Diskuze k článku Monumentální katedrála Božského Spasitele

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Momir NJEZIC | 13. 1. 2021, 16:17

* ZÍSKEJTE SVÉ ÚVĚRY VE VŠE BEZPEČNOSTI. na 2,8%.

Ohledně všech problémů s půjčováním peněz kontaktujte madam
Momir NJEZIC. Tato půjčka ve výši 50 000 EUR s ním vrátila chuť mému životu. Pokud jde o vaše půjčování peněz, kontaktujte ho, on
určitě vám pomůže.

Kontakty:
E-mail: momirnjezic803@gmail.com
Whatsapp: +22 951 589 194

(odkaz)krmič | 11. 6. 2015, 21:49

Omlouvám se, že to píši sem (jarnemec - máte samozřejmě pravdu a můžete to smazat!), ale nějak mi to nedá:

Uvítám, pokud ten přístřešek opravdu zmizí. Od začátku mi připadal přímo hnusný. Samozřejmě, můj osobní názor.

Proč by na Masarykáči nemohly být výtvory ZUŠ? Navíc mimo vlastní plochu náměstí?
Není to žádná prestižní umělecká galerie. je to hloupé, nebo v nejlepším případě tuctové maloměstské náměstí (počínaje tím hloupým názvem).

(Omlouvám se Ostravě, že jsem ji teď trochu znevážil. Fajna je! :-))

(odkaz)jarnemec | 11. 6. 2015, 20:59

@ Jana K.:

Možná by stačilo dát přímý odkaz http://www.msstavby.cz/z-nadrazni-zmizi-velkoprostorovy-pristresek-11-06-2015/ ;-) Nicméně k tématu "Nádražní" by byla vhodnější tato diskuze: http://ostravablog.cz/tema/ostrava-je-v-bode-zlomu-video/diskuze/ než zde, kde by to mělo být o katedrále. Viz pravidla diskuze bod. č. 1. "Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku."

(odkaz)Jana K. | 11. 6. 2015, 20:33

doporučuji + Olga

www.msstavby.cz

Z nádražní zmizí velkoprostorový přístřešek

Diskuse:
Rado 11. 6. 2015 20:03

***

Olgo, nezdá se Vám, že Masarykovo náměstí není zrovna nejvhodnějším prostorem pro prezentaci výtvarných děl pocházejících z ateliérů ZUŠ?

(odkaz)Jana K. | 11. 6. 2015, 19:59

www.msstavby.cz

Z Nádražní zmizí velkoprostorový přístřešek

(odkaz)Jana K. | 11. 6. 2015, 19:52

Tu střechu nejlépe vidím, když se postavím na místo bývalé Květinové síně (dnes jedna z dalších proluk) na Zámecká ulici. A o věže se mi rozhodně nejedná. Záchvat z vašeho "líbí se mi parkoviště" nedostanu, ale pouze vás s dovolením zařadím do pomyslného seznamu osob, které nemají cit pro veřejný prostor. V Ostravě běžný jev. A kdybych přece jen přistoupila na vaši myšlenku, že to parkoviště tam "musí" být, tak nepochopím proč se neinvestovalo do stejně kvalitní dlažby jako je před Novou radnicí. To co je tam dnes je naprosto ostudné. A NEVĚŘÍM tomu, že kdyby měla Ostrava pořádného biskupa, který se zajímá, vidí a chce vidět, biskupa, který má zájem o bezprostřední okolí, že by to nešlo zařídit. Omítku FF už řešil i Památkový ústav - územní pracoviště Ostrava. Ty odstíny jsou naprosto brutální (a interiéry budov FF ještě brutálnější). A ta vaše věta o klidu a pořádku mi moc nedává smysl. Běžte se tam podívat večer - mastné olejové fleky, zbytky cigaret, startování aut po představeních v DJM, přes den neúnosný hluk.

Před asi hodinou jsem si prošla celé centrum a opět jsem "žasla" - vím že je sucho, ale ta špína na Masarykáči, neviditelní a jejich děti okupující snad všechny lavičky, snaha o obnovení vodotrysků mezi Elektrou a Ostravským informačním centrem šla vniveč aneb zase jsou vodotrysky zasypány zeminou a kralují tam květinky, na MSStavbách.cz jsem se dozvěděla, že ta pěkná štříška na zastávce "Elektra" bude odstraněna, v kavárně Palace byl zahájen prodej aut... Ostrava je tragédie v přímém přenosu!!!

(odkaz)krmič | 11. 6. 2015, 16:44

Odpověď na otázku z 13:33

Předně nevím, odkud vidíte tu střechu, která vás tak irituje? Z chodníku přece není prakticky vidět. Šlo vám snad o věže? To jste měla napsat. Předpokládám, že tam zůstane krytina měděná, pokud ne, to by byla opravdu vážná chyba. Nevím v jakém je to momentálně stavu, ostatně je tam lešení.

Co se mi v okolí líbí? Teď dostanete záchvat: líbí se mi, že je tam parkoviště. Ne, nepotřebuji tam parkovat, ale považuji to za dobrý způsob, jak zajistit aspoň do jisté míry důstojný klid a pořádek.

