Den na koksovně Šverma

16. 4. 2007, 9:17 | Fotoreportáže | Dimitrios Vlasakudis, foto František Řezníček

Průmyslovou Ostravu jsme na našich fotkách ukázali mnohokrát. Toto foto týdne je ale ojedinělé. Dovnitř koksovny Jan Šverma na konci Mariánských Hor se člověk běžně nedostane. A záběry a situace, které jsou v ní k vidění, jsou úžasné a mají v sobě něco z atmosféry staré černé Ostravy.

Koksovna byla založena roku 1892 a zpracovávala uhlí na koks pro topení a vysoké pece, kde se používal jako redukční činidlo. Dnes je koksovna moderní a patří pod Ostravsko-karvinské doly (OKD). Kromě samotného koksu pro různé účely (slévárenská a hutní výroba, topení atd.) vyrábí také koksochemické produkty jako koksárenský plyn nebo síru.

Fotografie k článku Den na koksovně Šverma Fotografie k článku Den na koksovně Šverma Fotografie k článku Den na koksovně Šverma Fotografie k článku Den na koksovně Šverma Fotografie k článku Den na koksovně Šverma Fotografie k článku Den na koksovně Šverma Fotografie k článku Den na koksovně Šverma Fotografie k článku Den na koksovně Šverma Fotografie k článku Den na koksovně Šverma Fotografie k článku Den na koksovně Šverma Fotografie k článku Den na koksovně Šverma Fotografie k článku Den na koksovně Šverma Fotografie k článku Den na koksovně Šverma Fotografie k článku Den na koksovně Šverma Fotografie k článku Den na koksovně Šverma Fotografie k článku Den na koksovně Šverma Fotografie k článku Den na koksovně Šverma Fotografie k článku Den na koksovně Šverma

Diskuze | 2 příspěvky (poslední 16. 4. 2007, 20:04)