Diskuze na téma Zdravotnictví v Ostravě – nemocnice a lékaři

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Vladimír | 27. 7. 2011, 9:14

Doktoři před branami?

Některé názory ředitele Nykla jsou opravdu zaznamenáníhodné.
Třeba kde chce nabrat dalších pětadvacet doktorů? Tím spíše, že při jarní nátlakové lékařské akci chtěly skoro dvě třetiny stávajících lékařů pryč ze špitálu! To je chce všechny udržet a ještě k tomu ušetřit? To si s sebou přivedl i oslíčka, který se na požádání otřese?
A z kontextu článku v Deníku vyplývá, že v garážích záchranky neměli automechanici co na práci? Ale hleďme! A jak dlouho takový stav trval? Že by i v době, kdy pan doktor na záchrance pracoval?
Možná se mýlím, možná svými metodami postavil za jediný rok novojičínskou nemocnici zpátky na nohy a teď stejně rychle a účinně začně vzkvétat i fifejdská nemocnice. Možná...

(odkaz)Luděk | 27. 7. 2011, 7:25

Nový šéf městské nemocnice podniká první změny

Slezan
Zajímavé bude komu auto a za jakou cenu prodaji :-). Prodej zánovního vozu býva totiž velice "výhodný".

(odkaz)Slezan | 26. 7. 2011, 17:44

Nový šéf městské nemocnice podniká první změny

„Transport sanitkou je pružnější a čekací doby na sanitní vozy zhruba o třetinu kratší než v minulosti."
To přímo lahodí uchu. Pouze by mne zajímalo, zda je to skutečně pravda.

"Zdá se mu (novému řediteli), že si jeho předchůdce Jan Zháněl pořídil zbytečně drahé služební auto. Benzinový třílitr Škoda Superb kombi s automatickou převodovkou provedený v kůži (!) je podle něj zbytečný luxus. Nemocnice auto prodá, Nykel bude jezdit v levnější a úspornější octavii."
Tak k tomu už opravdu není co dodat.

(odkaz)Slezan | 12. 7. 2011, 19:28

Nový ředitel rozpoutal v ostravské nemocnici personální zemětřesení

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/129640-novy-reditel-rozpoutal-v-ostravske-nemocnici-personalni-zemetreseni/
Jo jo, není nad kontinuitu...

(odkaz)Slezan | 23. 6. 2011, 17:52

Novým ředitelem městské nemocnice schválen Tomáš Nykel

http://www.ostrava.cz/cs/o-meste/aktualne/novym-reditelem-mestske-nemocnice-schvalen-tomas-nykel

(odkaz)Slezan | 16. 6. 2011, 17:36

Městské nemocnici bude šéfovat nový ředitel

http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/mestska-nemocnice-novy-reditel20110616.html

(odkaz)stk | 21. 1. 2011, 2:29

Omluva - netapetoval jsem naschvál, neměl jsem jenom žádnou reakci na obrazovce...

.

(odkaz)aggu | 20. 1. 2011, 22:21

překvapilo mě, jak se v regionech musí všichni přetrhnout s šetřením, a v Ústřední vojenské nemocnici prý s klidnou hlavou každý rok hospodaří se ztrátou 500 000 000. ministerstvo obrany je asi slušnej oddíl ;)

(odkaz)stk | 20. 1. 2011, 21:59

Nastává čas poodhalit závoj

Ministr zdravotnictví vyhlásil jakási opatření proti těm nešvarům, proti kterým údajně bojují naši odcházející lékaři, pro které je příjem až asi pátý v řadě. Výběrová řízení od 50 kKč.- transparentnost atd. Lobisté a lékárníci se už ozvali dnes, taktéž MUDr. Rath promluvil, vedení nemocnic z těchto nekalostí podezřívané kupodivu souhlasí. Lékaři na odchodu mlčí. Že by přece jenom pořadí jejich priorit bylo jiné než inzerované?

(odkaz)stk | 20. 1. 2011, 21:58

Nastává čas poodhalit závoj

Ministr zdravotnictví vyhlásil jakási opatření proti těm nešvarům, proti kterým údajně bojují naši odcházející lékaři, pro které je příjem až asi pátý v řadě. Výběrová řízení od 50 kKč.- transparentnost atd. Lobisté a lékárníci se už ozvali dnes, taktéž MUDr. Rath promluvil, vedení nemocnic z těchto nekalostí podezřívané kupodivu souhlasí. Lékaři na odchodu mlčí. Že by přece jenom pořadí jejich priorit bylo jiné než inzerované?

