Diskuze na téma Výstavba a architektura v Ostravě – co se chystá, co se staví a co už stojí

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Momir NJEZIC | 13. 1. 2021, 12:24

Vážná a čestná půjčka, půjčky s Moi Momir NJEZIC na 2,8%.

Vážná a čestná půjčka, půjčky s Moi Momir NJEZIC na 2,8%.

Jednotlivci odkudkoli, pan Momir NJEZIC nabízí půjčky od 2 000 do 900 000 EUR každému, kdo je schopen splácet s úrokem 3% za jakoukoli požadovanou částku. Dělám to v terénu:
- finanční půjčka
- Půjčka na nemovitost
- Investiční půjčka
- Půjčka na auto
- Konsolidační dluh
- Zpětný odkup
- Osobní půjčka
- Jste ve spisu
Pokud opravdu potřebujete půjčku, zkuste ji kontaktovat.

PS: Dostávejte oznámení o svém přenosu na mobil.

Kontakty:
E-mail: momirnjezic803@gmail.com
Whatsapp: +22 951 589 194

(odkaz)Hedvika D. | 1. 12. 2016, 18:45

Vodojem na Hladnově

Dobrý den,
v mé diplomové práci se zabývám vodárnou na Hladnově, její historií, architekturou, atd. Sháním dobové fotografie, anebo informace o bývalé restauraci Na vyhlídce (Panorama), která zde kdysi sídlila. Budu vděčná za jakoukoliv informaci. Moc děkuji.

(odkaz)jarnemec | 5. 5. 2016, 22:46

Změny veřejných prostorů v polských městech na srovnavácích fotografiích

aneb u nás budeme neustále kecat, že něco nejde

https://urbnews.pl/urb-transformacje-polskich-przestrzeni-publicznych-zdjeciach-galeria/

(odkaz)jarnemec | 21. 4. 2016, 11:34

Přestěhuje Kofola své sídlo do Dolní oblasti Vítkovic?

http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/prestehuje-kofola-sve-sidlo-do-dolni-oblasti-vitkovic-20160421.html

(odkaz)krmič | 14. 4. 2016, 22:42

Vlastně v bývalé aglomeraci to myslím před pár lety tak nějak vypadalo.
Jak je to tam teď?

(odkaz)krmič | 14. 4. 2016, 22:31

Ac - proč ne?

Před lety jsem někde na netu četl (už bych to samozřejmě nenašel), že ekologisté v Německu tento postup doporučují a že se to tam v některých lokalitách úspěšně praktikuje. (Nevím od té doby jak se to osvědčilo a jestli se názor nezměnil.)
Je to pro přírodu a životní prostředí přínosné, usídlí se tam vzácné druhy, především ptáků.
No, při nejmenším to nestojí peníze. A myslím, že to ničemu neškodí.
Můžete se vztekat, že v Ostravě by to nešlo, protože :-)

(odkaz)Ac | 14. 4. 2016, 20:13

Jiný model by byl dívat se na to jak se to pomalu (nebo rychle) rozpadá, nesmí se tam, protože je to nebezpečné a pomalu to mizí ve sběrných surovinách.

(odkaz)Ferdinand, starý clown | 14. 4. 2016, 15:41

Amplifikace plynojemu

Tady mě zaujala poznámka o elektronicky podporované akustice v plynojemu. Nevím o žádném koncertním sále ve střední Evropě, kde by se to povedlo, respektive udrželo. Ale možná existuje.
Na druhé straně muzikálová produkce nebo koncerty typu "Tři tenoři" jsou založeny na plné amplifikaci a dnešnímu divákovi to nijak nevadí. Někteří to vítají, protože přirozený zvuk jim připadá fádní a slabý. Takže k čemu prostorová akustika, že?
[;>)
Ostatně byly spřádány plány na přestěhování operní produkce (neamplifikované) do těchto zvukově hodně podivných prostor. A naopak v akusticky velmi slušném sále DAD není co hrát, respektive to, co se tam, hraje jen sporadicky nachází své publikum.
Proč něco dělat normálně, když to jde i jinak.

(odkaz)Coppola | 14. 4. 2016, 13:27

Co je na té Kofole špatného?
Ten model, který popsal pan Michna zní celkem správně, nastartovat bývalou průmyslovou lokalitu dotovanou kulturou a po nastartování to přenechat trhu.
Nebo co by byl podle vás ideální model?

