Diskuze k článku Bytové domy Atrium Slezská – nová dominanta Slezské Ostravy

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Maty | 24. 7. 2013, 10:46

Prosba o vyplnění

Zdravím, chtěl bych Vás poprosit o nezávazné vyplnění krátkého dotazníku týkajícího se realitních kanceláří. Součástí dotazníku je i zajímavá nabídka. Předem děkuji za vyplnění. http://www.survio.com/survey/d/E3H9Z4G7U9Z4U4Y3K

(odkaz)ZdeněkM. | 6. 10. 2012, 11:30

koupit či nekoupit?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je nějaký zásadní problém nebo co by mě mohlo překvapit, kdybych koupil byt v Atrium? prosím o Vaše zkušenosti a rady nebo doporučení lokality, kde koupit byt např. 3+1 v Ostravě, Děkuji

(odkaz)krmič | 27. 7. 2012, 10:24

Všechny byty v Atriu nemají ten krásný výhled.

(odkaz)Miv | 27. 7. 2012, 10:12

to Pavel Kalivoda

Byty se nedaří a nedaří prodat ... ;)

(odkaz)Pavel Kalivoda | 25. 7. 2012, 14:37

Atrium

Když jsem tady http://www.rksting.cz/byty-ostrava-mesto poprvé viděl nabídku bytu z Atria za jeho nepříliš lichotivou cenu, docela se mi protočily panenky.

Ten výhled z bytu ale stál za to a to bylo asi hlavní vodítko :-) Ostrava umí být i překrásná, nejen šedivá. Byt říká mi pane už nějaký ten pátek :-)

(odkaz)jarnemec | 1. 4. 2008, 11:47

to mrtvy.kenny:

No, pokud takový prostor hledáte přes realitku tak věřím, že je to hodně drahé, ale stejně drahé se mi zdají i byty v Atriu (například).

Loft nepovažuji za něco exluzivního, pokud tím však myslíte "těžko sehnatelné" tak vám dávám za pravdu (ačkoliv okolo nás je staveb vhodných pro lofty spousta).
Obýval jsem několik let 70 m2 (2 místnosti oválného tvaru) se stropem 3,7 m. Později jsem měl jiný prostor (ateliér), dnes jsem v klasickém bytě a o loftu vážně uvažuji jelikož mi prostě více vyhovuje. Nepovažuji se za bohatého, ale vidím to reálně, až se tak stane, rád vám poreferuji své zkušenosti s adaptací.

(odkaz)mrtvy.kenny | 1. 4. 2008, 10:05

to jarnemec: vim, co je loft a vzdycky jsem si myslel, ze je to velmi drahe bydleni vyhledavane majetnejsimi lidmi, protoze normalni clovek na to nikdy mit nebude. podle me u loftu je nejdrazsi to, ze je to vlastne loft a jsem si jisty, ze pokud by neslo o nejaky objekt, ktery majitel splasi z jakehokoliv duvodu za realnou cenu stavby, nevybeha si vsechna nutna povoleni a neda si to do obyvatelneho stavu, tak treba realitka si bude urcite vedoma toho, kolik na tomto rekneme exkluzivnim prostoru muze vydelat a taky tak nasadi cenu. urcite tu cenu nebude zamerovat na stredni vrstvu. tak to vidim.
mozna se mylim a loftove bydleni je rozdilne maximalne plochou a cena za metr ctverecni je normalni, ale o tom nejak pochybuju.

(odkaz)jarnemec | 30. 3. 2008, 11:01

to Maťa:

"Šmoulov": Dolní dům budu muset tedy někdy prozkoumat. (Na Atrium mámo obdobný názor.)

Kniha: Jde o první svazek z edice "Architektonické ikony Slezské Ostravy", další témata budou: Vily ve Slezské Ostravě se zaměřením na vilu JUDr. E. Lisky od arch. Šlapety, jako třetí svazek edice je Vodárenská věž na Hladnově a jako další bude kniha o industriálních stavbách "pod lanovkou" (= Zárubek, Trojice, Bezruč/Terezie ...) ... pokud se vše povede a stavební práce budou včas a dobře provedeny křes knihy o radnici bude za měsíc v nově otevřené "Slezské galerii".

http://cs.wikipedia.org/wiki/Vila_JUDr._Eduarda_Lisky
http://cs.wikipedia.org/wiki/Vod%C3%A1rna_na_Hladnov%C4%9B

