Diskuze k článku Letní vzpomínka na Ovomix aneb v Ostravě chybí tradiční cukrárna

Pravidla pro psaní příspěvků do diskuzí na OstravaBlog.cz

1. Diskuze slouží k vyjádření názoru k tématu a obsahu článku.
2. Vítáme věcné příspěvky, které přináší nové a další informace, vlastní pohled nebo zkušenost.
3. Diskuze neslouží k napadání a osočování autora článku, redakce OstravaBlogu a dalších diskutujících. Stejně tak neslouží pro vkládání urážlivých, xenofobních a reklamních příspěvků.
4. V diskuzi můžete vyjádřit svůj názor, nikdo Vám však na něj – a autor článku a redakce OstravaBlog.cz obzvláště – není povinen odpovídat nebo Vám cokoli vysvětlovat.
5. Pište, prosím, s diakritikou a snažte se alespoň částečně dodržovat ustálený český pravopis.
6. OstravaBlog.cz je soukromé médium a záleží na jeho vydavateli, zda vůbec a za jakých podmínek umožňuje pod články diskutovat.
Odesláním svého příspěvku souhlasíte s těmito pravidly – pokud s nimi nesouhlasíte, svůj příspěvek, prosím, neodesílejte. Při nedodržení těchto pravidel může být Váš příspěvek částečně, nebo zcela vymazán.

Tato diskuze není redakčním obsahem. Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory čtenářů. Redakce OstravaBlog.cz nenese za zde zveřejněné příspěvky žádnou odpovědnost.
(odkaz)Ladin | 13. 8. 2009, 10:24

trochu jsem pátral na internetu a vychází mi, že je to na pátem obvodě vedle (bývalého?) TiTi Twistru. Možná z druhé strany té budovy.

(odkaz)filous | 13. 8. 2009, 8:27

jestlipak se někdo slituje nad mlsnou hubou a prozradí, kde v Porubě hledat tu tajemnou cukrárnu "Větrník"?

(odkaz)jarnemec | 11. 8. 2009, 23:00

Na 28. října (naproti Mc..) je cukrárna. Zatím jsem ji jen postřehl a nenavštívil, máte nějaké své zkušenosti?

(odkaz)Ivona | 11. 8. 2009, 22:14

Dobry vecer vsem :-) tak kokam, ze tu nekdo zminil nasi malou cukrarskou vyrobnu :-) Ani nevite, jak to cloveka potesi, kdyz slysi z okolu jen dobre ohlasy :-) Jsme s maminou rady, ze mame tolik spokojenych zakazniku. No a co se tyce navrhu na nakou dobrou cukrarnu v centru Ostravy, tak bych byla taky pro, protoze nic takoveho tu neni a kdyz obcas slysim, jak to lidem chybi, tak to je opravdu ostuda, ze centrum Ostravy se nicim takovym pochlubit nemuze...podle my to byl dobrej byznys, jen je fakt, ze by to byla poradna drina...kdybychom mely tuhle cukrarnu zasobovat kazdej den :-) Tak kdo vi, treba se jednou dockame :-)
S pozdravem Vierikova

(odkaz)aldik | 10. 8. 2009, 23:00

nj to víte, vždycky někdo přijde s něčím jako první a ostatní to více méně kopírujou xD ..

(odkaz)Dimitrios Vlasakudis - redakce OstravaBlog.cz | 10. 8. 2009, 20:35

Aldiku, díky za odkaz. A paní autorce článku Tereze Krumholzové příště přeji více invence při vymýšlení témat svých článků. Ale jsme rádi, že čte OstravaBlog.cz.

(odkaz)aggu | 28. 7. 2009, 14:58

kafe přes ulici by měli podávat třeba v pekárně u zastávky nádražní.

(odkaz)Forge | 28. 7. 2009, 11:00

Má doporučení

Co se kaváren týče, netvrdím, že by to nemohlo být lepší, tak jako tak doporučuji tyto:

Café Beseda - malá, ale klidná a příjemná kavárna, kousek od zastávky Elektra (přímo naproti zahrádce Spolku), ve které se dá sejít do podzemího patra a shlédnout originální díla v tamní galerii; navíc - možnost platit kartou

Café Daniel - stylová kavárna s jedinečnou atmosférou vyvolanou interiérem; pro mne mínus, že se tam kouří, ovšem někdo to může hodnotit přesně naopak jako doplněk právě oné atmosféry

Minikino kavárna - po přestěhování řekl bych na lepším místě, rád sleduji jejich fotografie na zdech, navíc k dispozici wi-fi, mínusem k tomu je fakt, že jediná elektrická zásuvka je v prostorách pro návštěvníky, je umístěna v dětském koutku

Literární kavárna Academia - svým pojetím jedinečná kavárna, možnost sáhnout do regálu po knize, která vás zaujme je mírně vyvážená i negativním faktem, že v případě potřeby musíte projít na toaletu přes regály až na druhou stranu, navíc je nutné si půjčit klíč u obsluhy; avšak jsem více než spokojen s nabídkou káv - nikdy neodolám mé oblíbené brazilské za cca 25,-, co více si přát; k dispozici malé stolní hry, což oceňuji


Ve všech uvedených kavárnách jsem zaznamenal příjemné vystupování, ani s chutí kávy jsem nebyl nespokojen, případná konkrétnější hodnocení jsem uvedl u příslušného podniku.

Co mi v Ostravě chybí - a přiznávám se, že jsem tuto potřebu pocítil až po vycestování do Irska - je možnost zakoupit kávu a vzít si ji s sebou (tzv. Coffee take away). Tedy ne, že by tady ta možnost nebyla, avšak pořád musím, když mne napadne dát si kávu po cestě na schůzku, zapřemýšlet, kam musím jít (donedávna toto poskytovala kavárna Dolce vita, ze které se však stala napůl sázková kancelář :-( ).

