Diskuze na téma Tipy na výlety a zajímavá místa Ostravy a okolí

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)ADAM11 | 26. 4. 2018, 10:16

výlety

Hele já jezdim až na Šumavu. Sice daleko, ale rozhodně stojí za to. Jak jaro tak podzim. http://hotel-lipno.cz/cs/podzim-2017-nejlepsi-zabava-na-sumave/
každej si tam najde něco.

(odkaz)Nonamenys | 14. 1. 2018, 7:40

Okolí Ostravy je hezké

Dobrým tipem na výlet je okolí Radvanic, kde se dá jezdit i na kole. Bohužel v této lokalitě, která je hezká na kouzelná místa a turistické tipy, nebudu zůstávat. Je tu nejhorší ovzduší z republiky, valí se tu z Polska i z Mitalsteel azbest, těžké kovy a mikropoprašek z oceláren. Prodám vyhořelý finský půldomek v lokalitě Ostrava-Radvanice, t.č. neobyvatelný.
Velikost 3+1, plocha pozemku 260m2.
Upozornění - z důvodu agresívního působení psychicky narušené osoby která vlastní v sousedství také půldomek, jsem nucen změnit působiště. Jedná se o nedovolené sledování a obětžování osob, za účelem zvrácené zábavy - zneužívání osobních dat občanů k páchání trestné činnosti. Jde o osobu ženského pohlaví v důchodovém věku jezdící červeným Nissanem.

(odkaz)Apyt | 14. 1. 2018, 7:34

Varuji před návštěvou Sarezy Ostrava

Páchne hned u pokladen chlor, mokré podlahy, divní návštěvníci, předražené služby,
Za posledních několik let se kvalita center opravdu značně zhoršila, začali tam docházet na bazén a do welnessu lidé kteří vyvíjejí stalkerské aktivity, nebo jsou to voyeři, pedofilové nebo exhibicionisté. Už tam nechodíme, nechceme být přítomni jevům jako je exhibicionismus /v sauně např. se chlap ani nepřikryje, když je evidentně vzrušen, šlo o společnou saunu, personál se asi dobře bavil, nezasáhl, nenapomenul, prostě nečinně přihlížel /skleněné dveře/
v šatnách, které nejsou oddělené pro žáky a dospělé - se producírují - v době, kdy mají žáci plavání - zřejmě pedofilně zaměření muži středního věku, opět personál ani na šatnách ani na pokladně neřeší, neoznamuje výš, nic se neděje. V převlékárně se zároveň s žáky 1.stupně převlékají dospělí lidé kteří jdou na bazén či na welness, to je dost divné, je tam docela hlučné prostředí, což nás taky stresovalo. Na pokladnách sedí pracovnice, které jsou jak ve zpomaleném filmu, člověk se ocitá v době socialistického realismu, tedy 30 let zpátky.
Proč chodit na Sarezu, kde je nic neřešící lenivý personál, kde se ani pořádně neuklízí, kde personál intrikuje s psychopatkami závislými na amfetaminech, a kamarádí se s nimi.
To co vidí zákazníci objektivně, vedení Sarezy NEVIDÍ!
Je načase zvážit zda tuto přebujelou organizaci hospodařící z daní občanů, a podléhající magistrátu, nezrušit rovnou. Protože neplní svou funkci, a to je služba občanům.

(odkaz)Josef | 29. 10. 2017, 10:57

výlety

Ahoj, já jsem byl s manželkou minulý víkend na Bezručově vyhlídce (tady najdeš nějaké bližší informace: https://www.venkazdyden.cz/tip-na-vylet/bezrucova-vyhlidka/686 ) a moc se nám tam líbilo. :-)

(odkaz)Jakub Boháč | 23. 6. 2016, 14:39

Komentovaná krmení v ZOO Olomouc

Ahoj, mě se líbila iniciativa, se kterou přišla ZOO Olomouc. Jde o komentovaná krmení zvířat, můžete se mrknout na následující odkaz:
http://www.zoo-olomouc.cz/app/akce/930
Myslím, že nebudete litovat, stejně jako já.

(odkaz)jarnemec | 2. 8. 2015, 20:29

Zabrze - je to za rohem aneb kousek po dálnicI

Pro milovníky industriálu: http://www.kopalniaguido.pl/trasy-turystyczne/poziom-320

Procházka městem také stojí za to. Doporučuji třeba zejména Kostel. sv. Josefa (https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_%C5%9Bw._J%C3%B3zefa_w_Zabrzu / https://en.wikipedia.org/wiki/St_Joseph%27s_Church,_Zabrze) aj.

Výlet (autem) jde spojit i návštěvou nedalekých Glivic. Kousek je to také do Katovic.

