Diskuze na téma Tipy na výlety a zajímavá místa Ostravy a okolí

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Anna | 2. 12. 2020, 16:20

Výlet

Dobrý den, na prodloužený víkend jsme jeli s rodinou na Šumavu do http://www.nadrybnikem.eu/ubytovani-plzensko/ a zajisté jsme tam nebyli naposledy. Krásnější místo na Šumavě není.

(odkaz)Anna | 30. 7. 2020, 10:09

Re:

Dobrý den. My teď byli sice trochu dál, ale stálo to za to.
Byli jsme v Krušných horách tu https://www.honourandgrace.com/cs/ a bylo to moc krásné. Doporučuji

(odkaz)Jana Bratanová | 30. 12. 2019, 10:41

Nad Rybníkem

Zdravím, zkuste https://www.nadrybnikem.eu/ - jezdíme tam vždy s rodinou a pak máme výlety kolama, zkuste se podívat na jejich web

(odkaz)Jan Neradil | 20. 6. 2019, 21:33

Cestování po ČR

My pravidelně jezdíme dodávkou s dětmi z Vítkovic na Lipno. Uděláme si takový pětidenní roadtrip a letos se chceme cestou zastavit v https://pohadkova-rise.cz/

(odkaz)krtinka7 | 24. 10. 2018, 15:40

Tip na výlet

Byli jste již někdo v Ústeckém kraji? Taky je tu dost hezkých míst na výlety...https://www.usteckykraj.info/

(odkaz)Jana K. | 7. 10. 2018, 10:28

Nejhorší je, že Ostrava už ani nemá páky na různé ty Otavy, Mittaly a spol. Prodej Mittalu probíhá za tak potupných okolností, že několik odborářů (příslušnému ministerstvu je to jedno, stejně jako StB Burešovi)musí klepat na dveře v Londýně a stejně se nic nedoví. Takže o nás bez nás... Ale že v Heřmanicích za tichého souhlasu magistrátu vzniká skládka, překladiště uhlí, nebo že koksovna uprostřed města (v 21. století) dováží uhlí z Ameriky a všechny zisky vyváží do Španělska - o tom se raději mlčí. Ale hlavně že bude mít univerzita (OU) sportovní centrum za miliardu - v tomhle smradu...Ostrava je stoka. Bylo tomu tak za socíku - s Mamulou nejhorší normalizace v ČSSR, za StB Bureše / Macury nejhorší kapitalismus. Proto lidé z Ostravy utíkají....

(odkaz)Lidka | 7. 10. 2018, 9:04

Primátor Macura

Ostrava je opravdu nesoudná. Zvolit si do čela něco takového, jako je Macura???
Svědčí to o blbosti občanů, kteří tohle zvolili. Sliby se slibují a blbci se radují!!!
Nezdá se mi, že dojde na předvolební sliby!!! S tímhle primátorem a jeho svitou???
Nikdy!!!. Pomníky - Mital, OKD, laguny aj. Stát všechno odkoupí draze zpět!!!

(odkaz)Jana K. | 7. 10. 2018, 8:54

Výsledky voleb jsou tragedií pro NDM, o Ostravě ani nemluvě!!! Ale tohle město je odepsáno dávno, tak čemu já se divím, že?!

(odkaz)Terka | 5. 10. 2018, 14:05

Cestování

Ahoj všichni. jak jste na tom s magazíny o cestování? Já narazila na tenhle https://www.cestolino.cz/magazin/ Je tu opravdu dost pěkných tipů na nějaký ten pěkný výlet nebo dovolenou.

Mimochodem...Zoo v Ostravě mě moc nenadchla. Byli jsme tam v létě.

(odkaz)ADAM11 | 26. 4. 2018, 10:16

výlety

Hele já jezdim až na Šumavu. Sice daleko, ale rozhodně stojí za to. Jak jaro tak podzim. http://hotel-lipno.cz/cs/podzim-2017-nejlepsi-zabava-na-sumave/
každej si tam najde něco.

(odkaz)Nonamenys | 14. 1. 2018, 7:40

Okolí Ostravy je hezké

Dobrým tipem na výlet je okolí Radvanic, kde se dá jezdit i na kole. Bohužel v této lokalitě, která je hezká na kouzelná místa a turistické tipy, nebudu zůstávat. Je tu nejhorší ovzduší z republiky, valí se tu z Polska i z Mitalsteel azbest, těžké kovy a mikropoprašek z oceláren. Prodám vyhořelý finský půldomek v lokalitě Ostrava-Radvanice, t.č. neobyvatelný.
Velikost 3+1, plocha pozemku 260m2.
Upozornění - z důvodu agresívního působení psychicky narušené osoby která vlastní v sousedství také půldomek, jsem nucen změnit působiště. Jedná se o nedovolené sledování a obětžování osob, za účelem zvrácené zábavy - zneužívání osobních dat občanů k páchání trestné činnosti. Jde o osobu ženského pohlaví v důchodovém věku jezdící červeným Nissanem.

