Diskuze k článku Ostrava je v centru, happening za živé historické centrum města

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Momir NJEZIC | 13. 1. 2021, 16:17

* NA VAŠÍ POZOR RYCHLÉ PŘIPRAVENÍ V PLNÉ BEZPEČNOSTI NA 2,8%.

Ohledně všech problémů s půjčováním peněz kontaktujte madam
Momir NJEZIC. Tato půjčka ve výši 50 000 EUR s ním vrátila chuť mému životu. Pokud jde o vaše půjčování peněz, kontaktujte ho, on
určitě vám pomůže.

Kontakty:
E-mail: momirnjezic803@gmail.com
Whatsapp: +22 951 589 194

(odkaz)... | 8. 4. 2015, 13:01

Prosím Vás, kde byl Novák v devadesátkách? Ten tehdy dělal podržtašku. Tošen je je a byl ňouma, Ostrava zastavil na dobrejch 10 let, za něho utekl i Slovenský konzulát, ale do problému vědárny a DOV ho netahejte.

(odkaz)Lobo | 8. 4. 2015, 12:24

DOV forever

Okrašlovací spolek Za krásnou Ostravu ukazuje na ostravské čárymáry s vědeckou knihovnou.
http://ostrava.idnes.cz/vedecka-knihovna-ostrava-vysoke-pece-dsv-/ostrava-zpravy.aspx?c=A150408_2153805_ostrava-zpravy_jog

Nejvýznamnější ze všech plnoštíhlých ostravských tenistů ovšem mezi řádky prohlásil: "Léta jsme ve velké a tiché koalici s Tošenovským, Palasem, Babkou a se mnou usilovali o to, aby nezbyla jiná možnost financování, než dotace na realizaci VK v DOV. Dokonce jsme davu předhodili architektonickou soutěž, tak jsme se obětovali. Tak nám do toho nebudou nějací aktivisti vrtat!"

(odkaz)Lobo | 22. 3. 2015, 13:02

Hodnocení akademiků z Prahy, jakkoli jsou výstižná a jakkoli tito lidé mají vlastní architektonickou praxi (Jehlík), se mi nejeví jako největší přínos debaty. Na to každý z majitelů nemovitostí, potenciálních investorů nebo práskaných politických šíbrů v Ostravě kašle.
Stěžejní je dle mého tlak na primátora - viděl dav nasraných lidí a slyšel, jak se vysmáli jeho okázalé roli ne-politika. S tím možná vystačil před volbami, teď je čas něco dělat.
Takže ho tahle a podobné akce možná dokopou k nějakým účinným akcím.

(odkaz)jarnemec | 22. 3. 2015, 11:48

iDnes: Beseda o centru Ostravy....

„Každé další vysávání energie z centra Ostravy může znamenat pro město nenahraditelnou ztrátu,“ upozornil Jiří Plos, odborník na teorii a dějiny architektury a urbanismu.S kolegou, známým urbanistou Janem Jehlíkem se prošli Ostravou přes Karolinu až k Vítkovicím a zase zpátky. „Procházeli jsme se místy, kde nebylo ani živáčka, kde byl neuvěřitelný průvan, a cítili jsme se tam velmi nepříjemně. Narozdíl od středu města, tedy Masarykova náměstí. Jenže ve středu Ostravy jsme zase postrádali lidi, kteří by to město oživovali a dávali mu sílu,“ popsal Plos.Podle urbanistů se Ostrava ocitá v bodě zlomu. "Každé další neuvážené rozhodnutí – typu přemístění vědecké knihovny do Dolní oblasti Vítkovic – může způsobit definitivní vylidnění města."


"Právě Karolina, o které se dnes říká, že je novým centrem Ostravy, si ve čtvrtek večer vysloužila obrovskou kritiku. Podle řečníků to byla právě ona, kdo z Masarykova náměstí, pomyslného srdce města, vysál poslední život. „Karolina byla pro Ostravu krutou ránou. Kdo říká, že městu prospívá, tak se buď hluboce mýlí, anebo záměrně lže,“ sdělil Lipus.