(odkaz)krmič | 23. 7. 2015, 12:46

jarnemec: ano, máte pravdu.

Nicméně ještě přece jenom něco připojím pro Janu K:
Kupodivu v jedné maličkosti se shodneme (Cooltour zahrádka). Já jsem to psal zde:
http://ostravablog.cz/diskuze-na-tema/zivotni-prostredi-v-ostrave-ekologie-priroda/
24. 6. 2015, 12:10

(odkaz)jarnemec | 23. 7. 2015, 10:54

@ krmič: Nic mazat nebudu, hezky si tu přátelsky "kecejte". Z jistého úhlu pohledu je Praha v okolí Ostravy, takže je to, myslím si, stále k tématu. ;-)

Nicméně k výstavbě, architektuře apod. by byl lepší prostor asi spíše zde: http://ostravablog.cz/diskuze-na-tema/vystavba-a-architektura-v-ostrave-co-se-chysta-co-se-stavi-a-co-uz-stoji/

(odkaz)Olga | 23. 7. 2015, 0:29

A ja na rovinu rikam: Jano K. Utikejte prosim hned ted a hodne rychle, aby byl konecne klid!!!!!

(odkaz)Jana K. | 22. 7. 2015, 23:19

Nezlobte se, ale Vy jste na chlapa zbytečně vztahovačný (ta Halič nebyla nebyla namířena na Vás) a ještě mi podsouváte, že se mi něco líbí či nelíbí. Já jsem snad psala, že se mi ten hotel líbí? Vy už jste jako ten lampión (Světlík), který před chvíli vystoupil na ČT24 a udělal celostátní ostudu aneb celá republika se opět utvrdila, že správný Ostravák mluví špatně česky, je tlustý jjako vepř a hlavně pindá úplné blbosti. Já když právě teď se podívám z okna a vidím ten smog na Ostravou, který se line od Mittalu, tak si říkám, že ty jeho pindy (lampióna-Světlíka) o sebevědomých lidech v roce 2020... Však se na to podívejte....Já jsem si dnes prošla centrum, zastavila jsem se v zahrádce Cooltoru - hrůza!, a na rovinu říkám, kdo můžete - utíkejte!!!

(odkaz)krmič | 22. 7. 2015, 22:14

A tohle už sem opravdu nepatří

Janě K. se líbí hotel v Praze - Podbabě.
http://dejinyasoucasnost.cz/archiv/2007/4/vysmivany-a-nenavideny-/
Můj názor je, že trochu směšný - malý a v dolíku. Aby taková věc působila důstojně, musí být obrovská :-) Jako ten palác kultury nebo jak se to jmenuje ve Varšavě.
Zajímavé je, že v původních plánech na Novou Ostravu, ze které zbylo jen sídliště Poruba, byly nejméně dvě takové budovy. O velikosti paláce ve Varšavě, z toho jedna na kopečku, kde je VŠB.

(odkaz)krmič | 22. 7. 2015, 21:43

A ty vaše poslední dvě věty, to vypadá skoro jako rána pod pás.
Samozřejmě, že nikdo z mé rodiny, širší rodiny, ani dnes už zemřelých známých, nepřišel z Haliče. Všichni pamatovali Moravskou Ostravu za první republiky.

Tohle sem ale opravdu nepatří (admine, můžete smazat).

(odkaz)krmič | 22. 7. 2015, 21:30

Vy znáte stavby jenom z knih, že ano?
A máte pravdu, Zapomněl jsem, že Praha si postavila monumentální pomník Stalina! O tom by si Ostrava mohla nechat jenom zdát! Dnes by to byla památka, na kterou by se jezdili dívat turisté z celého světa, to by byl tip na výlety!

Všichni Pražáci v oné době byli přesvědčeni, jak je Ostrava protežovaná, ať už to byla pravda nebo ne.

Pakul, na který všichni nadávali/nadávají? (Jako u nás na "Fukušimu" - nemám nic proti jednomu ani druhému.)
U nás si v téže době postavil halu (dnes Arénu) Peška. Ale to už byla trochu jiná doba.