(odkaz)Maťa | 29. 3. 2008, 22:26

to: jarnemec

Děkuji za reakci, nechci obhajovat stavbu, samozřejmě, už jen jako užvatel k ní mám spousty výhrad, ale to je na samostatnou diskuzi.... A "Šmoulov " není předmětem, tím je "Atrium". K "ˇŠmoulovu tolik: - neznám vrchní stavbu, jsem obyvatelkou spodního domu a pravdou je, že celá realizace stavby měla historii, která by vydala rovněž na samostatnou diskuzi... Nicméně nemohu potvrdit vaši stísněnou zkušenost při vstupu do chodby horního domu, naopak, v našem domě trpím spíše syndromem "nádražní haly", i když praktickou stránkou věci je, že se tam děti - jako na jediném rovném terénu Slezské naučily jezdit na kole. Ke všem bytům samozřejmě existuje základní dispoziční řešení, ale zbytek je individuální volba. Ráda vám poskytnu srovnání, pokud by jste o ně jevil zájem.
Atrium - prostě se mi nelíbí megalomanská stavba - která je mimochodem vidět ze širokého okolí, jejíž vizualizace při projektu lidem slibovala bohatý prostor, který je jen při pouhém pohledu na reál nesmysl. Nevím, ale veliký dvorek s idylicky si hrajícími dětmi, zajišťující komfort, souromí a bezpěčí už dnes při letmém průjezdu kolem budí úsměv. Levné materiály - bohužel průvodní choroba dnešních stavitelů, ale mohu vám potvrdit, že svoji dodatečnou soukromou válku vyplývající z následků použitých řešení, si s nimi vedeme většina obyvatelů těchto domů a alespoň já ji ochotně dotáhnu do konce, A také je mi líto té vodárny....
Jinak jsem prozkoumala váš odkaz na publikaci vycházející o radnici na Sl. Ově, a doufám, že se výhledově nebudete věnovat - myslím celý tým - ne jen vás osobně - pouze této jedné stavbě a nejdete více úhlů pohledů na tuto nevšední lokalitu Ostravy.

(odkaz)jarnemec | 26. 3. 2008, 14:38

ps to mrtvy.kenny:

Je pravda, že se o loftech píše jako o drahém bydleni, ale z vlastní zkušenosti to vidím jinak. Není to pro každého, je to však šance pro mnoho dnes nevyužitých staveb. Je škoda, že se takové budovy (v Ostravě zejména industriální) dnes neadaptují právě na tzv. loftové bydlení - měl bych raději termín "ateliérové bydlení" nebo "obytné ateliéry" (a nemusíte tam zrovna malovat či sochat). – chtělo by to asi podrobněji rozepsat, tak snad někdy :-)

(odkaz)jarnemec | 26. 3. 2008, 14:22

to mrtvy.kenny:

lofty: Však jsem psal o loftech jako o možnosti "opravdu luxusní".

Ale loft se nemusí rovnat drahé bydlení. Loft = jakýkoliv prostor přizpůsobený k bydlení (např. půdní prostory, býv. výrobny, haly a třeba i učebny atd.) Možná jste si nevšiml, ale o vnitřním zařízení jsem nepsal ani čárku.

(odkaz)mrtvy.kenny | 26. 3. 2008, 14:19

to Maťa: tak beru zpet, koukam, ze v nekterych castech jsou mensi byty, ktere maji okna jen dovnitr..

(odkaz)mrtvy.kenny | 26. 3. 2008, 13:55

to jarnemec: kazdy mel/ma moznost si byt upravit, jak je libo. od dispozic az po podlahy/obklady a podobne. funguje to tak, ze je odecten standard a clovek zaplati jen zbytek, takze pokud nekdo chce treba luxusni drevenou podlahu a to "levne" lamino mu nevyhovuje, nikdo mu nebrani. co se tyce materialu stavebniho, jsem si jisty, ze je to dnesni standard, tak se proste dneska stavi, jiste, ze by to slo i draz, to jde vzdy. souhlasim, ze plastova okna jsou trochu krokem zpet, ovsem po boomu vymeny oken v ostrave si nemyslim, ze je to nejaka specialitka.

taky si myslim, ze ty vysnene luxusni lofty, by ti teprve ukazaly, cemu se dneska rika luxusni cena. na ty by mela hrstka nejvetsich zbohatliku a normalni clovek by se mohl jit zase klouzat (nejlepe do stareho bytu).

to Maťa: pokud se podivas na nakresy bytu, tak zjistis, ze nikdo nema jen okna dovnitr atria. okna dovnitr maji "rohove" byty, ktere maji okna i na boku budovy a na vnejsi stene. ale ano, v nekterych mistnostech jsou okna do dvora a moc nevim, jak to tam se svetelnosti bude.

(odkaz)zorro | 22. 3. 2008, 1:18

atrium

dílo pana zátorského , má svůj smysl , je otázka jak je projektováno a hlavně postaveno , protože zde silně působíci důlní vlivy - poklesy zničily i pevnější stavby , byvalé fakulty VŠB a také okresného soudu . olbrachtovou věznici zbytky plotu zústaly. Určitě se najde pír zájemců o bydlení ale budou opět migrovat , protože toto bydlení se jim nebude líbit , stísněne. takže malé domky komorní šmoulov zvítezí uvidíte....jako svobodárny dobré...

