Diskuze k článku Ostravské chodníky bez komentáře

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Momir NJEZIC | 13. 1. 2021, 16:18

* NA VAŠÍ POZOR RYCHLÉ PŘIPRAVENÍ V PLNÉ BEZPEČNOSTI NA 2,8%.

Ohledně všech problémů s půjčováním peněz kontaktujte madam
Momir NJEZIC. Tato půjčka ve výši 50 000 EUR s ním vrátila chuť mému životu. Pokud jde o vaše půjčování peněz, kontaktujte ho, on
určitě vám pomůže.

Kontakty:
E-mail: momirnjezic803@gmail.com
Whatsapp: +22 951 589 194

(odkaz)Rýša | 3. 6. 2014, 11:10

"nová" dlažba

Tak dlažba - tedy ta nová nelevná, ale z levného kamene, na ul.28.října jde zřejmě na skládku a místo ní se pokládají žulové kostky. k smích nebo k pláči. Šel jsem před půlhodinkou kolem Bati a nestačil jsem se divit.
Ostravské 3!!! opět nezklamaly. Bože, v tom městě a vlastně v celé zemi je bordel ne na 3 !!!, ale na x!.

(odkaz)jarnemec | 3. 6. 2014, 9:32

Fotoreportáž z 13. 6. 2011, jak by dopadla v červnu 2014? :-(

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 27. 1. 2012, 15:16

"Milion korun pak vytáhlo z pokladny město Ostrava. Tyto peníze padly za vícepráce na vyztužení podkladu v ulici 28. října, které nebyly zahrnuty v původním projektu." ... "Vojkovská dodala, že svůj díl peněz milion korun město Eiffage už zaplatilo. Pokud stavební firma nedokončí to, co má, Ostrava se zřejmě přidá k dalším jejím věřitelům, a přihlásí své pohledávky."

http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/dlazba-masarykac20120127.html

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 24. 8. 2011, 10:06

Zánovní dlažba v centru Ostravy se rozpadá, podívejte se na ostudu města

http://ostrava.idnes.cz/clanek.aspx?c=A110823_1639451_ostrava-zpravy_jog

(odkaz)Luděk | 11. 7. 2011, 13:42

Chodníky

V centru a na Masarykáči ty chodníky alespoň z dálky vypadají celkem OK. Ale chodníky podél Nádražní ulice a nebo chodníky na 28. října v Mariánských horách to je ostuda. Naštěstí bydlím v Porubě.

(odkaz)Tomáš J. | 3. 7. 2011, 17:25

Tak nevím,

trochu mi uniká smysl tohoto článku; název zní Ostravské CHODNÍKY bez komentáře, ale na fotkách vidím pouze dlažbu Masarykova náměstí. O té snad už bylo napsáno dost; větší smysl by mělo zaměřit se na popraskaný a zvlněný asfalt např. na 28. října, nevzhledná plocha před DKMO, Kostelní náměstí atd. zaměřovat se na několik prasklých nebo chybějících dlaždic je přece zbytečné a upřímně řečeno, tento problém řeší i mnoho jiných měst. Projděte se například po náměstí Míru ve Zlíně (kde je popraskaných 70% dlaždic a ještě mezi nimi prorůstá tráva!) a budete vděční i za současný vzhled Masarykáče.

(odkaz)krmič | 16. 6. 2011, 21:32

Řeč byla o chodnících, ne? Nevím, proč by na nich nemohl být asfalt - je to pro chůzi pohodlné a bezpečné. Jestli se to komu líbí nebo nelíbí, je jen otázka módy. Samozřejmě, tady asi jde o to, ukázat že na to máme, jak už jsem napsal. No dobře, ale ať to není na úkor pohodlí a bezpečnosti chodců.
Názor, který zastáváte, je dnes možná názorem většiny (?) = jít s davem, být in... Ve 20. letech minulého století byste z téhož důvodu horoval pro asfalt :-)

(Opravdu to vydrží víc než několik týdnů. A případné praskliny jsou zpravidla menší než spáry mezi dlažebními kostkami :-))

(odkaz)Rýša | 15. 6. 2011, 21:58

krmič

Neměl jsem v úmyslu přehánět, vím, že Vy máte na asfalt zcela odlišný názor, já ho respektuji, stále si ale myslím, že asfalt, patří jen na silnice a v žádném případě ne na chodníky nebo na pěší zónu do centra města.
A kvalita asfaltové vozovky tady prostě nebyla a není, však to vidíme, jak naše cesty vypadají. Nebo Vy to nevidíte?

(odkaz)krmič | 15. 6. 2011, 21:10

Rýšo,

nepřehánějte. Hlavně ne s těmi týdny. Samozřejmě že viděl - já vidím denně.