(odkaz)Jana K. | 22. 7. 2015, 19:58

S tou Prahou bych trošku brzdila - taková šestka (Dejvice za kulaťákem) v 50. - 60. letech rozhodně nestrádala. Například o takovém velkohotelu s věžičkou, který tam dodnes stojí (film Šakalí léta), si Ostrava mohla nechat zdát. Doporučím Vám monografii Otakara Káňi: Velké stavby socialismu v Československu (1982), která je sice trošku tendenční, ale mezi řádky zjistíte, že Ostrava byla popelkou, kde se jen dřelo a dřelo od nevidím do nevidím. Ostrava z toho blbého socialismu nic neměla (kromě přílivu velmi problematického obyvatelstva a žvástů o ocelovém srdci republiky). Ostrava padesát let čekala na lékařskou fakultu (klidně zde mohla vzniknout druhá LF MU - UJEP, nebo šestá (sedmá?) LF UK (plzeňská medicína také spadá pod Karlovku). Dodnes nemá Ostrava dobrou kulturní infrastrukturu (vše se zde dělá na koleně). A že se deset let rekonstruoval vyhořelý Myron (Divadlo Jiřího Myrona). Ano, ale mezi tím se postavil Pakul (pražský Palác kultury + nové divadlo v Mostě atd.). Víte, pro někoho kdo přišel z Haliče (většinou chatrče bez vody se suchým záchodem a podlahou z udusané hlíny) byl asi přidělený byt v Porubě malým palácem. Ale kdo zažil první republiku v Moravské Ostravě a neskončil v koncentráku, nebo později v kriminále, tak se musel hodně divit...

(odkaz)krmič | 22. 7. 2015, 17:08

S tou první republikou souhlas.
Ale v 50. - 60. letech byla Ostrava opravdu relativně zvýhodňována oproti zbytku republiky. Zatímco zde se postavila celá Poruba, v Praze v té době velké nic. Vlastně ano, lešení kolem starých domů, aby padající omítka neohrožovala chodce. Pamatuji, vy ne. A ti horníci si na platy opravdu nestěžovali.
Říká se, že i zásobování těmi příslovečnými banány prý tady bylo přednostní. (To jsem osobně nepozoroval :-))

No nic, taky zabíhám OT.

(odkaz)Jana K. | 22. 7. 2015, 15:48

Nejvíce Ostrava vzkvétala za tzv. první republiky (Prokeš - socan) - tehdy se dalo hovořit o zrodu velkoměsta. Z tohoto období jsou v Ostravě nejcennější stavby (dnes už i památky). To co nastalo po roce 1948 byla hotová katastrofa, a po roce 1968 mega průser ze kterého se Ostrava už nikdy nevzpamatovala /nevzpamatuje. Socialismus v Ostravě = hutnické a hornické mozoly, celková devastace a úpadek. Píšete bláboly, pane Krmiči.

(odkaz)Olga | 22. 7. 2015, 15:09

Pane Krmici mate naprostou pravdu.
Ke koupalisti jsem se zatim nevyjadrovala, protoze to, ze je unikatni, je jasne.
Jinak Vam moc dekuji, Vase prispevky jsou vzdy trefne, pravdive, diky.

(odkaz)krmič | 22. 7. 2015, 12:43

Olga má samozřejmě pravdu v obou svých posledních příspěvcích.

A jen zcela okrajová poznámka k sem nepatřícím žvástům Jany K:
Ano, Ostrava byla ocelové srdce republiky, už od Rothschilda. Ale za komunistů z toho měla taky patřičné výhody, Vysoce nadprůměrné platy, alespoň v některých profesích. Velké investice. Do výstavby a konec konců i té kultury, dnešní instituce jsou z té doby.

Jo, třeba i to koupaliště :-)
Největší bazén ve střední Evropě!
Není to přehrada ani rybník! Betonový bazén, napuštěný vodou z vodovodu a opatřený čističkou.

(odkaz)Olga | 22. 7. 2015, 9:30

Je to marne, marne, marne, jen odpovidanim Vam, Jano K., kazim toto vlakno! Takze konciiiiim!!!! Jako obvykle jste odbehla od tematu, ma se tu psat o vyletech, moznosti k nim je v Ostrave a okoli prehrsel, a krasnych! Jen s Vami to tu nem zadnou vahu!

(odkaz)Jana K. | 22. 7. 2015, 7:48

Milá Olgo, až se v Ostravě postaví koncertní síň , vědecká knihovna či zde bude důstojné městské muzeum a městská galerie (a to vše na nesoukromých pozemcích či v nesoukromých objektech), tak potom začnu brát Ostravu, a lidi v ní, vážně. Prozatím se v Ostravě festivaluje do zblbnutí a dopadá to jako před čtyřiceti padesáti lety, kdy bolševik mazal Ostravě med kolem úst a vykládal něco o ocelovém srdci republiky a Ostrava z toho měla jedno velké hovínko. Dnes je situace obdobná, lumpové typu Bakaly, Otavy, Mittala, ale už i Světlíka vyvážejí astronomické zisky a pomateným divoženkám typu Holušové, Spisarové-Kotíkové a spol. hodí pár šušní na ty jejich festivaly, po kterých zůstane jedno velké HOVNO (slušněji to neumím napsat!) a dav tomu všemu ještě s radostí zatleská!!! A výsledek? Ostrava působí jako okresní díra.

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 104