Bytové domy Atrium Slezská – nová dominanta Slezské Ostravy

28. 1. 2008, 0:00 | Fotoreportáže | Dimitrios Vlasakudis, foto Werner Ullmann

V posledních dvou letech rostou v Ostravě bytové domy vyšší kategorie. Zatímco v Praze a Brně jsou podobné projekty běžné, pro Ostravu je bydlení v atraktivní lokalitě s netradičním řešením něčím novým. Jedním z prvních takových projektů byla Podkova v Komenského sadech, dalším bude například Městská brána v centru na Kostelní ulici. Tentokrát se ale podíváme na Slezskou Ostravu, kde roste sedmipatrový komplex 123 bytů. Čtyři budovy tvořící dohromady kruh nabídnou nájemníkům výhled na celou Ostravu.

Atrium Slezská stojí nad stadionem Bazaly na Michálkovické ulici (mapa). A to v místě, kde dříve byla budova učitelského ústavu z roku 1905, v níž později sídlila jedna z fakult Vysoké školy báňské. Budovu (nebo spíše její zříceninu) na konci roku 2006 zbouraly bagry a začala výstavba Atria. To by mělo být dokončeno v září letošního roku. Parametry projektu jsou víceméně stejné jako u dalších podobných. Zájemci si mohou vybrat z bytů různých velikostí, mají k dispozici vlastní místo pro parkování apod.

Zajímavější je ale umístění Atria a jeho proporce. Sedmipatrové budovy nabízí takový výhled na Ostravu, jaký jinde není. Na druhou stranu se Atrium stává jednou z pohledových dominant celého města a kvůli množství hmoty zdatně konkuruje vedlejší vodárenské věži, která tak zmizela z panorama Slezské Ostravy.

Fotografie k článku Bytové domy Atrium Slezská – nová dominanta Slezské Ostravy

Pohled z Michálkovické ulice

Fotografie k článku Bytové domy Atrium Slezská – nová dominanta Slezské Ostravy Fotografie k článku Bytové domy Atrium Slezská – nová dominanta Slezské Ostravy Fotografie k článku Bytové domy Atrium Slezská – nová dominanta Slezské Ostravy

Pohled z Nejedlého ulice, vlevo vodárenská věž z let 1908–1909

Fotografie k článku Bytové domy Atrium Slezská – nová dominanta Slezské Ostravy

Pohled z Nejedlého ulice, vpravo budova Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity

Fotografie k článku Bytové domy Atrium Slezská – nová dominanta Slezské Ostravy Fotografie k článku Bytové domy Atrium Slezská – nová dominanta Slezské Ostravy Fotografie k článku Bytové domy Atrium Slezská – nová dominanta Slezské Ostravy Fotografie k článku Bytové domy Atrium Slezská – nová dominanta Slezské Ostravy

Ještě lepší výhled na Ostravu než tento budou mít obyvatelé nejvyšších pater

Diskuze | 65 příspěvků (poslední 24. 7. 2013, 10:46)