Diskuze k článku Ostrava je v centru, happening za živé historické centrum města

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Momir NJEZIC | 13. 1. 2021, 16:17

* NA VAŠÍ POZOR RYCHLÉ PŘIPRAVENÍ V PLNÉ BEZPEČNOSTI NA 2,8%.

Ohledně všech problémů s půjčováním peněz kontaktujte madam
Momir NJEZIC. Tato půjčka ve výši 50 000 EUR s ním vrátila chuť mému životu. Pokud jde o vaše půjčování peněz, kontaktujte ho, on
určitě vám pomůže.

Kontakty:
E-mail: momirnjezic803@gmail.com
Whatsapp: +22 951 589 194

(odkaz)... | 8. 4. 2015, 13:01

Prosím Vás, kde byl Novák v devadesátkách? Ten tehdy dělal podržtašku. Tošen je je a byl ňouma, Ostrava zastavil na dobrejch 10 let, za něho utekl i Slovenský konzulát, ale do problému vědárny a DOV ho netahejte.

(odkaz)Lobo | 8. 4. 2015, 12:24

DOV forever

Okrašlovací spolek Za krásnou Ostravu ukazuje na ostravské čárymáry s vědeckou knihovnou.
http://ostrava.idnes.cz/vedecka-knihovna-ostrava-vysoke-pece-dsv-/ostrava-zpravy.aspx?c=A150408_2153805_ostrava-zpravy_jog

Nejvýznamnější ze všech plnoštíhlých ostravských tenistů ovšem mezi řádky prohlásil: "Léta jsme ve velké a tiché koalici s Tošenovským, Palasem, Babkou a se mnou usilovali o to, aby nezbyla jiná možnost financování, než dotace na realizaci VK v DOV. Dokonce jsme davu předhodili architektonickou soutěž, tak jsme se obětovali. Tak nám do toho nebudou nějací aktivisti vrtat!"

(odkaz)Lobo | 22. 3. 2015, 13:02

Hodnocení akademiků z Prahy, jakkoli jsou výstižná a jakkoli tito lidé mají vlastní architektonickou praxi (Jehlík), se mi nejeví jako největší přínos debaty. Na to každý z majitelů nemovitostí, potenciálních investorů nebo práskaných politických šíbrů v Ostravě kašle.
Stěžejní je dle mého tlak na primátora - viděl dav nasraných lidí a slyšel, jak se vysmáli jeho okázalé roli ne-politika. S tím možná vystačil před volbami, teď je čas něco dělat.
Takže ho tahle a podobné akce možná dokopou k nějakým účinným akcím.

(odkaz)jarnemec | 22. 3. 2015, 11:48

iDnes: Beseda o centru Ostravy....

„Každé další vysávání energie z centra Ostravy může znamenat pro město nenahraditelnou ztrátu,“ upozornil Jiří Plos, odborník na teorii a dějiny architektury a urbanismu.S kolegou, známým urbanistou Janem Jehlíkem se prošli Ostravou přes Karolinu až k Vítkovicím a zase zpátky. „Procházeli jsme se místy, kde nebylo ani živáčka, kde byl neuvěřitelný průvan, a cítili jsme se tam velmi nepříjemně. Narozdíl od středu města, tedy Masarykova náměstí. Jenže ve středu Ostravy jsme zase postrádali lidi, kteří by to město oživovali a dávali mu sílu,“ popsal Plos.Podle urbanistů se Ostrava ocitá v bodě zlomu. "Každé další neuvážené rozhodnutí – typu přemístění vědecké knihovny do Dolní oblasti Vítkovic – může způsobit definitivní vylidnění města."


"Právě Karolina, o které se dnes říká, že je novým centrem Ostravy, si ve čtvrtek večer vysloužila obrovskou kritiku. Podle řečníků to byla právě ona, kdo z Masarykova náměstí, pomyslného srdce města, vysál poslední život. „Karolina byla pro Ostravu krutou ránou. Kdo říká, že městu prospívá, tak se buď hluboce mýlí, anebo záměrně lže,“ sdělil Lipus.

