Diskuze na téma Regionální politikové, politika, volby

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)krmič | 11. 9. 2015, 11:25

Skvělá myšlenka, každé ministerstvo v jiném městě. Aby se kvůli kdejaké blbosti muselo denně jezdit (nebo létat) sem a tam.
Ale ministerští úředníci by jistě chodili na všechna představení NDM. Vo tom to je!

(odkaz)Jana K. | 11. 9. 2015, 8:31

Do Ostravy přejde část Finanční správy, práci díky tomu získá 80 lidí - StB idnes.ostrava.cz

Pane Macuro, pane Macuro!
Až se do Ostravy přesune alespoň jedno CELÉ ministerstvo, vč. ministr :-/, tak pak se začněme bavit o nějaké decentralizaci a snad i o nějaké invenci vzešlé z vaší hlavy.

Na přelomu tisíciletí jsem napsala:

Doslova šok jsem zažila při zaznamenání informace, že Britská rada v Ostravě je před zrušením. Ještě více jsem byla ovšem šokována postojem vedení Magistrátu města Ostravy. Dost těžce jsem se smiřovala s faktem, že současné (minulé) vedení nebylo schopno do Ostravy v průběhu devadesátých let přilákat jediný státní úřad. Přitom pouze při letmém pohledu na srovnatelná města v zahraničí je situace přesně opačná. Třetí největší města mají aspoň dva sídelní úřady s celostátní působností. Když se podíváme na super agilnost města Brna a vyjmenujeme úřady, které tam sídlí, budeme asi hodně překvapení. Od Ústavního soudu a Úřadu pro hospodářskou soutěž až po nejnovější úřad takzvaného Ombudsmana. Raději ani nevzpomínat na neodpustitelnou chybu devadesátých let, kdy se Generální konzulát Slovenské republiky přestěhoval z Ostravy do Brna. Stačí si položit otázku, co vlastně považují "vůdcové" města za prioritní. Lákat investory?, řešit dálnici D47? Ano, tady je vše v pořádku, ale investoři a zahraniční návštěvníci dají přednost městu, kde existují ostrůvky cizinců (ambasády, konzuláty) a státní úřady, které dodávají městu náležitou prestiž. Proto pro příště, pane primátore Tošenovský, image města začíná právě zde.

(odkaz)Jana K. | 15. 8. 2015, 16:07

Moravskoslezský DEŇYK: Stát přihraje Bakalovi stovky milionů na pozemky pod zónou
Na lidu Českém, lze snadno a dlouho štípat bukové a dubové dřevo bez strachu!!!
To jsou dnešní ČEŠI.

(odkaz)Jana K. | 15. 8. 2015, 14:10

Já jsem netvrdila, že znám okolí Karlových Varů, ale že znám Karlovy Vary jako město. Jezdím tam pravidelně a to město je velice pěkné. A hlediska cen(y), menší hektičnosti a celkové lázeňské autentičnosti (nejen Vám) doporučuji Mariánské či Konstantinovy lázně. Ve vnitřní Praze je také čím dál tím méně Čechů a když procházíte takovou Národní třídou - hotový východ. A abych nezapomněla, ve Varech mají moc pěkné divadlo, větší než je ostravské DAD.

(odkaz)Olga | 15. 8. 2015, 13:41

Jano Jano, kdo s Vami co zmuze???!!! Neznate Vary a ani jejich okoli, kdyz pisete, co pisete. Vary nejsou pouze kolonada, je to i mesto
Pro lidi, Cechy, mistni rezidenty... To chce poodejit dale, od posty dale... Ale nechme to. Nema to uroven. Spadlo by to nekam, kam nechci. Vary miluju, i s jejich minusy, a s Vami se tu pretlacovat vazne nebudu. Vy jste tak zaujata do sebe a svym nazoru, ze muzete diskutovat vazne tak sama se sebou.