(odkaz)jarnemec | 21. 3. 2008, 23:26

ps Atrium:

odkaz na autory: www.arch.cz/adam – ADAM architects, s. r. o., Brno

(odkaz)jarnemec | 21. 3. 2008, 12:40

Atrium

to Fanda: Je otázkou co od bydlení očekáváte. To opravdu nejlepší co Atrium svým obyvatelům dá, je výhled a nejen na Ostravu, ale i na druhou stranu směrem na Polsko. Jen mi například přijde úsměvné použití plastových oken. Asi známka "luxusu" ;-) A o architektonické kvalitě stavby jsem zde psal (např. 24. 2. 2008, 12:38), nepřipadne mi nijak úchvatná a hodna této lokality. Ale rozhodně je fajn bydlet nad Michálkovickou, zejména pro fandy automobilů, za den jich tam projede dost. Škoda, že fandové zeleně nemají dostatek oken do sousedního parku, ale to je dáno tím, že je na severní stranu a tak by asi ani plastová okna nepomohla. (trochu bagatelizuji) Jsem ještě zvědavý, jak dopadne spodek domů u Michálkovické ul. – zatím mi to připadne fádní, ale něco se tam děje, tak počkám na výsledek.

Můj názor – ani "průser" ani "zázrak". Jen škoda těch budov co tam byly, z kterých mohly být perfektní (opravdu luxusní) lofty a škoda zničeného pohledu na vodárenskou věž ze směru od centra.

(odkaz)Fanda | 21. 3. 2008, 11:18

Minulý víkend jsem jel kolem staveb Atrium Slezská a dle mého mínění, je škoda, že nemají nějaké to patro navíc. Jel jsem z Varenské po Českobratrské ,a jak se píše ve článku, bude to nová dominanta města. A nebude Ostravě vůbec na škodu a pohledu z "dola" městu prospěla. Jak jsem už psal, klidně by to sneslo 2.-3. patra navíc. Bydlení to nebude, myslím, tak hrozné, jak se píše v některých příspěvcích, dokonce si myslím, že bude jedno z nejlepších v centru Ostravy, kde můžeme tuto lokalitu přiřadit.

(odkaz)jarnemec | 21. 3. 2008, 8:30

to Maťa:

k "Šmoulovu": Měl jsem tu možnost vidět jeden z domů (vrchní). První překvapení bylo po vstupu na chodbu, na strop jsem dosáhl rukou. Dlouhá tmavá chodba s nízkým stropem mě zavedla ke schodišti, tam už to bylo lepší, sice úzké, ale vysoké, oddechl jsem si. Po schodech jsem vyšlapal k bytu, který jsem šel navštívit, a ten si pak prohlédl. Dispozici jsem nadšený nebyl, ale jinak mohu potvrdit co píšete. Nejvíce mě zaujali malé velikosti některých pokojů. Byly dva vedle sebe (jeden z nich byl opravdu hodně malinký) a kdyby se propojily hned by to vypadalo jinak. Viděl jsem byt 4+kk (ikdyž vzhledem k sloupu mezi hl. místností a kuch. linkou, bych klidně řekl 4+0,5). Ale je možné, že v jiných bytech to je jinak (individuální dispozice). Nicméně má stísněnost byla spíše ze společných prostor (nízký strop vstupní chodby). Další věc, kterou bych hodnotil jako špatnou je použití levných materiálů. Prostě si tu někdo nakoukal zahraniční vzory a smíchal to do něčeho, co nemá vhodné vnitřní dispozice. Ale klidně vám věřím, že se tam dobře bydlí.

K Atriu: Vaše připomínky (počet pater, stínění ...) mohu jen odsouhlasit. Rozhodně to není luxusní bydlení (stejně jako "šmoulov"), jde o podprůměrné stavby s lacinými prvky a za použití levných materiálů. Jediné co je "luxusní" je cena.

(odkaz)Maťa | 20. 3. 2008, 23:26

to: jarnemec

Jsem obyvatelkou "Šmoulova" a musím říct, že mě to maximálně uspokojuje. Pocházím z rodinného domu, ale lépe se cítím ve městě, přesto upřednosťnuji komfort, ale nehodlám pravidelně udržovat latifundie, protože si cením volného času. Musím říct, že byt velikosti 140m2, s terasou dalších 40m2 osázenou nenáročnou zelení, garáž a 300 m chůze do centra města mi maximálně vyhovuje. Jakákoliv volba , a tím myslím dům, byt , prostředí je v prvé řadě individuální záležitost a vkus i životní styl každého z nás. Přesto bych ráda zdůraznila rozdíl, mezi Atriem a tzv. "šmoulovem", náš komplex tvoří 24 bytových jednotek a tudíž netrpí syndromem anonymity komplexu cca 150 bytů a fungují v něm velice kontaktní sousedské vztah=zájem o údržbu společného majetku, nestojí na jedné z nejrušnějších křižovatek této lokality, kde bych měla problém pustit děti hrát si "ven". Terasy na Františkově jsou ideálním kompromisem mezi bytem a rodinným domem, nenutí obyvatele k náročné údržbě vnějšku a zahrady, ale poskytují velikostí terasy určitý nadstandard a i když to tvarem tak nevypadá, tak i velmi kvalitní soukromí. Atrium, i když rovněž velmi luxusně řešené je už moc velké, kolosálně přerostlé - tím myslím, že čtyři patra by vypadaly mnohem útulněji, ale nenesly by tykový zisk, nemluvě o tom, že obyvatelé s okny situovanými do vnitřní části tzv. oválu, zřejmě nikdy neuvidí světlo , ale skvěle si uvidí do kuchyní...

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 65