Diskuze k článku Centrum Ostravy není Disneyland

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Olga | 10. 7. 2016, 14:42

Tak ja teda nevim, mame 7letou dceru a nemam vubec pocit, ze by tady bylo malo hrist a vyziti.... Asi jsem divna, ale jsou "na kazdem rohu"... Na hristi na Cerne louce si dcera hrala vcera, kdyz jsme byli na Festivalu v ulicich, a me prijde v pohode. Ja nevim, proc mate stale potrebu kritizovat... Prijde mi ze i primator se snazi, obecne mam dobry pocit, z toho co se v Ove deje - posouva.... Tak podle nekterych zdejsich diskutujicich jsem asi divna:-)

(odkaz)JH | 10. 7. 2016, 13:20

Reakce p. primátora

"Oba projekty kritizované v blogu jsou (na rozdíl třeba od pražského dětského hřiště) z kategorie "temporary use". Testujeme je." viz https://twitter.com/Macura2014/status/751017854942806016

(odkaz)jarnemec | 10. 7. 2016, 4:16

Jedno hřiště, které splňuje větší uživatelské kriteria, jako je možnost občerstvení či především třeba veřejného WC splňuje v Ostravě jen jedno veřejné dětské hřiště. Větší designové požadavky pak třeba http://ostravskesochy.cz/dilo/696-Minikrajina A to je na město velikosti Ostravy opravdu málo. V tomto ohledu má Ostrava co dohánět. Psal jsem to nedávno, viz http://ostravablog.cz/aktuality/na-cerne-louce-vyrostlo-nove-detske-hriste/ i porůznů zde na OB v diskuzích.

Pokud rodič zavítá do centra města, kde v tomto ohledu služby a vybavení chybí, je rád i za to málo, co na Černé louce vzniklo. Mám však asi jiné přestavy o kvalitě a formě.

(odkaz)Jana K. | 9. 7. 2016, 11:41

Pane Ferdinande, ve kterém období se zastavil Váš vkus? (Jen abych věděla s kým mám tu čest.) Jinak pochopitelně Ostrava své centrum má - jedná se o celé Prokešovo náměstí s gigantickou Novou radnicí (mj. je to jediné místo v Ostravě, kde si vždy řeknu - ano, nejsme v úplné řiti, tady to opravdu působí jako ve velkoměstě) a potom ten kousíček mezi Textilií a nynější Komerční bankou. Ale jak už stokrát bylo řečeno a napsáno - co nedomrvil bolševik (např. na místě dnešní odstrašující vědárny byla pěkná kavárna atd), to zničil jeho potomek/potomci. A ať se nám to líbí, nebo ne, Ostrava je baštou komunistů dodnes - proto je i z hlediska vhodnosti pro podnikání na 94. místě v ČR, proto je v Ostravě katastrofální úroveň služeb, proto i to ničení městského centra , kterí se nejenže nezastavilo, ale ono se v něm zdárně pokračuje - brutální čtyřproudovka Českobratrská, brutální Frýdlantské mosty a podchody, brutální Bohumínská, brutální Porážkova, brutální zahradnické neúpravy, ale i brutální rekonstrukce Kampusu Palace atd. apod. Vše je zastřešeno skutečností, že bolševik odnaučil lidi žít - pěkně se oblékat. Současný Ostravan, resp. průměrný Čech pořád někde pospíchá a jezdí (jednou na chatu, podruhé k moři a potřetí třeba na kole), ale de facto v Ostravě nežije. Je to začarovaný kruh. Bolševik Ostravu brutálně poznamenal.

(odkaz)Ferdinand, starý klaun | 9. 7. 2016, 11:08

oprava

...nedisneyland.

(odkaz)Clown Ferdinand | 9. 7. 2016, 11:06

O architektonické přiměřenosti diskutovat nemohu, můj vkus se zastavil kdesi v minulosti.
Ale "Fukušima" je problém, který zcela upozaďuje ostatní problémy.

Ostrava totiž +/- žádné skutečné centrum nemá. Disneyland - nedysneyland.

Zobrazeny všechny příspěvky (6)