Diskuze na téma Životní prostředí v Ostravě, ekologie, příroda…

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Momir NJEZIC | 13. 1. 2021, 14:35

Propagace půjček společnostem a vážným jednotlivcům,

Jednotlivci odkudkoli, pan Momir NJEZIC nabízí půjčky od 2 000 do 900 000 EUR každému, kdo je schopen splácet s úrokem 2,8% za jakoukoli požadovanou částku. Dělám to v oblasti:
- finanční půjčka
- Půjčka na nemovitost
- Investiční půjčka
- Půjčka na auto
- Konsolidační dluh
- Zpětný odkup
- Osobní půjčka
- Jste ve spisu
Pokud opravdu potřebujete půjčku, zkuste ji kontaktovat.

PS: Dostávejte oznámení o svém přenosu na mobil.

Kontakty:
E-mail: momirnjezic803@gmail.com
Whatsapp: +22 951 589 194

(odkaz)Momir NJEZIC | 13. 1. 2021, 14:28

Vážná a čestná půjčka, půjčky s Moi Momir NJEZIC na 2,8%.

Jednotlivci odkudkoli, pan Momir NJEZIC nabízí půjčky od 2 000 do 900 000 EUR každému, kdo je schopen splácet s úrokem 2,8% za jakoukoli požadovanou částku. Dělám to v oblasti:
- finanční půjčka
- Půjčka na nemovitost
- Investiční půjčka
- Půjčka na auto
- Konsolidační dluh
- Zpětný odkup
- Osobní půjčka
- Jste ve spisu
Pokud opravdu potřebujete půjčku, zkuste ji kontaktovat.

PS: Dostávejte oznámení o svém přenosu na mobil.

Kontakty:
E-mail: momirnjezic803@gmail.com
Whatsapp: +22 951 589 194

(odkaz)jarnemec | 27. 4. 2017, 14:58

@ Tereza:

Fifejdy rozhodně nedoporučuji. Z jedné strany škodlivý smrad lagun a z chemičky, z druhé zápach pivovaru...

O kousek dál, v centru to bylo už téměř snesitelné. Jinak není v Ostravě místo, kde by to bylo vyloženě zdravotně bezpečné, všude je nějaký zdroj znečištění nebo jiná vada na kráse.

(odkaz)Jana K. | 27. 4. 2017, 11:17

Ostravě se vyhněte obloukem. Fifejdy, Přívoz, dnes už Výškovice, Zábřeh, Hrabůvka, tradičně Dubina = děs běs. Moravská Ostrava či Slezská Ostrava také dost smradu, i když v obou částech je pár mini pěkných míst - Sadová, vily kolem Štěrkoven (dnes Metrostav) na Zámostní, ale byt bych tam nekupovala - něco nového se dostavuje poblíž terasových bytů na Keltičkově. Když už Ostrava :-( , tak možná Poruba. Ale budete-li matkou, volte Malenovice, méně již Frýdlant, ale rozhodně ne Ostravu!!!

(odkaz)Tereza | 27. 4. 2017, 10:54

Fifejdy, stav ovzduší

Dobrý den,v současné době se zajímám o koupi bytu v Ostravě, narazila jsem na hezký byt na Fifejdách. Mám velkou obavu z 1 km (vzdušnou čarou) vzdálených ostravských lagun, které mají být do konce roku 2020 sanovány. Při přečtení spousty článků, jsem zjistila, že při sanaci může chemický odpad explodovat a vypouštět do ovzduší další chemické látky. Chtěla bych během 2 let otěhovat a mám strach nejen o své zdraví. Myslíte si, že je nebezpečné, takto blízko bydlet?

(odkaz).... | 31. 1. 2017, 18:25

Ostrava!!!

StB iděs.cz - region Ostrava
Video: Koksovna dusí ostravskou část Přívoz. Vše plníme, brání se.

Otava ml. - dnes majitel koksovny je velký PATRIOT. Ovšem pro jistotu bydlící v Praze, velmi často pobývající ve Švýcarsku a stavějící hotel ve Španělsku.

(odkaz)miki12345 | 22. 1. 2017, 15:13

elektroskútry

Myslím si, že normální motorky svým výparem našemu vzduch velmi škodí. A proto je třeba nahradit motorky a scootery elektroskútry.

zdroj:

http://www.elektrokola.xyz/index.php/20 ... ktroskutr/

(odkaz)jarnemec | 10. 1. 2017, 14:15

z FB diskuze:

Přečetl jsem si na zdi Čistého nebe (https://www.facebook.com/notes/%C4%8Dist%C3%A9-nebe/smogov%C3%A1-situace-pro%C4%8D-jsou-%C3%BA%C5%99ady-na-ostravsku-ne%C4%8Dinn%C3%A9/1302393349806640) diskuzi, kde se vyjádřil i současný hejtman ke stavu ovzduší, poučné.