Pražského urbanistu Jehlíka Ostrava doslova zklamala: „Kde je projekt Černé louky? Proč se na Karolině postavilo to, co se tam postavilo? Kam se poděla Černá kostka? Pustit fenomenální, architekty obdivovaný projekt krajské vědecké knihovny, byla obrovská chyba. Máte málo podobně atraktivních hraček a budete jich mít ještě méně. Plýtvat jimi je strašně osudové.“"

Zdroj: http://ostrava.idnes.cz/beseda-o-centru-ostravy-bez-premeny-kancelari-na-byty-se-neozivi-px2-/ostrava-zpravy.aspx?c=A150321_2149318_ostrava-zpravy_jog

(odkaz)Lobo | 21. 3. 2015, 12:08

Iniciativa Fiducie - sběr podnětů

Iniciativa paní Rozehnalové ke sběru podnětů na řešení problémů centra Ostravy je chvályhodná.
Skutečnost je však taková, že podnět k této kampani dal na debatě o centru p. Jehlík z ČVUT, nikoli primátor nebo nějaký jiný reprezentant města. Takže není jasné, jak si se sesbíranými podněty dále počínat.
Možností je vyzvat primátora, aby se k tomuto tématu vyslovil a stanovil postup, jak bude s podněty nakládat veřejná správě (pokud vůbec).
Dále je možno vytvořit neformální skupinu "posuzovatelů" - osob, které mají jakousi veřejnou autoritu, která z podnětů zpracuje jakési závěry, zveřejní a obhájí je. A nezávislé aktivity budou činit nátlak zejména na politické reprezentanty a tázat se jich, jak se k těmto závěrům postaví.
Tyto plány B by ale měly být známy ještě v průběhu kampaně. V opačném případě hrozí rychlá ztráta energie a rozčarování všech zúčastněných.

(odkaz)Olga | 20. 3. 2015, 17:04

Vilmo ja mam opravdu uzanou rodinu, a klidne to zopakuji!!:-) a s tou svou rodinou obiham vsechny ty kulturni a jine akce v Ove a okoli, a opravdu nevim kam driv.... To jsem Vam jen chtela objasnit, jinak mi muzete... Vite co? Bych nebyla sprosta!

(odkaz)jarnemec | 20. 3. 2015, 12:34

zkopírováno z FB

Na včerejší debatě v Divadle loutek se všichni přizvaní odbornici shodli na tom, že by vědecká knihovna měla zůstat v centru. Připravujeme video z debaty, takže si to budete moci poslechnout brzy sami.
https://www.facebook.com/cernakostka

Přátelé, včera na diskusi o centru jsme si dali všichni úkol a tak vás vyzýváme: napište každý jednu stránku s tím, co by se mělo dělat s centrem, co vás pálí. Nemusí to být strukturovaný názor, může jít o vaše pocity a myšlenky. Pošlete nam onu JEDNU STRÁNKU textu na email: antikfiducia@seznam.cz.
Dále bychom chtěli spustit tzv. ostravskou ozvučnou desku, o které se včera také mluvilo, pravidelné setkání občanů a odborníků, kde se bude řešit, co dál s centrem. Co si o tom myslíte?

https://www.facebook.com/ostravajevcentru/posts/707894499323569

(odkaz)Lobo | 20. 3. 2015, 12:01

To Jana K.

Řekl bych, že z mých příspěvků vyplývá vcelku jasně, že Ostrava trpí vážnými problémy.
Vaše vyhraňování vůči mému textu zřejmě vyplývá z přesvědčení, že jen vy jste kompetentní k závěrům o tématu. Za takový úsudek já naštěstí nenesu žádnou odpovědnost, to je výpověď o stavu vaší mysli.
Ostatně o vašem úsilí shromažďovat podklady pro své teze svědčí vaše úvodní poznámka: "Debatu jsem nestihla..."

