Diskuze k článku Moravská a Slezská Ostrava pohledem mrakodrapu

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)TB | 27. 6. 2007, 12:05

Krásné hlavně to množství stromů a zeleně..

A tak by to taky mělo zůstat,ale radnice obvodů se snaží potají tu zatím dost silně zelenou perspektivu přeměnit v perspektivu Prahy.NH nebo pece sem prostě historicky patří,ale je tu přesupermarketováno (některé by se měli zbořit a nové už nestavět).

(odkaz)Hancock | 31. 5. 2007, 10:46

to Dali

Bohuzel Tak tak detailni informace jsem neziskal :(

(odkaz)Dali | 31. 5. 2007, 10:25

to Hancock

Rozumím tomu dobře, že se z těch tří pecí odtraňuje pouze nadbytečný, neudržovatelný balast a nechává se pouze podstata - (ale u všech tří pecí!?).

(odkaz)Neva | 31. 5. 2007, 9:28

Hancock

Ano, se vším souhlas, chápu, věřím...

Taky mi chyběla diskuse k otevřeným dveřím, sama jsem se tam bohužel nedostala, zrovna na 1. máje jsem řešila úmrtí v blízké rodině. Podle počtu účastníků jsem čekala, že tam byl i někdo tady ze čtenářů a nic. Informace o budoucím skanzenu je teda opravdu víc než příjemná.

(odkaz)Hancock | 31. 5. 2007, 0:55

Neva

Souhlasim s tebou v tom ze pohled z tebou uvedenych mist je prijemny. Ja i prestoze jsem hrdy ostravak, i kdyz vim ze Ostrava je mesto kouricich kominu, radsi bych byl kdyby tu NHKG :) nebylo. Vitkovice Steel v nitru mesta je fascinujici zalezitost. Bydlim v Mariankach a to co nekdy vidim na ulici 1.Maje, mlhu a stiplavy smrad, to bych ti fakt nepral zazit :(
Jeste trochu odbocim, trosku mi tady chybela nejaka vetsi diskuze ohledne dnu otevrenych dveri ve VŽKG :))) prvniho kvetna. V jednom arealu ktery jsem navstivil jsem vyuzil tamejsiho vrchniho mistra ktery me provedl a nedalo mi to a informoval jsem se u nej o budoucnosti vysokych peci. Myslim ze ta informace je duveryhodna kdyz je od pramene. Pece se pry rozebijraji, ale cast tam zustane a bude tam skanzen !! Tazke zvolejme trikrat hura ! To patri k mestu !! NHKG at vypnou, rozeberou, odvezou ! :)))) ale vysoke pece tu zustat musi !

(odkaz)sdfg | 30. 5. 2007, 11:56

Opravená stará Ostrava je pěkná a nějakých mrakodrapů není potřeba, ať už z 60. let nebo nových. V panoramatických záběrech Ostravy stejně působí a budou působit jako vylámané zuby. Není to česká tradice, snad Baťův mrakodrap, ale ten je vymyšlený sakumprásk od sklepa až po kliky na dveřích a osvětlovací tělesa a ani to vlastně není mrakodrap. Kdežto ta ostravská hrůza...

(odkaz)Neva | 30. 5. 2007, 11:22

Co se týče vyjádření "pohled smerem na NHKG :) je fakt priserny, kazi nam vyhled do beskyd", dovolím si oponovat.
Ostrava JE město kouřících se komínů, to si opravdu nebudem nalhávat. A na Beskydy je vidět myslím si dobře i přes ně.
Aspoň z těch všech míst, radnice, mrakodrap, halda, je spíš pohled pro rodilého Ostraváka příjemný. Vždyť tu máme všechno, továrny, krásné domy, blízkou přírodu, spoustu stromů a i ten nepořádek, který ovšem díky hezkým fotkám z vrchu není vidět...

(odkaz)Petr | 29. 5. 2007, 14:47

Pěkne fotky

Fotky jsou opravdu pěkne, mě nejvíce chytla opravena čapkárna.

(odkaz)Neva | 29. 5. 2007, 11:59

Fotky jsou skvělé. Pohled i z radnice nebo haldy Emy je vůbec moc zajímavý.

(odkaz)Dali | 29. 5. 2007, 11:23

Ty fotky jsou hezké, navíc odpovídají skutečnosti a nejsou to nějaká "turistická" propagační fota.

(odkaz)Ursus | 29. 5. 2007, 11:01

Ty fotky jsou skutečně povedené. Kdo by to byl řekl, že tady máme ještě tolik stromů ke kácení. (z mé strany pouze vtip) :o)

(odkaz)mobby | 29. 5. 2007, 9:50

Krásné město krásné fotky a už jse těším na Karolínu.

(odkaz)aus Nedbal | 28. 5. 2007, 18:15

krása

fotky jsou skvělé...
sousedství české (PřF OU) a německé (červené) školy se dnes jeví z Vašich fotek jako dobré sousedství, faktem je, že ideální vztahy mezi oběma školami nepanovaly .... je to hezké město :))

(odkaz)MG | 28. 5. 2007, 13:31

Super fotky

Zobrazeny všechny příspěvky (14)