Diskuze k článku Kde v Ostravě nakupujete dobrý chleba a pečivo?


(odkaz)Robin Hudeček | 19. 9. 2016, 14:20

Domácí pečení

osobně si doma chleba peču sám,. jednak kvůli finanční úspoře a hlavně, chutná lépe než kupovaný. Dnes je již mnoho informací a stránek věnovaných přímo pečení chleba, například: http://chlebarecepty.cz/uzitecne-rady/ . Takže se podívejte, nastudujte si postup, a vyzkoušejte si upéct chleba sami, je výborný :)

(odkaz)Sebi | 4. 11. 2015, 22:09

Pekařství MAYAK .. chleba

Ano ano,, celá naše rodina tu v OV i v FM jí tento nejskvělejší chlebík už desítky let . Projedli jsme se k němu onehdy náhodou a už nikdo nechce z našich nic jineho .. Vydrží nejdéle ze všech co jsme kdy zkoušeli .. Chléb MAYAK nezklamal ani na 10ti denní dovolené a dojedl se všechen. Má přesně co má mít správný pšeničnožitný chléb. Pevnou kůrku co má uvnitř vatičkovou střídku. Ta kůrka vždy zamkla vláčnost uvnitř a tím nám i vydržel .. A je komplet bez Eček. je z přírodně dělaného kvasu. Ten jsme si i jednou na pekárně u nich objednali a zkusili upéct sami doma .. Ono se nám to sice tak hezky nepovedlo, ale chuťově bezkonkurenční..

(odkaz)Humbold | 15. 10. 2015, 9:12

to Aldar

Souhlas

(odkaz)aldar | 14. 10. 2015, 23:42

to humbold

Že je to ohyzdná bedna bez oken, tmavá plechová hrouda, není pochyb, Ale když už tam jednou je, tak by měla fungovat, proto byla postavena. Asi ji teď nikdo nezbourá... Ale aspoň kdyby se ten Albert naučil prodávat tak jako Interspar a hlavně se staral o svůj majetek. Pak se mu zákazníci pohrnou, zatím to tak nevypadá a není se co divit.

(odkaz)Humbold | 14. 10. 2015, 15:05

Albert

Já bych řekl, že celý Albert/Interspar byl v tomto místě omyl. Tato ohyzdná krabice.

(odkaz)Vláďa | 13. 10. 2015, 20:13

Aldar má pravdu

ale prodavačky za to asi nemohou, v těch podivných šedočerných uniformách jsou spíš k politování. Ale jinak to opravdu vypadá, že manažeři Aholdu chtějí mermomocí nakupování znechutit.(například - zrušený automat na kávu, nemožno vsadit Sportku kartou, prázdný sál po Hervisu). Na Interspar byl spoleh, že zelenina a podobné zboží bude čerstvé, teď už je jen drahá. Zlatý Kaufland.

(odkaz)aldar | 13. 10. 2015, 13:37

jak zničit obchod

Svého času byl Interspar v Porubě velmi dobrý obchod. Parkovalo se v podzemí velký sortiment v prodejně velké tak akorát.... Co to převzal Albert jde to od desíti k pěti... V přízemí venku holé výlohy, rozbité sklo na fasádě, uvnitř už 6 týdnů nejezdící výtah a chodník do prodejny, malý sortiment a většinou 3 pokladní, takže fronty... Škoda byl to dobrý obchod. Nevím kdo tento stav způsobuje, jestli je to zahraniční managment nebo české ručičky místních prodavaček. Škoda byl to dobrý obchod...

(odkaz)Humbold | 8. 10. 2015, 7:18

Adéla

Máte pravdu - Hruška chleba vesnický obsahuje kromě jiného řepkový a palmový olej a nějaké další Éčka. Já měl ale na mysli chleba kmínový a ten obsahuje "pouze" E450 :-)

(odkaz)adéla | 2. 10. 2015, 11:33

A to jste asi ještě nečetl složení Hruška - Vesnický (nebo tak nějak) chléb. Tam je dokonce palmový tuk!!!