(odkaz)Jar. Němec, OstravaBlog.cz | 15. 6. 2011, 20:20

Momentky z vydlažďování ulice Zámecké / 26. 9. 2005: http://ostravablog.cz/foto/momentky-z-vydlazdovani-ulice-zamecke/

Fotografie z pokládání nové dlažby na Masarykově náměstí / 10. 8. 2005
http://ostravablog.cz/foto/fotografie-z-pokladani-nove-dlazby-na-masarykove-namesti/

(odkaz)Rýša | 15. 6. 2011, 10:34

Coppola

Už jste viděl někde dobře udělaný asfaltový chodník či cestu? Asfaltem se jen záplatují díry a kvalita je děsná. Vydrží pár týdnů.
Před nedávnem vyasfaltovali ulici Dlouhou - mezi parkovištěm a 28.října a je to tak fušersky položený asfalt, že to nejen vypadá příšerně, ale po zimě raději nechci vidět kvalitu povrchu.
Asfalt ala česko je katastrofa.

(odkaz)Coppola | 14. 6. 2011, 21:47

Například na Křižovnickém náměstí v Praze je část dlažby 650 let stará, původně ta dlažba byla na Juditině mostu. Většina Starého města byla v Praze ve středověku vydlážděna.
V Brně u kostela sv. Jiljí je také původní středověká dlažba, překrytá bohužel novou dlažbou v 18. století. Což je mimochodem poměrně obvyklé, že stará středověká dlažba byla překryta "novou" (např. 250 let starou) a nalezne se v dnešní době jen při archelogickém zkoumání.

Aby bylo jasno, já nejsem pro to aby se dělaly všude chodníky a ulice z dlažby. Do Ostravy se podle mě dlažba hodí minimálně, protože Ostrava je moderní město a tedy i do centra se více hodí asfalt (dobře udělaný a dobře udržovaný). Ale jsou místa kam se hodí dlažba, např. ke kostelu sv. Václava nebo ke katedrále Božského spasitele. A tím nemyslím zámkovou dlažbu, která se hodí maximálně tak na chodník k rodinným domkům.

(odkaz)krmič | 14. 6. 2011, 20:44

Staletí? Kde? Dlažba v těch dobách, pokud vůbec nějaká byla, sotva splňovala naše představy o tom, co dlažba je.
Z pražské dlažby si dělali legraci už V+W (Naše řeč). Intelektuálové tehdy považovali za ideál asfalt, který viděli v Paříži. Móda se mění.

Představte si, až třeba přijde do módy dlažba z dřevěných špalíků. Jo, pamatuji, pěkné, ale dělalo se to jenom v průjezdech, aby nepůsobila hluk koňská kopyta. Asi to byla drahá záležitost.
Anebo dlažba z oblázků, bývalo to na chudých dvorcích, něco strašného.

(odkaz)Coppola | 14. 6. 2011, 18:25

Dlažba má jistě svá negativa - například zmiňovanou hrbolatost nebo kluzkost. Hrbolatý a kluzký je ale v určitých případech i asfalt. Co je obrovskou výhodou KVALITNÍ dlažby je její životnost. Dobrá dlažba vydrží bez potřeby větších oprav stovky let. V Ostravě bohužel o žádném místě kde by taková dlažba byla nevím. Pár míst se dá najít v Olomouci, Brně nebo Praze - a jistě by se u nás našla i jiná města, kde už ve středověku měli prostředky na dlažbu.

(odkaz)krmič | 14. 6. 2011, 13:30

Možná existuje dobrá kamenná dlažba, ale já takovou neznám. Ta, kterou jsem viděl, je buď (záměrně) hrbolatá, špatně se po ní chodí, nebo naopak hladká a v zimě krajně nebezpečná. Zdá se, že nikdy není trvanlivá - bortí se, dlaždice se uvolňují, praskají. A že by byla krásná? To je čistě věc názoru. Ano, je drahá. Je třeba ukázat, že na to máme.
Můžete pohrdat zámkovou dlažbou, ale tyto negativní vlastnosti prostě nemá. A podle dosavadních zkušeností se mi zdá, že je docela trvanlivá.
(Nejlepší je stejně asfalt.)

(odkaz)aggu | 14. 6. 2011, 12:54

Zámkovka je přece levná o ostraváci stejně nepoznají rozdíl oproti kamenu, stejně jako (podle Kočího a Kajnara) nepoznáme rozdíl mezi Jiřičnou a projektem na lávku ze second-handu...


(odkaz)Rado | 14. 6. 2011, 12:41

Se stavem ostravských chodníků a spol. bych zmínil ještě jeden postřeh.Z toulek po ČR mi přijde, že Ostrava vzhledem ke své velikosti je městem s nejmenším podílem dlažby z ušlechtilého kamene, nebo kamene obecně. Jsme svědky betonové lobby a zámková či jiná betonová dlažba zažívá v Ostravě zlaté časy, ale klasický kámen ve všech svých podobách je jen minimálně zastoupen. I to o něčem svědčí...

(odkaz)Frantisek Dobrota | 13. 6. 2011, 21:26

Smutne je, ze vetsina ostravskych chodniku je v zalostnem stavu a marne ceka na rekonstrukci a tam kde uz rekonstrukce probehla, tak kvalita odvedene prace je vetsinou mizerna.

(odkaz)Gavin | 13. 6. 2011, 19:26

zdaleka není problém jen centra

Jak už zde Neva poznamenal, Ostrava není jen centrum. Pochopitelně, stav dlažby na Masarykově náměstí je žalostný, ale tento problém mají všechny ostravské obvody. Zářným příkladem toho je nově vydlážděná ulice Opavská v Porubě...

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 29