Diskuze k článku Konec „hlaváku“ v bruselském stylu?

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Dali | 20. 11. 2007, 10:23

Přesně jak napsala Neva, hlavák je nejsrozumitelnější a na orientaci nejjednodužší - jak člověka vcucne vchodem (takovým trychtýřem), tak ho dovede až k vlaku (a po ceste si všechno obstará). A stejně tak při příjezdu - když na někoho čekám, nemůžu ho přehlédnot (ani mu nemusím složitě vysvětlovat, kde ho budu čekat). Dobře vymyšlené, čisté a hezké nádraží - tady architekt odvedl dobrou práci.

Narozdíl od hlaváku např. pražského, kde nikdy nevím kde jsem, na kterém etáži jsou jízdenky a na kterém tabule.

(odkaz)aldik | 20. 11. 2007, 9:53

Neva . MiB

Nádraží ve Svinově je sice už po rekonstrukci ale ten přednádražní prostor se bude rekonstruovat .. snad to tam nějak vyřeší s MHD :-)

(odkaz)Neva | 20. 11. 2007, 7:59

Jezdím vlakem málo, ale když už, tak jedu i ze Zábřehu vždy z hlavního, neboť od příjezdu tramvaje, přes nakoupení jízdenky a novin až po příchod na nástupiště mi připadá nejsrozumitelnější a nejpřístupnější.
Pro mne je důležité nádraží to, ke kterému se dostanu blízko z MHD.

(odkaz)jarnemec | 19. 11. 2007, 23:16

nádražní "brusel" z Havířova

http://pospa.own.cz/fotogalerie/index.php?str=foto6.php
http://pospa.own.cz/fotogalerie/index.php?str=foto5.php

(odkaz)jarnemec | 19. 11. 2007, 23:14

fotky hlaváku

http://johansen.bloguje.cz/img/lacina3.jpg
http://johansen.bloguje.cz/img/lacina2.jpg

(odkaz)MiB | 19. 11. 2007, 21:10

Mi se na hlaváku líbí, že vylezu a jsem hned u tramvají...na Svinově jít s báglama do toho kopce na horní zastávky...

(odkaz)Dali | 19. 11. 2007, 20:53

Služby na hlaváku jsou opravdu příšerné, drátěné lavičky v hale mi působí depresi a je spousta dalších věcí, které se mi tam nelíbí.

Viděl jsem spoustu nádraží po republice, a to naše hlavní přesto všechno pokládám za jedno z nejhezčích. To trojůhelníkové řešení +3 směry kolejí a 3 stejně vzdálené možnosti odjezdu do města mi připadalo vždycky dokonalé. Navíc je poměrně čisté. Svinov je sice hezký, ale hlavák úzulnější a jezdím z něj raději.

Na skutečně hnusná nádraží se jezdím dívat do Polska, tam je to fakt hrůza.

(odkaz)wo.ls | 19. 11. 2007, 17:45

služby na hlaváku

bylo by super kdyby tam byla malá pěkná útulná "hospůdka" s dlouhým barovým pultem, řadou barových židlí, pár pohodlných křesel a velká LCD obrazovka se zprávama nebo sportem. To by se to jinak čekalo. To nádraží na mne působí chladně i uprostřed léta, takže se čekání na cokoliv a kohokoliv snažím vyhnout. Přitom tam projdou tipuju tisíce lidí denně, tak se divím, že ty služby tam jsou tak mizerné (tedy byly cca rok nazpět, kdy jsem měla tu čest naposledy).