Pražského urbanistu Jehlíka Ostrava doslova zklamala: „Kde je projekt Černé louky? Proč se na Karolině postavilo to, co se tam postavilo? Kam se poděla Černá kostka? Pustit fenomenální, architekty obdivovaný projekt krajské vědecké knihovny, byla obrovská chyba. Máte málo podobně atraktivních hraček a budete jich mít ještě méně. Plýtvat jimi je strašně osudové.“"

Zdroj: http://ostrava.idnes.cz/beseda-o-centru-ostravy-bez-premeny-kancelari-na-byty-se-neozivi-px2-/ostrava-zpravy.aspx?c=A150321_2149318_ostrava-zpravy_jog

(odkaz)Lobo | 21. 3. 2015, 12:08

Iniciativa Fiducie - sběr podnětů

Iniciativa paní Rozehnalové ke sběru podnětů na řešení problémů centra Ostravy je chvályhodná.
Skutečnost je však taková, že podnět k této kampani dal na debatě o centru p. Jehlík z ČVUT, nikoli primátor nebo nějaký jiný reprezentant města. Takže není jasné, jak si se sesbíranými podněty dále počínat.
Možností je vyzvat primátora, aby se k tomuto tématu vyslovil a stanovil postup, jak bude s podněty nakládat veřejná správě (pokud vůbec).
Dále je možno vytvořit neformální skupinu "posuzovatelů" - osob, které mají jakousi veřejnou autoritu, která z podnětů zpracuje jakési závěry, zveřejní a obhájí je. A nezávislé aktivity budou činit nátlak zejména na politické reprezentanty a tázat se jich, jak se k těmto závěrům postaví.
Tyto plány B by ale měly být známy ještě v průběhu kampaně. V opačném případě hrozí rychlá ztráta energie a rozčarování všech zúčastněných.

(odkaz)Olga | 20. 3. 2015, 17:04

Vilmo ja mam opravdu uzanou rodinu, a klidne to zopakuji!!:-) a s tou svou rodinou obiham vsechny ty kulturni a jine akce v Ove a okoli, a opravdu nevim kam driv.... To jsem Vam jen chtela objasnit, jinak mi muzete... Vite co? Bych nebyla sprosta!

(odkaz)jarnemec | 20. 3. 2015, 12:34

zkopírováno z FB

Na včerejší debatě v Divadle loutek se všichni přizvaní odbornici shodli na tom, že by vědecká knihovna měla zůstat v centru. Připravujeme video z debaty, takže si to budete moci poslechnout brzy sami.
https://www.facebook.com/cernakostka

Přátelé, včera na diskusi o centru jsme si dali všichni úkol a tak vás vyzýváme: napište každý jednu stránku s tím, co by se mělo dělat s centrem, co vás pálí. Nemusí to být strukturovaný názor, může jít o vaše pocity a myšlenky. Pošlete nam onu JEDNU STRÁNKU textu na email: antikfiducia@seznam.cz.
Dále bychom chtěli spustit tzv. ostravskou ozvučnou desku, o které se včera také mluvilo, pravidelné setkání občanů a odborníků, kde se bude řešit, co dál s centrem. Co si o tom myslíte?

https://www.facebook.com/ostravajevcentru/posts/707894499323569

(odkaz)Lobo | 20. 3. 2015, 12:01

To Jana K.

Řekl bych, že z mých příspěvků vyplývá vcelku jasně, že Ostrava trpí vážnými problémy.
Vaše vyhraňování vůči mému textu zřejmě vyplývá z přesvědčení, že jen vy jste kompetentní k závěrům o tématu. Za takový úsudek já naštěstí nenesu žádnou odpovědnost, to je výpověď o stavu vaší mysli.
Ostatně o vašem úsilí shromažďovat podklady pro své teze svědčí vaše úvodní poznámka: "Debatu jsem nestihla..."

(odkaz)Jana K. | 20. 3. 2015, 11:48

No dobře. Já Vás při tom nechám. Konec konců ve všem jsou podstatné výsledky a ty v Ostravě nejsou.
P.S.: Ten výlet do Opavy či Polska doporučuji.

