Evangelický kostel – krásná stavba, kterou nevnímáme

21. 7. 2008, 0:00 | Fotoreportáže | Dimitrios Vlasakudis, foto Werner Ullmann

V shonu kolem Husova sadu možná málokdo vnímá krásu stavby, která v Ostravě stojí přes sto let. Evangelický kostel vznikl v letech 1905–1907 podle projektu vídeňských architektů Karla Trolla a Ludwiga Feigla. Stavba z režného zdiva ve stylu holandské renesance patří k unikátům ostravské architektury. Podívejte se na naše fotky v nevšední perspektivě, která vám dobře známou stavbu ukáže v jiném světle.

Více o historických souvislostech kolem kostela včetně dobových fotografiích na stránkách Archivu města Ostravy. Další informace také na Wikipedii.

Fotografie k článku Evangelický kostel – krásná stavba, kterou nevnímáme Fotografie k článku Evangelický kostel – krásná stavba, kterou nevnímáme Fotografie k článku Evangelický kostel – krásná stavba, kterou nevnímáme Fotografie k článku Evangelický kostel – krásná stavba, kterou nevnímáme Fotografie k článku Evangelický kostel – krásná stavba, kterou nevnímáme Fotografie k článku Evangelický kostel – krásná stavba, kterou nevnímáme Fotografie k článku Evangelický kostel – krásná stavba, kterou nevnímáme Fotografie k článku Evangelický kostel – krásná stavba, kterou nevnímáme Fotografie k článku Evangelický kostel – krásná stavba, kterou nevnímáme Fotografie k článku Evangelický kostel – krásná stavba, kterou nevnímáme Fotografie k článku Evangelický kostel – krásná stavba, kterou nevnímáme

Diskuze | 5 příspěvků (poslední 1. 2. 2009, 16:41)