Ivo Vondrák: "Já bych jen dodal, že nikdo k té situaci vlažný není, protože to dýcháme stejně jako Vy. Je třeba si říct, že neexistuje rychlé a snadné řešení a je nefér říkat, že se nesnažíme o nápravu. MHD zdarma tu byla a k ničemu nevedla a zákaz vjezdu do centra taky nic zásadně neřeší, protože Věřňovice jsou od centra dost daleko. Těžko budou lidé v -16 jezdit do práce na kole. Sám bydlím na návětrné straně Ostravy, daleko od dopravní tepny a mám stejný problém. Dnes jsme rozhodli, že hned jak to půjde, tak budeme odstraňovat posypový materiál z cest a ulic, ale to, že Ostrava je v dolíku a v době inverze to tady je špatné, se jednoduše řešit nedá."

Alibistiská pohádka o dolíčku a o tom jak nikdo nemůže nic dělat...

na zavření problematických prům. podniků, napsal Ivo Vondrák: "To neříkejte do očí mně, to není žádné hrdinství, ale těm lidem, kteří by tam přišli o práci."

Ivo Vondrák: "Jenom hutní průmysl přímo zaměstnává 15tis. lidí. Nepočítám přidruženou výrobu což dohromady činí 45 tis. Všichni mají své rodiny, které jsou na jejich příjmech závislí, takže se dostáváte na minimálně 150 tis. dotčených lidí. To je půl Ostravy. A to nepočítám další těžké provozy. "

Takže přes milion lidí v kraji doplácí na několik desítek lidí... a co řešeit přesun (do jiných odvětví) těch několik desítek lidí, místo přihlížení zabíjení milionů...

Ale chápu, že hejtman si neumí udělat pořádek mezi sousedy a ve městě nebydlí...

Ivo Vondrák: "Nemáte k dispozici žádná skutečná valí dní data o tom, že milion obyvatel trpí v důsledku těchto firem. Já bydlím mezi Ostravou a Opavou a od října nemohu mít večer otevřená okna. Příčinou jsou lokální topeniště nikoliv průmyslové podniky, které tu žádné široko daleko nejsou. A navíc k jeho postupné transformaci dochází včetně toho, že investují nemalé prostředky do ekologizace jejich výroby."

Lidi na ostravsku umírají na rakovinu vlivem špatného ovzduší, děti mají astma, vlivem špatného ovzduší, ale podle hejtmana se nic neděje, občas to zasmrdí to jo...

Ivo Vondrák: "Vidíte, já jsem žil v Rakousku, v Texasu, projel jsem celý svět a tady jsem se vždycky rád vracel. Ano občas to tu zasmrdí, ale celkově to tady mám rád."

viz https://www.facebook.com/notes/%C4%8Dist%C3%A9-nebe/smogov%C3%A1-situace-pro%C4%8D-jsou-%C3%BA%C5%99ady-na-ostravsku-ne%C4%8Dinn%C3%A9/1302393346473307/?pnref=story

Kdysi jsem napsal (2011), to jsem ještě netušil, že z Ostravy sám odejdu:

"... lidé odcházejí, nechtějí poslouchat věčné sliby a dýchat při tom jedy. Čas výmluv již vypršel... Pokud radní hledají podporu u obyvatelů města, musí si uvědomit, že každý Ostravan město podporuje již jen tím, že tu ještě bydlí." http://ostravablog.cz/komentare/nocni-mury-primatora-petra-kajnara/

(odkaz)Lobo | 31. 10. 2016, 10:49

Český rozhlas, 31. října 2016 v 08:06: "Orlová chce podezřelé žáky testovat na drogy, bere je čtvrtina deváťáků"

iDNES, 31. října 2016 8:22: Jedy v ovzduší zpomalují vývoj mozku novorozenců, zjistili vědci v Karviné

iDNES, 30. října 2016 17:55: Ostravské stopy: Město vzkvétá, je vizuálně interesantní, říká kameraman


Vítejte v kraji úpadku a lakování narůžovo

(odkaz)Alena Gotvaldová | 6. 10. 2016, 22:06

Co mi dalo Ostravsko.

Do 54 let jsem žila v Jizerských horách. Bez kapesníku i bez lékaře, v zimě bez rukavic, bez čepice. Pak, po rozvodu, jsem si našla nového partnera na Ostravsku.
Celá šťastná jsem se tam přestěhovala.
Přehlížela jsem, že na mne přicházelo chronické pokašlávání a smrkání, že jsem cítila nepříjemně ostrý vzduch. Přehlížela jsem, když jsem onemocněla 2x za sebou mozkovou mrtvicí a ztratila částečně pohyb. Byla jsem ráda, že jsem nezůstala zcela odkázaná na invalidním vozíku. Pak následovaly infarkty a operace srdce. Když už uplynulo 10 let mého marodění, začala jsem mít raději sebe, než nového manžela a utekla jsem mu zpět na Jizerky. Po dvou létech pobytu stále doznívají velké zdravotní problémy se srdcem. Jen ta rýma a kašel se pomalu vytrácejí. Našla jsem tam hodné lidi, ale ztratila zdraví.