(odkaz)Lobo | 20. 3. 2015, 11:33

Diskutující

Ing. arch. Vltavský myslím případně objasnil roli útvaru hlavního architekta: je to orgán státní správy, nikoli samosprávy. Takže jeho role spočívá v návrhu a obhájení územního plánu a kontrole jeho dodržení. Ze statusu tohoto pracoviště vyplývá, že to není instituce koncepčního strategického rozvoje města. Z čehož plyne, že Ostrava takové pracoviště vůbec nemá. Po Vltavském, ať je jaký je, nelze tedy chtít, co z principu nemůže splnit.
Stěžejní diskuse byla spíše ze strany vnějších pozorovatelů - pánové Plos a Jehlík z ČVUT, Strakoš, Rumpel z OU. Debata korektní, ale vyhraněná - zejména vůči primátorovi. Je zřejmé, že p. Macurovi začíná svítat - buď začne veřejná správa aktivně jednat a opře se o veřejnost, nebo bude pomalé umírání centra akcelerovat.
To Jana.K:
Bohužel opakujete stále stejné floskule. Tím vaše sdělení vypovídají mnoho o vašich emocích, ale téměř nic o skutečnostech, které se snažíte posuzovat. Zkuste se soustředit na jedno téma a věcně je zargumentovat, bude to přínosnější.

(odkaz)Vilma | 20. 3. 2015, 11:18

Největší zgryndy píše Olga, hlavně by furt někomu zakazovala jeho názor,
protože jiné názory než má ona jsou podle ní neúnosné a .erou ji. No tak
zmizni ty přízemní paničko chlubící se mezi řádky neustále sebou a svojí rodinou.
Ne všechno je nádherné a krásné v Ostravě, spíš naopak a jenom blbec to nevidí.
A když kritizujeme tak je proto, že máme Ostravu rádi a je nám líto , že tak chátrá
a nezkvétá jako jiná města okolo. To jenom Olga furt mele, jak tu tu všechno OK.
Žeby byla placená magistrátem , asi jo, jinak to snad ani není možné.

(odkaz)Jana K. | 20. 3. 2015, 10:54

Debatu jsem nestihla, protože jsem stále v divadle, ale kdo že to tam diskutoval? Pan Vltavský? Promiňte, ale to je už stejně absurdní jako když Jirka Surůvka vystavuje v tom galerijním koutečku DAD. Nechci být neslušná, ale loutky diskutují v loutkách? Já bych potom všem, co se odehrálo s Černou kostkou, nedala Ostravě z dotací EU ani 1 euro. (To platí i pro lunapark - šrotiště.) Ta Černá kostka mohla Ostravu pozvednout z maloměstského oderu, který je cítit na každém druhém rohu. Bohužel, nestalo se tak.

A že majitelé nejeví zájem...? Neřekla bych!!! Konec konců, ze Stodolní je to Elefantem + / - 25 minut do Opavy - naprosto jiný svět z hlediska upravenosti zeleně, čistoty ulic a náměstí. A pochybuji, že tam žijí či na dálku ovládají jiní (jací jiní? lepší? nadpozemští?) majitelé nemovitostí. Doporučuji jako pracovní cestu. A když někdo začne vyřvávat, proč zase ta Opava, tak jako alternativu doporučuji celou řadu měst v polském Slezsku - panečku to je rozkvět. Ono i ty ušmudlané Katovice mají koncertní sál a letiště na takové úrovni, že se může jít Ostrava zahrabat.

(odkaz)Lobo | 20. 3. 2015, 8:48

Včerejší debata v DL

Debata "Co dál s centrem Ostravy" vcelku potvrdila varovné příznaky o umrtvování centra města. Nejdůležitější teze:
- centrum města dodnes prokazuje značnou energii, získanou v meziválečné době, ale tu velmi rychle ztrácí a blíží se bod zlomu, po kterém nebude návrat
- Ostrava díky zastavení projektu Černé kostky a zakonzervování revitalizace Černé louky nepůsobí jak důvěryhodný partner, který vážně usiluje o progres
- neexistuje plán ani platforma spolupráce města s majiteli nemovitostí v centru, majitelé nejeví zájem o spolupráci s městem na zvyšování prosperity nemovitostí, město nic nenabízí
- platforma pro podněty k tématu revitalizace centra z řad veřejnosti - organizuje Antikvariát Fiducia

(odkaz)jarnemec | 19. 3. 2015, 18:41

zpět k tématu vlákna: Kampus Palace: projekt zastaven

http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/kampus-palace-projekt-zastaven-20150319.html

(odkaz)jarnemec | 19. 3. 2015, 16:55

OT @ Olga:

A co tu provádí? Stejně jako kdokoliv píše cokoliv. Dokud dodržuje kdokoliv pravidla diskuze, ať si také cokoliv píše. A je mi úplně jedno, kdo to je. Proti mnoha nickům v diskuzi o NDM jsem v minulosti rázně zakročil, nebo upozornil na to, že je to už za hranou. Ale to vy si nepamatujete, možná, nevím... To, že kdokoliv občas ujede a píše békoviny, to je možné, ale do toho zasahovat nemíním.

