Diskuze na téma Životní prostředí v Ostravě, ekologie, příroda…

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)krmič | 24. 6. 2015, 12:10

Tak jsem dnes náhodou šel kolem té oslavované komunitní zahrady. Ubohost. Kdyby nebyly do všech stran nápisy, spletl bych si to se smetištěm. (Které bych za tržnicí přirozeně očekával.)

O kousek dál (nová?) restaurační zahrádka Cooltour. Já si připadal jak v cikánské vesnici na východním Slovensku. Nebyl tam provoz, to ne, mám na mysli tu "architekturu". Tak si tedy kulturu nepředstavuji. Nu, každý má jiný vkus.

Málem bych dal za pravdu Janě K. s jejím spíláním Ostravě.
Ještě že o pár set metrů dál je Ostrava v pořádku.

(odkaz)krmič | 7. 6. 2015, 16:16

Jak to souvisí s životním prostředím v Ostravě?

Odpovím si sám:
Všechno souvisí se vším
:-)

(odkaz)kafralka | 7. 6. 2015, 13:05

Stejně se svět už v pudel obrací http://creativelife.cz/sodoma-gomora-misto-kam-pocitace-chodi-umirat/

(odkaz)Rýša | 6. 5. 2014, 16:02

Bože, ta Ostrava má smůlu....vrchol nevkusu !!!
Který známý si potřebuje namastit kapsu ???

(odkaz)aggu | 6. 5. 2014, 15:40

dal:
Z Prahy ten běs nevyhnali, "jen" část betonových popelnic přesunuli.
I zde to vidím na vítězství mdlého ducha. Nic proti explozivnímu rozšiřování zeleně, pane Madej, ale ulice jsou pro lidi a ne pro betonové kontejnery.
Ty dotace za to nestojí. Nebo ano? ;)
Jen malou radu: když v ulici (např. Ruská) není místo pro alej stromů, tak nekupuji truhlíky, ale zúžím silnici a třeba zpomalím provoz. Ve městech jako New York to už pochopili. Dosáhne se téhož. A nemusíme se všichni stydět za to, co konšelé zase provedli tomuto městu.

(odkaz)dal | 6. 5. 2014, 13:11

beton-truhlíková mánie

Z Prahy ji vyhnali, Ostrava ji radostně zavádí!!! Třeba na Ruské ulici naproti elektrárny - co s těmi stromy budou dělat???

(odkaz)jarnemec | 6. 5. 2014, 12:00

beton-truhlíková mánie

po dvou letech je zde ...

(odkaz)VIVA Ostrava | 30. 10. 2012, 20:02

Další vývoj zemský očima VÁCLAVA CÍLKA 21.11. v 17:00

Přijměte srdečné pozvání na povídání o přírodě, klimatu, člověku, Zemi..
RNDr. Václav Cílek, který se často bjevuje v rozhlase a televizi je českým geologem, klimatologem, spisovatelem, filozofem...
Získal mnohá ocenění za popularizaci vědy. Vede kurzy věnující se vývoji české krajiny na tuzemských i amerických univerzitách.
Přednáška se uskuteční 21.11. v 17:00
KONTAKT A REZERVACE NA:
ahoj@vivaostrava.cz, 773 40 80 90
VIVA Ostrava, Horní 55, Ostrava - Hrabůvka

Vstupné 100 Kč

(odkaz)aggu | 8. 10. 2012, 16:20

beton-truhlíková mánie asi dorazí i do Ostravy

http://www.youtube.com/watch?v=AlKxAQWA6Nc
00:48
Pánbů s námi a zlé pryč...

(odkaz)Mautycka | 16. 7. 2012, 14:48

to Alex

Co tak zakázat bezohlednost a přísně ten zákaz vymáhat?
Co je ale bezohlednější - nutit někoho, aby si svou drogu nechal na doma, nebo nechat sem tam nějakého nekuřáka vdechnout plné plíce dýmu?
Kdo má absťák nebo neví, co s rukama, bude jistě hájit kuřáka.
Kdo má astma, ten má taky jasno. A ano, pokud má někdo opravdu silné astma, pak opravdu ten jeden dva nádechy za procházejícím kuřákem stačí, abyste dalších 5 minut měl co dělat sám se sebou.
Možná lepší, než zákaza a příkazy by bylo zavést na školu výuku etiky a společenského chování, kam by rovněž mohlo spadat vzdělání v ohleduplnosti vůči soukmenovcům. Je nás hodně, musíme spolu nějak žít, a svoboda jedince končí tam, kde začíná svoboda druhého. Jen se kolem sebe rozhlédnout a chtít ty druhé vidět.

(odkaz)Miv | 13. 7. 2012, 13:26

to Alex

Paní Sára si ztěžovala na bezohlednost. Není potřeba mít na vše zákaz či příkaz. Věci obvykle nejsou černobílé ani zelenobílé. Prostě jen trochu tolerance a slušnosti, nic víc.

(odkaz)Coppola | 13. 7. 2012, 13:04

No nevím, myslím, že paní Sára o žádných zákazech nemluvila, tak nevím proč se na toto téma Alex tak rozohnil...