(odkaz)jarnemec | 14. 4. 2016, 11:05

Hezky to okomentoval (na FB) Jaroslav Michna: "Tak tohle je typický scénář postindustriálních, brownfieldových či masových vybydlených částí měst, v prvním plánu si tyto oblasti vyhlédnou umělci, udělají tam ateliéry, zkušebny, dílny atd., na to se nabalí kluby-doupata, alternativní scény divadel, pak přibývají kavárny a restaurace a nakonec kanceláře, kancelářské budovy, lukrativní loftové byty a byznys centra, viz. Londýn, New York, Praha... Dolní oblast sice nenaplňuje přesně tenhle postup, především v první fázi, protože zde byl kapitál nainjektován hned v prvním plánu, ale zbytek příběhu už sedí."

Ale nemá smysl se nad tím pozastavovat, dalo se to čekat. Nyní je třeba upnout pozornost na to, co lze ještě změnit. Momentálně první fázi prochází centrum...

(odkaz)aldar | 14. 4. 2016, 9:31

A každý, kdo pojede lanovkou na Emu dostane láhev kofoly zdarma...

(odkaz)Jana K. | 13. 4. 2016, 21:34

Pane Jaroslave, to se dalo čekat. Konec konců, byl jste to právě Vy, který na tyto hrozby od začátku upozorňoval. Já si moc dobře pamatuji, jak Vás kde kdo napadal a urážel a vykládal zmaty o závisti apod. Budoucnost celé DOV vidím následovně: Kofola a další firmy, tj. komerce jak vyšitá. Nebo DOV převezme město, což by ovšem byla ekonomická sebevražda, a ten super blbec který to prosadí na základě toho vyhraje volby.

(odkaz)jarnemec | 13. 4. 2016, 14:44

Z březnového rozhovoru s Pleskotem pro Hobulet, radniční noviny Prahy 7:

... (GONG -) "Jak jste tam řešil akustiku? Dají se takové věci dopředu propočítat?

Zrovna akustika se dá dopředu spočítat. I když v prostoru, který jsme řešili, se moc exaktně určit nedala. Na druhou stranu vždycky mělo jít o kongresový sál s elektronickou podporou ozvučení. Na to funguje skvěle. Ale zrovna nedávno mi říkal syn, že se mezi klasickými muzikanty o Gongu nepovídají špatné věci. Znovu ale opakuju, že Gong není primárně filharmonická hala, to v žádném případě.

Kromě Gongu jste podepsaný i pod dalšími známými realizacemi, jako je energeticky soběstačné ústředí Československé obchodní banky, ostravský Svět techniky nebo průchod valem v Jelením příkopu. Na čem pracujete nyní?

Je toho dost, ale nejdůležitější jsou momentálně dvě věci. Pro Prahu 4 kreslíme bytovou výstavbu na Kavčích horách, což jsou trochu větší domy zhruba šedesát až sedmdesát metrů vysoké, a v Ostravě pracujeme pro Kofolu.

Takže se už konečně rozhodla přestěhovat z Krnova a nevozit náklaďáky s limonádami po serpentinách, kde se jezdí ralley?

Bude to jejich nové ústředí. A shodou okolností si Kofola vybrala jeden z objektů v dolní části Vítkovic, takže po plynojemu teď předěláváme bývalé hornické koupelny." http://hobulet.cz/archiv/2016_03.pdf (str. pdf 7-8)

aneb "budoucí směr celé oblasti. Jakmile skončí udržitelnost, skončí kulturní aktivity a nastoupí komerce"

(odkaz)jarnemec | 24. 3. 2016, 9:49

@Alex:

A co fotoreportaz ze srpna 2015? http://ostravablog.cz/foto/smernik-z-havirova-je-v-ostrave/

(odkaz)aldar | 23. 3. 2016, 18:48

Odstranění kovaného kýče z rondlu před radnicí jsem se dočkal. Ale že to trvalo?!

(odkaz)Alex | 22. 3. 2016, 19:39

Aktuální a skutečně zajímavé věci o (nejen) architektuře zde nejsou

Občas sem přijdu, abych se dověděl nové věci z Ostravy. A z Psa se nyní dovídám, že v Ostravě perfektně obnovili památkově chráněnou stavbu z 30. let na Fifejdách. Dělalo se na tom několik let a zde nic, žádná reportáž, ani jedno foto. To nesvědčí o tom, že by zdejší autoři článků a fotek měli přehled o tom, co vše se u nich doma děje. Hlavně že pořád skuhrají na ruinami Textilie.

(odkaz)krmič | 8. 11. 2015, 19:09

La Samaritaine

Taxem se včera díval v TV na film Holy Motors a ten obchoďák v Paříži mi přišel v podobném stavu jako naše Textilia. Že by problémy vznikaly i jinde než jen a výhradně v Ostravě? :-)

(odkaz)aldar | 24. 10. 2014, 20:40

Tak kdy už....

(odkaz)aldar | 24. 10. 2014, 20:39

Tak kdy už....

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 2899