Diskuze na téma Tipy na výlety a zajímavá místa Ostravy a okolí

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Jan Neradil | 20. 6. 2019, 21:33

Cestování po ČR

My pravidelně jezdíme dodávkou s dětmi z Vítkovic na Lipno. Uděláme si takový pětidenní roadtrip a letos se chceme cestou zastavit v https://pohadkova-rise.cz/

(odkaz)krtinka7 | 24. 10. 2018, 15:40

Tip na výlet

Byli jste již někdo v Ústeckém kraji? Taky je tu dost hezkých míst na výlety...https://www.usteckykraj.info/

(odkaz)Jana K. | 7. 10. 2018, 10:28

Nejhorší je, že Ostrava už ani nemá páky na různé ty Otavy, Mittaly a spol. Prodej Mittalu probíhá za tak potupných okolností, že několik odborářů (příslušnému ministerstvu je to jedno, stejně jako StB Burešovi)musí klepat na dveře v Londýně a stejně se nic nedoví. Takže o nás bez nás... Ale že v Heřmanicích za tichého souhlasu magistrátu vzniká skládka, překladiště uhlí, nebo že koksovna uprostřed města (v 21. století) dováží uhlí z Ameriky a všechny zisky vyváží do Španělska - o tom se raději mlčí. Ale hlavně že bude mít univerzita (OU) sportovní centrum za miliardu - v tomhle smradu...Ostrava je stoka. Bylo tomu tak za socíku - s Mamulou nejhorší normalizace v ČSSR, za StB Bureše / Macury nejhorší kapitalismus. Proto lidé z Ostravy utíkají....

(odkaz)Lidka | 7. 10. 2018, 9:04

Primátor Macura

Ostrava je opravdu nesoudná. Zvolit si do čela něco takového, jako je Macura???
Svědčí to o blbosti občanů, kteří tohle zvolili. Sliby se slibují a blbci se radují!!!
Nezdá se mi, že dojde na předvolební sliby!!! S tímhle primátorem a jeho svitou???
Nikdy!!!. Pomníky - Mital, OKD, laguny aj. Stát všechno odkoupí draze zpět!!!

(odkaz)Jana K. | 7. 10. 2018, 8:54

Výsledky voleb jsou tragedií pro NDM, o Ostravě ani nemluvě!!! Ale tohle město je odepsáno dávno, tak čemu já se divím, že?!

(odkaz)Terka | 5. 10. 2018, 14:05

Cestování

Ahoj všichni. jak jste na tom s magazíny o cestování? Já narazila na tenhle https://www.cestolino.cz/magazin/ Je tu opravdu dost pěkných tipů na nějaký ten pěkný výlet nebo dovolenou.

Mimochodem...Zoo v Ostravě mě moc nenadchla. Byli jsme tam v létě.

(odkaz)ADAM11 | 26. 4. 2018, 10:16

výlety

Hele já jezdim až na Šumavu. Sice daleko, ale rozhodně stojí za to. Jak jaro tak podzim. http://hotel-lipno.cz/cs/podzim-2017-nejlepsi-zabava-na-sumave/
každej si tam najde něco.

(odkaz)Nonamenys | 14. 1. 2018, 7:40

Okolí Ostravy je hezké

Dobrým tipem na výlet je okolí Radvanic, kde se dá jezdit i na kole. Bohužel v této lokalitě, která je hezká na kouzelná místa a turistické tipy, nebudu zůstávat. Je tu nejhorší ovzduší z republiky, valí se tu z Polska i z Mitalsteel azbest, těžké kovy a mikropoprašek z oceláren. Prodám vyhořelý finský půldomek v lokalitě Ostrava-Radvanice, t.č. neobyvatelný.
Velikost 3+1, plocha pozemku 260m2.
Upozornění - z důvodu agresívního působení psychicky narušené osoby která vlastní v sousedství také půldomek, jsem nucen změnit působiště. Jedná se o nedovolené sledování a obětžování osob, za účelem zvrácené zábavy - zneužívání osobních dat občanů k páchání trestné činnosti. Jde o osobu ženského pohlaví v důchodovém věku jezdící červeným Nissanem.

(odkaz)Apyt | 14. 1. 2018, 7:34

Varuji před návštěvou Sarezy Ostrava

Páchne hned u pokladen chlor, mokré podlahy, divní návštěvníci, předražené služby,
Za posledních několik let se kvalita center opravdu značně zhoršila, začali tam docházet na bazén a do welnessu lidé kteří vyvíjejí stalkerské aktivity, nebo jsou to voyeři, pedofilové nebo exhibicionisté. Už tam nechodíme, nechceme být přítomni jevům jako je exhibicionismus /v sauně např. se chlap ani nepřikryje, když je evidentně vzrušen, šlo o společnou saunu, personál se asi dobře bavil, nezasáhl, nenapomenul, prostě nečinně přihlížel /skleněné dveře/
v šatnách, které nejsou oddělené pro žáky a dospělé - se producírují - v době, kdy mají žáci plavání - zřejmě pedofilně zaměření muži středního věku, opět personál ani na šatnách ani na pokladně neřeší, neoznamuje výš, nic se neděje. V převlékárně se zároveň s žáky 1.stupně převlékají dospělí lidé kteří jdou na bazén či na welness, to je dost divné, je tam docela hlučné prostředí, což nás taky stresovalo. Na pokladnách sedí pracovnice, které jsou jak ve zpomaleném filmu, člověk se ocitá v době socialistického realismu, tedy 30 let zpátky.
Proč chodit na Sarezu, kde je nic neřešící lenivý personál, kde se ani pořádně neuklízí, kde personál intrikuje s psychopatkami závislými na amfetaminech, a kamarádí se s nimi.
To co vidí zákazníci objektivně, vedení Sarezy NEVIDÍ!
Je načase zvážit zda tuto přebujelou organizaci hospodařící z daní občanů, a podléhající magistrátu, nezrušit rovnou. Protože neplní svou funkci, a to je služba občanům.

(odkaz)Josef | 29. 10. 2017, 10:57

výlety

Ahoj, já jsem byl s manželkou minulý víkend na Bezručově vyhlídce (tady najdeš nějaké bližší informace: https://www.venkazdyden.cz/tip-na-vylet/bezrucova-vyhlidka/686 ) a moc se nám tam líbilo. :-)

(odkaz)Jakub Boháč | 23. 6. 2016, 14:39

Komentovaná krmení v ZOO Olomouc

Ahoj, mě se líbila iniciativa, se kterou přišla ZOO Olomouc. Jde o komentovaná krmení zvířat, můžete se mrknout na následující odkaz:
http://www.zoo-olomouc.cz/app/akce/930
Myslím, že nebudete litovat, stejně jako já.