(odkaz)Jana K. | 20. 3. 2015, 11:48

No dobře. Já Vás při tom nechám. Konec konců ve všem jsou podstatné výsledky a ty v Ostravě nejsou.
P.S.: Ten výlet do Opavy či Polska doporučuji.

(odkaz)Lobo | 20. 3. 2015, 11:33

Diskutující

Ing. arch. Vltavský myslím případně objasnil roli útvaru hlavního architekta: je to orgán státní správy, nikoli samosprávy. Takže jeho role spočívá v návrhu a obhájení územního plánu a kontrole jeho dodržení. Ze statusu tohoto pracoviště vyplývá, že to není instituce koncepčního strategického rozvoje města. Z čehož plyne, že Ostrava takové pracoviště vůbec nemá. Po Vltavském, ať je jaký je, nelze tedy chtít, co z principu nemůže splnit.
Stěžejní diskuse byla spíše ze strany vnějších pozorovatelů - pánové Plos a Jehlík z ČVUT, Strakoš, Rumpel z OU. Debata korektní, ale vyhraněná - zejména vůči primátorovi. Je zřejmé, že p. Macurovi začíná svítat - buď začne veřejná správa aktivně jednat a opře se o veřejnost, nebo bude pomalé umírání centra akcelerovat.
To Jana.K:
Bohužel opakujete stále stejné floskule. Tím vaše sdělení vypovídají mnoho o vašich emocích, ale téměř nic o skutečnostech, které se snažíte posuzovat. Zkuste se soustředit na jedno téma a věcně je zargumentovat, bude to přínosnější.

(odkaz)Vilma | 20. 3. 2015, 11:18

Největší zgryndy píše Olga, hlavně by furt někomu zakazovala jeho názor,
protože jiné názory než má ona jsou podle ní neúnosné a .erou ji. No tak
zmizni ty přízemní paničko chlubící se mezi řádky neustále sebou a svojí rodinou.
Ne všechno je nádherné a krásné v Ostravě, spíš naopak a jenom blbec to nevidí.
A když kritizujeme tak je proto, že máme Ostravu rádi a je nám líto , že tak chátrá
a nezkvétá jako jiná města okolo. To jenom Olga furt mele, jak tu tu všechno OK.
Žeby byla placená magistrátem , asi jo, jinak to snad ani není možné.

(odkaz)Jana K. | 20. 3. 2015, 10:54

Debatu jsem nestihla, protože jsem stále v divadle, ale kdo že to tam diskutoval? Pan Vltavský? Promiňte, ale to je už stejně absurdní jako když Jirka Surůvka vystavuje v tom galerijním koutečku DAD. Nechci být neslušná, ale loutky diskutují v loutkách? Já bych potom všem, co se odehrálo s Černou kostkou, nedala Ostravě z dotací EU ani 1 euro. (To platí i pro lunapark - šrotiště.) Ta Černá kostka mohla Ostravu pozvednout z maloměstského oderu, který je cítit na každém druhém rohu. Bohužel, nestalo se tak.

A že majitelé nejeví zájem...? Neřekla bych!!! Konec konců, ze Stodolní je to Elefantem + / - 25 minut do Opavy - naprosto jiný svět z hlediska upravenosti zeleně, čistoty ulic a náměstí. A pochybuji, že tam žijí či na dálku ovládají jiní (jací jiní? lepší? nadpozemští?) majitelé nemovitostí. Doporučuji jako pracovní cestu. A když někdo začne vyřvávat, proč zase ta Opava, tak jako alternativu doporučuji celou řadu měst v polském Slezsku - panečku to je rozkvět. Ono i ty ušmudlané Katovice mají koncertní sál a letiště na takové úrovni, že se může jít Ostrava zahrabat.

