Diskuze k článku Jsou obyvatelé Moravskoslezského kraje prasata?

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)vaclav | 15. 4. 2012, 21:33

Jsou prasata?

Možná ona, ale to se musí posoudit individuálně, někdo vyhazje odpadky z okna, někdo zase nedopalky cigaret z okna né li obsah popelníku.
O proti jiným městům je Ostrava město odpadků a to mělo být to město kultury?

(odkaz)JH | 28. 3. 2012, 13:49

odpověď na komentář

A tady je odpoved na odpoved http://johnny.bloguje.cz/924184-odpoved-na-odpoved-pana-horaka.php

(odkaz)Čisté nebe | 28. 3. 2012, 11:56

Komentář dr. Horáka

Dobrý den, pan Horák sepsal k článku komentář, vyvěšený je na stránkách Čistého nebe zde: http://cistenebe.cz/index.php/fejetony/202-diskuse-k-blogu-jsou-obyvatele-moravskoslezskeho-kraje-prasata-komentar-j-horaka

(odkaz)chachar | 25. 3. 2012, 18:53

Fred

"Jednak prave ted vane SZ vitr rychlosti 23 km/h". Ano, to je již pořádný vítr, který je navíc spíš severní a mohl by nějaké znečíštění přinést (alespoň z Wodislavi nebo Rybníku). Ale koncentrace prachu aktuálně klesly téměř k nule.....

(odkaz)Fred | 25. 3. 2012, 15:31

Jednak prave ted vane SZ vitr rychlosti 23 km/h. Za druhé brat "prevladajici směr vetru" jako nejake pravidlo je stejne, jako rict ze v Ostrave prevlada počet dnu, kdy zadne znecisteni neni, takze tady vlastne zadne problémy nemame…
Tady mas mapku znecisteni z polska - podle které při soucanem vetru muzu klidne tvrdit ze tady prave vane bordel z oblasti okolo Krakowa…
http://www.ekoprognoza.pl/index.php?p=3,2&cat=33

(odkaz)chachar | 25. 3. 2012, 13:11

Miv

tak to pardon, ale pokud někdo stále opakuje nesmysly (nemyslím vás), tak se ptám, jak se proti převládajímu větru nebo při bezvětří tady dostává to polské znečištění. Mimochodem - teď je bezvětří a teplo, tudíž nikdo netopí a podívejte se, kde jsou zvýšené koncetrace - Přívoz, Radvanice a Zábřeh. Dovolím si tvrdit, že to jde skoro 100% na vrub našeho "ekologického" průmyslu. Ty koncentrace jsou právě teď dvoj až troj násobné proti ostatním stanicím.

(odkaz)Miv | 24. 3. 2012, 20:26

to chachar

A snad poslední: když chcete inteligentní diskuzi proč odpovídáte takovému bezargumentačnímu budižkničemovi jako jsem já? Proč nereagujete na Freda, který Vám odpověděl pěkně a bez sarkazmu?

(odkaz)Miv | 24. 3. 2012, 20:16

to chachar

Abych to doplnil: Nikde jsem nepsal, že mi Polsko nějak vadí. Je mi ukradené. Jen mě rozesmála vaše věta. Někdy si prostě nemůžu pomoct na hloupost nereagovat. Je to pochopitelně moje chyba a za to se omlouvám. Snažím se na nereagování pracovat, ale zatím mi to moc nejde.

(odkaz)Miv | 24. 3. 2012, 20:12

to chachar

Já jsem nikde nic neargumentoval, máte v tom trochu guláš.

(odkaz)chachar | 24. 3. 2012, 16:04

Miv

copak, došly vám argumenty pro vaše absurdní tvrzení o "polských jedech" ?

(odkaz)Miv | 24. 3. 2012, 13:23

to chachar

"a jak se sem při bezvětří ty "polské" jedy dostaly? Mají nožičky?"

A jak se vůbec dostanou z komínu? Mám pocit, že se diskuze dostává do absurdní roviny...