(odkaz)jarnemec | 2. 8. 2015, 20:29

Zabrze - je to za rohem aneb kousek po dálnicI

Pro milovníky industriálu: http://www.kopalniaguido.pl/trasy-turystyczne/poziom-320

Procházka městem také stojí za to. Doporučuji třeba zejména Kostel. sv. Josefa (https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_%C5%9Bw._J%C3%B3zefa_w_Zabrzu / https://en.wikipedia.org/wiki/St_Joseph%27s_Church,_Zabrze) aj.

Výlet (autem) jde spojit i návštěvou nedalekých Glivic. Kousek je to také do Katovic.

(odkaz)krmič | 23. 7. 2015, 12:46

jarnemec: ano, máte pravdu.

Nicméně ještě přece jenom něco připojím pro Janu K:
Kupodivu v jedné maličkosti se shodneme (Cooltour zahrádka). Já jsem to psal zde:
http://ostravablog.cz/diskuze-na-tema/zivotni-prostredi-v-ostrave-ekologie-priroda/
24. 6. 2015, 12:10

(odkaz)jarnemec | 23. 7. 2015, 10:54

@ krmič: Nic mazat nebudu, hezky si tu přátelsky "kecejte". Z jistého úhlu pohledu je Praha v okolí Ostravy, takže je to, myslím si, stále k tématu. ;-)

Nicméně k výstavbě, architektuře apod. by byl lepší prostor asi spíše zde: http://ostravablog.cz/diskuze-na-tema/vystavba-a-architektura-v-ostrave-co-se-chysta-co-se-stavi-a-co-uz-stoji/

(odkaz)Olga | 23. 7. 2015, 0:29

A ja na rovinu rikam: Jano K. Utikejte prosim hned ted a hodne rychle, aby byl konecne klid!!!!!

(odkaz)Jana K. | 22. 7. 2015, 23:19

Nezlobte se, ale Vy jste na chlapa zbytečně vztahovačný (ta Halič nebyla nebyla namířena na Vás) a ještě mi podsouváte, že se mi něco líbí či nelíbí. Já jsem snad psala, že se mi ten hotel líbí? Vy už jste jako ten lampión (Světlík), který před chvíli vystoupil na ČT24 a udělal celostátní ostudu aneb celá republika se opět utvrdila, že správný Ostravák mluví špatně česky, je tlustý jjako vepř a hlavně pindá úplné blbosti. Já když právě teď se podívám z okna a vidím ten smog na Ostravou, který se line od Mittalu, tak si říkám, že ty jeho pindy (lampióna-Světlíka) o sebevědomých lidech v roce 2020... Však se na to podívejte....Já jsem si dnes prošla centrum, zastavila jsem se v zahrádce Cooltoru - hrůza!, a na rovinu říkám, kdo můžete - utíkejte!!!

(odkaz)krmič | 22. 7. 2015, 22:14

A tohle už sem opravdu nepatří

Janě K. se líbí hotel v Praze - Podbabě.
http://dejinyasoucasnost.cz/archiv/2007/4/vysmivany-a-nenavideny-/
Můj názor je, že trochu směšný - malý a v dolíku. Aby taková věc působila důstojně, musí být obrovská :-) Jako ten palác kultury nebo jak se to jmenuje ve Varšavě.
Zajímavé je, že v původních plánech na Novou Ostravu, ze které zbylo jen sídliště Poruba, byly nejméně dvě takové budovy. O velikosti paláce ve Varšavě, z toho jedna na kopečku, kde je VŠB.

(odkaz)krmič | 22. 7. 2015, 21:43

A ty vaše poslední dvě věty, to vypadá skoro jako rána pod pás.
Samozřejmě, že nikdo z mé rodiny, širší rodiny, ani dnes už zemřelých známých, nepřišel z Haliče. Všichni pamatovali Moravskou Ostravu za první republiky.

Tohle sem ale opravdu nepatří (admine, můžete smazat).

(odkaz)krmič | 22. 7. 2015, 21:30

Vy znáte stavby jenom z knih, že ano?
A máte pravdu, Zapomněl jsem, že Praha si postavila monumentální pomník Stalina! O tom by si Ostrava mohla nechat jenom zdát! Dnes by to byla památka, na kterou by se jezdili dívat turisté z celého světa, to by byl tip na výlety!

Všichni Pražáci v oné době byli přesvědčeni, jak je Ostrava protežovaná, ať už to byla pravda nebo ne.

Pakul, na který všichni nadávali/nadávají? (Jako u nás na "Fukušimu" - nemám nic proti jednomu ani druhému.)
U nás si v téže době postavil halu (dnes Arénu) Peška. Ale to už byla trochu jiná doba.

(odkaz)Jana K. | 22. 7. 2015, 19:58

S tou Prahou bych trošku brzdila - taková šestka (Dejvice za kulaťákem) v 50. - 60. letech rozhodně nestrádala. Například o takovém velkohotelu s věžičkou, který tam dodnes stojí (film Šakalí léta), si Ostrava mohla nechat zdát. Doporučím Vám monografii Otakara Káňi: Velké stavby socialismu v Československu (1982), která je sice trošku tendenční, ale mezi řádky zjistíte, že Ostrava byla popelkou, kde se jen dřelo a dřelo od nevidím do nevidím. Ostrava z toho blbého socialismu nic neměla (kromě přílivu velmi problematického obyvatelstva a žvástů o ocelovém srdci republiky). Ostrava padesát let čekala na lékařskou fakultu (klidně zde mohla vzniknout druhá LF MU - UJEP, nebo šestá (sedmá?) LF UK (plzeňská medicína také spadá pod Karlovku). Dodnes nemá Ostrava dobrou kulturní infrastrukturu (vše se zde dělá na koleně). A že se deset let rekonstruoval vyhořelý Myron (Divadlo Jiřího Myrona). Ano, ale mezi tím se postavil Pakul (pražský Palác kultury + nové divadlo v Mostě atd.). Víte, pro někoho kdo přišel z Haliče (většinou chatrče bez vody se suchým záchodem a podlahou z udusané hlíny) byl asi přidělený byt v Porubě malým palácem. Ale kdo zažil první republiku v Moravské Ostravě a neskončil v koncentráku, nebo později v kriminále, tak se musel hodně divit...

(odkaz)krmič | 22. 7. 2015, 17:08

S tou první republikou souhlas.
Ale v 50. - 60. letech byla Ostrava opravdu relativně zvýhodňována oproti zbytku republiky. Zatímco zde se postavila celá Poruba, v Praze v té době velké nic. Vlastně ano, lešení kolem starých domů, aby padající omítka neohrožovala chodce. Pamatuji, vy ne. A ti horníci si na platy opravdu nestěžovali.
Říká se, že i zásobování těmi příslovečnými banány prý tady bylo přednostní. (To jsem osobně nepozoroval :-))

No nic, taky zabíhám OT.

