Diskuze na téma Výstavba a architektura v Ostravě – co se chystá, co se staví a co už stojí

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)lida | 9. 10. 2014, 14:40

Možná až zmizí ten kůň Kajnar a spol.

(odkaz)aldar | 9. 10. 2014, 12:51

KDY

Kdy konečně zmizí ten kůň na kolečkách z rondelu před radnicí?

(odkaz)cvodans | 23. 7. 2014, 12:27

azrealita

230714
V úvodu se neehci nikdy stát součastí skupiny či společeneství, která by mě mohla ovlivnit tak abych přestal být sám SEBOU- MNOU.. Něco se snaží vytvářet protiklady v životě pro celkovou rovnováhu a myslí to jenom sebe a narušuje to Mé plány a sny o mé vlastní rovnováze. Těmito manipulátory- siloum okolo i v nás jsme do slova řízeni Od kolébky až do hrobu.
Jestli-že se tobě něco daří nebom se cítíš dobře tak ti podle matematické přesnosti této Síly hodnotou projevu adekvátní opak.
Povědomí o těchto událostech dějících se v našich životech mají vybraní členové některých církví a sdružení. Kdykoli se stane nějaká neočekávaná událost, konflikt či nehoda k níž dojde a vy si to nedovedete vysvětlit, stojí za tím TA- neznámá- co to říddí a ovládá, nebo když řeknete sobě či druhým, že sse něco nestane nebo stát se nemuže ( a vnitřně svému tvrzení věříte) věste že se stane přesný opak. Toto a mnohé víc se děje od počátků lidstva..
Některé organizaace- sdružení tohoto s vědomím užívá ku prosprěchu Lidstva a jiné dle mého pohledu Špatné organizace ku prospěchu svému se ,, řvoucím ´´ sloganem – děláme to pro vás ! ? ?..a uskutečňují porušování těchto pravydel BYTÍ – ŽIVOTA a tím rovnováhu dočasně naruší a tato rovnáha se následně stejnou měrou projeví. TI JEŽ TYTO ZÁKONY ZNEUŽÍVAJÍ, nepoužívají jen často probírané ovladací čipy ( pouze ty by toho mnoho nezvládly) jejich TECHNOLOGIE je zaměřena lokálně na smysly a plošné tělo ale i CHEMIKÁLIE po nichž jsou napadeny speciální receptory v mozku, které mají za následekpřirozenou ÚNAVU a SPÁNEK po aplikaci dochází k odbourání přirozeného spánku a únavy a tímto se stáváte efektivnější LOUTKOU. Další látka po aplikaci způsobí TĚŽKÉ EMOČNÍ PŘETÍŽENÍ po jehož odeznění dojde k emočni PROSTOTĚ a emoce poté mají pod plnou kontrolou a jednotlivě či komplexně je aktivují dle svých konkrétních potřeb.
Technickým projevem manipulace společnosti je fyzický pocit či vjem se kterým máte spojenou KLAD ČI ZÁPOR a tento vjem nebo pocit (př.: dráždivost špičky nosu při lži a kořenu nosu při pravdě ) daná společnost dle svých potřeb užívá, čímž je následně ovlivněno projev chování a z toho následný slet událostí řízený PRASTARÝMI Zákony..
Pojednání a první záznamy na tzv. POPIS – NÁVOD NA LIDSKÝ ŽIVOT , byl objeven egyptologi v prvnim kvartálu 20.stol původem z období Starověkých panovníků Egypta.. cs314iq@gmail.com

(odkaz)David | 27. 4. 2014, 14:33

Odpoved

Rýša: Údajně se tam má stavět obchodní centrum: http://www.msstavby.cz/obchodni-zona-privoz-12-11-2010/

(odkaz)Rýša | 27. 4. 2014, 8:55

dotaz

Co se bude stavět u Odry v Přívoze za Černým potokem?

(odkaz)Rýša | 24. 3. 2014, 20:40

Zdravím Vás!

Petřkovice, Lhotka, Hošťálkovice - klid, příroda a do centra výborné spojení MHD. Autem do centra cca 10minut, z Petřkovic 5 minut.

(odkaz)aggu | 24. 3. 2014, 0:13

.

Všechny okrajové části jsou klidné, s výjimkou Radvanic. Příroda je od severu po jihozápad. Centrum je dostupné autem z kraje Ostravy do 20min.

(odkaz)Zdravím Vás! | 23. 3. 2014, 21:38

Místo na bydlení

Přeji hezký den,

ráda bych se zeptala Ostraváků, kde je vhodné koupit pozemek na bydlení? Nějaká klidnější okrajová část i s přírodou a snadná dostupnost do centra... Děkuji!

(odkaz)Rýša | 3. 3. 2014, 8:29

dotaz

Je možno někde zjistit, jak to bude dál se stavbou skeletu u Dalkie naproti O. brány? Doufám, že ten skelet tam nezůstane na věčné časy jako skelet naproti Domu kultury.

(odkaz)Eva | 25. 2. 2014, 9:51

Co nejdřív by měl odejít Kajnar, ne ho tam nechávat ať ještě zmrví co nezmrvil,
ten si tam musel nahrabat. Nejhorší primátor ze všech - škodí Ostravě tak, že
je zdevastovaná, zničená jak po válce. A ten pan Cyril Vltavský - to je teda
asi taky numero, ten už je tam asi od socializmu - absolutně neschopný, je
též za to zodpovědný, jak Ostrava vypadá. Co tam vlastně řeší na tom svém
útvaru - jak udělat z ostravy jeden velký bordel? Jsem absolutně zhnusená
tím , co se s Ostravou jako "městem" děje. Neskutečně chátrá a spěje do záhuby
a jsem z toho zděšená a smutná.

