Diskuze k článku Mariánské Hory z ptačí perspektivy


(odkaz)Rmajkl | 8. 6. 2006, 16:36

cože?

Takhle může mluvit pouze člověk, který o Ostravě ví asi tolik, co spousta američanů o České republice. Ví, že to někde je, ale víc nic. Historie, současnost, kultura, lidi, nic.
Soudím taky, že z Moravy nejsi bo jseš nakažený tím všudypřítomným pražským nářečím.
Dále jsem si nemohl nevšimnout, že se ti nelíbí, že Ostrava není nakažena pragocentrismem. To bude asi tím, že v Ostravě nejsou lidé tak prudce závislí na pražské rozkazy. A to je zásadní problém bo kdo není pražský řiťolízal, tak je vystaven neoblibě Praze a pražským řiťolízalům.
A rada na závěr: nepleť se do ničeho o čem víš prd.

(odkaz)cože? | 7. 6. 2006, 20:43

Nevo ty ses dobře chytil

už tam jedu do tý díry... :-)))))

(odkaz)Neva | 7. 6. 2006, 17:13

cože?

Hlupákům se nemá odporovat, ale přece jen mě napadla stručná odpověď, my Ostraváci si umíme poradit s podobnými živly jako jsi Ty několika způsoby - buď je naprosto ignorujem, protože je asi-nemilujem a se zemí případně srovnáme je, přijď nám to říct do očí, srabe...ha, ha, ha...

(odkaz)wo ls | 7. 6. 2006, 16:54

wo ls

Dali
Naprosto souhlasím s Nevou, že jsi napsal nádherné vyznání. Jsem z Ostravy a ačkoliv se již léta potuluji všude možně jen ne v Ostravě, vždy se tam těším protože to město, jeho atmosféru a jeho okolí miluji. To, že je Ostrava krásná až na druhý pohled, je také pravda a to, že se někomu nelíbí mi je zcela ukradené - alespoň tam nejezdí tolik turistů, kteří tak úspěšně zadusili ty na první pohled pěkná města, jak Český Krumlov, Prahu a pod.

(odkaz)cože? | 7. 6. 2006, 15:23

ještě to stojí?

já bych to srovnal se zemí a ostraváky rozvezl po republice a asimiloval, zjevně se to tam vyvíjí nějakým deviantním způsobem, asi je tam nějaký nádor který nekontrolovaně bují a už nejde zastavit jinak než radikální operací. Tedy navrhuji zbourat a asimilovat.

(odkaz)Neva | 7. 6. 2006, 13:22

Dali

Super, lépe bych to nenapsala, ani jsem netušila k jak krásnému vyznání k Ostravě jsem Tě vyprovokovala.
Naprostý souhlas.
Úplně mi mluvíš z duše. Přesný popis pavlačí se zahraničními firmami jsem si vlastně až teď uvědomila při vzpomínce na mou nedávnou návštěvu Brna.
Však i ten Jaryn ví, proč tu bydlí.
Díky.

(odkaz)Pavlík | 7. 6. 2006, 10:13

Ahoj všem!
V Ostravě bydlím necelý 3 roky (studium VŠ) a musím říct, že je to dobrý město. Mě se tady líbí, taková zajímavá atmosféra. Uhlí se tu už nedobývá, ale ta "uhelná minulost" tady je cítit pořád a to je skvělý! Dokážu si představit, že bych tady klidně i natrvalo zůstal. Když srovnám Ostravu a Brno, tak Ostrava je pohodička, klídek....
Každej víked si dělám výlety po Ostravě nebo po okolí a vždycky se najde něco co mě mile překvapí. (tento víkend např. opevnění z druhé světové u Háje ve Slezsku)
Jo a ještě na konec - www.ostravablog.cz - skvělý stránky! jen tak dál, držím palce

(odkaz)Dali | 7. 6. 2006, 9:53

to Neva

Mam pocit, že citový vztah k Ostravě je trošku jiná kapitola, jistě také zajímavá - je to tak specifické město, že nemá (minimálně v ČR) obdobu.

Vztah ostraváků k Ostravě je mnohem složitější, pevnější a opravdovější než vztah brňáků nebo pražáků. Jim jen všichni zpívají, jak je to jejich město krásné, oni se nafukují a ani si nevšimli, že ta opěvovaná atmosféra romantických uliček a pavlačí tam už dávno není. V těch uličkách jsou jen předražené restaurace a na pavlačích zahraniční firmy (odkud se na ony pražáky dívají akorát přes prsty).

