Diskuze k článku Svět techniky v Dolních Vítkovicích

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Momir NJEZIC | 13. 1. 2021, 16:17

* ZÍSKEJTE SVÉ ÚVĚRY VE VŠE BEZPEČNOSTI. na 2,8%.

Ohledně všech problémů s půjčováním peněz kontaktujte madam
Momir NJEZIC. Tato půjčka ve výši 50 000 EUR s ním vrátila chuť mému životu. Pokud jde o vaše půjčování peněz, kontaktujte ho, on
určitě vám pomůže.

Kontakty:
E-mail: momirnjezic803@gmail.com
Whatsapp: +22 951 589 194

(odkaz)Humbold | 30. 11. 2015, 15:42

Velký svět techniky

Byl jsem zde poprvé cca 14 dní zpět, vstupné 190 Kč a 1/3 interaktivní expozice vlivem poruchy mimo provoz což mě docela zklamalo.

(odkaz)dal | 30. 11. 2015, 12:30

Konec DOV (2)

Souhlas se starým clownem - je to tam jak v lunaparku. Ještě čekám, kdy mezi pecemi natáhnou lávku, ze které se bude skákat bungee-jumping.
Buď z areálu měli udělat průmyslový skanzen, nebo ho měli přejmenovat na zábavní park (třeba Tivoli, to už kdysi na Černé louce bylo). Ale ne všechno možné dohromady. Dosud mi totiž není jasné, zda VP č. 1 je ukázkou výroby železa, nebo podstavec pro vyhlídku a restauraci přístupnou po šroubovici.

(odkaz)Starý clown Ferdinand | 30. 11. 2015, 10:08

Konec DOV

Z celé Dolní oblasti se stal lunapark. Chodíval jsem tam fotit postindustriální fotky, to místo mělo fantastickou atmosféru. Říkával jsem tomu "KOSTRY DINOSAURŮ".
Už to není hezké ani z dálky. Jako z ledasčeho zbudou nakonec jen ty fotky.

(odkaz)Hana | 30. 11. 2015, 9:05

Svět techniky je úžasné místo, plných zajímavých věcí...zabaví se tam malí i velcí..alespoň my jsme si to tam opravdu užili :-)

(odkaz)Coppola | 15. 11. 2012, 15:45

W. Ullmann

Máte pravdu, udělám si konečný úsudek až po návštěvě.

Byl jsem v této hale asi před šesti lety, v době kdy sdružení Za starou Ostravu dělalo občasné komentované prohlídky Dolní oblasti. Tato hala s dmychadly mě tehdy ohromila (víc než expozice vídeňského nebo mnichovského technického muzea).
Teď když vidím ty fotky, tak je mi smutno, protože se úplně ztrácí atmosféra toho místa a nádherná historická dmychadla nejsou skoro ani vidět přes všechny ty interaktivní vychytávky...
Nemám nic proti interaktivnímu světu techniky pro děti, ale myslím, že taková atrakce se dá udělat v nové budově, nebo v staré prázdné hale, že je prostě škoda, že se kvůli tomu, podle mého názoru, znehodnotila tato skvělá průmyslová památka.

(odkaz)Jar. Němec | 15. 11. 2012, 15:32

ps

Když jsem zmínil Zollverein v souvislosti s nově otevřeným Světem techniky v DOV, myslel jsem především RuhrMuseum:
http://www.ruhrmuseum.de/dauerausstellung/
http://de.wikipedia.org/wiki/Ruhr_Museum
http://youtu.be/MtvXJaBPpO8

K ostravské U6 více zde: http://www.dolnioblastvitkovice.cz/36/cs/node/2667

(odkaz)krmič | 15. 11. 2012, 14:56

W.U.

Tohle já samozřejmě znám, a proto mě ta ostravská parodie uráží.
Opravdu by mě zajímalo, co tím tvůrce, určitě renomovaný Umělec, sledoval. Prosím, vysvětlete mi to. Proč??

(odkaz)krmič | 15. 11. 2012, 14:52

Kdysi dávno

bývaly krásné technické expozice v ostravském muzeu. Modely všelijakých průmyslových provozů, které zabíraly celou místnost, mnohé i funkční, pohyblivé. Řezy, odkrývající vnitřnosti všelijakých strojů a nástrojů. A pro nás děti, to byla taková atrakce, vždycky se lekl, kdo tam byl po prvé - za rohem na jednom schodišti stála řada figurin s různými skafandry a záchranářskými přístroji, to bylo opravdu strašidelné :-) (Asi expozice firmy Dräger.)
Kam to asi všechno zmizelo...

(odkaz)krmič | 15. 11. 2012, 14:34

W. Ullmann

Máte rozum a oči? Součástí prvního vozu byla basflíglhorna (nebo co to je) na místě parního stroje? Podivná sranda, to jo, ale říkat tomu replika??
To mají být přírodní vědy a technické obory?

(odkaz)W. Ullmann | 15. 11. 2012, 13:18

Coppola, krmič

Pánové je vidět, že nevíte o jaké muzeum se jedna. Jde o interaktivní muzeum kde si můžete vše vyzkoušet a osahat – např. Soustružit, létat na trenažeru, přikládat do vysoké pece atd. Určeno hlavně pro děti, ale nejen pro ně. Nevím co se ti nelíbí na úvodní fotce. Je to replika prvního vozu na světě. Barevný tunel svítí podle frekvence a svíti střídavě atd. Nejde o muzeum hutnictví. Pokud máte děti vezměte je a uvidíte kolik času tam strávíte. Jardo srovnej to až za 10 let a ne teď. Buď rád, že něco takového vzniká. jde tady o popularizaci přírodních věd a technických oborů.

(odkaz)krmič | 15. 11. 2012, 12:18

Co to jsou

za šílené nesmysly? Už ta titulní fotka mě uzemnila. Já chápu, že výtvarníci (= Umělci s velkým U) si z techniky rádi, a programově, utahují. Ale má to zrovna v tomto případě nějaký smysl?
Jestli ano, můžete mě poučit.
Kdyby to bylo aspoň vtipné :-(

(odkaz)Coppola | 15. 11. 2012, 9:03

Nechci soudit předčasně, určitě se tam půjdu podívat a pak uvidím. Ale když vidím ty fotky, tak mi přichází hodně líto, že je ta nádherná stylová hala s krásnými původními dmychadly, zaneřáděná těmi nesouvisejícími veterány od ledniček, přes škodovky, k zetoru. Víc by se mi zde líbila expozice zaměřená na těžké strojírenství nebo hutnictví. Svět techniky od autodráhy po barevný tunel mohl být v nějaké nově postavené budově...

(odkaz)Pastor | 15. 11. 2012, 8:48

Nebeč

Dyť začínají.Výsledek může být podobný hlavně že se tam něco děje ne?

(odkaz)Jar. Němec | 14. 11. 2012, 21:51

Za sebe: Ach jo. Když to porovnám s úrovni expozice v Zollverein (http://www.zollverein.de/), je mi za Ostravu hodně smutno. Místní liga za Evropské prachy :-(

Zobrazeny všechny příspěvky (16)