(odkaz)jarnemec | 24. 2. 2014, 20:23

@ maro:

Dal jsem to sem, jelikož Kajnar v tomto případě opravdu perlí a myslím si, že můžeme pozorovat začátek další promarněné šance v režii toho nejhoršího primátora v dějinách Ostravy.

"Domnívám se, že je to" Petr Kajnar, který "škodí městu" a "není příčetný". "A to nemluvím o problémech kolem OstraviceTextilie." Kajnar byl ten, kdo dnešnímu vlastníkovi Ostravice-Textilie tak "vstřícně" nechal na splátky prodat pozemky po Německém domě. Jak může někdo deklarovat opravu historických budov, vybudování novostavby vedle, když nemá ani na koupi pozemků. A když jsem na to upozorňoval, dostával jsem obdobné békoviny majlem i v diskuzích, které zde předvádíte dneska opětovně vy, milý/á "maro". Jak to dopadlo se běžte kouknout, nebo se podívejte třeba na http://ostravablog.cz/foto/zapisnik-turisty-v-ostrave-cesta-prvni/

A mimochodem, to je již potřetí, co se (tentokrát nepřímo) pokusilo město Spolek prodat. 2x se to podařilo na zastupitelstvu zarazit (tímto veřejně děkuji zastupiteli Janu Becherovi, který se o to zasloužil). Městský obvod MOaP chtěl Spolek proto, aby si pohlídalo, že se nebude prodávat.

Prý je třeba Spolek prodat kvůli drahé rekonstrukci... (proč je majetek města ve špatném, stavu? A co na to zákon o obcích - zák. 128/2000 Sb., §38, od. 1 ., z kterého jasně vyplývá, že „majetek obce musí být využíván účelně a hospodárně v souladu s jejími zájmy a úkoly vyplývajícími ze zákonem vymezené působnosti. Obec je povinna pečovat o zachování a rozvoj svého majetku.“

Nakonec v debatě na zastupitelstvu zaznělo, že peníze na tuto opravu nejsou problém. Takže o co tu jde?

Kšeft je dohodnut, jen to nějak zaonačit... (?) Nebo je to jen uražená ješitnost Kajnara, který takto jančí od chvíle, kdy ČSSD na MOaP udělala koalici s hnutím Ostravak?

Jasně, různé chyby, přehmaty apod. může dělat kdokoliv. Ale Kajnar v tomto případě předvádí úplně něco jiného.

(odkaz)maro | 24. 2. 2014, 15:12

to: jarnemec

no a? nechápu, proč jste to tu dal ... jistě lze odpovědět výčtem primátorových přehmatů, ale v tomhle případě mi to příjde jako ...kdo chce psa bít, hůl si vždy najde...

(odkaz)jarnemec | 20. 2. 2014, 20:29

Petr Kajnar znovu perlí:

"Primátor města Petr Kajnar (ČSSD) ale před zastupiteli i novináři přidal další a možná hlavní důvod, proč obvod dům nedostane. "Hlasoval jsem proti, protože nepovažuji radu obvodu za příčetnou," prohlásil. A vysvětlil i proč.
"Když jsme jim svěřili věžák, začali z něj vystěhovávat úředníky města. Nebo se domluvili s podnikatelem Zátorským, že se úředníci obvodu nastěhují do jeho baráku, ale když ho vystěhoval, tak řekli ne a představili model nové obvodní radnice za miliardu. A to nemluvím o problémech kolem OstraviceTextilie. Domnívám se, že je to rada, která škodí městu," dodal." http://ostrava.idnes.cz/spory-o-spolek-v-centru-ostravy-bydleni-hypotecni-zastavni-listy-investice-nemovitosti-petr-k-iki-/ostrava-zpravy.aspx?c=A140220_2036520_ostrava-zpravy_kol

(odkaz)jarnemec | 11. 10. 2013, 14:24

Záchrana cenných jatek krachuje, Ostrava si památku nemůže prohlédnout

http://ostrava.idnes.cz/zachrana-cennych-jatek-v-ostrave-krachuje-fgz-/ostrava-zpravy.aspx?c=A131010_1986630_ostrava-zpravy_jog

(odkaz)krmič | 12. 8. 2013, 23:21

Tak jsem tady nedávno vzpomněl Pepu Streichla a on dneska zemřel :-(

(odkaz)aggu | 12. 8. 2013, 19:53

Cienciala: "Ostrava jde po stopách Detroitu".
Přestal jsem číst.

(odkaz)Alex | 12. 8. 2013, 17:04

Nejen Týden...

http://www.enviweb.cz/printclanek/energie/96669/

(odkaz)aggu | 12. 8. 2013, 12:55

.

Petr: o článcích v tiskovině jménem Týden diskutovat nebudu. Stejně jako u Reflexu to už nějaká léta imho pozbývá smyslu, to je jako se hádat o blábolení hejtrů na diskuzích na idnesu nebo deniku. A jak tak sleduju, i Vašeho. Akorát za to nejste placen ;)

(odkaz)Petr | 12. 8. 2013, 9:07

Ostrava projednala územní plán téměř v utajení, zlobí se obyvatelé!

Co čekat od gaunera jménem Kajnara. Městu díky útlumu průmyslu hrozí vylidění. Ostrava je tak zralá na to, aby se z ní staalo ghetto. Dávám jí tak 5 let. Každej rozumnej tam odsuď musí vypadnout.

(odkaz)Petr | 11. 8. 2013, 23:10

Čte a hodně. Četl jste článeček?

Zobrazen 21. až 40. příspěvek z 2899