(odkaz)Lobo | 20. 3. 2015, 8:48

Včerejší debata v DL

Debata "Co dál s centrem Ostravy" vcelku potvrdila varovné příznaky o umrtvování centra města. Nejdůležitější teze:
- centrum města dodnes prokazuje značnou energii, získanou v meziválečné době, ale tu velmi rychle ztrácí a blíží se bod zlomu, po kterém nebude návrat
- Ostrava díky zastavení projektu Černé kostky a zakonzervování revitalizace Černé louky nepůsobí jak důvěryhodný partner, který vážně usiluje o progres
- neexistuje plán ani platforma spolupráce města s majiteli nemovitostí v centru, majitelé nejeví zájem o spolupráci s městem na zvyšování prosperity nemovitostí, město nic nenabízí
- platforma pro podněty k tématu revitalizace centra z řad veřejnosti - organizuje Antikvariát Fiducia

(odkaz)jarnemec | 19. 3. 2015, 18:41

zpět k tématu vlákna: Kampus Palace: projekt zastaven

http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/kampus-palace-projekt-zastaven-20150319.html

(odkaz)jarnemec | 19. 3. 2015, 16:55

OT @ Olga:

A co tu provádí? Stejně jako kdokoliv píše cokoliv. Dokud dodržuje kdokoliv pravidla diskuze, ať si také cokoliv píše. A je mi úplně jedno, kdo to je. Proti mnoha nickům v diskuzi o NDM jsem v minulosti rázně zakročil, nebo upozornil na to, že je to už za hranou. Ale to vy si nepamatujete, možná, nevím... To, že kdokoliv občas ujede a píše békoviny, to je možné, ale do toho zasahovat nemíním.

Nikdo zde není blokovaný, nikdo nemá ban, tak nevím o čem se vlastně bavíme. Takže, milá Olgo, to chce klid. ;-)

(odkaz)Olga | 19. 3. 2015, 16:48

To Jarnemec

Nekdo to tu uz nekde napsal.... "Nestranny" admin....Vam evidentne vubec nevadi, co tady provadi Jana K. Je to hruza, me to priserne .ere, ale
Je to vlastne muj problem, ze se nechavam vytocit. Ona, i Vy, mate pak radost. Vysvetlovat Vam opravdu nic nebudu. A budte tak laskav, prestante posuzovat a soudit, jaky jsem nebo nejsem typ cloveka.

(odkaz)jarnemec | 19. 3. 2015, 15:04

@ Alex: Nemělo by ten plat smysl zmiňovat, kdyby Babka nebyl na kraji, městě a v ROP, nemluvě o dalších funkcích... Jasně, na kraji je neuvolněný náměstek, takže zákon o střetu zájmu neporušuje. Nejmenoval bych ho, kdybych nebyl přesvětčen, o tom co píšu. Jak jsem napsal, je to politikaření a lobbing. A jediné co jim vadí je, když to někdo pojmenovává. A jak vás tak sleduji, tak to vadí, to pojmenovávání, i vám. Pokud máte pocit, že do politiky (v tomto případě komunální a krajské) můžete zasahovat jen přes politickou stranu, tak to se hodně pletete. Mám jinou zkušenost.

@ Jana K.: Neutekl jsem, v Ostravě mám stále mnoho aktivit a jsem zde pravidelně, takže si toho, že část svého času trávím jinde, někteří ani nevšimli ;-)

@ Olga: Můžete to přístě napsat tak, že nebudete nikoho vyhánět? jako Jana K. je v diskuzích o NDM někdy na hraně, ale aspoň má občas nějaký postřeh či názor. V mnohém s ní nemusím souhlasit, ale stále je to názor... ale to už jsem vám psal.

On je rozdíl mezi tím, když někdo napíše "kdo uteče - vyhraje" a tím co jste napsala. Jako chápu, že jste ten druh člověka co drží lajnu a krok, stejně jako Alex, aspoň podle vaších příspěvků, ale zkuste pochopit i druhé, že třeba vidí svět a své okolí jinak. Pokud si myslíte, že v něčem nemá pravdu, nebo se plete, tak napište v čem a proč. Ale to co tu plodíte jsou bezobsažné békoviny.