(odkaz)Jana K. | 22. 7. 2015, 15:48

Nejvíce Ostrava vzkvétala za tzv. první republiky (Prokeš - socan) - tehdy se dalo hovořit o zrodu velkoměsta. Z tohoto období jsou v Ostravě nejcennější stavby (dnes už i památky). To co nastalo po roce 1948 byla hotová katastrofa, a po roce 1968 mega průser ze kterého se Ostrava už nikdy nevzpamatovala /nevzpamatuje. Socialismus v Ostravě = hutnické a hornické mozoly, celková devastace a úpadek. Píšete bláboly, pane Krmiči.

(odkaz)Olga | 22. 7. 2015, 15:09

Pane Krmici mate naprostou pravdu.
Ke koupalisti jsem se zatim nevyjadrovala, protoze to, ze je unikatni, je jasne.
Jinak Vam moc dekuji, Vase prispevky jsou vzdy trefne, pravdive, diky.

(odkaz)krmič | 22. 7. 2015, 12:43

Olga má samozřejmě pravdu v obou svých posledních příspěvcích.

A jen zcela okrajová poznámka k sem nepatřícím žvástům Jany K:
Ano, Ostrava byla ocelové srdce republiky, už od Rothschilda. Ale za komunistů z toho měla taky patřičné výhody, Vysoce nadprůměrné platy, alespoň v některých profesích. Velké investice. Do výstavby a konec konců i té kultury, dnešní instituce jsou z té doby.

Jo, třeba i to koupaliště :-)
Největší bazén ve střední Evropě!
Není to přehrada ani rybník! Betonový bazén, napuštěný vodou z vodovodu a opatřený čističkou.

(odkaz)Olga | 22. 7. 2015, 9:30

Je to marne, marne, marne, jen odpovidanim Vam, Jano K., kazim toto vlakno! Takze konciiiiim!!!! Jako obvykle jste odbehla od tematu, ma se tu psat o vyletech, moznosti k nim je v Ostrave a okoli prehrsel, a krasnych! Jen s Vami to tu nem zadnou vahu!

(odkaz)Jana K. | 22. 7. 2015, 7:48

Milá Olgo, až se v Ostravě postaví koncertní síň , vědecká knihovna či zde bude důstojné městské muzeum a městská galerie (a to vše na nesoukromých pozemcích či v nesoukromých objektech), tak potom začnu brát Ostravu, a lidi v ní, vážně. Prozatím se v Ostravě festivaluje do zblbnutí a dopadá to jako před čtyřiceti padesáti lety, kdy bolševik mazal Ostravě med kolem úst a vykládal něco o ocelovém srdci republiky a Ostrava z toho měla jedno velké hovínko. Dnes je situace obdobná, lumpové typu Bakaly, Otavy, Mittala, ale už i Světlíka vyvážejí astronomické zisky a pomateným divoženkám typu Holušové, Spisarové-Kotíkové a spol. hodí pár šušní na ty jejich festivaly, po kterých zůstane jedno velké HOVNO (slušněji to neumím napsat!) a dav tomu všemu ještě s radostí zatleská!!! A výsledek? Ostrava působí jako okresní díra.

(odkaz)Olga | 21. 7. 2015, 22:53

Mily Bobe, jste vedle jak ta jedle a tim pro me konverzace s Vami konci. Dobrou noc:-)

(odkaz)Bob | 21. 7. 2015, 21:11

Zelená Olga

Každé město je zelené.Je možná dobře že přes jaro a léto trochu zaroste ten Ostravský hnus,ale na podzim a v zimně se zase všechno ukáže v celé "kráse"!
Když nebudu na zahradě nic stříhat a sekat,za chvilku taky můžu jásat tak jako Olga jak je to všechno fajne a krásně zelené.
Bohužel realita je naprosto jiná.Zeleň jen zakrývá tu hnusárnu co tady všude je.Tak jak už to tady psal nějaký Pavel s Polska:Pár kilometrů od hranic a Ostrava je úplně jiný svět...
Nic si Olgo nenamlouvejte.

(odkaz)krmič | 21. 7. 2015, 16:46

Snad ještě odkazy:
http://www.sareza.cz/
http://www.sareza.cz/letni-koupaliste-ostrava-poruba/
http://www.sareza.cz/letni-koupaliste-ostrava-poruba/koupaliste/

Ano, ty webové stránky nejsou příliš pečlivě vedené - mínusek.

(odkaz)krmič | 21. 7. 2015, 16:36

LKOP

Zajímavé, že zde nikdo nezmínil Letní koupaliště Ostrava Poruba. Je opravdu skvělé! (I když v posledních letech se tam leccos zhoršuje.) Jsem zvědavý, co na ně Jana K. nablije. Znám to tam snad do posledního šutru, po mnoho desítek let, takže bych jí to mohl vyvrátit nebo případně potvrdit.
Samozřejmě, různí lidé mohou mít různý vkus a různé požadavky, U mně ale jednička.

(odkaz)Olga | 21. 7. 2015, 14:21

Tady je jasne pochopitelne, ze Vy budete "blit sracky" na Ostravu za kazdych okolnosti, ubohe, ale s Vami holt nikdo nehne. A jen takova rada, mila Jano K., zkuste zit nekde jinde a pak teprv melte neco o tom, jak ta Ostrava je spatna. Sedet v Ove na prdeli a nadavat a nemit srovnani, je ubohe.

(odkaz)Jana K. | 21. 7. 2015, 13:52

Olgo, Olgo, co Vám ti Brňané uděl.? Kdy Vy už konečně pochopíte, že srovnáváte nesrovnatelné. Brno je úrovní architektury a celkovou atmosférou úplně někde jinde.

(odkaz)Olga | 21. 7. 2015, 12:38

A omlouvam se za preklepy, chtela jsem napsat, "takovych tupcu", tukam na mobilu, tak se preklep stane.. Tady je ale klidne mozne, ze by me nekdo napadl i za preklep!?

(odkaz)Olga | 21. 7. 2015, 12:33

Miniuni i okolo Ostavice v centru od soudu a dal myslim vazne! A na Hrad jsem zapomnela, coz me mrzi!! Ale dala jsem tam atd atd atd. Takze jsem pochopitelne nedala vse. Jeste ze talovych tepcu, omlouvam se za to slovo, jako jste Vy a Bob a opet atd.... Je mensina!!!! Jsem ted v Brne a mluvila jsem tu se spoustou lidi kteri se dnes nebo vcera vratili z Colours a nemohou si festival ani Ovu vynachvalit!! Rikam, jeste ze sem na blog pise jen omezena skupina lidi, protoze kdybych si myslela, ze je tohle obrazek toho, co si lide opravdu mysli, byla
Byla by to hruza. Nastesti to tak neni:-) tak se aspon budu snazit Vam a Vam podobnym, Jano K. Oponovat!!!!!

