Letní vzpomínka na Ovomix aneb v Ostravě chybí tradiční cukrárna

22. 7. 2009, 13:02 | Komentáře | Dimitrios Vlasakudis

Hornicko-průmyslová minulost Ostravy se odráží i v běžně nevnímaných souvislostech. Možná jste si v Olomouci, Brně, Praze, Bratislavě nebo Vídni všimli, jak v honosných starých domech sídlí krásné cukrárny. V Ostravě nic podobného přirozeně mít nemůžeme, je ovšem škoda, že se u nás nikdo do provozu tradiční cukrárny pustit nechce.

Když jsem včera procházel Masarykovým náměstím, vzpomněl jsem si na Ovomix. Ne že by tahle cukrárna s výbornými zmrzlinovými poháry byla výjimečná. Interiér byl příšerný, obsluha taky. Jenže v Ostravě nic podobného tenkrát nebylo a dobrých deset od zavření Ovomixu pořád není.

Ostravě zkrátka schází klasická cukrárna, kde si v příjemném prostředí posedíte, kam můžete vzít i dítě, kde dělají své zákusky, dorty a zmrzlinu, kde vaří dobré kafe a kde se rádi scházejí lidé.

Dá se namítnout, že v Ostravě nemáme tradici ani prostory jako v Praze (jen pro ilustraci, ať si rozumíme, o čem mluvím: např. Erhartova Cukrárna, cukrárny Hájek a Boušová nebo Pâtisserie St. Tropez v pasáži u Nováků). Dříve jsem si totéž myslel o kavárnách, ale vidíte – máme tady Černou hvězdu, Daniela a další. Když se chce, může něco příjemného vzniknout i v místech, která rozhodně nejsou typicky kavárenská (Daniel sídlí v bývalém bytě, Černá hvězda v hospodsko-discovité Stodolní ulici).

Chápu, že provoz cukrárny není med a dobrých cukrářů je nedostatek. Troufám si ale říct, že s kulturností města a jeho geniem loci souvisí i taková zdánlivě „hloupá“ věc, jako je cukrárna, která by prostě „žila“, jak se to daří právě Černé hvězdě nebo – zabrousíme-li mezi pivnice – třeba Spolku v centru.

Tak kdo se toho chopí?

Diskuze | 93 příspěvků (poslední 13. 1. 2021, 16:18)