(odkaz)Olga | 19. 3. 2015, 10:02

Janicko, utikejte taky, sec Vam sily budou stacit!!!! To bude pak konecne klid. Protoze Vas prave bavi stale jen vypisovat tady, ale udelat pro to neco, jak Alex spravne podotyka, to uz ne. Ono tohle ale plati na vetsinu ceskeho naroda, nadavat je nas narodni sport! Bohuzel.
Jste totalne trapna s tema svyma "zgryndama", jak se rika v Brne, Dedicu a Janousku je tady pln republika, Vy tady jen stale hanite Ostravu. Tak bezte a zkuste stesti jinde, treba tam jinde budete pet ody, jak se Vam skvele zije.

(odkaz)Jana K. | 19. 3. 2015, 9:03

Vstup do politiky?

Usilovat o vstup do politiky? A zasedat a jednat ze soudruhem Babkou? Ve městě kterému vládne Dědic, lhostejnost a obyvatelé v důchodovém věku mentálně zamrzlí v socialismu? Kdo uteče - vyhraje!!! Však už i pan Němec odešel, což je dost škoda.

(odkaz)Alex | 19. 3. 2015, 6:00

Nezbývá než usilovat o vstup do politiky

Jaký smysl má to ustavičné stěžování na (ostravské) poměry v komunální politice? A jaký význam má argumentovat platem Babky? Jednak to není nijak závratný plat (víte, kolik vydělává kvalifikovaný montér dojíždějící za prací do Vídně z Brna? - nedávno se o tom psalo v českém tisku), jinak do toho nikomu nic není. Ti, kteří vědí, jak je to vše špatné a jak by to mělo být, aby to bylo lepší, mají přece možnost účastnit se se svými vizemi politické soutěže, přesvědčit voliče - obyvatele Ostravy a pak prosazovat svůj program. Musí jen v tom "politikaření" uspět. Ukazuje se ale, že většinu obyvatel už takové nuance nezajímají, mají buď existenční starosti, nebo je jim to fuk, ale ani to není omluva pro rezignaci na boj o pozice v komunální politice.

(odkaz)jarnemec | 18. 3. 2015, 22:35

několik slov ke knihovně

1. Umístění Černé kostky (dále jen ČK) vycházelo s diskuze v letech 2004. Jde o kompromis, lepší byly úplně jiné místa, ta diskuze však skončila tímto kompromisem. (pro historický rámec: V té době Světlík chtěl DOV sešrotovat... a knihovnu ani nezakopl) Ctím demokratickou diskuzi a kontinuitu.

Umístění ČK není ideální, nicméně je na hlavní trase MHD z Poruby (VŠB-TU) do centra (OSU) a naopak. Na místě se již od 60. let minulého století plánovala koncertní síň, proto byl prostor v územním plánu veden pro účely kulturní... Jsou tam hned tři kulturní instituce - Divadlo Petra Bezruče, Janáčkova filharmonie a Dům kultury města Ostravy. Z centra by byly dostupné (z Masarykáče) za 7 minut, pokud by se dořešily Frýdlantské mosty.

2. ČK je výsledek regurelní arch. soutěže. Nestojí jen z důvodů politikaření.

A tlaku soudruha Babky a jeho rudých spolusoudruhů a přátel z řad rudých light, či bývalých soudruhů na krajskou radu v roce 2009/2010. Babka je zaměstnanec Světlíka, jeho plat je 1,7-2 mil. ročně, takže žádná "nicka" asi ;-) Byl to právě Světlikův tlak, který probíhal v rovině ústní, nic oficiálního. Viz odpovědi dle zák. 106 na mé dotazy v roce 2011 a 2012 na www.cernakostka.cz Palas (bývalý soudruh) opakovaně podporoval knihovnu v DOV, tehdy ještě v koksárenské baterii. Po připomínkách, že se tam knihovna nevejde, změnili umístění do vysokých pecí...