(odkaz)Jana K. | 21. 7. 2015, 11:52

Ne Bob, ale Vy Olgo! Ani se mi nechce věřit, že jste absolventkou FF. Prý procházka okolo Ostravice. Možná tak na vlastní nebezpečí. Lázně Klimkovice? Myslíte tu architektonickou kýčárnu v poli u lesa? Jo, Ostrava je zelená až na ten industriální smrad (Biocel, chemička, huť, koksovna). A s tím Miniuni to myslíte vážně? Ještě jste zapomněla na hrad.

(odkaz)Olga | 21. 7. 2015, 7:40

Bob se asi pomatl!?!?! Landek, Dolni Vitkovice, Nova radnice - vyhlidka, Stara radnice s muzeem, Miniuni, ZOO, prochazka okolo Ostravice, sportovni areal Skalka Ostrava - vyborny obzvlast pro rodiny s detmi, lazne Klimkovice atd atd atd.....a mimochodem je Ostrava dnes velmi zelene mesto!

(odkaz)Bob | 20. 7. 2015, 23:20

Kam jít v Ostravě na výlet

Například do Prahy nebo jiného pěkného velkého města.Prostě kam koliv,
jen né zůstrat v té hnusné,smradlavé Ostravě.Vždycky když se vracím zpět do Ostravy,jako bych se vracel i o 30 let na zpět-fuj!!!

(odkaz)Martin | 20. 7. 2015, 17:46

Kam jít v Ostravě na výlet

Dobrý den všem,
Jelikož nejsem místní a rád bych přidal na web stránky článek z Ostravy a okoli, který popisuje možnosti kam v Ostravě vyrazit na výlet,za zábavou,na kole atd. Tento článek uveřejním na stránkách www.radicestujeme.eu. Našel by se ochotný spisovatel, jestli ano ať napíše na info@radicestujeme.eu. Díky Martin V.

(odkaz)Jana | 12. 6. 2015, 13:28

Ostrava a okolí výlety

Pokud se nebudete chtít pohybovat jen ve městě, což není na typický odpočinek zcela ideální, zkuste se podívat na http://www.krasybeskyd.hol.es/ Jsou tam zajímavá místa v Beskydech, takže vše v dosahu chvilky. A určitě je lepší výlet někam do klidu do přírody, ne?

(odkaz)Mirka | 29. 4. 2015, 14:32

Laser Arena Ostrava

Minulou sobotu jsme s dětmi navštívili Laser Arenu v Mariánských Horách a úplně nás tahle adrenalinová zábava pohltila. Děti i dospělí se skvěle pobavili a zároveň jsme si všichni zasportovali.
Doporučuji všem, co se nebojí zkoušet nové věci! :-)

(odkaz)Tomáš | 27. 2. 2015, 13:21

Kam vyrazit

Ahoj, ahoj pro všechny, co mají v plánu navštívit Ostravu či její okolí. Minulý víkend jsem si tam taky zajel, ubytovaní jsme byli v Havířově http://www.penzionusupa.cz/ubytovani/ kousek od Ostravy, prostředí samotné i okolí bylo moc pěkné. Už plánujeme, že se tam ubytujeme i na Colours of Ostrava...

(odkaz)Karla | 4. 9. 2014, 15:07

Kam na výlet

Pro partu mladých lidí, co chtějí vyrazit do ulic velkoměsta je Ostrava ideální, je tady kde zajít, kde posedět, na co se podívat. Ale přece jenom asi hodinu cesty od Ostravy jsou krásné Beskydy, tak proč si neudělat pěkný výlet http://www.penzion-ondrejnik.cz/volny-cas/ :-)

(odkaz)Jan | 4. 4. 2014, 21:14

Re.:Cyklostezka na Landek

Děkuji moc za info.

(odkaz)maro | 4. 4. 2014, 10:53

landek

Je to průjezdné bez problému (naposled jsem tam byl minulou neděli), všichni tama jezdí. I když je tam pořád cedulka o sesuvu, značka slepá cesta a podobné strašidla, asi aby byli z obliga, kdyby tam na někoho spadl kámen.

(odkaz)Jan | 3. 4. 2014, 15:15

Cyklostezka na Landek

Chtěl jsem se zeptat nějakého informovaného "kolaře", jestli je už cyklostezka kolem Landeku(a kolem Odry) po loňském sesuvu průjezdná anebo jestli se stále projet pod skalami nedá a platí nadále policejní zákaz. Díky předem za info.

(odkaz)Tomáš | 30. 10. 2013, 14:57

Zábava v Ostravě

Odpočiňte si od všech starostí a využijte úžasných masáží nebo multifunkčního hřiště ve wellness centru Ostrava http://www.jan-maria.cz/www/cz/wellness-a-sport/

(odkaz)Pepa | 6. 6. 2013, 14:24

Já tyky ne. OKD mizí z Ostravy - www.ostrava.idnes.cz - další dobrý signál. Kajnar to kupi, všechno kupi a všichni budu sedět v kanclu a hlupě dřistat o lepších zítřkach. Ostrava.

(odkaz)aggu | 6. 6. 2013, 14:11

@Pepa: s trollem nekomunikuju.

(odkaz)Pepa | 6. 6. 2013, 10:08

Na jedné straně aggu z bloku, na druhé práce Burdy = Kajnara = města a spol. Burda se Světlíkem si mohou podat ruce. Doporučení: řitní alpinismus zaměnit za rozum a vytáhnout paty z Ovy.

(odkaz)aggu | 5. 6. 2013, 20:50

To je válka argumentů jako řemen. Na jedné straně Pepa z blogu, na druhé práce Pleskota a Světlíka a spol. Fakt nevím na kterou stranu se přiklonit.

(odkaz)Pepa | 5. 6. 2013, 18:53

To není pouze Gong, ale celá DOV. Náklady jdou na vrub EU a jsou obrovské.

(odkaz)krmič | 5. 6. 2013, 17:44

Gong

Ať se komu líbí nebo nelíbí, prosím - ale co je na tom megalomanského? Není to nic velkého a myslím, že náklady taky nemohly být nějak obrovské, s využitím starého objektu.

(odkaz)Pepa | 5. 6. 2013, 14:31

Gong? Spíše nabubřelost, nesoudnost a megalomanství.
Dům umění Ostrava? Ignoranství a neschopnost.

