náměstka udělal několikaleté prázdniny. (Z prvního ještě nevypadla jediná inteligentní věta - o nějakých vizích raději ani nemluvě - a z toho druhého nemá co vypadnout, protože ta nějak vypadá prázdná nádoba.)

Pan Pleva z Deňyku konečně zaznamenal informaci, že Bakala střelil byty. Super. Zemane, Sobotko, Zaorálku a celá to bando oranžád - DĚKUJEME! Stát se to v Itálii či ve Francii, tak jsou několikadenní (možná týdenní) stávky. Tady všichni brblají, shrbí se a jedem dál - černým močálem.

(odkaz)vilma | 6. 8. 2015, 11:10

Jak typické - když si někdo dovolí mít strach z těch tzv. uprchlíků - tj. převážně
zevlujících chlapců - tak je hned wenofob. Nenechte se vysmát - bojíte se pane
Jaroslave Němče úplně stejně, ale musíte držet lajnu. Ale obrovské problémy a nebezpečí je tu, to mi nikdo nevymluví. A žádní regionální ani státní politici nám nepomohou, teď nám pomůže snad jenom Bůh.

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 469