A zajímalo by mě, co se vám nelíbí na fasádě OU? Dva odstíny šedi - špatně? Pravda, to kdysi nebývalo, všechny domy měly fasády v jednom odstínu šedi. Taky měla většina domů suché záchody...

(odkaz)Olga | 11. 6. 2015, 15:52

Jen k tomu "rozcestniku", jak tady byl zminen... Nevim, kam o nem napsat, tak sem, snad to nevadi. Ten "rozcestnik", jak je ted instalovan na Masarykove namesti, je Gajdosova valaska. A je to spolecna prace vytvarneho oboru ZUS Valcika v Porube a ZUS v Ziline, v ramci vytvarneho projektu pana sochare Ladislava Gajdose. Jedna se o dve sochy, Gajdosovy valasky, vzdy pomalovane z jedne strany zaky z Poruby a z druhe strany zaky ze Ziliny. Bude tam stat cele leto. Druha socha je vystavena v Ziline na namesti.

(odkaz)Olga | 11. 6. 2015, 14:47

Predstavte si, ze jsem tam chodila sveho casu i denne, neb jsem tam studovala.

(odkaz)Jana K. | 11. 6. 2015, 14:25

Olgo, můžete mi říci, co má společného úmrtí pana profesora s tou hnusárnou v interiérech FF. Byla jste tam někdy na tom jejich dvorku? Nebo projděte se v několika patrech nad menzou!? A abych měla od vás konečně klid - centrum je nádherné, rozcestník na Masarykáči úžasný, truhlící pečující o truhlíky jedineční (nejlepší je ten adoptovaný s názvem Národní truhlík moravskoslezský) a střecha na katedrále je ta nejlepší.

(odkaz)Olga | 11. 6. 2015, 14:08

To Manka

Manko mate pravdu, v roce 2007 to bylo uplne na jine urovni. Dnes jsme tu ve fazi : Jana K. Napada a spini a ostatni na to reaguji, smutne:-(

(odkaz)Olga | 11. 6. 2015, 14:07

Krmic to mila Jano K. Napsal presne, Vy proste za kazdou cenu plivete a plivete, hlavne kdyz muzete rict, jak je Ostrava na nic. Vcera jsem zrovna prochazela centrem, jak uz jsem z Vas paranoidni!?, tak jsem znova koukala na budovu FFOU, dokonce jsem byla i uvnitr, neb zemrel
Prof Kavka...:-( a take jsem koukala na opravi katedraly a uz se tesim, jak bude hotova. A nazory nejakych delniku, tim nechci nikoho shazovat, me nezajimaji, kdyz druha vec je, zda to tak, jak Vy to prezentujete, vubec rekli, ze???
A celkove vypada centrum daleko lepe, mela
Jsem uplnou radost, ale Vy me zas budete mit za blazna, coz je mi uprimne jedno.

(odkaz)Jana K. | 11. 6. 2015, 13:33

Dobře, změňme tón a trošku to otočme. Řekněte mi, co považujete v bezprostředním okolí katedrály za dobré a zda se Vám ta střecha líbí. Děkuji.

(odkaz)krmič | 11. 6. 2015, 13:21

Aha.
Vy ovšem cítíte potřebu napsat "tady je VŠECHNO hnusné".
Na Ostravu je třeba plivnout za každou cenu a při každé příležitosti.

(odkaz)Jana K. | 11. 6. 2015, 13:06

Nehodnotím(e) práce, řemeslně je ta omítka i střecha OK (i když D1 se jevila také OK, že), hodnotím(e) použitý materiál na střechu. Stavbyvedoucí mi doslova řekl "jsem moc malý pán, ale na na tak významnou sakrální stavbu bych ty hliníkové plechy nedával, a jestli je natřou, nevím, ale nátěry na hliníku či zinku moc dlouho nevydrží".

(odkaz)krmič | 11. 6. 2015, 12:47

Ponechme na chvíli stranou použitý materiál.
Ale jestli pracovník hodnotí SVOU VLASTNÍ práci slovy, že je to hnusné (přece je všechno hnusné, že ano, tedy i jeho práce), tak je opravdu něco v nepořádku. Samozřejmě s touto firmou.
Nebo jste si to vymyslela?

(odkaz)Manka | 11. 6. 2015, 9:42

V roce 2007 - to byla úroveň diskuse! Všimli jste si?

(odkaz)Jana K. | 11. 6. 2015, 8:39

Včera jsem mluvila se stavbyvedoucím a ta střešní krytina je skutečně (neskutečně) z hliníku. Sami dělníci, kteří mají zkušenosti z oprav mnoha sakrálních staveb, vyslovují údiv, doslova mi bylo řečeno "co chtít po Ostravě, tady je všechno hnusné".

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 16. 10. 2007, 22:07

Pro aus Nedbal

Díky za upozornění. Je to opraveno.

(odkaz)aus Nedbal | 11. 10. 2007, 11:33

to Jarnemec

Díky za odpověď o obecné škole jsem neměl tušení. Kdyby jste měl zájem tak Vám rád vypomůžu s dalšími články.

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 37