Diskuze k článku Smutný konec hulváckého koupaliště

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Michaela | 30. 1. 2012, 2:41

Hrrůza

aho jsem Michaela a žiju v ostravě už 23 let jako malou mě muj tatka brával na Hulváky na koupališetě je hrozné jak to s tím dopadlo a že nikdo nemá zájem o co se stím koupalištěm stalo:

(odkaz)topi | 18. 8. 2009, 16:39

aktualne

zdravim, koupaliste na hulvakach si vubec nepamatuju,protoze jsem tam chodivala jeste jako dite.Chodivam tam ted ocumovat ty trosky docela pravidelne, takze mi ty fotky nejsou cizi jako vetsine z vas. kdyz jsem tam byla poprve, tak jsem se zdesila, ale zaroven to bylo strasne zajimave misto. to, co investovali do zabrehu na aqupark mohli investivat do hulvaku.. vzdyt dostupnost je tam dobra. byla jsem se tam znovu podivat predevcirem a jako by se tam konecne neco hnulo. alepson jsem teda mela ten pocit, kdyz jsem videla obrovsky kontejner s bordelem. hledala jsem clanek o tom ze by se to melo treba prestavovat.. a doctu se ze se to ma bourat.. tak proc to teda uklizeji? Taky nechapu zpusob reseni mesta nechat to tolik let byt. Co jako cekali? Ze se ta budova propadne do zeme??

(odkaz)HP | 26. 5. 2009, 15:25

Smutek

Vzpomínám, jak jsme se tam chodili koupat do lázní, protože naproti v baracích, kde jsem bydlel, nebyla koupelka. Jednou týdně :)

(odkaz)Ruda | 17. 4. 2009, 15:04

Obrovská škoda

Je to velká skoda.

(odkaz)Frantisek Dobrota | 15. 3. 2008, 9:17

Ono na tom soucasnem stavu budou mit asi vetsi podil "bili", at uz bezdomovci, ale hlavne urednici na mistni radnici a majitele-spekulanti.
Druha vec je potom ta, ze kvuli vetsi koncentraci "asocialu" v teto oblasti asi uz nema cenu to obnovovat. Z podobneho duvodu nenavstevuji ani novy "akvapark" v Zabrehu. Kdyz chci relaxovat, tak opravdu nejsem zvedavy na skupinky individui, ktere porad rvou jako opice.

(odkaz)Kubečková Libuše | 15. 3. 2008, 8:33

ŠKODA HO!!!!!!!!!!

Celé dětství jsem strávila na koupališti v Hulvákách a je mi s toho opravdu smutno,když děti v okolí se nemůžou v létě tak vydovádět,jako jsme to prožili my!!CHodím okolo na procházky se psem a dívala jsem se jak romští obyvatelé pustoší celý objekt.Je smutné,že nikdo nezasáhl i když jsem tam zahlédla často policii!Copak si už opravdu nedovedeme ničeho vážit!!!!Dá se říci,že nám zbyly jen oči pro pláč!!!SBOHEM KOUPALIŠTĚ!!!!!

(odkaz)Frantisek Dobrota | 12. 3. 2008, 10:53

Dugan

Mam takovou obavu, ze uz neni co znovuotevirat :-(

(odkaz)Dugan | 12. 3. 2008, 8:56

Za mých mladých let to bylo suprovní koupaliště, ale po slavné revoluci to šlo velice s kopce. Nejvíce viním starostu Hulvák , že nechal dojít devastaci hezkého koupaliště tak daleko a stačilo by tak málo.Zajistit financování takového objektu , nevidím v tom problém, jen záleží na tom komu patří pozemky kde se nachází celý areál a co chcou stavající majitelé s koupalištěm udělat.
Pokud se tady někdo najde kdo by měl zájem o znovuotevření , ať se ozve.

(odkaz)Jarmila | 11. 3. 2008, 16:41

hulvácké koupaliště

Jelikož, jsem si jako dítě koupaliště hodně užila , dnes s odstupem času ho musím hodnotit, ža na danou dobu bylo velmi moderní, celý den tam utekl jako "voda" Zajištěno občerstvení nádherné prostředí v lese , a hlavně vždy uklizené pro ranní návštěvníky , klouzačky prostě
super a to je let. Jsem rodačka z Hulvák bydlela jsem tam do roku 1956 a i z nového bydliště jsem se tam dostala tramvají za 60 haléřů. Pamatuji jeho opravu těšili jsme se na jeho znovuotevření. Po zbudovíní porubského koupaliště začala upadat návštěvnost ,míň peněz na údržbu a tak po prodeji dopadlo jak dopadlo.