(odkaz)Jana K. | 15. 8. 2015, 12:56

Milá Olgo, sice odbočujeme, ale dobrá. Už jednou jsem Vám říkala, že VY NEJSTE klasická rodinka z Ostravy. Klasická rodinka z Ostravy, A TO VÁM ROZHODNĚ NIC NEZÁVIDÍM!!!, nejezdí na golf, nejezdí lyžovat do Itálie a už vůbec nejezdí na delší pobyty do Karlových Varů. A když už jsme u toho srovnávání, v Karlových Varech jsem přespala tři noci po českokrumlovské Rusalce, a pravidelně tam jezdím v listopadu na prodloužený víkend. Takže mohu říci, že to město znám. Karlovy Vary v roce 1988: šedé fasády, zlumpačený interhotelácký personál a všude lešení. Dnešní Karlovy Vary jsou nacukrované, krásné, ale dost drahé (proto více doporučuji Mariánky nebo Konstantinovy lázně + golf) a ti Rusáci mi vadí také - převelice. A co se týče srovnávání Ostravy a K.V. Olgo, prosím Vás! Neblbněte! Srovnáváte upadající průmyslovou díru, která účelově vznikla na uhlí a s rozkradením OKD rozvoj Ostravy končí. Uvidíte sama, že za padesát, šedesát let Ostrava spadne na sotva 100 tis.obyvatel. A když jsem se dnes procházela od Divadla Antonína Dvořáka až po konec Komenských sadů - chce se mi zvolat, Olgo, pomóóóc. Bo něco tak ošklivého, až odpudivého jako je Ostrava, v republice hned tak nenajdete.

ps. užívejte si relativně dobrého ovzduší, v Ostravě jsou limity PM10 v ranních hodinách na stejné úrovní jako v listopadu či únoru... Mittal náš soused... :-////

(odkaz)Olga | 15. 8. 2015, 12:22

Zase to uz nemohu vydrzet a musim trosicku reagovat, byt to stejne nema smysl, Jana K. Je holt Jana K.!?!?! Mila Jano K. Zasadni problem je ten, ze Vy pisete na adresu Ostravy a okoli, ale ono to jsou obecne veci cele Ceske republiky, a me prave strasne mrzi, ze ve Vasem podani to vypada, ze jen nas region a Ova jsou takove jako vy taky prezentujete! Jeden konkretni priklad z Karlovych Varu, kde jsme ted jiz druhy tyden. A znam je velmi velmi dobre a mohu tedy porovnat stav 20 let zpet. Komu neco rika mistni, prave dnes uz byvala turisticky vyhledavana vyhlasena kavarna Elefant, bude vedet o cem mluvim. Z te nadhery, kam vsichni mirili ihned po prijezdu do Varu, je dnes minikavarna, dortiky zde pecene uz nejsou, a velka cast byvaleho Elefanta je dnes butik s drahym znackovym oblecenim:-( Mistni nechapou, je jim to lito, ale ty roky historie jsou nemavratme fuc, holt rusky vlastnik zasadil dalsi ranu Karlovym Varum... Nemeckeho turistu tu dnes skoro
Nepotkate a nekulturni rus do kavarny nejde.Nic uz tu neni jako driv, ale stale jsou to Karlovy Vary, ktere miluju a nebudu na ne plivat spinu, byt by toho bylo, co by se dalo jmenovat. Jen Vy proste pozitivniho nenajdete nikde nic. A v Ostrave uz vubec. Byt se ty veci pomalu, ale hybou k lepsimu, kdybyste treba koukala
Na FB Krasne Ostravy, videla byste i lidi pozitivne naladene. Tak jako ja tady ve Varech vidim po trech letech co jsme tu nebyli, ze mistni lide zacinaji "odporovat" Rusum a konecne zacinaji chapat ze cesky klient je pro ne daleko prinosnejsi. A verte mi,ze kdybyste tady koukala po okoli a videla ty neobdelana pole a bolsevniky jako stromy, cedule u cest jeste od komunistu, ktere na Morave uz vubec nenajdete, to bych chtela videt, jak byste nestacila kritozovat. Tento region je opravdu chudy... A patadoxne tady nejsou lidi, kteri by pracovali, v hotelich nemaji ani brigadniky! Ale Vy holt stale melete tu svou na Ostravu nasranou. Koncim pro tentokrat:-)za preklepy se predem omlouvam tukam u Vridla na mobilu.

(odkaz)Jana K. | 15. 8. 2015, 10:40

Moravskoslezský DEŇYK: Stát přihraje Bakalovi stovky milionů na pozemky pod zónou

Na lidu Českém, lze snadno a dlouho štípat bukové a dubové dřevo bez strachu!!!
To jsou dnešní ČEŠI.