(odkaz)Humbold | 2. 10. 2015, 10:44

Pečivo

Z Azpeku v Bolaticích jsou úplně nejlepší koláče, ty nemají konkurenci.
Co se týče chleba, tak u Hrušky ten jejich obyč mi chutná nejvíce, protože se chutí nejvíce podobá klasickým chlebům, které se kdysi dělaly v Martinovských pekárnách. Někdy je mi zle když si koupím chleba a na složení je napsáno kromě jiného brambory a nějaká Éčka, vždyť do chleba snad patří jen mouka, kvas, sůl a kmín.

(odkaz)Lobo | 1. 10. 2015, 21:40

Tesco má ve volném výběru jako jediné celozrnné pečivo (celozrnná bageta se záparou) Albert - špaldová bageta nebo rohlík z ječné mouky. Albert rovněž prodává celozrnný chléb balený. Stejně tak Globus, ale příšerně drahý (6 krajíců za 25 Kč).
Jinak nejlepší rohlíky jsou v pekárně Azpek v Bolaticích (celozrné kornšpičky), také skvělý žitný chleba.
A pro chleba nejlíp do soukromé pekárny pana Gilara v Kobeřicích. Pečou po, stř. pá, chléb světlý nebo tmavý, vydrží týden a chutná jako dort

(odkaz)aldar | 1. 10. 2015, 20:42

tam rozhodně ne!

Co odešel Interspar z Poruby, tak to jde od 10 k 5. Albert to nezvládá - poloviční sortiment, nejezdící výtah, pojízdná rampa mimo provoz, kus skleněné fasády chybí už několik měsíců, atd, atd.

(odkaz)Humbold | 29. 9. 2015, 7:04

Chleba

Chleba zásadně u Hrušky.

(odkaz)Miloš Martin | 28. 9. 2015, 18:02

klimkovicky chleb

ja nakupuji chleba v klimkovicích a nemá chybu,nejlepší je večer ještě teploučky přímo z prodejny -jen se sladkými koláčky je to horší,jsou vysušené a do koláčků to má daleko

(odkaz)Pavla | 9. 7. 2015, 15:29

Pekaři

tak to je fakt v michalkovicich ta vedoucí,to je hrůza.a pečivo už jsem taky dostala staré minimálě dva dny ale bylo mi řečeno že je čerstve ...

(odkaz)Monička | 9. 7. 2015, 15:26

pekaři a spol

Dobrý den,pekaři a spol jsou příšerní,měla jsem tu čest vidět co se s pečivem děje než se dostane na prodejnu..pečivo prodavaji stare i přes dva dny a navic ty prodavačky katastrofa v porube a v michalkovicich.velička ma dobre i hruška.

(odkaz)Denisa | 6. 3. 2015, 17:59

tak to máte fakt pravdu,souhlasím s váma...jen ho vyzkoušejte..

(odkaz)karel | 6. 3. 2015, 17:58

pekarna v klimkovicích

d.den,já kupuji chleba v pekárně v Klimkovicích,nemá chybu,je vynikající a i po 3 dnech je stále měkoučký,nedám na něj dopustit a ted poslední měsíc je úúúúplnnně luxus-zkuste-nebudete litovat!!!!!!!!!!!

(odkaz)KArel | 28. 2. 2014, 11:56

Chleba

Já nakupuji v Klimkovicích od Navrátilů. Je bezkonkurenční. Rozhodně doporučuji.

(odkaz)verca | 28. 2. 2014, 11:45

Pečiva z Mayaku bych ani neotřela nos!!!

Pečivo z káždé pékarny chutná káždému. Vždycky jsem měla v oblibě pečivo, rohlíky koblihy atd., Když jsem začala pracovat pékarně Mayak, přestala jsem jíst pečivo, protože jsem byla zděšená jak to tam chodí a jak se chovají. Nikdy by sem si nepomyslela že tohle řeknu ale, co sem tam viděla nooo bylo mi zlééé od té doby mi přestalo chutnat pečivo, už jenom peču doma svoje vlastní domací. Nemám zapotřebí jist pečivo, které se valí po zemi, a ještě mouku tak špinavou, kterou zbiirají ze země a to je něco z malá co jsem zažila v pekárně Mayak. Už nikdy žadné pečivo z pékarny, žadna pekarna není svata.

Zobrazen 1. až 20. příspěvek z 54