Projekt ČK stál již téměř 49 mil. a až do letošního ledna měl platné stavební povolení. Než se kopne za jakoukoliv jinou knihovnu, bude to stát obdobnou částku. jen objemová studie, na kterou DOV dostal dotaci od kraje stojí 0,6 mil. Kč.

O tom, že ČK měla již získané peníze a jen zmíněné politikaře zapříčinilo, že je nemá, snad psát nemusím.

3. Knihovna v DOV nebude řádně vysoutěžena v regulérní arch. soutěží. Jde o významnou veřejnou stavbu a bez arch. soutěže to považuji za netransparentní a takový postup nepřípustný.

4. Případná knihovna v DOV bude na soukromých pozemcích, což je nyní a zejména do budoucna pro kraj a město velmi nebezpečné a může se hodně prodražit.

5. DOV je momentálně obrovská "černá díra" na veřejné finance. Viz dotace kraje, města a EU, které do DOV jdou. Nic z toho nenísoučástí koncepce města. Vše je direktivně diktováno soukromým lobbingem přesd poltické činitele, v tomto případě zejména soudruhem Babkou.

6. Veškeré dokumenty k problematice jsou na www.cernakostka.cz Pokud bude někdo tvrdit, že něco ohledně ČK neví, tak jen tyto dokumenty asi nečetl, stejně jako nečetl tunu dalších materiálů a publikací k problematice. Mimochodem ty by si měl přečíst asi především Pleskot, možná by pak nenavrhoval békoviny jako Nová Palmovka aj. a mohl Světlíkovi lépe radit :-) (Bohužel Pleskot je již za svým tvůrčím zenitem a je to již jen obyčejný fakturant, nic víc... škoda, byl to nadějný architekt... Nicméně pro Světlíka dobrý...)

(odkaz)Jana | 16. 3. 2015, 19:00

Mne se Nová Karolina vůbec nelíbí, škoda, že nedostal přednost projekt, který vyhrál. Ale musím konstatovat, že v centru pomalu vznikají nové kavárny,kavárničky i cukrárny, ale stále je ještě dost prázdných výkladních prostor, zvláště na tř. 28. října. Také jsem hodně smutná z chátrající Ostravice, Hotel Palace. Proč ta náprava tak dlouho trvá. Také procházka velkým parkem a kolem Ostravice je moc pěkná.

(odkaz)jarnemec | 16. 3. 2015, 14:36

@ Olga:

Ano, vše již bylo tisíckrát řečeno a zde v diskuzích za posledních 8 let napsáno. Není důvod to neustále opakovat. Tak jsem to smazal. Kdo chce, ví to, kdo nechce vědět, nevidí. Jestliže jste si to stihl/a přečíst, fajn, stejně to bylo směřováno směrem k vám ;-)

Jediná nová informace (ne tak úplně) byla, že stále čekám, milá Olgo, na upřesnění, který to článek vás přiměl k tomu, myslet si, že Ostravablog.cz je "jedná velká žumpa", jak jsem se vás již dříve ptal.

(odkaz)Olga | 16. 3. 2015, 11:15

V 0.47 sem napsal prispevek pan Nemec a jak tak koukam, tak ted zmizel....

(odkaz)Olga | 15. 3. 2015, 23:26

Ja si proste jen nemyslim, ze je situace az tak spatna, jak je to tady presentovano. Libi se mi iniciativa Ostrava je v centru, protoze by bylo fajn, kdyby centrum ozilo, ale jednim dechem dodavam, ze to cele nevidim jako takovou katstrofu. Pomalu, ale prece, vznikaji kavarny a cukrarny v centru, a ja si proste nemyslim, ze Karolina znici centrum, je to jen vyvoj, a lide se podle meho nazoru zacnou do centra vracet. Ja si naopak myslim, ze se centrum proste jen "rozsiri", protahne, od Masarykova namesti pres Karolinu az k DOV. Me take silene mrzi Ostavice, ale nevidim to cele proste tak tragicky. Jak tady taky uz nekdo napsal, proste je to vyvoj... A Karolina mi vubec nevadi, chodim tam stejne tak rada jako do centra. Je uplne jina nez vsechna ostatni centra v zemi, ktere jsou "na jedno brdo", Karolina je uplne jina a ja ji mam moc rada.