(odkaz)Jana K. | 26. 9. 2016, 10:32

Nepatři to do diskuse o NDM? I když - životní prostředí můžou zamořovat i mažoretky, že?!

(odkaz),,,, | 26. 9. 2016, 6:31

Mažoretky z Horní Lhoty

Zadejte si:

KANKÁN V NÁRODNÍM mažoretky Horní Lhota

Mažoretky z Horní Lhoty - Kankán

Mažoretky z Horní Lhoty - Macejko

Mažoretkyy z Horní Lhoty - Mažoretky

To vše k vidění na YOU TUBE!!!

(odkaz)Eurona | 10. 9. 2016, 17:19

Eurona katalog

Vyzkoušeli jste někdo výrobky od Eurona by Cerny? JSou prý super účinné a navíc nezatěžují životní prostředí. Tak bby mě zajímal Váš názor. www.katalogdrogerie.cz

(odkaz)Kučerová | 28. 5. 2016, 7:55

Prosím o informaci z jakého důvodu po celé ulici Opavská,podél kolejí je chemicky odstraněný trávník:podél celé tretiTRMAVAJE.Bydlím na Vozovně a včerejší pohled z balkonu mě vyděsil.Nestačí,že je tu odporné ovzduší.Dopravní podnik se chová naprosto neuvěřitelně. Děkuji za odpověď

(odkaz)Nina | 17. 2. 2016, 12:15

Biogas

Zabýváte se výrobou ekologických bioplynů? Pak možná oceníte biogas analyzer,který dokáže hlídat a určovat jejich složení

http://oldpaper.blog.cz/1003/ekologie-myty-a-fakta#komentar118294106

(odkaz)Jana | 26. 11. 2015, 11:52

ekologické přípravky

Mohlo by vás zajímat www.euroeko.cz

(odkaz)jarnemec | 28. 7. 2015, 21:57

@Bob: Příště vložte i odkaz či zdroj informace ;-)

"Nejvíce na severu Čech a Moravy a ve velkých městech jako například v Ostravě. Té se říká černá a to podtrhují i desítky černých skládek. Na první narážíme jen tři minuty jízdy od centra města." http://tn.nova.cz/clanek/cesko-zamoruji-cerne-skladky-nepomahaji-ani-tucne-pokuty.html

(odkaz)Bob | 28. 7. 2015, 21:18

Mistři

Tak opět Ostrava vede! Nejvíc černých skládek v republice a to kousek od centra.
Ale určitě budou pěkně zarostlé a zelené,že Olgo?

(odkaz)jarnemec | 23. 7. 2015, 14:14

Vypakuj smog z Ostravska!!!

Právě teď se rozhoduje o tom, jaký vzduch budou lidé na Ostravsku dýchat v dalších pěti letech.

Do 3. srpna sbírá ministerstvo ke strategii připomínky. Chtěj, aby do ní přidalo účinná opatření. Vypakuj smog.

Jak můžu vypakovat smog?

Jsou 2 možnosti:

1) Můžeš vyjádřit Ministerstvu životního prostředí svůj postoj. Níže najdeš 7 připomínek, ke kterým se můžeš přes tento web připojit a odeslat je e-mailem ministerstvu.

2) Pokud chceš mít jistotu, že se tvými připomínkami bude ministerstvo zabývat, je nutné poslat je vytištěné a podepsané poštou na adresu MŽP.

více zde: http://vypakujsmog.cz/

(odkaz)jarnemec | 23. 7. 2015, 13:58

ke komunitní zahradě doporučuji (resp. vyzkoušeno): http://prazelenina.cz/
https://www.facebook.com/Prazelenina
k tématu např.: http://praha.idnes.cz/komunitni-zahrady-v-praze-09h-/praha-zpravy.aspx?c=A140311_2043947_praha-zpravy_bur
Jak vypadá komunitní zahrada v Ostravě bohužel nevím, nestačil jsem se tam ještě zajít kouknout.

Prostor letní zahrádky před Cooltourem se mi zdá v klidu, ve stylu https://www.facebook.com/containall K městskému koloritu současnosti to patří a je to velice příjemné... Ale chápu, že to není vhodné pro každého. K tomu více snad když tak pokračujme zde: http://ostravablog.cz/diskuze-na-tema/restaurace-hospody-a-kluby-v-ostrave/

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 396