***

Pane Alexi, sám dobře víte, jak vypadají obdobné říčky (jako je ta na Bílé) v Rakousku či Německu, o Švýcarsku a severských zemích raději ani nemluvě. Ta říčka je jak kdy, ale nikdy na dně nebylo tolik řas a usazenin. Vztah lidí k přírodě je v tomto regionu katastrofální. Jen za poslední půlrok mi to opakovaně nedalo, vzala jsem velký plastový pytel na odpadky šla posbírat plastový odpad!!!, který jak známo les nikdy nezpracuje.
Bíla je vůbec kapitola sama o sobě (tuto lokalitu jsme MĚLA nejraději) - z euro podvodných dotací plně hrazena generální rekonstrukce Pokroku (Baueru) a současně v okruhu 10 až 15 km padá jeden podnik za druhým - Hájenka, Horská chata "Vítkovic", Ostravačka, Čertův hrádek, Charbulák to také vzdal, na Bílém kříži má rezidenci lampión, ale vše ostatní děs. Nejvíce člověka irituje ta obůrka, opět z dotací, nebo městské osvětlení v lese!!! - prý pro noční běžkaře.... Ale to je tak když tento region řídí debilové s posvěcením EU a řitních alpinistů z Prague.

(odkaz)Alex | 11. 8. 2015, 8:04

ad příspěvky paní Jany z 4. 8. 2015

Snad se probůh geografické názvy nezměnily! Podle zdejších příspěvků Bílou neprotéká Ostravice. Co to tedy Bílou teče? Je to přece Bílá Ostravice. Byli jsme tam před pár dny, vody málo, je sucho, ale je na pohled čistá, žádná pěna nebo splašky. Ani v okolních lesích jsme na procházkách žádné odpadky nezaznamenali. Strávili jsme tam celý den a poobědvali v té velké restauraci naproti parkoviště (kdysi tam bývalo stanové tábořiště, ale to je opravdu velmi, velmi dávno). Byli jsme snad na nějaké "jiné" Bílé? Asi ne, jen je vidět, že se tady jen tak tlachá a z principu nadává na vše, i když důvod ve skutečnosti není.

(odkaz)Jana K. | 6. 8. 2015, 11:24

Také jsem nepochopila, co tím pan Němec chtěl říci. Já se netajím tím, že ASIATY a ČERNOCHY nemusím. Asi jsem rasistka. A že neschvaluji "geniální" návrhy 200 kg hejtmana na prodej ostravského letiště? A co nám v té zemičce zůstane? Umí ty oranžády i něco jiného než krást a rozprodávat?

(odkaz)Jana K. | 6. 8. 2015, 11:16

Zajímavý návrh :-/ zejména když vidím Macuru jak se v tom plácá a Palyzu jak si z funkce prvního náměstka udělal několikaleté prázdniny. (Z prvního ještě nevypadla jediná inteligentní věta - o nějakých vizích raději ani nemluvě - a z toho druhého nemá co vypadnout, protože ta nějak vypadá prázdná nádoba.)

Pan Pleva z Deňyku konečně zaznamenal informaci, že Bakala střelil byty. Super. Zemane, Sobotko, Zaorálku a celá to bando oranžád - DĚKUJEME! Stát se to v Itálii či ve Francii, tak jsou několikadenní (možná týdenní) stávky. Tady všichni brblají, shrbí se a jedem dál - černým močálem.

(odkaz)vilma | 6. 8. 2015, 11:10

Jak typické - když si někdo dovolí mít strach z těch tzv. uprchlíků - tj. převážně
zevlujících chlapců - tak je hned wenofob. Nenechte se vysmát - bojíte se pane
Jaroslave Němče úplně stejně, ale musíte držet lajnu. Ale obrovské problémy a nebezpečí je tu, to mi nikdo nevymluví. A žádní regionální ani státní politici nám nepomohou, teď nám pomůže snad jenom Bůh.