(odkaz)Starý clown | 15. 3. 2015, 22:35

pro paní Olgu

Protože jsem těžký lokálpatriot, dobře chápu paní Olgu. Špatné je to, že negativa se hromadí, jak v NDM tak i v Ostravě a nás, patrioty obou to mrzí.
Těch negativních zpráv je na jednoho posluchače či diváka docela dost - vlastně se na nás hrnou jen negativní zprávy. O divadle, o Ostravě, o světě kolem nás, vraždy, války, podvody. Někdy je těžké to ustát.

Nicméně je to realita - fotil jsem prakticky stejná místa jako Werner Ulmann (ale nepotkali jsme se) a nějak je "doškareďovat" opravdu netřeba. To je prostě realita - vyprázdněné centrum a proti tomu poněkud bezduchá náhrada "Fukušima" tedy správně Nová Karolina.

19/3/2015 v 19:00 ve Fiducii bude smuteční setkání těch, kterým tahle pomalá smrt města vadí, přijde i "šumný" Radek Lipus - a já v skrytu duše doufám, že tam zazní něco nadějnějšího. Ale asi nezazní. Ale poslechnout si to půjdu.

(odkaz)Werner Ullmann ostravablog.cz | 15. 3. 2015, 21:53

pro Olgu a nejen jí

Pani Olgo je vidět, že pana Němce vůbec neznáte. Není klon je original a to mnohým vadí. Skoro 30 roků jsem žil v minulé době a váším příspěvkem na mě dychla tato doba. Říkali co brblate, co furt chcete, proč ukazujete na negativa. Je třeba se dívat k světlým zítřkům. Já světlé zítřky fotit nebudu. Jen realitu. Stejně jako Jarda nebude psat o rekordech pracovních kolektivů, ale budeme psát o problémech našeho milovaného města, protože stejně jako mi a jemu na Ostravě záleží. Což nevylulučuje, že i krásy Ostravy vám pani Olgo velice rádi ukážeme. Pokud zmizíte. Je to vaše volba a nikdo vám jí nebere.

(odkaz)Lobo | 15. 3. 2015, 18:54

To Jarnemec

Je prima, že ostravablog existuje, to je bezesporu. Úlety některých negativistických grafomanů jsou vždy a všude. Na druhé straně, kdyby osoba, píšící pod nickem Jana.K neměla čas od času docela trefné postřehy, asi by neměla odezvu, jakou má.

K happeningu na téma centrum: je prima, že takové akce jsou a snad budou, včetně veřejných debat. Důležité je, aby nesklouzly k pustému protestu pro protest nebo naopak k planému teoretizování. Nechce se mi věřit, že by majitelé nemovitostí v Ostravě byli zcela všichni takovými ignoranty, že by jim bylo jedno, zda se jejich majetek přiměřeně nezhodnocuje. Ovšem, k tomu je zapotřebí, abych tak řekl, referenční rámec, tj. vize, kudy se město ubírá, jaké jsou pilíře jeho rozvoje. Bude-li chtít mít aktivita za rozvoj centra tah na branku, měla by si klást za cíl právě vznik této vize - samozřejmě autoritativně vyjádřený reprezentanty města.

(odkaz)jarnemec | 15. 3. 2015, 13:58

@ Olga: :-D

Nikdo vás nenutí OB sledovat, číst a diskutovat, děláte to drobovolně. Nebo ne? Označujete OstravaBlog.cz za "jednu velkou žumpu". Prosím o konkrétní kritiku konkrétního článku.

