Diskuze k článku Best of František Řezníček

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Luděk | 4. 7. 2012, 15:21

ad Krmič

Je sice faktem, že obec Vřesina je trošku dále, ale asi všichni chápou co znamená když se řekne jdu se koupat na Vřesinu. Není to sice správně, ale většina lidí to takhle používá. Porubák toto označení je pro mne trochu zavádějící, protože se mi to trošku plete s porubským bazénem.

Takže nebuďme takoví hnidopichové...

(odkaz)Jar. Němec | 4. 7. 2012, 14:49

to krmič:

Ach jo.
1. autorem textu nejsem;
2. koupaku říkám Porubák a jezdil jsem tam ještě v době, kdy tam jezdila z Vřesinské Bedna, později již minimálně;
3. jde o fotku z tohoto článku: http://ostravablog.cz/foto/letni-osvezeni-na-ostravskych-koupalistich/ a já jen potvzuji, že se Porubáku běžně říká Vřesina, vím kde je obec stejného jména, ale s tím jak si lidé své okolí pojmenovávají nic nenadělám, mohu to jen respektovat. (= máte pravdu není NA Vřesině, ani VE Vřesině, ale říkají tomu Vřesina.)

ps: Až se bude psát popiska k fotce z Kuřího rynku, asi napíšete poznámku, že jde o Jiráskovo náměstí, což je "tvrdý fakt"... ;-)

Přeji více svěžesti v horkých letních dnech a trochu nadhledu ;-)

(odkaz)krmič | 4. 7. 2012, 14:26

Ono se říká leccos. Třeba Baník, p..o. A lidé vědí o co jde :-)
Ale domnívám se, že OstravaBlog si činí nárok na jistou kulturnost. I když prezentuje velmi subjektivní názory, tak tvrdá fakta by měl respektovat. Tedy: Vřesina není Ostrava. Koupaliště není ve Vřesině, je na území města Ostravy.

Až bude pan Jar. Němec primátorem, pak třeba změní hranice obcí. Ale zatím není.

A výstižnější název pro koupaliště se před časem v soutěži nepodařilo najít. Takže LKOP :-)

(odkaz)Jar. Němec | 4. 7. 2012, 13:00

to krmič:

Autor textů je tam napsaný. Koupaliště Ostrava-Poruba / Vřesina: Já např. tomu vždy říkal Porubák, ale znám dost lidí, kteří tomu říkají Vřesina... a je úplně jedno kde to je, důležité je, že si lidé rozumí. Pokud někdo řekne, že se jde koupat do Poruby, může jít ke krytému bazénu nebo na Parubák. Pokud řekne, že se jde koupat na Vřesinu, vím, že jde na Porubák :-D Jinak koukněte třeba zde: http://www.turistika.cz/mista/letni-koupaliste-ostrava-poruba-tzv-vresina (odkazují zde např. mapy.cz) a jinde...

(odkaz)krmič | 2. 7. 2012, 13:53

Zase blbý titulek

Kdo to tam napsal koupaliště Vřesina? Ve Vřesině žádné koupaliště není!!!

(odkaz)David | 9. 7. 2007, 13:22

Jsou to krásné fotografie! Fotit a Fotit je rozdíl!

Zobrazeny všechny příspěvky (6)