Diskuze k článku Ulice 28. října po rekonstrukci

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)jarnemec | 21. 4. 2016, 11:14

fajn videa k tramvajovým tratím

http://tramvaj.webnode.cz/video/

(odkaz)jarnemec | 20. 4. 2016, 23:22

@ Jana K.:

Ano, "před lety" = od dávných to dob – 90. let 20. století... pak se to několikrát opakovalo, vždy když se vytáhla v médiích kauza s pozemky u Masarykáče...

(odkaz)Jana K. | 20. 4. 2016, 18:58

Paní Vilmo, pan Kajnar šel do politiky s jedním bytem v Porubě. A když odcházel, měl kompletně rekonstruovaný dům ve Frýdlantě, novou rezidenci na Visalajích a... Zasvěcení vědí.... Škoda slova. Je to furt dokola aneb "kudy chodil, tudy krad, Sociální demokrat".

(odkaz)Jana K. | 20. 4. 2016, 18:46

Pane Jaroslave, jestli mi paměť dobře slouží, tak s tím argumentem "měla sloužit jako komunikace při stavbě bloku u Masarykáče" přišel už Chytka - bývalý starosta MOaP, někdy v hlubokých devadesátých letech. A nechci zde prát špinavé prádlo, ale Chytkovi jsem doporučovala tolik věcí, ale on byl tehdy tak arogantní a pšnivý, že vše dělal ve stylu ODS :-( Škoda slov. Bauhaus budiž jeho memento.

Pane Krmiči, červené tašky na historických (starých) budovách jsou tím nejkouzelnějším řešením. Pohledově působí jemně a jsou vysoce estetické, na rozdíl od těch šílených ostravských zinků a hliníků! Já na rozdíl od Vás bych dala nevím co, aby alespoň jedno ostravské náměstí mělo šmrnc. Zrovna takový Kuří rynek doslova volá po červených taškách.... A fasády bych také kontrolovala, ale to je např. v Litomyšli a v celé řadě dalších měst naprosto běžné. Proto tam nemají prasečí růžové na hlavním náměstí, nebo na Sadové (kdysi to velice prestižní vilová adresa) hrncovou modř či starorůžovou a podobné šílenosti.

Paní Vilmo, naprostý souhlas. V Ostravě se jenom krade a vesměs převládá IQ tykve a po nás potopa.

(odkaz)vilma | 20. 4. 2016, 15:44

Už za tu zprzněnou rekonstrukci Nádražní by měl někdo sedět.

Proč jsou všechny ostravské rekonstrukce a opravy tak odfláknuté, asi
co se na nich ušetří, jde někomu do kapsy. Měla by to prověřit policie ČR.
To přece nemůže být náhoda a špatní architekti v tolika případech.

(odkaz)krmič | 20. 4. 2016, 15:38

Jana K. 12:06

A nařízenou jednotnou barvu fasády byste nechtěla?
Červené tašky, to je kýč tak někde do Horní Dolní.
Ještě štěstí, že mnohé domy mají ploché střechy :-)

(odkaz)vilma | 20. 4. 2016, 12:58

Jak to, že v tak malém městě jako je Příbor to jde. Vše se krásně opravuje,
mají tam asi schopné starosty, kteří nekradou. A asi nemají nějaký přiblblý
útvar hlavního architekta. Já nechápu, jak se tam takový neschopa Cyril Vltavský může tak dlouho držet. Kdo ho tam tak zuby nehty udržuje,je to do nebe volající.

(odkaz)jarnemec | 20. 4. 2016, 12:10

Zrovna u této ulicem se s rekonstrukcí otálelo, jelikož měla sloužit jako komunikace při stavbě bloku u Masarykáče. Aspoň to takto bylo před lety prezentováno...

Těch drobností a možných vylepšení, které zde jsou, je více. Při pohledu na celkovou úroveň, která v Ostravě panuje (zmíněné příklady jsou jen opravdu třešinky na hodně nepovedeném ostravském dortíčku), nemohu jinak, než být vděčný, že se to povedlo a vcelku dost slušně. A ten kousek původní dlažby se vzpomínkou na tramvajovou dopravu (což není moc originální, ale....) mě vyloženě potěšil.