(odkaz)aggu | 5. 6. 2013, 14:25

Slezskoostravský hrad? Spíše panoptikum nevkusu a kýče.

(odkaz)Pavla Podolská | 5. 6. 2013, 12:03

Slezskoostravský hrad

Doporučuji navštívit Slezskoostravský hrad, který každý měsíc nabízí spoustu tématicky zaměřených akcí, festivalů, koncertů apod. Můžete také zajít na jednu z výstav konajících se v prostorách Výstaviště Černá louka. Tyto prostory nabízejí také individuální pronájem kongresových a konferenčních prostor pro konání firemních školení a dalších akcí.
Více zde: http://www.cerna-louka.cz/konferencni-a-kongresove-prostory-ostrava/

(odkaz)Luděk | 9. 8. 2012, 12:27

Ty fotky ke konci jsou foceny v lokalitě Zvěřina - Slezská Ostrava. V pondělí jsem tudy jel na kole, zajímavé místa taky jsem udělal pár fotek.

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 9. 8. 2012, 11:03

Připravujeme fotoreportáže – poznáte z kterých míst?

7. 8. 2012 vyjela redakce Ostravablog.cz do terénu nafotit fotoreportáž z několika méně známých míst v Ostravě, poznáte je podle přiložených fotografií?
Fotografie najdete na facebook.com/ostravablog: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151075207779803.461360.116602554802&type=1

(odkaz)Tomas | 3. 8. 2012, 19:46

Komentovaná prohlídka Voda a město

V neděli 5.srpna v 16:00 se uskuteční komentovaná prohlídka s názvem Voda a město, která návštěvníky seznámí s tím, jak voda ovlivnila vznik a rozvoj Ostravy a naopak, jak město ovlivňovalo v minulosti zdejší vodu. Během prohlídky si návštěvníci připomenou historii povodní, mostů nebo význam vody pro tradiční ostravská řemesla jako bylo soukenictví či tkalcovství. Součástí vycházky je také návštěva Muzea ostravských vodních mlýnů, kde mohou návštěvníci nahlédnout do historie ostravského mlynářství. Sraz u kostela sv. Václava. Více na www.provedu.cz

(odkaz)Tomas | 7. 7. 2012, 18:23

V neděli 8.července se uskuteční jedna z prázdninových komentovaných prohlídek zaměřených na zajímavá místa obvodu Ostrava-Jih. Zaměřena bude na poznání minulosti Bělského lesa. Více informací na www.provedu.cz

(odkaz)Eli | 22. 4. 2012, 19:35

Ahojte, nechcete někdo třeba příští týden vyrazit na výlet?Venku je krásně a nemám s kým:)

(odkaz)Miv | 5. 4. 2012, 20:40

Ostravské stezky

Všiml jsem si, že Ostravě-Porubě vznikly potichu nové pěší naučné stezky. Za to palec nahoru!

(odkaz)Tomas | 3. 4. 2012, 11:07

O víkendu 6. a 7.4. se uskuteční prohlídka Moravské Ostravy s názvem Voda a město spojená s návštěvou Muzea ostravských vodních mlýnů. viz: www.provedu.cz

(odkaz)jh | 15. 12. 2011, 8:58

http://www.sareza.cz/ + Krytý bazén Vítek

(odkaz)Romiik | 14. 12. 2011, 23:02

Zdravím, chci se zeptat, kde by se dalo chodit v Ostravě na rytý bazén kromě poruby a jaké jsou ceny?

(odkaz)Slezan | 29. 7. 2011, 17:03

Chachar nabídne závody horských kol pro děti, ženy i pro handicapované

http://ostrava.idnes.cz/ostrava-sport.aspx?c=A110729_114711_ostrava-sport_ald

"Jedenáctý ročník závodu horských kol Ostravský Chachar, to nebude jen soutěžení elitních evropských bikerů ve Velké ceně Ostravy, jež bude finálovým podnikem Středoevropského poháru.
Handicapovaní budou soutěžit jak na horských kolech, tak na terénních handbikách, nevidomí cyklisté pojedou v tandemu.
Pro děti je připraven náborový závod Ostrava!!! hledá mistra světa, na Ostravském Chacharu vyvrcholí také mistrovství školní ligy horských kol."

Jestli bude tak krásně, jako poslední 2 týdny každý den, tak bych nechtěl vidět stav těch cyklistů po příchodu domů.

(odkaz)Slezan | 28. 7. 2011, 17:26

Ostravská Galerie výtvarného umění představila nové skvosty

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/131207-ostravska-galerie-vytvarneho-umeni-predstavila-nove-skvosty/

(odkaz)Pixxel | 27. 7. 2011, 21:53

A to mě má nějaká cedulka zákazu zastavit?...HAHAHA:)...až tam příště půjdu, tak si s ní vytřu zadnici:)

(odkaz)Hankok | 27. 7. 2011, 18:58

Nechci nikoho navádět k ilegálním činnostem ale:

https://www.facebook.com/pages/Budu-nad%C3%A1le-chodit-na-haldu-Ema-i-p%C5%99es-z%C3%A1kaz-RPG/100450713389040

:)

(odkaz)krmič | 26. 7. 2011, 20:57

Jen tak pro zajímavost k haldám

Bývalá halda dolu Jindřich (mezi ulicemi Zborovská a Ostrčilova) začala někdy brzy po válce hořet. Tehdy tam vykopali příkopy, kterými tekla voda. Haldu opravdu uhasili. Tato halda byla ovšem nesouměřitelná s haldou Ema, byla docela nízká.
V té době byla z větší části zalesněná, nahoře byly tenisové kurty (už v roce 1929), zahradnictví, klubovna skautů, za války tam měl palebné postavení Flak, ještě dlouho po válce tam zbyl betonový bunkr. Později tam byla školička.
Koncem 50. let byla halda zlikvidována a prostor byl zastavěn.

(odkaz)aggu | 26. 7. 2011, 14:29

ema

Řekl bych, že to nebude tak horké :-) To by Diamo muselo na Emě naměřit něco alarmujícího, ale z interview to tak rozhodně nevypadalo...
Pokud by tomu tak skutečně bylo, tak panbů s námi (a s Emou), takové požáry se hasí tak, že se halda rozebere bagrem :-(

(odkaz)Lubosz | 26. 7. 2011, 14:13

Halda Ema uzavřena

RPG RE Land, s.r.o. zakázala vstup na haldu Ema. Snad to není úplný konec :-( http://bit.ly/r34NEA

(odkaz)Pixxel | 27. 5. 2011, 15:31

Cesta Turkovem

to Neva: Díky:)

Jinak k té cestě Turkovem. Coppolův odkaz mi ty body A a B nějak nezobrazuje, takže to pro případ trochu doplním.