(odkaz)Apyt | 14. 1. 2018, 7:34

Varuji před návštěvou Sarezy Ostrava

Páchne hned u pokladen chlor, mokré podlahy, divní návštěvníci, předražené služby,
Za posledních několik let se kvalita center opravdu značně zhoršila, začali tam docházet na bazén a do welnessu lidé kteří vyvíjejí stalkerské aktivity, nebo jsou to voyeři, pedofilové nebo exhibicionisté. Už tam nechodíme, nechceme být přítomni jevům jako je exhibicionismus /v sauně např. se chlap ani nepřikryje, když je evidentně vzrušen, šlo o společnou saunu, personál se asi dobře bavil, nezasáhl, nenapomenul, prostě nečinně přihlížel /skleněné dveře/
v šatnách, které nejsou oddělené pro žáky a dospělé - se producírují - v době, kdy mají žáci plavání - zřejmě pedofilně zaměření muži středního věku, opět personál ani na šatnách ani na pokladně neřeší, neoznamuje výš, nic se neděje. V převlékárně se zároveň s žáky 1.stupně převlékají dospělí lidé kteří jdou na bazén či na welness, to je dost divné, je tam docela hlučné prostředí, což nás taky stresovalo. Na pokladnách sedí pracovnice, které jsou jak ve zpomaleném filmu, člověk se ocitá v době socialistického realismu, tedy 30 let zpátky.
Proč chodit na Sarezu, kde je nic neřešící lenivý personál, kde se ani pořádně neuklízí, kde personál intrikuje s psychopatkami závislými na amfetaminech, a kamarádí se s nimi.
To co vidí zákazníci objektivně, vedení Sarezy NEVIDÍ!
Je načase zvážit zda tuto přebujelou organizaci hospodařící z daní občanů, a podléhající magistrátu, nezrušit rovnou. Protože neplní svou funkci, a to je služba občanům.

(odkaz)Josef | 29. 10. 2017, 10:57

výlety

Ahoj, já jsem byl s manželkou minulý víkend na Bezručově vyhlídce (tady najdeš nějaké bližší informace: https://www.venkazdyden.cz/tip-na-vylet/bezrucova-vyhlidka/686 ) a moc se nám tam líbilo. :-)

(odkaz)Jakub Boháč | 23. 6. 2016, 14:39

Komentovaná krmení v ZOO Olomouc

Ahoj, mě se líbila iniciativa, se kterou přišla ZOO Olomouc. Jde o komentovaná krmení zvířat, můžete se mrknout na následující odkaz:
http://www.zoo-olomouc.cz/app/akce/930
Myslím, že nebudete litovat, stejně jako já.

(odkaz)jarnemec | 2. 8. 2015, 20:29

Zabrze - je to za rohem aneb kousek po dálnicI

Pro milovníky industriálu: http://www.kopalniaguido.pl/trasy-turystyczne/poziom-320

Procházka městem také stojí za to. Doporučuji třeba zejména Kostel. sv. Josefa (https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_%C5%9Bw._J%C3%B3zefa_w_Zabrzu / https://en.wikipedia.org/wiki/St_Joseph%27s_Church,_Zabrze) aj.

Výlet (autem) jde spojit i návštěvou nedalekých Glivic. Kousek je to také do Katovic.

(odkaz)krmič | 23. 7. 2015, 12:46

jarnemec: ano, máte pravdu.

Nicméně ještě přece jenom něco připojím pro Janu K:
Kupodivu v jedné maličkosti se shodneme (Cooltour zahrádka). Já jsem to psal zde:
http://ostravablog.cz/diskuze-na-tema/zivotni-prostredi-v-ostrave-ekologie-priroda/
24. 6. 2015, 12:10

(odkaz)jarnemec | 23. 7. 2015, 10:54

@ krmič: Nic mazat nebudu, hezky si tu přátelsky "kecejte". Z jistého úhlu pohledu je Praha v okolí Ostravy, takže je to, myslím si, stále k tématu. ;-)

Nicméně k výstavbě, architektuře apod. by byl lepší prostor asi spíše zde: http://ostravablog.cz/diskuze-na-tema/vystavba-a-architektura-v-ostrave-co-se-chysta-co-se-stavi-a-co-uz-stoji/

(odkaz)Olga | 23. 7. 2015, 0:29

A ja na rovinu rikam: Jano K. Utikejte prosim hned ted a hodne rychle, aby byl konecne klid!!!!!

(odkaz)Jana K. | 22. 7. 2015, 23:19

Nezlobte se, ale Vy jste na chlapa zbytečně vztahovačný (ta Halič nebyla nebyla namířena na Vás) a ještě mi podsouváte, že se mi něco líbí či nelíbí. Já jsem snad psala, že se mi ten hotel líbí? Vy už jste jako ten lampión (Světlík), který před chvíli vystoupil na ČT24 a udělal celostátní ostudu aneb celá republika se opět utvrdila, že správný Ostravák mluví špatně česky, je tlustý jjako vepř a hlavně pindá úplné blbosti. Já když právě teď se podívám z okna a vidím ten smog na Ostravou, který se line od Mittalu, tak si říkám, že ty jeho pindy (lampióna-Světlíka) o sebevědomých lidech v roce 2020... Však se na to podívejte....Já jsem si dnes prošla centrum, zastavila jsem se v zahrádce Cooltoru - hrůza!, a na rovinu říkám, kdo můžete - utíkejte!!!

(odkaz)krmič | 22. 7. 2015, 22:14

A tohle už sem opravdu nepatří

Janě K. se líbí hotel v Praze - Podbabě.
http://dejinyasoucasnost.cz/archiv/2007/4/vysmivany-a-nenavideny-/
Můj názor je, že trochu směšný - malý a v dolíku. Aby taková věc působila důstojně, musí být obrovská :-) Jako ten palác kultury nebo jak se to jmenuje ve Varšavě.
Zajímavé je, že v původních plánech na Novou Ostravu, ze které zbylo jen sídliště Poruba, byly nejméně dvě takové budovy. O velikosti paláce ve Varšavě, z toho jedna na kopečku, kde je VŠB.

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 113