Nikdo zde není blokovaný, nikdo nemá ban, tak nevím o čem se vlastně bavíme. Takže, milá Olgo, to chce klid. ;-)

(odkaz)Olga | 19. 3. 2015, 16:48

To Jarnemec

Nekdo to tu uz nekde napsal.... "Nestranny" admin....Vam evidentne vubec nevadi, co tady provadi Jana K. Je to hruza, me to priserne .ere, ale
Je to vlastne muj problem, ze se nechavam vytocit. Ona, i Vy, mate pak radost. Vysvetlovat Vam opravdu nic nebudu. A budte tak laskav, prestante posuzovat a soudit, jaky jsem nebo nejsem typ cloveka.

(odkaz)jarnemec | 19. 3. 2015, 15:04

@ Alex: Nemělo by ten plat smysl zmiňovat, kdyby Babka nebyl na kraji, městě a v ROP, nemluvě o dalších funkcích... Jasně, na kraji je neuvolněný náměstek, takže zákon o střetu zájmu neporušuje. Nejmenoval bych ho, kdybych nebyl přesvětčen, o tom co píšu. Jak jsem napsal, je to politikaření a lobbing. A jediné co jim vadí je, když to někdo pojmenovává. A jak vás tak sleduji, tak to vadí, to pojmenovávání, i vám. Pokud máte pocit, že do politiky (v tomto případě komunální a krajské) můžete zasahovat jen přes politickou stranu, tak to se hodně pletete. Mám jinou zkušenost.

@ Jana K.: Neutekl jsem, v Ostravě mám stále mnoho aktivit a jsem zde pravidelně, takže si toho, že část svého času trávím jinde, někteří ani nevšimli ;-)

@ Olga: Můžete to přístě napsat tak, že nebudete nikoho vyhánět? jako Jana K. je v diskuzích o NDM někdy na hraně, ale aspoň má občas nějaký postřeh či názor. V mnohém s ní nemusím souhlasit, ale stále je to názor... ale to už jsem vám psal.

On je rozdíl mezi tím, když někdo napíše "kdo uteče - vyhraje" a tím co jste napsala. Jako chápu, že jste ten druh člověka co drží lajnu a krok, stejně jako Alex, aspoň podle vaších příspěvků, ale zkuste pochopit i druhé, že třeba vidí svět a své okolí jinak. Pokud si myslíte, že v něčem nemá pravdu, nebo se plete, tak napište v čem a proč. Ale to co tu plodíte jsou bezobsažné békoviny.

(odkaz)Olga | 19. 3. 2015, 10:02

Janicko, utikejte taky, sec Vam sily budou stacit!!!! To bude pak konecne klid. Protoze Vas prave bavi stale jen vypisovat tady, ale udelat pro to neco, jak Alex spravne podotyka, to uz ne. Ono tohle ale plati na vetsinu ceskeho naroda, nadavat je nas narodni sport! Bohuzel.
Jste totalne trapna s tema svyma "zgryndama", jak se rika v Brne, Dedicu a Janousku je tady pln republika, Vy tady jen stale hanite Ostravu. Tak bezte a zkuste stesti jinde, treba tam jinde budete pet ody, jak se Vam skvele zije.

(odkaz)Jana K. | 19. 3. 2015, 9:03

Vstup do politiky?

Usilovat o vstup do politiky? A zasedat a jednat ze soudruhem Babkou? Ve městě kterému vládne Dědic, lhostejnost a obyvatelé v důchodovém věku mentálně zamrzlí v socialismu? Kdo uteče - vyhraje!!! Však už i pan Němec odešel, což je dost škoda.

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 35