Pokud však máte na mysli diskuzi, zejména asi diskuzi o NDM, když zde předsouváte "Janu K.", tak vás jen upozorním, že "tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost." ;-) Co napíše nějaká/ý Jana K. nebo nějaký/á Olga je věci jejich.

Pokud vám vadí, že Ostravablog.cz dává možnost na svém serveru volně diskutovat, tak k tomu asi snad nemám ani co napsat. Snad jen, pište jak je vám libo ;-)

(odkaz)Olga | 15. 3. 2015, 12:30

Nejste Vy pane Nemce naklonovana Jana K.? Me zacina pripadat, ze cely Ostravablog je jedna velka "zumpa" vecne nespokojenych a nastvanych lidi. Hledate jen, co je na te Ostrave spatne. Tak jak to napsala Vcelku spokojena divacka ve vlakne o NDM : jeste ze to tady vetsin lidi vubec necte. Ba naopak ani nevi, ze tento Blog existuje. Kdyby totiz toto byl pruzez obyvateli Ovy, pak by to bylo smutne! Nastesti neni! Ja se pohybuji mezi stastnymi, spokojenymi lidmi, kteri nebrblaji, chodi do divadel, na koncetry, diskutuji o tom, libi se jim to. A nenechaji si, jako to delam ja, nicit zivot tim, co k ctu tady. Asi stejne jako pan Ferdinand zmizim, bo to tady fakt nema smysl.

(odkaz)jarnemec | 15. 3. 2015, 12:06

Ano byl to happening a svým způsobem maškaráda. Šlo o protest zábavnou formou. Jde o druh komunikace, který asi nechápete a jsou vám bližší jiné formy. Vpořádku.

Fotoreportáž je jen částí záznamu, důležité bylo být spíše u toho a slyšet, že to co lidé v těch "maškarádách" říkali, již tolik humorné není. Možná zkuste kouknout nějaká videa a záznamy z akce... zde je hned několik odkazů: https://www.facebook.com/ostravajevcentru

Dá se říct, že ti co tyto lidi "neberou" jsou skutečnou maškarádou, že Ostrava se stala jednou velkou maškarádou. Nevím, otázky by byly, odpovědí chybí... proto je však lidé hledají, že. Pro vás je ten happening možná schromážděním "šašků", pro mě jste "užitečný idiot" (pokud vycházím z dlouholeté zkušenosti v místních diskuzích), nebo chcete-li "šašek" skrývající se za "anonymitou".

Co vás k tomu milý Alexi vede? Chápu, že jde spíše o názor, vycházející z dlouhodobé osobní záště proti některým lidem zapojeným do této "maškarádní" akce ;-) Dodnes si vzpomínám na tento váš příspěvek, který o vás vypovídá více než by jste asi chtěl: http://ostravablog.cz/foto/verejna-budova-krajskeho-uradu-aneb-verejne-toalety-naruby/diskuze/vsechny/#prispevek16386

(odkaz)Lobo | 15. 3. 2015, 9:48

Alexi, a co má podle vás smysl?

Jste developerem nebo investorem, abyste v centru města realizoval nějaký smysluplný projekt? Nebo vám prostě stav centra Ostravy nevadí? Anebo jste tím, pro kterého platí: Hlupákovi všechno hloupé?

(odkaz)krmič | 13. 3. 2015, 21:14

Napadlo mě hned při shlédnutí v podstatě totéž, co píše Alex. Ale raději jsem to nenapsal. :-)

(odkaz)Alex | 13. 3. 2015, 20:00

Jaký má smysl taková příšerá maškaráda?

Ani se nedivím, že lidi, kteří se předvádějí jako šašci, nikdo nebere vážně. Co vás k tomu lidi vede, takhle se ztrapňovat. Ale jak se říká "blahoslavení chudí duchem...".

Zobrazeny všechny příspěvky (35)