(odkaz)adéla | 28. 7. 2009, 6:59

to stk

Není co dodat...,tak nějak si to představuji taky. Jen mi chybí ten milion na rozjezd. Sbohem sladké snění, vzhůru do tvrdé reality!!!

(odkaz)stk | 28. 7. 2009, 0:36

Rotační uňuchadlo

... je výraz z jedné scénky Š&G. Bohužel už nevím, z které. (Za to může ten Němec, Alhzei... ...či jak se jmenuje.)

Ad kavárny: Opravdu mi v centru Ostravy chybí alespoň jeden takový ten starosvětský podnik, jaké jsou ve např. Vídni. S uctivým číšníkem, který mě decentně opraví, pokud vyslovím objednávku s nesprávnou výslovností. Kde mohu vzít beze studu svého kolegu/kolegyni z jiného města, kde dostanu i dobrý zákusek nebo pro dámu sladký likér. Kde mě nebude mrzet, když tam nechám pár stokorun.

A - teď asi narazím - nesmí tam být zákaz kouření. Dobrá cigaretka do dobré kavárny patří. Ostatně - taková kavárna má přece vysoký štukový strop a vonný dým stoupá vzhůru, kde se ho zmocní skrytá klimatizace a zlikviduje jej, aby nesmrděl nekuřákům.

Jo - stolečky by mohly mít klasické litinové nožky a těžké desku z tmavého mramoru - takovým stolkem hned tak nepohneš a kávu si nevybryndáš... ;-)

(odkaz)adéla | 27. 7. 2009, 8:05

STK - 24.7. - 0,07

Je to sice absolutně mimo téma, ale šíleně moc se mi líbí termín "rotační uňuchadlo". To je vlastní vynález? Kde se to prodává? A kolik to stojí? Eště doma nemám ani jedno! Jak jsem bez toho mohla těch 50 let žít? :-) :-) :-)
Ale k tématu: Mám v paměti kavárnu-cukrárnu v Luhačovicích na kolonádě. Servírky s bílou zástěrkou a krajkovým čepečkem ve vlasech, na vozíčku nabídka zákusků, nevtíravá hudba... Je to sice už několik hodně let, kdoví, jak to vypadá dnes? Ale být něco takového v Ostravě, tak jdu na kafe tam a ne do "šoking parku".

(odkaz)krmič | 26. 7. 2009, 17:07

A omlouvám se za zaplevelení diskuse.

(odkaz)krmič | 26. 7. 2009, 16:44

Tak ano, děkuji,

moje chyba. Asi mě ty desítky let mátla jenom ta zkratka DKPO. Tu mám nějak zarytou, se stane :-)

(odkaz)jarnemec | 26. 7. 2009, 14:28

to Krmič:

"Dům kultury pracujících VÍTKOVIC, Ostrava" / "Dům kultury pracujících Vítkovic - železáren a strojíren Klementa Gottwalda" / ...

V letech 1961 až 1991 tam bylo "... Vítkovic". Chcete-li to vědět přesně, koukněte se do archivních fondů kulturních a výchovných zařízení v Archivu a. s. Vítkovice.

Nebo v knihovně:
http://www.smart4web.cz/cgi-bin/knih_os?Htx=knih.htx&KLIC=domy+kultury

(odkaz)krmič | 26. 7. 2009, 11:47

jarnemec

Možná máte pravdu s tím rokem 1961. Ale já si pamatuji, že dlouhá léta to mělo zkratku DKPO, což znamenalo Dům kultury pracujících Ostravy (nebo Ostravska, přesně nevím). Ty Vítkovice přišly až potom. Jistěže jde o blbost. Ale pro zajímavost - dá se to někde zjistit přesně? Úplně OT: největší hrůzy tam napáchal za své éry neblaze proslulý Kabel Plus :-(

(odkaz)aldik | 25. 7. 2009, 18:58

hádáte se tu o nesmyslu.. Dům kultury Vítkovice = DK města Ostravy .. nejmenovalo se to DK Vítkovice kvůli tomu že to stejnomenná společnost vlastnila? .. a rozhodně krátkou dobu to nebylo, právě že DK města Ostravy se to jmenuje teprve chvilku :-) ..

.. asi tak jak DK Akord v Zábřehu na náměstí SNP, dřív to bylo DK NH O-Jih (teda pokud se nepletu, ale NH v názvu bylo) :)

(odkaz)Vladimír | 25. 7. 2009, 18:34

to Miv

Ten odkaz z webu www.tourism.cz je sice funkční, ovšem starý již několik let. Ostatně o tom svědčí neexistující odkaz na stránky www.dkv.cz.
Zrovna dávat odkazy na stránky o turistice nebývá nejšťastnější, protože je jich mnoho skutečně zastaralých.

(odkaz)jarnemec | 25. 7. 2009, 17:16

ps to krmič:

Původně (otevřen 16. 4. 1961) "Dům kultury ROH Vítkovic – Železáren a strojíren Klementa Gottwalda", pak "Dům kultury Vítkovice", dnes "Dům kultury města Ostravy".

(odkaz)Miv | 25. 7. 2009, 17:00

to krmič

Myslel jsem tím Dům kultury města Ostravy. Popravdě jsem ještě neslyšel, že by tomu tak někdo říkal. Myslím, že většina známých by asi ani nevědla o čem přesně mluvím.

http://www.tourism.cz/encyklopedie/objekty1.phtml?id=50453

Zobrazen 21. až 40. příspěvek z 93