Jak již Coppola psal, stačí na Svinově nasednout na tramvaj č.4 a vystoupit na zastávce nejlépe Bedřicha Nikodéma, totéž lze udělat i s autobusem č.39. Vstup do Turkova je v blízkosti obou zastávek, jak je naznačeno na tomto obrázku - http://db.tt/qWaHwdg . Červené tečky 4 a 39 označují umístění příslušných zastávek. Červený bod "V" označuje nejlepší místo ke vstupu do Turkova. Tento vstup do Turkova je kousek od přechodu a lze ho poznat tím, že při vstupu do lesa jsou okolo vyšlapané cestičky hned u vstupu dva betonové kvádry.

Jinak k cestě a východům snad poslouží druhý obrázek zde - http://db.tt/dyqXsA9
Červená trasa označuje asi nejlepší cestu celým turkovem. Žluté trasy označují alternativní cesty východu z Turkova. U bodu 1 se nachází právě turkovské močály s kosatci, kolem kterých vede zelená trasa, kterou vřele doporučuji. Takhle se dostanete mezi oba rybníky, kde jsem fotil většinu fotek= nejlepší a nejkrásnější místo:).

U bodu 2 taky doporučuji se pozastavit. Nalézá se tam malý rybníček, přes který je spadnuty velký strom.

Bod 3 je východ z Turkova (mnou používaný), kdy se dostanete k třebovickému nádraží. U tohoto východu je třeba si dávat bacha, pač tam bylo minule moc včel. Asi tam je někde hnízdo.

(odkaz)Coppola | 27. 5. 2011, 12:26

Neva:

Ze Svinova 4 na zastávku Čistírny nebo Bedřicha Nikodéma a pak pěšky. viz. mapa: http://www.mapy.cz/#q=ostrava&t=o&x=18.194977&y=49.842046&z=14&umc=9pmiLxWcTKecgf8h¨=Ostrava%2C%20okres%20Ostrava-m%C4%9Bsto¨=Ostrava-Pustkovec%2C%20Ostrava%2C%20okres%20Ostrava-m%C4%9Bsto&u=m

Turkov je ta zelená plocha. Přístup je takový trochu tajuplný nevedou tam žádné chodníky, jen vyšlapané pěšiny. Možné přístupy jsem označil body A a B.

(odkaz)Neva | 27. 5. 2011, 12:13

Turkov...

Pixxel - máte moc krásné fotky, dívala jsem se i na Vaše stránky, jste šikovný.

Františku, nebo prosím i ostatní - jak se dostanu ze Zábřehu k Turkovu? Tramvají na svinovské mosty a pak někudy, ale kudy, pěšky? Vůbec nemám představu, kde to je.
Děkuji za případné odpovědi a přeji všem krásný víkend.

(odkaz)Frantisek Dobrota | 26. 5. 2011, 9:20

Turkov

To je to misto, kde nasi soudruzi pomazani chteli vest severni spoj do Poruby. Jakoby to byla jedina varianta. A ona to byla jedina spatna varianta. Nastesti z toho seslo, ale vypada to, ze bohuzel seslo i z nejake rozumnejsi varianty, resp. stavba ss byla odsunuta na vzdalene neurcito :-(
Do toho nam prichystali rekonstrukci svinovskych mostu. Uz je potrebna jako sul, ale nepred mel byt hotovy Severni spoj do Poruby, takhle zkolabuje doprava jak pres Vodarnu, tak na Rudne. Mame se na co tesit :-(

(odkaz)centos | 25. 5. 2011, 13:18

Ty jo, o Turkovu jsem neměl ani ponětí, dík.

(odkaz)aggu | 25. 5. 2011, 13:00

Kostel sv. Petra z Alkantary

http://moravskoslezsky.denik.cz/kratce_region/876187.html

Pro všechny kdo zabloudí do Karviné, vřele doporučuji. Vyrovnaná podlaha a šikmé stěny kostela dělají s vnímáním prostoru divy :-)
Kostel stojí defacto uprostřed bývalé Karviné, která už dnes neexistuje. Stál na kopci, pod kopcem byl hřbitov. Dnes je hřbitov na kopci a kostel - pod kopcem. Okolo vedla tramvaj z Ostravy, která už dnes nevede.
Prostě proklatě zajímavé místo ;)

(odkaz)aggu | 25. 5. 2011, 12:50

známe lidi, kosatce jsou fajn.. urvané ve váze v kuchyni... ;)

(odkaz)Pixxel | 25. 5. 2011, 9:13

to aggu: Trochu jsem nepochopil pointu tvé věty:)

(odkaz)aggu | 24. 5. 2011, 21:33

pixxel: tak snad si to tu přečte co nejmíň lidí ;)

(odkaz)Pixxel | 24. 5. 2011, 20:46

Turkov plný kosatců

Pro všechny ty, kteří mají rádi přírodu, mám jeden velmi zajímavý tip na krátký výlet. V těchto dnech kvete v Tukově kosatec žlutý! Kdo se chce pokochat pohádkovou přírodou tak ať neváhá a zajede se tam podívat.
Udělal jsem nějaké fotky o víkendu z Turkova jako navnadění k navštívení této krásné krajiny:) - http://www.pixxel.cz/turkov-plny-kosatcu/

(odkaz)Martina Pavlovská | 12. 5. 2011, 14:42

Vycházky Ostravou

Myslela jsem, že vycházky u nás dělá jenom informační centrum, ale narazila jsem dneska na další nabídku vycházek na www.provedu.cz . Uvidím co z toho bude :)

(odkaz)aggu | 8. 3. 2011, 8:16

zook: ostraváci vám těžko dají referenci o hotelech, když bydlí v ostravě a ne v hotelech ;) imho bych zkusil třeba tripadvisor.com
min *** a štěnic bych se nebál. a při dnešní krizi a cenách kdy i **** je do 50€...

(odkaz)Alex | 8. 3. 2011, 7:02

Výstava Valentina Držkovice v Domě umění

Odkaz na článek Zátiší mezi Slezskem a Paříží v Kulturních novinách ze 7.3.2011 v souvislosti s právě probíhající výstavou obrazů V.D. v ostravském Domě umění.

http://www.kulturni-noviny.cz/clanek_Ales_Uhlir.php

(odkaz)Alex | 8. 3. 2011, 7:02

Výstava Valentina Držkovice v Domě umění

Odkaz na článek Zátiší mezi Slezskem a Paříží v Kulturních novinách ze 7.3.2011 v souvislosti s právě probíhající výstavou obrazů V.D. v ostravském Domě umění.

http://www.kulturni-noviny.cz/clanek_Ales_Uhlir.php

(odkaz)Zook | 7. 3. 2011, 18:39

To aggu: Možná jste si nevšiml, že mi nešlo o ubytování jako takové. V Ostravě je s ubytováním ten problém, že většina penzionů a hotelů nemá žádné reference. Proto jsem si myslel, že mi ostraváci poradí, kam by poslali bydlet svoje známé. ;)

Jinak ostatním, kteří mi odpověděli děkuju a rád dostanu ještě jiné tipy na ozkoušené ubytování.