(odkaz)Alex | 8. 3. 2008, 11:48

Neodvratný konec

Vracím se ke svému příspěvku a příspěvku paní Renaty. Paní Renato, co by podle Vás měli udělat "ti správní lidé" na "správných místech", aby to s hulváckým koupalištěm dopadlo jinak? Pro kravál, neukázněné návštěvníky (opakuji - říkám to v rámci korektního textu eufemisticky) se tam nakonec ani nedalo chodit. Když jsme byli ti caparti, jak říkáte, bylo to tam podstatně jiné prostředí. Nikdo nebude provozovat veřejné koupaliště v takovém prostředí, kde by byl nevyhnutelný stálý zvýšený dozor. Původní atraktivita zmizela, ti, kteří tam chodili rekreovat, tam přestali chodit a ten zbytek to po zavření přivedl do dnešního stavu. Konec se stal neodvratný. Co měli ti správní lidé podle Vás udělat?

(odkaz)Renata | 7. 3. 2008, 22:22

Škoda, velká škoda, jako malí caparti jsme tam trávívali celé prázdniny a bývalo tam skvěle. Je vidět, že v čele obvodu sedí ti správní lidé na správných místech:-(

(odkaz)Alex | 6. 3. 2008, 20:36

Neodvratný konec

Ve vedlejší budově byla skvělá sauna. Léta jsem do ní pravidelně jednou týdně chodil. Dával jsem jí přednost před saunou na Zengrové i na Čapkárně. Dnes je také v ruinách.
Chodil jsem kdysi i na hulvácké koupaliště, ale v posledních letech jeho provozu se to už prostě nedalo. Ten kravál, neukáznění návštěvníci (snažím se to podat eufemisticky) atd., to se mi "eklovalo". Když tak čtu některé příspěvky, jak to tam bylo skvělé, až mám dojem, že se mluví o nějakém jiném koupališti. V každém případě je ale škoda, že tak bídně skončilo.

(odkaz)jarnemec | 5. 3. 2008, 15:46

koupaliště

- opavské:
historie: www.pekarek.cz/koupaliste/foto/historicke/docu0010.JPG
www.pekarek.cz/koupaliste/foto/historicke/docu0011.JPG
www.burda-auction.com/img/webove/nahledy/66987.jpg

a dnes: www.pekarek.cz/koupaliste/koupaliste.htm
všimněte si např. stavu železobetonováých konstrukcí: www.pekarek.cz/koupaliste/koupalisterekonstrukce.htm

- hulvácké:
historie: www.burda-auction.com/img/webove/nahledy/32149.jpg
www.burda-auction.com/img/webove/nahledy/32152.jpg

(odkaz)Radek | 5. 3. 2008, 13:33

Koupaliště

Když jsem shlédl ty fotky,tak mi bylo rázem smutno,až se mi sevřelo srdíčko!Toto koupaliště však není svým osudem osamocené.Vzpoměňte si na Radvanické koupaliště a na Eldorádo v Michálkovicích!Třeba jen nebyla dobrá vůle s tím něco dělat.Anebo se někdo"napakoval a sklapnul kufr.Těžko říct.V každém případě je jich škoda!

(odkaz)Beata | 5. 3. 2008, 11:23

Hulvacké koupaliště

Opravdu při pohledu na tyto snímky je člověku smutno.Bylo to nádherné a milé koupaliště.Poskytovalo mnoho služeb i mimo venkovního bazénu.Navíc mělo domácí atmosféru. Personál byl velmi příjemný a lidé,kteří zde chodili pravidelně se nějak cítili doma.Dnes je vše jen o byznysu a zapomíná se na to, že lidé po vyčerpávající práci potřebují i klidný relax.Ale to se už v dohledné době nevrátí. Dnes funguje systém přijď ,zaplať a nezdržuj,protože čekáme na dalšího platicího zákazníka.Vše je velmi neosobní a ztrácí kouzlo aktivního odpočinku. Otázka je jak dlouho tuto štvanici lidé vydrží.

(odkaz)Marty | 5. 3. 2008, 9:03

Myslím, že opavit to nádherné koupaliště na Hulvákách by bylo tisíckrát lepší než postavit to nové v Zábřehu... jen by to chtělo investora a hlavně chuť.

(odkaz)MiB | 3. 3. 2008, 23:03

lembis

To tak, aby to zase někdo rozkradl...myslím, že každý nás přispívá už tak dost...

(odkaz)lembis | 3. 3. 2008, 18:08

Přispějem

Přispějme všichni na opravu.Nejsme přece tak chudí.

(odkaz)Hancock | 3. 3. 2008, 16:12

taky jsem se tam nekolikrat koupal...
vypada to hrozne, skoda

(odkaz)jarnemec | 3. 3. 2008, 16:07

to Lukáš:

Lépe, než současný stav by to rozhodně vypadalo. Rekonstrukce však možná je, prakticky.

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 28