S údržbou má Ostrava dlouhodobý problém - mj. v roce 2009 jsem psal: "... snažit to „jen“ vyčistit a udržovat, když už se to aspoň trochu povedlo." http://ostravablog.cz/komentare/na-cerne-louce-roztaci-hvezdna-kola/ a viz také z roku 2008 http://ostravablog.cz/tema/masarykovo-namesti-jako-prostor-kutilske-kultivace/ O tom, že pracovníkům technickým služeb zřejmně chybí rejžáky a hadry, aby např. koše na Masarykáči a jinde jednou za čas vydrhli, jsem již před lety psal. Stav trvá...

Stejně jako špatně položená dlažba na hlavním rynku, je rozhozené v Ostravě vše. "Velké" město "neví", co dělá "malé" a při debatě pak primátor hledí na starostku jak *** a hlavní architekt dělá "blbého". To je bohužel realita...

V roce 2011 jsem psal: "... Radní by si měli uvědomit, že Ostravu neudělají metropolí jen jejich „chlapácká tvrzení“ o tom, co všechno děláme. Přitom kdejaké menší město v okolí má lepší veřejné služby než Ostrava. ... Ostrava naopak vlastní městskou galerii nemá" (pozn.: no zde se snad něco již hnulo...) "... chybí zde koncertní hala, o které se hovoří od první architektonické soutěže v šedesátých letech minulého století, veřejná doprava se v Ostravě zhoršuje a stav městských komunikaci není zrovna dobrý, a pokud se již něco staví, tak bez architektonických soutěží... Ve městě chybí kromě zmíněných kulturních stánků (běžných i v daleko menších městech) hlídána dětská hřiště, upravené parky, volný čas zde lze trávit v podstatě jen v obchodních centrech... Jestliže Ostrava nezajistí základní veřejné služby, které dle hrozeb v aktuální kampani chce naopak omezit, nesmí se divit, že lidé odcházejí, nechtějí poslouchat věčné sliby a dýchat při tom jedy.... Pokud radní hledají podporu u obyvatelů města, musí si uvědomit, že každý Ostravan město podporuje již jen tím, že tu ještě bydlí."

Přesto vidím jisté posuny k lepšímu - tak snad to není jen fata morgána ;-)

(odkaz)Jana K. | 20. 4. 2016, 12:06

www.msstavby.cz

Rekonstrukce Katolického domu Příbor

nebo

Piaristická zahrada Příbor

Běžte se podívat, co vzniklo z Farské zahrady za sídlem Ostravsko-opavské diecéze? Proč už dávno není povinnost, klidně s přispěním nějakých městských či jiných grantů, pokládat na střechy v centrálního obvodu (MoP) červené tašky. Vždyť ty hrůzostrašné plechy od katedrály, přes Kuří rynek až po Havlíčkovo nábřeží jsou nejen nepkné, ale po čase, kdy se různě natírají a oloupávají, doslova ohyzdné. Ach jo, co ten Cyrilek Vltavský tam dělá? A zase. Všichni mlčí! Bo malá domů, bo autíčka, bo dovolené v exotice. Bo Ostrava hnusná na věčné časy!!!

(odkaz)Jana K. | 20. 4. 2016, 9:11

Posun to je, ne že ne, ale...!
Za prvé je trapas, že k tomu došlo po 25 letech od sametu, kdy už všechny okolní města, městečka i vesničky mají pěší zónu par excellence.
Za druhé, celé to bylo financováno z EU - co považuji za skandální, aby průmyslový gigant neměl pár usmolených miliónů na pěší zónu. (Ale díky všem těm Otavům, Dědicům, Semerákům ad. je Ostrava jako vykuchaná slépka, ve které nic není.)
Za třetí to přišlo hodně pozdě (mrtvo, prázdno) a hlavně se to opět neudržuje - jedna lampa už je rozbitá, stromky nikdo nezalévám, takže dopadnou jako u Sýkoráků nebo jako u katedrály, pítko už také někdo poškodil (zrovna je znovu opravováno). Zkrátka město chacharů.
Ale posun to je, jen ti veksláci pře kavárnou Danuška Zátorského (bývalý Dům potravin) stále večer parkují. A vláčková starostka chce za m2 venkovní zahrádky takové sumy, že to tam bud mrtvé dalších xy let.Ale to už je takový ostravský kolorit nad kterým nemá smysl plkat.
Panu Ulmanovi díky za jako vždy krásné a vysoce profesionální fotografie.

Zobrazeny všechny příspěvky (10)