(odkaz)jarnemec | 7. 3. 2011, 9:36

Pokud máte rádi domácí prostředí, nostalgickou atmosféru a původní interiérové vybavení (žádná novodobá kašírka), tak doporučuji penzion U Špačků: http://www.u-spacku-ostrava.az-pension.eu/

(odkaz)aggu | 7. 3. 2011, 8:56

Hotely

co takhle místo 2 dnů čekání 10 vteřin googlování... ;)
http://www.ostravainfo.cz/doprava-a-ubytovani/ubytovani#hotel

(odkaz)adéla | 7. 3. 2011, 7:32

zook

Pokud netrváte na luxusu, což takhle hotel DMH v Zábřehu, přímo u zastávek tramvají a autobusů, viz www.hoteltrans.cz.

(odkaz)Rýša | 6. 3. 2011, 18:26

Zook

Ostravský Clarion Congress Hotel Vám raději nebudu doporučovat :-)
http://www.sport.cz/clanek/183400-tenistum-kazachstanu-zlodej-vybral-pokoje-zatimco-hrali-ctyrhru-dc.html

(odkaz)Miv | 6. 3. 2011, 16:17

to Zook

Určitě bych hledal nějaký penzion v Mariánských Horách. např:

http://www.dmz-penzion.cz/
http://www.hotel-ostrava.eu/

(odkaz)j.ree | 5. 3. 2011, 16:09

@Zook

zalezi kolik chcete utratit a do ceho si lehnout. Myslim, ze je v pohode Harmony club hotel u domu energetiky - viz http://www.harmonyclub.cz/hotel-ostrava-ubytovani.html

(odkaz)Zook | 5. 3. 2011, 10:56

Kde se ubytovat

Dobrý den, potřeboval bych poradit s tím, kde se v Ostravě ubytovat.
Rozhodující je pro mně cena a dobrá dostupnost MHD do centra. Nemusí to být ubytování v centru, ale aby se do něj dalo pohodlně dostat. Máte nějaké tipy?
Díky

(odkaz)aggu | 9. 2. 2011, 14:06

Propagace "balíčků" by i byla. Vídávám flyery v tramvaji. Ale to je tak tristní snaha a směšné výsledky, až je mi líto toho ubožáka, který o tom musel do "Newsletteru" napsat pochvalnou ódu ;)
Když už je ten anonymní vedoucí anonymního odboru MMO takový truhlík, že ho nenapadne že asi páchá nesmysl a vyhazuje peníze oknem, to ani nikoho ze zastupitelů netrkne, když to čte? Co tak třeba interpelace? Výdaje, výnosy? Nic?
Jo já zapomněl, peníze daňových poplatníků + EU jsou jenom papírky...
Prosím zodpovědného: zapomeň na balíčky, vem koště a ukliď ostravské ulice. Pak je poctivě vydláždi, posekej trávu okolo, prostříhej stromy, kup mobiliář a pak začni přemýšlet jak nalákat lidi do Ostravy.

(odkaz)Vladimír | 9. 2. 2011, 12:12

aggu, Rýša

Pánové, co se Vám zdá tak veselého na tom, že byly prodány téměř DVA balíčky DENNĚ? Největší zážitek to byl asi pro tu osobu, která je prodala. Vždyť je to úspěch jako hrom!!! 8=D
To jistě takovému skokovému nárůstu napomohla především cílevědomá PROPAGACE!!!
A zajisté byste sami mohli přidat pár tipů pro nezapomenutelné zážitky - třeba procházka městskou čtvrtí vesnického typu spojenou s inhalacemi (Bartovice), pokusy o přechod přes Masarykovo náměstí bez úrazů, cestování městskou dopravou z jednoho konce města na druhý atd. A koneckonců ani to Horem dolem po místních komunikacích nemusí být marné. Navíc jsou to zážitky nezpoplatněné!!!
Ó, my se máme!!!

(odkaz)Rýša | 8. 2. 2011, 18:53

aggu,

nejen Vy, ale i mne jste rozesmál těmi balíčky - moc hezky jste to napsal, díky :-)

(odkaz)aggu | 8. 2. 2011, 18:37

úžasné výkony magistrátu na poli propagace turismu

já mám dneska fakt veselý den. teď si čtu "Newsletter Cestování Ostrava 2011", který nám "proudly present" připravuje ("zadarmo") náš magistrát.
A co se nedočtu:

Balíčky zážitků letí !!!
Programové balíčky města Ostravy zaznamenaly v posledním čtvrtletí minulého roku skokový nárůst prodejnosti!
V posledním čtvrtletí roku 2010, tedy od 1. 10. do 31. 12., se prodalo 114 kusů balíčků, což je více než 70 procent z celoročního prodeje. Největší nárůst byl zaznamenán v měsíci listopadu, kdy se prodalo 97 balíčků.
Nejvíce prodávaným byl balíček s názvem Horem dolem na čtyřkolce, kterého se v listopadu prodalo 32 kusů, v celkovém součtu pak 41 kusů.
...
Pevně věřím, že těch famózních 114 ks za 3 měsíce myslí někdo v tisících. I tak by to sice bylo plivnutí do Ostravice, ale budiž....
Já Vám na magistrátě fakt fandím!

(odkaz)Tom Plesník | 19. 1. 2010, 14:24

Rybník Štěpám

Kousek od Turkova po cyklostezce je taky pěkné místo na výlet.
http://www.mapy.cz/#mm=ZPfP@x=141742400@y=135304832@z=14

Mám pár fotek toho místa z letošního podzimu, ale brzo se tam chystám vypravit znova, akorát mě trochu odrazuje neustálá oblačnost.

http://www.foto-tom.net/2009/12/rybnik-stepan-okoli-chranena-oblast-v.html

(odkaz)aggu | 15. 1. 2010, 19:29

ad Turkov

pixxel: ještě aby to pochopil i Mr. Novák.....který by do toho nejraději vmastil asfalt...