(odkaz)stk | 20. 1. 2011, 21:55

Nastává čas poodhalit závoj

Ministr zdravotnictví vyhlásil jakási opatření proti těm nešvarům, proti kterým údajně bojují naši odcházející lékaři, pro které je příjem až asi pátý v řadě. Výběrová řízení od 50kKč.- transparentnost atd. Lobisté a lékárníci se už ozvali dnes, taktéž MUDr. Rath promluvil, vedení nemocnic z těchto nekalostí podezřívané kupodivu souhlasí. Lékaři na odchodu mlčí. Že by přece jenom pořadí jejich priorit bylo jiné než inzerované?

(odkaz)j.ree | 19. 1. 2011, 4:25

@Coppola

prave to je k smichu, mozna asi i k placi...

(odkaz)Coppola | 18. 1. 2011, 23:38

to j.ree

A co je na tom k smíchu? To že konečně můžou politici beztrestně a bezproblémově "optimalizovat" dostupnost zdravotní péče a vymluvit se přitom na někoho jiného? To se teda lékařům povedlo... Vypadá to že nakonec bude s výsledkem akce spokojený každý kromě pacientů. A vůbec nejspokojenější budou pojišťovny.

(odkaz)j.ree | 18. 1. 2011, 22:57

:)

http://ostrava.idnes.cz/na-ostravsku-zacnou-nemocnice-omezovat-peci-uz-v-pulce-unora-pt0-/ostrava-zpravy.asp?c=A110118_135750_ostrava-zpravy_jog

"Zdravotní péči v některých oborech a ve většině krajských nemocnic nebude možné po prvním březnu, kdy by lékaři měli odejít, zabezpečit," uvedla mluvčí krajského úřadu Šárka Vlčková a zmínila gynekologii a porodnictví, pediatrii, internu, chirurgii a anesteziologicko-resusčitační oddělení.

"Hejtman upozornil, že už od desátého února bude s největší pravděpodobností nutné přikročit k postupnému utlumování nejohroženějších oborů a činností. Útlum v poskytování péče tak lze očekávat už od poloviny února," zdůraznila mluvčí Vlčková.

"Tuto péči nelze nahradit soukromými dopravními službami. Je nutno předpokládat, že v některých případech dojde k poškození zdraví v souvislosti s délkou přednemocničního transportu do vzdáleného pracoviště,"

(odkaz)Josef Vyskocil | 4. 3. 2009, 9:44

dl

Vypada to na nakou infekcni nemoc, naky vir nebo bacil, uz me to trapi pres rok. Nevolnosti, bolesti v kloubech, v krcni pateri, zadni cast hlavy, bolesti v krku a dalsi. Mam podezreni na chlamydie nebo neco takoveho. Lekarka me posila neustale na neurologie tam me posilaji zpatky ze jsem ok. Strasne :) Potrebuji nakeho dobreho lekare ktery se na muj problem podiva kompexneji. Prakticky nebo internista.

(odkaz)tt | 4. 3. 2009, 1:14

a jaky mas problem pepku?

(odkaz)Josef Vyskocil | 3. 3. 2009, 8:37

Dobry lekar?

Zdravim vsechny, nemate prosim vas tip na dobreho internistu pripadne praktickeho lekar v centru Ostravy pripadne pobliz (Poruba apd.) Jiz pres rok jsem vazne nemocen a moje soucasna prakticka i interni lekarka si me prehazuji jak horky brambor se slovy ze mi nic neni :) Nejsem hypochondr ani psychicky ve stresu (zatim :) ) jen mam nejaky ne lehce rozpoznatelny zdravotni problem, na ktereho to bude chtit dobreho a zodpovedneho lekare. Diky za tip, Pepek

(odkaz)Frantisek Dobrota | 12. 12. 2008, 9:34

berte to pozitivne

Berte to pozitivne - ted vime, ze se takovi ti hypochondri budou tlacit na Fifejdy a v ostatnich nemocnicich od nich bude pokoj :-) Ja tech 30 kacek rad pustim, kdyz budu vedet, ze predemnou nezdrzuje 10 simulantu :-)

Mimochodem, po doktorech moc nechodim, ale co si tak vzpominam, tak mam pocit, ze Cigana jsem tam nikdy nevidel. Vzdycky jsem mel takovy pocit, ze jsou tak nejak odolnejsi, asi diky tomu, v jakych podminkach vyrustaji a ze se s nima uz od mala nikdo ne-tento - nemazli :-)

(odkaz)j.ree | 12. 12. 2008, 8:30

to marty

az budu prolezly, tak si hodim radsi pepku. To vidim na nasem oddeleni ze zdravotnickeho pohledu. Cikany tady ani nema cenu zminovat, to je specificka skupina obyvatel, ktera jeste navic taky vyuziva nemoci lezicich pac, a drze prijde v navstevnich hodinach do pokoje, "čorkne" par veci a zas jde. Uz se to stalo nekolikrat...

Zobrazen 21. až 40. příspěvek z 68