Ostrava nic nepředstírá, na nic si nehraje a přitom má své sebevědomí. Má nádhernou, dlouhou a mimořádně zajímavou historii - a historie to nejsou jen památky, ale především to co se tady odehrálo. Má také krásnou přírodu, hory kolem dokola - o tom se pražákům i brňákům může jenom snít. Žije se tu dobře, protože máme k životu prostor daný rozlohou města, bez stresu v dopravních zácpách, přeplněných chodnících. A navíc je Ostrava hezká - ikdyž až na druhý pohled.
Nádherně to napsal Nohavica - v tak málo slovech řekl všechno: "Ostrava černá - děvucha věrná"

... a to že se mi nelíbí Prior, nebo binec na svinovských mostech a zkorumpovaný soc-demácký magistrát - to je právě a jen proto, že mám Ostravu rád a že mi není ukradená. To rozhodně(!) není, Nevo, "házení jedovatých slin" !!!

(odkaz)Neva | 7. 6. 2006, 9:25

Hillman

Jasně, ale záleží bohužel na tom, komu zmiňované objekty patří. Vlastník se má starat, město za to nemůže, nejsou-li ty baráky jeho. Jinak souhlas.

(odkaz)Hillman | 7. 6. 2006, 9:14

Neva

já mám taky Ostravu rád...bil jsem se za ní na internátě i na vojně(obojí v Čechách) ještě v době kdy "hrdě" nosila přívlastek černá...jen mě dokáže naštvat,že se pustí do rozsáhlých předělávek náměstí a ulic,ale baráky a objekty ,která to hyzdily by to měly hyzdit dál(10 let zdevastované Květinářství na Zámecké, Prior a panelová hrůza Domino na Masarykáči,parkoviště vedle staré radnice, apod...)...to mě fakt vytáčí a moc mrzí,že s tím zatím nikdo nepohnul...

(odkaz)Neva | 6. 6. 2006, 22:51

Já asi přicházím většinou nevhod se svými názory, ale než se to všechno upraví nebo zbourá nebo postaví, nechcete se pobavit i v tom našem stávajícím městě nějak jinak, než že na něj budou někteří plivat jedovaté sliny? Je fakt, že se mi některé věci taky nelíbí, ale přesto všechno já kurňa tu Ostravu mam rada, bo sem se tu narodila a než mam čekat na ty nove napady, kere přydu až za hafo roku, tak si ji prostě užívám naplno i teď.
A do tych Maryjanskych sem rada chodila s malu, když sem meškala na Fifkach a bezva sem tam dycky nakupila a eště sem si zrobila fajnu prochazku. Ja ty Maryjanky mam rada. A kdo ne, tuž se se nic neděje...no ni?

(odkaz)Hillman | 6. 6. 2006, 22:27

ufff...už jsem myslel,že tady v tomto stavu bude na hlavním náměstí strašit navěky...teda než spadne

(odkaz)Dali | 6. 6. 2006, 21:42

to Hillman

Teď jsem někde četl, že ho mají opravovat a má dostat nový povrch a má dostat i nadstavbu na té zadní terase. sam jsem zvědavý. ..

(odkaz)Hillman | 6. 6. 2006, 20:17

Prior je opravdu humus...v centru města...no opravdu reprezentativní kousek...nevíte někdo,jestli budou nějak předělávat ten Prior do nějaké dívatelné podoby,když už začli předělávat celý masarykáč?

(odkaz)Rmajkl | 6. 6. 2006, 19:32

to cože?

Děkujeme za tvůj příspěvek, ale bohužel nikoho nezajímá tvůj názor ohledně hnusného města. Nevím odkud jsi, protože jsi se nepochlubil, ale asi máš vážný důvod se tím nechlubit a proto si vyléváš vztek na jiném městě abys nepoškodil svoje. My totiž máme důvod se chlubit, jinak by to tady nefungovalo.

(odkaz)cože? | 6. 6. 2006, 17:05

fúúúj

zbořte to hnusné město, na to se nedá dívat. BTW díky za zvolení soc.dem. ;-)

(odkaz)Dali | 5. 6. 2006, 14:21

Ten hotel Harmony je skutečně stejně hnusný z vrchu jako ze spodu. Navrhuju ho spolu s Priorem do soutěže o "nejošklivější stavbu Ostravy".
(ta tmavěhnědá barna hliníkového oplechování je špicovní)

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis | 5. 6. 2006, 14:19

Pro Hancocka

Fotky jsou staré přibližně měsíc.

(odkaz)Hancock | 5. 6. 2006, 14:07

Fotky

Fotky asi nejsou moc aktualni ze? stromy bez listi... Kdy je to nafoceno??

(odkaz)Pastor | 5. 6. 2006, 10:56

Marianky

Marianky jsou bozi a hlavne je to vsude kousek .

Zobrazeny všechny příspěvky (20)