(odkaz)Pixxel | 15. 1. 2010, 16:20

Les Turkov

Umístění: Východně od Pustkovce, severně od Třebovic, jižně od Martinova, západně od řeky Opavy

Mapa umístění: http://www.mapy.cz/#mm=ZPfP@ax=141737664@ay=135232864@at=Les%20Turkov@ad=...@x=141741280@y=135231712@z=15

Popis: Vše důležité o tomto lesu naleznete na stránkách http://www.turkov.cz/

Fotografie: Fotky z těchto míst lze shlédnout při navštívení odkazu „Mapa umístění“. Při otevření odkazu se Vám zobrazí mapa umístění tohoto místa/objektu. Okolo červené šipky by se měli zobrazit malé čtverečky, které představují fotky vyfocené na onom místě.

Vlastní komentář: Dneska jsem se tam šel podívat a nevěřil jsem svým očím. Jedním slovem…počkej si na to… „Nádhera“;). Byl jsem tam kolikrát ale v zimě ještě ne. Všem doporučuji, kdo má chuť se pokochat krásou pohádkové přírody. Něco jsem tam i pofotil, se když tak podívejte (odkaz na mapy) ale doporučuji osobně navštívit, pač ta krása nejde ani z části zachytit sebelepším fotoaparátem.

(odkaz)Frantisek Dobrota | 13. 1. 2010, 16:19

Neva

To je druhy porubsky les. Ten o kterem byla rec, je od arealu VSB pres Myslivnu ke koupaku a dal.
A ten od Koliby, kolem Arrows na Plesnou je ten druhy. To je na osmaku fajn, ze je obklopen lesy.

(odkaz)Pixxel | 13. 1. 2010, 16:17

Miv: díky moc za to pdfko, bude se mi hodit;)...

Neva: Ten les který myslíte, už nejspíš pod Porubský les nepatří. Přes ten les jezdím v létě často, hodně často, a zatím jsem tam žádné individua nepotkal. Jinak na Rezavku už si dlouho brousím zoubek;)...

(odkaz)Neva | 13. 1. 2010, 15:54

Porubský les

Jestli je to celý ten, který začíná u Arrowsu a končí u Globusu, tak je mi líto, že není upraven i na procházky s kočárkem. A tak nějak mi připadá, že je to spíš ráj pro bezdomoce a různé divné party. Škoda, je to jinak zajímavý kus přírody. To už je určitě lepší a schůdnější Bělský les.
Mohu doporučit přírodní rezervaci Rezavku u Odry.

Jinak bych si tu taky ráda přečetla spíš zajímavé tipy na turistické výlety po okolí, s nadcházejícím jarem je dobré vědět, kam zajít.

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 13. 1. 2010, 12:47

Diskuze pročištěna + upozornění pro aldika

Díky všem za reakci a energii, ale offtopic byl vymazán, ještě necháváme Hankokův příspěvek, ať si ho aldik přečte.

Aldiku, už jsme vás upozorňovali několikrát, takže při jakémkoli dalším podobném spamování počítejte s tím, že se vaše příspěvky už nezobrazí. Diskutujte k tématu, pravidla jsou jasná.

(odkaz)Hankok | 13. 1. 2010, 11:18

aldik

špatného ? že neustále tlačíš do každé diskuze, i přesto, že se jí to vůbec netýká, nějaké markety atd. Nikoho (kromě tebe) nezajímá, že může jít po výletě žrát do Globusu. Říkáš "po celodenním výletě, šup na nákup", říkám ti, že to NIKOHO nezajímá. Nevím jak ostatní lidi, ale já po výletě nemám chuť jít nakoupovat. Mám chuť si dát nějaké dobré jídlo ve nějaké z restaurací, které mám rád. Pak si zajdu někam na pivko atd. Ty asi trávíš čas jinak, lítáš po marketech, což tě, soudě podle tvých příspěvků tady, asi nějakým způsobem vzrušuje a naplňuje. Je to tvůj životní styl, užívej si ho, ale prosím nevnucuj to tady neustále. Buď diskutuj k tématu, nebo si založ vlastní blog, kde budeš glorifikovat vše co má střechu, pokladny a regály se zbožím. howgh

(odkaz)Miv | 13. 1. 2010, 11:18

pixxel

K výletům: občas čerpáme z docela povedené příručky moravskoslezkého kraje:
http://verejna-sprava.kr-moravskoslezsky.cz/assets/mapy/naucne_stezky_msk_2008.pdf

Člověk mnoho z nich neplánovaně mine, či částečně projde. Občas si ale naplánujeme jako cíl přímo naučnou stezku. Prošli jsme tak několik stezek v poodří a příjemně mě překvapila i stezka u Bolatic (č. 36), kde bych asi normálně nikdy nešel.

(odkaz)aggu | 13. 1. 2010, 10:29

porubský les = sáňkařská dráha Smrťák + cesta na Myslivnu + bečky.
V létě porubský les vypadal jako hřbitov na Dušičky, všude ohně a pivo ;)

(odkaz)Frantisek Dobrota | 13. 1. 2010, 9:08

Porubský les

Mautycka: Tak to mame podobne zazitky, na piskovne jsme si taky hrali :-)

(odkaz)Mautycka | 12. 1. 2010, 23:02

Porubský les

Jojo, ráda tam chodívám. U potoka je tam místo, kterému jsme říkali "pískovna", nevím, jestli se tam kdy písek těžil, ale každopádně tam byla odhalená písková stěna, která měla pro dvanáctiletá děcka úžasný herní potenciál! Dnes už je skoro zarostlá, ale stále se dá najít... A pod ní na břehu potoka jsem se potají učila rozdělávat a udržovat oheň...

(odkaz)Pixxel | 11. 1. 2010, 14:16

Porubský les

Umístění: u západní části Poruby

Mapa umístění: http://www.mapy.cz/#mm=ZPfP@ax=141645888@ay=135201856@at=Porubsk%C3%BD%20les@ad=...@x=141655424@y=135201920@z=14

Popis: Malý lesík na okraji Poruby není ničím zvláštní, avšak svým blízkým umístěním u Poruby je to velice vyhledávané místo na odpočinek, relax či sport pro místní obyvatelé. Pěkné prostředí protkané mnoha stezkami vybízí na pěknou procházku nebo pro sportovně založené jedince je to ideální místo na běhání či v zimních měsících na bezvadné ježdění na běžkách. Naleznete zde plno laviček, altánů a jiných odpočinkových míst. V blízkosti lesa je také hvězdárna a planetárium J. Palisy, kterou lze navštívit a shlédnout některý z mnoha programů hvězdárny. Existuje zde i Myslivna, kde se dá posedět a občerstvit se.

Fotografie: Fotky z těchto míst lze shlédnout při navštívení odkazu „Mapa umístění“. Při otevření odkazu se Vám zobrazí mapa umístění tohoto místa/objektu. Okolo červené šipky by se měli zobrazit malé čtverečky, které představují fotky vyfocené na onom místě.

Zobrazeny všechny příspěvky (110)