(odkaz)Fred | 24. 3. 2012, 9:29

Jak nas při bezvetri ovlivni Polsko? Na to je jednoduchy primer. Kdyz budou lidi curat do bazenu, taky to nezustane i při klidne vode jen v tom jednom miste ;-)
http://www.ekoprognoza.pl/index.php?p=3,2&cat=33

(odkaz)chachar | 24. 3. 2012, 8:33

Coppola

na tvrzení, že polská strana to tady zásadně ovlivňuje, není žádný důkaz. A spíš než na mapy se dívejte na ty hodnoty pod nimi. A na jejich detaily, kde je i směr a rychlost větru. Co se týče Bohumína - ten má svoje železárny, chemičku, Rockwool, nedaleko po převládajím směru větru je koksovna v Hrušově, za ní další chemičky. Něco přidají místní topiči a něco polští a je vymalováno. Ale stále jste mi nevysvětlil, jak to při bezvětří nebo slabém proměnlivém větru udělá Polsko.

(odkaz)Coppola | 23. 3. 2012, 21:18

chachar

To víte, příroda to už tak zařídila, že látky přirozeně putují z místa s vyšší koncentrací do míst s koncentrací nižší... Když se k tomu přidá občasné severní zavanutí, tak je hotovo.
A když se podívám na ty mapy, tak se ptám, proč jsou na české straně vždy nejvyšší koncentrace v Bohumíně? Proč ten prach z Mittalu padá zrovna tam a v Karviné? Proč nepadá v Havířově? A nakonec, kde se berou ty nadprůměrné koncentrace na Osoblažsku...?

Aby nedošlo k omylu, netvrdím, že za smog na Ostravsku může jen Polská strana, jen upozorňuji na to, že ho zásadně ovlivňuje.

(odkaz)chachar | 23. 3. 2012, 18:06

Coppola

a jak se sem při bezvětří ty "polské" jedy dostaly? Mají nožičky? Ten druhý odkaz jasně ukazuje směr a rychlost větru - proměnlivý do 1 m za sekundu. Takže buď budu věřit tomu, že takový vítr sem zanese polské znečištění desítky kilometrů nebo nebude spíš pravda, že nám na hlavu spadl náš především průmyslový sajrajt a Polákům jejich?

(odkaz)Fred | 23. 3. 2012, 11:04

Vysoke koncentrace prachu byly i vcera a az do dnesniho rana byl SV vitr...

(odkaz)Coppola | 23. 3. 2012, 8:38

Tak zde máme bezvětří a je to přesně jak jsem psal, nejhorší koncentrace PM10 máme na hranicích s Polskem.
http://pr-asv.chmi.cz/IskoPollutionMapView/faces/pollutionmapvw/viewMapImages.jsf

To samé v Polsku http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/uoco/web_generator/aqindex_slide4/mp_XMOUA_CZ.html
- díky Miv za odkaz...

(odkaz)bandita | 13. 3. 2012, 5:44

znovu opakuji TO coPPola

Skutečně si skus přebrat data. Hlavně pouvažuj kolik a co se pálí v zemích které vypichuješ je to ono recyklovatelné dno prakticky jsou země které recyklují okolo 70% odpadu. Jinak spalovny odpadů jsou technologie už z doby průmyslové revoluce.
Tady jde o poměr recyklace - likvidace neb u nás kdy je 80% mat nerecyklovaných je pálení odpadu ne jen hazardem s životním prostředím ale i plýtvání surovinami.
Kdyby místo zatvrzelého ukazování prstů přes hranice koukli obr mozci do tabulek ne s osobními příjmy ale s podílem surovin v odpadech. Dojde i Chalupa na to že k dosažení kouzelných 50% (recyklace a i lepších hodnot) nám už schází se stejně jako jiných vyspělých států vypořádat se s bio odpady a úkol je skoro splněn. Místo toho se znovu budou tlačit kamarádšofty skrz veřejné finance.
Ty odpady BIO odpady jsou i znesnadňujícím faktorem termického zpracování to znamená že díky právě bio odpadům se užívají stabilizátory hoření. Díky té destabilizaci se zvedá produkce toxických látek ve spalovně atd. PROSÍM FAKTA NE ÚŘEDNICKOU PROPAGANDU TU ZNÁM SLOVO PO SLOVU TO VŠE JSEM TISÍCKRÁT SLYŠEL VIDĚL................

(odkaz)Miv | 12. 3. 2012, 21:10

polsko

Ovzduší v polsku
http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/uoco/web_generator/aqindex_slide4/mp_XMOUA_CZ.html

Třeba přijde nějaký smog a zkontrolujeme jak to je

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 64