(odkaz)dal | 5. 8. 2015, 11:46

Jano K., dejte se na poitiku! Založte si hnutí (ani to nemusí být politická strana), rozviňte své představy, kandidujte a vyhrajte. A pak už jen můžete směle realizovat své sliby a plány!
Vzpomeňte si třeba na hnutí Ostravak - těm to netrvalo dlouho a ocitli se na radnicích. Členové a příznivci ANO se radnicích a v parlamentu ocitli za ještě kratší dobu (pravda, i za pomocí koblih).
Takže vzory tu jsou a hurá do toho!!!

(odkaz)krmič | 5. 8. 2015, 11:39

Za tu včerejší bouřku, která zastavila vlaky, může jistě Macura!!!

Pro zajímavost, bez předpojatosti:
Byl jsem zrovna venku, nedaleko Čapkárny. Lilo opravdu znamenitě, ale žádný vítr, který by vyvracel stromy, většinu času skoro bezvětří. Ta bouřka byla opravdu lokální.

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 5. 8. 2015, 3:42

Diskuze neslouží pro vkládání xenofobních příspěvků.

V případě nedodržovaní pravidel diskuze, budou muset zasáhnout a příspěvky porušující výše sepsané pravidla diskuze smazat.

Děkuji za pochopení.

(odkaz)Jana K. | 5. 8. 2015, 0:28

Bohužel máte pravdu. Já jsem jenom v šoku a stále kroutím hlavou - Zeman v Číně, Novák nabízí ostravské letiště čínským investorům, byty OKD budou nabízené uprchlíkům, takže daňový poplatník se ještě složí na Bakalu, pod Beskydami automobilka a utečenecký tábor. Léto neléto smog jak prase, ale Mittal dostane dalších dotaci. Človek si jenom odplivne, když si uvědomí že taková Holušová nebo Honus se nechají koupit Mittalem, nebo Spisarová-Kotíková Bakalou. Ale jedem dál, černým močálem. Češi = prodejné děvy, bez páteře, bez špetky hrdosti. Jsme naprosto zdegenerovaný národ.

(odkaz)vilma | 5. 8. 2015, 0:05

A bude hůř, Bakala nám na Ostravsko do svých předražených bytů chce
nacpat uprchlíky, to bude teprve pohroma, to bude úplný konec Ostravy,
Havířova, Karviné i těch Beskyd. No jasně, co nechtějí Pražáci, tak se nacpe na sever Moravy. Ať je to spalovna nebo různí nepřizpůsobiví. Co to teprve udělá s městy a městečky - to bude tragedie. Nakonec najde uplatnění i hotel Palace a ta Ostravice, též coby ubytovny pro utečence - furt lepší než pod stanem - devastace bude dokončena. Hrozné vize. Ve srovnání s tím je to zatím idylka i
s tou zpěněnou vodou v řece. /Nebo s tím neskutečným "chodníkem" od
Imperiálu ke Karolíně - to nikomu z regionálních politiků nevadí?/

To už regionální politikové nezvládnou ani náhodou (při jejich dosavadní
neschopnosti). Pipča Piperková prý dělá šéfku bazénu na čapkárně - no ta
teda dopadla. Zas na to aspoň stačí a nemůže tam škodit.

(odkaz)krmič | 4. 8. 2015, 21:52

Ovšem kdyby Macura odvolal Nekvasila, tak by se i ten potok na Bílé zázračně vyčistil!
Protože, jak jste tady někde napsala, všechno souvisí se vším.

(odkaz)Jana K. | 4. 8. 2015, 17:05

Jo, a příští rok 2 mil. Olgo, nezapomínejte že s čísly o návštěvnosti je možné kouzlit. Ale já jsem mluvila o tom, že se životní prostředí v MSK prudce zhoršilo. Zajeďte si na Bílou a bude překvapena, že už ani tam není ten potok průzračný a těch odpadků v lese. Ale není divu, všechno souvisí se vším, z jedné strany jede Mittal, z druhé Třinec, do toho chataři - prasata, čím dál tím více uřvaných skupin "turistů" = pro Beskydy apokalypsa.

(odkaz)Olga | 4. 8. 2015, 15:33

DOV ctvrta nejnavstevovanejsi oblast - pamatka - misto, nevim, jak to pro Janu K. Nazvat!?, v cele CR!!! Temer 800 tis. Lidi.... Podle me super!!!

Zobrazen 21. až 40. příspěvek z 481