(odkaz)aldik | 19. 11. 2007, 17:14

MiB

nj ale Svinov je zas hezčí .. i když sem v předešlém příspěvku popsal hlavní úkony na nadraží - koupit jízdenku, noviny a sesnout do vlaku a na to nepotřebuju nádraží za XY milionů ale pořad je lepšíí Svinov nebo Vítkovice než Hlavák .. a stejně ze Zábřehu mám nejblíž ten svinov nebo vítkovice .. a nebo když už tak jedině střed .. popřípadě stodolní (až to otevřou) .. prostě hlavní nádraží v Ově nemusím .. např. kvůli našim romslým spoluobčanům v přívoze :D

(odkaz)MiB | 19. 11. 2007, 16:48

aldik

No abych řekl pravdu, tak na mé pravidelné cestě Ostrava - Praha a zpět si nedovedu představit, že bych nastupoval na Svinově...to je více méně čistá sebevražda...všude miliony tlačících se lidí, takže preferuju Hlavák jako stanici, ve které si ještě docela pohodlně sednu na své místo, vybalím si věci, které potřebuju a nemusím se rvát přes 3 vagony plné lidí...

(odkaz)aldik | 19. 11. 2007, 15:38

hlavák vs. svinov

noo nic moc ta rekonstrukce ale pořád lepší než to bylo předtím .. ale stejně když někam pojedu vlakem tak buď ze Svinova a nebo z Vítkovic (sice vítkovice sou eště horší než hlavák ale na koupení jízdenky, novin a nasednutí do vlaku to stačí) :-))
.. když někdo chce strávit volný čas ve společnosti tak ho určitě nebude trávit na nádraží ale třeba v nákupním centru nebo v baru

(odkaz)MiB | 19. 11. 2007, 14:27

wo.ls

No to se ti myslím zdá celkem správně...ale taky se mi zdá, že z té čekárny jde dobře vidět na tu obrovskou tabuli, co je hned naproti těm jezdícím schodům!;-)

(odkaz)wo.ls | 19. 11. 2007, 14:17

pro MiB

Mi se zdá, že tam v té čekárně není tabule s aktuálnímí příjezdy a odjezdy vlaků (nebo se pletu?).

(odkaz)MiB | 19. 11. 2007, 14:03

David

V 1. patře je čekárna pro všechny cestující...dokonce i s televizí...ale ještě jsem tam nikdy neviděl nikoho sedět!:-D

(odkaz)David | 19. 11. 2007, 12:05

MiB

Máš pravdu, ještě ty toalety. Ale jinak nic pro pohodlí většiny cestujích (čekárna pro cestující 1. třídy). O stravování ani nemluvím. Tam bych si ani bagetu nekoupil.

(odkaz)aus Nedbal | 19. 11. 2007, 10:41

Hlavák, je nedodělaný, architekt Kotek sám potvrdil, že je rozčarovaný z toho jak rekonstrukce dopadla. Vitráže z průčelí úplně zmizely ve skutečnosti měly být zavěšeny v hale. Bohužel dráhy měli velké oči a málo peněz. Projekt je nedodělaný, investor nakonec neměl dostatek financí a tak z hlaváku zůstal jen kočkopes, nedodělané nudné nádraží zbavené příkras.

(odkaz)MiB | 19. 11. 2007, 9:47

David

Tak oni přeci rekonstruovali i ten vnitřek,ne?
Dělaly se nové prodejní prostory a taky třeba WC + dole prodejny jízdenek, čekárna pro 1. třídu a podobně...

No ale když se podíváte na letecký pohled , tak to nádraží má nějakou koncepci, která se mi líbí...stačilo by vyměnit pár plechů a taky trochu renovovat tu úděsnou fontánu a bylo by zase na nějaký pátek vystaráno,ne?;-)

(odkaz)David | 19. 11. 2007, 8:57

Novou čelní skleněnou stěnu a nové dveře za rekonstrukci nádraží nepovažuju.

(odkaz)Barbar | 19. 11. 2007, 8:52

sedátka

Ta bílá kovová sedátka v řadě jsou úděsná...

(odkaz)Rado | 19. 11. 2007, 8:47

Nerad bych se mýlil, ale po přečtení článku, jak to má s přednádražím vypadat, se pomalu, ale jistě začíná tisknout parte pro další ostravskou stavbu. Nemohu si pomoci, ale co se týče Ostravy a zachování něčeho původního, opravdu jsem skeptik, že se najde ještě někdo, kdo udělá rekonstrukci něčeho od A po Z.

Zobrazen 41. až 60. příspěvek z 61