Jinak můj názor nekuřáka je ten, že to je od kuřáků bezohlednost, kouřit na veřejných místech v blízkosti nekuřáků, tzn. i na ulicích. Ty koncentrace nejsou vůbec malé, smrad je to otřesný i mnoho metrů od zdroje.

(odkaz)krmič | 13. 7. 2012, 12:05

Alex

Jako obvykle, naprostý souhlas.

A opravdu nechápu (sám jsem nekuřák), jak může někomu vadit, když kolem něho venku, na ulici, projde kuřák. Ta koncentrace je nepatrná. Na množství záleží, ne že ne. Mi zase nevoní některé kosmetické produkty (Lybar). No a?

(odkaz)Ladin | 13. 7. 2012, 9:54

Takže Alexi, abych vás pochopil, za zákazy a příkazy u nás můžou Zelení, kteří seděli v parlamentu jedno volební období a měli asi 6 poslanců a ne ODS nebo ČSSD, kteří se střídají u moci zhruba posledních 20 let, včetně ostravské radnice?
Opravdu jste mě pobavil. Škoda že nejde zakázat hloupost a demagogie.

(odkaz)Alex | 13. 7. 2012, 8:54

Co ještě zakázat?

V Česku se obecně rádo zakazuje. Zákaz uspokojí rozhořčené, ale jen na čas, pak se hledá dál, co by šlo ještě zákázat. Tož nekouří se ve veřejných budovách, na zastávkách, restauracích, čekárnách atd. Teď ještě vadí pár těch zoufalců hulících při chůzi na ulicích. Dokonce i 100 metrů vzdálených, jak píše ta paní, která se tak rozohnila. Takže zakázat kouřit při chůzi. Pak by se dalo zakázat kouřit i doma a proč ne zakázat cigarety a kuřivo vůbec? A zakažme průmysl, ten má také exhalace, tím se hodně vyřeší. A s větrem vanoucím z Polska by se nic dělat nedalo? Kdyby se těmto extremistům vyhovělo a kouření zakázalo vůbec, vymysleli by si další věc, třeba že na ulici je spousta tlustých a začali by zakazovat, co jíst a kolik. Tyto přístupy založené na zákazech, které mají něco "vyřešit" jsou druhem extrémismu. Dost pošuků se tímto baví a otravuje ostatní. A svět jde s prominutím do pr..... Omlouvám se, musel jsem, ač sám nekuřák, reagovat. V Německu už někteří tak zhloupli, že jim vadí i zahradní grilování sousedů a křičí, že se bojí "globálního oteplení" a tyto věci se v obcích řeší. Zda a kdy, jak často grilovat, uvědomit sousedy nebo se s nimi dohodnout, kdy jim to nebude vadit atd. Pokud se podobní blázni neusměrní (nejlépe je nevolit je), přijdou takové pitomosti a nesmyslné zákazy, rádi žvaní o přírodě a pak ani neví, co je biomasa, jako ta česká poslankyně za Zelené. Nejde jim o přírodu a živozní prostředí, ale o omezování svobody a o moc.

(odkaz)Sára | 12. 7. 2012, 21:47

Kuřáci v ulicích

Poslední dobu mám pocit, že se snad ti kuřáci na ulicích klonují a je jich čím dál více. Ono to bude asi tím, že strácejí už jakékoliv společenské zábrany a ohledy, na nekuřáky ani nemluvě a hulí stylem, já si zapálím a jestli ti to vadí, tak je to tvůj problém, jdi jinudy.
Ženská nebo muž jde na ulici, chytne je absťák na nikotinovou berličku, vytáhne cígo a zapálí si a kráčí s ním jak chodící dýmovnice. Smradlavá, odpudivá, obtěžující ostatní lidi, kteří jdou za ní i 100 metrů. A takových závisláckých individuí je na ostravskýcn ulicích čím dál více. Minulý týden jsem vystoupila u Elektry, šla na Masarykáč a než jsem tam došla, tak jsme musela tak 5 krát se zastavit nechat ujít před sebou čmudící nikotinového závisláka , v tom vedru už tak nešlo dýchat a jako astmatik jsem neměla už sílu " zpracovat" ještě ten vnucovaný smrad od těch bezohledných chodících dýmovnic.
Všimla jsem si, že na ulicích chodící kuřáci hulí o sto šest, někdy mám dojem, že nejsem na ulici ale v smrdutém začouzeném hospodském pajzlu... už tak je tady průmyslem otrávený vzduch a ještě ten nikotinový smrad dýchat na veřejných prostranstvích ( běžné chodníky , náměstí- pěší zona ) čím dál více a častěji...tak to je fakt pro nekuřáka a astmatika - fakt záhul. Těžko se mi s tím smiřuje, když jsem celoživotní nekuřák a přesto astmatik, díky tomu svinstvu, co díky průmyslovému specifiku tu musíme dýchat..

(odkaz)Tomas | 23. 5. 2012, 16:08

Oprava

Ne studie ale jen trochu podrobnější zpráva :)

Zobrazen 21. až 40. příspěvek z 396